Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Marseille - 9. ledna 2021   21:00

0:0
(0:0)
Dijon
Racioppi – Boey, Écuélé Manga (C), Coulibaly, Muzinga – Ndong, Pape Diop (64. Lautoa) – M. Baldé (90+1. Scheidler), Celina, Dina Ebimbe (78. Dobre) – Mou. Konaté (64. Sammaritano).
Allagbé – Dobre, Chafik, Chouiar, Lautoa, Marié, Panzo, Sammaritano, Scheidler.
Miguelgorry – Mouysset, Viala
Stade Gaston Gérard, Dijon
Marseille
Mandanda (C) – Sakaj, Ćaleta-Car, Álvaro González, Nagatomo – Rongier, Kamara (65. Strootman), Gueye (61. Cuisance) – Thauvin (76. M. Aké), Benedetto (61. Germain), Radonjić (61. Payet).
Pelé – M. Aké, Balerdi, Cuisance, Germain, Chauí, Payet, Perrin, Strootman.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek večera a dobrou noc.

Fauly: 13:13
Zápas je u konce, branku jsme bohužel neviděli, Dijon doma remizoval s Marseille 0:0. Šancí bylo k vidění hned několik na obou stranách, ale kvalita v zakončení bohužel chyběla. Více příležitostí měly týmy v prvním poločase. V prvních pěti minutách měli šance domácí, ale Radonjić ani Benedetto se neprosadili. Dijon se postupně oklepal z tlaku Marseille a začal hrozit z protiútoků. Po jednom z nich trefil Mama Baldé tyč, o pár minut později pak stejný hráč z nadějné pozice netrefil branku. Ve druhém poločase stála za zmínku hlavně šance Radonjiče z 50. minuty, ale skvělý zákrok předvedl Racioppi. Oba týmy poté výrazně prostřídaly, ale výraznou změnu v rozložení sil to nepřineslo. V závěru utkání si vytvořila Marseille tlak a měla k dispozici hned několik standardních situací, žádnou ale nedokázala zužitkovat.
90+5'
90+5'
Dijon si s centrem na první tyč poradil a tímto je dnešní zápas u konce.
90+4'
Rohový kop Marseille bude poslední, co se ve dnešním zápase odehraje.
90+3'
Hosté znovu obstáli, což je pro ně pozitivní, zároveň se jim ale krátí čas na vítěznou branku.
90+3'
Obrana Marseille nakonec v takovém ohrožení nebyla, centr bez problému ubránila. Domácí mají ale další standardku.
90+2'
Dijon dostává unikátní šanci na potenciálně vítěznou branku, má k dispozici standardní situaci z levé strany.
90+1'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Aurélien Scheidler.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Tlak Marseille pokračoval rohovým kopem, ale ty dnes zatím hostům nevycházely a ani tento nebyl výjimkou.
90'
Bruno Écuélé Manga předvedl zásadní obranný zákrok a dokázal odhlavičkovat balón do bezpečí.
89'
Vše se znovu stěhuje před branku Dijonu, Marseille má k dispozici další standardní situaci.
88'
Hosté ještě zahrávali rohový kop, ale centr na bližší tyč se neujal, domácí se znovu ubránili.
88'
Ani Sakajův centr před branku nebyl z nejpřesnějších a zakončení z něj nevzešlo. Bezbrankový stav se nemění.
87'
Mickaël Cuisance z pravé strany poslal zajímavou přihrávku před branku Dijonu, ale ani jeden z jeho spoluhráčů se k míči nedostal.
86'
Mihai-Alexandru Dobre měl tentokrát práci v obraně a zvládl ji skvěle, takže se Dijon ubránil a navíc bude vhazovat.
85'
Mihai-Alexandru Dobre se z levé strany individuálně do pokutového území soupeře neprosadil, Dijon se tak zase bude muset stáhnout do obrany.
83'
Na druhé straně se do šestnáctky soupeře vřítil Sakaj, ale z levé strany před branku neodcentroval a není z toho ani rohový kop.
82'
Ngonda Muzinga podpořil akci svého týmu po levém křídle, ale pomohl si faulem, takže hrát budou moci hosté.
80'
Další akce Marseille začíná až odzadu, do rozehrávky se zapojí také Mandanda, který už dlouho neměl žádnou práci.
79'
Marley Aké si tak dlouho chystal ve vápně míč na centr či na střelu, až s ním vytancoval až za postranní čáru.
78'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Eric Junior Dina Ebimbe, přichází Mihai-Alexandru Dobre.
76'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Marley Aké.
76'
Domácí však stále dokáží zahrotit, tak jako nyní Wesley Lautoa, který vystřelil z dálky, ale nepřesně.
