Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Lyon - 9. ledna 2021   21:00

Rennais
20' Grenier (Terrier) • 56' Bourigeaud
2:2
(1:0)
Lyon
80' Depay  (Cornet) • 82' Denayer  (Depay)
Rennais
Salin – H. Traoré (C), Nyamsi, Aguerd, Truffert – N'Zonzi – Doku, Bourigeaud, Grenier (77. Tait), Camavinga – Terrier (77. Rutter).
A. Gomis – Dalbert, Del Castillo, Niang, Hunou, Martin, Rutter, Tait, Soppy.
Lesage – Ocak, Rahmouni
Roazhon Park, Rennes
Lyon
A. Lopes – De Sciglio (89. Diomande), Marcelo, Denayer, Cornet – Paquetá (67. Caqueret), Mendes, Aouar – Kadewere (68. Cherki), Depay (C), Toko Ekambi.

V souběžně hraných zápasech PSG i Lille zvítězili, oba týmy tak stáhly ztrátu na Lyon na rozdíl jediného bodu.

Rennes po výhře Monaka kleslo na páté místo o skóre za knížecí klub.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 6:7. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:16.
Dobojováno! Fotbalisté Rennes byli blízko výhře nad lídrem tabulky, vedli o dvě branky, Lyon ale v závěrečné čtvrthodině vstřelil dvě branky v rychlém sledu a odváží si bod, se kterým už téměř nepočítal.
90+5'
90+5'
Ještě jeden roh pro Lyon, Depay jej ale příliš přetáhl, míč přeletěl všechny hráče v pokutovém území a bude se kopat od Salinovy branky.
90+4'
Hostujícímu rohu se Rennes ubránilo, pak je pískán faul Caqueretovi.
90+3'
Aouar průnikem po pravém křídle vybojoval rohový kop, Lyon bude moci zahrozit ze standardní situace.
90+2'
Rutter se provinil faulem na útočné polovině, v držení míče je znovu Lyon.
90+1'
Rozhodčí Lesage oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Ze standardní situace se hosté nedokázali prosadit, už se zase hraje ve středu hřiště.
89'
Camavinga šel šlapákem do souboje s Cherkim, následovat bude standardní situace pro Lyon.
89'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Mattia De Sciglio, přichází Sinaly Diomande.
87'
Žlutou kartu dostává Benjamin Bourigeaud (Stade Rennes FC).

Bourigeaud je potrestán za faul ve středu hřiště.
87'
Rennes se snaží zase zlomit zápas ve svůj prospěch, Bourigeaud tvrdě střílel od rohu pokutového území, Lopes jeho ránu vyrazil.
86'
Traorého centr je sražen do zámezí, domácí kapitán bude vhazovat.
84'
Rozhodčí si ještě u videa ověřili, že Denayer nebyl v ofsajdu a nedošlo ani k jinému provinění a může se pokračovat.
83'
Rennes mělo zápas skvěle rozehraný, ovšem během krátké chvíle přišlo o dvoubrankový náskok a do koncovky zápasu jdou oba týmy ve stejné pozici.
82'
Lyon právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! Na Depayův centr si naskočil JASON DENAYER, využil zaváhání brankáře Salina při výběhu, byl u míče dříve a hlavou neomylně nasměroval míč do sítě!
81'
Karl Toko Ekambi našel palebnou pozici u hranice pokutového území, svoji ránu ale namířil výrazně mimo domácí branku.
81'
Lídr francouzské ligy vycítil příležitost a hosté už jsou znovu usazeni na útočné polovině.
80'
Lyonu se povedlo utkání zdramatizovat! Po vysokém centru Corneta si MEMPHIS DEPAY míč zpracoval na hruď, pak razantní střelou prostřelil brankáře Salina!
78'
Na střelecké pokusy Rennes vede 12:10, na branku je to 5:2.
77'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Clément Grenier, přichází Flavien Tait.
77'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Georginio Rutter.
75'
De Sciglio pronikl po pravé straně hřiště, pak nepřesně centroval před branku.
74'
Cornetův centr je zablokován, po odrazu míče do zámezí hosté vhazují.
73'
Grenier byl nepříjemně zasažen do nohy a těžce se zvedá ze země, bude ale v pořádku.
71'
Rennes teď mohlo zaútočit do otevřenější obrany, Doku přihrál rozběhnutému Camavingovi, tomu ale nevyšla střela z dálky, která doskákala vedle tyče.
70'
Domácí si přihrávají ve středu hřiště, hráči v bílém se marně snaží přerušit jejich kombinaci.
68'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Tino Kadewere, přichází Rayan Cherki.
67'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Maxence Caqueret.
67'
Předchozí situace se ještě prověřovala u videa, nakonec je verdikt o ruce potvrzen.
66'
Lyon poprvé docílil branky, ta však není uznána! Po nakrátko rozehraném rohu a následném Aouareově centru na míč nedosáhl Jason Denayer, brankář Salin pak vyrazil míč jen do Denayera, od nějž se míč dostal do sítě, belgický obránce ale zahrál rukou.
65'
Aouar se na levém křídle nedostal do zakončení, vybojoval alespoň rohový kop.
64'
Rennes nadále brání výborně, domácím se povedlo zablokovat Kadewereho střelu ze střední vzdálenosti.
62'
Doku vysunul do pokutového území Terriera, ten zblízka nepřekonal Lopese! Domácí měli dobrou příležitost k třetí trefě.
60'
De Sciglio si při průniku kolem Trufferta posunul míč příliš daleko od nohy, bude se kopat od domácí branky.
58'
Lyon hraje s míčem na útočné polovině, hosté výrazně zrychlují své útočné akce.
56'
Rennes právě vstřelilo branku!
Rennes navyšuje své vedení! BENJAMIN BOURIGEARD vnikl z levé strany do pokutového území, pak jeho tečovanou střelu brankář Lopes vyrazil, Bourigeard se ale dostal k odraženému míči a nasměroval jej do sítě!
55'
Žlutou kartu dostává Lucas Paquetá (Olympique Lyon).

