Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Lille - 16. prosince 2020   19:00

0:2
(0:1)
Lille
19' Yazıcı  (Celik) • 90+3' Weah
Dijon
Racioppi – Chafik (72. Boey), Écuélé Manga (C), Panzo, Muzinga – Ndong, Pape Diop (62. Marié) – Chouiar, Celina, Sammaritano (62. Dina Ebimbe) – Mou. Konaté (72. Dobre).
Allagbé – Boey, Zagre, Chala, Dina Ebimbe, Marié, Dobre, Scheidler.
Ben El Hajd – Pasqualotti, Benkemouche
Stade Gaston Gérard, Dijon
Lille
Maignan – Celik (84. Djaló), J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Ikoné (71. Weah), Xeka (71. Soumaré), André, Bamba – David (58. B. Yılmaz), Yazıcı (84. Lihadji).

S konstatováním, že zadlužené Lille vede francouzskou ligu, se loučím a přeji všem příjemné sledování dalšího zápasů Ligue 1, které za malou chvíli startují.
Sledovali jsme utkání, v němž si Dijon nevypracoval žádnou vyloženou příležitost, a tak se z vítězství raduje Lille! Domácí mužstvo se ve druhém poločase snažilo něco vymyslet, ale nemělo patřičnou kvalitu, a tak doplatilo na nepřesnosti. Naopak Lille kontrovalo průběh zápasu a navíc pojistku v nastavení vystřelil střídající Timothy Weah. I po patnácti kolech je jasné že Lille povede francouzskou nevyšší soutěž a nemusí sledovat střetnutí Lyonu.
90+7'
90+7'
Chvíli se hrát nebude, protože na zeleném pažitu zůstal ležet Benjamin André, kterého ve vzduchu naverboval Didier Ndong. Vypadá to, že duel dohrajeme bez udělené karty.
90+5'
Hostující hráči drží míč na vlastních kopačkách a jistě nebudou nikam spěchat. Stav zápasu už je rozhodnutý, a i kdyby se Dijon prosadil, tak Lille se bude radovat ze tří bodů.
90+3'
Lille právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto, protože favorit přidává pojistku v nastaveném čase! Jonathan Panzo chyboval při odkopnutí míče, a tak se balonu chopil TIMOTHY WEAH, který se nerozpakoval a poslal balon přesně k pravé tyči. Je jasné, že Lille povede Ligue 1 i po patnáctém kole!
90+3'
Bude se hrát sedm minut navíc!
90+2'
Na pravé straně se pohyboval Eric Junior Dina Ebimbe, který se protáhl kolem svého strážce, ovšem centr už nikoho v červeném nenašel.
90+1'
Pokutový kop se rozehrávat nebude, Burak Yılmaz nebyl zasažený vůbec. Pokračujeme v utkání a míč si bere Dijon!
89'
Všechno možná bude jinak, hlavní rozhodčí se půjde podívat na celý moment ještě jednou. VAR asi řeší, kde k zákroku došlo! Jak hlavní sudí rozhodně?
87'
Pokutový kop pro Lille! Burak Yılmaz si píchl balon do šestnáctky, kde ho ve skluzu trefil Bruno Écuélé Manga. Sám faulovaný hráč si staví balon a bude rozehrávat penaltu.
86'
K rozehrání přímého kopu se postavil kosovský útočník Bersant Celina, jemuž chyběl asi metr k trefení brány. Jeho pokus totiž zamířil kousek nad břevno.
85'
Těsně před šestnáctkou byl faulován Mounir Chouiar, kterého na trávník poslal Boubakary Soumaré. Dijon má výbornou příležitost k tomu, aby vyrovnal! Podaří se domácím vyrovnat?
84'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Isaac Lihadji.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Zeki Celik, přichází Tiago Djaló.
82'
Timothy Weah si pomohl faulem, a tak se míč vrátil na kopačky hráčů v červených dresech, Jenomže také Sacha Boey se dopustil útočného faulu. Hra se často přerušuje, což Dijon nepustí do souvislejšího tlaku.
81'
Z velké dálky se do míče opřel Ngonda Muzinga, který se nemohl dívat na kombinaci spoluhráčů. Jeho zakončení za moc nestálo, ale snaha posledního celku se určitě cení, i když k vyrovnání to zatím nevede.
80'
Domácí mužstvo se opravdu snaží a stále více se nachází na útočné polovině hrací plochy. Jenomže na pravé straně přišla nepřesnost, když na přihrávku nedosáhl Ngonda Muzinga.
78'
Na levé straně se pokusil přejít přes obránce Eric Junior Dina Ebimbe, kterému balon vypíchl na roh José Fonte. Po rohovém pokus přišlo zakončení z velké dálky, která byla ještě tečována, přesto mířila hodně mimo prostor tří tyčí.
77'
Sám faulovaný Yusuf Yazıcı kroutil balon na zadní tyč, odkud byl odvrácen do strany. Odtud přišel další centr, po němž přišla nevýrazná hlavička, kterou si pohlídal skvělý Anthony Racioppi.
76'
