Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Štrasburk - 7. listopadu 2021   15:00

Nantes
20' K. Coulibaly (Simon) • 48' Kolo Muani (Simon)
2:2
(1:1)
Štrasburk
44' Diallo  (Sissoko) • 68' Thomasson  (Guilbert)
Nantes
Lafont (C) – D. Appiah, Castelletto, Pallois, Fábio (65. Ch. Traoré) – Girotto, Chirivella (78. Geubbels) – Simon, Blas, K. Coulibaly (65. Cyprien) – Kolo Muani.
Turpin – Danos, Gringore
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
18 853 diváků
Štrasburk
Sels – Caci, Djiku (C), Nyamsi, Perrin, Guilbert – Thomasson (85. Liénard), Prcić, Sissoko (81. Bellegarde) – Ajorque, Diallo.
Kawašima – Le Marchand, Liénard, Bellegarde, Kandil, Diarra, Waris, Sahi.

Fanoušci FC Nantes vůbec nejsou sopokojeni s bodem proti oslabenému soupeři. Nantes i ve druhém poločase šli do ryghlého vedení zásluhou Kolo Muaniho po centru Simona. Následně byl vyloučen Ajorque. Cesta k vátězství nemohla být lépe vydlážděna. Jenže i v deseti měl více příležitostí tým Štrasburku. Po hodině hry domácí od pohromy ještě zachránil Lafont, ale o šest minut později jinž inkasoval po trefě Thomassona. šest minut před koncem zlikvidoval střelu Blaseho brankář Sels a tak se nakonec body dělí za remízu 2:2. Mějte hezký zbytek večera.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 7:7. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:12.
90+3'
90+3'
Po výkopu brankáře Selse hlavní rozhodčí ukončil toto utkání.
90+3'
Centr Nantes byl sražen bránícím hráčem Štrasburku pouze mimo hrací plochu za postranní čáru.
90+3'
Rohový kop Štrasburku byl takticky rozehrán pouze nakrátko.
90+2'
K nelibosti domácích fanopušků byl odpískán faul na Habiba Dialla.
90+1'
Centr zleva odvrátila obrana štrasburku mimo své pokutové území.
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
89'
Kombinace žlutozelených byla velmi nepřesná, což rozčílilo trenéra Antoine Kombouarého.
88'
FC Nnates je sice nastěhováno na útočné polovině, ale nic z toho.
87'
Zmatky před brankářem Selsem ukončuje až hvizd hlavního rozhodčího.
86'
Jeden hráč Nantes přihrávku předběhl, druhý jí dostal pouze na paty a balon následně ztratil ze své moci.
85'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Dimitri Liénard.
85'
Žlutou kartu dostává Charles Traoré (FC Nantes) za faul.
85'
Střela hráčů Nantes z druhé vlny mimo pokutové území se nezdařila.
84'
Střelu levačkou Ludovica Blase vytěsnil svou rukavicí do boční sítě brankář Sels – rohový kop pro Nantes!
83'
Obrana Štrasburku zapracovala ve svém pokutovém území velmi pozorně.
82'
V souboji jeden na jednoho byl na hranici pokutového území čistě obrán o míč Ludovic Blas.
81'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Jean-Ricner Bellegarde.
80'
Po centru z rohového kopu nepřesně hlavičkoval nad branku Andrei Girotto.
79'
Nyamsi již nestihl míč na hrací ploše, rohový kop pro FC Nantes.
78'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Pedro Chirivella, přichází Willem Geubbels.
77'
Hra musela být rozhodčím přerušena kvůli ležícímu hráči Nantes na hrací ploše.
75'
Snajin Prcić vyslal pohotovou střelu z voleje , která končí těsně nad břevnem branky Lafonta.
74'
Obranný zásha končí rohovým kopem pro Štrasburk, který i v oslabení ukazuje větší hlad po vítězství.
73'
Přímý kop pro hráče v červených dresech na útočné polovině hřiště.
72'
Hráči Štrasburku nyní dlouze obléhají pokutové území týmu Nantes.
71'
Zápasnickým chvatem vůči soupeři se provinil Charles Traoré.
70'
Hráči FC Nantes tak musí opět zapnout na vyšší stupeň, pokud dnes chtějí uspět za tři body.
68'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Po autovém vahzování si Guilbert
excelentně narazil se svým spoluhráčem a po centru se u první tyčče bezchybně prosadil ADRIEN THOMASSON a srovnává na 2:2! Asistence: Frédéric Guilbert.
65'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Kalifa Coulibaly, přichází Wylan Cyprien.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Fábio, přichází Charles Traoré.
64'
Další snaha Mosese Simona vyšla vniveč.
62'
Nyamsiho zakončení skvěle vyrazil brankář Lafont a následně odražený míč odehrál na rohový kop obránce Appiah!
60'
Ve středu hřiště byl odpískán dlaší nedovolený zákrok, nyní proti hráčům Nantes.
58'
Moses Simon nyní neuspěl když se dostal do presu dvou protihráčů a o míč přišel.
57'
Týmu Nantes hraje vše do karet vede 2:1, hraje navíc proti oslabenému soupeři.
55'
Před pokutovým územím byl odpískán další faul na hráče malé postavy v dresu Nantes Fábia.
53'
Fábio je ošetřován a VAR systém potvrdil červenou kartu pro hráče Štrasburku.
