Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Lille - 8. listopadu 2020   13:00

Stade Brest
15' Pierre-Gabriel (Perraud) • 19' Perraud (Honorat) • 42' Cardona (Mounié)
3:2
(3:1)
Lille
45+3' B. Yılmaz   • 57' B. Yılmaz  (Yazıcı)
Stade Brest
Larsonneur – Pierre-Gabriel, Chardonnet, Duverne (C), Perraud – Honorat (82. Battocchio), Belkebla, Lasne, Faivre – Cardona (78. Le Douaron), Mounié (78. Charbonnier).
Lille
Maignan – Pied (76. Weah), J. Fonte (C), Botman, D. Bradarić (46. Reinildo) – Ikoné (46. Lihadji), Soumaré (46. Xeka), Sanches, Bamba – Yazıcı (66. David), B. Yılmaz.
Karnezis – Soumaoro, Reinildo, Djaló, Niasse, Lihadji, Xeka, David, Weah.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Překvapivé vítězství dnes bere domácí Brest, když porazil Lille 3:2 po výborném prvním poločasu. V první půli se trefili Ronaël Pierre-Gabriel, Romain Perraud a Irvin Cardona, za hosty pouze korigoval z penalty Burak Yılmaz. Ten samý hráč přidal i jedinou branku druhého poločasu, takže tři body pro domácí. Hosté ale byli jasně lepším týmem, který celou dobu tlačil svého soupeře, ale chyběla tomu větší kvalita v poslední třetině hřiště. Brest v dalším kole čeká 21.11. Saint-Étienne. Lille se přiště představí o den později doma proti Lorient.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 13:15.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává José Fonte (Lille OSC).
90+4'
Dlouhý nákop Brestu končí až u Maignana, poslední šance na útok pro hosty.
90+3'
Po dlouhém nákopu hostů fauloval Burak Yılmaz soupeře. Tohle přesně hraje do not Brestu.
90+2'
Z levé strany centroval do vápna Xeka, který sice našel Bambu, ten byl ale v ofsajdu.
90+1'
Žlutou kartu dostává Julien Faussurier (Stade Brestois 29).
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Začíná poslední minuta zápasu, rozhodčí ale zřejmě něco nastaví. Hosté zamkli svého soka u vápna a snaží se vyrovnat.
89'
Renato Sanches míč centroval do skrumáže před brankou, domácí dokázali míč odkopnout daleko od branky.
88'
Rohový kop v závěru pro hosty.
87'
Žlutou kartu dostává Xeka (Lille OSC).
86'
Až moc důrazný Xeka fauloval při napadání soupeře, čímž ztratil další cenné vteřiny.
85'
Dlouhé přenesení na pravou stranu Weah nečekal a míč tak končí v zámezí.
84'
Timothy Weah se poctivě vrátil a důrazně fauloval soupeře. Může být rád, že se to obešlo bez karty.
83'
Dobrý míč za obranu dostal Burak Yılmaz a z úhlu se pokoušel zakončovat na zadní tyčku. Gautier Larsonneur však byl připraven.
82'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Christian Battocchio.
81'
Jen, co se Bamba dostal do vápna, tak chtěl penaltu, rozhodčá mu však jeho skok neuznal.
80'
Ronaël Pierre-Gabriel odešel za postranní lajnu a hra může pokračovat.
79'
Za vápnem se chtěl do míče opřít Ronaël Pierre-Gabriel, jenže trefil pouze nohu soupeře. A nyní leží bolestivě na hrací ploše.
78'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Steve Mounié, přichází Gaëtan Charbonnier.
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Irvin Cardona, přichází Jérémy Le Douaron.
78'
Na pravou stranu dostal míč do náběhu Timothy Weah a centroval do vápna. Tam našel jen rukavice brankáře Larsonneura.
77'
Sám faulovaný Burak Yılmaz si postavil míč a pálil na vzdálenější tyčku, kde byl brankář Gautier Larsonneur připravený.
76'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jérémy Pied, přichází Timothy Weah.
75'
Burak Yılmaz byl faulovaný kousek za vápnem a následovat bude přímý kop z hodně dobré pozice pro jeho tým.
74'
Po dlouhém míči dopředu přehlavičkoval Fonte Cardonu, a tak na míči bude Lille.
73'
Jonathan Bamba se zkusil z levé strany dostat do vápna, to mu nedovolil důrazný Ronaël Pierre-Gabriel, který ho odstavil až za postranní lajnu.
72'
Brest je na polovině soupeře, kde drží míč a potřebuje si odpočinout od tlaku svého soupeře.
71'
Míč si znovu postavil Isaac Lihadji, ale i tento jeho pas do vápna zneškodnila připravená domácí obrana.
