Ligue 1 - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Lyon - 6. října 2019   21:00

St. Etienne
90' Berić (Boudebouz)
1:0
(0:0)
St. Etienne
Moulin – Kolodziejczak, Saliba, Perrin (C), Trauco – Youssouf (90+6. Cabaye), M'Vila – Abi (80. Berić), Boudebouz, Bouanga – Diony (64. Chazrí).
Bajič – Cabaye, Chazrí, Nordin, Monnet-Paquet, Berić, Fofana.
Turpin – Gringore, Danos
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Lyon
A. Lopes – Marcelo, J. Andersen, Marçal – Rafael (70. Tete), Tousart, Mendes (79. Jean Lucas), Dubois (C) – Aouar – Depay, Terrier (59. M. Dembélé).
Tătăruşanu – Jean Lucas, B. Traoré, Caqueret, Tete, Reine-Adélaïde, M. Dembélé.

S konstatováním, že derby rozhodl v poslední minutě normální hrací doby střídající Robert Berić, se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek večera.
Saint-Étienne nemá v Ligue 1 většího soupeře, než kterým je Lyon! Utkání se hrálo spíše bojovné nežli krásné, ovšem v samotném závěru našlo vítěze. V poslední minutě se k hlavičce dostal střídající Robert Berić, jenž potvrdil pozici žolíka. Lyon se pak snažil ještě vyrovnat, jenže marně. ASSE navíc poskočil na třinácté místo a najdeme ho právě před dnešním soupeřem.
90+7'
90+7'
Ve středovém kruhu si počínal nedovoleně Jean Lucas (Lyon), který soupeře zasáhl loktem. Je jasné, že Saint-Étienne už dnes zvítězí!
90+6'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Zaydou Youssouf, přichází Yohan Cabaye.
90+5'
Olympique Lyon si vynutil faul, který přišel ještě na jeho polovině. Anthony Lopes dlouhým pasem hledal spoluhráče, ale balon byl odvrácen. Poté přišel ještě centr z pravé strany, ovšem Dembélého hlavička byla nepřesná.
90+3'
Domácí fanoušci už na tribunách slaví, ovšem času ještě trochu zbývá. Saint-Étienne míří k vítěznému derby, což by znamenalo, že domácí přeskočí právě Lyon.
90+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se bude hrát ještě pět minut navíc. To je také čas, který Lyonu zbývá k vyrovnání!
90'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Góóól , už jsem myslel, že se nedočkáme! na straně hrací plochy se uvolnil Ryad Boudebouz, jehož centr byl luxusní! Za míčem mířil ROBERT BERIĆ, který hlavou zamířil do protipohybu Anthonyho Lopese a navíc do vzdálenější šibenice branky.
89'
Jdeme do koncovky, pokud nepadne branka, bude derby bez branek. Saint-Étienne se nachází na útočné polovině a dál hledá recept na překonání obrany. Centr ze strany zastavil Marcelo, který si při obranném zákroku ublížil.
87'
Houssem Aouar spálil velkou šanci, málem to Lyonu vyšlo i v deseti! Hostující hráč se z levé strany dostal až na střed hrací plochy a postupoval sám na brankáře. Jessy Moulin byl rychle z branky, ale soupeř jej přehodil, ovšem zamířil jen vedle levé tyče.
85'
Dlouhý pas mířil na Moussu Dembélého, který si z otočky zpracoval míč do běhu. Ovšem William Saliba si před soupeře dal tělo a počkal až míč zamíří mimo hrací plochu.
84'
Olympique Lyon bude dohrávat v deseti lidech, jelikož Léo Dubois je zranění a už do střetnutí nezasáhne. To může být pro hostující tým zásadní ztráta.
83'
Střídající Robert Berić nebyl daleko od vstřelení branky! Slovinský útočník se natahoval po centru z pravé strany, ale scházelo mu pár decimetrů k zasažení balonu.
81'
Posledních deset minut zbývá z dnešního utkání. Derby zatím marně hledá tým, který by mu dominoval. Na pravé straně se uvolnil Kenny Tete, jehož centr proskočil až k bránícímu hráči.
80'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Charles Nathan Abi, přichází Robert Berić.
79'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Thiago Mendes, přichází Jean Lucas.
