Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lens : Reims - 8. listopadu 2020   15:00

Lens
21' Banza (Mauricio) • 77' Foket(vl.)  • 90' Sotoca (Clauss) • 90+1' Sotoca (Jean)
4:4
(1:0)
Reims
47' Cafaro   • 54' Dia  (Valon Beriša) • 79' Medina (vl.)  • 81' Dia
Lens
Leca (C) – Fortes (73. da Costa), Badé, Medina – Clauss, Ch. Doucouré, Mauricio (63. Fofana), Banza (73. Muinga) – G. Kakuta (82. Jean) – Boura (63. Issiaga Sylla), Sotoca.
Faríñez – Issiaga Sylla, Haidara, Fofana, Boli, Jean, Bayala, da Costa, Muinga.
Léonard – Hebrard, Lang
Stade Bollaert-Delelis (Lens)
Reims
P. Rajković – F. Doucouré, Faes, Abdulhamíd (C), Foket – Mbuku (46. Doumbia), Munetsi, Valon Beriša, Cafaro (69. Cassama) – Dia (86. Kutesa), Sierhuis (63. Touré).
Diouf – Maresic, Kutesa, Cassama, Doumbia, Drameh, Donis, Hornby, Touré.

Na Stade Bollaert-Delelis, kde v rámci ME 2016 sehrála svůj souboj s Tureckem i česká reprezentace, se dnes odehrál bláznivý zápas.

Lens vedl o poločase nad Remeší 1:0, ale brzy po změně stran o svůj náskok přišel a dokonce musel dotahovat. To se 13 minut před koncem povedlo, jenže další dva rychle inkasované góly už jeho šance na bodový zisk takřka pohřbily. V samotném závěru se však stalo něco, co nikdo nečekal! Domácí totiž vstali z mrtvých a dvěma slepenými góly vyrovnali na 4:4. A aby toho nebylo málo, tak se ještě chystali kopat penaltu, která by jim mohla přisoudit naprosto senzační vítězství. Sudí Thomas Léonard si uvědomoval důležitost situace, a proto šel celou věc ještě přezkoumat přes VAR. Na základě shlédnutých záběrů pak nařízenou penaltu odvolal a tím zůstal v platnosti výsledek 4:4.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 6:2.
Rohy: 9:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:7.
90+6'
90+6'
Tak pozor! Rozhodčí se vrátil od monitoru a podle jeho gesta si domácí musí nechat zajít chuť. Původně nařízená penalta neplatí!
90+5'
Thomas Léonard se jde ještě ujistit k videu, zda Abdulhamíd opravdu zahrál rukou.
90+4'
Aby té radosti nebylo málo, je tady ještě penalta pro Lens!!!
90+1'
Lens právě vstřelilo branku!
Neskutečné! FLORIAN SOTOCA přidává další gól a Lens díky němu opět vyrovnává! Znovu to bylo po centru zprava, avšak tentokrát na přední tyči. Sotoca tam přehlavičkoval jednoho z obránců a míč odražený o levou tyč vyrážel gólman už za brankovou čárou.