Před šestnáctkou na pravé straně byl faulován Yusuf Yazıcı, do kterého naskočil Jonathan Panzo. Lille bude rozehrávat další zajímavou standardní situaci.
75'
U půlící čáry si balon kolem beka píchl Timothy Weah, který balon ale nedostihne, protože mu utekl mimo hrací plochu. Dijon musí v posledních minutách přidat, zatím branku soupeře stále neohrozil.
74'
Jonathan Bamba a Burak Yılmaz si narazili balon před pokutovým územím. Celou situaci přečetl Bruno Écuélé Manga, jenž balon odehrál na rohový kop. Ani po něm ale Lille ve druhém poločase nezahrozilo.
72'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Moussa Konaté, přichází Mihai-Alexandru Dobre.
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Fouad Chafik, přichází Sacha Boey.
71'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Timothy Weah.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Xeka, přichází Boubakary Soumaré.
70'
Také Dijon se pokusil o dlouhý pas, za kterým mířil Moussa Konaté. Ovšem pas byl příliš dlouhý, a tak skončil u hostujícího brankáře. Lille mohlo myslet na ohrožení brány, ovšem pouze chvilku.
69'
Hráči v bílých dresech se pokusili o pas na pravé straně, který si obrana Dijonu pohlídala. Domácí pak táhli akci podél postranní čáry, ale dlouhá přihrávka byla zastavená.
68'
Hostující mužstvo chystá další změnu v sestavě, která přijde v přerušené hře. Zatím sledujeme kombinaci mezi obránci Lille, kteří rozhodně nikam nespěchají.
67'
Po faulu u postranní čáry rozehrával Dijon další standardní situaci. Centr do vápna poslal Bersant Celina, ovšem žádného spoluhráče nenašel. Po chvíli přišel ještě centr z pravé strany, na který před brankou nedoskočil Mounir Chouiar.
65'
Mounir Chouiar na sebe navázal tři hráče, když se vydal ze strany na střed hrací plochy. Ovšem celou situaci pokazil nepřesnou přihrávkou. Hráči v červených dresech potřebují více zabrat, Lille je dnes rozhodně hratelným soupeřem.
64'
Znovu dostává důraznou domluvu Didier Ndong, který trefil do kolene soupeře. Dijon se znovu bude bránit, ovšem potřeboval by být na míči a zahrozit. Jenomže zatím soupeřova brankáře výrazně neohrozil, což je hlavním problémem.
63'
Aktivita domácího mužstva se zvyšuje a Dijon najednou střádá plány na vyrovnání. Jenomže nepovedený centr z pravé strany sebrala ve vápně obrana Lille.
62'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Frédéric Sammaritano, přichází Eric Junior Dina Ebimbe.
62'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Pape Diop, přichází Jordan Marié.
60'
Hodina hry je minulostí a musíme přiznat, že druhý poločas už není tak zajímavý. Ovšem nyní velkou chybu vyrobil Mike Maignan, který míč nezpracoval a ten putoval kousek vedle branky!
59'
Za dlouhým pasem se vydal Yusuf Yazıcı, kterého křižoval Bruno Écuélé Manga. Druhý jmenovaný pomohl svému brankáři, který celou situaci pečlivě vyřešil.
58'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Burak Yılmaz.
57'
Balon do šestnáctky poslal Yusuf Yazıcı, který zvolil střílený centr. Delší dobu se Dijonu nepovedlo odkopnout míč, ale poslední celek se stejně ubránil.
56'
Favorit zápasu dál tlačí na pilu a snaží se přidat druhý gól. Jeho akce ale skončila na pravé straně, kde si Lille vynutilo další standardní situaci.
54'
Hostující tým se znovu vydal do útoku, ovšem na hranici ofsajdu se nacházel Jonathan David. Praporek pomezního rozhodčího vyletěl do vzduchu, a tak se hra znovu přerušila.
53'
Pěkný pas mířil na pravou stranu pokutového území, kde se pohyboval Benjamin André. Ten chtěl z jedné přihrávat nebo střílet, ovšem balon v klíčové situaci netrefil. Tohle bylo obrovské štěstí pro poslední celek tabulky.
52'
Rychlou a dlouhou přihrávku přebral na levé straně Bersant Celina, který si na souboj jeden na jednoho netroufl. Kosovský hráč se tak pokusil o přihrávku na hranici vápna, která byla zachycena obránci.
51'
Hráči v červených dresech se vydali do rychlé protiakce, jenomže Frédéric Sammaritano nepřesně přihrával a míč doputoval mimo hrací plochu. Budeme svědky odkopu od branky, kterou hájí Mike Maignan.
50'
Pokračujeme ve druhém poločase! Volný kop poslal do pokutového území Yusuf Yazıcı, jehož centr byl odvrácen. Po chvíli ale Lille vybojovalo rohový kop. Následný pas ale na zadní tyči vyboxoval pryč Anthony Racioppi.