78'
Jeden z domácích obránce podskočil míč, k němuž se tak dostal Kenny Tete. Jeho nadýchaný centr zamířil na hlavu Moussy Dembélého, který dal zakončení pořádnou razanci a směřoval ho do pravého spodního rohu branky. Jenže Jessy Moulin zachránil ASSE, když předvedl fantastický zákrok.
77'
Saint-Étienne bylo sice na útočné polovině, ovšem kombinace byla hodně statická. K centru se tak odhodlal Ryad Boudebouz, jenž vybojoval rohový kop. Centr od praporku se kroutil do branky, ovšem Anthony Lopes byl brzy u první tyče.
75'
Olympique Lyon rozehrával rohový kop, centr mířil na hranici malého vápna. Ovšem Jessy Moulin skvěle vyrazil z branky a navíc byl faulován.
75'
Z levé strany se před branku hnal Houssem Aouar, který šel na branku z velkého úhlu. Jeho pokus po zemi zastavil Jessy Moulin, jenž narazil na brankáře, který výborně vyběhl.
74'
Hra se znovu uklidňuje, jelikož Olympique Lyon znovu dlouhou dobu kombinoval na vlastní polovině. Poté přišlo přenesení hry na levou stranu, ovšem snažení bylo nepřesné.
72'
Na pravé straně se rozeběhl Moussa Dembélé, který si míč prohodil za sebou a mířil do šestnáctky. Jenže hostujícího útočníka zastavili bránící hráči, kteří soupeře zdvojili.
71'
Denis Bouanga si píchl míč do strany, ale včas se k němu vrátil Domácího hráče poté poslal nevybíravým zákrokem Léo Dubois. Kapitánovi Lyonu se rozhodnutí nelíbí, ale nic s ním neudělá.
70'
Denis Bouanga hraje opravdu povedený zápas a už mu chybí jen získaná asistence nebo vstřelený gól. Zmíněný hráč poslal pas na zadní tyč, kde celou situaci zavíral Miguel Trauco. Ovšem balon z jeho kopačky zamířil jen do boční sítě.
70'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Rafael, přichází Kenny Tete.
69'
Stále platí, že domácí jsou u balonu. Na malou chvilku se pod tlak dostal Loïc Perrin, jenž z nesnází skvěle utekl. Poté dostal u postranní čáry naloženo Timothée Kolodziejczak, snad bude v pořádku.
68'
Stále platí, že místo krásného fotbalu sledujeme boj o každý kousek hrací plochy. Saint-Étienne je znovu na balonu, ale kombinuje zatím jen u středového kruhu.
65'
Na levé straně se pokusil proniknout do šestnáctky Miguel Trauco, který ale neprošel přes bránícího soupeře. Následně obránce Lyonu poslal balon jen na autové vhazování.
64'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Loïs Diony, přichází Vahbí Chazrí.
63'
Další vynikající zákrok hostujícího brankáře! Centr z levé strany propadl na zadní tyč, kde celou situaci zavíral Denis Bouanga. Jeho pokus mířil do protipohybu gólmana, ovšem Anthony Lopes stihl ještě zakročit.
61'
Lyon vstřelil branku, kterou rozhodčí překazil zdviženým praporkem! Za obranu si naběhl Houssem Aouar, který se dostal až do levé části šestnáctky, kde byl sice atakován, ale zamířil přesně mezi brankářovy nohy. Ovšem radost hostujícího celku byla zbytečná.
60'
Znovu se u postranní čáry rozeběhl Denis Bouanga, který poslal přihrávku po zemi do šestnáctky. Jenže Charles Nathan Abi míč dávno přeběhl!
59'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Moussa Dembélé.
59'
Denis Bouanga se omlouvá spoluhráčům, jelikož jeho pokus byl hodně neuvážený. Zakončení vyletělo z velké dálky a mířilo hodně vysoko nad branku.
57'
Olympique Lyon už rozehrál standardní situaci, ovšem centr mířící na zadní tyč se podařil obraně odklidit. Následně Saint-Étienne volí pomalou kombinaci.
56'
Na pravé straně se rozeběhl Martin Terrier, jehož k zemi stáhl Timothée Kolodziejczak. Hostujícímu hráči se na nohy vůbec nechce a navíc je povolán lékařský tým.
