Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Kolumbie - 23. března 2018   21:00

Francie
Francie
12' Giroud  • 26' Lemar
2:3
(2:1)
Kolumbie
Kolumbie
28' Muriel   • 62' Falcao   • 85' Quintero
Francie
Adrien Jaccottet
Stade de France (Paříž)
Kolumbie

Z mé strany je to dnes vše, loučím se s Vámi, přeji příjemný zbytek dne a u některého z dalších přenosů brzy napočtenou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 12:15.
Dnešní přípravné utkání nabídlo skvělý fotbal, ve kterém padlo pět gólů. Domácí tým vedl už v šestadvaceáté minutě 2:0, od této doby si ale nedokázali vypracovat v podstatě žádnou gólovou přílěžitost, kromě několika menších šancí. Kolumbijčanům se naopak povedlo využít naprosto vše, co šlo a dali díky tomu tři góly. První z nich, ještě v první půli, padl po nedůslednosti domácího brankáře, druhý, chvíli po šedesáté minutě, vstřelil Falcao po výborné kombinaci a poslední se podařilo vsítit Quinterovi pět minut před koncem zápasu z pokutového kopu. Vítězem se tedy stává Kolumbie, která prokazuje, že její aktuální forma je skvělá.
90+4'
90+3'
Vypadá to, že Kolumbie už zápas dohraje, protože momentálně drří míč na svých kopačkách a snaží se k němu soupeře nepouštět.
90+2'
Lemar poslal centr přímo do chumle hráčů, ve kterém se objevilo také několik francouzských hlav, ani jedna z nich ale nebyla dostatečně vysoko na to, aby mohla zakončovat.
90+1'
Sidibé je při cestě po pravé lajně faulován a Francie získává výhodu standartní situace.
90'
Hlavní rozhodčí přidá k utkání ještě 4 minuty.
89'
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Uribe, přichází Barrios.
88'
Kante poslal do šestnáctky soupeře centr přesně na míru, nikdo z jeho spoluhráčů si ale nedokázal vyskočit ideálně, aby ho mohl prodloužit za soupeřova brankáře.
87'
Francouzským hráčům se nedaří najít správný postup, jak překonat obranu soupeře, ta brání velmi svědomitě.
86'
Domácí hráči nemohou uvěřit, že se jim podařilo prohospodařit náskok 2:0. Nepředbíhejme ale ještě, do konce zápasu zbývá více než 5 minut.
85'
Kolumbie právě vstřelila branku!
JUAN QUITERO se postavil k míči na penaltovém puntíku, poslal jej přesně k levé tyči a nedal domácímu brankáři žádnou šanci! Obrat je dokonán!
84'
Samuel Umtiti naprosto brutálně zasáhl ve skluzu kotník jednoho z protihráčů, jelikož se ale celý incidnt stal v pokutovém území, Kolumbie bude zahrávat pokutový kop!
83'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Griezmann, přichází Thauvin.
82'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Rodríguez, přichází Quintero.
81'
Hernandéz byl zazadu přišlápnut svým soupeřem, faulující hráč může být rád, že vyvázl bez karetního trestu.
80'
Následný centr úspěšně pokrývá domácí obrana a Varane rozehrává na středu hřiště další akci Francie.
79'
Hra je nyní poměrně vyrovnaná, francouzský celek se dopustil faulu. Kolumbie bude rozehrávat kousek od rohového praporku.
78'
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Muriel, přichází Izquierdo.
77'
Domácí hráč není schopen v zápase dál pokračovat a na jeho místo proto nastoupí jiný, momentálně použitelnější hráč.
76'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Digne, přichází Lucas.
75'
Lucas Digne leží na trávníku a nevypadá příliš dobře. Uvidíme, zda si jeho problém vyžádá střídání.
74'
Střelec prvního gólu jde dolů, šanci zahrát si na hrotu dostane další skvělý útočník.
73'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Giroud, přichází Ben Yadder.
72'
Domácí Pogba, jenž přišel na hrací plochu před malou chvílí, se blýskl skvělou střelou, jeho pokus z asi dvaceti metrů ale skvěle zlikvidoval připravený Ospina.