49'
Pape Diop potřebuje lékařskou pomoc a zdá se, že Dijon bude střídat. U postranní lajny se už rozcvičuje Jordan Marié. Uvidíme, zda zasáhne do střetnutí už nyní.
48'
Papeho Diopa si neustále vybírá kamera, zdá se ale, že domácí defenzivní štít je v pořádku. Ovšem znovu se hraje a Yusuf Yazıcı byl faulován. Tentokrát Turek došlápl na nohu před chvílí zmíněného hráče.
47'
Při pohledu na zelený pažit to vypadá, že pokračujeme v základní sestavách. Na levou stranu si naběhl Yusuf Yazıcı, který byl zahnán a hlavně se nacházel v ofsajdové pasti.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, pojďme se společně bavit fotbalem! Jako první se balonu dotkl domácí Bersant Celina, ovšem ještě byla prodleva, protože lékař přispěchal k Papemu Diopovi.
46'
Pětadvacet minut jsme sledovali kolotoč v podání hostujícího celku, který si vypracoval několik obrovských příležitostí, avšak prosadil se pouze Turek Yusuf Yazıcı. Následně Lille přestalo hrát a šance už nepřišly. Naopak Dijon vyrovnával hru, avšak k vyložené příležitosti se nenachomýtlo, a tak bude muset zabrat po přestávce.
45+1'
45+1'
V nastaveném čase táhl Dijon akci po levé straně a vybojovalo rohový kop. Na centr si naskočil Moussa Konaté, jenž si pomohl faulem, a tak je hra znovu přerušená.
44'
Na druhé straně odcentroval z pravé strany Frédéric Sammaritano, jehož pas mířil do míst, kam si nabíhal Moussa Konaté. Celou situaci si ale pohlídal José Fonte, který ve vzduchu vystoupal nejvýše.
43'
Jeden z hostujících hráčů odehrál míč a poté jej nevybíravě trefil Didier Ndong. Hlavní rozhodčí si volá faulujícího hráče, kterému domlouvá – žlutou kartu zatím nevytáhl.
42'
Trochu prostoru za šestnáctkou měl Xeka, který toho chtěl využít a vstřelit další gól. Jenomže zakončení se portugalskému záložníkovi nevyvedlo, a tak míč putoval pouze vedle branky.
40'
Centr od rohového praporku mířil na první tyč, kde se nacházelo hned několik hráčů, Úspěšnější byli domácí obránci, který balon odvrátili do bezpečných míst.
39'
Xeka se štěstím prošel s míčem na levou stranu, ale neodcentroval, a tak hru otočil Jonathan Bamba. Na pravé straně se tak do šestnáctky vydal Jonathan Ikoné, jenž ještě přihrával a Lille bude rozehrávat rohový kop.
38'
Dalším hráčem, jenž se pokusil ohrozit branku Dijonu byl Jonathan Bamba. Jeho pokus byl hodně nepřesný a zamířil jen vysoko nad branku. Při jiné sportu by se možná radoval, ale na fotbal to byl bídný pokus.
37'
Pomalu ale jistě se blížíme ke konci prvního poločasu, v němž bylo Lille nebezpečnější. Favorit zápasu se po ztrátě soupeře znovu rychle vydal do akce.
35'
Dijon tak otočil hru před druhou z branek a přišlo na řadu nepřesné zakončení. Za hranicí šestnáctky se napřáhl Bersant Celina, jehož pokus byl nepřesný a postrádal i razance. S vyřešením situace měl problém Moussa Konaté, který byl lépe postavený, a tak spoluhráči vyčinil.
34'
Z levé strany odcentroval Jonathan Bamba, který míč směřoval na hranici pokutového území, kde se nacházeli Jonathan David a Yusuf Yazıcı. Oba borci se nedomluvili a dávali si přednost, až jsme se zakončení vůbec nedočkali.
33'
Jonathan Ikoné čekal, až mu Yusuf Yazıcı naběhne na levou stranu šestnáctky. Turecký útočník se snažil hned odcentrovat, což za prvé nevyšlo a zadruhé byl při převzetí míče v ofsajdu.
32'
Moussa Konaté to bude mít velice složité, protože má proti sobě o hlavu vyššího stopera. Senegalský útočník tak hlavičkový souboj prohrál a Lille znovu otáčí hru na druhou stranu hřiště.
31'
Yusuf Yazıcı získal míč a rychle otočil hru! Jonathan David přihrál doprava, kde se nacházel Jonathan Ikoné, jenž sice přeloboval brankáře, ale zamířil asi metr vedle levé tyče.
30'
Třicet minut hry je minulostí a favorit zápasu už je ve vedení. V posledních minutách Lille ale výrazně ubralo, naopak Dijon toho směrem dopředu moc nevymyslel.
29'
Moussa Konaté byl při převzetí míče přistrčen, a tak zahrál rukou, čehož si všiml také hlavní rozhodčí. Senegalský útočník se znovu zlobí a nutno říct, že právem, protože ruce stopera byly na jeho zádech.
27'
