Ligue 1 - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lens : Metz - 14. března 2021   15:00

Lens
13' Clauss  • 36' Cahuzac (Kalimuendo)
2:2
(2:1)
Metz
27' Vagner   • 57' Delaine
Lens
Leca – Gradit, Badé, Medina – Clauss (84. Michelin), Cahuzac, Fofana, Haidara – Ch. Doucouré – Kalimuendo (70. Banza), Sotoca (70. G. Kakuta).
Metz
Caillard – Bronn, Fofana, Boye – Delaine, Pajot, Maïga, Sarr, Udol – Boulaya – Vagner (76. Ambrose).
Ba – Ambrose, Angban, Boahene, Traore, Yade, Leya Iseka, Maziz, L. Gueye.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 2:2. Domácí celek si sice do druhého poločasu odnesl vedení, jenomže Métám se podruhé v tomto duelu povedlo srovnat krok. Začínali jsme tedy opět od začátku, jenomže další branky jsme se nakonec nedočkali. Směrem dopředu byl po inkasované brance aktivnější Racing, který několikrát pořádně zaměstnal obranu soupeře a také brankář Caillarda, který si připsal několik dalších ostrých zákroků, avšak svému celku vychytal cenný bod.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 15:6.
90+2'
90+1'
Dnešní utkání se spíše jen dohrává. Před malým momentem si nedovoleným způsobem pomohl Maiga, který raději za cenu faulu zastavil Cahuzace.
90'
Nastavují se dvě minuty.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dost možná z toho bude dělba bod. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
87'
Michelin ještě prodlužoval do velkého vápna, kde ovšem našel pouze protihráče. Poté se k centru dostal jeho kolega Haidara, jenž našel rukavice brankáře.
86'
Žlutou kartu dostává Seko Fofana (Racing Club De Lens).
85'
Kakuta si poté vzal na starost provedení standardní situace ze zajímavé pozice, jenomže svůj pokus poslal nad branku, Caillard tak nemusel zasahovat.
84'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Clément Michelin.
83'
Další žlutá karta, tentokráte pro hostujícího Sarra, který šel do vzdušného souboje loktem.
82'
Hostující Delaine to poté zkoušel centrem pravou nohou, jenomže se mu povedlo najít pouze hlavu pozorného Badého, který odehrál míč do bezpečí.
81'
Daleko od vedoucí branky nyní nebyla domácí dvojice Banza – Kakuta. Prvně jmenovaný lehce tečoval míč, na který poté nedosáhl právě Kakuta.
79'
Posléze si k zakončení seběhl také domácí Fofana, který si potáhl míč na pravou nohu, avšak technickým způsobem nakonec minul hostující branku.
78'
Z hodně velké vzdálenosti poté zkoušel své štěstí domácí Kakuta, který se snažil překvapit brankáře Caillarda, jenž nakonec zasahoval pravou rukou.
77'
Za obranu soupeře si poté nabíhal domácí Banza, jenomže bleskovým způsobem se ven z branky vydal hostující brankář Caillard, který míč schoval.
76'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Vagner, přichází Thierry Ambrose.
75'
Caillard poté dalekonosně odkopával na opačnou polovinu, kde se pokoušel oslovit útočníka Vagnera, kterému ovšem nedaroval prostor Doucouré.
73'
Na pořadu dne byl rohový kop pro Racing Club De Lens. Z levé strany se o rozehrávku postaral Banza, jehož nabídka ovšem doputovala do moci brankáře.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. V posledních minutách nesledujeme nic moc zajímavého, u míče je hostující mužstvo.
70'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Simon Banza.
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Florian Sotoca, přichází Gaël Kakuta.
69'
Přes Udola se přes pravou stranu dostal až do pokutového území domácí Clauss, který měl málo času na případný centr. Místo toho budeme sledovat odkop.
68'
Následoval rohový kop pro domácí celek, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Naopak Caillard rychle rozehrál, jeho výhoz putoval na volného Udola.
67'
Centrem do pokutového území to poté zkoušel domácí Clauss, který nabídku stáčel směrem do malého vápna, kde ovšem zasahoval hostující Bronn.
