Reynet – Briancon (C) (83. Koné), Alakouch, Deaux, Meling – Cubas, Fomba (76. Ahlinvi) – Ferhat, Eliasson (70. Duljević), Ripart – Roux (83. Guessoum).
bez diváků diváků
Lille
Maignan – Djaló, J. Fonte (C), Botman – Weah (76. Lihadji), André (85. Xeka), Soumaré (65. Sanches), D. Bradarić (65. Reinildo) – Ikoné, Bamba – B. Yılmaz (75. David).

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za vaši pozornost, přeji příjemný zbytek sobotního večera a dobrou noc!
Rozhodčí Brisard foukl do píšťalky a ukončil utkání, v němž favorizované Lille doslova protrpělo povinné tři body. Pokud by se našel někdo, kdo si utkání pustí ještě jednou zpětně, pochyboval bych o jeho duševním zdraví, protože jsme sledovali šílený fotbal. Šťastnější bylo Lille, které si zásluhou Buraka Yilmaze odváží tři body, zatímco Nimes potřetí v řadě neskórovalo.
90+4'
90+4'
Obléhání Lille narušuje obranný faul Ahlinviho. Zdá se, že domácí mají tři body na dosah.
90+3'
Domácím se situace komplikuje, protože rozhodčí píská nedovolený zákrok útočícího hráče. Maignan s výkopem rozhodně nespěchá.
90+3'
Nimes se tlačí do útoku, ale jeho snaha z pravé strany je potlačena. Čas běží, zbývají poslední desítky vteřin.
90+2'
Střídající Xeka (LIL) vidí žlutou kartu, která je spíše taktického rázu.
90+1'
Lille se vydalo do útoku, který narazil na hranici vápna, až šlo Nimes do brejku, který zastavuje faul Xeky.
90'
Lille útočí po pravé straně a vybojovalo si faul, což mu samozřejmě naprosto vyhovuje. Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
89'
Kriste, co chce víc? Ferhat skvěle zabojoval u pravé postranní čáry, odkud poslal přihrávku do vápna, na jehož hranici dostal naraženo Ahlinvi, jenž v ideální střelecké pozici pálil do vzduchoprázdna.
88'
Centrovaný míč však domácím vůbec nevyšel a museli se rychle vracet, jenže jim pomohli sami hosté – ofsajd.
88'
Nimes se ke střele nedostalo, ale vytěžilo alespoň rohový kop. Zajímavá šance v závěru zápasu.
87'
Domácí však budou rozehrávat za půlící čárou, kde si vybojovali faul. Uvidíme, zda následně zahrozí.
86'
Nimes cítí šanci a tlačí se do útoku, jenže mu chybí to nejdůležitější – zakončení a góly.
85'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Benjamin André, přichází Xeka.
84'
Na pravé straně se hnal za vysokým míčem Alakouch, leč bez úspěchu. Maignan nakopává míč až na domácí polovinu.
83'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Anthony Briancon, přichází Moussa Koné.
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Nolan Roux, přichází Kelyan Guessoum.
82'
Dvojice Ikoné – David domácí defenzivě zavařila, přesto se do zakončení nedostala. Nimes rozehraje od své branky.
81'
Lille si vybojovalo alespoň rohový kop, ale hlavičkující Fonte posílá míč jen vedle branky.
80'
Aktuálně se hraje převážně na polovině Nimes, ale že by Lille domácí drtilo, nebo výrazně přehrávalo, to se říci nedá.
78'
Lihadji si našel na hranici vápna vysoký centr, ale hlavičku usměrnil jen k domácímu brankáři.
77'
Oba týmy vyslaly do závěru zápasu čerstvé síly. Lille se znovu vydává do útoku a vybojovalo si faul za půlící čárou.
76'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Lamine Fomba, přichází Matteo Ahlinvi.
76'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Timothy Weah, přichází Isaac Lihadji.
75'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Burak Yılmaz, přichází Jonathan David.
75'
Aby toho nebylo málo, u postranní čáry nešťastně upadl a přivodil si nějakou bolístku.
74'
Ofenzivní výpad domácím nevyšel ani tentokrát, ale šanci mají znovu, protože Weah neudržel míč na hrací ploše.
73'
Nimes nelze odepřít snahu. Domácí bojují, co se dá, ale zatím to nestačí ani na přímé ohrožení branky.
72'
Roux byl v souboji u pravé postranní čáry příliš aktivní, proto se od něj míč odráží za autovou čáru.
