Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Nigérie - 23. března 2018   20:45

Polsko
Polsko
0:1
(0:0)
Nigérie
Nigérie
61' Moses
Polsko
Fabiański (46. Bialkowski) – Kaminski, Glik, Piszczek (46. Jedrzejczyk) – Kurzawa, Linetty (19. Góralski), Krychowiak, Frankowski (86. Kedziora) – Zieliński, Lewandowski (C) (67. Świerczok), Kownacki (72. Milik)
Oliver – Hatzidakis, Burt
Stadion Miejski, Vratislav (kapacita 42771 míst)
Nigérie
Uzoho – Shehu (78. Ebuehi), Troost-Ekong (C), Idovu, Balogun (74. Omeruo) – Ndidi, Obi (65. Onazi) – Moses, Iheanacho (83. Ogu), Iwobi (60. Musa) – Ighalo (89. Simon)

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!

Žluté karty: 1:1
Je za námi zajímavý přípravný duel dvou účastníků nadcházejícího světového šampionátu v Rusku. Nigérie sice nebyla v utkání lepší, jedinou střelou na branku nakonec ale urvala těsnou výhru 1:0. Rozhodující moment přišel po hodině hry, kdy byl v pokutovém území fauloval Victor Moses a sám nařízenou penaltu proměnil.

