Ligue 1 - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Monaco  - 9. ledna 2022   17:05

0:0
(0:0)
Nantes
Lafont (C) – D. Appiah (90. Emond), Moutoussamy, Pallois, Fábio (46. Corchia) – Pereira De Sa (71. Coco), Blas (72. Bukari), Girotto, Chirivella, Merlin – Kolo Muani.
Descamps, Petrić – Bukari, Coco, Emond, M'Bemba, Sylla, Corchia.
Léonard – Lang, Pages
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Monaco
Nübel – Sidibé (31. R. Aguilar), Maripán, B. Badiashile (44. Matsima), Caio Henrique – Tchouaméni (C), Matazo – G. Martins (69. Vanderson), Diop, Jakobs – Volland (69. Boadu).

Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 3:6. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 17:12.
V utkání 20. kola mezi Nantes a Monakem branka nepadla. Oba týmy měly jen minimum příležitosti a remíza je tak zaslouženou. V prvním poločase bylo aktivnější Monako, ve druhém Nantes, ke změně skóre to ale nevedlo.

Monako přišlo dnes o tři zraněného hráče, v závěru pak dohrávalo v deseti, neboť po zranění Boadua už nemohlo střídat a ve výsledku tak je bod pro něj ještě úspěchem.
90+3'
90+3'
Útočný výpad hostů končí odpískaným faulem Eliota Mataza.
90+1'
Ismail Jakobs dostal pod tlak brankáře Nübela, ten v poslední chvíli stačil odkopnout míč do zámezí před dotírajícím Kolem Muanim.
90+1'
V úvodu tříminutového nastavení se diváci ještě snaží povzbudit domácí fotbalisty.
90'
Vanderson na pravém křídle neuspěl v souboji s Palloisem, ten navíc u rozhodčích vyhádal odkop od branky.
90'
Útočná akce domácích končí odpískaným faulem Kola Muaniho.
90'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Dennis Appiah, přichází Renaud Emond.
89'
Nantes pokračuje v náporu, zatím se ale nedostává do příležitostí.
87'
Nantes tedy hraje přesilovku a domácí jsou usazeni na útočné polovině, Nübel ale sebral do rukavic centr z levé strany.
86'
Problémem Monaka tedy je to, že Boadu už nemůže být střídán, jelikož Monako využilo tři přerušení hry ke střídáním a bude tedy zřejmě dohrávat v deseti.
85'
Při Boaduově ošetření trenér Clement uděluje pokyny kapitánovi Tchouamenimu.
84'
Myron Boadu se při předchozí akci zranil a hned signalizuje na lavičku, že bude nutno střídat.
84'
Ismail Jakobs našel přesným pasem v pokutovém území volného Boadua, tomu však je máván ofsajd.
83'
Z rohu se hosté nijak neprosadili.
82'
Dalekonosný projektil Tchouameniho je sražen na teprve druhý rohový kop Monaka v dosavadním průběhu zápasu.
80'
Eliot Matazo dostává žlutou kartu za vražení do Chirichelly na útočné polovině.
78'
Předchozí střela Boadua byla vůbec prvním střeleckým zakončením Monaka po změně stran.
77'
Obrovská šance Monaka! Dlouhý nákop do pokutového území Vanderson hlavou výborně sklepl k Myronu Boaduovi, ten si míč prvním dotykem zpracoval a druhým jej nasměroval těsně vedle domácí branky!
75'
Osman Bukari se probil po pravé straně hřiště, pak ale centroval až za monackou branku.
73'
Corchiově standardní situaci se Monako ubránilo.
72'
Sofiane Diop u postranní čáry fauloval Osmana Bukariho a prohlíží si žlutou kartu.
72'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Osman Bukari.
71'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Roli Pereira De Sa, přichází Marcus Coco.
71'
Appiah vletěl do Sofianeho Diopa a následovat bude standardní situace pro Monako.
69'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Vanderson.
69'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Myron Boadu.
68'
Další souboj jeden na jednoho vyšel lépe pro bránící hosty, Diop nepustil k centru Corchiu, navíc si pak vynutil soupeřův faul.
67'
Merlin u postranní čáry neprošel kolem Tchouameniho, vybojoval alespoň autové vhazování.
65'
Centr Sofianeho Diopa doletěl jen k domácímu brankáři Lafontovi.
63'
Tchouameni byl nedovoleně atakován Chirivellou, Monako bude zahrávat standardní situaci na útočné polovině.
62'
Zatímco po prvním poločase vedlo Monako na střely 7:2, tak ve druhém dějství už to je v tomto ohledu 5:0 pro domácí.
61'
Další útočnou akci domácích zakončil střeleckým pokusem ze střední vzdálenosti Corchia, mířil však přímo do náruče Alexandera Nübela.
60'
Matazovi je ve středu hřiště pískán faul na Kola Mouaniho, v držení míče zůstane Nantes.
58'
Defenziva Monaka teď pořádně hoří! Do další výrazné šance se dostal Ludovic Blas, ovšem nezpracoval si dobře míč a levačkou vysoko přestřelil.
57'
A další šance Pedra Chirivelly! Jeho prudkou ránu Nübel dokázal vyrazit, Pereirovi je při boji o dorážku pískán útočný faul.
56'
Chirivella byl nedovoleně atakován Tchouamenim, následovat bude standardní situace ve prospěch Nantes.
54'
Po dalším průniku Pereiry podél levé postranní čáry se do odraženého míče opřel z voleje Pereira, těžkou ránu ale nedokázal vtěsnat na branku.
52'
Na opačné straně podnikl podobnou individuální akci Gelson Martins, Volland se pak do zakončení nedostal.
51'
Dobrá příležitost domácích! Roli Pereira De Sa se prosmýkl po levém křídle a připravil zajímavou šanci pro Ludovica Blase, ten zblízka přestřeluje!
49'
Monako hraje s míčem na útočné polovině, domácí ale dobře brání své pokutové území.
47'
S následným rohem si Alexander Nübel poradil.
47'
Znovu v akci Ludovic Blas, jeho tečovaná střela proletěla kolem hostující branky.
46'
Ze čtvrtého rohu ale Nantes nijak nezahrozilo.
46'
Domácí vstoupili do druhého poločasu aktivně, Ludovic Blas vybojoval rohový kop.
46'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Fábio, přichází Sébastien Corchia.
46'
Do druhého poločasu budou střídat také domácí, na trávník se nevrátí Fabio, jehož místo zaujme Sebastian Corchia.
První poločas nabídl podprůměrnou úroveň s absencí šancí a není divu, že se do šaten jde za bezbrankového stavu.

