Česko - Francie | ONLINE | 2.5.2017 11:00 | ME hráček do 17 let 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Je konec. Český národní tým sice prohrál své první utkání na turnaji, Francie zvítězila 2:1, ale i tak předvedly Češky velice sympatický výkon. Zaplněné hlediště určitě bude odcházet z Doosan Areny spokojené, protože bojovnost a nasazení národního týmu musel každý ocenit.
O výhře Francie rozhodla Melvine Malardová, která se parádně prosadila hned dvakrát, za Českou republiku dokázala pouze korigovat stav Gabriela Šlajsová. Cardiaová poté sice neproměnila pokutový kop, když českou bránu úplně minula, ale i tak si Francie vedení nakonec pohlídala.
Ze západočeské metropole je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přejí hezký zbytek dne!
80+3
Konec zápasu.
80+2
Hráčky Francie jsou u českého vápna, drží míč daleko od své brány.
80+2
Úžasný zákrok předvedla Olivie Lukášová! Ta ve stoprocentní šanci vychytala Cardiaovou, už mohlo být rozhodnuto!
80+1
Hlavní sudí nastaví ještě tři minuty!
80
Je tu ještě autové vhazování v blízkosti velkého vápna, Češky budou mít ještě další šanci na centr.
79
Po centru hlavičkovala z velké dálky Lišková, ale brankářka Lerondová míč bez problémů chytá.
78
Další roh českého týmu! Hrací doba už se neúprosně krátí, jedna z posledních šancí na vyrovnání.
77
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Laure Sureauová, přichází Melanie Ribeiro De Carvalhoová.
76
Francie se se štěstím dostala do velkého vápna, ošemetnou situaci však domácí obrana zvládla. Po rychlém brejku Česku bude následovat rohový kop domácího týmu.
75
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Gabriela Šlajsová, přichází Klára Cvrčková.
74
Po delší době se i Francie dostala k útočné kombinaci, tu však hráčky Česka rychle zastavily. Vykopávat bude brankářka Lukášová.
72
Nakonec se Češky opět po pravé straně dostaly k centru, ten nakonec uzmula brankářka Francie Lerondová, která vykopává. Nyní ale drží míč znovu Češky.
72
Český národní tým i nadále tlačí na hostující obranu, ta je zatím pevná jako skála. Francie trpělivě brání svůj získaný náskok.
70
Cardiaová se ve vápně skvěle uvolnila, ale nakonec se nedostala k pořádné střele, Češky míří do rychlého brejku.
69
Na hřišti se přiostřuje, Francouzky přidaly na důrazu, chtějí ukázat, že své vedení nedají lacino. Hostující hráčky se navíc poslední minuty spíše brání a drží výsledek.
68
Stadion opět žene českou reprezentaci za vyrovnáním, Češky jsou v posledních minutách aktivnějším týmem. Nyní jsou opět u vápna Francie.
Dnešní utkání sleduje neskutečných 10219 diváků.
64
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Oceane Deslandesová, přichází Sandy Baltimoreová.
64
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Viktorie Suchánková, přichází Nela Krejčířová.
63
Češky nyní cítí šanci a snaží se hrát aktivněji. Rozehrávají akci ze své poloviny, znovu to je po pravé straně.
61
Mickaella Cardiaová se svým pokusem nepopasovala nejlépe, míč poslala mimo branku! Česko žije!
60
Faul a následuje pokutový kop pro Francii!
59
Hra je nyní dosti nepřesná, oba týmy si spíše vyměňují míče ze strany na stranu. Francouzské hráčky však i nadále kontrolují hru.
57
Hráčky národního týmu se opět snaží prosadit po pravé straně, ale hostující fotbalistky jsou na tyto akce už dobře připravené. Dopředu míří Francie.
56
Francouzky jsou nyní opravdu velice nebezpečné a rychle kombinují na české polovině. Nakonec se však provinily faulem a rozehrávají Češky.
55
Jenže hráčky Francie se chtějí také vzít vedení o dvě trefy rychle zpět, takže znovu okupují české vápno. Domácí obrana je však velmi pozorná.
53
Česko právě vstřelilo branku!
Tak to je paráda! Nejlepší možná odpověď českého týmu na druhy gól Francie! Po další akci z pravé strany, kde jsou Češky skutečně nebezpečné, míč propadl až ke GABRIELE ŠLAJSOVÉ, která se s ničím nepárala a skvělou ranou překonala Lerondovou. Máme sníženo, stadion bouří a žene Češky za vyrovnáním!
52
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Melvine Malardová, přichází Mickaella Cardiaová.
50
Francie právě vstřelila branku!
A z rohového kopu se Francouzky opět prosazují! Dlouhý centr Bachaové přeletěl skoro všechny hráčky ve velkém vápně, kde se do něj v pádu opřela opět MELVINE MALARDOVÁ, která již podruhé ukázala svou neskutečnou šikovnost. Dává druhý gól a Francie vede už 2:0.
