Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Angers - 11. ledna 2023   21:00

Paris SG
5' Ekitike (Mukiele) • 72' Messi (Mukiele)
2:0
(1:0)
Paris SG
Donnarumma – Ramos, Marquinhos (C), Danilo Pereira – Mukiele, Ruiz (79. Zaire-Emery), Vitinha (86. Bitshiabu), Bernat – Messi, Neymar – Ekitike (80. Soler).
Navas, Rico – Gharbi, Housni, Kari, Sarabia.
Wattellier – Grosbost, Coniglio
Parc des Princes, Paříž
Angers
Bernardoni – Abdoula. Bamba, Hountondji, Blažič, S. Doumbia – B. Mendy (80. Taïbi), Capelle (C) (62. Al Milálí) – bin Tálib, Hunou (61. Salama), Abdelli (62. Búfál) – Sima (80. Thioub).
Borne – Ousm. Camara II, Bahoya, Rao-Lisoa.

Utkání je u konce a favorit se může začít radovat z dalších bodů. Po přestávce ale PSG docela překvapivě pouštělo soupeře do kombinaci i do zakončení, Angers se ale dnes nepotkalo s přesností, když důkazem byla zahozená obrovská šance Simy. Klid na kopačky domácích přišel až v 72. minutě, kdy po rychlé narážečce skóroval po zemi Lionel Messi. Skóre se nám pak už nepohnulo, PSG vyhrálo 2:0 a je tak v čele tabulky se 47 body. Naopak Angers je poslední s pouhými osmi body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 3:6. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 5:10.
90+5'
90+4'
Domácí ještě rozehráli jeden rohový kop, tohle ale bylo bez ohrožení Bernardoniho branky.
90+3'
Neymar ještě proti udělení karty protestoval, měl by ale mít na paměti, že se s ním nedávno sudí nemazal a během chvíle jej po dvou žlutých kartách vyloučil. A za protesty by klidně druhá žlutá mohla přijít...
90+2'
Ještě jedna žlutá karta, po souboji na půlce a strčení do protivníka byl potrestán domácí Neymar.
90+1'
Hosté chtějí alespoň snížit, i v úplném závěru se cpou k vápnu soupeře.
90'
Gólman Angers se blýskl i po rohovém kopu, kdy vyrazil Mukieleho hlavičkové zakončení. Dnes je velkou oporou svého celku.
90'
Tentokrát míč přeběhl Messi a zakončoval Neymar. Zeď překonal, ale střelu pod břevno vyškrábl Bernardoni na rohový kop.
89'
No a faulující Miha Blažič za svůj zákrok dostal žlutou kartu.
88'
Messi zasprintoval středem a i když nezakončil, tak vybojoval alespoň zajímavý přímý kop.
87'
Salama to zkusil technickou ranou levou nohou, Donnarummovu branku však o docela velký kus minul.
86'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Vitinha, přichází El Chadaille Bitshiabu.
85'
Na zemi leží domácí Vitinha, kterého tvrdě atakoval Búfál. Drží se za koleno. Celý zákrok se obešel bez karty.
84'
Zase se kontrolovalo video, netrvalo však dlouho a gól byl definitivně neuznán.
83'
Domácí po pěkné akci a prostrčení míče za obranu dali třetí branku, když se po otočce prudkou ranou trefil Neymar, ale i tentokrát letěl praporek vzhůru.
83'
Neymar svým centrem od rohového praporku hledal Ramose, ten byl ovšem předskočen a bylo po případné šanci.
82'
Z dálky zakončoval Zaire-Emery, jeho rána byla Blažićem sražena na rohový kop.
81'
Trochu hlušší pasáž zápasu, sledujeme kombinace převážně ve středu hrací doby. Tohle ale PSG bohatě stačí.
80'
Střídání v týmu Angers SCO:
ze hřiště odchází Abdallah Sima, přichází Sada Thioub.
80'
ze hřiště odchází Batista Mendy, přichází Waniss Taïbi.
80'
ze hřiště odchází Hugo Ekitike, přichází Carlos Soler.
79'
ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Warren Zaire-Emery.
77'
Hosté se ještě nevzdávají, snaží se o vybudování nějaké akce, jdou však v tuto chvíli do plných.
76'
Definitivní pojistku mohl dát Bernat, stačilo jen, aby po kombinaci na levou stranu zcela volný zakončoval. Jenže ještě hledal Messiho s Neymarem a tuto přihrávku už obrana Angers vystihla.
74'
PSG se po druhé brance může více uklidnit a dotáhnout zápas do zdárného konce.
72'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