Na straně Polska se tentokrát v zakončení nedařilo Robertu Lewandowskimu. Ten v prvním poločase nejdříve nastřelil tyč, ve druhé půli pak neproměnil stoprocentní šanci, když pouze nastřelil brankáře Uzoha. Polákům se neujala ani žádná z dalších šancí a s Nigérií tak pře domácím publikem ve Vratislavi prohráli.
90+4'
90+4'
Už běží poslední minuta nastavení. Poláci sice drží míč na svých kopačkách, nicméně daleko od Uzohovy branky.
90+3'
Nigérijci mohli přidat druhou branku. Onaziho finální přihrávka nicméně mířila pod nohy nabíhajícího Ahmeda Musy.
90+2'
K hlavičce se sice probojoval Artur Jedrzejczyk, jeho nedůrazný pokus ale bez problémů lapil brankář Uzoho.
90+2'
Jedna z posledních polských šancí na vyrovnání. Rafal Kurzawa míří rozehrát rohový kop.
90+1'
Anglický rozhodčí Michael Oliver nastavuje v dnešním utkání čtyři minuty.
90'
Victor Moses volným krokem zamířil rozehrát rohový kop. Ten pak poslal pouze do náruče Bartosze Bialkowskiho.
89'
Ještě jedno střídání přichází na straně Nigérie. Ze hřiště odchází Odion Ighalo, reprezentační start si z dnešního zápasu připíše i Moses Simon.
88'
Grzegorz Krychowiak ustál několik soubojů a vyslal dopředu Świerczoka, toho dokázal ubránit Ebuehi.
87'
Piotr Zieliński si zopakuje rozehrávku rohového kopu, už osmého v dnešním utkání.
86'
Zřejmě jedno z posledních střídání Polska v dnešním zápase. Tomasz Kedziora nahrazuje Przemyslawa Frankowskiho.
85'
Uzoho si poradil s centrovaným míčem z pravé strany. Následnou bombu Grzegorze Krychowiaka zpoza šestnáctky řešit nemusel, míč skončil mimo tři tyče.
84'
Victor Moses opět motal hlavy polským obráncům. Nakonec se mu podařilo vybojovat rohový kop.
83'
Nigérie opět střídá. V dnešním zápase už nic nepředvede Kelechi Iheanacho, místo něho si zahraje John Ogu.
82'
Victor Moses táhl zajímavý protiútok Nigérie, balón mu ovšem v rozhodující chvíli utekl. Dezorientovaný obránce Glik nicméně odehrál míč zcela zbytečně do zázemí.
81'
Poláci sice ve druhém poločase drží častěji míč na kopačkách, kromě pár náznaků se ale těžce dostávají k ohrožení branky.
80'
Na hřišti se nyní opět přiostřilo, rozhodčí Michael Oliver zvyklý na tvrdou hru z Britských ostrovů, nechává hru plynout.
79'
Polské hře chybí nápad. Domácí ale dnes ve svém středu nemají nikoho, kdo by dokázal obranu Nigérie nějak překvapit.
78'
Problémem jsou zřejmě křeče, Abdullahi Shehu tak v dnešním zápase končí, místo něho nastupuje Tyronne Ebuehi.
77'
Další hráč zůstává ležet na trávníku, tentokrát je to levý obránce Nigérie Abdullahi Shehu, který si žádá ošetření.
76'
Další náznak šance pro Polsko. Jakub Świerczok se natlačil po levé straně do zakončení, které zblokoval jeden z nigerijských obránců.
75'
Zajímavý protiútok domácích zakončil střelou Przemyslaw Frankowski, brankář Uzoho s jeho ranou neměl příliš práce.
74'
Střídání nyní hodně narušují průběh zápasu. Kenneth Omeruo nahrazuje Leona Baloguna.
73'
Centrovaný míč Ahmeda Musy nenašel v pokutovém území nikoho z jeho spoluhráčů, Poláci se zmocnili míče.
72'
Další střídání domácích. Po solidním výkonu dnes skončil David Kownacki, přichází Arkadiusz Milik.
71'
Nádherná kombinace Polska na jeden dotek skončila ranou Grzegorze Krychowiaka zpoza pokutového území. Domácí záložník branku minul.
70'
Jacek Góralski se probíjel s míčem do pokutového území a těsně před ním byl faulován. Piotr Zieliński si už staví míč k přímému kopu.
69'
Hra se nyní v posledních dvou minutách trochu uklidnila, Poláci trpělivě kombinují na vlastní polovině hřiště.
68'
Poláci po inkasované brance zvýšili aktivitu, Piotr Zieliński vypálil z větší vzdálenosti hodně mimo branku.
67'
Dohráno má pro dnešek i domácí kapitán Robert Lewandowski, jehož nahrazuje jiný útočník Jakub Świerczok.
66'
Velká šance Polska! Na centr Kurzawy z přímého kopu si naskočil střídající Artur Jedrzejczyk a hlavou poslal o zem míč těsně nad břevno!
65'
Druhé střídání na straně Nigérie. Dohrál Joel Obi, na jehož místo nastupuje Ogenyi Onazi.
64'
A Moses je nadále při chuti. Do centru z pravého křídla nyní dal ovšem příliš síly.
63'
Victor Moses se natlačil do další šance, tentokrát mu střela zpoza šestnáctky příliš nesedla.
61'
Nigérie právě vstřelila branku!
Sám faulovaný VICTOR MOSES se bez stresu postavil k pokutovému kopu. Pomalým rozběhem vycukal Bialkowskiho tak, že polský brankář nakonec zůstal jen zkoprněle stát na místě. Záložník Chelsea míč poslal naopak k pravé tyči.
61'
Penalta pro Nigérii! Victor Moses se procpal do pokutového území a Marcin Kaminski ho fauloval.
60'
Přichází první střídání na straně Nigérie. V dnešním zápase dohrál záložník Arsenalu Alex Iwobi, místo něhož přichází útočník Ahmed Musa.
59'
Victor Moses měl na pravé straně hodně prostoru, aby si připravil míč na dobrý centr. Balón z šestnáctky odvrátili polští obránci.
58'
Žlutá karta tentokrát na druhé straně. Joel Obi oplatil tvrdý zákrok Góralskimu a i on vidí žluté napomenutí.
57'
Po zmaření Lewandowského šance zůstal Francis Uzoho ležet na trávníku a vyžádal si krátké ošetření. Nebylo to nic vážného, už se pokračuje dál ve hře.
56'
Obrovská šance Polska! Robert Lewandowski se dostal za obranu Nigérie a z úhlu postupoval sám na Uzoha. Mířil mezi nohy, ale pověst kanonýra tentokrát nepotvrdil!
55'
Robert Lewandowski krásným lobem uvolnil v pokutovém území Davida Kownackiho, jenž v souboji proti dvěma protihráčům neuspěl.
54'
Rafal Kurzawa sice fantasticky přečetl celý úmysl kombinace Nigérijců, pak ale sám o míč přišel.
53'
Robert Lewandowski už postupoval sám na nigérijskou branku. Bylo to ale zbytečné, jelikož se nacházel v ofsajdovém postavení.
52'
Jacek Góralski se dostal k odraženému míči a ze vzduchu jej solidně poslal směrem na Uzoha. Míč však letěl přímo doprostřed branky, a tak brankář Nigérie neměl problém ho ztlumit.
51'
Przemyslaw Frankowski se nyní snažil obejít protihráče a vytvořit si tak lepší pozici pro centr, sám se ovšem vyhnal do zázemí.
50'
Frankowski přízemním centrem hledal v šestnáctce Lewandowskiho, ten se k míči i dostal, jenže s tím příliš nepočítal a zpracování tak nebylo úspěšné.
49'
A opět autové vhazování z levé strany. Moses jej dokázal hlavou prodloužit, obrana Polska se však bez větších problémů ubránila.
48'
Jacek Góralski zbytečně ostře vletěl do Joela Obiho a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
47'
Druhý poločas začal sérií několika autových vhazování Nigérie z levé strany.
46'
O poločase došlo ke dvěma střídáním, oběma na polské straně. Vystřídali se brankáři, Lukasze Fabiańskiho nahradil Bartosz Bialkowski. Dohrál také pravý obránce Lukasz Piszczek, místo něhož naskočil Artur Jedrzejczyk.
46'