Domácí slaví jako šílení, zatímco trenér Remeše jen nevěřícně kroutí hlavou.
90'
Domácí dramatizují závěr zápasu! K zadní tyči přilétl centr z pravé strany a hlavičkující FLORIAN SOTOCA usměrnil míč do protipohybu gólmana.
88'
Exekuci rohového kopu ustála i Remeš.
86'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Boulaye Dia, přichází Dereck Germano Kutesa.
85'
Zanedlouho poté Lens ubránil roh.
83'
Domácí reklamují ruku ve vápně a chtějí penaltu! Vyhoví jim rozhodčí? Zdá se, že nikoliv.
82'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Corentin Jean.
81'
Reims právě vstřelilo branku!
Deset minut před koncem Remeš odskakuje na rozdíl dvou tref! Výborně to vymyslel BOULAYE DIA, když si z obránců udělal tréninkové kužele, ladně protančil i kolem brankáře a pak už pohodlně uklidil míč do prázdné branky – 2:4.
79'
Vlastňák padl i na druhé straně! Na kolenou je FACUNDO MEDINA, který si při sprintu k vlastní brance srazil do sítě přihrávku od Dii.
77'
Na Stade Bollaert-Delelis je podruhé vyrovnáno! Muinga odcentroval z levé strany před bránu a nešťastník THOMAS FOKET si srazil balon do ní, přestože se kolem něj žádný soupeř nenacházel.
76'
Žlutou kartu dostává Loïc Badé (Lens).
76'
Statistika držení míče: 63% : 37%.
75'
Remeš ve vlastním území šetří čas.
73'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Steven Fortes, přichází David Pereirra da Costa.
73'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Simon Banza, přichází Arnaud Muinga.
72'
Nakonec daleký křižný centr směřoval na pravou stranu vápna, kde se úplně osamocený Clauss (Lens) snažil zakončit z voleje. To mohla být nebezpečná střela, kdyby mu však sedla...
71'
Remeš jistě udělá vše pro to, aby se tak nestalo. Teď se ale musí připravit na nájezd.
70'
Dvacet minut před koncem prohrává Lens 1:2. Stihne domácí tým vyrovnat, nebo ještě lépe duel otočit?
69'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Mathieu Cafaro, přichází Moreto Cassama.
68'
Na něj se lépe připravili hosté, kteří v nejkratší možné době dopravili míč mimo rizikovou zónu.
67'
Claussův centr prodlužoval na zadní tyč Kakuka a po zásahu obránce bude Lens kopat roh.
65'
Nově příchozí Fofana (Lens) se angažoval ve vápně, proti trojnásobné přesile to měl ovšem příliš těžké.
63'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Ismaël Boura, přichází Issiaga Sylla.
63'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Kaj Sierhuis, přichází El Bilal Touré.
63'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Tony Mauricio, přichází Seko Fofana.
63'
Chvíli po jeho rozehrání se za hlavu chytil Medina, protože v ideální pozici na penaltovém puntíku bránu trestuhodně přestřelil! Tahle promarněná šance může domácí tým hodně mrzet...
62'
Tohle už bylo o poznání lepší. Fortes (Lens) napřáhl zpoza vápna a po teči Sierhuise vybojoval roh.
61'
Statistika držení míče: 62% : 38%.
59'
Domácí rozehráli nakrátko s vidinou postupného útoku, ten však ani po sérii přihrávek do zakončení nedospěl.
58'
Svižnou kombinaci soupeřova týmu zastavil Fodé Doucouré (Remeš) jen za cenu faulu.
56'
Ofsajd a v něm Banza (Lens).
54'
Největší strašák pro obranu Lensu konečně promluvil! BOULAYE DIA si po dlouhém nákopu stehnem posunul míč do šestnáctky a z jeho levé strany Lecu se štěstím prostřelil.