No tak pozor! Situace se ještě kontrolovala na videu a po poměrně dlouhém čekání se verdikt změnil! Celá kombinace byla podle pravidel, Mukiele LIONELA MESSIHO vysunul právě včas a jeho křížné zakončení tak znamená vedení 2:0.
72'
O malou chvíli později předvedli domácí kombinaci na hranici šestnáctky, Mukiele přiťukl na Messiho , který chytře po zemi podél gólmana uklidil míč do sítě, jenže radost PSG trvala jen malou chvíli. Do té chvíle, než pomezní zvedl praporek a odmával ofsajd.
72'
Ramos se snažil najít Neymara, jenže mu poslal až moc vysoký centr. Situaci nevylepšil ani Bernat.
70'
Zatímco hostující Doumbia nenašel dvakrát příležitost k centru, z hlediště se zase nese nespokojený pískot fanoušků PSG.
69'
PSG si koleduje o vyrovnání, neboť pouští soupeře čím dál častěji na dostřel.
67'
Jeho provedení pro branku PSG nebezpečné nebylo, už se tedy bude hrát opačným směrem.
66'
Zleva se k centru dostával hostující Búfál, ten byl ovšem sražen. Angers bude pokračovat rohovým kopem.
65'
Ofenzívě PSG to po pauze moc nejde, v koncovce to skřípe a je v ni mnoho nepřesností.
64'
Teď už zase domácí favorit, ten hledá cestu k brance přehuštěným středem.
62'
ze hřiště odchází Himad Abdelli, přichází Sufján Búfál.
62'
ze hřiště odchází Pierrick Capelle, přichází Faríd Al Milálí.
61'
ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází Amine Salama.
61'
Nechybělo mnoho a bylo srovnáno! Hosté předvedli rychlý přechod do útoku, na pravou stranu dostal přihrávku zcela volný Sima, jenže z výborné pozice Donnarummovu branku vysoko překopl!
60'
Hosté u míče a hledají cestu k brance.
59'
Ekitike mohl přidat svou dnes druhou branku. Nejprve sice netrefil přihrávku od brankové čáry, poté ale střílel z otočky a donutil jít Bernardoniho bleskově na zem!
57'
Angers hraje po přestávce rozhodně aktivněji, než před přestávkou a Donnarumma tak musí dávat velký pozor. Nyní krotil centr z levého křídla.
56'
Messi rozehrál do vápna, přiklepnutí pak mířil na Ramose, jenže ten byl před případnou hlavičkou zablokován.
56'
Je tu přímý kop pro PSG, Bernardoni si tak musí postavit pořádnou zeď.
54'
Ramos zcela pokazil rozehrávku, doslova namazal soupeři a jeho zaváhání pak musel hasit obětavý Marquinhos.
53'
Je tu žlutá karta pro hostujícího Pierricka Capelleho, který vědomě sáhl rukou po míči a zastavil tak akci soupeře.
52'
O malou chvíli později zakončoval z úhlu Ekitike, Bernardoni jej vychytal, ale i kdyby gól padl, neplatil by pro útočníkův ofsajd.
51'
Teď už předvedli domácí alespoň náznak útočení, pravou stranou se o akci snažil Mukiele.
49'
No a dokonce tu byla i střela od bin Táliba. Šla však mimo a navíc se po dokončení celé akce mával jeho ofsajd.
49'
Stadionem se nese nespokojený pískot fanoušků, těm se nelíbí, že PSG nechává soupeři prostor pro kombinace.
47'
V úvodu druhé půle se dopředu dostal hostující tým, ale ještě před centrem tu bylo technické provinění a hrát už bude PSG.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
Je za námi první poločas, do kterého měli domácí velice povedený vstup a už v páté minutě se po Mukieleho centru prosadil Hugo Ekitike. PSG pak i nadále pokračovalo v tlaku, na Bernardoniho se řítil jeden útok za druhým jenže ten předváděl výborné výkony, hned dvakrát přelstil Ramose a recept na něj nenašel ani Lionel Messi. Po opravdu výrazné převaze si tak pařížský klub odnesl do kabin pouze těsný náskok 1:0.
45+1'
45'
Vše skončilo centrem z levého křídla, vysoký pas si do svých rukavic stáhl pozorný Donnarumma.
44'
Po dlouhé době se do útoku dostávají i hosté, jejich kombinace je doprovázena pískotem publika.
42'
Ostrý pas našel na levé straně Bernata, ten chtěl hned sklepnout na Neymara, jenže mezi sebou nenašli porozumění a míč skončil u hráčů Angers.
40'