66'
Delaine si poté vzal na starost provedení vhazování z pravé strany. Nabídka směřovala směrem na Vagnera, kterého za sebe nepustil Haidara.
65'
Už se opět pokračuje ve hře. Nakonec hlavní sudí přisoudil míč do moci hostujícího celku, Boyemu se poté povedlo přesně přenášet hru na nohu Delaineho.
64'
Hlavní sudí poté musel přerušit hru, po souboji totiž zůstal na zemi ležet jeden z hráčů Racing Club De Lens a chvíli se tak hrát nebude.
63'
Posléze s vypětím všech sil dokázal Clauss udržet míč na hrací ploše, jenomže jako první se k němu dostal Boulaya, který se vydal směrem kupředu.
62'
Zády k brance poté musel operovat hostující Vagner, kterému se nakonec povedlo udržet míč před protihráčem, načež ho přeposlal na spoluhráče.
61'
Máme za sebou hodinu hry, která nám zatím přinesla hned čtyři přesné zásahy. Nyní měl poměrně dost času na zakončení Fofana, který mířil doprostřed.
59'
Najednou tu máme pořádnou zápletku. Racing Club De Lens znovu přišel o své vedení a oba celky tak v tuto chvíli začínají opět od začátku.
58'
Po nedovoleném zákroku se k rozehrávce volného kopu postavil hostující Sarr, který na jistotu rozehrál na Maigu, jenž přenášel hru do volného prostoru.
57'
Méty právě vstřelily branku!
Hostující celek i podruhé v tomto utkání dokázal srovnat krok! Nejprve jsme sledovali zablokovanou střelu, posléze se k odraženému míči jako první dostal křídelník THOMAS DELAINE. Ten to zkoušel technickým zakončením levou nohou, jenž putovalo mimo dosah brankáře Lecy.
57'
Méty se poté usadila na polovině soupeře, kde to centrovanou nabídkou do pokutového území zkoušel Delaine, který ovšem poslal míč pouze do zámezí.
56'
K provedení autového vhazování se nakonec postavil obránce Haidara. Ten to poté zkoušel nahrávkou do křídla, avšak nepřesně nahrál Doucouré.
55'
Do volného prostoru si poté seběhl hostující Vagner, který ovšem na padající předmět neměl nárok. Bude z toho autové vhazování pro domácí.
54'
Domácí celek zahrával další standardní situaci, ke které se také v tomto případě postavil obránce Clauss, jehož zakončení putovalo vysoko nad.
53'
Claussovi se velice pohotovým způsobem povedlo poslat míč k hranici malého vápna, kde si naskakoval Sotoca, jehož hlavička putovala kousek vedle.
52'
Racing Club De Lens rozjel kombinaci na vlastní obranné polovině, načež se po přenesení hry dostal na druhou stranu Cahuzac, který poté roztáhl hru.
51'
Žlutou kartu dostává John Boye (FC Méty).
50'
Ve středu hrací plochy se k volnému míči dostal hostující Sarr, který to zkoušel přenesením na levou stranu, kam se ovšem dokázal vrátit Gradit.
49'
Poprvé ve druhém dějství se k míči dostal hostující brankář Caillard, který nakonec na jistotu rozehrával nakrátko po zemi směrem na Maïgu.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se míč snesl směrem do zámezí, následovalo tak autové vhazování, ke kterému se postavil hostující Boye.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl hned tři přesné zásahy. Jako první se do vedení dostalo Lens, které posléze přestalo hrát a navíc faulovalo v pokutovém území, což přineslo penaltu. Méty si s ní dokázaly poradit, navíc se jim v krátkém časovém sledu málem povedlo vsítit druhou branku. Nakonec tomu tak nebylo a na pořadu dne byla druhá branka domácího celku, Lens si navíc vedení udrželo až do konce poločasu.
45+1'
43'
Před malým momentem se Badému povedlo přenést hru do volného prostoru, kde v kombinaci pokračoval Cahuzac, který pro změnu našel Gradita.
41'
Poté se jednoduchým způsobem dostal na opačnou polovinu hostující Udol, po jehož nahrávce to centrem zkoušel Boulaya, jenž našel pouze Badého.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
Po pravém křídle si to poté namířil domácí Cahuzac, který ovšem čelil smečce protihráčů, proto musel vyprodukoval další zpětnou nahrávku.
