Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Nîmes - 20. prosince 2020   15:00

St. Etienne
8' Moukoudi (Boudebouz) • 64' Nordin (Aouchiche)
2:2
(1:1)
Nîmes
14' Ahlinvi  (Ferhat) • 56' Ripart
St. Etienne
Moulin – Trauco, Kolodziejczak, Moukoudi, Debuchy (C) – Neyou, M. Camara – Hamouma (62. Bouanga), Boudebouz (62. Krasso), Nordin (78. Rivera) – Chazrí (17. Aouchiche).
Bajič – Aouchiche, Bouanga, Douath, Krasso, Rivera, Sissoko, Sow, Youssouf.
M. Lesage
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Nîmes
Reynet – Alakouch (74. Majouga), Guessoum, Miguel, Paquiez – Sarr (69. Fomba), Ahlinvi – Eliasson (74. Koné), Duljević (53. Ripart), Ferhat (C) – Roux (52. Aribi).
Nazih – Aribi, Buadés, Denkey, Fomba, Koné, Majouga, Ripart, Malanda.

Ve druhém poločase jsme taky mohli vidět zajímavé momenty. Za zmínku stojí penalta v podání Nimes, které se překvapivě dostalo do vedení! Jejich soupeř však dokázal zanedlouho vyrovnat a remízový stav vydržel až do závěrečného hvizdu. Hosté si po čtyřech porážkách připisují jeden bod do tabulky a hlavně se dokázali dvakrát prosadit! Pro domácí celek je to určitě bodová ztráta.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:9.
90+4'
90+3'
Malá domů a Reynet uklidňuje hru pro svůj tým. Rychle se snaží rozehrát na obránce, aby se jeho celek ještě pokusil o jeden poslední útok.
90+2'
Domácí v nastaveném čase drží míč, ale nyní se pohybují daleko od branky Reyneta. Zatím to již vypadá, že si oba celky zaslouženě rozdělí body.
90'
Z tohoto rohu nikoliv, ovšem mají na to ještě čtyři minuty, o tolik je nastaven druhý poločas.
89'
Razantní centr odhlavičkoval obránce hostů na rohový kop, udeří nyní Étienne a rozhodně zápas?
87'
Sympatická hra nyní od Nimes, které je nyní aktivnější na míči a určitě nechtějí remízový stav a snaží se rozhodnout.
86'
Hostujícímu týmu se nyní dařilo držet míč na pravé straně hřiště. Ovšem nedokázali se dostat do pokutového území a zahrozit před Moulinem.
85'
Renaud Ripart vhazuje aut poblíž své branky a hosté již budou mít snahu udržet alespoň bodový zisk z dnešního duelu a překazit tak černou sérii proher.
84'
...centr na přední tyči chtěl jeden z hráčů prodloužit hlavičkou, ale nedosáhl na míč. Následně Moulin chytá míč!
83'
Žlutou kartu dostává Yvan Neyou (AS Saint-Étienne).
83'
Po delší době hosté vyprodukovali slibný postupný útok. Po něm si vybojovali zahrávání rohového kopu...
81'
Hráč domácích sice hlavičkoval těžký míč, ale nedokázal jej z vápna nasměřovat mezi tři tyče.
80'
Maxence Rivera poměrně zbytečně zajel do Kelyana Guessouma, kdy míč už mířil do autu. No, tohle mohlo být klidně odměněno za žlutou kartu.
79'
Baptiste Reynet zachytil míč, který sice mířil mimo jeho branku, nicméně nebyl si zcela jistý, zda spoluhráč míč netečoval.
78'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Maxence Rivera.
77'
Centr z levé strany odrazil obránce, ovšem jen kousek za hranici šestnáctky. Okupace Étiennu pokračuje.
76'
AS nyní kombinuje s míčem na půlce Nimes a vypadá to, že bude mít více sil v závěrečných minutách zápasu.
75'
Dobrá přihrávka na střed vápna, kde se ani jeden z dvojice hráčů domácích, nedostal k finálnímu zakončení!
74'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Niclas Eliasson, přichází Moussa Koné.
74'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Sofiane Alakouch, přichází Marco Ludivin Majouga.
73'
Domácí nyní táhli útok po pravé straně. Hráč vyslal centr, který však nebyl vůbec přesný. Nimes dostává míč a hru na polovinu hrací plochy.
71'
Ještě dobrých dvacet minut hry mají oba celky k tomu, aby dokázaly rozhodnout dnešní zápas.
69'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Sidy Sarr, přichází Lamine Fomba.
68'
Domácí celek si standardní situaci rozehrál na krátko. Následovala tvrdá rána, která ve vápně nastřelila záda domácího hráče. Od něj se však míč příhodně odrazil na Bouangu, který nechal vyniknout Reyneta, který vyrazil míč!
