Ligue 1 - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Toulouse : Lyon - 16. ledna 2019   19:00

Toulouse
12' Durmaz  • 74' Durmaz
2:2
(1:0)
Lyon
76' Dembélé  (Fékir) • 87' Fékir
Toulouse
Reynet – Cahuzac, Amian, Jullien – Moubandje, Sidibé, Sangaré, Moreira – Durmaz (89. Diakité), Mubele (81. Leya Iseka), Jean (70. Dossevi).
Goicoechea – Bostock, Diakité, Dossevi, García, Leya Iseka, Sanogo.
Boquet – Debart, Pacceli
Stadium Municipal, Toulouse
Lyon
A. Lopes – F. Mendy, Morel, Denayer, Solet (61. NDombèlé) – Tousart (61. Fékir), Aouar, Tete, Cornet (68. Dembélé) – Depay, B. Traoré.
Gorgelin – Dembélé, Dubois, Fékir, Marcelo, NDombèlé, Terrier.

Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 1:9. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 12:11.
Viděli jsme dnes opravdu zajímavý zápas, domácí vedli brzo po pěkné střele o břevno Durmaze, poté Lyon začal tlačit, ale do poločasu se nedokázal prosadit. Ve druhé půli se kopala penalta po přezkoumání videa a Toulouse vedlo již 2:0 v 74. minutě. Lyon se nevzdal a prakticky ihned snížil brankou Dembeleho, a to nebylo vše! Z přímého kopu se nádherně prosadil Fékir a nakonec Lyon sahal i po třech bodech, jelikož v nastavení měl další dvě šance.
90+9'
90+8'
Již jsme neviděli nic a rozhodčí se chystá ukončit zápas.
90+8'
K hlavičce se dostal po centru Dembele, jeho pokus směřoval nakonec pod břevno, ale reflexivní zákrok předvedl Reynet a bude se ještě kopat roh.
90+6'
Do míče se opřel Morel před pokutovým územím, balón poslal hodně vysoko a zároveň sestřelil jednoho z domácích, jenž zůstává ležet na trávníku.
90+5'
Moreira (TOU) právě viděl žlutou kartu za svůj zbytečný zákrok.
90+4'
Toulouse je pod tlakem a zase se muselo bránit dalšímu centru před malé brankoviště. Lyon sice se neprosadil, ale drží míč a stále se pokouší dnešní zápas ještě vyhrát.
90+3'
Hosté rozehráli další přímý kop z před vápnem, ale na střelu to nebylo, takže se zkoušeli domácí prosadit přihrávkou, ale domácí tomu zabránili.
90+2'
Po centru z levé strany zkoušel nůžky Depay, ale balón skončil jenom vedle branky. Tohle nebyla malá šance!
90+1'
Nastavuje se 7 minut!
90'
Po brance na 2:0 stále drží míč Lyon a stále se tlačí do šancí. Toulouse lze vidět, že je rozhozené po tom vyrovnání a bude ještě co dělat, aby neprohrálo.
89'
Toulouse naposled střídá. Durmaz odchází ze hřiště a místo něj nastupuje Diakité.
87'
Lyon právě vstřelil branku!
Tohle byla paráda v podání FEKIRA, který kopal přímý kop asi z 20 metrů a míč stočil krásně a nechytatelně do levé šibenice.
87'
Žlutou kartu viděl Jullien (TOU).
86'
Toulouse vyrazilo s míčem na stranu Lyonu, ale ten má opět míč na svých kopačkách a vybojoval nakonec přímý volný kop z dobré pozice.
85'
A další šance hostů! Depay posílal míč před branku po zemi, Dembele si míč našel ale poslal ho vedle branky. Lyon přidává na tempu!
84'
Lyon rozehrál přímý volný kop z hranice vápna, Depay se postavil k míči, zkusil střelu přes zeď. Jeho pokus letěl pouze nad branku.
82'
Brankář domácích byl teď v zápřahu. Centrovaný míč vyrazil na hlavičku Traoreho a poté musel zasahovat proti jeho pokusu.
81'
Střídání v týmu Toulouse FC: Ze hřiště odchází Mubele, místo něj přichází Leya.
80'
Lopes musel velice rychle reagovat na náběh hráče v modrém dresu. Vše ale zvládl a uvidíme poté střídání.
79'
Po tvrdém zákroku vidí žlutou kartu zcela oprávněně Morel (Lyon).
78'