37'
V krátkém časovém sledu dvě žluté karty, obě za nesportovní chování, a sice pro Medinu a Vagnera.
36'
Lens právě vstřelilo branku!
Domácí celek se ovšem dostává zpět do vedení! Lens se dostalo k hranici pokutového území, kde to fantastickým způsobem provedl Kalimuendo, který centroval po zemi do malého vápna. Tam si hostující obrana nedala pozor na YANNICKA CAHUZACE, který pohodlným zakončením vyzrál na brankáře Caillarda.
35'
Posléze jsme sledovali provedení autového vhazování. Domácí Medina si dával poměrně dost načas, přesto se mu povedlo najít pouze protihráče.
34'
Po dalším souboji se pro změnu na zemi ocitl hostující Delaine, který ovšem spadl samovolně. Racing Club De Lens se tak vrací zpět k balónu.
33'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další nedovolený zákrok, tentokráte z dílny domácího celku. Rozehrávky volného kopu se tak ujme Pajot.
31'
Je za námi zhruba třetina hry, která nám zatím nabídla dva přesné zásahy. Méty najednou herně ožily a nyní z hranice malého vápna trefily pouze tyč.
30'
K volnému míči se ovšem jako první dostal domácí Fofana, který měl poměrně hodně času na zakončení, které putovalo přímo doprostřed branky.
29'
Pokračovalo se rozehrávkou z domácí poloviny. Obránce Medina se navíc jednoduše dostal na druhou stranu, kde ovšem nahrával dost nepřesně.
27'
Zničehonic máme vyrovnáno! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil útočník VAGNER, který zvolil chytré zakončení doprostřed branky, zatímco se brankář Leca vydal k pravé brankové konstrukci.
27'
Je tu penalta pro Méty!
27'
Po pravém křídle si to namířil Delaine, kterému se nakonec povedlo přes protihráče odcentrovat do pokutového území, kde ovšem odkopával Medina.
26'
Ven z branky se tak vydal brankář Caillard, který na jistotu rozehrál výhozem po zemi na naprosto osamoceného Pajota, jenž přenášel hru na Vagnera.
25'
Z vlastní obranné poloviny poté mohl rozehrávat domácí obránce Badé, který to zkoušel prudkým pasem na Fofanu, jenž měl k míči daleko.
24'
Pokračovalo se tedy rozehrávkou z místa přestupku, o což se postaral hostující brankář Caillard, který zvolil dalekonosný pas směrem na Delaineho.
23'
Racing Club De Lens to znovu zkoušel přes levou stranu hrací plochy, kde se nakonec dostal k vhazování, po kterém rukou zahrál útočník Sotoca.
22'
Poté jsme sledovali centrovanou nabídku z kopačky domácího Mediny, který centroval do malého vápna, kde ovšem zasahoval zadák Fofana.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím přinesla jedinou branku. O tu se z přímého kopu postaral domácí křídelník Jonathan Clauss.
20'
Žlutou kartu dostává Massadio Haidara (Racing Club De Lens).
19'
S míčem tak mohl hrát hostující celek, který se ovšem ani v tomto případě nedostal přes středový kruh, tentokráte nepřesně nahrával Delaine.
18'
Racing Club De Lens kombinoval na útočné polovině, načež to nabídkou k pokutovému území zkoušel Cahuzac, kterému se nepovedlo najít Sotocu.
17'
Poté se Maïga pokusil narazit míč do tandemu na Delaineho, avšak ten neměl šanci ho dostihnout. Bude z toho autové vhazování pro Haïdaru.
16'
Krátce po rozehrávce jsme sledovali nákop na levou stranu, kam si nabíhal hostující Udol, kterému se nakonec nepovedlo udržet míč na hrací ploše.
15'
Méty to budou mít najednou hodně složité, prohrávají totiž o jednu branku. Přesto do konce tohoto zápasu zbývá hodně času, výsledek se tak může otočit.
