Ligue 1 - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Stade Brest - 29. listopadu 2020   15:00

0:2
(0:1)
Stade Brest
12' Cardona  (Faivre) • 64' Cardona
Metz
Úkíddžá – Centonze, Bronn, Boye (C), Delaine – Angban (73. Maziz), Fofana (55. Sarr) – L. Gueye (55. Ambrose), Boulaya, Vagner (56. Yade) – Nguette (81. Leya Iseka).
Caillard – Kouyaté, Sarr, Yade, Leya Iseka, B. Traoré, Traore, Ambrose, Maziz.
Ben El Hadj – Pasqualotti, Benkemouche
Stade Saint-Symphorien, Longeville-lès-Metz
Stade Brest
Larsonneur – Pierre-Gabriel, Duverne (C), Chardonnet, Perraud – Honorat (81. Battocchio), Belkebla, Lasne, Faivre (90. Charbonnier) – Cardona (81. Le Douaron), Mounié.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:10.
Utkání je u konce a hostující tým se raduje z výhry a tří bodů. Domácí Méty se sice snažily o srovnání, jenže finální fáze dnes nebyly silnou stránkou mužstva a naopak Brest se poměrně snadno dostával do rychlých akcí. No a jedna taková skončila gólem, kdy se zblízka nadvakrát prosadil Irvin Cardona a dal svůj dnes druhý gól. Více brankáři Úkíddžá s Larsonneurem nedovolili a duel tak skončil výsledkem 0:2. Brest se po dnešní výhře vyhoupl na prozatímní desáté místo s 18 body, Méty jsou s 16 body na 12. místě.
90+3'
90+2'
Larsonneur má míč ve svém držení a už s rozehrou nikam nespěchá.
90+1'
V pokutovém území domácích se odehrála strkanice mezi brankářem Úkíddžou a hostujícím Perraudem. Zejména gólman Mét si musel oddechnout, že rozhodčí neřešil situaci kartami, pro něj by byla totiž druhá a musel by dříve do sprch.
90'
Rozhodčí přidá dvě minuty.
90'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Romain Faivre, přichází Gaëtan Charbonnier.
89'
Hosté budou ještě jednou střídat, do hry se dostane Gaëtan Charbonnier.
87'
Vysoký pas k Larsonneurově vápnu, opět byl k vidění pohotový a snadný obranný zákrok.
85'
Už sledujeme pouze odkopy hostujícího celku, naopak Méty se marně snaží dostat do střelecké pozice.
83'
Brest drží míč uprostřed hrací plochy, tohle jim momentálně bohatě stačí.
82'
Domácím není přáno, Larsonneur nyní vyškrábl pěkné zakončení, je z toho pouze rohový kop.
81'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Opa Nguette, přichází Aaron Leya Iseka.
81'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Christian Battocchio.
81'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Irvin Cardona, přichází Jérémy Le Douaron.
80'
Chystá se střídání na obou stranách, hráči si ještě musí počkat na přerušení hry.
79'
Teď hosté dokonale zazdili rychlý výpad, kdy Mounié poslal na Cardonu hrubě nepovedenou přihrávku. Brejk domácí ukončili jeho zablokováním.
78'
Zase roh pro Brest, ani tentokrát to ale neznamenalo zakončení na Úkíddžovu branku. Méty vyráží do protiakce.
75'
Z něj nic nebylo, domácí se ubránili, nicméně prakticky ihned o míč přišli...
75'
Mírné zmatky v pokutovém území Mét, Boye raději odkopl na rohový kop.
74'
Alexandr Úkíddžá musel vystartovat z brankové čáry, aby byl včas u vysokého centru, povedlo se mu jej vyboxovat mimo své pokutové území.
73'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Victorien Angban, přichází Youssef Maziz.
71'
Po delší době se k míči dostali i domácí a měli k dispozici roh. Roh, stáčející se od branky se stal kořistí hostující obrany.
69'
Méty vypadají hodně zaskočeně, nechávají hosty volně kombinovat. Úkíddžá si na nedostatek práce nemůže stěžovat.
67'
No a po následném přímém kopu chyběl kousíček, aby to bylo 0:3. Na centr si nejlépe naběhl a naskočil Lasne a jeho hlavičku zblízka brankář Úkíddžá jen tak tak vyškrábl na roh.
66'
Žlutou kartu za ostrý zákrok dostal domácí Fabien Centonze.
64'
Brest právě vstřelil branku!
A je tu druhý gól hostů! Ti podnikli rychlý výpad, zleva našel sprintující Honorat nabíhajícího IRVINA CARDONU, ten sice na první pokus gólmana nepřekonal, při tom druhém však už s notnou pomocí domácího Boyeho míč do branky dotlačil – 0:2.
63'
Centr mířil do chumlu před gólmanem, pískal se však útočný faul na Bronna.
62'
Další standardní situace pro hosty, tentokrát je to přímý kop.
60'
Moc nechybělo a bylo to o dvě branky, neboť prudkou střelu po zemi vyslal Perraud a jeho pokus skončil jen kousíček vedle levé Úkíddžovy branky!
59'
Trochu krkolomná rozehrávka Brestu u vlastní šestnáctky, byl do toho zainteresován i brankář Larsonneur a následoval rázný odkop.
57'
Cent od rohového praporku mířil na střed vápna a byl hosty odvrácen. Z dálky se pak do míče opřel Centonze, svou ránu ale poslal vysoko nad břevno.
56'
Méty zaútočily pravou stranou, následný centr byl sražen na rohový kop.
56'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Vagner, přichází Papa Ndiaga Yade.
55'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Lamine Gueye, přichází Thierry Ambrose.
55'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Mamadou Fofana, přichází Pepe Sarr.
54'
Hrálo se už na opačnou stranu, Irvin Cardona akci zastavil nedovoleným zákrokem a byl za to potrestán žlutou kartou.
54'
Do individuální akce se hrnul hostující Cardona, při kličce na pravou stranu byl o míč obrán.