Na míči jsou hosté a posílají centr do vápna, ten se zakutálel k praporku. ale Lyon pokračuje v kombinaci. Toulouse se zase brání ze všech sil.
76'
Ale okamžitě korigují hosté! Fekir našel nabíhajícího DEMBELEHO a ten poslal míč nekompromisně za brankáře a zápas bude ještě hodně zajímavý.
74'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Zodpovědnost na sebe vzal DURMAZ a míč poslal k levé tyči, brankář skákal úplně na druhou stranu a neměl šanci. Toulouse vede už 2:0.
74'
Bude to penalta pro domácí celek, po přezkoumání video rozhodčí přeci jen nařídil penaltu.
72'
Ale pozor! Do brejku vyrazili domácí a pocentru do vápna zahrál rukou nejspíš hráč Lyonu! Situace se zkoumá video!
71'
Do brejku mohl vyrazit hráč domácích, ale pískal se správně ofsajd. Lyon tedy je na míči a snaží se co nejdříve vsítit branku.
70'
Nakonec sáhnou ke střídání i domácí. Ze hřiště odchází Jean a nahradí ho Dossevi.
69'
Držení míče – 33% : 67%.
68'
Lyon střídá do třetice! Corneta nahradí na trávníku Dembelélé.
67'
Lyon se dostal k centru z levé strany z kopačky Depaye, ale ani teď nenašel nikoho v bílém.
66'
Centr byl odvrácen a kopal se ještě jeden rohový kop. ale ani tento roh se Depayovi nepovedl, jak chtěl a domácí to přečkali zcela v pohodě.
65'
Míč posílali domácí do šestnáctky, Lyon balón odvrátil a lze na to získal opět rohový kop.
64'
Hosté získali roh! Depay ho rozehrál na hranici vápna, akorát domácí to přečetli a míč dostali do středu hřiště, kde málem šel sám na branku jeden z domácích. Brankář Lyonu ale pohotově vyběhl a odkopl míč.
63'
Lyon stále obléhá branku soupeře, ale zatím si musí počkat na další šanci.
61'
Lyon reaguje na vývoj zápasu dvojnásobným střídáním! Solet odešel ze hřiště a nahradil ho NDombèlé.
Dále dohrál dnes Tousart a místo něj nastupuje Fékir.
59'
Domácí celek se usadil na chviličku na polovině Lyonu, ale nedostalo se ani k centru či nahrávce do zajímavé pozice.
58'
Zatím domácí odolávají a drží nadějný výsledek 1:0 pro ně. Lyon je však čím dál více nebezpečný.
57'
Traore procpal míč na hranici vápna, kde stál jeho spoluhráč Cornet, ten ale neprošel přes obránce.
56'
Lyon po zisku míče se dostal na polovinu soupeře a hledá kudy cesta povede. Nakonec po nahrávce do vápna střílel z první Aouar, ale trestuhodně minul pravou tyčku!
54'
Po centru do vápna si míč našel brankář, ale byl dohraná hráčem Lyonu, Domácí Reynet ale bude pokračovat ve hře.
53'
Hráč Moubandje (LYO) obdržel žlutou kartu po tvrdém zákroku.
52'
Lyon vybojoval rohový kop. Depayův centr nebyl špatný, na poslední chvíli ho vyboxoval brankář Reynet do bezpečí.
51'
Corner neprošel přes obranu a navíc pak i fauloval. Toulouse rozehrálo, ale míč rázem ztratili.
50'
Domácí se snaží nebýt tolik pasivní jak se zdálo v první půli ke konci poločasu. Nyní se Jean dostal k míči ve vápně, ale míč mu byl odkopnut hráčem Lyonu.
49'
Roh rozehrál Durmaz, ale příliš se mu to nepovedlo, protože nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
48'
Tolouse vybojovalo rohový kop zásluhou Ndombena.
47'
Proti pravidlům zahráli hosté a brankář Reynet rozehrál kousek od vápna až na polovinu Lyonu.
46'
Lyon hned po začátku půle začíná aktivně a kombinuje již kolem vápna domácích. Ti míč získali jen na moment a opět se musí bránit.
46'
První poločas vyhráli domácí, když po prvotní aktivní hře se prosadil nádherně Solet. Toulouse poté hlavně bránilo a Lyon se postupně dostával do šancí, žádnou však neproměnil a bude muset ve druhém poločase ještě více přidat.