Monako už přišlo o dva obránce, kvůli zdravotním problémům museli odstoupit Djibril Sidibe a Benoit Badiashile.
45+2'
45+2'
Také nastavený čas se odehrává výhradně ve středu hřiště.
45+1'
Rozhodčí Léonard k prvním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Gelson Martins vůbec nezvládl centr, který nasměroval až za domácí branku.
44'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Benoît Badiashile, přichází Chrislain Matsima.
43'
Badiashile za podpory fyzioterapeutů stěží kulhá do šatny, to je jeho konec v dnešním zápase.
42'
Benoit Badiashile musí být ošetřen, to by byla obrovská ztráta pro Monako, pokud by během prvního poločasu přišlo už o druhého obránce.
40'
Na opačné straně je máván ofsajd Kolo Mouanimu, k míči se vrátí Monako.
40'
Sofiane Diop zprvu zdařile kličkoval po útočné polovině, před pokutovým územím se pak po pádu na trávník marně dožadoval odpískání faulu.
38'
O územní převaze Monaka svědčí střelecká statistika 7:2 v jejich prospěch, na bránu je to ale 2:1 pro domácí.
36'
Fábio dokázal vybojovat míč na útočné polovině, vzápětí mu ale je v dalším souboji pískán nedovolený zákrok.
34'
Monako teď nebezpečně zahrozilo u domácí branky, Jakobsova střela z druhé vlny je ale zablokována.
33'
Po Pereirově rohu se do zakončení dostal Moutoussamy, ovšem prodloužil míč jen k Nübelovi.
32'
Kolo Mouani se po skluzu Badiashileho marně dožadoval odpískání penalty.
31'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Djibril Sidibé, přichází Ruben Aguilar.
30'
Z rohu se domácí nedokázali nijak prosadit, pak Roli Pereira De Sa navíc fauloval Djibrila Sidibého.
29'
Dennis Appiah se šikovně prosmýkl mezi dvěma soky na pravém křídle, pak byl jeho centr sražen na rohový kop.
28'
Po další nepřesnosti v hostujících barvách bude od své branky rozehrávat Alban Lafont.
26'
Jakobs si na levém křídle našel prostor k centru, ten ale byl nepřesný.
24'
Sofiane Diop je zatím nejlepším mužem na trávníku, teď individuální akci zakončil křižnou střelou, která mířila zhruba metr za vzdálenější tyč domácí branky.
23'
Randal Kolo Muani dostává žlutou kartu za úder loktem do obličeje Tchouameniho v hlavičkovém souboji.
22'
Volland se znovu při náběhu za domácí obranu objevil v postavení mimo hru.
21'
Oba týmy zatím trápí celá řada nepřesností při zakládání útoků, zápas zatím není moc pohledný.
19'
O neúspěšný výpad k pokutovému území se pokusil Quentin Merlin, míč mu od kopačky ukopl Tchouameni.
18'
Nantes má míč ve svém držení, domácí se ale zatím trápí při přechodu středu hřiště.
16'
Sidibého centr sice našel Vollanda, ten však v těžké pozici hlavičkoval jen směrem k rohovému praporku.
14'
Ofsajd je máván také domácímu útočníkovi, v nepovoleném postavení se objevil Randal Kolo Muani.
13'
Na Martinsův centr si naskočil Sofiane Diop a mezi třemi soky se dostal k hlavičce, mířil však vedle domácí branky.
12'
Kevin Volland dostal dlouhý pas z hloubi vlastní poloviny za obranu Nantes, je mu však máván ofsajd.
11'
Monako je usazeno na útočné polovině a pomalu se přibližuje k pokutovému území soupeře.
9'
Rozhodčí Léonard přerušil hru po nepříjemné srážce Girotta s Vollandem, píská se proti domácí brance.
7'
Z následného Chirivellova rohu domácí nedokázali zahrozit.
6'
Na opačné straně mohli domácí těžit z chyby Sidibého, Chirivella připravil zajímavou pozici pro Ludovica Blase, jeho střelu brankář Nübel vyrazil vedle branky.
5'
První příležitost Monaka! Volland s Caiem Henriquem připravili dobrou palebnou pozici pro Diopa, jeho prudkou ránu dokázal brankář Lafont vykopnout.
3'
Úvod zápasu se zatím odehrává převážně ve středu hřiště.
1'
Rozehráno! Nantes obléklo tradiční žluté dresy, Monako hraje v černé sadě.
1'

