Ligue 1 - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Rennais - 20. března 2021   13:00

90' Yade (Udol)
1:3
(0:2)
Rennais
18' Doku  (Terrier) • 38' Terrier   • 88' Guirassy
Metz
Caillard – Boye (C) (73. Udol), Bronn, Kouyaté – Centonze, Maïga, Pajot, Delaine (73. Sarr) – Boulaya – Vagner (68. Leya Iseka), L. Gueye (73. Yade).
Ba – Ambrose, Angban, Fofana, Leya Iseka, Maziz, Udol, Sarr, Yade.
Delajod – Jeanne, Courbet
Stade Saint-Symphorien, Mety
Rennais
A. Gomis – H. Traoré, Da Silva (C), Aguerd, Truffert – N'Zonzi, Bourigeaud (81. Del Castillo) – Tait (74. Dalbert), Camavinga, Terrier (74. Guirassy) – Doku.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Stade Rennes, které svého soupeře porazilo výsledkem 3:1. Hostující celek si tento zápas pořádně zkomplikoval, v úvodu druhého poločasu totiž přišel o vyloučeného Dokua. Méty tak hrály dlouhou početní převahu, avšak ani to jim nepřineslo kýženou kontaktní branku. Hostující celek totiž dnes předvedl hodně zodpovědný výkon, díky kterému se mu povedlo vybojovat tři body a také získat čisté konto, navíc v závěru své vedení pečetil další brankou, poté přeci jenom inkasoval.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:10.
90+3'
90+2'
Útočným faulem si před malým momentem pomohl hostující Tait, který se tak musí vracet zpět za míč, neboť soupeř zahrává standardní situaci.
90'
Méty právě vstřelily branku!
A také domácí celek se prosazuje! Do pokutového území totiž přiletěl centr, který se vrátil proti noze na PAPU NDIAGU YADEHO. Ten si levačkou zpracoval míč, načež ho dokonale poslal přesně k levé tyči, kam se hostující brankář Gomis nedokázal ideálně natáhnout.
88'
Rennes právě vstřelilo branku!
O vítězi tohoto zápasu je rozhodnuto! Do úniku se totiž dostal hostující útočník SEHROU GUIRASSY, který se tělem dokázal natlačit přes posledního protihráče, načež se mu jednoduchým zakončením povedlo vyzrát na vyběhnuvšího brankáře Caillarda.
87'
Míč se poté znovu dostal mimo hrací plochu, což znamenalo další autové vhazování. K němu se postavil hostující Truffert, který našel del Castilla.
85'
Centonze si v šestnáctce našel prostor k hlavičce, kterou ovšem poslal vysoko nad branku. Domácí se dostávají ke střelám, ty ale nejsou nejpřesnější.
84'
Žlutou kartu dostává Alfred Gomis (Stade Rennes FC).
84'
Snadná práce pro hostujícího brankáře, kterému se navíc povedlo nasbírat cenné vteřinky. Krátce poté jsme sledovali prudký odkop na opačnou polovinu hřiště.
83'
Za obranu si poté dokázal seběhnout domácí Lea, který to zkoušel pravou nohou, jenomže trefil pouze protihráče do nohy. Gomis tak znovu nezasahoval.
82'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen poslední desetiminutovka. Méty se sice s míčem drží na polovině soupeře, jenomže k ničemu nebezpečnému to nevede.
81'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Romain Del Castillo.
80'
V posledních minutách sledujeme celkem dost nepřesností. Po další z nich se směrem kupředu vydal domácí Boulaya, který se přesto daleko nedostal.
79'
Míč se v krátkém časovém sledu znovu dostal do zámezí, tentokráte z toho bylo autové vhazování pro Stade Rennes, ke kterému se postavil zadák Traoré.
77'
Sledovali jsme odkop od hostující branky, přičemž míč zamířil daleko na opačnou stranu hrací plochy, kde se ve vzdušném souboji dokázal prosadit Aguerd.
75'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Stade Rennes stále vede dvoubrankovým rozdílem, domácí se horko, těžko dostávají do šancí.
74'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Sehrou Guirassy.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Flavien Tait, přichází Dalbert.
73'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází John Boye, přichází Matthieu Udol.
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Lamine Gueye, přichází Papa Ndiaga Yade.
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Thomas Delaine, přichází Pepe Sarr.
72'
Pomezní sudí si znovu velice přesně všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel hostující Bourigeaud. O rozehrávku se tak postaral Kouyaté.