Střely na branku
– 3:0
Držení míče – 34% : 66%

Druhý poločas začne cca v 20:02.
Po hvizdu rozhodčího se seběhla menší potyčka mezi hráči, nakonec však se všichni uklidnili a odchází do kabin. Žluté kartě ale určitě někdo neunikne.
45+1'
Mimo hřiště dostal žlutou kartu za nesportovní chování Depay (LYO).

A další žlutou uviděl za stejný prohřešek i domácí Cahuzac (TOU).
45+1'
45'
Další centr ani teď ovoce nepřinesl,k hlavičce se totiž dostali jen domácí a ti opět odpálili míč do nejdále, co to šlo.
44'
Depay rozehrál rohový kop, ten byl ale odvrácen obranou. Lyon bude zahrávat ale i podruhé roh.
43'
Olympique si nahrává a hledá další skulinku v obraně, domácí po zisku míče jenom odkopli balón do zázemí.
42'
Stejný hráč byl opět v akci a pálil před vápnem z voleje. Střela mu ale nevyšla a domácí budou odkopávat od branky.
41'
Na druhé straně mohl vyrovnat skóre Corner, v pokutovém území si naběhl na míč a střílel. Na poslední chvíli jeho pokus zblokoval hráč Toulouse.
40'
Hráč Lyonu byl již v ofsajdu a pomezní si toho všimli. Domácí jsou u míče a dostali se k menšímu ohrožení branky, míč neměl ale takovou razanci.
39'
Lon se snaží vyrovnat ještě před přestávkou, to jde vidět. Domácí po brance se zatáhli a snaží se poctivě bránit a vyrážet do brejků.
38'
Po delší době se za půlku s míčem dostali i domácí a zklidňují hru. O míč však brzy přišli.
36'
Toulouse podruhé míč jen odkoplo a hráči se zformovali do obranného bloku. Nakonec se skulinka v obraně našla a po nahrávce Depaye si míč našel Traore, ale hlavičkou poslal míč jen těsně vedle!
35'
Centr z levé strany v podání Depaye nebyl úspěšný, míč si našel domácí hráč a poslal ho co nejdále od své branky.
33'
Zatím domácí dobře brání a Lyon má problém najít chybičku v postavení hráčů, aby poslal míč za obranu, nebo se dostal k zajímavé střele před vápnem.
32'
Po velice aktivním začátku ze strany Toulouse, se hráči domácích hlavně brání. Favoritovi se zatím nedaří vypracovat více šancí, zatím jsme viděli jednu.
31'
Míč již byl v zázemí a vhazovali hosté, ti jsou zase natlačeni s míčem na straně domácího celku. Centr do vápna nenašel nikoho v bílém dresu a odkopávat od branky bude Toulouse.
30'
Olympique pokračuje v menším tlaku a domácí jsou zalezlí ve všech hráčích ve vápně, nebo kousek před ním.
29'
První větší možnost Lyonu! Tete našel nejlépe propadlý míč a střelou bez přípravy trefil bránicího hráče.
28'
Ale zároveň musí hosté i bránit a dávat si pozor na brejky Toulouse. Jean se dostal ke střele z hranice vápna a brankář Lopes poskakující míč musel zkrotit.
27'
Jde vidět, že hosté se pomalu dostávají do zápasu a jsou poslední dobou více v držení míče.
26'
Střelou z dálky se prezentoval hráč Lyonu Tousart, míč však proletěl vedle branky a navíc to nebyla ani prudká střela.
25'
Na chvíli získal míč domácí hráč, jenže hosté ho zdovojili a drží opět balón na své straně.
24'
Vidíme další faul, nyní se provinili domácí, Lyon rozehrál co nejdříve nakrátko a kombinuje.
23'
Mounbandje odvedl skvělou práci na své polovině, když u lajny obešel hned dva protihráče a získal aut pro svůj tým.
22'
Faul u levé lajny znamená standartku na druhé straně, Jean centroval do vápna, ale nakonec se píská útočný faul.
21'
Na druhé straně hrají domácí a jsou již poblíž šestnáctky.
20'
Lyon to rozehrál centrem na hlavičku, ale nakonec byl hlavičkující hráč v ofsajdu a veškeré vzrušení bylo zbytečné.
19'
Balón drží teď hosté a zkouší se prosadit nahrávkou mezi beky, Traore byl faulovaný a Lyon bude rozehrávat přímý volný kop.
18'
Moc nechybělo a Traore mohl běžet sám na branku, nahrávku Aouara z Lyonu na poslední chvíli zastavila defenzíva Toulouse.
16'
Letící míč do vápna domácích byl odvrácen obranou a nakonec míč budou mít domácí.
15'
Faulu se dopustil Jullien při snaze získat míč a Lyon bude opět na míči.
14'
Po brance se snaží Lyon odpovědět a drží míč, zatím se domácí brání dobře.
12'
Lepší vstup do zápasu v podání Toulouse se vyplácí! Odražený míč se dostal k DURMAZOVI, jenž parádní střelou z první poslal míč o břevno do branky.
11'
A další rohový kop budou míč domácí, ten první byl odvrácen.
11'
Uvidíme rohový kop, jelikož míč byl tečovaný při střele před vápnem z přímého kopu.
10'
První žlutou kartu v zápase vidí hráč Solet (LYO).
9'
Toulouse aktivně kombinuje kolem vápna a začátek zápasu jsou domácí přeci lepší, Lyon se zatím nedostal téměř k ničemu.
8'
Durmaz snesl míč jenom na hlavu bránicích hráčů, ti míč odkopli.
7'
Centr do vápna ani nedoletěl, obrana míč odvrátila. Ovšem uvidíme rohový kop po následné akci Toulouse.
6'
Domácí byli ale s míčem vytlačeni na svoji polovinu, naštěstí pro ně se pak píská faul hostů a budeme sledovat rozehrávku standartky z velké vzdálenosti.
5'
Brankář Reynet odkopl míč na střed hřiště, jeho spoluhráči získali následně aut na polovině hostů.
4'
Olympique sice stále kombinuje pomocí krátkých nahrávek, poprvé se pokusil vytasit míč za obranu, jenže píská se ofsajd.
3'
Také Lyon se usadil na balónu a kombinuje na polovině domácích. Zatím ale čekáme na jejich první šanci.
2'
První střelu vyslal z hranice šestnácky Steven Moreira. brankář Lyonu zasahovat nemusel, jelikož míč letěl celkem dost mimo.
1'
O rozehrávku se postarali domácí a vybojovali hned vhazování blízko rohovému praporku. Po kterém centr do vápna ale nevyšel.
1'