52'
Červenou kartu dostává Ludovic Ajorque (RC Štrasburk).
51'
Ajorque ostrým skluzem sestřelil obránce Fábia
48'
Nantes právě vstřelili branku!
Po dalším centru Mosese Simona, který byl přizvednut bránícím hráčem cestou pokutovým úzzemím, se díky skvělému výskoku přes obránce raduje RANDAL KOLO MUANI – 2.1! Asistence: Moses Simon.
48'
Nákop Nantes byl sražen mimo postranní čáru do zámezí.
47'
Hráč Štrasburku prošel neskutečným kličkováním přes tři bránící kužele v poodbě hráčů Nantes, avšak následná střela Thomassona do prostoru tří tyčí byla pouze propagačního rázu.
46'
Ve svižném tempu hrající utkání během první půle přineslo dvě branky. Na vedoucí branku Coulibalyho dokázal hostující Štrasburk ke konci poločasu regovat trefou Dialla.
45+2'
45+1'
Vysoký Ajorque poslal míč do ohně před branku, Štrasburk z toho nic nevytěžil.
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty!
44'
Po pěkné kombinici Guilberta – Sissoka a Thomassona si míč narazil o tyč HABIB DIALLO a z dorážky byl již stoprocentně úspěšný – 1:1! Asistence: Ibrahima Sissoko.
43'
Obránce Perrin zpacifikoval centr z přímého kopu v pokutovém území, následný centr Nantes velmi rychle opustil hrací plochu.
42'
Štrasburk hodně přiostřil hru což poznal Kolo Muani, který sice vstal celkem rychle, ale evidentně kulhá.
41'
Zatím veselí a pohoda panuje na tribunách stadionu v Nantes.
40'
Další hráč Nantes pravděpodobně Fábio je v lékařské péči.
38'
Akce Štrasburku končí daleko před pokutovým územím, díky přestupku odpískanému Sissokovi.
37'
Kolo Muani se po kličkování ocitl opět ve zcela nefotbalové pozici. Dnes asi nedohraje kotník nebo Achillovy šlachy. Opět je v lékařské péči.
36'
Včasný odkop obránce FC Nantes přerušuje hru.
34'
Moses Simon byl u levé postranní čáry zastaven jen pomocí faulu soupeře. Tato strana Štrasburku dost hoří a Nantes toho zatím využívá.
32'
Šikovná klička do protipohuby, prodloužený míč patičkou v pokutovém území na spoluhráče a nic z toho.... Ale pohledná akce v režii hráčů FC Nantes.
31'
Na druhé straně hřiště byl pískán útočný faul Thomassonovi.
30'
Kolo Muani se provinil u postranní čáry drobným faulem na protihráče.
29'
Další útok Nantes nebyl doveden do úspěšného konce.
28'
Nanenápadný centr za obranu soupeře si šikovně naběhl Andrei Girotto, ale míč poslal nad břevno branky, kterou stráží Sels.
27'
Rohový kop z pravé strany hřiště pro FC Nantes.
26'
Nepřesně mimo branku Nantes zakončoval jeden ze štrasburských hráčů.
25'
Hra se nyní odehrává převažně ve středu hrací plochy.
23'
Přetažený centr sice nakonec našel Kolo Muaniho, ale ten nebyl schopen v tento moment hry dobře zpracovat balon.
22'
Tempo utkání bylo doposud celkem svižné, úvodní branka by toto tempo mohla ještě navýšit.
20'
Po centru Mosese Simona zleva, který se uvolnil přes bránícího Perrina, se hlavou snadno trefuje KALIFA COULIBALY, jelikož ho bránící Djiku a Caci pouze stínovali – 1:0! Asistence: Moses Simon.
19'
Jelikož byl dohrán po střele soupeře musle být následně ošetřován na hrací ploše.
18'
Přízemní střelu ze střední vzdálenosti vyslal přímo na brankáře Selse Kolo Muani.
16'
Žlutou kartu dostává Anthony Caci (RC Štrasburk).
16'
Caci byl svým skluzem velmi pozdě v souboji s Castellettem a bude potrestán žlutým varováním od rozhodčího..
14'
Pallois včas na polovině hřiště přerušil rodící se útok Štrasburku.
13'
Po ztrátě míče ukázkově zabojoval a předvedl svou bojovnost na hraně obětavosti Dennis Appiah.
12'
Dle rozhodčího si v souboji s Habibem Diallem nedovoleně počínal obránce Fábio, který se velmi diví tomuto rozhodnutí.
11'
Že se v pozici vleže velmi špatně zakončuje poznal na vlastní kůži Diallo.
10'
Skákavý míč do pokutového území nakonec krotí brankář Matz Sels.
9'
Pod tlakem soupeře obrana Štrasburku chybuje při rozehrávce a bude to doslova rohový kop zdarma.
7'
Pohledná kombinace Štrasburku skončila pouze zablokovanou střelou v pokutovém území.
6'
Žlutou kartu dostává Nicolas Pallois (FC Nantes).
6'
Ostrým zákrokem se provinil obránce FC Nantes Pallois, který je svou tvrdou hrou pověstný po celé Francii.
4'
Rozehrávku po rohovém koopu ovládl s menšími potížemi brankář Lafont.
3'
Po ubráněném rohovém kopu měl velmi dobrou šanci Habib Diallo, kterou mu s vypětím všech sil zlikvidoval brankář Lafont – rohový kop!
2'
Po rohovém kopu Ludovic Blas vyslal střelu, kterou obránce Štrasburku srazil opět na rohový kop pro Nantes.
1'
Coulibalyho průnik byl u pravé postranní čáry včas přerušen obranou soupeře.
1'
FC Nantes bude hrát ve žlutých dresech, RC Štrasburk nastoupí k utkání v červených dresech.