75'
Dijon je nyní kompletně zatažený na vlastní polovině a čeká, s čím přijde Marseille, která má teď více ze hry.
74'
Hosté reklamovali ruku Muzingy v pokutovém území, ale ten zahrál míč zcela zřetelně hrudí, penalta se tedy nepíská.
73'
Dijon se znovu dokázal ubránit rohovému kopu a nyní dokáže po delší době zase držet míč na svých kopačkách.
72'
Florian Thauvin centroval z pravé strany a vybojoval pro své mužstvo další rohový kop.
71'
Dijon si znovu s touto standardní situací poradil, míč skončil v rukou Racioppiho.
71'
Na branku Dijonu poté letěl mnohem zajímavější míč, který musel Racioppi vyrazit na další rohový kop.
70'
Marseille zahrává teprve první rohový kop zápasu. Ujal se toho Payet, ale jeho centr na první tyč byl hodně špatný.
69'
Zápas je stále otevřený na obě strany, ale v posledních minutách je to Marseille, která je aktivnější.
68'
Těsný ofsajd zastavil akci Dijonu po levém křídle, hrát tedy budou moci hosté.
67'
Wesley Lautoa dostává krátce po svém příchodu na hřiště žlutou kartu za tvrdý faul ve středu pole.
66'
Hra byla v posledních minutách kouskována fauly a střídáními, snad se zase začne hrát trochu plynuletji.
65'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Boubacar Kamara, přichází Kevin Strootman.
64'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Moussa Konaté, přichází Frédéric Sammaritano.
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Pape Diop, přichází Wesley Lautoa.
63'
Valentin Rongier zastavil rychlý brejk Dijonu nedovoleně a dostává žlutou kartu.
63'
Cuisance našel ve vápně Thauvina, ale ten neměl prostor na střelu a musel s míčem zase z pokutového území vycouvat.
61'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Valère Germain.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Dimitri Payet.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Pape Gueye, přichází Mickaël Cuisance.
60'
Baldé má sice rychlé nohy, ale ani on nyní nestihl míč na hrací ploše, takže od branky bude rozehrávat Mandanda.
59'
Thauvin hledal v pokutovém území Kamaru, ale nepřihrál mu přesně, k míči se dostal obránce Dijonu Coulibaly.
58'
Po sérii soubojů ve středu pole nakonec získali míč domácí a mohou tedy založit novou akci.
57'
Konaté už nestihl míč na hrací ploše, takže ho nemohl poslat z levé strany na branku. Dijon ale pokračuje v dobrém výkonu z první půle.
56'
Marseille dokázala standardní situaci Dijonu ubránit, s centrem z levé strany si poradila.
55'
Sakaj zahrál proti soupeři loktem, alespoň tedy podle rozhodčího. Nevypadalo to však na nějaký přehnaně ostrý zákrok.
54'
Dijon tentokrát nenapadá a nechává Marseille poměrně nerušeně rozehrávat.
52'
Domácí však opět získali míč a přeci jen svou akci zakončili. Baldé ale po Konatého přihrávce nemířil přesně.
52'
Dijon nyní zvolil jednoduchý přechod do útoku v podání dlouhého nákopu, ale s tím si obrana hostů poradila.
50'
Dijon okamžitě zahrozil z brejku, ale v obraně Marseille skvěle zakročil Hiroki Sakaj.
50'
Výbornou přihrávku za obranu dostal Nemanja Radonjić, ale srbský útočník zatím dnes nemá štěstí v koncovce, Anthony Racioppi ho znovu dokázal vychytat.
48'
Dijon začíná velmi aktivně, z levé strany zakončoval Moussa Konaté, ale branku netrefil.
46'
Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva v nezměněných základních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
První poločas je za námi, Dijon zatím hraje na domácím hřišti s Marseille bez branek. Rozhodně se ale nehraje nudná kopaná, oba týmy si dokázaly vytvořit několik šancí, jen je zatím zrazovala koncovka. V prvních pěti minutách měli šance domácí, ale Radonjić ani Benedetto se neprosadili. Dijon se postupně oklepal z tlaku Marseille a začal hrozit z protiútoků. Po jednom z nich trefil Mama Baldé tyč, o pár minut později pak stejný hráč z nadějné pozice netrefil branku. Snad se ve druhém poločase dočkáme branek.
45+1'
45'
Darío Benedetto při pokusu o přenesení hry na levou stranu podklouzl a míče se tak znovu umocnili hráči Dijonu.
44'
Valentin Rongier inkasoval úder do hlavy a musí jít za postranní čáru, kde ho čeká ošetření. Bude ale určitě v pořádku.