71'
Lille nevyšel ani druhý útok, naopak se dopředu může vydat Nimes, které začíná na vlastní polovině.
70'
Centr do šestnáctky byl příliš vysoký a přeletěl všechny nabíhající hráče až za brankovou čáru.
70'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Niclas Eliasson, přichází Haris Duljević.
70'
Ikoné u postranní čáry vymotal zadáky Nimes, kteří ho zastavili jen za cenu faulu. Zajímavý přímý kop hostů.
69'
Vysoký míč Nimes se neujal, následně se vrací do moci hráčů Lille, kteří se snaží zaútočit po pravé straně.
68'
Hra byla přerušena, protože na hřišti zůstal ležet Briancon a zdá se, že bude nucen střídat.
66'
Lille v poklidu rozehrává ze své poloviny a snaží se prosadit na útočné polovině.
65'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Boubakary Soumaré, přichází Renato Sanches.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Domagoj Bradarić, přichází Reinildo.
64'
Přetahovaná ve středu hřiště žádný výsledek nepřináší, ale Lille chystá první střídání, tak uvidíme, jak utkání ovlivní.
62'
Yilmaz pelášil dopředu, až k němu trošku nečekaně propadl míč, jenže tureckému střelci na hranici vápna odskočil až k Reynetovi.
61'
Oba týmy měly k dispozici zajímavý brejk, ale skončilo jen u potenciálu, protože ani jeden k zakončení nevedl.
60'
Nimes svou akci na hranici vápna překombinovalo natolik, že míč opustil hrací plochu. Odkop od branky.
59'
Útočná akce Lille nevyšla, proto se k akci dostává Nimes, jehož centr do vápna nadělal hostující defenzivě problémy. Tlak pokračuje!
58'
Nimes se v ofenzivě nedaří, ale body jsou stále na dosah a Lille dneska rozhodně neukazuje, že by bylo v popředí tabulky právem. Zápas tak zůstává stále otevřený.
57'
Lille z rohového kopu nezahrozilo, na tahu je tedy Nimes, které vykopává od své branky.
56'
Skvělý Reynet podržel svůj tým! Zajímavou akci zakončoval znovu Yilmaz, jenž dostal míč do vápna, jenže jeho střelu domácí brankář vyrazil na roh.
55'
Na druhé straně jeden z domácích borců trefil ve vápně jen hráče před sebou, čímž nastartoval brejk Lille. Yilmaz ho však zpoza vápna poslal jen nad branku.
55'
Na levé straně se dostal k míči Bamba, jenž si zatáhl míč do středu hřiště a vypálil, jenže jeho rána letěla hodně mimo.
54'
Následovala ztráta míče, kterou však hosté potrestat nedokázali. Reynet zasahovat nemusel.
53'
Do kombinace se dostává pro změnu Nimes, které drží míč na své polovině a postupně se posouvá za půlící čáru.
52'
Ať se na mě nikdo nezlobí, ale co oba týmy v posledních minutách předvádí, to je šílená holomajzna.
51'
Lille se posunul až k vápnu, jenže se nedostal dovnitř ani do zakončení. Hosté se musí pokusit znovu od půlící čáry.
50'
Zakroucený míč na přední tyč byl příliš nízký, takže si ho první bránící hráč dobře pohlídal. Lille rozehrává na své polovině.
49'
Fotbalisté Nimes byli úspěšnější, přesto se jim nedaří usadit na útočné polovině. Pomůže jim druhý obranný faul Lille v krátkém sledu. Zajímavý přímý kop!
48'
O míč však přišlo a bojuje s ofenzivními hráči Lille před polovinou hrací plochy.
47'
Lille začalo druhý poločas velmi aktivně, ale jeho úvodní akce končí v zámezí. Nimes rozehrává od své branky.
46'
Rozhodčí foukl do píšťalky a ukončil první poločas, který nabídl téměř půlhodinu šílené nudy. V 29. minutě se však po nešťastné chybě domácího hráče prosadil Burak Yilmaz, který tak otevřel skóre zápasu. Ve zbytku poločasu bylo Lille aktivnější, ale další šance nepřicházely.
45+2'
45+2'
Ve vápně se u míče ocitli Eliasson s Rouxem, kteří si ve výhodné střelecké pozici doslova překáželi a navzájem si ukopli míč. Úsměvný moment končí v zámezí a odkopem od branky.