67'
Žlutou kartu dostává Sidy Sarr (Nîmes Olympique), který se vrhl zezadu pod nohy unikajícího Krassa.
66'
Rána z větší dálky nezaměstnala Reyneta v jeho brance a míč se odkutálel mimo jeho pravou tyč.
64'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Aouchiche dobře přenesl hru na hranici vápna, kde si na míč naběhl ARNAUD NORDIN a ten se hezky trefil k pravé tyčce. Asistence: Adil Aouchiche.
62'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Denis Bouanga.
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Ryad Boudebouz, přichází Jean-Philippe Krasso.
62'
Centrovaný míč se ve vápně pokoušel hlavičkou tečovat jeden z hráčů, avšak poslal míč nad horní tyč!
61'
Étienne nyní hraje nedisciplinovaně a v krátké době je tu další zahrávání standardní situace v podání hostujícího celku.
60'
Hráč to následně zkusil přímou střelou pod horní tyč, nicméně Moulin byl nyní připraven a vyrazil střelu.
60'
Jeden z domácích hráčů zahrál před šestnáctkou rukou a tato standardní situace pro Nimes je již podstatně nebezpečnější!
59'
Tentokrát se však hostům nepodařilo dostat míč do vápna. Míč následně končí v zázemí a Nimes bude vhazovat aut.
58'
Étienne nyní často fauluje a po dalším prohřešku nabízí soupeři standardní situaci z větší dálky.
57'
Přestože měli domácí více ze hry z kraje druhého poločasu, jsou to oni, kteří musí nyní dotahovat náskok Nimes!
56'
Nîmes právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je, nedávno střídající, RENAUD RIPART, který zvolil střelu k levé tyčce a raduje se z vedoucí branky.
54'
Sofiane Alakouch si nabíhal na centr do vápna, ale byl přitom tvrdě faulován a Nimes bude zahrávat pokutový kop! Poté, co bude Alakouch ošetřen a odveden ze hřiště.
53'
Étienne se dokázalo ubránit a nedovolili soupeři zakončit.
53'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Haris Duljević, přichází Renaud Ripart.
52'
Nimes se nyní po faulu soupeře bude moci dostat s míčem do blízkosti branky. Dlouhý centr sice nepřinesl míč do vápna, ale i tak se hosté do něj dostali, ač na krátkou chvíli.
50'
Florian Miguel byl při své snaze bránit, faulován a rozhodčí mu dává za pravdu.
52'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Nolan Roux, přichází Karim Aribi.
49'
Étienne začalo druhý poločas s míčem ve své moci a od úvodních minut dobývají branku svého soka.
47'
Po standardní situaci domácích, přišla hlavička, na kterou si doběhl brankář Nimes.
46'
Na dlouhý centr hráč domácích nestačil doběhnout. Druhý hráč však stihl míč na hrací ploše a ihned jej poslal před branku, kde však našel pouze dobíhajícího obránce Nimes.
46'
Mohli jsme, nad očekávání, vidět zajímavý první poločas. Ten nám přinesl dvě branky, šance (hlavně ze strany Étienne) a taky chycenou penaltu v podání Reyneta! I když v závěru poločasu tahali hosté za kratší konec, uvidíme, jestli dnes dosáhnou na nějaké body po hodně dlouhé době!
45+3'
45+2'
Ofsajd na straně Étienne a brankář Nimes se chystá rozehrávat poblíž pomezní čáry.
45+1'
Po delší době vstává z trávníku faulovaný Sarr a hra může pokračovat.
45'
Mezitím čtvrtý rozhodčí signalizuje tři minuty nastaveného času.
44'
Probíhá ošetřování na straně hostů a vypadá to, že se již v první půli nedostaneme k ničemu zajímavému.
42'
Blíží se nám závěr prvního poločasu, v něm mají více ze hry domácí fotbalisté. Ti opět dokázali zakončit, ale tato střela nebyla gólová.
40'
Baptiste Reynet vyrazil dobrý pokus od Hamoumy, který dokázal i přes bránícího hráče z nenadání zakončit!
39'
U míče jsou domácí, kteří se snaží ještě před vypršením času prvního poločasu, vsítit branku.
37'
I s přibývajícím koncem prvního poločasu není nouze o zajímavé momenty. Předposlední Nimes drží s favoritem zápasu krok, i když nyní přečkalo kritickou chvíli.
35'
