Ligue 1 - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Metz - 17. ledna 2021   21:00

0:1
(0:0)
Metz
90' Leya Iseka  (Boulaya)
Lyon
A. Lopes – Dubois, Marcelo, Denayer, De Sciglio (68. Cornet) – Paquetá (68. Aouar), Mendes, Caqueret (90+2. Bruno) – Kadewere (77. Slímání), Depay (C), Toko Ekambi (76. Cherki).
Pollersbeck – Aouar, Bard, Binlamrí, Bruno, Cherki, Diomande, Cornet, Slímání.
Frappart – Berchebru, Jeanne
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Metz
Úkíddžá – Bronn, Kouyaté, Boye (C) – Centonze, Delaine (55. Udol), Maïga, Angban (76. Sarr) – Boulaya – L. Gueye (61. Leya Iseka), Vagner (61. Yade).
Caillard – Ambrose, Yade, Udol, Tchimbembé, Sarr, Maziz, Fofana, Leya Iseka.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Mét poměrem 1.0. Druhý poločas nám přinesl mnohem zajímavější podívanou, ve které měl navrch domácí Lyon, kterému dnes nebylo přáno. Nejprve měl největší šanci svého celku na starosti Cornet, který orazítkoval brankovou konstrukci. O pár minut později se Lyonu povedlo vstřelit branku, avšak porada s VAR nakonec rozhodla o tom, že branka padla z ofsajdu a nemohla tak platit. Závěr zápasu přinesl obrovský šok, krátce před nastaveným časem vystřelil Métám výhru střídající Leya.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 10:8. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:11.
90+5'
90+4'
Snadná práce pro hostujícího brankáře Oukidju, který si poradil s nepovedeným centrem do pokutového území. Méty se dost možná postarají o překvapení kola.
90+2'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxence Caqueret, přichází Bruno.
90+1'
Leya vyfasoval žlutou kartu, bylo tomu tak za vysvléknutí hracího dresu.
90'
Méty právě vstřelily branku!
Tak přeci jenom se hostující celek dostává do vedení! Méty se čistým způsobem dostaly k míči, o což se postaral napadající Boulaya, kterému se nakonec povedlo načasovat nahrávku na ARONA ISEKU LEYU. Posledně jmenovaný hráč oběhl vyběhnuvšího Lopese a poté se mu povedlo trefit odkrytou domácí branku.
89'
Méty se mohly postarat o obrovský šok na závěr! Do zakončení se totiž dostal záložník Boulaya, který trefil pouze brankovou konstrukci.
88'
Do zakončení se nyní dostal hostující Bronn, který ovšem hlavičkoval vedle domácí branky. Lopes se za míčem pouze ohlédl, sám bude moci rozehrát.
86'
Žlutou kartu dostává Boubakar Kouyaté (FC Méty).
86'
To snad není možné! Nejprve selhal Slimani, posléze se do zakončení dostal také Cherki, jehož zakončení směřovalo vedle branky.
85'
Oukidja si tak dával s provedením odkopu od své branky celkem načas, nakonec to znovu zkoušel odkopem, po kterém se k balónu dostal Mendes.
84'
Depay dokázal udržet míč, načež nahrával na střídajícího Slimaniho, který to neprovedl vůbec dobře. Místo zakončení zbytečně nahrával k zadní konstrukci.
83'
Na pravém křídle měl poměrně dost prostoru na centrovanou nabídku Dubois, který v pokutovém území našel pouze Bronna, jenž odkopával do bezpečí.
82'
U postranní lajny vydoloval hrací předmět hostující Yade, který poté ve volném prostoru našel volného Udola, jehož nahrávka putovala mimo dosah spoluhráče.
81'
Nyní se k odkopu od své branky dostal hostující brankář Oukidja, který to nakonec zkoušel dalekonosným pasem na druhou stranu, kde se neprosadil záložník Maïga.
80'
Režie si neustále vybírá neuznanou branku Lyonu, při které se Aouar skutečně aktivně zapojil do útočné akce. Kdyby tomu tak nebylo, branka by platila.
79'
Lopes si se slaboučkým projektilem dokázal poradit a sám poté rozjel rychlou protiakci svého celku. Mendesovi se ovšem nepovedlo vysunout Slimaniho.
78'
Méty tak před malým momentem přečkaly kritický moment a stav je tak stále bezbrankový. Naopak se v pokutovém území dostal do zakončení zadák Centonze.
77'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Tino Kadewere, přichází Islám Slímání.
76'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Rayan Cherki.
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Victorien Angban, přichází Pepe Sarr.
76'
Tak pozor! Lyon se sice radoval ze vstřelené branky, avšak ta nakonec neplatí. Po dlouhé konzultaci s videorozhodčím byl odhalený ofsajd v podání Aouara.