55'
Od postranní čáry se více na střed hrací plochy dostal Denis Bouanga, jehož pokus přes obránce mířil jen doprostřed branky. Anthony Lopes si se zakončením na dvakrát poradil a tak je stav stále bez branek.
53'
Po autovém vhazování si míč nezpracoval Loïs Diony, který se následně dopustil také útočného faulu. Bohužel šance zatím nepřibývají a asi bych si vsadil na bezbrankovou remízu.
52'
Po zisku míče se do šestnáctky hnal Miguel Trauco, který posílal před branku střílený centr. Ovšem balon se nepotkal s nikým v zeleném dresu a navíc zamířil vedle zadní tyče.
51'
U brankové čáry se nacházel Memphis Depay, který přihrával do druhé vlny na levou stranu šestnáctky, kde byl od míče odstaven Marcelo.
50'
Na centr od rohového praporku si naskočil Loïc Perrin, který míč minul. K balonu se tak dostal Marcelo, jenž hru poslal daleko od branky. Lyon přežil další nepříjemnou situaci.
49'
Za brankou Saint-Étienne odpálili fanoušci pyrotechniku, a tak se nad trávník valí dým. Centr z levé strany zamířil do míst, kde nebyl nikdo v zeleném. Ovšem Léo Dubois daroval soupeři rohový kop.
48'
Při pohledu na hrací plochu zjistíme, že oba celky pokračují v úvodních sestavách. Který z celků se bude radovat ze získaného derby?
47'
Po prohození obránce si do volného prostoru naběhl Houssem Aouar, jenž hledal Memphise Depaye. Ovšem jeho snažení bylo hodně nepřesné a zamířilo mimo hrací plochu.
46'
Hlavní rozhodčí dal pokyn k zahájení druhého poločasu, Saint-Étienne nakoplo míč do autu. Hráči v zelených dresech poté na soupeře nalezli.
46'
Před samotným zápasem se asi čekalo ostřejší tempo, ovšem opak se stal pravdou a po pětačtyřiceti minutách se jde do kabin ze bezbrankového stavu. Utkání je takticky hodně svázané, což se není co divit. Vždyť se hraje derby a navíc se oba celky nacházejí ve špatné pozici, a tak potřebují nutně bodovat. Pokud se budeme věnovat prvnímu poločasu, Saint-Étienne bylo aktivnější, jenže největší a jedinou šanci zahodil Ryad Boudebouz. Pokud se budeme věnovat útoku Lyonu, ten si nevypracoval dopředu nic a navíc Memphis Depay na obranu sám nestačí.
45'
45'
Přenesení hry mířilo na pravou stranu, kde se nacházel Loïs Diony. Jeho centr opět mířil před branku, ovšem ve vzduchu je bezkonkurenční Joachim Andersen.
43'
Centr z volného kopu putoval do chumlu hráčů, ovšem dobře si počínal Joachim Andersen. Poté se o další centr pokusil Zaydou Youssouf, ale pro míč si zase vyběhl Anthony Lopes.
43'
Hostující celek se dopustil dalšího faulu na vlastní polovině hrací plochy. Branka do šatny by byla jistě nepříjemná. Uvidíme, co Saint-Étienne ze standardní situace vytěží.
42'
První poločas se blíží ke svému konci a šancí je zatím jako šafránu. Saint-Étienne je sice aktivnější, ale branku Lyonu ohrozilo pouze jednou.
40'
Faul na hostujícího útočníka přišel daleko od branky, a tak se Lyon odhodlal jen k přihrávce na obránce. Dál tedy bude pokračovat hledání cesty do šestnáctky.
39'
Olympique Lyon je znovu u balonu, ovšem kombinuje daleko od soupeřovy branky. Po chvíli se pokusil o průnik středem Memphis Depay, který si vynutil faul.
37'
Z pohledu domácího celku je první potrestaným hráčem Zaydou Youssouf (Saint-Étienne). Na žluté kartónky je srovnáno, ovšem vraťme se zpátky ke hře.
37'
Na levé straně se rozeběhl Miguel Trauco, jemuž byl míč poslán do běhu. Ovšem celou situaci přečetl Anthony Lopes, který z branky výborně vyrazil a situaci překazil.