V posledních minutách se hra začala vyrovnávat, Dijon asi pochopil, že musí směrem dopředu předvést více. Jenomže si musí dát pozor na nepřesnosti, kvalita Lille je obrovská.
26'
Těžkou přihrávku se v šestnáctce pokusil zpracovat Bersant Celina, jemuž balon stejně utekl mimo hrací plochu. Lille bude rozehrávat od branky a může znovu soupeři zatopit.
25'
Hra se trochu uklidňuje, jelikož hostující obránci nebudou s rozehrávkou pospíchat. Dokonce jim musel vypomoct Mike Maignan, jehož nákop mířil až na levou stranu útočné poloviny.
23'
Snad poprvé se Dijon probojoval do pokutového území soupeře a hned vybojoval rohový kop. Centr od praporku mířil do míst, kde se pohyboval Bruno Écuélé Manga, ale také úspěšný brankář Mike Maignan.
22'
Hostující mužstvo je při chuti a dál se nachází na útočné polovině. Od začátku střetnutí potvrzuje, kdo je favoritem zápasu.
19'
OSC se zaslouženě dostává do vedení, když se po pěkné akci prosadil turecký útočník! Zeki Celik se pohyboval na pravé straně a následně přihrál pod sebe. V šestnáctce se nacházel nikým nehlídaný YUSUF YAZICI, který placírkou trefil vzdálenější spodní roh branky. Asistence: Zeki Celik.
17'
Další míč z kopaček hostujících hráčů zamířil mezi stopery a za obranu se vydal také Jonathan David. Jenomže snažení bylo nepřesné, a tak se balonu zmocnil Anthony Racioppi, který rychle rozehrál.
16'
Jonathan Bamba natáhl míč dopředu a poté se vydal ze strany na střed, aby později míč obrátil napravo. Akce hostujícího mužstva byla následně zpomalena a budeme sledovat postupnou kombinaci.
15'
Další trestný kop, ke kterému se postavil turecký útočník. Yusuf Yazıcı mířil do pravé šibenice, avšak balon poslal pouze nad břevno. Bude se tak kopat od domácí branky.
13'
Zatím se hraje téměř neustále na polovině posledního celku tabulky. Lille se snaží rychle převážit misky vah na svou stranu, jenže zatím se mu to nedaří. Hlavní postavou úvodních minut je totiž domácí brankář.
12'
Do pokutového území si naběhl Jonathan David, který byl neustále atakován, přesto vystřelil. Jenomže zamířil do míst, kde byl připravený Anthony Racioppi, jenž je zatím hlavní postavou zápasu.
11'
Moussa Konaté se hodně zlobí na hlavního rozhodčího, protože mu byl odpískán faul. Oba hráči do sebe byli zaklesnuti a tak si muž ve žlutém mohl vybrat, na jakou stranu míč přiřadí.
10'
Hostující mužstvo se dál snaží najít cestu k první brance zápasu. Ovšem akce skončila ještě před pokutovým územím. Po chvíli přišla další kolmice, za kterou se Jonathan David, jenomže z branky rychleji vystartoval Anthony Racioppi.
8'
Hráči v bílých dresech kombinovali na pravé straně, ale jejich hra byla trochu kostrbatá. Dijon se míče chopil, ale pouze jej odevzdal. Po chvíli přihrával do šestnáctky Xeka a ke střele se nachomýtl Yusuf Yazıcı, který z levé strany brankáře sice propálil. Avšak Anthony Racioppi tečoval balon nohou a od něj zamířil těsně vedle tyče.
6'
Ke standardní situaci se znovu postavil Yusuf Yazıcı, který mířil do prostoru tří tyčí. Ovšem jeho pokus letěl doprostřed branky, kde se nacházel připravený Anthony Racioppi.
5'
Po rohovém praporku zamířila na hostující branku hlavička, která byla nevýrazná a skončila v brankářových rukavicích. Lille se tak dostává k míči a může hru otočit na druhou stranu. Ovšem Didier Ndong vytáhl falší zákrok za hranicí pravidel.
4'
K rozehrání přímého kopu se postavil Bersant Celina, jenž míč nasměřoval do zdi a vybojoval rohový kop. Celou situaci ještě jistil Mike Maignan, který se pověsil na břevno.
3'
Dijon do dnešního střetnutí nastoupil v červených dresech, naopak Lille hraje v bílém. Vraťme se na trávník, kde si faulem pomohl José Fonte, jenž poslal na zem Papeho Diopa. Poslední tým tabulky bude rozehrávat zajímavou standardní situaci.
2'
K rozehrání volného kopu se postavil Yusuf Yazıcı, jehož nebezpečný centr poskakoval před brankou. Jeden z bránících hráčů musel balon ukopnout, protože za ním se nacházel Jonathan David.
1'
Jdeme na to, utkání právě začíná! Yusuf Yazıcı byl prvním hráčem, jenž se dotkl míče a favorit zápasu začíná kombinací. Po chvíli přišel nákop na útočnou polovinu, avšak Bruno Écuélé Manga si pomohl faulem.
1'