74'
Na pořadu dne bylo autové vhazování z levé strany, při kterém se Cornetovi povedlo oslovit volného Mendese. Následnou kombinaci ale narušil Kouyaté.
73'
Na útočnou polovinu se poté vytáhl také obránce Denayer, kterému se povedlo oslovit vedle stojícího Caquereta, jehož střelecký pokus vystoupal nad branku.
72'
Následoval rohový kop z levé strany, který přinesl centrovanou nabídku k zadní tyči, kde si naskakovala hned dvojice domácích hráčů, jenž ale neohrozila.
71'
Lyon se málem dostal do vedení! Cornet se s míčem dostal do pokutového území, kde to zkoušel střelou na bližší tyči, kterou také orazítkoval.
68'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Houssem Aouar.
67'
Poté se na druhou stranu hrací plochy dostal také obránce Dubois, který si dokázal narazit míče s Depayem. Druhého jmenovaného zablokoval Kouyaté.
66'
Ven z branky musel brankář Lopes, který se k míči dostal před dotírajícím Leyou. V opačném případě by se hostující útočník dostal do vyložené příležitosti.
65'
Přes protihráče to nákopem zkoušel obránce Dubois, který přesto trefil pouze napadajícího Udola. Olympique se na druhý pokus dostal k opačné šestnáctce.
64'
Z vlastní poloviny hrací plochy mohl rozehrávat domácí obránce Marcelo, který nakonec rozehrál na vedle stojícího Denayera. Méty se pokouší napadat.
63'
Kadewere si to namířil mezi přesilu protihráčů, proti které pochopitelně neměl šanci na úspěch. Vzápětí si domácí forvard pomohl proti Kouyatému nedovoleně.
62'
Máme za sebou zhruba hodinu hry, na první branku i tak stále čekáme. Druhý poločas zatím přináší ofenzivní momenty, aktivní je zejména domácí ofenzíva.
61'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Vagner, přichází Papa Ndiaga Yade.
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Lamine Gueye, přichází Aaron Leya Iseka.
60'
Kousek od středového kruhu skončil na zemi hostující Udol, který přesto před pádem stačil přesně nahrát na Maïgu, jenž se dostal na opačnou polovinu.
59'
Do pokutového území si poté seběhl domácí Depay, který se elegantně dostal kolem svého strážce. Následná nahrávka na Ekambiho mu ovšem nevyšla.
58'
Poté to dalším centrem do pokutového území zkoušel Dubois, který ovšem našel pouze rukavice připraveného brankáře Oukidjy, jenž obstaral rychlý výhoz.
57'
Nyní mohl od své branky odkopávat hostující brankář Oukidja, který nakonec posílal hrací předmět na pravou stranu, kde se ve vzduchu prosadil Centonze.
56'
Máme za sebou první střídání tohoto zápasu, které se zařádí to kategorie vynucených. Delaine si totiž přivodil zranění, kvůli kterému musel opustit hrací plochu.
55'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Thomas Delaine, přichází Matthieu Udol.
54'
Méty podnikly další velice rychlý výpad směrem kupředu, který nakonec přinesl zakončení. Do kulatého nesmyslu se opřel Boulaya, jenž nestřílel pohotově.
53'
Na pravém křídle se pro změnu dostal k centru domácí Dubois, který ovšem našel pouze prvního protihráče. Hostující brankář Oukidja se tak míči nedostal.
52'
Znovu se míč snesl ven z hrací plochy, což v tomto případě znamenalo autové vhazování pro domácí. Krátce po něm se k míči dostal Maiga, jenž pálil vedle.
51'
Lyon tak měl možnost zahrávat rohový kop z levé strany, rozehrávka nakrátko ovšem nepřinesla nic nebezpečného. Následný centr dokázal zablokovat Bronn.
50'
Depayovi se povedlo v souboji odstavit domácího Kouyatého, načež servíroval míč pod sebe do malého vápna, kde jeho nabídku ale zablokoval Kouyaté.
49'
Na druhé straně jsme sledovali autové vhazování z pravé strany, ke kterému se postavil obránce Bronn, který nakonec oslovil vedle stojícího Centonzeho.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se na útočnou polovinu dokázal dostat domácí Ekambi, který se ovšem daleko nedostal, neboť včas zasahoval Kouyaté.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádný přesný zásah. Sledovali jsme poměrně rozpačitý úvod, jenž nám nenabízel nic nebezpečného. Až ve druhé polovině prvního poločasu se oba týmy začaly předvádět, za domácí byl střelecky hodně aktivní forvard Ekambi, který vyprodukoval snad tři střelecké pokusy, jenomže ani jeden z nich neskončil v síti soupeře. Na opačné straně neměl brankář Lopes zrovna moc práce, přesto poločas skončil bez branek.