70'
Další rohový kop pro Lille.
69'
Po dlouhém míči do vápna se k hlavičce dostal Isaac Lihadji, který v záklonu mířil jen vedle domácí branky.
68'
Isaac Lihadji centroval míč na přední tyčku, kde ale dokázal zakročit jeden z domácích beků.
67'
Roh pro hosty.
66'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Jonathan David.
66'
Na pravé straně vápna se uvolnil domácí Jean-Kévin Duverne a vypálil do postranní sítě.
65'
Přímý kop Lasneho nebyl nijak přesný a hostující obrana míč odvrátila.
64'
Přímý kop pro domácí tým z pravé strany hřiště.
63'
Žlutou kartu dostává Reinildo (Lille OSC).
62'
Domácí se osmělili i nyní, celou akci však překazil nepřesný centr z levé strany.
61'
Po delší době se dopředu dostal i domácí tým, ale Romain Faivre nejprve špatně nahrál a pak i fauloval soupeře.
59'
Hostující tým vstřelenou brankou jednoznačně ožil a jde znovu dopředu.
57'
Lille právě vstřelilo branku!
Už je to jen o jednu branku. Po pravé straně se dopředu protáhl Isaac Lihadji a ve vápně našel Yusufa Yazıcıho, který ještě míč předložil pro BURAKA YILMAZE a ten za přispění teče soupeře dokázal míč dopravit až do branky.
57'
Utkání se po pauze stalo o dost bojovnějším. Lille jde znovu dopředu.
56'
Žlutou kartu dostává Steve Mounié (Stade Brestois 29).
55'
Až moc důrazný byl v pokutovém území Yusuf Yazıcı, kterému se píská faul.
54'
Následně se Isaac Lihadji pokusil obejít soupeře, ale pouze v souboji jeden na jednoho ztratil míč.
53'
Na pravé straně hřiště utekl míč Lihadjovi, hrát tak budou domácí od vlastní branky.
52'
Žlutou kartu dostává Brendan Chardonnet (Stade Brestois 29).
52'
Xeka přišlápl na středu hřiště nohu soupeře a rozhodčí hned odpískal faul.
51'
Po rychlém přečíslení hostů dostal míč do druhé vlny Yusuf Yazıcı, ale jeho zakončení letělo hodně nad branku.
50'
Nyní se hodně bojuje hlavně na středu hřiště.
49'
Po centru z pravé strany se k hlavičce ve vápně dostal Steve Mounié, který mířil pouze nad sebe.
48'
Centr od praporku mířil na střed vápna, kde byli domácí hlavičkáři lepší.
47'
Rohový kop pro hostující tým.
46'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Isaac Lihadji.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Boubakary Soumaré, přichází Xeka.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Domagoj Bradarić, přichází Reinildo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 14:04.
První poločas nabídl celkem 4 branky. Jako první šel do vedení domácí tým, když se prosadil Ronaël Pierre-Gabriel, za čtyři minuty už to bylo o tři branky, to skóroval Romain Perraud a třetí branku domácích dal těsně před poločasem Irvin Cardona. Hosté, kteří byli daleko aktivnější během prvního poločasu, tak snížili až zásluhou penalty Yilmaze v nastavení.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 35%:65%
Střely na branku: 6:2
Rohy: 2:5
Ofsajdy: 1:2
45+3'
45+3'
K míči se postavil BURAK YILMAZ, který se rozhodl pro pravou tyčku branky soupeře, tu také parádně trefil a brankář byl bez šance.
45+2'
Je to penalta v nastavení prvního poločasu. José Fonte udělal soupeři kličku ve vápně, ten mu přišlápl nohu a rozhodčí neváhal ani chvilku.
45+1'
Ještě roh pro hosty.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
45'
I v poslední minutě prvního poločasu je na míči Lille, které kombinuje okolo poloviny hřiště.
44'
Hostující tým je viditelně zaskočený z třetí inkasované branky, dnes to bude mít hodně těžké.
42'
Brest právě vstřelil branku!
To je další velká rána pro Lille. Místo penalty inkasují potřetí a tohle budou mít už hodně těžké. Na pravé straně dostal míč Steve Mounié a hned centroval do vápna, kde našel IRVINA CARDONU, který velmi těžkou hlavičkou zády k brance dokázal míč parádně poslat na zadní tyčku hostující branky.
41'
O penaltu se nejedná a bude se pokračovat ve hře.
40'
Tak nakonec se jedná o možnou ruku jednoho z domácích. Rozhodčí se nyní dívá na video sám.
39'
Ve vápně byl v souboji se dvěma soupeři povalen Burak Yılmaz a hosté chtějí penaltu, rozhodčí se radí s kolegou u videa.