Brazilec ve středu hřiště podkopl Dokua.
54'
Bourigeaud nasměroval ránu ze střední vzdálenosti přímo do náruče brankáře Lopese.
53'
Z rohového kopu domácí nijak nezahrozili, ale zůstávají v držení míče.
52'
Dalekonosná střela N'Zonziho je sražena na roh.
51'
Domácím se povedla hezká kombinační souhra na pravé straně, Traoré připravil palebnou pozici pro Terriera, jeho střela je zablokována.
49'
Lyon mohl zaútočit do otevřenější obrany, Depayovi se ale nepovedlo prostrčit přihrávku na Ekambiho.
48'
Truffert se neprosadil na levé straně hřiště v souboji s De Scigliem, ten vybojoval míč pro Lyon.
46'
Depay na pravém křídle byl zdvojen, pak nepřesně přihrával De Scigliovi k postranní čáře a domácí budou vhazovat.
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Rozhodčí Lesage nepotřeboval žádné nastavení a s uplynutím pětačtyřicáté minuty ukončil první poločas, po němž Rennes vede nad Lyonem díky brance Greniera z dvacáté minuty 1:0.

V prvním poločase jsme viděli vyrovnaný zápas s minimem příležitostí, domácí však tu svoji dokázali proměnit a v poločase vedou. Vedla k tomu hezká kombinační akce, v jejímž závěru Terrier patičkou posunul míč ke Grenierovi, jenž po zemi prostřelil brankáře Lopese.
45'
44'
Na opačné straně se do zakončení dostal Terrier, jeho přízemní střela měla opačnou faleš, než by domácí útočník potřeboval a zatočila se směrem od branky.
43'
Teď se Lyonu povedla kloudnější akce, v jejím závěru Kadewere střílel nepřesně.
41'
Lyon má ve středu hřiště problémy se zakládáním útočných akcí, domácí brání velmi dobře a často získávají míče.
40'
De Sciglio při nepříliš ideální malé domů zahnal brankáře Lopese daleko vedle branky, Lopes stačil odkopnout míč před dobíhajícím Terrierem.
38'
Traoré se pokusil zpracovat míč přímo nad postranní čárou, to se mu nepovedlo, míč už byl v zámezí a vhazují hosté.
36'
Při útočné akci Rennes Terrier připravil střeleckou pozici pro Bourigeauda, jenž přibíhal z druhé vlny, rána z první mu ale vůbec nevyšla a zamířila daleko vedle branky.
35'
Lucas Paquetá pronikl do pokutového území, kde po kontaktu s Nymasim padl k zemi, penaltu ale u rozhodčího Lesageho nevybojoval.
33'
Rennes se pokusilo o rychlý přechod středu hřiště, Terrier ale dostal nepřesnou přihrávku, ke které měl blíže Marcelo.
31'
Terrier z dálky střílel do připraveného brankáře Lopese.
30'
Camavinga podnikl individuální akci po útočné polovině, pak mu ale nevyšel přízemní střelecký pokus, který zamířil za vzdálenější tyč.
29'
Nepovedená souhra hostů, volného míče se zmocnil brankář Salin.
27'
Domácí brankář Salin vyběhl daleko z branky a poradil si s nákopem Aouara za obranu Rennes, přesně i odhlavičkoval míč ke spoluhráčům.
25'
Depay místo střely volil šikovný oblouček do pokutového území na Toka Ekambiho, jenž z úhlu střílí do tyče!
24'
Lyon bude zahrávat standardní situaci v pozici, odkud už se dá střílet přímo na branku.
23'
Od praporku Lyon rozehrál nakrátko, pak už domácího brankáře nijak neohrozil.
22'
Lyon se pokusil vyrovnat po souhře Aouara s Depayem, první jmenovaný pak z ostrého úhlu prudce pálil, Salin vyrazil míč na roh.
20'
Rennes se ujímá vedení po krásné kombinační akci, v jejímž závěru Terrier patičkou přihrál CLÉMENTU GRENIEROVI, jenž přízemní ránou prostřelil brankáře Lopese!
19'
De Sciglio zaváhal při zpracování míče, ten mu podjel pod nohou a hostující bek už jej nezachránil ve hřišti, aut pro domácí.
17'
Před Traorém se otevřel obrovský prostor podél pravé postranní čáry, dostal však příliš prudkou přihrávku, přesto za ni zdviženým palcem děkuje.
16'
Po nedovoleném zákroku N'Zonziho rozehrávají hosté ze středu hřiště.
14'
Hostující kapitán Aouar je potrestán žlutou kartou za taktický faul při hrozícím protiútoku.
14'
Kadewere se po Cornetově centru dostal k hlavičce, mířil ale přímo doprostřed branky.
13'
Po Depayově rohu Cornet napálil odražený míč vysoko nad branku.
12'
Aouarův nákop do pokutového území je sražen na roh, hostující hlavičkáři míří před Salina.
11'
Lyon je rozestaven na útočné polovině, musí ale útočit do plné obrany soupeře.
9'
Kadewere se pokusil proniknout podél pravé postranní čáry, byl však zdvojen a k centru se nedostal.
7'
Rennes je v těchto momentech aktivnější, Traoré ale přestřelil branku Lyonu.
6'
Grenierův centr se neujal, hosté už přesunuli hru do středu hřiště.
4'
Kadewere pronikl po pravém křídle, pak nepřesně přihrával před branku.
3'
Po nedovoleném zákroku De Sciglia rozehrávají domácí od postranní čáry.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali v červeno-černé kombinaci hrající domácí, také Lyon oblékl svoji tradiční sadu, tedy bílou.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