53'
Hraje se hodně taktcky, ani jeden z celků nechce udělat kritickou chybu.
51'
Akce Mét pravou stranou, vše bylo zastaveno sražením centru.
49'
Prozatímní nápor byl zastaven nedovoleným zákrokem Faivreho na Delaineho.
48'
Brest je v úvodu druhé půle častěji u míče a zatím pomaličku kombinuje směrem k bráně.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
Je za námi první poločas, do kterého vstoupili lépe domácí fotbalisté, jenže z úvodního náporu nic nevytěžili a naopak udeřili hosté, když si po centru od rohového praporku skvěle naskočil Irvin Cardona a hlavičku srazil přesně k tyči. Méty se pak prakticky celou půli snažili o srovnání, jenže Nguette a zejména aktivní Boulaya úspěšní nebyli. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.
45+1'
45'
Bude se nastavovat jedna minuta.
43'
Rozhodčí si po pokračující akci našel zákrok na Vagnera, odpískal pokutový kop, ten byl ale po kontrole u videa odvolán! Rozehrává se od branky Brestu.
42'
Po samotném centru sice nic extra nevzniklo, při pokračování však zakončoval zapomenutý Angban a gólman hostů musel opět zasahovat.
41'
Parádní střela domácích! Po postupné kombinaci napřáhl zpoza šestnáctky Nguette a jeho dělovku musel Larsonneur vyškrábnout nad břevno.
40'
Táhlý pas k pokutovému území Mét, obrana domácích zvládla tuto situaci celkem bez potíží vyřešit.
38'
Tempo utkání nám teď lehce opadlo, hraje se převážně ve středu hrací plochy.
36'
No a ten skončil u připraveného Larsonneura, ten si hlasitě křikl a spoluhráči mu udělali pro zákrok dostatek místa.
35'
Rozehru si vzal na starost Boulaya, mířil pod horní tyč, dobře postavená zeď však střelu srazila na rohový kop.
34'
Přímý kop se bude konat i na druhé straně, faulován byl Angban, je z toho standardka z velice dobré pozice.
33'
Následný přímý kop pojali hosté jako signál, rozehra po zemi skončila dvěma zblokovanými pokusy.
32'
Hostující Faivre šel po souboji u vápna ochotně na zem a vzápětí jej míčem napálil brankář Mét Alexandr Úkíddžá. Ten za to dostal žlutou kartu.
31'
Domácí Fofana dostal jesličky, o chviličku později byl ale u dobré obranné záchrany. Hosté ale pokračují v akci.
29'
Střela z dálky byla zablokovaná, Larsonneur zasahovat nemusel a dopředu už jdou zase hosté.
27'
Domácí se snaží něco udělat s nepříznivým stavem, jenže v koncovce jsou stále sotva poloviční.
25'
Faul domácích na pravé straně, následný centr z přímého kopu skončil v rukavicích brankáře Úkíddži.
23'
Rychlá akce hostů po pravé straně. Finální přihrávka už byla možná zbytečná, každopádně Cardonova střela letěla vysoko nad branku.
21'
Přímý kop Mét. Ze střední vzdálenosti se do míče opřel Boulaya, ten poslal vysoko nad břevno.
20'
Sledujeme teď opravdu útočný fotbal z obou stran, akce střídá akci a gólmani musí zůstat neustále v pohotovosti. Larsonneura teď z ostrého úhlu chtěl překvapit Nguette. Neuspěl.
19'
Táhlý centr z levé strany pouze prolétl pokutovým územím Mét a skončil vedle Úkíddžovy branky.
18'
Méty měly šanci na srovnání, když si mezi obránce naběhl Gueye, při zakončení byl ale na poslední chvíli zablokován.
17'
Hostující Cardona se přes Bronna neohroženě cpal do pokutového území, přihrávku však přejímal v ofsajdovém postavení a vzrušení tak bylo zbytečné.
15'
Další roh Brestu, Faivre poslal do pokutového území táhlý centr a i tentokrát to vypadalo ošemetně. Jen nepovedené zpracování uvnitř šestnáctky znamenalo, že se zakončení na Úkíddžovu branku nekonalo.
14'
Roh i na opačné straně, Méty však tuto standardku ke svému prospěchu nevyužily a už se zase hraje na Úkíddžovu branku.
12'
No a udeřilo na druhé straně! Hosté měli k dispozici rohový kop, ten rozehrál Faivre a jeho centr u první tyče hlavou sklepl pohotový IRVIN CARDONA. Úkíddžá sice předvedl rychlý skok k tyči, míč však vyrazit nedokázal a ten skončil těsně za brankovou čárou.
10'
Z dálky to zkusil Boulaya, prudká střela skončila přesně v místech, kde hlídal Larsonneur.
9'
Méty pokračují ve svém náporu, trpělivě kombinují na útočné polovině a hledají cestu k vápnu.
8'
Na pravé straně se přihrávka dostala ke Gueyemu a ten hned tlačil střelu po zemi ke vzdálenější tyči. Larsonneur předvedl jistý zákrok.
7'
Zatím je to fotbal na jednu branku, hráči Brestu se ještě prakticky nedostali na delší dobu na útočnou polovinu.
6'
Přihrávku do běhu dostal domácí Nguette, dokázal se obtočit kolem jednoho z obránců, ve vápně ale narazil na druhého a ten jej vytlačil až mimo hrací plochu.
5'
Méty opět u míče, akce byla tažena levou stranou, centr ale opět nebyl z těch úspěšných.
4'
Zajímavý centr se snesl k první tyči, sklepnutí se poté chopili hosté a pro tuto chvíli nebezpečí odvrátili.
3'
První vážnější akci utkání předvedli domácí fotbalisté, výsledkem však byl pouze vybojovaný rohový kop.
2'
Za hosty to zkoušel Cardona, při kličce u levé postranní čáry byl však odzbrojen.
1'
Domácí Vagner se probíjel středem, u středového kruhu byl ale faulován. Méty rozehrávají standardku.
1'
Před úvodním hvizdem oba celky vzdaly minutou ticha hold Diegu Maradonovi, který tento týden zemřel ve věku 60 let.