Žluté karty: 0:0
Je za námi první poločas přípravného utkání mezi Polskem a Nigérií. Gól sice nepřinesl, pár zajímavých momentů ale rozhodně ano. Už v 8. minutě se k centru prosadil Robert Lewandowski a nastřelil tyčku nigerijské branky. Další vzrušení přišlo v závěru poločasu, když si po přímém kopu málem vstřelil vlastní gól Leon Balogun.

Nigérijci za prvních 45 minut nevystřelili na branku, všechny jejich útočné snahy končili hodně mimo tři tyče. Nejblíže gólu byl po přímém kopu Odion Ighalo, který hlavou zamířil zhruba metr vedle. Polsko tak ve Vratislavi hraje s Nigérií po prvním poločase bez branek.
45+3'
45+2'
Ighalo v závěru nastavení poslal ještě zajímavý centr z levé strany, v pokutovém území ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
45+1'
Anglický rozhodčí Michael Oliver nastaví v prvním poločase kvůli několika ošetřováním dvě minuty.
45'
Rafal Kurzawa posílá jeden rohový kop za druhým přímo na Uzoha, který míče odvrací na další rohy. Polský záložník tak bude kopat už čtvrtý v řadě.
44'
S koncem první půle přicházejí i zajímavé momenty. Robert Lewandowski vypálil z přímého kopu hodně tvrdě, Uzoho vyrazil míč na rohový kop.
43'
Přímý kop lehce lízl hlavičkou Grzegorz Krychowiak a Leon Balogun si pak málem vstřelil vlastní gól! Na poslední chvíli ale ještě stihl míč z brankové čáry odkopnout. Polští hráči si žádali gól, rozhodčí ale nechávají pokračovat ve hře.
42'
Po pěkné kombinaci s Kurzawou se za nigérijskou obranu dostával David Kownacki. Těsně před pokutovým územím ho nedovoleně zastavil Shehu a Poláci tak mají slušnou příležitost přímého kopu.
41'
Poláci se nyní snaží trochu uklidnit hru a kombinují na vlastní polovině hřiště. Nigerijci se tak napůl snaží napadat.
40'
Zatím nejnebezpečnější akce Nigérie v utkání! Odion Ighalo si naskočil na Mosesův centr a hlavou zamířil těsně vedle levé tyče!
39'
Už se znovu hraje, Victor Moses rovněž pokračuje. Nigerijci budou znovu rozehrávat přímý kop.
38'
Victor Moses to v prvním poločase od polských hráčů hodně schytává. Po dalším faulu si nyní přímo na hrací ploše nechává ošetřovat záda.
37'
Ve hře obou týmů je zatím hodně nepřesností, Jacek Góralski nyní pokazil viditelně snadnou přihrávku na Rafala Kurzawu.
36'
Kurzawův centr nebyl špatný, Grzegorz Krychowiak byl i ve slušném náběhu, míč ovšem netrefil a ten tak jen proskákal kolem pravé tyče do zázemí.
35'
Po faulu na Frankowskiho nyní budou mít příležitost přímého kopu také Poláci, míč si už staví Rafal Kurzawa.
34'
Rozehrávky volného přímého kopu se ujal sám Victor Moses. Technickým obstřelem se mu sice povedlo překonat zeď, Fabiańskiho branku ovšem o dobrý metr minul.
33'
Kaiml Glik srazil pár metrů před pokutovým územím Victora Mosese a Nigerijci mají další možnost přímého kopu, tentokrát z velmi zajímavé pozice na střelu.
32'
Lukasz Fabiański vyboxoval centr Obiho Mikela, následnou skrumáž v šestnáctce vyřešil Marcin Kaminski odkopem do bezpečí.
31'
Série několika nedovolených zákroků pokračuje, po souboji s Góralskim zůstal na trávníku ležet Alex Iwobi a Nigerijci tak mají další příležitost rozehrávky přímého kopu.
30'
Joel Obi nyní v roli oběti zákroku Frankowskiho, sudí Oliver má utkání zatím naprosto pod kontrolou.
29'
Zielinski z přímého kopu hledal hlavu Kamila Glika, před nímž byl odehrán míč na rohový kop. Kurzawa nakonec rozehrával v krátkém sledu dva roky, s tím druhým si poradil brankář Uzoho.
28'
Joel Obi nyní dvakrát po sobě na polovině hřiště trošku přiostřil a rozhodčí Oliver už mu musí trochu domlouvat.
27'
Kromě Lewandowskiho střely do tyče jsme zatím neviděli žádnou jinou příležitost. Nejvážnější střela Nigerijců skončila zhruba deset metrů vedle Fabiańskiho branky.