43'
Dijon je v posledních minutách prvního poločasu dokonce aktivnějším týmem a zatím dnes dělá vše pro to, aby ukončil svou mizernou domácí sérii, na první výhru doma v této sezoně stále čeká.
42'
Další ofenzivní akci Dijonu zakončil střelou z velké dálky Eric Junior Dina Ebimbe. Bylo to ale ukvapené a hodně nepřesné řešení, Ebimbe svůj druhý gól v sezoně nepřidal.
41'
Máme před sebou posledních pět minut prvního poločasu, sledujeme hezký fotbal z obou stran, kterému chybí jen góly.
40'
Djion si v posledních minutách věří víc a víc a na jeho ofenzivních akcích je to poznat. Tentokrát to sice po levém křídle nevyšlo, ale domácí zůstávají u míče.
39'
Následný protiútok Marseille zastavil praporek pomezního rozhodčího.
38'
Eric Junior Dina Ebimbe si naváděl míč na střelu na osu hřiště, ale seběhlo se k němu hned několik hráčů Marseille a o míč ho připravili.
36'
Nemanja Radonjić je dnes střelecky hodně aktivní, ale zatím nemá v koncovce štěstí. Tentokrát míč těsně před jeho střelou skočil a byla z toho pak hodně nepřesná rána.
34'
Baldé našel skvělou přihrávkou pod sebe ve vápně Kanatého, ale ten vystřelil jen vysoko nad. Navíc to byl nakonec ofsajd.
33'
Z levé strany vnikl do šestnáctky Dijonu Nemanja Radonjić, ale proti dvěma protivníkům pak neuspěl a nepředvedl střelu ani centr.
32'
Ve středu pole byl tvrdě zasažen Diop, kopačku měl příliš vysoko Gueye. Hostující záložník si musí dávat velký pozor, protože před chvíli dostal žlutou kartu.
31'
Didier Ndong centroval z pravé strany, dobrou obrannou hlavičku předvedl Hiroki Sakaj a odvrátil tak největší hrozbu.
29'
První z hráčů Marseille napomenutý žlutou kartou je Pape Gueye za faul na Baldého.
28'
Už druhou stoprocentní šanci v zápase zahodili domácí. Znovu to bylo po rychlém brejku středem pole a znovu zakončoval Baldé. Tentokrát ale ani netrefil branku.
27'
Marseille už se chystala na rozehrávku rohového kopu, ale rozhodčí nakonec odpískal ofsajd.
26'
Hosté si opět tvořili šanci v pokutovém území Dijonu, Benedetto nachystal střeleckou pozici pro Rongiera, jeho zakončení ale bylo zablokované.
25'
Dijon v posledních minutách dokázal trochu vyrovnat hru a teď je to hlavně boj o střed pole.
23'
Vzápětí ve středu pole fauloval kapitán Dijonu Bruno Écuélé Manga a vysloužil si žlutou kartu.
22'
Dijon se dostal po rychlé kombinaci do obrovské šance, zcela osamocený zakončoval z hranice šestnáctky Mama Baldé a trefil tyč branky Marseille!
20'
Rozhodčí ještě musel krotit emoce a rozhánět menší rozmíšku. Nakonec se to obešlo bez dalších karetních trestů.
19'
Hráči Dijonu zatím hrají hodně od podlahy a předvedli dalších několik tvrdých rozhodčí. První dva rozhodčí ignoroval, po tom třetím ve středu pole už uděluje žlutou kartu Pape Diopovi.
18'
Florian Thauvin se nakonec rozhodl o překvapivou střelu a nebylo to vůbec marné, míč jen těsně minul levou tyč branky Dijonu.
17'
Ngonda Muzinga se dopustil faulu těsně před šestnáctkou a hosté tak budou zahrávat nebezpečnou standardní situaci. Z pravé strany je to spíše pozice na centr.
16'
Většinu času se hrálo v prvních patnácti minutách zápasu na polovině Dijonu, ale domácí zatím velké šance Marseille přežili, a proto je stav stále 0:0.
15'
Do vápna Dijonu přilétl centr, se kterým si domácí poradili a navíc se poté stejně pískal ofsajd.
14'
Boubacar Kamara se stal obětí faulu, provinil se Bersant Celina. Gosté mají k dispozici standardní situaci.
13'
Sennou Coulibaly se snažil překvapit obranu Marseille dlouhou přihrávkou, ale ta byla nakonec až příliš dlouhá a skončila až u Mandandy.
11'
Další zákrok si musel připsat Anthony Racioppi, tentokrát to neměl tak složité, střela Kamary z dálky mířila přímo na něj.
10'
Marseille začíná zápasu dominovat. Ve předu je hodně nebezpečná, nyní začíná výstavbu další akce odzadu.