38'
Míč si vzal Burak Yılmaz a z celkem velkého úhlu to zkusil přímo na branku, ale trefil pouze soupeře u tyčky.
38'
Přímý kop pro hosty z levé strany hřiště.
37'
O další centr se z pohledu hostů postaral Ikoné, ale jeho pokus z nepřipravené pozici nikoho ze spoluhráčů nenašel.
36'
Domagoj Bradarić si dal míč z levé nohy na pravou a centroval do vápna. Jeho nabídka nikoho v bílém nenašla.
35'
Po centru do vápna se hosté dožadovali penalty po faulu na Botmana, rozhodčí odpískal pouze ofsajd.
34'
Zahrával ho Yusuf Yazıcı, jenže jeho centr obrana domácích odvrátila.
34'
Rohový kop uvidíme i na druhé straně.
33'
Lasne kroutil míč do vápna, tam ale byl faulovaný Maignan a rozhodčí okamžitě pískal.
33'
Rohový kop pro domácí.
32'
Důraznou nahrávku dostal na pravou stranu hřiště Honorat a okamžitě nahrával do vápna, kde chyběl Cardonovi asi půlmetr.
31'
Po půlhodině hry centroval domácí tým opět do vápna, ale tam se nejvýše dostal hostující bek José Fonte.
30'
Paul Lasne centroval od praporku na přední tyčku, kde do míče trkl Honorat, mířil ale pouze do soupeře.
30'
Roh pro domácí celek.
29'
Nyní se Brest pokouší držet míč na vlastních kopačkách, dopředu to ale moc nejde.
28'
Dlouhý centr z hloubky pole od domácích skončil jen na kopačce hostujícího brankáře Maignana.
26'
Po levé straně se protáhl dopředu Domagoj Bradarić a centroval do vápna. Jeho pas pouze proletěl pokutovým územím.
25'
Hosté pokračují v aktivitě. Domácí nyní mají problém vůbec přejít polovinu hřiště s míčem.
24'
Centr Ikoného z pravé strany hřiště našel ve vápně pouze Duverneho, který míč odvrátil.
23'
Ač hosté prohrávají, tak mají držení míče 67%.
22'
Nepřesná nahrávka domácích na levou stranu hřiště a hosté mají aut.
20'
Máme za sebou dvacet minut hry a vidíme překvapivý výsledek, domácí totiž vedou již o dvě branky.
19'
Tak to je velké překvapení, domácí jdou už do dvoubrankového vedení. Z pravé strany nahrál na tu levou Franck Honorat pro ROMAINA PERRAUDA, který si míč zpracoval a následně z relativně těžké pozice trefil míč přesně na zadní tyčku a k asistenci si připsal i branku.
18'
Hosté okamžitě zatlačili svého soupeře, ale slibnou kombinaci ukončila nepřesná nahrávka Ikoného na střed.
17'
Exekuce se zhostil Yusuf Yazıcı, jehož centr domácí obrana v klidu odvrátila.
16'
Roh z pravé strany pro hosty.
15'
Po čtvrthodině hry jdou domácí do vedení. Z levé strany hřiště odcentroval do vápna Romain Perraud a na středu našel RONAËLA PIERRE-GABRIELA, který se dostal nad soupeře a míč hlavou poslal ideálně na zadní tyčku do protipohybu brankáře.
14'
Boubakary Soumaré hledal ze středu hřiště nabíhajícího Ikoného. Nahrávku však dal moc dlouhou.
13'
Na střed hřiště dostal nahrávku Bamba, který ale navázal nepřesnou nahrávkou doprava a o míč přišel.
12'
Domácí jsou poprvé v utkání na míči po delší dobu. Kombinují okolo vlastního vápna.
11'
Bamba se z hloubi hřiště pokusil najít jednoho z útočníků vepředu. Pas mu moc nesedl a našel jen brankáře soupeře.
10'
Přímého kopu se ujal Yusuf Yazıcı, jehož centr našel jen jednu z domácích hlav.
9'
Na středu hřiště si dobře pokryl míč Renato Sanches a byl faulován. Přímý kop pro jeho tým.
8'
Kousek za vápnem se k míči dostal domácí Irvin Cardona, jemuž byl posléze odpískán ofsajd.
7'
Na pravou lajnu dostal míč hostující Yusuf Yazıcı a ihned centroval do vápna, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
6'
Z nějakých pětadvaceti metrů pálil hostující záložník Renato Sanches. Ale i v tomto pokusu branku o hodně netrefil.
5'
Po centru z levé strany se na středu vápna dostal k hlavičce domácí Irvin Cardona. Ve velké šanci ale mířil pouze do brankáře soupeře.
4'
Po pravé straně se do vápna dostal Franck Honorat, který celou akci následně zkazil nepřesnou nahrávkou pod sebe.
3'
Lille od začátku zápasu působí daleko lépe na míči a tlačí svého soupeře.
2'
Zpoza vápna pálil hostující Renato Sanches pouze hodně vedle domácí branky.
1'