26'
Poláci nicméně zůstávají na útočné polovině hřiště, Frankowski si už potřetí zopakuje vhazování téměř u rohového praporku.
25'
Frankowski si nabíhal po pravé straně, přihrávky se ovšem nedočkal, u míče byl dříve Leon Balogun.
24'
Nigerijci vysunuli presink vysoko k šestnáctce soupeře a Poláci měli hned problém. Především stoper Kamil Glik není zrovna technický typ a nyní znovu jen odkopl míč nazdařbůh dopředu.
23'
Robert Lewandowski se jako tank valil do pokutového území. Jeho snaha však byla zbytečná, byl mu odpískán ofsajd.
22'
Kownacki je směrem dopředu zatím hodně aktivní, v dalším souboji s nigerijskými obránci ovšem opět nebyl úspěšný.
21'
David Kownacki se při úniku po levém křídle dopustil útočného faulu na Abdullahiho Shehua.
20'
Přímý kop rozehráli Nigerijci nakrátko a z dobrých 30 metrů vypálil kapitán William Troost-Ekong, míč se mu však svezl po kopačce a skončil hodně mimo branku.
19'
Vynucené střídání je tu. Zraněný Karol Linetty v dnešním zápase končí, na jeho místo přichází Jacek Góralski.
18'
Moses byl opět faulován Krychowiakem, tentokrát v mnohem zajímavější pozici pro Nigerijce pro ohrožení branky.
17'
Na hřišti nicméně zůstal ležet úplně jiný hráč. Znovu jde o Karola Linettyho, který zřejmě bude muset v zápase skončit, jelikož je odnášen na nosítkách.
16'
Victor Moses byl nyní na polovině hřiště nepříjemně skolen Krychowiakem. V soutěžním zápase by za takový zákrok hrozila i žlutá karta.
15'
Role se nyní vyměnily a s míčem na kopačkách si užívají Poláci. Lewandowskiho pokus o překvapení nigerijské obrany Afričané nezbaštili.
14'
Nigerijci nyní kombinují na polovině hřiště, daleko od Fabiańskiho branky.
13'
Lukasz Fabiański si dává s odkopem od své branky načas, čeká až se bude moci ošetřený Linetty vrátit zpátky od hry.
12'
Hra nicméně pokračuje i bez Linettyho. Nigerijskou útočnou akci táhl po levém křídle Alex Iwobi, jehož centr byl ovšem hodně nepřesný.
11'
Karol Linetty si nakonec vyžádal ošetření, jelikož mu v obličeji zůstala krvavá stopa.
10'
Po Shehuově zákroku nyní zůstal na trávníku ležet Karol Linetty, chvilku se tak hrát nebude.
9'
Dlouhý aut až do pokutového území domácích vhodil Leon Balogun, Nigerijci se k zakončení neprobojovali.
8'
První větší vzrušení v dnešním zápase! Rafal Kurzawa poslal z levé strany krásný přízemní centr na zadní tyč, kam si naběhl Robert Lewandowski a ve skluzu nastřelil levou tyč Uzohovy branky!
7'
Ofsajd i na druhé straně. Po dlouhém pasu od Piszczeka si za obranu nabíhal David Kownacki, pokračovat směrem na Uzohovu branku ale nemohl.
6'
Iheanacho s Ighalem opět nadělali problémy polské obraně. Vše nakonec vyřešil nekompromisním odkopem Kamil Glik.
5'
Robert Lewandowski poprvé v dnešním utkání v akci. Obrana Nigérie ho před pokutovým územím nepustila ke střele, Poláci o chvíli později ztratili míč.
4'
Odion Ighalo si nabíhal za domácí obranu, ale byl znovu zastaven praporkem asistenta rozhodčího. U míče byl navíc stejně dříve brankář Lukasz Fabiański.
3'
Kelechi Iheanacho se dostal v pokutovém území ke střele, jeho rána z levé strany ovšem skončila několik metrů mimo tři tyče.
2'
Polští hráči si chtějí v úvodu pohrát s míčem na kopačkách, trpělivě kombinují na vlastní polovině hřiště.
1'
Nigerijci vstoupili do utkání pohlednou kombinací, která ovšem skončila přihrávkou na Ighala do postavení mimo hru.
1'
Hymny máme za sebou, stejně tak focení obou týmů. Rozehrávky se ujmou fotbalisté Nigérie.
Hráči obou týmů už nastoupili na trávník, po nigerijské hymně zazní samozřejmě hymna i domácí reprezentace.

