Ligue 1 - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Lorient - 23. května 2021   21:00

Štrasburk
18' Diallo
1:1
(1:0)
Lorient
55' T. Chalobah  (Le Fée)
Štrasburk
Kawašima – Guilbert, Caci, S. Mitrović (C), Djiku, Carole – Bellegarde, Thomasson, Liénard (90. Prcić) – Diallo, Ajorque.
Kamara – Aaneba, Gilbert, Chahiri, Lebeau, Prcić, Saadi, Siby, Zohi.
S. Frappart
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Lorient
Nardi – Le Goff, Morel, Laporte, T. Chalobah, Hergault – Abergel, Lemoine (C), Le Fée – Moffi (78. Hamel), Wissa.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 2:2. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:6.
Důležité utkání nakonec dopadlo nejlépe jak mohlo a to pro oba celky. Remízový stav stačí jak Štrasburku, tak i Lorientu k udržení se v první lize. Na oné barážové příčce nakonec skončil Nantes, který na ní figuroval i před utkáním a měl nejhorší výchozí pozici.
Jinak z titulu se raduje tým Lille, které v posledním duelu vyhrálo 2:1 nad Angers. Jejich největší konkurent PSG sice taky vyhrálo, ale skončilo o bod na druhém místě! Velmi těsný boj o prvenství se zrodil v této sezóně.
90+2'
90+1'
Ještě dvě minuty přidává paní rozhodčí nad rámec základní hrací doby.
90'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Dimitri Liénard, přichází Sanjin Prcić.
89'
Utkání se už spíše dohrává a ani jeden celek se nežene před branku. Míč se nyní nachází uprostřed hrací plochy.
88'
Ztráta míče na polovině hřiště nakonec nevedla k zahájení rychlého protiútoku Štrasburku, ač se jim to ze začátku nabízelo.
86'
Propagační zakončení hráče Lorientu, kdy míč šel hodně mimo tři tyče.
85'
Zatím se domácí jen snaží napadat a získat míč pod svou kontrolu, to se jim zatím příliš nedaří.
84'
Lorient nyní do své kombinace zapojil i brankáře, ten však musel rychle rozehrát, neboť jej velmi rychle napadal soupeř. Štrasburk ukazuje, že by rád nakonec slavil vítězství v posledním kole tohoto ročníku.
83'
Z pohledu hry to nyní vypadá, že oba celky ví, že se s největší pravděpodobností vyhnou baráži a Lorient s míčem na svých kopačkách nikde nespěchá.
82'
Hráč to vzal na sebe a zvolil střelu, která skončila nad břevnem hostující branky.
81'
Nyní byl k vidění faul na hráče Štrasburku, který se chystá zahrávat standardní situaci ze střední vzdálenosti.
80'
Zápas se nám pomalu a jistě dostává do své poslední desetiminutové fáze. Oba celky mohou být spokojeny s daným výsledkem, který jim zaručuje setrvání v nejvyšší soutěži i pro další ročník a vyhnutí se baráže.
78'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Pierre-Yves Hamel.
77'
Habib Diallo dostal míč do výhodného prostoru, navedl si jej na střelu a prověřil schopnosti brankáře. Ten si s přízemní ranou poradil.
76'
A další změna v situaci ohledně barážové příčky. Nantes, které na ní figurovalo i před posledním kolem, dostalo branku od Montpelliere a nyní prohrává 2:1. Tím Nantes vystřídalo Brest na barážové pozici.
75'
Dobrý přístup bránícího hráče domácích, který dokázal hlavičkou eliminovat dlouhý míč.
74'
Štrasburk se po delší době opět vytáhl až k brance soupeře, ale po faulu jejich akce brzy skončila a nedokázali ohrozit branku.
72'
Dobrá hlavička z malého vápna, která mířila mezi tři tyče. Míč se však cestou odrazil od bránícího hráče Štrasburku. Nyní Lorient zničehonic zahrozil.
71'
Brest od PSG inkasoval další branku a již prohrává 2:0. To dává velkou naději pro oba dnešní aktéry, pro které to znamená, že dosavadní remízový stav stačí pro to, aby se vyhnuly barážové příčce.
70'
Zakončení ze strany Lorientu přišlo ze střední dálky a šlo o dobrou ránu, ovšem míč letěl vysoko nad branku.
68'
Po odkopu hostí se domácí dostali rychle zpět k míči a opět se ujímají kombinace.
67'
Nepřesný pokus o útok, míč se dokutálel do zázemí a Paul Nardi už se připravuje k odkopu od své branky.
66'
Přece se jen domácí začínají osmělovat a nyní se jim daří držet kulatý hrací předmět na svých kopačkách.
65'
Snad první zakončení Štrasburku ve druhé půli. Ke střele před šestnáctkou napřáhl Ludovic Ajorque, ovšem míč poslal hodně nad branku.
63'
Enzo Le Fée nyní nedokázal udržet míč na hrací ploše a odrazem od jeho nohy skončil míč v zázemí. Aut pro soupeře.
62'
Kdoví, zda samotní hráči mají nějaké zprostředkované informace, jak se pro ně vyvíjí aktuální stav v tabulce. Možná i ano, vzhledem k tomu, že domácí ve druhém poločase nějak rezignují na hru směrem dopředu.
61'
Lorient poté rozehrával míč od poloviny hřiště a nyní jsou to oni, kterým se daří držet míč více na svých kopačkách. Jakoby si oba celky vyměnily role.
60'
Hra je nyní pozastavena, neboť dochází k ošetřování Lemoineho.
58'
Štrasburku se nyní nedaří ona kombinace, která je zdobila v prvním poločase.
57'
Roh v podání hostí nekončí další šancí, která by mohla otočit skóre ve prospěch hostí.
56'
Vyrovnávací trefou se rázem mění i situace v tabulce, kdy na barážovou příčku spadl Brest, který prohrává 1:0 s PSG! Dá se říci, že tento stav aktuálně vyhovuje jak Štrasburku, tak i Lorientu.
55'
Lorient právě vstřelil branku!
No, a Lorient svou zlepšenou hru korunuje vyrovnávací brankou. Hosté zahrávali standardní situaci poblíž brankové čáry z pravé strany. Míč skončil ve vápně, kde jej dokázal do branky k pravé tyčce uklidit TREVOH CHALOBAH. Asistence: Enzo Le Fée.
53'
Laporte minul ve skluzu míč a trefil hráče. Za tento faul ihned vidí žlutou kartu.
52'