36'
Z velké dálky to zkusil sám Memphis Depay, který branku minul. Jeho pokus z pětatřiceti metrů proletěl asi metr od pravé tyčky domácí branky. Navíc celou situaci kontroloval Jessy Moulin.
35'
Kombinaci na pravé straně pokazil Martin Terrier, který se snažil přihrát do druhé vlny. Lyon ještě zůstal u balonu a navíc donutil soupeře k faulu. Standardní situace se bude rozehrávat z pětatřiceti metrů.
33'
Olympique se snaží kombinací na vlastní straně hrací plochy uklidnit hru. V posledních minutách bylo totiž hostující mužstvo pod tlakem.
32'
Za obranu si nabíhal Loïs Diony, na kterého také mířil dlouhý pas. Ovšem Joachim Andersen si počínal zkušeně a hlavou uklidil balon k vlastnímu brankáři.
30'
Domácí mužstvo je sice aktivnější, ale zatím míč do branky nedostalo. Nic se nezmění po rohovém kopu ani po centru ze strany, po který si zase došel Anthony Lopes.
29'
Saint-Étienne táhlo další útočnou akci po pravé straně, kde soupeře donutilo k faulu. Několik obránců se vydalo na hranici pokutového území. Poté ASSE vybojovalo rohový kop, protože Marcelo zahrál míč mimo hrací plochy.
28'
Ze standardní situace mířil míč přes střed hrací plochy až na levou stranu, kde se nacházel hostující kapitán. Jeho centr byl sice nadýchaný, ale zamířil jen do rukavic brankáře.
27'
O dlouhý nákop se pokusil Timothée Kolodziejczak, ovšem balon byl obranou odvrácen. Následně byl na vlastní polovině faulován Zaydou Youssouf, k němuž se seběhli hned dva soupeři.
25'
Středem hrací plochy prošel přes bránícího hráče Martin Terrier, ovšem následně byl o balonu odstaven. Celou akci dokončil Jessy Moulin, jenž míč odkopl daleko od své branky.
24'
Do útočné akce se zapojil Loïc Perrin, který přihrával na hranici šestnáctky. Lyon si celou akci pohlídal a vydal se do protiútoku, ovšem Memphis Depay se v pokutovém území snadno skácel k zemi.
23'
Olympique Lyon přežil první nepříjemnost, ale aktuálně se nacházel u balonu. Jenže po chvíli přišlo odevzdání baloni, a tak se hráči v zelených dresech ženou do akce.
20'
Saint-Étienne mohlo jít do vedení, ale zahodilo první velkou příležitost! Přihrávka z levé strany prošla na zadní tyč, kde se nacházel Ryad Boudebouz. Jeho pokus z jedné mířil do spodního rohu branky, ovšem Anthony Lopes vytáhl míč na tyč. K dorážce se pak ještě hnal Charles Nathan Abi, který z malého vápna nezamířil přesně. Tady to chtělo udržet pevné nervy, což se hráči nepovedlo.
19'
S agresivitou to tentokrát přehnal Fernando Marçal (Lyon), který domácího útočníka nejprve zasáhl za rameno a následně jej celou situaci dohrál skluzem.
19'
Dlouhý nákop mířil na Memphise Depaye, kterého předčil soupeř. Následně se hostující útočník pokusil o zakončení, které bylo rychle zastavené.
17'
Sedmnáct minut je minulostí a spíše sledujeme boj o každý metr hrací plochy. Důraznou domluvu absolvuje Marcelo, kterému se asi nelíbilo nějaké rozhodnutí sudího.
16'
Denis Bouanga si hodně zavařil, když kličkoval na vlastní polovině hrací plochy. Domácí hráč si ale poradil a vybojoval faul.
14'
Z pětadvaceti metrů se k volnému kopu postavil Ryad Boudebouz, jehož pumelice narazila pouze do zdi. Okamžitě na druhou stranu chtěl vyrazit Memphis Depay, jenž byl zastaven.
13'
Hodně zajímavou standardní situaci bude rozehrávat Saint-Étienne! Těsně za šestnáctkou byl podražen Denis Bouanga, který se snažil projít do pokutového území. Bude se po volném kopu poprvé měnit skóre?