Ryad Boudebouz (AS Saint-Étienne) neproměňuje pokutový kop.Hráč totiž zahrával penaltu rozvážně a brankář dobře vystihl směr a vyrazil jeho pokus k levé tyčce!
35'
Žlutou kartu dostává Baptiste Reynet (Nîmes Olympique).
34'
A na branku hostů se valila další pohroma. Nyní už před hráči zívala odkrytá branka! Romain Hamouma stačil od brankové čáry vrátit míč na střed, odkud střílel jeho spoluhráč. Ten mířil již do prázdné branky, ale trefil jen obránce, nicméně přesně do ruky a je tu penalta pro Étienne!
34'
33'
V krátko době za sebou tu byla další práce pro hostujícího brankáře. Ten musel rychle vyběhnout od brankové čáry a překazil tak šanci soupeře.
31'
Arnaud Nordin se v těsné blízkosti branky dostal k hlavičce. Tu dokázal brankář vyrazit. Dokázal reagovat i na dorážku a následně se míč odkutálel mimo. Ovšem celá situace byla nakonec z ofsajdu.
30'
Zatímco Niclas Eliasson se zpožděním vidí žlutou kartu, určitě mohl střetu zabránit, při nejmenším do něj nemusel jít s takovou vervou.
29'
S Moulinem to vypadá dobře a již je na nohou a bude pokračovat ve hře.
27'
Niclas Eliasson dobíhal ve vápně míč a proti němu se vrhl Jessy Moulin, který znemožnil hostujícímu hráči zakončit. Avšak tento střet odnesl brankář domácích nějakým šrámem a je nyní ošetřován.
26'
No, a tohle nezůstane u hlavního rozhodčí bez povšimnutí. Romain Hamouma vidí žlutou kartu za simulování.
25'
Romain Hamouma si naběhl do pokutového území a nasimuloval faul.
24'
Étienne se nyní nedostalo do útoku. Nimes se naopak dostal do blízkosti branky, ale jejich pokus nebyl přesný.
23'
Nimes po svém vyrovnání dokázal vyrovnat hru se svým soupeřem a nyní se oba celky střídají v držení míče.
21'
Nyní čekáme, až se hra opět rozjede, neboť jeden z hostů potřebuje kratší ošetření.
20'
Po dvaceti minutách hry, jsme mohli vidět celkem dvě branky a minimálně dvě další šance z pohledu domácích. Zatím tedy sledujeme poměrně atraktivní utkání.
19'
Na centr od rohového praporku si počkal domácí brankář a ten chytá míč do svých rukavic.
18'
Namísto jejich další snahy přišel útok soupeře, který z něj vytěžil rohový kop.
17'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vahbí Chazrí, přichází Adil Aouchiche.
17'
Saint se snaží rychle zapomenout na inkasovanou branku a nyní drží míč na polovině Nimes.
15'
Hosty branka určitě hodně potěšila, neboť po čtyřech dlouhých utkání se dokázali konečně znovu prosadit!
14'
Ovšem hosté přece jen dokázali rychle srovnat krok! Ferhat dostal míč do vápna, kde jej postrčil na MATTEA AHLINVIHO, který poslal míč za záda Moulina. Asistence: Zinedine Ferhat.
12'
Hráči Nimec se nyní něco pokoušeli vymyslet, ale kromě snahy o centr z levé strany, nebylo k vidění nic zajímavého.
11'
Rychlý protiútok Étiennu, kdy po přihrávce z pravé strany střílel z první Vahbí Chazrí, který trestuhodně nyní minul branku!
10'
Ze standardní situace přišla přímá střela na branku. Míč však zamířil mimo tři tyče.
9'
Matteo Ahlinvi se pokoušel o rychlý útok, ale jeho individuální pokus je zastaven faulem a pro hosty se nyní nabízí standardní situace.
8'
Autorem branky je HAROLD MOUKOUDI, který si dobře našel prostor a hlavičkou využil centr od rohového praporku.
7'
Hosté jen nyní odkopli míč k brance soupeře a od začátku zápasu je zřejmé, který tým bude častěji dobývat branku.
6'
Hráč Étiennu nyní centroval již z ofsajdového postavení a hra je ihned přerušena.
5'
Nimes má nyní problémy dostat míč z vlastní poloviny a zatím se jim nedaří dostat míč přes půlku hřiště.
4'
Samotný rohový kop již nic dalšího nebezpečného nepřinesl.
3'
Po ní přišel centr do vápna, kde obrana míč hned odrazila. Nicméně na odražený míč si naběhl Ryad Boudebouz a jeho ránu k levé tyči vyrazil Baptiste Reynet na roh!
2'
Domácí celek vybojoval standardní situaci z pravé strany.
1'
V první minutě se oba celky dostaly k míči, ale ani jeden z týmů se nedostal k rychlému útoku.
1'

