Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Nantes - 19. září 2021   15:00

Angers
11' I. Traoré (Mangani)
1:4
(1:3)
Nantes
3' Girotto  (Simon) • 6' Blas   • 23' Kolo Muani  (Simon) • 79' Blas  (Kolo Muani)
Angers
Bernardoni – Manceau, I. Traoré (C), Thomas – Cabot, Mendy (60. Ounahi), Mangani (59. Capelle), Doumbia (71. Pereira Lage) – Cho (71. Bahoken), Fulgini (81. Al Milálí), Boufal.
Petković – Ebosse, Taïbi, Ounahi, Capelle, Pereira Lage, Al Milálí, Bahoken, Ninga.
Delerue – Viala, Zitouni
Stade Raymond Kopa, Angers
Nantes
Lafont (C) – Fábio (40. Corchia), Pallois, Cyprien (81. K. Coulibaly), Ch. Traoré – Girotto, Chirivella (81. Merlin) – Simon (66. Coco), Blas, Bukari (66. Moutoussamy) – Kolo Muani.
Descamps – Corchia, D. Appiah, Moutoussamy, Merlin, Coco, Pereira De Sa, K. Coulibaly, Geubbels.

Druhý poločas byl po fotbalové stránce o poznání chudší než bohaté první dějství. Nicméně i zde padla branka a to po akci Kolo Muaniho se trefil popdruhé v utkání Blas. Nantes slaví výhru 4:1 v derby. Angers po všech stránkách dostalo první pořádnou facku po výměně trenéra. Jeho výkon nebyl ani zdaleka hodné pozic, které momentálně tento tým zastává v ligové tabulce. Mějte hezký zbytek dne.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:16.
90+3'
90+3'
Z poodobného místa stejným způsobem jako Boufal před několika minutami byl tzahrán přímý kop přímo do rukavic Lafonta.
90+3'
U postranní čáry byl faulován ještě jeden z hráčů Angers.
90+2'
Bahoken nedokázal kvůli své špatné orientaci potrestat drobné zaváhání brankáře Lafonta.
90+1'
Boufal z přímého kopu poslal přímým způsobem pouze pozdravení brankáři Lafontovi.
90'
Pereira Lage skočil mezi dv aprotihráče a vynutil si faul na svou osobu poblíž pokutového území.
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
89'
Akce Nantes je přerušena rozhodčím pro technický přestupek proti fotbalovým pravidlům.
88'
FC Nantes se stále drží na své útočné polovině hřiště.
87'
Hráči Nantes nejprve velmi lacině ztratili míč před pokutovým územím. Sudí posléze na polovině hřiště pustil bez povšimnutí velmí tvrdý zákork na hraně.
86'
I poněkud chudší druhá půle nakonec přinesla gólový zářez.
84'
Rohový kop Angers SCO z levé strany hřiště..
83'
Tento výsledek 4:1 pro Nantes v bretaňském derby čekal asi málokdo.
81'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází Faríd Al Milálí.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Wylan Cyprien, přichází Kalifa Coulibaly.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Pedro Chirivella, přichází Quentin Merlin.
79'
Nantes právě vstřelili branku!
Jenže jeden z rychlých brejků do otevřené obrany dává defenitivní pečeť tomuto utkání! Kolo Muani dobře potáhl míč na levé straně, přesně jej předložil před branku, kde jej do protipohybu brankáře umístil za brankovou čáru LUDOVIC BLAS – 1:4! Asistence: Randal Kolo Muani.
78'
Charles Traoré ubránil domácího hráče, který nebezpečně pronikal do pokutového území – rohový kop pro Angers.
77'
Na zemi se nyní nedobrovolně ocitl středopolař Nantes Pedro Chirivella.
76'
Hráči Nantes začínají využívat i taktických faulů. Ostatně u dvojgólového náskoku si to mohou dovolit.
75'
Po centru z rohu následovalo pouze nepřesné zakončení Girotta hlavou mimo branku Angers.
74'
Rohový kop z pravé strany hřiště pro tým FC Nantes.
73'
Angers roztáhlo hru doprava, odkud se i povedl centr, který hlavou odehrává mimo pokutové území obránce Pallois.
72'
Brankář Alban Lafont s výkopem od své branky nijak nespěchá.
71'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Mohamed-Ali Cho, přichází Stéphane Bahoken.
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Souleyman Doumbia, přichází Mathias Pereira Lage.
70'
Nyní je to hokejovou terminologií řečeno boj hlavně o střední psámo.
69'
Individuální akce hráče Nantes ztroskotala na výborné práci Souleymana Doumbia.
68'
Obrana Nantes vše ustála na podtrženou jedničku.
67'
I na straně Angers proběhnou další změny v kádru.
66'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Marcus Coco.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Osman Bukari, přichází Samuel Moutoussamy.
65'
Boufal je na koberečku u hlavního rozhodčího, který ho podrobil důraznému pohovoru.
64'
Nantes se opět snaží o co největší držení míče ve střední oblasti hřiště.
62'
FC Nantes do presinku při rozehrávce soupeře zapojuje až tři své hráče.
61'
Nervozita se pomalu vkrádá na kopačký hráčů Angers, konkrétně pochybil Manceau.
60'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Batista Mendy, přichází Azzedine Ounahi.
59'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Thomas Mangani, přichází Pierrick Capelle.
59'
Velká nevole se strhla u domácích fanoušků při odpískání útočného faulu Cho.
58'
Rozehrávka hráčů Angers ze své poloviny je opět více než hodně komplikovaná.
56'
I přes nepříznivý stav utkání 1:3, je atmosféra na stadionu Angers výborná. Samozřejmě i také díky početnému táboru fandů z Nantes,. kteří při derby nemohou chybět.
55'
Záložník Nantes Ludovic Blas leží na hrací ploše, kde bude také lékařsky ošetřen.
54'