Dijon FCO: Racioppi – Chafik, Écuélé Manga (C), Panzo, Muzinga – Ndong, Pape Diop – Chouiar, Celina, Sammaritano – Mou. Konaté.
Náhradníci: Allagbé – Boey, Zagre, Chala, Dina Ebimbe, Marié, Dobre, Scheidler.

Lille OSC: Maignan – Celik, J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Ikoné, Xeka, André, Bamba – David, Yazıcı.
Náhradníci: Chevalier – Djaló, B. Yılmaz, Lihadji, Weah, Soumaré, Soumaoro, Niasse, D. Bradarić.

Rozhodčí: Ben El Hajd – Pasqualotti, Benkemouche.
Ještě jednou vítám fanoušky francouzské nejvyšší soutěže, duel patnáctého kola začne zhruba za padesát minut. Za několik málo minut si představíme základní jedenáctky a v 19 hodin se začneme věnovat samotnému střetnutí. Doufejme, že uvidíme atraktivní fotbal a plno gólů, což se trochu očekává, protože hostující mužstvo je obrovským favoritem.
Střetnutí mezi Dijonem a Lille, se odehraje ve středu od 19 hodin. Ze souboje je pro vás připravený podrobný textový přenos, kterým vás provede Michal Luxa. Pojďme se společně bavit fotbalem!
Můj dům – můj hrad, aneb čtyři vítězství pro Lille! I tak by se dala charakterizovat poslední pětice vzájemných zápasů. Poslední souboj se odehrál v lednu letošního roku, kdy se po jediném gólu radoval Dijon. Ovšem čtyři zápasy před zmíněným soubojem se radovalo OSC, které třikrát zvítězilo na domácí půdě a jednou přivezlo body z venku.
Dijon FCO

