Ligue 1 - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Auxerre : Nantes - 16. dubna 2023   15:00

Auxerre
5' Jubal  • 42' Da Costa
2:1
(2:0)
Nantes
55' Mohamed
Auxerre
Radu – Raveloson, Jubal, Jeanvier – Zedadka, M'Changama, B. Touré, I. Touré – Hein (82. Niang), G. Perrin (17. Sinayoko, 82. S. Dembélé) – Da Costa (64. Abline).
Léon – Pellenard, Sakhi, Boto, Autret.
Nantes
Lafont – Hadjam, Castelletto, Pallois, João Victor (46. Mollet) – Girotto – Simon (69. Ganago), Moutoussamy (46. Centonze), M. Sissoko (69. Delort), Blas – Mohamed.
Petrić – Coco, Corchia, Merlin.

Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 5:10. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:8.
Auxerre poráží Nantes poměrem 2:1. O góly domácího celku se postaral Jubal z penalty a Da Costa již v prvním poločase. Ve druhém pouze korigoval skóre Mohamed, nicméně Nantes závěrečným tlakem muselo hnát domácí fanoušky k velké nervozitě, která tak či tak skončila pro ně nakonec velkou slávou. Já se s Vámi pro tento textový přenos loučím a přeji Vám hezký zbytek víkendu.
90+4'
90+4'
Se střelou neměl Radu sebemenší problém!
90+3'
Nantes dostane ještě jednu šanci. Touré fauloval před vápnem Castelleta a bude se kopat přímák.
90+2'
Probíhá další šarvátka mezi hráči, do které se zapletl i trenér Nantes, který potřebuje aby jeho tým začal hrát.
90+1'
Auxerre drží míč na svých kopačkách, ale mají velký problém s jeho udržením. Nantes jsou hodně vysunuti.
89'
Na hřišti se roztrhla i menší potyčka mezi Palloisem a Dembelém o faulu, který podle obličeje hostujícího obránce Dembelé nafilmoval.
88'
Mollet fauloval M'Changamu, který následně zahrál přímý volný kop nakrátko.
87'
Do konce zápasu už moc nezbývá. Zatím co Nantes se snaží dostat hlouběji do hřiště, tak Auxerre zdržuje kde se dá.
86'
Následný přímák byl zahrán pouze do zdi, která jej zblokovala do autu.
85'
Nantes stále více a více hrozí. Tentokrát se ke střele mimo vápno dostal Centozene, který byl ale při střele faulován.
83'
Po delší době se do útoku dostal i domácí celek, jenže Abline nedokázal překonat brankáře Lafonta.
82'
Střídání v týmu AJ Auxerre:
ze hřiště odchází Gauthier Hein, přichází M'Baye Niang,
ze hřiště odchází Lassine Sinayoko, přichází Siriki Dembélé.
81'
Na zemi leží Hein, který kulhá. Zdá se, že nebude moct pokračovat.
80'
Zbývá pouze deset minut zápasu, ale Nantes začíná hodně tlačit na obranu domácího celku. Radu vychytal další střelu od Mohameda.
79'
Série tří velice nebezpečných střel od Nantes vždy zastavil brankář Radu, poprvé vyboxoval střelu pryč, následně hlavičku Girrota poslal do autu a následně si střelu Delorta pohlídal u pravé tyče.
76'
Blas poslal centr opět na Centozeneho, který se ale teďka k hlavičce nedostal. Zastavil jej Hein.
75'
Zedadka fauloval Girrota a s tím měl problém hostující trenér Antoine Kombouaré, který si odnáší žlutou kartu.
74'
Nantes začíná být čím dále víc nebezpečnější. Tentokrát Radua prověřil Centozene, který dostal centr od Blase.
72'
Mollet se dostal do skvělé střelecké pozice zpoza vápna, jenže volej trefil až do hlediště.
71'
Nantes začínají opět nakopávat balón za obranu a tentokrát jim to málem vyšlo. Míč zachytil Mohamed, jenže Radu byl skvěle připraven a nepustil útočníka do vápna.
69'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Igniatius Ganago,
ze hřiště odchází Moussa Sissoko, přichází Andy Delort.
