Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Lille - 28. září 2019   20:00

Nice
13' Dolberg (Lusamba)
1:1
(1:1)
Lille
24' Araújo  (Bamba)
Nice
Benítez – Burner, Pelmard, Nsoki, Coly – Lusamba, Cyprien (C), Lees-Melou (90. Danilo) – Maurice (60. Ganago), Dolberg, Atál (87. Maolida).
Clementia – Búdawí, Danilo, Ganago, Maolida, M. Sarr, Srarfí.
Turpin – Gringore, Danos
Allianz Riviera, Nice
Lille
Maignan – Pied, J. Fonte (C), Gabriel, Reinildo – André, Soumaré – Araújo (79. Xeka), Yazıcı (50. Ikoné), Bamba – Osimhen (89. Rémy).
Jardim – Celik, Xeka, Ikoné, Sanches, Rémy, Soumaoro.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 7:14.
Je dobojováno! Po gólech Dolberga a Araúja z 13. a 24. minuty se zdálo, že nás čeká velmi zábavná podívaná. Skutečnost ale byla úplně jiná, oba týmy začaly hrát za stavu 1:1 zodpovědně dozadu a nedopustily ani jednu vyloženou šanci ke skórování. Za zmínku stojí snad jenom únik Osimhena, který „korunoval“ dnešní slabší výkon mizerným zakončením nad branku. Remízový výsledek vydržel až do konce, a tak oba týmy získávají po bodu. Lille se nedokázalo posunout na druhé místo a zůstává čtvrté. Hned o příčku níže je s bodovým mankem Nice.
90+4'
90+4'
Teď už je takřka stoprocentně jasné, že se body budou dělit. Do statistik se zapíše už jenom skluz čerstvého Danila, který dostal od rozhodčího Turpina žlutou kartu.
90+3'
Dlouhé přípravy vyšly vniveč. Standardní situaci tradičně zrealizoval Cyprien, jenže trefil jenom dobře postavenou zeď.
90+2'
Lusamba přenesl hru doprava na Ignatiuse Ganaga. Míč se k němu vrátil a po faulu Andrého získal pro Nice velice zajímavý přímý kop.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány čtyři minuty. V první z nich zaúřadoval před Benítezem Nsoki, který odvrátil centr z levého křídla.
90'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Pierre Lees-Melou, přichází Danilo.
90'
Domácí obrana nechala volné kraje hřiště. Jonathan Bamba měl na levé straně spoustu místa, jenže následnou přihrávku naprosto zpackal.
89'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Victor Osimhen, přichází Loïc Rémy.
88'
Ikoného přihrávka byla pro Osimhena nechytatelná. Pro míč si došel Benítez a rychle rozjel akci Nice, které je v posledních minutách o něco aktivnější.
87'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Júsuf Atál, přichází Myziane Maolida.
87'
Ach ty centry...Po jednoduše ubráněném rohu chtěl vracet míč před branku Atál, jenže ve vápně se nenašel nikdo, kdo by tento pas zastavil.
86'
Lusamba oslovil na levé straně operujícího Ganaga, který v nouzi přihrával před branku. Míč zanedlouho tečoval Pied a poslal ho na rohový kop.
85'
Nsoki mohl nakopnout míč směrem na Dolberga. Raději ale zvolil přihrávku na Burnera a domácí tak musí dobývat zformovaný blok.
84'
Bambův centr letěl směrem na branku, kde se zrovna vynácházel pouze brankář Benítez. Nice se ztěžka posouvalo kupředu, nicméně na pomoc přišel faul Benjamina Andrého.
83'
Pierre Lees-Melou nenabral rychlost a kvůli tomu přišel o míč ještě na své vlastní polovině. Lille je zpět v útoku, který doplnil i stoper José Fonte.
82'
Remízový výsledek se rychle blíží. Třetí gól se neurodil ani po centru Andrého a střele Ikoného, který přesměroval balón přesně k Benítezovi.
80'
Drtivá většina akcí Nice jde přes pravou stranu. Atál centroval k penaltovému bodu, ale tam jednoho z domácích zradil první dotek.
79'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Luiz Araújo, přichází Xeka.