45+1'
Nimes se nakonec podařilo těžkou situaci zvládnout a dokonce zaútočit, jenže centr z levé strany ovoce nepřinesl. Domácí však pokračují v tlaku!
45'
Hra byla chvilku přerušena, načež domácí rozehráli, ale jsou pod velkým tlakem napadajících hráčů Lille.
44'
Nimes však míč ztrácí a dává příležitost Lille, aby se v závěru poločasu pokusilo přidat druhý gól.
43'
Lille neuspělo s útokem po levé straně, po němž se k míči dostávají domácí obránci a snaží se rozjet útočnou akci.
41'
Hra se tentokrát přestěhovala před domácí vápno, kam poslal zakroucený míč Djaló a Weah hlavičkoval jen nad branku!
41'
Nimes se v ofenzivě nedaří také proto, že útočí v malém počtu hráčů, takže je defenziva Lille snadno přečísluje.
40'
Nimes se samo zahnalo do autu, tudíž vhazovali hosté, ale následný nákop za obranu jim vůbec nevyšel. Aut Nimes.
39'
Domácí stopeři v poklidu rozehrávají na své polovině. Lille je napadá a čeká, co domácí borci vyvedou.
38'
Nimes se po levé straně dostalo k centru, který proletěl pouze na kopačku bránícího hráče Lille.
37'
Rychlý brejk hostů po pravé straně domácí defenziva zastavila. Vzápětí si Nimes vybojovalo faul u postranní čáry.
36'
Téměř dvě minuty se nehrálo kvůli ošetření domácího hráče, ale znovu pokračujeme ve hře. Lille posílá míč do zámezí – aut domácích.
34'
Žlutou kartu vidí pro změnu Boubakary Soumaré (LIL), jenž byl zpětně potrestán za nedovolený zákrok na polovině hrací plochy.
34'
Nimes se dostalo do zajímavého brejku, ale ponechanou výhodu nevyužilo, protože centr z levé strany byl neúspěšný.
33'
Bamba se tlačil k centru u levé postranní čáry, jenže nedokázal zkrotit přihrávku svého spoluhráče. Odkop od branky.
32'
Domácí i nadále důsledně brání, přesto se Lille daří posunout hru blíž a blíž šestnáctce Nimes.
31'
Nimes po levé straně nezahrozilo, ale podařilo se mu zabrzdit útočnou akci soupeře, který se musí vracet na svou polovinu.
30'
Nimes to se svým ofenzivním trápením bude mít velmi těžké. Uvidíme, co uklidňující trefa udělá s Lille.
29'
Lille právě vstřelilo branku!
Defenzivní val Nimes je prolomen. Lille zaútočilo po levé straně, odkud přišel pas na malé vápno, kde ho bránící hráč nešťastně přiťukl přímo BURAKOVI YILMAZOVI, který tvrdou střelou k zadní tyči otevírá skóre zápasu.
27'
Botman s Fontem tak dlouho motali hlavu Rouxovi, až domácí útočník přitvrdil a před půlící čárou prvního jmenovaného přišlápl – faul.
26'
Kombinace Lille na útočné polovině pokračuje, ale Reynet může být prozatím v klidu, protože se hraje dostatečně daleko od jeho branky.
25'
Ikoné přehnal svou aktivitu u pravé postranní čáry, kde se dopustil útočného faulu. Nimes rozehrává.
24'
Nimes se připojuje a ztrácí míč ještě daleko před soupeřovou brankou. Lille pro změnu neuspělo před domácím vápnem.
23'
Obě mužstva jsou směrem dopředu bezzubá. U Nimes to není žádným překvapením, ale nákopy Lille jsou jen naivní a marné pokusy.
22'
Ikoné se na hranici vápna do zakončení nedostal, na tahu je Nimes, které rozehrává od své branky.
21'
V jeho případě končí situace jen domluvou rozhodčího, který dává pokyn hostujícímu týmu, aby pokračoval v akci.
20'
Aby toho nebylo málo, k nefotbalovosti se přidávají také fauly, které kouskují hru. Tentokrát se na útočné polovině provinil Fomba.
19'
Ta také přichází. Nutno říct, že Domagoj Bradarić (LIL) může být rád, protože kdyby došlo na červenou, nemohl by se divit.
19'
Hra je přerušena, protože na trávníku zůstává ležet Ferhat s bolestivou grimasou. Šlapák Bradariče byl hodný karty.