Nejhorším týmem ve francouzské nejvyšší soutěži je Dijon, který ve čtrnácti případech posbíral pouze devět bodů. Ovšem v posledních týdnech se mu začalo dařit sbírat body. Vždyť v posledních pěti případech jich na své konto připsal šest. Domácí mužstvo má především problém se střílením gólů, dal jich pouze devět a o čtyři se postaral Mama Baldé. Ten je ovšem aktuálně zraněný. Opustí FCO konečně poslední příčku tabulky?

Nantes – Dijon 1:1
Dijon – ASSE 0:0
Nice – Dijon 1:3
Lille OSC

Právě Lille v posledním odehraném kole přeskočilo PSG, které padlo s Lyonem, a tak se o skóre vyšvihlo právě za OSC. Hostující mužstvo ve čtrnácti kolech posbíralo devětadvacet bodů, ovšem každé zaváhání může znamenat pád tabulkou dolů. Vždyť mezi první pěticí týmů je pouze tříbodový rozdíl. Ligue 1 tak nabízí zajímavou zápletku.

Nejlepším střelcem týmu ve francouzské nejvyšší soutěži je Burak Yilmaz, který nastřílel šest branek.

Lille letos nastoupilo také do Evropské ligy, kde se potkalo s pražskou Spartou. Francouzský celek se podívá i do jarní fáze této soutěže, jelikož postoupilo s milánským AC. OSC ve vyřazovacích bojích čeká nizozemský Ajax.

Lille – Bordeaux 2:1
Celtic – Lille 3:2 (Evropská liga)
Lille – Monaco 2:1
Vítám všechno fotbalové nadšence u patnáctého kola Ligue 1 Uber Eats, v němž se potká vedoucí mužstvo s posledním. Dijon FCO totiž narazí na Lille OSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.