68'
Sissoko se snažil překvapit brankáře Radua, ale i tak se mu nepodařilo míč dostat přes jednoho z domácích obránců.
67'
Žádná velká akce se teďka neděje. Hráči Nantes stále na něco čekají. Otázka na co, už musí začít hlavně útočit aby smazali vedení Aurrexe.
65'
Nantes zahrávali přímý kop, jenže střela Girotta letěla po zemi a Radu měl tak jednoduchou práci.
64'
ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Matthis Abline.
63'
Obránci Nantes se stále více a více vysouvají na polovinu hřiště.
61'
Simon se uvolnil od Ravelosona a centroval do malého vápna, kde na něj čekal Blas. Radu byl, ale u centru dříve.
60'
Rohový kop nebyl zahrán bůhvíjak dobře. Míče se zmocnil domácí celek, který ale míč hlídá.
59'
Pallois se snažil odkoupnout míč do bezpečí, jenže trefil Tourého, který pomohl hostům k autu.
57'
Podle statistik má Nantes 362 zkompletovaných přihrávek. Hra i podle toho tak vypadá. Hráči ve žlutém se snaží spíše kombinovat, jenže i to zatím k ničemu velkému nevede. Kromě jednoho gólu prakticky žádnou další velkou akci neměli.
56'
Sinayoko se rozhodl, že vezme další šanci na sebe a dostal se až do vápna hostujícího týmu. Střela letěla pouze centimetry nad břevno.
55'
Nantes právě vstřelili branku!
Prakticky z ničeho nic dokázal Girotto se dostat až do pozice před vápnem, kde centroval na MUSTAFU MOHAMEDA, který hlavičkou překonal brankáře Radua.
54'
Nantes hraje pod velkým tlakem, jak fanoušků, tak i skóre. Nedaří se jim ani pořádně rozehrát. Zdá se, že jsou i dost nervózní.
52'
Během minuty byl Mollet dvakrát faulován. Jednou od Tourého a podruhé od Zedadky. Oba dva fauly se mohly trestat kartou.
51'
První střelu na Radua vyslal i Mohamed, který ale poslal míč daleko nad bránu.
49'
Začátek druhého poločasu je zatím mnohem více aktivní jak celý první poločas. Střídající Centonze se dostal do úniku, ale na poslední chvíli jej zastavil M'Changama.
48'
Auxerre začalo poločas zhurta a z rohového kopu, který byl po zblokované střele Jeanviera se před brankou stal velký chlum hráčů. Prvně Hein trefil tyč, následně Sinayoko střelil míč do Lafonta, Da Costa označkoval spojnici a nakonec opět Hein trefil Lafonta. Čtyři šance a nic z toho. Velká škoda pro domácí fanoušky.
46'
ze hřiště odchází João Victor, přichází Florent Mollet,
ze hřiště odchází Samuel Moutoussamy, přichází Fabien Centonze.
46'
Oba týmy už nastupují na hřiště. Zachvíli pokračujeme.
Máme za sebou první poločas, který byl celkem vyrovnaný i když skóre tak nevypadá. Hned v druhé minutě poslal do vedení domácí Jubal, který využil možnost penalty po ruce Victora. Na konci poločasu zvýšil skóre Da Costa, který využil zmatku před bránou a rozvlnil síť hostujícího týmu. Nantes má před sebou hodně práce do druhého poločasu. Zůstaňte s námi.
45+4'
45+3'
Hein si počínal na hostujícího hráče Sissoka a omylem ho podkopl. Ten se drží za koleno, ale zdá se, že to rozchodí.
45+2'
Hráči v bílém nikam nespíchají a míč si drží na kopačkách. Zatím se nikam nehrnou.
44'
Rozhodčí ještě gól přezkoumával kvůli ofsajdu Tourého, jenže ten se neprokázal a Auxerre vede 2:0.
42'
Auxerre právě vstřelilo branku!
Následný rohový kop, chytil v pohodě brankář Lafont, jenže jeho rozehrávku zachytil jeden z domácích záložníků a ten se pokusil vystřelit na Lafonta, jenže ozančkoval pouze břevno. NUNO DA COSTA tím pádem pouze posílal míč do prázdné branky.