18'
Lille získává míč, ale i přes svou výraznou aktivitu se mu nedaří prodrat do zakončení. Nimes důsledně brání svou šestnáctku.
17'
Míč končí v zámezí, Nimes rozehrává od svého brankáře, který posílá míč do středu hrací plochy.
16'
Opravuji se, protože se nejednalo o faul, ale nešťastný střet. Po míči rozhodčího pokračuje v kombinaci Lille.
15'
Ikoné se do zakončení neprodral, načež Weah pálil jen do obránce. Z rohového kopu Lille nezahrozilo, naopak fauloval Yilmaz.
14'
Zkusíme to znovu. Lille už operuje před vápnem Nimes, ale domácí opět odkopávají míč, co nejdále to jde.
13'
Těžké, těžké. Zahuštěná defenziva Nimes dělá Lille velké potíže, domácí brankář je zatím bez práce.
12'
Oba týmy předvádí spíše nakopávanou, která žádné zakončení nepřináší. Na tahu jsou hosté, kteří rozehrávají ze své poloviny.
10'
Nimes vysokým míčem neuspělo, přesto může v poklidu rozehrát, protože Lille svou nepřesností odevzdalo míč.
10'
Fomba se na hranici vápna zmocnil míče a na malém vápně se dostal do zakončení, jenže pálil jen do obránce – rohový kop.
9'
Lille neuspělo se svou kombinací na útočné polovině, po níž rozehrávají domácí. Úvod utkání není žádnou hitparádou.
8'
Centrovaný míč Nimes úspěchem neskončil, navíc domácí nezahrozili ani vzápětí centrem od postranní čáry.
7'
Fonte si v souboji podržel Rouxe, za což mu byl odpískán faul. Kapitán Lille si ještě o zákroku promluvil se sudím, ale na verdiktu nic nezmění.
5'
Dlouhý nákop nikoho z hráčů Lille nenašel, přesto se jim míč vrací na jejich kopačky, protože centrovaný míč Nimes končí pro změnu v Maignanových rukavicích.
4'
K ohrožení hostující branky nepomohl Nimes ani obranný faul Lille u postranní čáry, po němž domácí míč ztrácí.
3'
Lille si však nevedlo o nic lépe a znovu kopíruje pohyb domácí defenzivy, která rozjíždí další útok.
2'
Domácím se nepodařilo přejít útočnou polovinu, a přestože na ni dostali alespoň míč, míří jen do moci hostů.
1'
Lille s prvním útokem neuspělo, Nimes se tak pokusí rozehrát a zaútočit.
1'

Nîmes Olympique: Reynet – Briancon (C), Alakouch, Deaux, Meling – Cubas, Fomba – Ferhat, Eliasson, Ripart – Roux.
Náhradníci: Nazih – Ahlinvi, Buadés, Burner, Duljević, Guessoum, Koné, Majouga, Paquiez.

Lille OSC: Maignan – Djaló, J. Fonte (C), Botman, D. Bradarić – Weah, Soumaré, André, Bamba – Ikoné, B. Yılmaz.
Náhradníci: Chevalier – Bouleghcha, Xeka, David, Lihadji, Reinildo, Niasse, Pizzuto, Sanches.

Rozhodčí: J. Brisard.
Když se oba týmy potkaly naposledy, Nimes si v říjnu 2019 odvezlo ze hřiště Lille překvapivou remízu 2:2. Tím odčinilo předchozí debakl 0:5 a domácí prohru 2:3, před nimiž se oba týmy utkávaly jen v pohárových zápasech. V 90. letech se obě mužstva potkala také ve druhé lize.
Nimes rozhodně nebude favoritem, jelikož v této sezoně vyhrálo jen tři z osmnácti utkání a krčí se na dně ligové tabulky. Na vítězství navíc čeká už sedm zápasů, což je se šesti porážkami nejdelší série ze všech mužstev. Nimes navíc skórovalo jen ve dvou ze zmíněných sedmi duelů.

Lille si naopak jede pro povinné tři body, které by mu mohly pomoci udržet krok s vedoucími Lyonem a PSG. Lille však v posledním utkání překvapivě nestačilo na Angers, proti kterým padlo 1:2.
Všem fotbalovým nadšencům přeji hezký večer! Od 21 hodin vypuknou další souboje francouzské Ligue 1, mezi nimiž nechybí ani bitva Nimes proti Lille.