71'
K zajímavému střeleckému pokusu se navíc před malým momentem dostal hostující Bourigeaud, který to zkoušel levou nohou, avšak mířil vysoko nad branku.
69'
Na pořadu dne bylo autové vhazování z pravé strany, ke kterému se postavil hostující Traoré, kterému nakonec na pomoc přispěchal kolega Terrier.
68'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Vagner, přichází Aaron Leya Iseka.
67'
Po delší době se k míči dostal také domácí brankář Caillard, který to vyřešil rozehrávkou nakrátko po zemi na Maigu, jenž pro změnu přenášel hru vpravo.
65'
Gomis si tak v krátkém časovém sledu vyzkoušel další odkop od své branky. Ten se mu povedlo poslat do souboje, načež Terrier v úniku nevyzrál na Caillarda.
64'
Poté to centrem do pokutového území zkoušel domácí Bronn, kterému se ovšem nepovedlo najít nikoho ze svých spoluhráčů a míč tak putoval vedle.
63'
Brankář Gomis však ani v tomto případě nemusel zasahovat, míč totiž putoval vysoko nad hostující branku. Proto bude následovat odkop od branky.
62'
Míč nakonec propadl až do pokutového území, kde se nacházel domácí Delaine. Ten ještě vracel balón pod sebe, avšak vysoko nad branku pálil Boulaya.
61'
Máme za sebou hodinu hry, která nám přinesla zajímavé momenty. Stade Rennes vede o dvě branky, avšak zápas dohrává bez vyloučeného Dokua.
60'
K odkopu od své branky se tak mohl postavit hostující brankář Gomis, který odehrál míč na opačnou polovinu hrací plochy, kde zasahoval Kouyaté.
59'
Nedovoleným způsobem si poté pomohl domácí Centonze, který nakonec poslal k zemi jednoho z protihráčů. Domácí zadák poté zakopl míč do zámezí.
58'
Gueye si poté dokázal potáhnout míč na levou nohu, načež se mu povedlo vypálit směrem na hostující branku, avšak trefil pouze nohu protihráče.
57'
Na útočnou polovinu se poté dostal také domácí obránce Boye, který to zkoušel pasem na Gueyeho, jenž se v době nahrávky nacházel pouze v ofsajdu.
56'
Do pokutového území si poté dokázal seběhnout Boulaya, který nepovedeně nahrával na zadní tyč, kde ovšem branku nedokázal trefit Delaine.
55'
Brankář Gomis to zkoušel vysokým odkopem na druhou stranu hrací plochy, kde se do vzdušného prostoru dostával Terrier, který sklepl míč pod sebe.
54'
Posléze si obrannou povinnost dokázal splnit hostující Da Silva, který za sebe nepustil jednoho z domácích hráčů, navíc se bude odkopávat od branky.
53'
Nutno ale dodat, že se jednalo o správné posouzení hlavního sudího. Ten se dokonce nemusel běžet ani podívat na video, celý zákrok moc dobře viděl.
52'
Stade Rennes si tak tento zápas pořádně komplikuje, bude totiž muset dohrávat bez vyloučeného hráče. Méty tak budou mít dlouhou početní převahu.
51'
Tak pozor! Hodně nešťastně totiž vletěl do souboje o míč hostující Doku, který vyfasoval přímou červenou kartu a tento duel tak pro něj končí!
49'
A při něm se do zajímavé pozice pro zakončení dostal křídelník Bourigeaud, který zkoušel zakončit k zadní tyči, avšak na Caillarda si ale nepřišel.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali pas na levou stranu hrací plochy, kde se ovšem povedlo zakročit Traorému, který založil rychlý protiútok.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl dva přesné zásahy, přičemž se o oba postaralo Rennes. Hostující celek měl totiž v prvním dějství výraznou územní převahu, navíc se mu povedlo využít hned první vyloženou šanci. Méty navíc krátce před koncem prvního poločasu faulovaly ve svém pokutovém území, což znamenalo pokutový kop pro soupeře, se kterým dobře naložil Terrier, který se postaral o druhou branku Rennes.
45+2'
45+2'
Bourigeaud se ještě pokoušel udržet míč na hrací ploše, jenomže se mu to nakonec nepovedlo a hrací předmět tak skončil v zámezí.