78'
Na hřiště se dostavila křeč, která jmenovitě potrápila Nsokiho. Pro něj to není první zdravotní komplikace. Střídat se však bude na druhé straně.
77'
Defenziva Lille ale funguje na výbornou, což je znát hlavně při domácích standardkách. Prakticky žádné centry nenachází Dolberga a spol.
76'
Aktivní Atál z pravého kraje velkého vápna přihrával do druhé vlny. K Dolbergovi se však míč nedostal, Soumaré zakopl míč na rohový kop.
75'
Domácí rychle přišli o balón kvůli nepřesnému nákopu a znovu se vlastní vinou nedostali do žádného kloudného útoku. Z ochozů se už ozývá i pískot.
74'
Ikoné dal přihrávku pod sebe na Araúja, který se pokusil navázat na svou trefu z první půle. Tentokrát to byla jen slabá střela a Maingnan si připsal další rutinní zákrok.
73'
Jonathan Bamba si navedl míč na pravačku a zpoza šestnáctky vystřelil mezi tyče. Žádná jedovka to ale nebyla a zakončení navíc letělo v ideální výšce pro gólmana.
72'
Ikoné rozhazoval rukama na znamení, že by rád měl větší nabídku ze strany spoluhráčů. Lille o míč na chvilku přišlo a teď znovu hraje jen poblíž půlící čáry.
71'
Atálův centr jeden z hostujících obránců prodloužil za zadní tyč. Na číhané tam byl Lees-Melou, ale Maingnan jeho střelu k pravé tyči zastavil.
70'
Další nepovedená koncovka Osimhena, který si zvedl míč na zakončení nůžkami. Walter Benítez každopádně zasahovat nemusel.
69'
Souboj mezi Araújem a Cyprienem byl posouzen jako faul domácího hráče, který šel do skluzu. Následný nákop Bamby ale nenadělal obraně Nice žádné problémy.
68'
Victor Osimhen se díky pádu svého osobního hlídače dostal do úniku. Velkou šanci ale prohospodařil střelou, která šla nad břevno hned o několik metrů.
67'
Dolberg měl dobrý první dotek po nákopu ze středu pole. Ten druhý ho ale zahnal do křídla a tam si dánský útočník nevědomky ukopl míč do zámezí.
66'
Hvizd zazněl i po faulu zezadu na Wylana Cypriena, který si nařízenou standardní situaci sám rozehrál. V tomto případě se jednalo o centr, který byl odvrácen ke středovému kruhu.
65'
Žádná fotbalová hitparáda to po změně stran rozhodně není. Obě obrany pracují velice dobře, navíc je hra velmi často přerušovaná.
64'
Dolberg se do hry moc nedostává. Nyní si došel pro míč do hloubky, jenže sám hrubě nezvládl jednoduchou přihrávku k pravé postranní čáře.
63'
Arnaud Lusamba se zvedl jako první. Patrick Burner je naopak stále ošetřován, neboť má tržnou ránu na čele.
62'
Nepříjemná kolize mezi dvěma domácími hráči. Na zemi zůstávají Patrick Burner a společně s ním i i Lusamba, který byl navrch zezadu faulován Reinildem.
61'
Pierre Lees-Melou si v pohybu narazil hned se dvěma spoluhráči. Střela z delší vzdálenosti ale byla sražená a Atál pak byl na křídle čistě zastaven.
60'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Alexis Claude Maurice, přichází Igniatius Ganago.
59'
Wylan Cyprien si věřil na přímou střelu z více než třiceti metrů, nicméně balón prosvištěl nad horní tyčkou Maignanovy brány.
58'
Benjamin André zezadu uťal postup Maurice. Je z toho žlutá karta a navrch standardní situace pro OGC.
56'
Bamba posunul míč na Ikoného, který to zkusil z pětadvaceti metrů. Branku sice trefil, ale Walter Benítez situaci snadným zákrokem vyřešil.
55'
Ikoné nedostal přesný pas k pravé autové čáře. Následoval aut Colyho, nicméně domácí balón zase rychle ztratili.
54'
Po přeletu přes Beníteze zůstal indisponován Stanley Nsoki, který pomalu odkráčel do zámezí. Nice si tak bude muset chvíli poradit bez jednoho ze stoperů.