Pokračuje obrovská převaha domácích, hráči Angers brání na vápně někdy i v deseti lidech.
39'
Pěknou kličkovanou předvedl Ekitike, už byl v šestnáctce, když zakročil poslední z obránců a míč mu ukopl od nohou.
38'
Neymar míč pouze přeběhl a tak zakončoval Messi. Trefil ovšem hráče ve zdi.
37'
A teď pozor. Hosté faulovali kousek od hranice vápna a to je ideální pozice pro hvězdné duo PSG!
35'
Neymar hledal rozběhnutého Messiho, tentokrát ale celý brejk zastavila vracející se obrana Angers.
33'
Za obranu Angers si teď naběhl Messi, dokázal se vyhnout ofsajdu a zakončoval křížnou ranou. Bernardoni ale jeho pokus vyrazil!
32'
Bernardoni rozehrával od svého vápna, po nákopu se ale míč prakticky ihned dostal až k Donnarummovi.
32'
Messi a Ekitike se snažili rozvinout Neymarovu přihrávku, dopustili se u toho ovšem útočného faulu.
30'
Bernat nenašel odvahu a ani prostor na průnik levou stranou, raději tak volil zpětnou přihrávku.
29'
Další ze standardek PSG, tentokrát to domácí pojali jako signál, nicméně totálně nepovedený.
27'
Ekitike byl při svém centru z pravé strany zablokován. PSG začíná svůj tlak opravdu mohutně stupňovat.
26'
Zase jsme tu měli souboj mezi Bernardonim a Ramosem, i tentokrát z toho vyšel jako vítěz gólman Angers. Byl u míče o malý okamžik dříve, než Ramos, který si nabíhal na Messiho centr z přímého kopu.
25'
Po další akci PSG museli hosté odvracet na rohový kop, ten už ale pro Bernardoniho branku nebezpečný nebyl.
24'
Po dlouhý přípravách přilétl z levé strany ostrý centr, k hlavičce se dostal Ramos, jenže gólman Bernardoni předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil!
22'
Neymar opět na trávníku a teď z toho bude i přímý kop pro domácí celek. Hráči Angers sice protestují, sudí je ale neoblomný.
20'
Nyní už ale pískal a to aby zkontroloval Neymara, kterého v souboji o míč lehce nakopl Capelle. Brazilská star sice kulhá, bude ale normálně pokračovat.
19'
Trocha nepřesností na obou stranách, několik tvrdších soubojů, rozhodčí nechává hru plynout.
17'
Neymar se zatím docela trápí při zpracovávání přihrávek, nepřijal ani poměrně snadný pas od Messiho.
16'
Menší nedorozumění mezi Donnarummou a obranou PSG, vše vyvrcholilo tím, že gólman musel odkopávat. Moc mu to ale nevyšlo, při návratu k bráně ale vše napravil.
15'
Neymar si nabíhal na dlouhou přihrávku na levou stranu, bylo to ale až moc prudké a nechytatelné.
14'
Sledujeme trpělivou hru pařížského celku, žádné zbrklé nákopy do přehuštěného prostoru.
12'
Domácí dostali výhodu, Messi zasprintoval k vápnu, kde chtěl prostrčit míč na Neymara, jenže to nebylo moc přesné a vše skončilo u Bernardoniho.
10'
Donnarumma rozehrává od své branky, volí krátký pas. PSG nikam nepospíchá.
10'
Neymar hledal patičkou Messiho, tuto parádičku ale vystihl bin Tálib a odkopl.
9'
Vypadá to, že dnes uvidíme fotbal na jednu branku, na tu hostující. PSG totiž svému soupeři míč prakticky nepůjčuje.
8'
Marquinhos si narážel s Messim, obrana Angers ovšem k oběma hráčům bleskově přistoupila a zablokovala je ještě před střelou.
7'
Sergio Ramos sice neprošel pravou stranou, PSG je ovšem i nadále u míče.
6'
Angers se na krátkou chvíli dostalo na útočnou polovinu, následovala ale okamžitá ztráta a už zase kombinují domácí.
5'
No a už tu máme první gól. Po krátké kombinaci u vápna se míč dostal na pravou stranu, odtud nacentroval Mukiele, našel HUGA EKITIKEHO a ten z první sklepl ke vzdálenější tyči. Bernardoni se natahoval marně a je to 1:0.
4'
Bernat nenašel prostor pro centr, PSG tak postupnou kombinací přeneslo hru na opačnou stranu.
3'
Akce středem, Neymar však v čistém souboji o míč u vápna byl obehrán. A Angers otáčí hru opačným směrem.
2'
Domácí tým hned od úvodu drží míč na svých kopačkách a kombinuje na útočné polovině.
1'