45+2'
45+1'
Podél levé autové lajny se prodíral vpřed domácí De Sciglio, kterého nakonec dokázal včas eliminovat obránce Bronn, od kterého šel balón až do zámezí.
45'
Dvě minuty nad rámec.
43'
Méty se málem dostaly do vedení! Při druhém střeleckém pokusu dokonce na brankové čáře dokázal zakročit obránce Marcelo.
42'
Marcelovi se povedlo vyvézt míč až ke středovému kruhu, odkud servíroval míč mezi hostující obránce, kde před Depayem dokázal včas zakročit Kouyaté.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude vůbec něco nastavovat.
39'
Ekambi se v krátkém časovém sledu dostal k dalšímu zakončení, které tentokráte putovalo vedle branky. Oukidja by zřejmě na tento projektil vůbec nedosáhl.
38'
Na opačné straně si za pokutovým územím našel palebnou pozici Delaine, který nakonec zakončoval vedle branky. Jeho rána směřovala dobrý metr vedle tyče.
37'
Najednou měl kolem sebe poměrně dost prostoru domácí Ekambi, který se postaral o první vážnější situaci. Jeho ránu pravačkou dokázal Oukidja vyrazit.
35'
Posléze ukázkově zpracoval těžkou nahrávku obránce Marcelo, který to zkoušel pasem k opačnému pokutovému území, kde si situaci pohlídal Oukidja.
34'
Lyon poté s míčem přešel na vlastní obrannou polovinu, odkud vyvážel hrací předmět na opačnou stranu hrací plochy Denayer, který nakonec našel Depaye.
33'
Následovala standardní situace z pravé strany, na kterou si nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Maïga, který hlavičkoval nad. Lopes tak nemusel zasahovat.
32'
Máme za sebou také třetinu hry, avšak stále platí to stejné. Sledujeme nezáživnou podívanou, která nepřinesla ani jednu branku, rovněž ani jednu příležitost.
31'
Rohový kop se nakonec snesl na přední tyč, kde se ovšem ve vzduchu nacházel Kadewere, kterému se povedlo odklidit. Odraženého míče se chopil Angban.
30'
V krátkém časovém sledu bylo znovu pískáno, načež si Méty vybojovaly autové vhazování z pravé strany. Krátce po něm si dokonce vyzkoušejí rohový kop.
29'
Vagner je zpět na nohou, nicméně je pískáno ve prospěch Lyonu. Ten přesto sportovně odkopával pouze do zámezí, vhazování se tak ujme zadák Delaine.
27'
Viděli jsme tu slovní přestřelku mezi Boyém a Duboisem, oba kohouti vyfasovali žluté karty.
27'
Hlavní sudí nyní přerušil hru, na zemi v bolestech skončil hostující Vagner, který se zdá být pořádně otřesen. Nutno dodat, že domácí brankář Lopes šel do souboje hodně ostře.
26'
Olympique tak v krátkém časovém sledu zahrával další rohový kop, tentokráte z pravé strany. Rozehrávající Dubois na přední tyči našel pouze protihráče.
25'
A ten znovu směřoval na zadní tyč, kde se do zakončení pokoušel prodrat Marcelo, který na míč nedosáhl. Dosáhl na něj brankář Oukidja, jenž prodlužoval.
24'
Posléze si obrannou povinnost dokázal splnit obránce Kouyaté, který za sebe nepustil prudký centr z kopačky Depaye. Lyon si tak vyzkouší další rohový kop.
23'
Máme za sebou více než dvacet minut hry, nicméně na první přesný zásah stále čekáme. Po autovém vhazování se ovšem na zemi ocitl domácí Caqueret.
21'
Poté se mezi domácí obranou nabídl Gueye, na kterého byla nahrávka až příliš prudká. Míč tak doputoval do moci brankáře Lopese, jenž ihned rozehrál.
20'
Tak nakonec z tohoto rohový kop nebyl, sudí totiž nařídil pouze odkop od branky. Méty to znovu zkoušejí po zemi, nicméně domácí velice aktivně napadají.
19'
K rozehrávce se nakonec postavil Dubois, jehož centr se snášel na zadní tyč. Tam se do hlavičkového souboje dostával Marcelo, který vybojoval první roh.
18'
Následoval také pas směřující na Kadewereho, proti kterému si nedovoleným způsobem počínal obránce Boye. Lyon bude zahrávat první standardní situaci.
17'
Poté jsme sledovali pokus o vysunutí útočníka Gueyeho, jenomže nahrávka skončila pouze v rukavicích pozorného brankáře Lopese, jenž rozehrál na Denayera.