53'
Bambova průniková přihrávka šla před Osimhena, jenže u balónu byl jako první Benítez. Přes toho přepadl vlastní spoluhráč a ten asi bude potřebovat ošetřit.
52'
Na první pohled nepřesný centr Colyho skončil k překvapení všech na tyči. Míč se navíc odrazil k Atálovi, ale ten rovněž nedokázal přesně vystřelit.
51'
Všech deset hráčů Nice bránilo těsně u sebe. Lille se rozhodlo pro roztažení hry doprava, nicméně nově příchozí Ikoné byl čistě odzbrojen.
50'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Nanitamo Jonathan Ikoné.
49'
A do třetice skončila snaha Lille v samotném zárodku kvůli ruce Osimhena. Domácí pak zaútočili po pravé straně, odkud centroval Atál, jenže následná střela Maurice letěla zcela mimo tři tyče.
48'
Další přestupek proti fotbalovým pravidlům od Osimhena. Ani domácí se ale nemohou prosadit alespoň do blízkosti pokutového území.
47'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nestřídal, takže na obou stranách pokračujeme v původních jedenáctkách. Ta hostující se kvůli ofsajdovému postavení Osimhena musela balónu zbavit.
46'
Je za námi první půle, která se dá rozdělit na další dvě části. V první z nich předvedlo Lille výborný nástup, jenže z ojedinělé akce Nice inkasovalo od Dolberga. Hosté ve čtyřiadvacáté minutě z protiútoku vyrovnali Araújem a tím započala pomalá stagnace tempa hry. Nice mělo balón častěji, ale kromě Maignanem chycené střely z dálky od Dolberga větší šanci nemělo.
45+1'
45+1'
Ani v jediné nastavené minutě se nic důležitého nestalo. Dolberg nezpracoval míč u pravé autové čáry a Reinildo už nedostal prostor k provedení vhazování.
45'
Domácí se po zdlouhavé rozehrávce uchýlili k dlouhému nákopu, který ale propadl k Maignanovi. První poločas se v poklidu chýlí ke svému závěru.
44'
Hráči Lille si po rozehrávce nakrátko vůbec nerozuměli a ve finále měli plno práce s tím, aby ve středu pole zastavili nebezpečně se rozvíjející protiútok Nice.
43'
Yusuf Yazıcı trochu z nouze odcentroval a díky tomu, že Andy Pelmard zahrál hlavně na jistotu, získal pro hosty rohový kop.
42'
Lille se po dobrém začátku dostává pod stále větší tlak. Po chybě v rozehrávce hostům pomohl až nedovolený zákrok Lusamby na Jonathana Bambu.
41'
S kapitánskou páskou hrající Cyprien centroval z rohu na hranici vápna. Zřejmě nacvičenou věc zakončoval z voleje Atál, jenže branku o hodně přestřelil.
40'
Kasper Dolberg bez faulu vybojoval míč ve středu hřiště. Atál později přihrál do křídla Lusambovi a tomu se povedlo vybojovat rohový kop.
39'
Jonathan Bamba rozdal balón na pravou stranu. Yazıcı přihrál do vápna, jenže míč se od Luize Araúja odrazil za koncovou čáru.
38'
Yazıcı to často bere na sebe, nicméně v poslední době balóny pravidelně ztrácí. Protiakci Nice zkoušel okořenit Atál, jehož centr se od první překážky odrazil do autu.
37'
Tento roh už byl provedený mnohem lépe! Pierre Lees-Melou si naběhl na zadní tyč a povedenou střelou z voleje trefil levou nohu přesouvajícího se Maignana!
36'
Soumarému nevyšel krok a zezadu nešikovně fauloval Cypriena. Po následné standardce z dálky pálil Dolberg, ale Maignan byl u pravé tyče včas.
35'
Cyprienův špatný centr vyletěl mimo pokutové území. Domácí se museli rychle vracet, aby pro sebe získali aspoň aut z prostoru mezi střídačkami.
34'
Po vyrovnávajícím gólu Lille se situace na bojišti hodně uklidnila. Reinildo teď zakřižoval Átala, nicméně z toho bude rohový kop.