Hráč Lorientu na hranici ofsajdu zpracoval přihrávku a poslal míč na svého spoluhráče, ten zvolil centr, který však neprošel za obranu Štrasburku.
50'
Lorient vstoupil do začátku druhého poločasu o něco aktivněji a snaží se dostávat do útoku. Zatím však bez nebezpečných zakončení.
49'
Enzo Le Fée zahrával standardní situaci poblíž rohového praporku. Prudký centr odrazila obrana.
48'
Lorient zahrával roh, ale centr hráč hodně přetáhl a ten skončil až u druhého rohového praporku, kde hráč Štrasburku poměrně tvrdě fauloval soupeře.
47'
Zničehonic se snesl zajímavý centr před branku domácích, ale nikdo z hráčů hostí nedokázal tečovat míč.
46'
Štrasburk vstoupil do posledního důležitého zápasu velmi dobře. Byl po celý první poločas aktivnějším týmem a dokonce jednou překonal Nardiho. Lorient se nyní nachází na oné barážové příčce a pokud se chce vyhnout baráži, musí alespoň dovézt zápas do remízového stavu. I to však nemusí za určitých předpokladů stačit, s ohledem na budoucí vývoj ostatních zápasů.
45'
44'
Ejdži Kawašima na jistotu zachytil centrovaný míč a vypadá to, že se v prvním poločase už ničeho vážného nedočkáme.
42'
Štrasburk se pokoušel ihned napravit zaváhání z předešlé standardní situace, ovšem centr z pravé strany nebyl přesný a proletěl jen nad pokutovým územím soupeře.
41'
Frédéric Guilbert si vzal na starost zahrávání situace, avšak trefil hned hráče ve zdi a z tohoto centru nebude nic.
40'
V závěru prvního poločasu si domácí celek kontroluje hru a nyní v poklidu kombinoval na vlastní polovině. Rázem se pokoušel dlouhým pasem dostat směrem dopředu a vybojovali si standardní situaci.
39'
Snaha o průnik na pravé straně hřiště, hráči vedoucího celku se však nepodařilo prokličkovat směrem do vápna.
38'
Hráč Štrasburku vyslal prudký centr od rohového praporku. Ten z první před brankou odrazil jeden z obránců.
36'
Domácí však nyní nedokázali zahrozit z této rohové možnosti a hraje Lorient.
35'
Paul Nardi měl nyní co dělat, aby vyrazil dlouhý centr z pravé strany. Nakonec jej odrazil za sebe na rohový kop.
33'
Štrasburk se nyní vrací zpět ke své hře, což je držení míče a snaha o postupnou kombinaci směrem na polovinu soupeře.
32'
Standardní situace Lorientu přinesla dlouhý a vysoký míč, na který si našel cestu brankář Kawašima.
31'
Nebezpečná střela v podání hostujícího hráče a jeho přízemní rána skončila asi metr od tyčky.
30'
Po dlouhé době se hosté nyní dostali do útočné akce, ovšem Kawašima společně s obráncem danou situaci bez větších obtíží vyřešili.
28'
Nicméně ani domácí celek není nebezpečný směrem dopředu. Ovšem zatím jim tato hra nejspíše vyhovuje.
27'
Štrasburk i nadále drží míč a Lorient se už velmi dlouhou dobu nedostal k brance soupeře.
26'
Průniková přihrávka domácímu hráči nevyšla a Lorientu se daří dostat hru k polovině hřiště.
24'
Na hráčích Štrasburku jde vidět, že je branka viditelně uklidnila a nyní Lorient marně napadá jejich kombinaci.
23'
Domácí si nyní kontrolují svou hru a mají víceméně míč v těchto minutách pod svou kontrolou.
22'
Hráč Štrasburku bude nejspíše vhazovat dlouhý aut až do šestnáctky soupeře.
21'
Pokud se nyní podíváme na průběžné výsledky ostatních zápasů posledního kola, tak nyní se na barážovou příčku dostává právě Lorient. Ten tedy potřebuje nutně vstřelit vyrovnávací branku.
20'
Brzy po inkasované brance se do potenciální slušné akce dostal hráč Lorientu, který hlavičkoval v tísni míč, ovšem mimo tři tyče.
18'
Štrasburk právě vstřelil branku!
A nakonec domácí našli cestu k brance soupeře. Dlouhý centr sice obránce odrazil, ale zpět na kopačky domácích. Ti pokračovali v útočné akci a po dobrém odrazu se míč dostal do blízkosti HABIBA DIALLA, který hlavičkou poslal míč do odkryté branky.
17'
Domácí celek nyní kombinuje poblíž půlící čáry a hledá cestu k brance Lorientu. Ten je nyní dobře rozestavený na hrací ploše.
16'
Enzo Le Fée faulován a jeho celek ihned rozehrál míč do další kombinace. Následně přišel centr do vápna, jeden z hráčů domácích odhlavičkoval míč.
15'
Úvodní čtvrt hodina hry je za námi a zatím se dá říci, že obecně sledujeme vyrovnanou hru od obou týmů. Vyloženou šanci jsme zatím neviděli.
12'
Rohovému kopu se defenzíva Štrasburku bez problémů ubránila.
11'
Lorient vyslal prudkou střelu ze standardní situace a jeden z hráčů ve zdi tečoval míč na roh.
10'
Je to tak! Carole dostává od hlavní rozhodčí, kterou je dnes žena, žlutou kartu.
10'
Enzo Le Fée běžel s míčem a byl faulován Carolem, který bude za tento zákrok nejspíše odměněn žlutou kartou.
9'
Ovšem nyní se ani hostům nepodařilo dlouho kombinovat s míčem, který nakonec skončil v zázemí.
8'
Štrasburk se pokoušel o rychlý protiútok, což se jim nakonec nepodařilo a za polovinou hřiště ztrácí míč.
7'
Nebezpečný centr před branku domácích, kdy míč nakonec skončil až mimo branku. Odkop brankáře Kawašimy.
6'
Domácí zatím v úvodních minutách jsou aktivnější, ale na jejich první vážnější akci čekáme. Nyní se Lorient snaží něco vymyslet směrem dopředu.
4'
Hráči Štrasburku vybojovali míč a ihned směřovali směrem dopředu. Nicméně jejich postup byl rychle zastaven.
3'
Domácí hráč se provinil při výskoku faulem a Lorient rozehrává míč z vlastní poloviny.
2'
První útok, který podnikli domácí nepřinesl vážnější zakončení. Lehká prodloužená hlavička skončil a v náruči brankáře Lorientu.
1'
Důležitý zápas pro oba celky započal a uvidíme, kdo se nakonec bude radovat po devadesáti minutách hry.
1'