41'
Simon fauloval Jeanviera, který se dostal až do půlkruhu. Žlutý hráč se pokusil s rozhodčím ještě vyjednávat, jenže neúspěšně. Následný přímák byl trestně poslán do hlediště.
40'
Nantes zkusili prolomit obranu Auxerre, jenže Simon nepropasíroval míč na Mohameda, který je v tímhle zápase dosti neviditelný.
39'
Jedná se o Zedadku, který odchází společně s zdravotníky za autovou čáru.
37'
Hein se snažil odkopnout míč a trefil jednoho z útočníků Auxerre, který leží na zemi dost otřesen. Uvidíme, co se bude dít.
36'
Joao Victor se dopustil faulu na Palloise, který se rozebíhal u levé postranní čáry. Naprosto zasloužená žlutá karta. Kdyby byl rozhodčí přísnější, dalo se to trestat i kartou červenou.
35'
Touré se zbavil dvou žlutých obránců, jenže jeho střela by se dala nazvat tragickou. Míč letěl daleko nad bránu a skončila v horních řadách stadionu.
34'
Heim fauloval Da Costu a Nantes zahrálo přímák pouze do hrudi brankáře Radua.
33'
Hned jak jsem dopsal tuto zprávu tak Touré dokonale vystihl moment překvapení a společně s Da Costou a Heinem se drali na dva obránce. Da Costa se dostal i ke střele, která jenom tešně minula tyč.
32'
Na hrací ploše je moc toho neděje. Nantes si stále míč stále nakopávají.
30'
Máme za sebou první půl hodinu zápasu a zatím to spíše připomíná oťukávanou.
29'
Faulu se teďka dopustil i Jeanvier na Girotta. Rozhodčího, ale zůstavá tento zákrok klidný.
28'
Lafont poslal míč po zemi na Hadjama, který ale dalším nákopem poslal míč do autu. Vypadá to, že dneska oba týmy hrají právě na dlouhé nákopy za obranu, jenže ani jednomu se to nedaří.
27'
Castelleto poslal k zemi Sinayoka, který se ale rychle zvedl. Ale i tak následný přímý kop skončil za postranní čárou.
25'
Na tento rychlý útok odpověděli i hráči domácího týmu. Da Costa vystřelil velice nebezpečnou střelu na Lafonta z prostoru mezi kruhu, jenže Lafont si pohotově se střelou poradit a vyrazil ji do bezpečné části hřiště.
24'
Simon se rozhodl že zkusí prosprintovat až do vápna, jenže jej podle pravidel ho Raveloson odzbrojil.
22'
Hostující celek se nikam moc nežene a spíš si hráči ve žlutém přihrávají na půli hracího pole.
21'
U hráčů Nantes proběhla špatná domluva a Hadjam, který posílal nákop na Moutussamyho si vzal na starost Blas, který ale stál v ofsajdovém postavení.
19'
Přímák byl zahrán do autu, byl strašně špatně kopnutý. Míč se vrací k domácímu brankáři Raduovi.
19'
Joao Victor fauloval útočícího Blase, který bude zahrávat přímák z levé strany.
18'
Sinayoko jde do hry, jenže prvně si navlékl dres naopak. Připomnělo mě to slavný moment Maria Balotelliho, který měl problémy s rozlišovákem. Nicméně, jdeme zpět ke hře.
17'
ze hřiště odchází Gaëtan Perrin, přichází Lassine Sinayoko.
16'
Nakonec si jej zdravotníci jenom odvedli mimo hrací pole, nejspíš se jedná pouze o něco malého, ale kdo ví.
15'
Perrin se zdá mít problémy s kotníkem, jsou přivoláni i zdravotníci. Vypadá to, že chce pokračovat, ale jeho kotník je proti. Nedokáže se ani postavit.
14'
Lafontovi vůbec odkop nevyšel a pomohl tak Auxerre, kteří se dostali do dost zajímavé akce, jenže M'Changma nenacentroval na hlavu Heina, který míč nezachytil a odletěl do autu.
13'
Blas se snažil hru trošku rozběhnout, jenže proti byl Zedadka, který odkopl míč zase daleko. Míč si nakonec bere Lafont.
