Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, příjemný zbytek dne přeje Petr Sumbal.
Tak jasný průběh tohoto semifinálového utkání asi předpokládal málo kdo. Španělky šly od první do poslední minuty jasně za vítězstvím. Naopak Nizozemky se vůbec k ničemu nezmohly, branku Collové ani jednou neohrozily. Španělky zvítězily 2:0 a ve finále se střetnou s vítězkami zápasu Německo – Norsko, který se hraje dnes od 18 hodin.
80+3
80+3
Španělky, konkrétně Oterminová Abellaová, zahrávaly rohový kop. Nizozemky se dokázaly ubránit.
80+1
Přímý kop ovšem pro nizozemské hráčky nic zajímavého nepřinesl.
80
Rohový kop žádnou příležitost Španělkám nepřinesl. Ty se nyní dopustily faulu. Aleixandriová faulovala Ursemovou a Nizozemky budou mít šanci korigovat výsledek.
79
Střela Andújarové je sražena na rohový kop.
77
Máme tu poslední střídání Španělska. Abilleiraová Dueñasová má pro dnešek odpracováno, na poslední minutky si zápas užije Lópezová Ruizová.
77
Andújarovou zastavuje při její akci praporek pomezního rozhodčího, oznamující ofsajd.
76
Po rohovém kopu hráček z Pyrenejského poloostrova se dostala ke střele Aleixandriová, ale i její rána byla zablokovaná.
74
Střelu Abilleiraové Dueñasové obrana Nizozemska dokázala zablokovat.
70
Rohový kop přinesl Španělkám velkou šanci, zatím největší ve druhém poločase. Do té se dostala Pinaová, ale trefila jen boční síť branky.
68
Složení na hřišti mění také Nizozemky. Odchází Van De Westeringhová, nahradí ji Dessingová.
66
Španělsky podruhé v utkání střídají. Místo Piquerasové Bautistaové bude mít možnost se ukázat Eva Maria Navarrová.
62
Romée Leuchterová dostává žlutou kartu za faul na Oterminovou Abellaovou.
59
Už delší dobu jsme nezaznamenali žádnou šanci ani jednoho z týmů.
56
Tentokrát už Andújarová v ofsajdu nebyla, ale její střela byla nepřesná.
55
Odmáván a odpískán je ofsajd, ve kterém se ocitla Andújarová.
53
A střídají také Španělky. Hernándezovou nahradí na zbytek utkání Perezová Manriqueová.
52
První střídání zápasu je na světě. Trávník opouští Nizozemka ter Beeková, nahradí ji Geraedtsová.
52
Ter Beeková (Nizozemsko) byla přistižena v ofsajdovém postavení.
49
Další nepřesná střela španělské reprezentace. Tentokrát je její autorkou Marquezová Baenaová.
49
K zakončení se po rohovém kopu protlačila Marquezová Baenaoová, ale minula bránu.
48
Van Domselaarová musela likvidovat střelecký pokus Oterminové Abellaové. Ta mířila svůj volej na první tyč, ale neuspěla. Španělky získávají alespoň rohový kop.
46
První žlutou kartu zápasu dostává za faul na Pinaovou nizozemská krajní obránkyně Levelsová.
43
Střela Torrodáové minula branku Nizozemska, střeženou van Domselaarovou.
41
První poločas byl jasně v režii Španělek. Ty byly už od začátku zápasu aktivnější a už v 5. minutě do vedení díky proměněné penaltě Piquerasové Bautistaové. Druhý gól pak v závěru poločasu přidala Pinaová. Španělky měly i další šance a Nizozemky mohou být možná i rády, že prohrávají jen o dva góly. Ve druhém poločase toho musí hodně změnit, pokud chtějí pomýšlet na finále.
40
38
Další šance Španělek. Tentokrát musela Van Domselaarová předvést zákrok proti Marquezové Beanaové.
34
Španělsko právě vstřelilo branku!
Španělky odskakují do dvougólového náskoku a je třeba říci, že naprosto zaslouženě, protože jsou lepším týmem na hřišti. CLAUDIA PINAOVÁ vystihla přihrávku Ursemové, vyměnila si přihrávku s Orteminovou Abellaovou a dokázala překonat Van Domselaarovou v brance Nizozemska. Asistence: Rosa Orteminová Abellaová.
33
Střela levé křídelnice Španělska Candely Andújarové byla zablokovaná.
31
Pinaová byla přistižena v ofsajdu, Nizozemky budou moci v klidu rozehrávat.
29
Španělky si vybojovaly další rohový kop, a do velké šance se dostala Aleixandriová. Halvička Stoperky Španělska však těsně branku minula.
28
Hraje se okolo středového kruhu a hra je kouskována fauly.
25
Centr od rohového praporku v podání Oterminové Abellaové nebezpečí nepřinesl.
24
Po dalším faulu Nizozemek si rozehrávku přímého kopu vzala na starosti Abilleiraová Dueñasová. Vybojovala rohová kop.
21
Španělky zatím tomuto utkání dominují, jejich soupeřky ze země tulipánů se zatím musí soustředit hlavně na obranu.
18
Centr od rohového praporku dokázala obrana Nizozemek odvrátit.
18
Španělky zatím své soupeřky přehrávají. K nynějšímu rohovému kopu se staví Abilleiraová Dueñasová.
16
Tentokrát se branku Nizozemek pokusila ohrozit hrotová útočnice Pinaová, ale ani její zakončení nebylo přesné. V podstatě to bylo něco mezi střelou a přihrávkou. Pinaové se střetly dvě myšlenky a nevyšla ani jedna.
15
Španělsko kopalo rohový kop. Zakončovala Aleixandriová, ale branku netrefila.
14
Z toho přímého kopu však Nizozemky nic nevytěžily. Naopak nebezpečnou střelou zahrozila Andújarová, která donutila Van Domselaarovou k dobrému zákroku.
13
Prvního nedovoleného zákroku se dopustily také španělské fotbalistky. Provinila se Torrodáová vůči Casparijové.
10
Marquezová Baenaová vyslala střelu směrem na nizozemskou bránu, ale tu netrefila.
8
K volnému kopu se postavila Pujadasová, brankářku nizozemské reprezentace Van Domselaarovou však nepřekonala.
8
Doornová se dopustila faulu Španělky Aleixandriové
5
Pro Španělky je to start jako ve snu! CARLA PIQUERASOVÁ BAUTISTAOVÁ se zhostila zahrání pokutového kopu a nemýlila se.
5
Španělky budou po faulu Levelsové kopat penaltu!
2
Marquezová Baenaová byla faulovaná Ter Beekovovu, Španělky budou zahrávat přímý kop.
1
Obě mužstva již nastupují na trávník, zápas brzy začne.