Stade Rennes FC: Salin – H. Traoré (C), Nyamsi, Aguerd, Truffert – N'Zonzi – Doku, Bourigeaud, Grenier, Camavinga – Terrier.
Náhradníci: A. Gomis – Dalbert, Del Castillo, Niang, Hunou, Martin, Rutter, Tait, Soppy.

Olympique Lyon: A. Lopes – De Sciglio, Marcelo, Denayer, Cornet – Paquetá, Mendes, Aouar – Kadewere, Depay (C), Toko Ekambi.
Náhradníci: Pollersbeck – Bard, Binlamrí, Caqueret, Diomande, Dubois, Cherki, Jean Lucas, Soumaré..
Olympique Lyon

Lyon se v předchozí sezóně i vinou předčasného konce nedokázal vůbec kvalifikovat do evropských pohárů, což se pak i neúspěšně snažil napadnout u soudu, možná i díky tomu ale letos předvádí skvělé výkony.

V úvodu sezóny to tak přitom nevypadalo. Po výhře nad Dijonem v úvodním kole 4:1 totiž v dalších pěti kolech Lyon získal jen čtyři body za remízy a držel se ve středu tabulky. Dalších dvanáct zápasů ale Lyon odehrál s úžasnou bilancí 10-2-0 a celkově drží sérii už patnácti ligových zápasů bez porážky. Tu jedinou Lyonu ve třetím kole připravili fotbalisté Montpellieru.

V posledních třech kolech Lyon nasázel soupeřům deset branek, když zvítězil 4:1 v Nice, 3:0 nad Nantes a 3:2 nad Lens, v čele tabulky tak má aktuálně tříbodový náskok na dvojici PSG – Lille, která utrpěla bodovou ztrátu v minulém kole. Na trávnících soupeřů Lyon z dosavadních 9 zápasů uhrál 18 bodů (5-3-1), což je nejvíce z celé soutěže.

Lyon se může spolehnout na údernou trojici Depay – Ekambi – Kadewere, která do sítí soupeřů nasázela už 26 branek, což je stejně jako celý tým Rennes a více než jedenáct dalších celků.
Stade Rennes FC

Rennes si letos zahrálo Ligu mistrů, v ní se však nedokázalo nijak prosadit, když ve skupině s Chelsea, Sevillou a Krasnodarem získalo jediný bod a posledním místem se rozloučilo s letošní pohárovou sezónou.

Ani do francouzské ligy klub z Bretaně nevstoupil nejlépe, po konci Ligy mistrů se však rozehrál k velkolepým výkonům, vyhrál čtyřikrát po sobě, a ačkoliv naposledy remizoval bez branek v Nantes, tak drží sérii pěti zápasů bez porážky. což se povedlo právě už jen Lyonu.

V domácím prostředí Rennes zatím odehrálo devět zápasů s bilancí 5-1-3, za což mu v tabulce domácích zápasů patří šesté místo. Mrzet mohou zejména prohry na přelomu listopadu a prosince 0:1 s Bordeaux a 0:2 s Nice, což jsou soupeři, které by Rennes mělo porážet. Na čtvrtém místě tak má náskok jednoho bodu na Marseille a dvou bodů na Monako a Angers, Marseille však disponuje dvěma odloženými zápasy k dobru.
Hezký večer při sledování přenosu velkého šlágru 19. kola francouzské Ligue 1, v souboji týmů ze špičky tabulky čtvrté Rennes přivítá lídra soutěže z Lyonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.