Toulouse FC: Reynet – Cahuzac, Amian, Jullien – Moubandje, Sidibé, Sangaré, Moreira – Durmaz, Mubele, Jean.
Náhradníci: Goicoechea – Bostock, Diakité, Dossevi, García, Leya Iseka, Sanogo.

Olympique Lyon: A. Lopes – F. Mendy, Morel, Denayer, Solet – Tousart, Aouar, Tete, Cornet – Depay, B. Traoré.
Náhradníci: Gorgelin – Dembélé, Dubois, Fékir, Marcelo, NDombèlé, Terrier.

Rozhodčí: Boquet – Debart, Pacceli.
Lyon má skvělou vzájemnou bilanci s Toulouse, ti totiž porazili Olympique naposledy před osmi zápasy, a to v roce 2014 (2:1).
Olympique Lyon
První místo patří sice zcela jasně PSG, ale Lyon bojuje o přední příčky a momentálně je na 3. místě (33 bodů), což mu zaručuje postup do kvalifikace o Ligu mistrů. Na druhý celek Lille ztrácí sice čtyři bodu, ale Olympique má o zápas k dobru, tudíž ta ztráta může být klidně pouze bodová. Nicméně tabulka vepředu je hodně vyrovnaná a třeba devátý Marseille má jen o pět bodů méně a navíc k tomu ještě o zápas méně jak Lyon.

Poslední zápasy:
Lyon – Reims 1:1
Lyon – Štrasburk 1:2
Bourges – Lyon 0:2
Montpellier – Lyon 1:1
Toulouse FC
Jedná se čtrnáctý celek tabulky se ziskem 21 bodů a tým se pohybuje v dolní polovině tabulky. Na domácím hřišti to ale Toulouse příliš nejde, jelikož v posledních sedmi zápasech v lize nevyhrálo ani jednou a v letošní sezóně získalo na domácí půdě jen devět bodů.

Toulouse – Štrasburk 1:2
Toulouse – Nice 4:1
Lille – Toulouse 1:2
Caen – Toulouse 2:1
Utkání bylo na popud bezpečnostních složek odloženo! Náhradní termín bude 15. nebo 16. ledna 2019.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.