33'
Kasper Dolberg přenesl těžiště hry doleva na Maurice, který míč nejprve ztratil, ale poctivým návratem ho vybojoval zpět. Po přesunu na pravou stranu se však nic moc nestalo.
32'
Jeden z domácích pokazil přenesení na pravou stranu. Míč zachytil Bamba a založil další protiútok, který skončil hodně nepovedenou střelou z voleje od volného Yazıcıho.
31'
Opět to Yazıcı zkusil individuálně. Míč ale ztratil a teď už hodně prořídlé ochozy sledují postupný útok domácích fotbalistů.
30'
Yusuf Yazıcı ve středovém kruhu čistě ukradl míč Lusambovi. Ten chtěl zamezit rychlému protiútoku a raději fauloval za žlutou kartu.
28'
Hra je na chvíli přerušena, neboť probíhá ošetřování domácího obránce Nsokiho. Zatím se ale zdá, že to nebude důvod ke střídání.
27'
Stanley Nsoki zachránil obranu Nice vynikajícím skluzem zezadu, bez kterého by se Yazıcı řítil do velice slibné příležitosti. Takhle je míč zpět ve středu hřiště.
26'
Alexis Claude Maurice patičkou posouval míč za sebe, kde už ale neměl žádného spoluhráče. Hosté pokračují autovým vhazováním Pieda.
24'
Lille právě vstřelilo branku!
Náskok Nice je pryč! Domácí propadli na útočné třetině hřiště a nestihli se vrátit s akcí Bamby, který sám otočil hru. Pak si od něj balón převzal LUIZ ARAÚJO a parádní ranou z necelých třiceti metrů uklidil míč kousek pod břevno, kam Benítez neměl šanci dosáhnout.
24'
Lees-Melou parádně přenesl hru doprava. Atál místo centru přihrál dozadu na Burnera a ten už byl vytlačen do velké vzdálenosti od branky Maignana.
23'
Racine Coly zkontroloval centr z levého křídla a před zraky číhajícího Osimhena hrudníkem sklepl míč do náruče domácího gólmana.
22'
Osimhenův přetažený centr dostihl na levém křídle Bamba. Nice proti němu okamžitě vytáhlo tři hráče a zamezilo jakémukoliv ohrožení Benítezovy branky.
21'
Po delší době se v útoku osmělili také hosté. Araújo dostal přihrávku na hranici šestnáctky, nicméně své střele nedokázal dát dostatek potřebné razance.
20'
Júsuf Atál rychlou kličkou obešel Fonteho a udělal si prostor ke střele z dvaceti metrů, která ale proletěla vedle pravé tyče.
19'
Nice z centru Cypriena nic nevymyslelo a stejně jako po předchozí standardce zařadilo trochu zbytečnou zpátečku.
18'
Lusamba si v rychlosti šikovně narazil s Atálem. Do blízkosti pokutového území se ale nedostal, neboť byl faulován. Je z toho standardka z pravé strany.
17'
Faulovaný Osimhen se okamžitě chytil za pravý kotník. Ošetření ale nepotřeboval a provinilec Burner se mu nakonec sportovně omluvil.
16'
I tentokrát uvedl míč do pohybu Wylan Cyprien. Hosté balón odhlavičkovali a Nice se dobrovolně vrátilo až k vlastnímu brankáři Benítezovi.
15'
Cyprien mohl centrovat, ale nabízela se i střela, kterou ve finále zkusil. Maignan však skočil k pravé tyči a balón vyrazil na rohový kop.
14'
Další komplikace pro Lille. Za faul na Lusambu byl žlutou kartou potrestán Gabriel a navíc se bude konat standardní situace z dvaatřiceti metrů.
13'
Nice právě vstřelilo branku!
Domácí se zničehonic dostávají do vedení! Zásluhu na tom má Coly, který ve středu hřiště čistě sebral míč Yazıcımu. Lusamba pádil do protiútoku a v něm ještě přihrál KASPERU DOLBERGOVI, který z úhlu skóroval střelou na zadní tyč.
12'
Když už se zdálo, že si Nice poprvé zaútočí, tak si nedokázal míč zpracovat Dolberg. Směrem dopředu jsou domácí zatím hodně jaloví.