Polsko: Fabiański – Kaminski, Glik, Piszczek – Kurzawa, Linetty, Krychowiak, Frankowski – Zieliński, Lewandowski (C), Kownacki
Náhradníci: Szczesny, Bialkowski – Cionek, Kedziora, Maczyński, Góralski, Świerczok, Grosicki, Milik, Jedrzejczyk, Teodorczyk, Romanczuk

Nigérie: Uzoho – Shehu, Troost-Ekong (C), Idovu, Balogun – Ndidi, Obi – Moses, Iheanacho, Iwobi – Ighalo
Náhradníci: Ezenwa – Simon, Agbo, Ebuehi, Aina, Eze, Awaziem, Echiejile, Omeruo, Onazi, Musa, Ogu

Rozhodčí: Oliver – Hatzidakis, Burt.
STADION MIEJSKI

Přípravný zápas se odehraje na Stadionu Miejski v polské Vratislavi, která leží jen nějakých 100 kilometrů od českých hranic. A čeští fotbalisté mají s arénou pro téměř 43 tisíc lidí bohaté zkušenosti, jelikož zde odehráli všechna tři utkání ve skupině během mistrovství Evropy v roce 2012. Stadion byl vybudován právě pro tento šampionát, dokončen byl jen rok před ním.
NIGÉRIE

Nigérie patří k dlouhodobě k nejlepším africkým mužstvům. V žebříčku FIFA se aktuálně nicméně nachází až na 52. místě. I "Orli", jak se jim přezdívá se kvalifikovali na světový šampionát bez větších potíží. V poslední kvalifikační skupině ale neměli lehkou konkurenci, se 13 body však za sebou nechali Zambii, Kamerun i Alžírsko.

Kvalifikovali se tak na třetí světový šampionát v řadě, od roku 1994 chyběli jen v Německu v roce 2006. Na posledním mistrovství došli do osmifinále. Letos v létě bude postup ze skupiny těžký zopakovat, jelikož se Nigérie ve skupině D utká s Argentinou, Chorvatskem a Islandem.

Nejzajímavějším jménem v nigerijské reprezentaci je útočník Victor Moses z londýnské Chelsea. Další mladý útočník Alex Iwobi zase působí v Arsenalu. Zkušený kapitán John Obi Mikel má rovněž zkušenosti na rozdávání, aktuálně působí v Číně.
POLSKO

Poláci jsou aktuálně šestým nejlepším týmem světa, alespoň co se týče žebříčku FIFA. Před našimi jižními sousedy jsou už jen Němci, Brazilci, Portugalci, Argentinci a Belgičané. S postupem na světový šampionát nemělo Polsko moc velký problém, kvalifikační skupinu jasně ovládli, když prohráli jen jediné utkání.

Před dvěma lety na mistrovství Evropy Poláci skončili ve čtvrtfinále až na penalty s pozdějšími vítězi z Portugalska. Na světovém šampionátu dvakrát chyběli, motivaci ukázat světu, jak umí hrát fotbal, tak budou mít určitě velkou. Prosincový los je poslal do skupiny H se Senegalem, Kolumbií a Japonskem.

Suverénně největší hvězdou týmu je útočník Bayernu Mnichov Robert Lewandowski, který má v reprezentaci úžasnou bilanci 91 zápasů a 51 gólů. Sílu mají Poláci i v brance ve stále dvojici Łukasz Fabiański – Wojciech Szczęsny, v poli pak ještě můžeme zmínit obránce Dortmundu Łukasze Piszczeka či záložníka Kamila Grosickiho.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu! Poslední reprezentační přestávka před světovým šampionátem v Rusku nabízí týmům kvalitní prostor pro přípravné zápasy. Páteční večer je jimi přímo nabitý, Polsko ve Vratislavi přivítá Nigérii, dalšího účastníka mistrovství světa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.