FC Nantes: Lafont (C) – D. Appiah, Castelletto, Pallois, Fábio – Girotto, Chirivella – Simon, Blas, K. Coulibaly – Kolo Muani.
Náhradníci: Petrić – Ch. Traoré, Cyprien, Merlin, Moutoussamy, Pereira De Sa, Coco, Emond, Geubbels.

RC Štrasburk: Sels – Caci, Djiku (C), Nyamsi, Perrin, Guilbert – Thomasson, Prcić, Sissoko – Ajorque, Diallo.
Náhradníci: Kawašima – Le Marchand, Liénard, Bellegarde, Kandil, Diarra, Waris, Sahi.

Branky: 64. Mollet, 71. Wahi

ŽK: 37. Savanier, 42. Sakho, 90+3. Ferri – 35. Appiah, 44. Traoré, 73. Pallois, 90. Girotto, 90+3. Castelletto.

Nantes: Lafont (C) – D. Appiah, Girotto, Pallois, Ch. Traoré – Pereira De Sa (68. K. Coulibaly), Castelletto, Chirivella (77. Moutoussamy) – Coco (68. Emond), Kolo Muani, Simon.
Poslední utkání RC Štrasburk:

RC Štrasburk – FC Lorient 4:0 (3:0)

Branky: 39. a 45+2. Diallo, 28. Ajorque, 64. Thomasson

ŽK: 37. Sissoko (Štrasburk)

Štrasburk: Sels – Guilbert, Djiku (C), Nyamsi, Perrin, Caci – Sissoko (65. Bellegarde), Prcić (73. Aholou), Thomasson (74. Liénard) – Diallo (84. Waris), Ajorque (84. Sahi).
FC Nantes má víceméně také kolísavou formu. Vyznavači žlutozelené barvy také sbírají body především doma. Ve třech zápasech byli 100%. (Stade Brestois 3:1, ESTAC Troyes 2:0, Clermont 2:1) Na hřištích soupeřů je to o poznání horší.
RC Štrasburk přivezl ze dvou venkovních utkání pouze bod za remízu v Montpellieru. V Rennes podlehl 0:1. doma je to ovšem jiná písnička, což na vlastní kůži poznalo Saint Étienne 5:1 a následně i Lorient 4:0.
FC Nantes (9) se utká na svém hřišti se sousedem ze středu ligové tabulky v podobě týmu RC Štrasburk (7). Obě družstva v dosavadním průběhu soutěže nahrála shodně sedmnáct bodů.