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Ramos, Marquinhos (C), Danilo Pereira – Mukiele, Ruiz, Vitinha, Bernat – Messi, Neymar – Ekitike.
Náhradníci: Navas, Rico – Bitshiabu, Gharbi, Housni, Kari, Sarabia, Soler, Zaire-Emery.
Trenér: Christophe Galtier

Angers SCO: Bernardoni – Abdoula. Bamba, Hountondji, Blažič, S. Doumbia – B. Mendy, Capelle (C) – bin Tálib, Hunou, Abdelli – Sima.
Náhradníci: Borne – Búfál, Ousm. Camara II, Al Milálí, Salama, Taïbi, Thioub, Bahoya, Rao-Lisoa.
Trenér: Adbelaziz Bouhazama

Rozhodčí: Wattellier – Grosbost, Coniglio.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Parc des Princes začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Eric Wattellier, kterému budou na pomezí asistovat Mathieu Grosbost a Laurent Coniglio.
Paris Saint-Germain

Domácí tým je lídrem soutěže se 44 body, což znamená čtyřbodový náskok na druhé Lens a osmibodový na třetí Marseille. Po skončení světového šampionátu PSG nejprve porazilo Štrasburk 2:1, aby pak prohrálo v Lens 1:3! Opětovné zlepšení přišlo ve francouzském poháru, kde pařížský tým vyhrál na půdě Châteauroux 3:1.

Angers SCO

Hosté jsou v tabulce zcela na dně a za celý ročník nasbírali pouhých osm bodů a na nesestupové pozice už ztrácí sedm bodů. Po dlouhé pauze Angers v lize padlo na trávníku Ajaccia i doma s Lorientem a výhra přišla až v poháru a to ještě až v rozstřelu, neboť v duelu proti Štrasburku gól nepadl. Angers pak u svého soka uspělo až 5:4 na penalty.
Dobrý večer u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 18. kola mezi týmy Paris Saint-Germain a Angers SCO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.