FC Méty: Úkíddžá – Centonze, Bronn, Boye (C), Delaine – Angban, Fofana – L. Gueye, Boulaya, Vagner – Nguette.
Náhradníci: Caillard – Kouyaté, Sarr, Yade, Leya Iseka, B. Traoré, Traore, Ambrose, Maziz.

Stade Brestois 29: Larsonneur – Pierre-Gabriel, Duverne (C), Chardonnet, Perraud – Honorat, Belkebla, Lasne, Faivre – Cardona, Mounié.
Náhradníci: Cibois – Hérelle, Ludovic Baal, Le Douaron, Faussurier, Battocchio, Tavares, Magnetti, Charbonnier.

Rozhodčí: Ben El Hadj – Pasqualotti, Benkemouche.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stade Saint-Symphorien začne v 15 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Hakim Ben El Hadj, kterému budou na pomezí asistovat Gwenael Pasqualotti a Mohamed Benkemouche.
Stade Brestois 29

Hosté jsou na tom lehce hůře, na 13. místě mají 15 bodů, I zde to vypadá, že se mužstvo zvedá, už dva zápasy po sobě klub vybojoval tři body, v obou případech na vlastním trávníku. Po výhře 3:2 nad Lille přišel duel proti Saint-Étienne a skončilo to jasnou výhrou 4:1. Domácí rychle skórovali po trefách Honorata a Duverneho a i když ASSE rychle reagovalo gólem Camary, tak ještě do pauzy kontrovali Cardona a Mounié. Po pauze už nikdo branku nepřidal a Brest se mohl radovat z důležitých tří bodů.

FC Méty

Domácí tým je v tuto chvíli na desátém místě s 16 body. Forma je ale v týmu velmi slušná, klub táhne už osmizápasovou sérii bez porážky. Naposledy se Méty představily v Nantes, domácí vedli od 29. minuty po gólu Muaniho, jenže těsně před pauzou srovnal z penalty Lea a jelikož už další gól nepadl, skončilo utkání dělbou bodů po výsledku 1:1.

Angers – Méty 1:1
Méty – Saint-Étienne 2:0
Nîmes – Méty 0:1
Méty – Dijon 1:1
Nantes – Méty 1:1
Dobré odpoledne u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 12. kola mezi týmy FC Méty a Stade Brestois 29.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.