Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Japonsko : Mali - 23. března 2018   13:20

Japonsko
Japonsko
90+4' Nakadžima
1:1
(0:1)
Mali
Mali
43' Diaby
Japonsko
Mali

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Je dobojováno! Japonsko mělo velkou část zápasu více ze hry a po změně stran zaslouženě vyrovnalo na 1:1. První branku vstřelil malijský útočník Diaby z penalty, o srovnání se ve čtvrté minutě nastavení zasloužil Šoja Nakadžima.
90+5'
90+4'
Japonsko právě vstřelilo branku!
Pár sekund před koncem nastavení se Japoncům přece jenom podařilo skórovat! Kobajašiho centr zpoza šestnáctky se ještě neujal. Mezitím se jeden z obránců srazil s brankářem Samassou a míč proletěl na levou stranu, kde ŠOJA NAKADŽIMA doklepával do prázdné branky.
90+3'
Amadou Haidara se tlačil do střely z osmnácti metrů. Více než Nakamuru ale ohrozil sebe a bránícího Jamagučiho, se kterým se nepříjemně srazil.
90+2'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány čtyři minuty nastavení.
90+1'
Hadi Sacko se na levé straně dostal do obležení tří protihráčů, kteří ho odstavili od balónu a díky menšímu pochybení rozhodčích se bude kopat od japonské branky.
90'
Útočný faul v hlavičkovém souboji znovu o něco zmenšil japonské šance na vyrovnání. Malijci si svůj náskok zkušeně hlídají.
88'
Malijcům byl odmáván a odpískán osfajd pár decimetrů za půlící čarou. Japonského brankáře Nakamuru tak neměli možnost ohrozit.
87'
Honda ale nevymyslel nic kloudného, jeho nákop končí v rukavicích malijského strážce branky.
86'
Fofana podrazil Sakaie a Japonci se již chystají ke standardní situace z pravé části hrací plochy.
85'
Nakadžima natáhl z poměrně velké velké dálky, ale balón proletěl asi metr kolem levé tyče Samassovy branky.
84'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází ABdoulaye Diaby, přichází Yves Bissouma.
83'
Nakadžima přenášel hru doprava na Hondu, jehož narážečka se spoluhráčem skončila odmávaným ofsajdem.
81'
Do konce zápasu chybí nějakých deset minut. Rozhodně se nehraje ve špatném tempu, jenže šance po změně stran nepřicházejí. Mali je tak blízko cenné výhře.
80'
Prudký centr letěl do klubka těl, nicméně Japonci se přes urostlé zadáky k hlavičce neprobojovali.
79'
Další standardni situace, tentokrát pro Japonce. U rohu velkého vápna byl skolen k zemi pronikající Nakadžima.
78'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází Nouha Dicko.
76'
Slibná kombinace Japonců skončila u Hondy. Malijci chtěli rychle přejít do ofenzivy, ale taktéž celou situaci zkazili nepřesnou přihrávkou končící v autu.
75'
Rychlý protiútok Japonců ztroskotal na nepřesné přihrávce Nakadžimy, kvůli které se chystá jen odkop od branky Samassy.
74'
Ani tento roh nebyl nijak nebezpečný. Japonci ale zůstávají na vlastní půlce a čas na vyrovnání se jim poměrně rychle krátí.
73'
Diabyho levačka o kousek nepřestřelila zeď, která jeho ránu z dvaadvaceti metrů srazila na rohový kop.
72'
Abdoulaye Diaby si píchl míč před Šojim a ten ho nedovoleně fauloval. Je z toho přímý kop téměř z osy hřiště.
71'
Mezitím Mali rozehrálo dvě různé standardky, jenže Japonci neměli sebemenší problém s jejich ubráněním.
70'
Další střídání Japonců: na hřiště se dostává Keisuke Honda.
69'
Malijci vytěžili z výpadu po levé straně rohový kop.
68'
Soulemane Diarra dal přihrávku za záda svého spoluhráče a míč tak prošel až k Nakamurovi, který sice jednou inkasoval, ale jinak je prakticky bez práce.
67'
Autové vhazování pro hráče ve žlutých dresech.
66'
Obránci Japonska kombinují u své vlastní branky.
65'
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Rjota Morioka, přichází Ju Kobajaši.
64'
Snad sedm Japonců napadalo po ztrátě míče a to vedlo k jeho opětovnému zisku. Mali tak zůstává pod výrazným tlakem.
63'
Oba dva centry, které letěly před Samassu, byly trochu dlouhé a Asiaté z nich nemohli zakončovat.
62'
Rohový kop pro Japonce...
61'
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Bakaye Dibassy, přichází Charles Traoré.
Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Molla Wague, přichází Abdoul Karim Dante.
60'
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Takaši Usami, přichází Šoja Nakadžima.