45'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Kousek od středového kruhu jsme sledovali nedovolený zákrok na domácího Pajota. Tady se klidně mohlo poprvé žlutit, je z toho pouze standardní situace.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Méty to budou mít najednou hodně složité, krátce před koncem druhého poločasu podruhé inkasovaly, přesto do konce zápasu zbývá ještě dost času.
38'
Je tu druhá hostující branka! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil MARTIN TERRIER, který zvolil zakončení k levé tyči, kam se vydal také Caillard, kterému se ovšem míč nepovedlo vytěsit.
38'
Je tu přeci jenom penalta!
38'
Sudí ovšem celou situaci ještě projednával s videorozhodčím. Sám se půjde podívat na video, ve hře je dost možná také pokutový kop pro hosty.
37'
Rennes se poté kombinačně dostalo na levou stranu, kde se po souboji skácel k zemi forvard Doku, kterému se nepovedlo vybojovat standardní situaci.
35'
Caillardovi se poté nepovedl odkop od své branky, ten totiž poslal daleko ven z hrací plochy. Domácí celek se rychle dostal zpět k míči, se kterým kombinuje.
34'
Pro nahrávku si poté seběhl domácí Centonze, který se s míčem dostal k hranici pokutového území, kde po jeho nahrávce zkoušel centr Delaine.
33'
Truffert mohl v krátkém časovém sledu znovu vhazovat, jenomže jeho celek poté kombinoval hodně nepřesně a míč se tak snesl pouze do zámezí.
31'
Je za námi třetina hry, která nám zatím nabídla jedinou branku. O tu se postaral hostující Doku, který pravou nohou vypálil naprosto mimo dosah brankáře.
30'
Na pořadu dne bylo autové vhazování z levé strany, ke kterému se postavil hostující Truffer, jehož nabídka směřovala na vedle stojícího Bourigeauda.
29'
Za obranu soupeře si poté nabíhal hostující Vagner, který nakonec na nahrávku nedosáhl. Přesto se v krátkém časovém sledu jednalo o další ofsajd.
28'
Do kombinace byl poté zapojen také domácí brankář Caillard, kterému se nakrátko povedlo najít kolegu Kouyatého, po jehož nahrávce fauloval Aguerd.
27'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další osobní souboj, po kterém se na zemi objevil domácí Delaine. Tento souboj se ovšem obešel bez kartónku.
26'
Gueye si v pokutovém území hledal prostor k zakončení, který nakonec nedokázal najít. I tak se dle pomezního sudího jednalo o jasný ofsajd.
25'
Sledovali jsme pas podél autové lajny, který měl na útočné polovině najít hostujícího Bourigeauda, před kterým se povedlo včas zakročit Kouyatému.
24'
Stade Rennes to poté vyřešilo odkopem na opačnou stranu, kde měl kolem sebe hodně prostoru obránce Bronn, kterému se přesto nepovedlo přesně nahrát.
23'
Domácí celek mohl zahrávat standardní situaci z pravé strany, ke které se nakonec postavil Boulaya, který svým centrem našel pouze protihráče.
22'
U postranní lajny převzal nahrávku hostující Truffert, který to poté zkoušel pasem podél autové lajny, kde se ovšem povedlo včas zasáhnout Centonzemu.
21'
Méty to budou mít najednou hodně složité, prohrávají totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá ještě hodně času, výsledek se může klidně otočit.
19'
Domácí celek mohl vhazovat z levé strany, o což se postaral obránce Delaine. Ten svým hodem zkoušel najít Pajota, který měl kolem sebe přesilu.
18'
Hosté se po zásluze dostávají do vedení! Na nabídku si do pokutového území seběhl Terrier, který si velice chytře počkal na náběh JEREMYHO DOKUA. Ten se do míče opřel pravou nohou, načež se mu povedlo vypálit přesně ke vzdálenější konstrukci domácí branky.
18'
Snad poprvé se v tomto duelu dostal k míči hostující brankář Gomis, který si poradil s centrovanou nabídkou z pravé strany, načež rozehrál nakrátko.
17'
Z velké vzdálenosti poté zkoušel své štěstí hostující Truffert, který svůj pokus poslal výrazně vedle branky soupeře. Brankář Caillard tak nemusel zasahovat.
16'
Stade Rennes zahrávalo svůj třetí rohový kop, v tomto případě z levé strany. Nabídka se snášela do malého vápna, kde nikdo z hráčů nehlavičkoval.
15'
Domácí celek se ani v tomto případě daleko s míčem nedostal. Naopak soupeř rozjel kombinaci, při které se povedlo pravačkou odcentrovat Dokuovi.