Sedmou brankou v sezoně se navíc dotáhl na prozatímního krále střelců Kyliana Mbappého.
52'
A po několika nepřesnostech se míč zakutálel do zámezí. Zpět do hry by ho měli uvést hosté.
50'
Za nerozhodného stavu se hraje uprostřed hřiště.
47'
Prakticky hned po výměně stran je vyrovnáno! Dlouhý výkop soupeřova brankáře prodloužil obránce v hlavičkovém souboji na MATHIEUA CAFARA, jenž na stejné úrovni s vracejícím se Badém pálil z pravé strany vápna na přední tyč. Leca si na balon sice sáhl, ale zabránit mu v cestě do sítě nedokázal.
46'
Žlutou kartu dostává Wout Faes (Remeš).
46'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Nathanaël Mbuku, přichází Moussa Doumbia.
46'
Úvodní poločas je za námi a obzvlášť jeho závěr byl plný šancí. Ale hezky popořadě. O něco aktivnější byl od prvních minut Lens, který využil až svou třetí gólovku. Stalo se tak ve 22. minutě, kdy po rohovém kopu otevíral skóre Banza. Hra pak byla dlouho ospalá a znovu ji probudit se hráčům podařilo těsně před přestávkou. Vlastně by se dalo říct, že šance střídala šanci a skóre se tak mohlo změnit na kterékoliv straně. Jenže to se nestalo a na světelné tabuli zůstal stav 1:0.
Držení míče: 61% : 39%.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 2:2.
Rohy: 6:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:2.
45+1'
45+1'
A před odchodem do kabin dali o sobě ještě jednou vědět i hosté. Jmenovitě Dia, jehož povedenou hlavičku musel Leca tahat zpod břevna! To je teda nečekaně zajímavý závěr poločasu.
45'
Domácí měli další příležitost, když Kakuta zakončil své sólo střelou kolem levé tyče!
45'
Hra se přelévala z jedné strany na druhou, díky čemuž obě mužstva zahrozila! Sotocu nejprve vychytal Rajković (Remeš) a po něm Sierhuise přivedl k šílenství skvělým zákrokem Leca (Lens). Poklona pro oba gólmany.
43'
Mbuku (Remeš) se marně snažil prostrčit balon za obranu, kam měl namířeno kanonýr Dia.
42'
Kakuta (Lens) při snaze obrat Cafara u postranní čáry o míč podle rozhodčího fauloval. A opakované záběry daly muži s píšťalkou za pravdu.
40'
Hrozící nebezpečí v podobě centru od rohového praporku Remeš spolehlivě zažehnala.
39'
Munetsi (Remeš) zablokoval ránu Mauricia, jeho tým bude čelit rohovému kopu.
38'
Po dlouhých úvahách to byl nákop na Lecu, který nemohl domácího brankáře nijak překvapit.
37'
V hlavičkových soubojích uprostřed hřiště zvítězili hosté. Copak asi vymyslí?
35'
Když to nešlo kombinačně, zkusil to Cafaro (Remeš) z dálky. Tato střela byla prudká, leč nepřesná.
33'
Změnit to chtěl Valon Beriša (Remeš). Naplno se proto rozběhl po levém křídle, jenže cesta před ním se velmi rychle zavřela.
32'
Poslední minuty nic zajímavého nepřinesly.
31'
Statistika držení míče: 65% : 35%.
30'
Naštěstí se nejednalo o nic vážného a Boura (Lens) je schopen pokračovat ve hře.
29'
Hra je přerušena. Po jednom z tvrdších soubojů ve středu hřiště se nechává ošetřit Boura (Lens).
27'
Na opačné straně Sotoca (Lens) nedosáhl na vysoký centr a při výskoku fauloval brankáře.
26'
O vyrovnání usilující Cafaro (Remeš) přinutil brankáře svou střelou zpoza vápna k zákroku na zemi.
24'
Tentokrát už byla hostující defenziva pozornější a nabíhající soupeře do zakončení nepustila.
23'
Domácí tým má možnost svůj náskok ještě navýšit. Zahrávat totiž bude další roh.
21'
Do třetice všeho dobrého! Jestliže předchozí dvě šance Racing nevyužil, tuhle už ano. A byl to SIMON BANZA, kdo po centru z rohového kopu uklidil hlavou míč do sítě. Zasloužené vedení.
20'
Územní převahou disponující Lens vybojoval další roh.
18'
Žlutou kartu dostává Tony Mauricio (Lens).
16'
16'
Domácí zahrozili podruhé! A Banzovi nechybělo moc, aby otevřel skóre. Po rohovém kopu nasměroval balon na bránu a Rajković měl co dělat, aby ho v cestě do sítě na poslední chvíli zastavil.
14'
Žlutou kartu dostává Facundo Medina (Lens).
14'
O něco aktivnější Lens si vypracoval první šanci. Clauss se z pravé strany vydal do vápna, aby přízemní střelou vyprášil Rajkovićovy rukavice.
12'
Rozehrávající Kakuta (Lens) zvolil přihrávku na kratší vzdálenost. Mauricio pak odcentroval před branku, ale tam nikoho v červeno-žlutém dresu nenašel.
11'
Po další akci má Lens k dispozici první roh.
9'
Domácí najednou vnikli do šestnáctky a po údajné Abdulhamídově ruce se dožadovali odpískání penalty. Nutno podotknout, že zcela neoprávněně.
7'
Ve stínu této hrozby Lens raději uklidňuje hru.
5'
Na opačné straně jsme viděli první náznak šance. Cafaro se odhodlaně vydal na levou stranu vápna, aby z úhlu ohrozil strážce domácí svatyně.
4'
A našli ji. K centru od postranní čáry se díky tomu dostal Boura (Lens), jenže v pokutovém území našel pouze hlavu obránce Doucourého.
3'
V tradiční oťukávané pokračují domácí, kteří trpělivě hledají cestu vedoucí hlouběji do pole.
2'
Po jeho nákopu se hra přesunula do středu hřiště.
1'
Při rozvážné kombinaci přišla také malá domů, takže si zahrál už i brankář Rajković (Remeš).
1'
Výkopu se ujmou hosté.
A je to tady! Thomas Léonard společně se svými asistenty přivádí hráče na travnatou plochu.
Fotbalisté právě zahájili rozcvičku.