49
Jessy Rouxová svým důrazem vybojovala rohový kop pro Francii.
48
Národní tým je opět v maximální blízkosti velkého vápna, za moment snad pošlou domácí hráčky centr před bránu.
To se nakonec nepovedlo, hráčky Francie akci rychle zabránily a odkopávají.
47
Ale i Francouzky mohou zahrát nepřesně. Míč končí v autu, takže Češky budou vhazovat.
46
Valášková šikovně udržela míč pro český tým, ale následná přihrávka se nepovedla. Francie se opět postupnými kroky blíží k české bráně.
45
Nyní česká obrana zareagovala na poslední chvíli! Martinová centrovala na Rouxovou, ale Češky nakonec míč posílají do bezpečí. Rouxová by jinak bez problémů zakončovala.
44
Kapitánka Stašková se prohnala po pravé straně a vybojovala autové vhazování. Následný centr Česka byl moc dlouhý, rozehrává Lerondová od své brány,
43
Na pravé straně byla úplně volná Rouxová, ale o míč rychle přišla. Záhy se na zemi ocitla Malardová, ale o faul se nejednalo. Rozehrávají Češky.
42
Národní tým nerozehrál úplně nejpřesněji, takže budou vhazovat Francouzky. Těm se velmi daří ve středu hřiště, kde získávají většinou míčů.
41
Češky se ihned po rozehrávce ze středového kruhu vrhly do útoku, ale jejich ofenzivní akce zatím hráčky Francie eliminují. Vedoucí tým se nyní také dostává dopředu.
41
Začal druhý poločas.
Jdeme na to, fotbalistky Česka i Francie nastupují na hrací plochu, druhý poločas duelu za chvíli začne! Český tým ztrácí jeden gól, ve druhé půli se tedy bude snažit o rychlé vyrovnání.
Máme za sebou první poločas úvodního utkání České reprezentace na ME žen do 17 let. Soupeřky českého týmu z Francie mohou být zatím spokojenější, neboť po polovině utkání vedou 1:0. O zatím jedinou branku se po parádní akci postarala útočnice Melvine Malardová, která se prosadila po šikovné akci přesnou střelou. Francie kontrolovala hru, nicméně i Češky ukázaly, že umí nebezpečně zahrozit. Nejaktivnější fotbalistkou národního týmu je bezesporu Eliška Dvořáková, která na pravé straně dělá hráčkám Francie neustále problémy. Pěknou střelou se prezentovala i Aneta Pochmanová, ale jinak je brankářka Lerondová spíše bez práce.
40
První poločas skončil.
39
Nebezpečnou akci Francie perfektně překazila Šperová, která hráčkám hostí ukradla míč. Poté však Češky nerozehrály dobře, takže hrají opět Francouzky.
38
Aneta Pochmanová už chtěla poslat míč do velkého vápna, nicméně zastavuje ji hvizd hlavní sudí – je tu ofsajd českého týmu.
38
Gabriela Šlajsová motala obranu Francie na pravé straně hřiště, nakonec z toho je aut pro Česko.
37
Francouzský celek nyní kombinuje na své polovině hřiště, Češky zatím poctivě vyčkávají na svou šanci. Obrana národního týmu funguje v posledních minutách bezvadně.
36
Druhý roh Suchánková zahrála úplně stejně, gólmanka Francie nyní míč drží ve své náruči a rychle rozehrává akci svého týmu.
35
Viktorie Suchánková ho zahrála hodně zajímavě, míč šel rovnou do branky! Brankářka Lerondová si však akci pohlídala – další roh.
34
Aktivní Eliška Dvořáková opět posílal míč do vápna, nakonec z toho bude rohový kop pro Českou republiku.
33
Česká fotbalistky rozehrávají od vlastní obranné řady, přihrávka na levou stranu byla příliš rychlá, takže na ní rozběhnutá Šlajsová nakonec nedosáhla.
32
Hostující Francouzky však akce České republiky zatím rychle pacifikují, nyní rozehrává brankářka Lerondová. Češky dobře napadají, ale šikovně hráčky Francie jim míč moc nepůjčují.
31
Po pasáži, kdy byly k vidění hlavně nepřesné pasy, se dopředu dostala Francie. Zastavuje ji však další ofsajd, Češky mohou založit novou akci.
29
Po centru z pravé strany si po delší době sáhla na míč i gólmanka Lukášová, která okamžitě posílá míč dopředu. Češky budou vhazovat.
28
Francouzky nyní opět kontrolují hru a jsou na polovině českého týmu. Hráčky Česka jsou však velmi na pozoru a hlídají si hlavně postrach na hrotu, kterým je Malardová.
27
Parádní akce Dvořákové na pravě straně, která se šikovně zbavila soupeřky, poté poslala míč před branku, ale ke smůle českého týmu se žádná hráčka národního týmu do zakončení nedostala. Češky ale nyní ukázaly skvělou sílu při rychlém brejku!
25
Francie právě vstřelila branku!
A máme tu první branku dnešního duelu! MELVINE MALARDOVÁ předvedla neskutečný um, když si na hranici velkého vápna zpracovala těžký míč, mezi obránkyněmi českého týmu se dostala ke střele, po které se Lukášová nakonec natahovala marně. Česká reprezentace prohrává, gól Francie byl však úžasný!