14'
Bourigeaud znovu centroval, tentokráte pravou nohou. Na hranici malého vápna si nejvýše vyskočil domácí Kouyaté, kterému se povedlo odvrátit.
13'
Na hranici malého vápna poté dokázal zakročit domácí Kouyaté, který na poslední chvíli zakročil před Terrierem. Stade Rennes bude zahrávat další roh.
12'
Na pořadu dne bylo autové vhazování tak pro domácí celek. Ten se ovšem daleko s míčem nedostal, naopak se nahrávku povedlo přečíst Camavingovi.
11'
Následovalo autové vhazování z levé strany, ke kterému se postavil hostující Truffert. Jeho nabídka měla najít Taita, kterého si ale pohlídal Centonze.
10'
Méty se přesto daleko s míčem nedostaly a hrát tak mohl soupeř. Tait ovšem nedokázal najít Terriera, naopak z obrany velice rychle vystoupil Kouyaté.
9'
Následoval tak rohový kop z pravé strany, který si vzal na starost Bourigeaud. Jeho nabídka ovšem našla pouze Boyého, kterému se povedlo odhlavičkovat.
8'
Stade Rennes se dokonce dostalo s míčem do pokutového území, kde obětavě šel do souboje vracející se Dealaine, který ve skluzu odvracel za cenu rohu.
7'
Brankář Gomis tak mohl pohodlně rozehrávat od své branky, přičemž to zkoušel po zemi nakrátko na Trufferta, který vyvezl míč směrem kupředu.
6'
Na útočnou polovinu se s míčem podíval domácí Boulaya, který se poté pokoušel o přenesení hry do volného prostoru, kde ovšem nikoho nenašel.
5'
Podél autové lajny to poté vzal na sebe domácí Delaine, který se ovšem daleko nedostal. V krátkém časovém sledu si nedovoleným způsobem pomohl Pajot.
4'
Domácí poté sportovním způsobem odevzdali míč zpět svému soupeři, který na jistotu rozehrával po zemi. Aguerd poté u postranní lajny hledal Trufferta.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali centrovanou nabídku z levé strany, o kterou se postaral domácí Delaine, jehož centr skončil u brankáře Gomise.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

FC Méty: Caillard – Boye (C), Bronn, Kouyaté – Centonze, Maïga, Pajot, Delaine – Boulaya – Vagner, L. Gueye.
Náhradníci: Ba – Ambrose, Angban, Fofana, Leya Iseka, Maziz, Udol, Sarr, Yade.

Stade Rennes FC: A. Gomis – H. Traoré, Da Silva (C), Aguerd, Truffert – N'Zonzi, Bourigeaud – Tait, Camavinga, Terrier – Doku.
Náhradníci: Salin – Del Castillo, Dalbert, Siliki, Nyamsi, Maouassa, Hunou, Guirassy, Martin..
FC Méty

Na opačné straně tak stojí papírový favorit tohoto zápasu, kterým jsou Méty. Ty letos podávají nadmíru povedené výkony, momentálně totiž okupují sedmou pozici tabulky. Méty navíc na pohárové pozice ztrácejí pouhé tři body, což by se v případě vítězství v tomto duelu klidně dalo smazat. Domácí tým tohoto zápasu čeká na výhru již dva zápasy, nejprve totiž na domácím stadionu překvapivě nestačil na Angers, kterému k vítězství stačila jediná branka. Poté Méty ovšem sehrály mnohem povedenější duel na hřišti Lensu, kde se jim nakonec povedlo vybojovat cenný bod za remízu 2:2.
Stade Rennes FC

Fotbalisté Rennes se momentálně nacházejí na osmé pozici tabulky a na pohárové pozice v tuto chvíli ztrácejí čtyři body. Rennes ovšem v minulém kole dokázalo ukončit dlouhou šňůru bez zisku bodu, na domácím stadion se mu totiž povedlo díky jediné brance porazit patnáctý Štrasburk. Stade Rennes je ovšem desátým nejlepším venkovním týmem, nicméně získané body si nahrálo spíše ze začátku sezóny. Rennes z posledních pěti venkovních zápasů dokázalo vyhrát pouze jedinkrát, navíc tato poslední výhra, a sice proti Brestu, přišla před více než dvěma měsíci.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Francouzská Ligue 1 Uber Eats má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Méty a Stade Rennes FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.