Doumbia měl v hlavě nějakou myšlenku,a le sám se zděsil co posléze provedl v praxi, kdy mu míč utekl pouze mimo hřiště.
52'
Držení míče možná překvapivě na rozdíl od výsledku vyznývá ve prospěch Angers 67% vůči 33% Nantes.
51'
Míč od Boufala před bránu raději skluzem odehrál na rohový kop spolehlivý Nicolas Pallois.
50'
Bernardoini má míč ve svých rukavíc as naží se o rychlou rozehrávku formou výhozu na své spoluhráče.
49'
Cho si zaběhl až ke koncové čáře odkud do druhé vlny nahrál přesně Fulginimu, jenže jeho střela kvůli obrácené falši branku Nantes minula.
48'
Obrana Nantes dobře zapracovala a odvrátila balon na rohový kop pro Angers SCO.
46'
Nantes vstoupilo do utkání parádně, kdy po rohu se trefil Girotto a za chvíli poté zvýšil z penalty Blas. Jenže po roho dokázalo snížit Angers po trefě kapitána Traorého, i když gól musle po dlouhé proluce posvětit VAR systém. Kolo Muani však po dvaceti odehraných minutách vrátil dvojgólový náskok "kanárkům". Poté se hra dost uklidnila, nicméně Cabota skvěle vychytal brankář Lafont. Veškeré důležité momenty včetně branek pro Vás v gifech připravil Jan Hochman. Druhý poločas by měl začínat cca v 16:04 hodin.
45+3'
45+3'
Žlutou kartu dostává Thomas Mangani (Angers SCO).
45+3'
Brejk hostí musel pomocí zatáhnutí za záchrannou brzdu hasit v podobě faulu Mangani.
45+3'
Po rohovém kopu Angers vznikl velký zmatek před brankou Lafonta, kterého na brankové čáře zastoupili jeho obránci!
45+2'
Žlutou kartu dostává Pedro Chirivella (FC Nantes).
45+2'
Aktivního a pronikajícího Cabota poslal k zemi nekompromisně Chirivella.
45+1'
FC Nantes okupuje i s míčem střed hřiště a snaží se v klidu dohrát první poločas.
45'
44'
Ačkoliv se rozehrávka Angers nejprve jevila spíše jako velmi kostrabatá, byla také dost rychlá a končí po zablokování soupeřem rohovým kopem pro černobílé.
43'
Nepřesnosti jsou k vidění ve větší míře u obou týmů.
42'
Obránce Pallois na skvěle zahraný signál do pokutového území na náběh nedosáhl.
41'
Přímý kop pro FC Nantes na jeho útočné polovině hřiště.
40'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Fábio, přichází Sébastien Corchia.
38'
Po přetaženém centru zleva následovala pohotová střela z voleje na vzdálenější tyči od Jimmyho Cabota, kterou reflexivně, výtečně vyrazil brankář Lafont!
37'
Měkký centr přímo z roho z kopačky Simona stahuje jistě ve vzduchu do rukavic brankář Angers Bernardoni.
36'
Rohový kop od levého rohového praporku rozehraje Moses Simon.
34'
Lafont po tvrdém souboji měl co dělat, aby udržel míč před brankovou čárou. Nicméně zatím si vede o poznání jistěji než jeho protějšek Bernardoni.
33'
Rohový kop zleva pro Angers SCO:
32'
Hráči Nantes se tak dlouhou zaháněli nepřesným pasem, až se míč dostal za postranní čáru mimo hřiště.
30'
Zatím je to po odehrané půlhodině hry, derby jako řemen s neskutečným brankostrojem a i o zajímavé momenty není nouze.
28'
Boufal dělal šikovnou kličku kolem Cahrlese Traorého apoté upadl již v pokutovém územi, ale hráči Angers se pokutového kopu zatím nedočkali.
27'
Hráči Angers se snaží něco vymyslet při dlouhé kombinaci ve středu hřiště.
25'
Žlutou kartu dostává Moses Simon (FC Nantes) za simulování.
25'
A opět Simon odvážně šel do tří hráčů, poté upadl a sudí ho potrestá přísnou kartou.
24'
Žlutou kartu dostává Angelo Fulgini (Angers SCO) za protesty.
23'
Hráči Angers propadli a nechali se silově přetlačit ve dvou soubojích po sobě, z toho těžil Moses Simon a posunul míč na RANDALA KOLO MUANIHO, který si položil nejprve obránce, posléze brankáře a s lehkostí poslla míč do sítě – 1:3! Asistence: Moses Simon.
21'
Ten nevyšel tak dobře jako ten z jedenácté minuty.
20'
Hráči v černobílých dresech okupují pokutové území soupeře a po teči je z toho pouze rohový kop.
18'
Nicméně hráši Angers SCO se snaží o vyrovnání nepříznivého výsledku.
17'
Spád hry po divokém úvodu zákonitě trochu poklesl.
16'
Hra se odehrává kolem středového kruhu.
15'
Obrana Nantes uťala útočnou snahu Angers daleko před svým pokutovým územím.
13'
Jimmy Cabot velmi ostrým způsobem ve středu hřiště sestřelil Charlese Traoré.
11'
Angers právě vstřelilo branku!
Po několika minutách je branka kapiotána Angers ISMAËLA TRAORÉ přeci jen uznána – 1:2! Asistence: Thomas Mangani.
9'
Po rohovém kopu nejlépe hlavičkoval Traoré a je rázem sníženo. Jenže sudí dostal pokyn VAR systémem a branka se bude zkoumat kvůli postavení Thomase před brankářem, zda nebyl v ofsajdu.
8'
Angers se snastěhovalo na útočnou polovinu a získalo rohový kop.
7'
To je celkem slušná, studená sprcha pro druhý tým francouzské ligy.
6'
Autorem branky z pokutového kopu je LUDOVIC BLAS, který poslal míč na levou stranu a brankář Bernardoni si vybral špatnou stranu – 0:2!
5'
Rozhodčí nařizuje pokutový kop pro FC Nantes! Po faulu Doumbii na pronikajícího Kolo Muaniho!
3'
Po centru Simona z rohového kopu hlavičkoval ANDREI GIROTTO a brankář Bernardoni s podivem pustil jeho pokus za svá záda – 0:1! Asistence: Moses Simon.
3'
První rohový kop z levé strany pro FC Nantes.
2'
Angers hraje v bíločerných dresech, Nantes tradičně ve svých žlutých barvách.
1'
Předpokládané absence:

Nantes

Appiah, Limbombe, Merlin (všichni svalové zranění)
Poslední utkání Nantes:

Nantes – Nice 0:2 (0:0)

Branky: 76. Dolberg, 80. Gouiri

ŽK: 32. Girotto, 51. Fábio – 33. Búdáwí, 64. Lemina, 65. Dante

Nantes: Lafont (C) – Corchia, Castelletto, Pallois, Fábio (87. Ch. Traoré) – Chirivella (87. Cyprien), Girotto (79. Moutoussamy) – Bukari (79. K. Coulibaly), Blas, Simon (87. Coco) – Kolo Muani.
Poslední utkání Angers:

Stade Brest – Angers SCO 1:1 (0:0)

Branky: 62. (penalta) Faivre – 78. Mangani (penalta)

ŽK: 27. Pierre-Gabriel, 45+1. Honorat – 24. Doumbia, 87. Cabot

Angers: Bernardoni – Manceau, I. Traoré (C), Thomas – Cabot, Mendy, Mangani (79. Capelle), Doumbia (52. Ebosse) – Fulgini (79. Ounahi) – Cho, Boufal (88. Al Milálí).
Angers SCO nemělo zrovna ideální příprvu, ale na začátku ligové sezóny doslova září! Po výhrách nad Štrasburkem, Lyonem a Rennes, remizoval ve dvou zbývajících zápasech, tudíž ještě tento tým nazakusil hořkost porážky v lize. Tým po legendárním Moulinovi, který odešel do druholigového Caen, převzal trenér Baticle a vede si zatím nad očekávání.
FC Nantes: do ligy vstoupilo velmi slibně remízově s AS Monaco a následně výhrou nad nevyzpytatelným týmem FC Méty. Následně však ze tří zápasů neuhrálo ani bod, dokonce nevstřelilo ani branku při negativním skóre 0:4!
Angers SCO (2) přivítá v břetaňském derby na svém hřišti FC Nantes (14). Favoritem utkání by měl být domácí tým.