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Makoto Hasebe, přichází Kento Misao.
59'
Japonci kontrolují hru a snaží se co nejdříve vyrovnat. Po centru Sakaie se tak zatím nestalo.
57'
Znovu v hlavní roli Morioka, který v souboji šlápl na nárt Adamy Traorého. Jeho ošetření trvalo jen chvíli a zřejmě bude moci pokračovat.
55'
Mali při rohovém kopu zkusilo předem vymyšlený signál, jenže Djenepo po přízemní přihrávce na okraj šestnáctky vypálil bez přípravy hodně nepřesně.
54'
Morioka se uvolnil na úrovni brankové čáry a prudce nastřeloval míč do ohně. Tím však našel jenom nohy bránících Malijců.
53'
Kubo hezky vysunul Osaka, který se metr před vápnem dostal do kleští mezi dva stopery. Ti ho odzbrojili čistým způsobem.
52'
K rozehrávce standardní situace se postavil Rjota Morioka, jenže trefil jenom pevně postavenou zeď soupeře.
51'
Makoto Hasebe to jako správný kapitán vzal na sebe a došel si pro faul v podání Diabyho. Japonci budou zahrávat přímý kop z dobré pozice.
50'
Hráče trochu trápí hejno holubů, které neustále pochoduje po hrací ploše. Další pokračování zápasu kvůli tomu ale v ohrožení nebude.
49'
Soulemane Diarra centroval z pravého okraje hřiště, načež bylo k vidění několik hlaviček, ovšem Nakamura v přímém ohrožení nebyl.
47'
Asiaté vstoupili do druhé půle aktivně a po ztrátě míče hodně vysoko napadali. Hráči ve žlutém si však věděli rady.
46'
Na straně Mali došlo ke změně na postu brankáře. Za Djigui Diarru se mezi tři tyče postavil Mamadou Samassa.
46'
Japonci během přestávky uskutečnili druhé střídání. Na hrací ploše se nachází Gotoku Sakai.
46'
Několik desítek holubů vystřídali na trávníku fotbalisté, kteří jsou připraveni v blízké době zahájit druhý poločas tohoto přípravného utkání.
Je za námi první poločas, ve kterém byli o něco nebezpečnější Japonci, avšak do kabin odchází s těsným vedením v zádech fotbalisté z Mali. Ti přežili několik šancí soupeře a těsně před přestávkou zásluhou Diabyho proměnili nařízený pokutový kop.
45+2'
45+1'
Rozběhl se již nastavený čas, na jehož startu zleva centroval Haidara, ale nenašel žádného svého kolegu v pokutovém území.
45'
Juja Osako se hlavou položil do krátkého a prudkého centru z levého křídla. Bohužel pro něj přesměroval balón přesně do místa, ve kterém stál Diarra.
43'
Mali právě vstřelilo branku!
Míč si na penaltový puntík postavil ABDOULAYE DIABY a vypálil ze svého pohledu k pravé tyči. Nakamura sice směr vystihl, ale na svižnou střelu nedosáhl.
42'
Ugajin při snaze odkopnout míč z šestnáctky trefil jenom nohu Diabyho a je z toho pokutový kop pro Mali!
41'
Osako bravurně načasoval kolmici na Usamiho, který se snadno dostal do vápna a střelou přes obránce protáhl Diarru, který byl na zemi včas.
40'
Aktivní napadání teď nadělalo rozehrávajícím Malijcům značné potíže. Nakonec se z něho vymotali díky vhazování, ale po něm už o balón přišli.
39'
Ofsajd a v něm Juja Kubo, na kterého přiletěl dlouhý pas o chloupek později, než byl v onen moment potřeba.
38'
Japonský tým se snaží hrát přímočaře a nijak se nepárá s přechodovou fází. Obrana afrického výběru tak musí být neustále připravená.
37'
I ten Malijci dokázali s problémy ubránit, když se japonské zakončení nevešlo do prostoru branky.
36'
Usami moc dobře věděl o sprintujícím Nagatomovi, kterému nechal míč na levém kraji velkého vápna. Následný centr před branku byl odvrácen na roh.
34'
Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Rjota Ohšima, přichází Hotaru Jamaguči.
33'
Rjota Ohšima dostal trochu nakopáno a vůbec se mu nechce zpět na nohy. Na japonské střídačce se dokonce chystá střídání.
32'
Adama Traoré směřoval svůj rohový kop na bližší tyč, kde se zčistajasna zjevil jeden z Japonců a letící balón rezolutně odhlavičkoval do bezpečí.
31'
Morioka se neprodral k Osakem prodlouženému nákopu a Wague ve spolupráci s Diarrou všechno vyřešili s ledovým klidem.
30'
Přenesení hry doprava letělo na Ugajina, kterého zakřižoval Dibassy. Zmíněný bek Japonců ještě bude moci vhazovat u praporku.