AS Saint-Étienne: Moulin – Trauco, Kolodziejczak, Moukoudi, Debuchy (C) – Neyou, M. Camara – Hamouma, Boudebouz, Nordin – Chazrí.
Náhradníci: Bajič – Aouchiche, Bouanga, Douath, Krasso, Rivera, Sissoko, Sow, Youssouf.

Nîmes Olympique: Reynet – Alakouch, Guessoum, Miguel, Paquiez – Sarr, Ahlinvi – Eliasson, Duljević, Ferhat (C) – Roux.
Náhradníci: Nazih – Aribi, Buadés, Denkey, Fomba, Koné, Majouga, Ripart, Malanda.

Rozhodčí: M. Lesage.

AS Saint-Étienne

Domácí celek po třech remízových stavech dokázal v minulém kole zvítězit a to na hřišti Bordeaux 2:1! Díky těmto třem bodům se dotáhl na Bordeaux na rozdíl tří bodů. Nicméně domácí figurují ve spodní polovině tabulky a proti dnešnímu soupeři budou chtít potvrdit tři body z minulého utkání.

Nîmes Olympique

Hostující celek se nachází v krizi. Již čtyři utkání v řadě za sebou nedokázali bodovat. Postupně prohráli s Monakem, Marseille, Lorientem a Nice. Co je ještě horší, tak se neprosadili ani v jednom zápase! Nimes je taky nejhorším týmem v lize v počtu inkasovaných branek, kdy již inkasovali 29x. I poslední Dijon je na tom o něco lépe, avšak na předposlední Nimes ztrácí stále dva body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.