Nizozemsko: Van Domselaarová – Wilmsová, Ursemová, Doornová, Levelsová – Van De Westeringhová, Olislagersová (C), Baijingsová – Leuchterová, Casparijová, Ter Beeková
Náhradníci: Van Seijstová, Geraedtsová, Carleerová, Hendriksová, Van Veldhovenová, Knolová, Dessingová

Španělsko: Collová – Hernándezová (C), Pujadasová, Aleixandriová, Oterminová Abellaová – Marquezová Baenaová, Torrodáová, Abilleiraová Dueñasová – Piquerasová Bautistaová, Pinaová, Andújarová
Náhradníci: Subíesová, Sanchezová Estebanová, Eizaguirreová, L. Navarrová, Perezová Manriqueová, Lópezová Ruizová, E. Navarroová.
Vzájemné zápasy

Tyto dvě ženské reprezentace do 17 let se spolu naposledy utkaly dvakrát v roce 2010. Oba zápasy vyhrálo Španělsko, ale byly to samozřejmě tehdy úplně jiné týmy. Současné generace na sebe dnes narazí poprvé.
Španělsko

Španělky si ve skupině A, která byla určitě silnější, než "béčko", zajistilo druhé místo. V konkurenci Německa, Francie a Česka jim k tomu stačily 4 body a lepší skóre než Francouzsky. Španělsky inkasovaly ze všech čtyř semifinalistů nejvíce branek – 6. Nejpeší střelkyní je Candela Andujarová, která se z gólu radovala dvakrát. O dalších pět vstřelených branek se postaralo pět různých hráček.
Nizozemsko

Nizozemsko se ve skupině B utkalo s Norskem, Anglií a Irskem. Z těchto tří utkání získalo 7 bodů a do semifinále postoupilo z prvního místa. Nizozemky mají na turnaji nejlepší obranu, zatím inkasovaly jen 2 góly. O pět jejich vstřelených branek se postaralo pět různých hráček.
Zdravím a vítám všechny fotbalové příznivce u sledování semifinále Mistrovství Evropy hráček do 17 let. V něm se utkání Nizozemsko a Španělsko. Utkáním vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.