71'
Trenéři začínají ve velkém střídat, je jasné, že chtějí vyzkoušet na daných pozicích i jiné hráče, přeci jen jde pouze o přátelský zápas.
70'
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Falcao, přichází Zapata.
69'
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Aguilar, přichází Lerma.
68'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Mbappé, přichází Dembelé.
67'
Raphael Varane vyskočil ze všech nejvýše, míč trefil dobře, ani to ale nestačilo k tomu, aby se zašel mezi tři tyče.
66'
Domácí budou zahrávat rohový kop, exekutorem je Lemar.
65'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Matuidi, přichází Pogba.
64'
Lemar zkoušel centrovat do šestnáctky Kolumbie, jeho přihrávku ale zachytili hostující stopeři.
63'
A je srovnáno! Uvidíme, co tento stav udělá s hrou obou celků, myslím, že každou chvílí by mělo přijít první střídání.
62'
FALCAO byl na konci akce, kterou začal přesnou přihrávkou James Rodríguez, střele gólu se skvěle zorientoval, vystřelil z první a překonává brankáře Llorise.
61'
James Rodríguez vyslal naprosto nepřesnou přihrávku po levé lajně, která se dostala jen do autu.
60'
Hosté se snaží o vysoký presing, kterým by rádi donutili soupeře k chybě.
59'
Hostující Aguilar našetrně ve vzduchu sundal Thomase Lemar, žlutá karta je v tomto případě zcela na místě.
58'
Sidibé předvedl naproto přesný skluz, kterým zasáhl míč, jeho soupeř se ho navíc dotkl naposled a Kolumbie nezískává ani rohový kop.
57'
Kolumbijčani to zkoušeli nákopem za obranu, ten by možná vyšel, museli by si ale pohlídat ofsajdové postavení.
56'
Třetího faulu během krátké doby se dopustil Carlos Sanchéz, který může být rád, že neviděl žlutou kartu.
55'
O malý okamžik později se o to samé postral jeho kolega Umtiti a výsledek je stejný.
54'
Domácí Lemar se ve snaze získat míč dopustil nedovoleného zákroku a Francie ztrácí míč.
53'
Francouzský tým drží míč, ale dopředu se nijak extra nežene.
52'
Kanté fauloval na polovině hřiště kolumbijského soupeře a hlavní sudí okamžitě fouká do píšťalky.
51'
Giroud v tísni odcentroval, jeho přihrávka ale nebyla vůbec přesná a našla pouze rukavice kolumbijského brankáře.
50'
Francouzi uklidňují kombinaci a Matuidi si míč ťuká s Varanem.
49'
Luis Muriel se ocitl ve skvělé palebné pozici, míč ale zkoušel trefit z první, což se mu nepodařilo a Lloris se nemusel nijak namáhat.
48'
Kolumbie vystřelila poprvé ve druhé poločase směr brána soupeře, Rodríguezův pokus ale letí mimo.
47'
Francouzům se podařilo vybojovat míč na svoji stranu, Digne se snaží konstruktivně rozehrát.
46'
Celek ve žlutém se ujmul rozehry ve druhém poločase a k míči se dostal Fabra.
46'
První poločas nabídl pohledný fotbal se třemi góly. Ten první vstřelil dle očekávání domácí tým, když využil chyby brankáře soupeře. Druhý gól padnul po skvělé souhře o patnáct minut později. Hosté dokázali snížit skóre po poměrně ojedinělé akci. Francouzi jsou jednoznačně lepším celkem, který ovládl první poločas a do půle druhé bude vstupovat s jednogólovým náskokem.
Sledujte s námi i zbytek tohoto střetnutí, pokračovat se bude přibližně v 22:05.
45+1'
45+1'
James Rodríguez ale střílí pouze asi metr na břevno francouzské branky.
45+1'
Jihoamerický celek ještě v prvním poločase zvládne rozehrát standartku z velmi nebezpečné vzdálenosti.
45'
Hlavní rozohodčí nastaví jednu minutu.
45'
Hostující tým drží míč na vlastní půlce a vypadá to, že jejich cílem už je pouze dohrát poločas.
44'
Kolumbijci opět po delší době v akci, ve vápně si ale nedokázali přesně přihrát.
43'
Domácí hlavičkáři ale míč ve vápně nezkrotili, ten letí do zámezí a následovat bude kolumbijský aut.