13'
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! Domácí celek si totiž vybojoval standardní situaci, ke které se nakonec postavil JONATHAN CLAUSS. Jeho přímý střelecký pokus ještě lehce tečoval jeden hráčů ve zdi, díky čemuž se míč snesl přesně k pravé brankové konstrukci.
13'
Od své branky poté mohl rozehrávat brankář Caillard, který tentokráte zvolil rozehrávku nakrátko po zemi, jenomže jeho celek se daleko nedostal.
12'
Daleko se s míčem nedostal ani domácí Haidara, který přesto svému celku vybojoval další autové vhazování, o které se postaral právě on sám.
11'
Na opačné straně jsme sledovali rozehrávku prvního rohového kopu, ke kterému se postavil hostující Boulaya, který ovšem našel pouze Badého.
10'
Do souboje o míč se poté dostával domácí Kalimuendo, kterému se nakonec povedlo přejít přes dvojici protihráčů, jenomže poté přeci jenom narazil.
9'
Následovalo také autové vhazování pro Racing Club De Lens. K provedení se postavil obránce Haïdara, který si ve středu plochy vybral Fofanu.
8'
Žlutou kartu dostává Jonathan Gradit (Racing Club De Lens).
7'
Ve vzdušném souboji poté kraloval domácí Badé, kterému se povedlo odklidit míč na opačnou polovinu hrací plochy, kde si Méty vybojovaly aut.
6'
Racing Club De Lens se usadilo s míčem na polovině soupeře, kde to přenesením hry zkoušel obránce Badé, kterému se málem povedlo najít Clausse.
5'
Následovalo autové vhazování z pravé strany, které si vzal na starost hostující Delaine. Na moc mu přispěchal Pajot, který se ovšem daleko s míčem nedostal.
4'
S míčem se poprvé seznámil hostující brankář Caillard, který na jistotu rozehrál nakrátko po zemi. U postranní lajny mu navíc na pomoc přispěchal Bronn.
3'
U středového kruhu poté operoval domácí Medina, který poté ještě přenášel hru na pravou stranu hrací plochy, kde se mu do kombinace nabídl Clauss.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Racing Club De Lens: Leca – Gradit, Badé, Medina – Clauss, Cahuzac, Fofana, Haidara – Ch. Doucouré – Kalimuendo, Sotoca.
Náhradníci: Faríñez – Banza, Issiaga Sylla, Michelin, Jean, Fortes, da Costa, Mauricio, G. Kakuta.

FC Méty: Caillard – Bronn, Fofana, Boye – Delaine, Pajot, Maïga, Sarr, Udol – Boulaya – Vagner.
Náhradníci: Ba – Ambrose, Angban, Boahene, Traore, Yade, Leya Iseka, Maziz, L. Gueye..
Racing Club De Lens

Na opačné straně se ovšem představí Lens, které pro změnu okupuje pátou pozici tabulky, což by v konečném důsledku znamenalo kvalifikaci o Evorpskou ligu. Lens má o tři body více, nicméně na čtvrté Monako v tuto chvíli ztrácí již jedenáct bodů. Domácí celek tohoto zápasu má poměrně dobrou formu, z posledních pěti duelů totiž ani jednou nepocítil hořkost porážky. Naposledy se mu povedlo uspět na hřišti trápícího se Saint-Étieenne. Tento duel nakonec nabídl hned pět branek, přičemž se o tři z nich postaralo právě Lens, které se tak radovalo z vítězství.
FC Méty

Fotbalisté Mét letos předvádějí velice sympatické výkony, které momentálně stačí na sedmou pozici tabulky. Méty mají na svém kontě jednačtyřicet bodů, na pohárové pozice v tuto chvíli ztrácejí pouhé tři body, což by se v případě vítězství klidně mohlo smazat. Méty ovšem z posledních pěti duelů prohrály hned ve třech případech, naposledy tomu tak bylo na domácím stadionu, kde poměrně překvapivě nestačily na Angers, které díky brance v závěru zápasu dokázalo vyhrát díky jediné trefě. Méty se dnes budou pokoučet o letošní dvanácté ligové vítězství.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Francouzská Ligue 1 Uber Eats má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Racing Club De Lens a FC Méty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.