12'
Na levou stranu si naběhl Léo Dubois, jehož centr zamířil mimo hrací plochu. Hostující kapitán hraje raději spíše na druhé straně hrací plochy, a tak to má dnes přes nohu.
11'
O dlouhý nákop se postaral Marcelo, který na hranici vápna hledal spoluhráče. Ten se nacházel pod tlakem, a tak balon zamířil mimo hrací plochu. ASSE tak bude rozehrávat od vlastní branky.
10'
Centr zamířil na levou stranu šestnáctky, kde se nacházeli Marcelo a Joachim Andersen. Prvnímu jmenovánu dopadl míč na rameno a následně hru uklidnili obránci.
9'
Dalším faulovaným hráčem je Martin Terrier, jehož ošklivě zasáhl Loïs Diony. Domácí hráč může být rád, že není prvním potrestaným v dnešním střetnutí. Lyon bude rozehrávat standardní situaci z pravé strany.
8'
Po špatné přihrávce se balonu zmocnili hosté, kteří dlouho kombinovali kolem středové lajny. Po chvíli byl faulován Memphis Depay, jehož zatažením poslal na zem William Saliba.
7'
U postranní čáry se pokusil o rychlou kličku Léo Dubois. Hostující kapitán o balon přišel a navíc Saint-Étienne získalo vhazování. Hráči v zelených dresech se následně přesunuli na útočnou polovinu.
6'
Na hrací ploše udržel balon Yann M'Vila, který tím pustil do protiakce soupeře. Lyon celou akci na polovině soupeře přibrzdil a kombinuje.
5'
ASSE je sice na balonu, ovšem kombinuje mezi obránci. Díky vysokému napadání přišla přihrávka na brankáře, který raději zvolil dlouhý odkop.
4'
Memphis Depay se na hranici vápna protáhl mezi dvěma soupeři, ale poté neustál souboj ze strany. Útočník Olympiqueu si žádal pokutový kop, jenže rozhodčí byl zcela jiného názoru.
3'
Pro dnešní střetnutí zvolilo AS Saint-Étienne tradiční zelené dresy, naopak Olympique Lyon se oblékl do bílého. Vraťme se na trávník, kde s odkopem otálel Timothée Kolodziejczak, jenž nastřelil soupeře, od kterého míč zamířil do zámezí.
2'
V historické bilanci má Saint-Étienne o jedno vítězství více nežli Lyon. Ovšem vzájemná bilance se už dneska může vyrovnat.
1'
Za hustého deště bylo odstartováno derby! Jako první se míče chopil Memphis Depay. Ovšem následný nákop krajního obránce skončil u Jessyho Moulina.
1'

AS Saint-Étienne: Moulin – Kolodziejczak, Saliba, Perrin, Trauco – Youssouf, M'Vila – Abi, Boudebouz, Bouanga – Diony.
Náhradníci: Bajič – Cabaye, Chazrí, Nordin, Monnet-Paquet, Berić, Fofana.

Olympique Lyon: A. Lopes – Marcelo, J. Andersen, Marçal – Rafael, Tousart, Mendes, Dubois – Aouar – Depay, Terrier.
Náhradníci: Tătăruşanu – Jean Lucas, B. Traoré, Caqueret, Tete, Reine-Adélaïde, M. Dembélé.

Rozhodčí: Turpin – Gringore, Danos.
Oba celky jsou hodně za očekáváním, protože v minulé sezóně se nacházely v horních patrech tabulky. Saint-Étienne na začátku nového ročníku trápí početná marodka, navíc v minulém utkání viděl červenou kartu mozek týmu Romain Hamouma. ASSE se tak nachází na sestupových příčkách, jelikož vybojovalo pouhých osm bodů. Domácí celek v osmi případech pouze dvakrát zvítězil, naposledy v posledním kole na hřišti Nimes. Ani Lyon na tom není nijak slavně, jelikož se nachází také ve spodních patrech tabulky. Olympique totiž získal pouze o bod více než jeho dnešní soupeř. Oba celky tak potřebují nutně bodovat, protože jim pomaličku ujíždí vlak s názvem evropské poháry.
Vítám všechny fanoušky francouzského fotbalu u dohrávky devátého kola Ligue 1, v níž se představí AS Saint-Étienne a Olympique Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.