42'
Griezmann byl poslán k zemi asi třicet metrů od kolumbijské brány a Ospina si už chystá rukavice.
41'
Nyní už je ale vše v pořádku a hra pokračuje.
40'
Hra je přerušena, protože jeden z domácích hráčů byl poměrně nevybíravě faulován a jeho problém si vyžádá zásah lékařů.
39'
Mbappé vyslal skvělou přihrávku do uličky na unikajícho Griezmanna, ten si ale tváří v tvář s Ospinou neporadil!
38'
Sidibé nenašel žádného spoluhráče pomocí dlouhé přihrávky, kterou vyslal, u míče je opět Kolumbie.
37'
Francouzským hráčům je odpískán další útočný faul a ti proto nemohou v akci pokračovat.
36'
Hra začíná nabírat na obrátkách a aktivními se nyní stávají oba dva týmy.
35'
A v zápětí nejspíše následovala také nějaká slova na adresu hlavního rozhodčího, který mu uděluje žluté napomenutí.
34'
Dignemu byl ve snaze o obehrání odpískán faul, francouzský hráč nese toto rozhodnutí těžce.
33'
Za první zbytečně ostrý zákrok si vykoledoval žlutou kartu Arias.
32'
Tým z Kolumbije pořád útočí, tento útok je ale zastaven nepřesnou přihrávkou Rodrígueze.
31'
Lemarovi teď došla trpělivost a u lajny zbytečně fauloval útočníka soupeře.
30'
Hosté drží míč na své polovině a hledají způsob, jak se prokombinovat skrze francouzskou obranu.
29'
Kolumbijce první gól evidentně nabudil a hrnou se znovu do útočení.
28'
Autorem branky je LUIS MURIEL, který získal míč po rozehrání rohového kopu a stříleným centrem naprosto překvapil nepřipraveného brankáře Llorise.
27'
Hosté jdou po po rozehrání rychle do protiútoku a získávají svůj první roh.
26'
Francie právě vstřelila branku!
Na zrodu celé akce stál Griezmann, který skvělou patičkou vyzval Mbappého, ten krásně přelstil jednoho protihráče, posunul míč na zcela volného THOMASE LEMARA, který se rozhlédl, kde stojí brankář Ospina a míč poslal k druhé tyči.
25'
Griezmann zvolil centr na zadní tyč, nenalezl tam ale ani jednoho spoluhráče a míč se bude kopat od brány.
24'
Hosté se dopouštějí faulu i na druhé straně, sám faulovný Griezmann se ujme exekuze přímého kopu.
23'
Lemar byl při zasekávačce na levé lajně faulován, rozhodčí sdílí tento názor a píská nedovolený zákrok.
22'
Francouzskému týmu se daří držet míč na kopačkách a téměř vůbec jej z nich nepouštějí. Kombinují po celé délce hřiště a využívají ho, jak jen to jde.
21'
Mbappé přiťukával do strany na Griezmanna, ten ale stál až za posledním bránícím hráčem a Francie se dopouští čtvrtého ofsajdu během dvaceti minut.
20'
Kolumbie se dostala do rychlého protiútoku, troufalý pas na zcela osamoceného Falcaa ale hostům neprošel.
19'
Francouzi zvolili taktiku nakopávání dlouhých míčů, tentokrát byla ale centr na Girouda příliš krátký.
18'
Matuidi byl s míčem ve vápně, tady ale zbytečně složitě hledal hůře umístěného Kantého a druhý jmenovaný míč po chvilce ztratil.
17'
Dlouhý centr letěl nyní do šestnáctky Francie, nebyl zde ale nikdo, kdo by mohl míč zpracovat a Lloris jej v klidu sbírá.
16'
Na druhé straně letěla znovu skvělá přihrávka na Griezmanna, ten stál ale v postavení mimo hru.
15'
Hostující hráči se dostali až k pokutovému území soupeře, centr, který letěl na Falcaa, byl ale zpracován rukou a hráči ve žlutém nemohou v okci pokračovat.
14'
Rohový kop neskončil na hlavě žádného z modrých hráčů, Kolumbijci proto vyvážejí míč.