11'
Nyní už musel zasahovat Benítez, který si poradil se zakončením z dvaceti metrů od Bamby. Přízemní pokus nenadělal domácímu brankáři žádné starosti.
10'
Victor Osimhen se dostal do úniku, obloučkem ale vystřelil vedle branky a navíc vybíhal ze správně odmávaného ofsajdu.
9'
Znovu v hlavní roli Osimhen, který si zpracoval vysoký balón, ale pak nedokázal vystřelit přes dobře postaveného Nsokiho. Nic nebezpečného nevzniklo ani po čtvrtém hostujícím rohu.
8'
Osimhen marně čekal na centr do pokutového území, kde byl proti čtyřem obráncům úplně sám. O chvíli později Yazıcı přihrál jen na Beníteze.
7'
Zdvojený Yazıcı neodcentroval, nicméně domácí fotbalisté znovu nedostali balón do bezpečí. Úvod zápasu jednoznačně patří Lille.
6'
Další rohový kop už letěl rovnou do pokutového území, nicméně hlavičkáři Lille se ve vzduchu vůbec neprosadili. Následuje aut Pieda.
5'
Domácí získali míč na útočné polovině. Araújo v situaci čtyři na čtyři přihrál doleva, ale finální pas Bamby na Osimhena neprošel přes Colyho.
4'
Claude Maurice se odvážně vrhl do samostatného průniku, při kterém si chtěl dojít pro faul, ale hlavní rozhodčí Turpin svou píšťalku po hraničním zákroku nepoužil.
3'
Nakonec to byly rohové kopy hned dva. V obou případech šlo jen o rozehrávku na krátko a po faulu na Atála už mohou hrát domácí.
2'
Araújo připravil míč na osu hřiště Osimhenovi, kterému střela z hranice vápna moc nesedla. Lille z pokračující akce vytěžilo alespoň rohový kop.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v červenočerných, zatímco hosté v kompletně bílých dresech.
1'

OGC Nice: Benítez – Burner, Pelmard, Nsoki, Coly – Lusamba, Cyprien (C), Lees-Melou – Maurice, Dolberg, Atál.
Náhradníci: Clementia – Búdawí, Danilo, Ganago, Maolida, M. Sarr, Srarfí.

Lille OSC: Maignan – Pied, J. Fonte (C), Gabriel, Reinildo – André, Soumaré – Araújo, Yazıcı, Bamba – Osimhen.
Náhradníci: Jardim – Celik, Xeka, Ikoné, Sanches, Rémy, Soumaoro.

OGC Nice

Domácí tým měl v úvodu sezóny hodně netradiční sérii šesti zápasů, které vždy skončily výsledkem 2:1. Hned čtyřikrát se z výhry radovalo právě Nice, které postupně porazilo Amiens, Nimes, Rennes a Dijon. Úterní střetnutí na půdě Monaka se svěřencům Patricka Vieirymoc nepovedlo, jediný vstřelený gól Burnera stačil jenom na zmírnění porážky v poměru 1:3. I přesto na tom není Nice v tabulce vůbec špatně. S dvanácti body se nachází na sedmém místě, z něhož ztrácí na svého dnešního soupeře jediný bod. Střelecky OGC nejvíce táhne záložník Wylan Cyprien, na jehož kontě jsou tři góly.
Lille OSC

Loňský vícemistr solidně navázal na vynikající výkony z minulé sezóny. V sedmi zápasech posbíral třináct bodů za čtyři výhry a jednu remízu a před osmým kolem mu patří třetí místo se ztrátou pouhých dvou bodů na malinko klopýtajícího lídra z Paříže. Na hřištích soupeřů to od Lille velká sláva není, neboť ve třech utkáních získalo jediný bod za remízu v Rennes. Ve vloženém kole se každopádně představilo doma a porazilo 2:0 zatím se trápící Štrasburk. Po odchodu Nicolase Pépého do Arsenalu září především dvacetiletý útočník Victor Osimhen, jenž má na kontě už šest gólů a k nim dvě asistence.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu osmého kola francouzské Ligue 1. Od dvaceti hodin se můžeme těšit na utkání mezi OGC Nice a Lille OSC!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.