12'
Poprvé v zápase má na svých kopačkách hostující tým, jenže si stejně pouze přihrávají na své polovině a nikam nespíchají.
11'
Girotto opět fauloval Jeanviera, domácí obránce se může cítit zatím jako lidově řečený hadrový panák. Následný volný kop skončil daleko nad bránou.
9'
Touré vyslal míč na Perrina, který následně centroval do vápna na Heina. Jenže ještě před pokusem o hlavičku si míč vzal do rukou Lafont.
8'
Simon se snažil obrat Jeanviera o míč, jenže si pomohl faulem. Rozhodčí si to se Simonem ještě vyřizuje.
7'
Auxerre drží míč na své polovině, nicméně hráči v žlutém se snaží svoje protivníky napadat, jenže neúspešně.
5'
JUBAL kopnul penaltu perfektně a Lafont si ani neškrtnul, ba i skončil na druhou stranu. Domácí fanoušci jsou v laufu.
3'
Domácí budou kopat penaltu! Nejspíše k ní postaví Jubal.
2'
Druhá minuta a už se zkoumá ruka hostujícího Victora v pokutovém území. VAR jde do akce.
2'
Do první akce se dostal domácí tým, jenže Da Costa nezpracoval přihrávku Pellenarda.
1'
Rozehrávku měli na starost domácí, kteří hrají v čistě bílých dresech. Hostující Nantes hraje ve svých typických žlutých barvách.
1'

AJ Auxerre: Radu – Raveloson, Jubal, Jeanvier – Zedadka, M'Changama, B. Touré, I. Touré – Hein, G. Perrin – Da Costa.
Náhradníci: Léon – Pellenard, Niang, Sinayoko, Abline, Sakhi, Boto, Autret, S. Dembélé.

FC Nantes: Lafont – Hadjam, Castelletto, Pallois, João Victor – Girotto – Simon, Moutoussamy, M. Sissoko, Blas – Mohamed.
Náhradníci: Petrić – Coco, Ganago, Corchia, Mollet, Centonze, Merlin, Delort.
Oba týmy se naposledy utkaly na Nový rok, a to po pětileté odmlce. 1. ledna rozhodl o hubené výhře Nantes v poměru 1:0 sváteční střelec Marcus Coco, pro něhož jde doteď o jedinou gólovou trefu v sezoně. Kdo se bude radovat tentokrát? Sledujte náš "texťák" a budete v obraze!
Zatímco Auxerre stoupá tabulkou vzhůru, Nantes po dobrém vstupu do sezony upadlo do krize a klesá postupně na dosah sestupovým pozicím. Svěřenci trenéra Kombouarea nevyhráli v lize už sedm utkání v řadě, a v současnosti se tak se ziskem 31 bodů a skóre 32:42 nacházejí na 14. místě. Naposledy remizovali na domácím stadionu 2:2 s Monakem. Zcela opačnou tvář ukazuje Nantes v domácím poháru, kde postoupilo po vyřazení Lyonu nečekaně až do finále. Nejlepšími klubovými střelci jsou v rámci Ligue 1 Francouz Ludovic Blas a Egypťan Mostafa Mohamed. Oba se během aktuálního ročníku trefili již sedmkrát.
Auxerre se v posledních kolech herně zvedlo. Za posledních pět zápasů prohrálo jen jednou. Minulé dva duely navíc shodně vyhrálo – naposledy rozdílem třídy 3:0 na půdě Ajaccia, a to díky skvělému prvnímu poločasu, v němž padly všechny tři góly. V dvacetičlenné tabulce je Auxerre se ziskem 29 bodů a silně záporným skóre 27:51 aktuálně na 15. místě s tříbodovým náskokem na první sestupovou příčku. Nejlepšími střelci týmu jsou dva čtyřbrankoví útočníci – M'Baye Niang ze Senegalu a Kapverďan Nuno Da Costa.
Hezké nedělní odpoledne. Francouzská Ligue 1 Uber Eats má dnes na programu celkem sedm zápasů 31. kola. V tomto textovém přenosu se podrobněji zaměříme na souboj mezi týmy AJ Auxerre a FC Nantes. Řečí sázkových kurzů nemá duel dvou tabulkových sousedů výrazného papírového favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.