29'
Japonci to zkusili po levé straně, jenomže jeden z nich se zapomněl v těsném ofsajdu, jenž neušel očím pomezního arbitra.
28'
Djenepo si několikrát narazil na malém prostoru, nicméně na hranici vápna už narazil do pevné bílé zdi složené z japonských obránců.
26'
Až nyní přišel faul Japonců a uklidnění pro Malijce, kteří přečkali několik perných sekund v malém vápně, kde v nevhodnou dobu podklouzl Makino a nemohl zakončovat z bezprostřední blízkosti.
25'
Celá situace se ještě jednou opakovala. To včetně zákroku Diarry, jenž se svými kolegy bude čelit dalšímu rohu.
23'
Japonský rohový kop z pravé strany přinesl kýženou střelu na branku, jenže na překonání Diarry to nestačilo.
22'
Faul na útočné polovině Malijců dala příležitost Asiatům, nicméně i oni o míč velmi brzy přišli.
21'
Po krátké pauze už je všechno v naprostém pořádku a Malijci mohou pomalu postupovat směrem do ofenzivy.
20'
Hra je na pár okamžiků pozastavena kvůli probíhajícímu ošetření.
19'
Za faul na polovině hřiště vyfasoval japonský krajní zadák Ugajin první žlutou kartu.
17'
To teď Malijci úplně nepotvrdili, když jim balon utekl do zámezí. Zpět do hry jej uvede Kosuke Nakamura.
15'
Malijci zatím mají v obraně velké okénka a mrštní Japonci se toho snaží využít. Máme zaděláno na velmi ofenzivně laděné utkání.
13'
A hned vzápětí přišla další střela, která už letěla mezi tři tyče. Zakončení Kuba ovšem postrádalo potřebnou razanci a Diarra snadno zasáhl.
12'
Po špatně odvráceném nákopu nechal Nagatomo balón Usamimu. Ani jeho pokus z delší vzdálenosti ale neohrozil prostor Diarrovy brány.
11'
Juja Kubo dobře načasoval náběh za obranu, jenže pod tlakem dobíhajícího Dibassyho vystřelil ze sedmnácti metrů nad branku.
10'
Jelikož se hraje na neutrální belgické půdě, tak není žádným překvapením, že se v hledišti nachází jen pár stovek fanoušků. Utkání se tedy odehrává v komorní kulise.
8'
Adama Traoré nabral parádní rychlost a díky přihrávce do běhu mohl nadějně zakončovat placírkou. Dobře postavený Nakamura jej každopádně vychytal.
7'
Moussa Djenepo si v rychlosti navedl míč na pravačku a přitom proklouzl až do vápna. Střela se mu ale nepovedla a Nakamura zasahovat nemusel.
6'
Osako přišlápl nohu Fofanovi, kterému ukázkově vyzul kopačku. Pochopitelně se jednalo o faul a hrát mohou muži ve žlutém.
5'
Nagatomo si pomohl faulem na Adamu Traorého, jehož zásluhou budou Malijci kopat zhruba z půlící čáry.
4'
Podobně dopadla také snaha Malijců, kteří přišli o balón a následovat tak bude odkop od branky Nakamury.
2'
Japonci na startu druhé minuty poprvé nakoukli do blízkosti pokutového území, nicméně zástupci afrického fotbalu je zatím k ohrožení branky nepustili.
1'

Japonsko: Nakamura – Ugajin, Šoji, Nagatomo, Makino – Morioka, Hasebe (C), Ohšima – Usami, Kubo, Osako.
Náhradníci: Kawašima, Higašiguči – Morišige, Kurumaja, Sakai, Ueda, Endo, Šibasaki, Jamaguči, Misao, Honda, Haraguči, Sugimoto, Kobajaši, Nakadžima.

Mali: Diarra – Dibassy, Wague (C), Sacko, Fofana – Haidara, Diarra, Coulibaly, A. Traoré – Diaby, Djenepo.
Náhradníci: Samassa, Yirango – Dante, Ch. Traoré, Samassekou, Bissouma, Malle, Niane, Doumbia, N´Diaye, Dicko, Sacko.
V dnešním utkání proti sobě nastoupí Japonsko a Mali. Japonci naposled hráli na Mistrovství Východní Asie,kde nakonec skončili druzí v tabulce, z posledních pěti zápasů přišly dvě výhry v základní hrací době a hned tři porážky, ta poslední v prosinci proti Jižní Korei, hráči soupeři podlehli 1:4. Mali z posledních pěti zápasů hned čtyřikrát remizovalo a hned třikrát byl zápas naprosto bez branek. naposledy proti Gabonu. Japonci budou jasni favoriti a uvidíme, jak se s tím poperou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:20.