24
Faulů českého týmu pomalu přibývá, nyní je už Dvořáková napomenuta za svůj zákrok. Další volný přímý kop pro Francii.
23
Francouzky se pokusily o pohlednou akci na jeden dotek, nicméně v rozhodující chvíli na míč nedosáhla kapitánka Deslandesová. Míč pošle do hry opět Lukášová.
22
Skrumáž ve velkém vápně, ale nakonec to Češky zvládly a míří do rychlého brejku. Ten však nakonec nenalezl úspěch, hostující obrana bleskově odvrací.
21
Malardová je opravdu velice nebezpečná, nyní byl na její osobu spáchán faul u brankové čáry. Francie bude rozehrát volný kop, je to takový vylepšený rohový kop.
20
Bravurně nyní udržel míč Khýrová a poslala dopředu svou kolegyni na pravé straně. Míč se rychle vrátil do středu hřiště, kde Francie fauluje.
18
Melvine Malardová byla podruhé přistižena v postavená mimo hru, takže i nyní se Češky nemusí obávat jejího zakončení.
18
Další akce Francie byla nepřesná, takže nakopnutý balon končí v zámezí za brankou České republiky. Domácí hráčky vyrážejí po výkopu na zteč.
17
Výkop Lukášové hostující obrana hned vrátila zpět, české hráčky budou vhazovat na své polovině. Karel Rada jim mezitím rychle udílí pokyny od střídačky.
16
Momentálně Francouzsky ovládly střed hřiště, ale Češky se jim dobře staví do cesty, takže akce Francie rychle končí. I tak jsou ale hráčky Francie v posledních minutách aktivnějším týmem.
14
Uf! Tak to byla blesková akce rychlé Malardové, která se prohnala po levé straně a ve vápně svým centrem hledala spoluhráčku. Centr byl však příliš dlouhý, takže i tuto akci Češky přežily bez úhony.
13
Na levé straně bojují o šanci hráčky Česka, nyní mají asi čtvrtý aut v řadě. Zatím se však hostující Francouzky skvěle brání a nepouštějí své sokyně do kombinace.
12
Češky však nápor zvládly s přehledem ubránit, samy nyní míří kupředu. Francie je však velice rychlá a stíhá se bleskově vracet.
12
V útoku je opět Francie, bojovnice Malardová získala pro svůj celek zajímavé vhazování v blízkosti velkého vápna. Česká obrana musí být na pozoru.
10
První zajímavá akce České republiky! Na hranici vápna se míč odrazil k Pochmanové, ta pálila z voleje a její střela nakonec skončila těsně nad břevnem.
9
Je tady první faul českého národního týmu, z poloviny hřiště bude Francie rozehrávat. Rychlá akce však nebyla příliš přesná, míč končí vedle branky Lukášové.
8
Na druhé straně byla v pěkné pozici Malardová, nicméně na dlouhý centr nedosáhla, navíc je odpískán ofsajd Francie.
7
Z rohového kopu se šance sice nezrodila, ale i tak způsobily Češky značné problémy ve francouzské obraně.
7
Je tu první roh pro Českou republiku.
6
Domácí nyní skvěle napadají a nedovolují Francii pořádně založit akci z vlastní poloviny hřiště. Češky se snaží překonat obranu rychlými pasy, to se zatím nedaří, ale domácí hráčky jsou trpělivé.
5
Na pravé straně byla chvíli volná Eliška Dvořáková, ale těžký míč nezpracovala, takže může kombinovat opět francouzský tým.
4
Český národní tým se poprvé dostal k velkému vápnu a stadion neskutečně bouří! Češky mají dnes v zádech opravdu úžasnou podporu.
3
Sureauová ztratila míč na levé straně hřiště, takže je tu aut pro Češky. Ten se bude vzápětí opakovat, protože Francie znovu poslal míč do zámezí.
2
Zatím míč drží na svých kopačkách hlavně hráčky Francie, nyní se po dobrém napadání pokouší založit akci také český tým.
1
A právě Bachaová se na levé straně nakonec dostala k centru, který doletěl do pokutového území. Z akce se nic neurodilo a Lukášová bude odkopávat od své branky.
1
První přihrávka letěla na Selmu Bachaovou, nicméně ta míč nedokázala zpracovat, takže bude vhazovat český tým.
1
Utkání právě začalo.
České hráčky nastupují v bílých dresech, hostující tým z Francie má dresy modré. Výkop je na programu za malou chvíli, postarají se o něj Francouzsky!
Turnaj byl oficiálně zahájen, do vzduchu byly vypuštěny desítky balonků, které mají bílou a fialovou barvu. Takže pokud půjdete po Plzni a uvidíte na nebi tmavé tečky, není se čeho bát – tímto bylo totiž zahájeno ME žen do 17 let!
Plzeňská Doosan Arena je zcela zaplněna, volných míst je opravdu málo! Mnoho fanoušků tvoří děti ze škol, které již před úvodním hvizdem ukazují, že jejich fandění bude velmi hlasité. Fotbalistky se tedy mohou těšit na parádní kulisu.
Úvodní sestavy:

Česko: Lukášová – Šperová, Sonntágová, Lišková, Valášková – Pochmanová, Khýrová – Dvořáková, Stašková (C), Suchánková – Šlajsová.

Trenér: Karel Rada.

Náhradníci: Kadečková – Cvrčková, Krištofová, Dudová, Hrtánková, Krejčířová.

Francie: Lerondová – Kouacheová, Kacková, Lakrarová, Deslandesová (C) – Politoová, Sureauová – Rouxová, Martinová, Bachaová – Malardová.

Trenérka: Sandrine Soubeyrandová.

Náhradníci: Esnaultová – Saint Georgesová, Philippeová, Baltimoreová, Pimentelová, Ribeiro De Carvalhoová, Cardiaová.

Rozhodčí: Kulmalaová (FIN) – Keinersdorferová (SUI), Apostuová (ROU).
Program české reprezentace:

Česko – Francie | úterý 2. 5. 2017, 11:00, Plzeň

Česko – Španělsko | pátek 5. 5. 2017, 11:00, Domažlice

Německo – Česko | pondělí 8. 5. 2017, 14:00, Příbram
Realizační tým České republiky:

Karel Rada (hlavní trenér)

Eva Haniaková (asistentka trenéra)

Marek Juska (trenér brankářů)

Pavel Ducháček (manažer týmu)
Nominace české reprezentace:

Brankářky:
Denise Kadečková (Hradec Králové), Olivie Lukášová (1. FC Slovácko)

Obrana:
Lucie Dudová, Tereza Lišková, Kristýna Siváková, Eliška Sonntagová (všechny AC Sparta Praha), Kateřina Šperová, Natálie Valášková (obě 1. FC Slovácko)

Záloha:
Tereza Hrtánková (SK Slavia Praha), Michaela Khýrová, Aneta Pochmanová (obě AC Sparta Praha), Nela Krejčířová, Viktorie Suchánková (obě 1. FC Slovácko), Gabriela Šlajsová (FC Viktoria Plzeň)

Útok:
Klára Cvrčková, Eliška Dvořáková, Andrea Stašková (všechny AC Sparta Praha), Šárka Krištofová (1. FC Slovácko)
______________________________________________

Náhradnice:

Brankářky: Adéla Holíková (Plzeň), Barbora Maršíková (Hradec Králové), Klára Zelená (Slavia)

Obrana: Kateřina Kotrčová (Sparta), Aneta Malatová (Slovácko), Kamila Švábová (Plzeň)

Záloha: Nikola Charouzová, Denisa Kratochvílová (obě Plzeň), Nela Sováková (Trutnov), Kateřina Šrámková (Sparta)

Útok: Kristýna Komárková (Sparta), Eliška Skramurská (Slovácko)
Krásné dopoledne, vážené fanynky a vážení fanoušci fotbalu, vítejte u sledování psaného přenosu z prvního utkání skupiny A na ME žen do 17 let! V plzeňské Doosan Areně se proti sobě střetnou reprezentace České republiky a Francie. Přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.


Články odjinud