RC Štrasburk: Kawašima – Guilbert, Caci, S. Mitrović (C), Djiku, Carole – Bellegarde, Thomasson, Liénard – Diallo, Ajorque.
Náhradníci: Kamara – Aaneba, Gilbert, Chahiri, Lebeau, Prcić, Saadi, Siby, Zohi.

FC Lorient: Nardi – Le Goff, Morel, Laporte, T. Chalobah, Hergault – Abergel, Lemoine (C), Le Fée – Moffi, Wissa.
Náhradníci: Dreyer – Diarra, Grbic, Hamel, Lauriente, H. Mendes, Monconduit, Mouyokolo, Wadja.

Rozhodčí: S. Frappart.

RC Štrasburk

Sestupová místa jsou již rozdána. Nyní zbývá boj o vyhnutí se barážového místa. A právě Štrasburk může být jedním z týmů, který může spadnout do baráže. Ovšem v osudí je více týmů, sestoupit do baráže mohou týmy Nantes (to se aktuálně se 40 body nachází na oné barážové osmnácté příčce), Lorient (41 bodů), Brest (41 bodů), Štrasburk (41 bodů). Štrasburku stačí alespoň bod z dnešního duelu a s jistotou se vyhne baráži. Velký krok již udělal v minulém zápase, kdy porazil 2:0 Nice.

FC Lorient

Jak již bylo zmíněno, i Lorient bude v dnešním důležitém souboji bojovat o ligovou příslušnost. Lorient potřebuje uhrát stejný nebo lépe lepší výsledek, než Nantes, které má o bod méně. Nantes hraje svůj poslední zápas proti Montpellieru, kterému již prakticky o nic nejde. Jelikož oba dnešní týmy potřebují uhrát nějaké body, dá se očekávat hodně opatrný, leč vypjatý souboj!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.