Racing Club De Lens: Leca (C) – Fortes, Badé, Medina – Clauss, Ch. Doucouré, Mauricio, Banza – G. Kakuta – Boura, Sotoca.
Náhradníci: Faríñez – Issiaga Sylla, Haidara, Fofana, Boli, Jean, Bayala, da Costa, Muinga.

Stade de Reims: P. Rajković – F. Doucouré, Faes, Abdulhamíd (C), Foket – Mbuku, Munetsi, Valon Beriša, Cafaro – Dia, Sierhuis.
Náhradníci: Diouf – Maresic, Kutesa, Cassama, Doumbia, Drameh, Donis, Hornby, Touré.

Rozhodčí: Léonard – Hebrard, Lang.
Trenéři obou celků už odtajnili sestavy. Koho Franck Haise (Lens) a David Guion (Remeš) nominovali?
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání Racing Club de Lens – Stade de Reims.
K dějišti zápasu se váže nejedna zajímavost.

První z nich souvisí s kapacitou: do hlediště Stade Bollaert-Delelis se vejde 41 tisíc diváků, což je paradoxně více než má celé město Lens obyvatel.

Druhou zajímavostí je, že tento stadion hostil Mistrovství světa (1998) a 2x i Mistrovství Evropy (1984 a 2016).

Stade de Reims

Klub z Remeše se od začátku sezony výsledkově trápil, představte si, že vyhrát dokázal až na sedmý pokus. Přesvědčivá a o to více nečekaná výhra v Montpellieru (4:0) však hráče povzbudila natolik, že hned po ní přišlo další vítězství, tentokrát 2:1 nad posledním Štrasburkem. Tím se Remeš vyškrábala z pásma sestupu a herní pohoda naznačuje, že by tým mohl vystoupat tabulkou ještě výš.

Racing Club de Lens

Nováček soutěže se mezi klubovou smetánkou velmi rychle rozkoukal. Hlavně svůj stadion proměnil v nedobytnou tvrz a věřte tomu nebo ne, zůstal jediným týmem, jenž v domácím prostředí ještě neodevzdal ani bod. Úplně špatná není ani venkovní bilance (1-1-2), i když má k dokonalosti poměrně daleko. Summa summarum to dává 13 bodů, které Lens udržují v přijatelném středu tabulky.
Program Ligue 1 se o tomto víkendu hezky zakulatil. Francouzská nejvyšší soutěž totiž rozehrála 10. kolo a my se v jeho rámci podíváme i na severovýchod země, konkrétně do města Lens, kde tamní Racing Club sehraje svůj zápas proti Stade de Reims.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.