9'
Sakaj z pravé strany cpal další zajímavý míč před branku, tentokrát z toho ale střela nebyla.
8'
Do zakončení se znovu cpal Darío Benedetto, ale tentokrát už Racioppi zasahovat nemusel.
7'
A hosté hráli velmi nebezpečně, po centru z levé strany střílel Darío Benedetto a Anthony Racioppi předvedl další skvělý zákrok. Dorážka Radojniče pak šla vedle.
7'
Didier Ndong se dopustil nedovoleného zákroku ve středu pole a hrát budou hosté.
6'
Dijon je zatím v úvodu utkání častěji na míči, ale jeho kombinace není nijak přesvědčivá a často jsou v ní chyby.
5'
Míč za obranu na Baldého byl příliš dlouhý, takže si opět zahraje Mandanda, ten tentokrát volí rozehrávku na krátko.
4'
Dijon znovu chyboval v rozehrávce na vlastní polovině, tentokrát je z toho jen autové vhazování pro Marseille.
3'
Hosté se dostali do velké šance po nedůrazu domácí obrany v pokutovém území. Ke střele se dostal Nemanja Radonjić, ale jeho přízemní ránu dokázal Racioppi chytit.
2'
Dijon začal aktivně, ale ani svou další akci nedokázal zakončit střelou a od branky hostů teď může rozehrávat Steve Mandanda.
1'
Domácí zaútočili po pravém křídle, ale Eric Junior Dina Ebimbe nedokázal z pravé strany odcentrovat.
1'
Domácí Dijon se představí v červených dresech, Marseille bude hrát celá v bílém.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupení na hrací ploše, zápas brzy začne.

Dijon FCO: Racioppi – Boey, Écuélé Manga (C), Coulibaly, Muzinga – Ndong, Pape Diop – M. Baldé, Celina, Dina Ebimbe – Mou. Konaté.
Náhradníci: Allagbé – Dobre, Chafik, Chouiar, Lautoa, Marié, Panzo, Sammaritano, Scheidler.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Sakaj, Ćaleta-Car, Álvaro González, Nagatomo – Rongier, Kamara, Gueye – Thauvin, Benedetto, Radonjić.
Náhradníci: Pelé – M. Aké, Balerdi, Cuisance, Germain, Chauí, Payet, Perrin, Strootman.

Rozhodčí: Miguelgorry – Mouysset, Viala.
Olympique Marseille

Marseille je tradičním francouzským klubem, který patří mezi špičku francouzského fotbalu, ale na výrazný úspěch už čeká poměrně dlouho, poslední titul vyhrál v sezoně 2009/10. V minulé sezoně obsadila Marseille druhé místo a kvalifikovala se tak do Ligy mistrů, kde ovšem skončila už ve skupinové fázi a na jaře si nezahraje ani Evropskou ligu. Aktuálně se Marseille v tabulce nachází s 31 body na páté místě a na třetí místo zaručující předkolo Ligy mistrů ztrácí pět bodů. Má však stále k dobru dva zápasy oproti svým ostatním týmům. Na první místo ztrácí osm bodů. Naposledy Marseille vyhrála 3:1 doma nad Montpellierem čímž ukončila předchozí sérii tří utkání bez vítězství. Venku zatím Marseille v této sezoně v lize odehrála osm utkání s bilancí pěti výher, jedné remízy a dvou porážek. Poslední tři venkovní duely Marseille prohrála, naposledy 1:2 na hřišti Angers.
Dijon FCO

Dijon je menším francouzským klubem, který ale v posledních sezonách dokáže hájit svou prvoligovou příslušnost, v Ligue 1 hraje od sezony 2016/17, v té minulé skončil na šestnáctém místě tabulky. Tento klub byl založen teprve v roce 1998 a žádné úspěchy kromě postupu do Ligue 1 na kontě zatím nemá. I v této sezoně je pro Dijon primárním cílem zachránit se mezi elitou, zatím to ale nevypadá vůbec dobře, zatím vybojoval jen třináct bodů a nachází se na osmnáctém místě tabulky, které by znamenalo baráž. Na přímou záchranu ztrácí tři body. Z posledních šesti utkání Dijon jen jednou vyhrál, naposledy remizoval 0:0 na hřišti Remeše. Doma zatím Dijon v této sezoně v lize odehrál devět utkání s bilancí žádné výhry, čtyř remíz a pěti porážek. Poslední dva domácí duely Dijon prohrál, naposledy 0:1 s Monakem.
Zdravím a vítám všechny příznivce francouzského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 19. kola mezi týmy Dijon FCO a Olympique Marseille. Zápas se odehraje na Stade Gaston Gérard v Dijonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.