FC Nantes: Lafont (C) – D. Appiah, Moutoussamy, Pallois, Fábio – Pereira De Sa, Blas, Girotto, Chirivella, Merlin – Kolo Muani.
Náhradníci: Descamps, Petrić – Bukari, Coco, Emond, M'Bemba, Sylla.
Trenér: A. Kombouare

AS Monaco FC: Nübel – Sidibé, Maripán, B. Badiashile, Caio Henrique – Tchouaméni (C), Matazo – G. Martins, Diop, Jakobs – Volland.
Náhradníci: Majecki – R. Aguilar, Boadu, Isidor, Jean Lucas, Lemaréchal, Matsima, Pavlović, Vanderson.
Trenér: P. Clement

Rozhodčí: Léonard – Lang, Pages.
AS Monaco FC

Monako letos mělo výrazně větší ambice než současné sedmé místo, nedávno tak došlo k rošádě na trenérském postu, když Nika Kovače nahradil Phillipe Clement z belgických Brugg.

Dosavadních 19 kol Monako odehrálo s bilancí 8-5-6, jeho forma však není vůbec špatná, když z posledních čtyř ligových zápasů vyhrálo třikrát a jediného nezdaru dosáhlo v tom nejtěžším možném zápase na trávníku suverénního PSG.

Naposledy před Vánocemi knížecí klub v důležitém zápase porazil Rennes 2:1 a přiblížil se třetí pozici zaručující účast v kvalifikaci o příští ročník Ligy mistrů na čtyři body.

Hosty výrazně trápí covid, neboť pozitivní testy nedávno měli Ben Yedder, Disasi, Fofana, Jean Lucas a Matsima, k tomu jsou mimo hru zranění Diatta, Fábregas a Golovin.
FC Nantes

Nantes zažívá velmi úspěšné období, když v součtu s domácím pohárem vyhrálo už pět soutěžních zápasů v řadě. V Ligue 1 se mu to povedlo v Lorientu (1:0), nad Lens (3:2) a v Saint Étienne (1:0), naposledy pak splnil povinnost a v domácím prostředí zdolal Vitre ze čtvrté nejvyšší soutěže 2:0.

První polovinu sezóny tak odehrálo s bilancí 8-4-7, přičemž na svém trávníku získalo 12 bodů za zápasovou bilanci 5-1-3.

Nantes se ale musí obejít hned bez kvarteta reprezentantů na africkém mistrovství, kde jsou Castelletto, Coulibaly, Simon a Traoré. Zraněni pak jsou Bukari a Cyprien, pozitivní test na covid vyřadil Coca.
Hezké nedělní odpoledne, program 20. kola francouzské Ligue 1 Uber Eats pokračuje atraktivním soubojem týmů, které jsou těsně za pohárovými pozicemi, osmé Nantes přivítá sedmé Monako.

Monaku se proti dnešnímu soupeři náramně daří, když letos sice uhrálo v domácím prostředí jen remízu 1:1, v předchozích třech sezónách ale vyhrálo všech šest vzájemných soubojů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.