16'
Od své branky mohl znovu rozehrávat hostující brankář Oukidja, který to zkoušel dalekonosným pasem na druhou stranu, kde ovšem dokázal zakročit Marcelo.
15'
Ekambi si to s míčem namířil k hranici pokutového území, kde se mu ještě povedlo oslovit naběhnuvšího kolegu Duboise, který ovšem neodcentroval.
14'
Následně to rychlostním způsobem zvládl hostující Vagner, který se protáhl až k nebezpečné přízemní nabídce, jenž ale směřovala mimo dosah Gueyeho.
13'
Na vlastní polovině hrací plochy si pohrával s míčem záložník Maiga, který ovšem nenahrál vůbec přesně, neboť našel pouze nohu Caquereta.
12'
Nahrávka směrem na Kadewereho byla příliš prudká, míč se tak snesl pouze za brankovou čáru. Oukidja tak znovu rozehrál, tentokráte výhozem na Kouyatého.
11'
Do rozhozené obrany poté útočila hned trojice hráčů Mét. Absolutně to ovšem vyřešil Gueye, který to zkoušel nahrávkou pod sebe, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů.
10'
Olympique měl k dispozici rohový kop z pravé strany, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Oukidja tak nemusel zasahovat, naopak se sám postaral o odkop.
9'
Obránce Dubois se drzým způsobem dostal do pokutového území, kde to zkoušel nahrávkou do malého vápna, kde ovšem dokázal včas odkopnout Boye.
8'
Na levém křídle to poté zkoušel vzít sám na sebe domácí Depay, který se ovšem s míčem nedostal přes prvního protihráče. Bronn navíc vyvezl balón kupředu.
7'
Po autovém vhazování se povedlo rozehrávku soupeře vystihnout Mendesovi, který si to namířil středem hrací plochy, kde ho ovšem čistě zastavil Maiga.
6'
K míči se poté dostal brankář Oukidja, který i tentokráte rozehrál nakrátko, ovšem na kopačku Bronna. Ten svým dalekonosným pasem vybojoval vhazování.
5'
Po zisku míče pouze odkopával míč na druhou stranu hrací plochy hostující Kouyaté, který nenašel nikoho ze spoluhráčů, nýbrž pouze domácího Denayera.
4'
Poprvé se tak míči dostal hostující brankář Oukidja, kterému se nakonec povedlo rozehrát nakrátko po zemi na Boyeho. Ten ihned přeposlal na Delaineho.
3'
Lyon pracoval s míčem na útočné polovině, kde to na levém křídle zkoušel nahrávkou De Sciglio, který ovšem trefil pouze soupeře. Ten ale neodkopl balón.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, Marcelo, Denayer, De Sciglio – Paquetá, Mendes, Caqueret – Kadewere, Depay, Toko Ekambi.
Náhradníci: Pollersbeck – Aouar, Bard, Binlamrí, Bruno, Cherki, Diomande, Cornet, Slímání.

FC Méty: Úkíddžá – Centonze, Bronn, Kouyaté, Boye, Delaine – L. Gueye, Maïga, Angban, Vagner – Boulaya.
Náhradníci: Caillard – Ambrose, Yade, Udol, Tchimbembé, Sarr, Maziz, Fofana, Leya Iseka.

Rozhodčí: Frappart – Berchebru, Jeanne.
FC Méty

Na opačné straně stojí sympaticky hrající Méty, které pro změnu okupují dvanáctou pozici tabulky, což není vůbec špatné. Méty získaly pětadvacet bodů a na sestupové pásmo tak mají hned desetibodový náskok. Méty ovšem na sedmé letošní vítězství čekají již tři kola, poslední výhra přišla před necelým měsícem. Méty přesto v posledních dvou duelech ani jednou neprohrály, jednalo se totiž o dva nerozhodné výsledky, a sice proti Bordeaux a Nice. Méty jsou až patnáctým nejlepším venkovním týmem, z devíti odehraných zápasů se jim povedlo ukořistit deset bodů.
Olympique Lyon

Olympique Lyon se po devatenácti odehraných zápasech nachází na vedoucí pozici celé Ligue 1, což je velice překvapivé. Náskok před druhým a třetím týmem tabulky je ovšem pouze jednobodový, jakékoliv bodové zaváhání by tak mohlo přinést pokles tabulkou. Olympique Lyon v letošním ročníku francouzské nejvyšší soutěže přišel o body v osmi případech, nicméně pouze v jediném případě se jednalo o porážku. Lyon v minulém kole přišel o třízápasovou sérii výher, na stadionu Rennes totiž remizoval 2:2, nicméně se svým protějškem prohrával už o dvě branky, přičemž se mu povedlo srovnat krok v poslední desetiminutovce.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Francouzská Ligue 1 Uber Eats má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Olympique Lyon a FC Méty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.