Stade Brestois 29: Larsonneur – Pierre-Gabriel, Chardonnet, Duverne (C), Perraud – Honorat, Belkebla, Lasne, Faivre – Cardona, Mounié.
Náhradníci: Cibois – Faussurier, Ludovic Baal, Battocchio, Brassier, Magnetti, Charbonnier, Le Douaron, Tavares.

Lille OSC: Maignan – Pied, J. Fonte (C), Botman, D. Bradarić – Ikoné, Soumaré, Sanches, Bamba – Yazıcı, B. Yılmaz.
Náhradníci: Karnezis – Soumaoro, Reinildo, Djaló, Niasse, Lihadji, Xeka, David, Weah..

Lille OSC

Lille zatím zažívá výborný vstup do sezony, dlouho vedlo Ligue 1, nyní je na druhém místě tabulky, v devíti předchozích zápasech získalo 19 bodů se skóre 15:4 a na první PSG ztrácí pouhé dva body. Nejlepším ligovým střelcem týmu je francouzský útočník Jonathan Bamba, ten se prosadil celkem čtyřikrát a navrch přidal stejný počet asistencí. Lille vstoupilo do povědomí českých fanoušků hlavně díky účasti ve skupině H Evropské ligy společně s pražskou Spartou, AC Milán a skotským Celticem. Lille vyhrálo po hodně podivném výkonu rozhodčích v Praze 4:1, doma následně remizovalo s Celticem 2:2 a ve čtvrtek si na San Siru vyšláplo na AC Milán. Francouzský tým má i nejlepšího střelce soutěže. Z devíti branek dal Turek Yusuf Yazici rovnou šest a vede tabulku střelců.

Poslední tři zápasy

AC Milán VS. Lille 0:3
Lille VS. Lyon 1:1
Lille VS. Celtic 2:2

Stade Brestois 29

Domácí tým je po devíti kolech na čtrnáctém místě tabulky, když doposud získal 9 bodů se skóre 12:20. Na pohárovou pátou příčku má ztrátu šesti bodů a na sestupové příčky naopak náskok jednoho bodu. Nejlepším střelcem týmu v aktuální sezoně je Francouz Romain Faivre, který dal 3 branky, ale na gólovou nahrávku stále čeká. Brest má nyní nelichotivou sérii tří proher v řadě, postupně nestačil na Nantes, Štrasburk a naposledy nestačil venku na Rennes 1:2, za poražené dal jedinou branku Franck Honorat.

2012 Brest VS. Lille 3:1
Zdravím všechny fanoušky francouzského fotbalu. V rámci 10. kola Ligue 1 se utkají týmy Brestu a Lille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.