13'
Sidibé obdržel vynikající přihrávku na pravém křídle, při cestě k pokutovému území byl ale skluzem zbaven míče a za malý okamýik uvidíme první roh zápasu.
12'
Autorem branky je OLIVIER GIROUD, který dokázal využít velkého zaváhání hostujícího brankáře, jemuž vypadl míč z rukavice. Giroud byl ve správný čas na správném místě a míč pouze dokopl do brány.
11'
Francie je jednoznačně aktivnějším týmem, nedaří se jim ale zatím vystřelit na bránu.
10'
Mbappé se pokoušel míč tahat už od půlky po pravé lajně, kousek před rohovým prakorkem byl ale při snaze o zasekávačku míče zbaven.
9'
Za kolumbijskou obranu letěla další výborná přihrávka, Giroud si ale znovu nedokázal pohlídat ofsajdové postavení.
8'
Kanté se snažil dlouho obehrát soupeře, který si pokrýval tělem míč, ten na sebe ale zkušeně natáhl dalšího protihráče a poté přesně rozehrál.
7'
Mbappé padá k zemi v pokutovém území, nasnaží se ale předstírat faul, protože si je sám vědom, že pouze podkouzl.
6'
Francouzi si vytvořili další skvělou příležitost, Giroud míč zpracoval naprosto přesně, stál ale v postavení mimo hru.
5'
Griezmann stál na zrodu skvělé akce, která skončila přihrávkou do uličky na přesně nabíhajícího Girouda, ten by mohl jít sám na Ospinu, nebýt výborného zákroku hostující obrany.
4'
Digne rozehrál francouzský aut, který míří směrem k obranným řadám domácích.
3'
Sidibé se pustil do dvou hráčů, což mu neprošlo. K míči se poprvé dostávají žlutí a míří k bráně soupeře.
2'
Umtiti přihrává Varanemu na pravou lajnu, ten se snaží rozvíjet hru dále do středu hřiště.
1'
Úvodního výkopu se zhostili Francouzi, kteří hrají v tradičních modrých dresech.
1'
Za oba týmy nastoupí jejich největší hvězdy – na straně domácích útočná dvojice Griezmann – Giroud a na straně hostů James Rodríguez s Falcaem. Do základní jedenáctky se ale nevešel například Paul Pogba.

Francie: Lloris – Digne, Umtiti, Varane, Sidibé – Lemar, Matuidi, Kanté, Mbappé – Giroud, Griezmann.
Náhradníci: Tolisso, Dembelé, Kimpembe, Rabiot, Thauvin, Pavard, Hernandéz, Martial, Mandanda, Areola, Koscielny, Pogba, Ben Yedder.

Kolumbie: Ospina – Fabra, Sánchez, Mina, Arias – Aguilar, Sánchez Moreno, Uribe – Rodriguéz, Falcao, Muriel.
Náhradníci: Quintero, Cantillo, Bacca, Vargas, Mojica, Murillo, Lerma, Zapata C., Zapata D., Barrios, Izquierdo, Chará, Espinosa, Borja, Moreno.

Rozhodčí: Adrien Jaccottet.
V dnešním přátelském utkání na sebe narazí týmy z Francie a Kolumbie.
Francie je zemí, která byla v posledních dvaceti domácích zápasech pouze jedinkrát poražena – stalo se tak v březnu 2017, když podlehli v přátelském utkání 2:0 Španělsku. V posledních přátelských utkáních si poradili s Walesem, Anglií nebo Paraguayí.
Kolumbie je venku podstatně slabším celkem. Z posledních deseti zápasů se jim podařilo zvítězit čtyřikrát, a to s Čínou, Kamerunem, Ekvádorem a Paraguayí. Prohráli ale také například s papírově slabšími celky, jako je například Jižní Korea.
Tento zápas má poměrně jasného favoritka, kterým je domácí tým. Ten se pyšní lepším kádrem i stabilnější dlouhodobou formou. Ve prospěch Francie hrají také vzájemné zápasy, celkem byly odehrány dva, v obou dvou zvítězil evropský celek nejtěsnějším možný rozdílem – 1:0.
Vítám vás u on-line přenosu. Dnes vás provedu přátelským mezistátním utkáním mezi výběry Francie a Kolumbie.
Začátek utkání je naplánován na 21:00.