Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Portugalsko : Alžírsko - 7. června 2018   21:15

Portugalsko
Portugalsko
17' Guedes  • 37' Fernandes  • 55' Guedes  • 82' Mario
Alžírsko

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního večera se s Vámi loučím, na shledanou.
Máme za sebou utkání, které nám končí dle prvotních předpokladů. Domácí Portugalsko vítězí zcela zaslouženě 3:0 po dvou brankách Guedese a jedné Fernadese. Navíc dvě branky domácích ještě nebyli uznány kvůli ofsajdu a ruce. Velké absolutorium si zaslouží Cristiano Ronaldo, jenž byl dnes všude. Domácím tak vyšla generálka na výbornou a do Ruska mohou odcestovat s čistou hlavou.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 11:5. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 16:7.
90+3'
90+3'
Utkání se nám dohrává s míčem na domácích kopačkách.
90+2'
Hosté měli sérii tří rohových kopů, ani z jednoho se k zakončení nedostali.
90+1'
Největší šance Alžírska přišla v nastavení. Bounedjah dostal ideální balon a proti jeho hlavičce se zaskvěl Rui Patricio.
90'
Ve druhém poločase se nastaví tři minuty.
89'
Rozvlnila se síť za Patrcíem, naštěstí pro domácí jen ta boční.
89'
Příliš dlouhé na Quaresmu, tuto přihrávku by nedoběhl ani Usain Bolt.
87'
Domácí nedovolí hostům ani vystřelit, a když už tak se střela k brance ani nedostane.
86'
Domácí se nadále ženou za čtvrtou brankou, času na ní mají dostatek.
85'
Střídání v týmu Alžírsko: ze hřiště odchází Slimani, přichází Soudani.
83'
Nakonec branka neplatí, jelikož Fonte si před centrovaným balonem zpracoval míč rukou.
82'
Domácí už vedou rozdílem čtyř branek. V pokutovém území našel Fonte ve skluzu volného střídajícího MARIA, jenž uklízí balon za bezmocného Salhia.
81'
Ke konci zápasu přestalo pršet, dobrá zpráva jenž potěší všechny na trávníku.
80'
Rozeběhla se nám poslední desetiminutovka, utkání se víceméně už jen dohrává, o vítězi už je dávno rozhodnuto.
78'
Bounedjah je po příchodu na hřiště hodně aktivní, nyní ale proti portugalské zdi neměl nárok uspět.
77'
Stále stejná písnička, hosté pod velkým tlakem a díky nepřesné přihrávce hned o míč přišli.
76'
André Silva se chtěl po nástupu na hřiště prodrat skrz levou stranu, první klička mu ale proti bránícímu hráči nevyšla.
75'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Ronaldo, přichází Silva An..
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Moutinho, přichází Mario.
74'
Rui Patrício si dnes připisuje první zákrok, střídající Bounedjah vystřelil zpoza šestnáctky, domácí brankář v klidu chytá.
73'
Nyní se tam dostali a navíc mají i rohový kop.
72'
Snaha se Alžířanům upřít nedá, ale dneska je pro ně velký úspěch, když se dostanou vůbec na útočnou polovinu.
71'
Střídání v týmu Alžírsko: ze hřiště odchází Medjani, přichází Bounedjah.
70'
Nyní byl Ronaldo trochu sobec, na pravé straně měl úplně volného Quaresmu, ale CR7 se rozhodl sólovat, v obklíčení tří obránců nyní neměl nárok.
69'
Adrien Silva si pomáhal až příliš rukama, což neuniklo očím rozhodčího.
68'
Ani sedmý rohový kop Portugalska nenadělal Salhimu větší starosti.
67'
První dotek míče Quaresmy, jeho cetrovananý balon uklidil Bensebaini na rohový kop.
66'
Ronaldo si naskočil na centrovaný balon, těsně před jeho hlavičkou zasáhl Salhi.
64'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Carlvalho, přichází Queresma.
63'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Silva B., přichází Silva Ad..
62'
Dnešní utkání sleduje 53014 diváků.
61'
Cristiano Ronaldo zastřihal nůžkami, takové štěstí jako ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti Juventusu nyní neměl.
60'
Hodina hry za námi, nadále pokračuje dominance domácích, kteří dokázali přidat třetí branku.
59'
Medjani se pohyboval ve správném prostoru a odhlavičkoval míč daleko od své branky.
58'
Guedes měl na kopačce hatrick, avšak Salhi vyráží na další rohový kop.
57'
Střídání v týmu Alžírsko: ze hřiště odchází Boukhanchouche, přichází Benkhemassa.
56'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Alves, přichází Fonte.
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Guerreiro, přichází Rui.
55'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Další pohledná kombinace Portugalska. Guerreiro našel přesným centrem hlavu GONCALA GUEDESE, jenž dnes vsítil druhou branku .
54'
Centr na bližší tyč, kde Pepe hlavičkuje jen do boční sítě.
53'
A opět všudepřítomný Ronaldo, jeho pokus z levé strany vyráží Salhi na rohový kop.
52'
Nyní Ronaldo už zeď přestřelil, výborným zákrokem se ale blískl Salhi.
52'
Další možnost pro Ronalda z volného přímého kopu.
51'
Velké obléhání Salhiovi brány, v jedné z dorážek měl velmi blízko ke vstřelení branky Ronaldo, hostujícího brankáře prostřelit nedokázal .
50'
A hned z protiútoku vybojovali po hezké kombinaci rohový kop.
49'
Na druhé straně se faul nepíská, což se hostujícímu Ferhatovi vůbec nelíbí.
48'
Ronaldo se pokusil ze standartní situace vystřelit klasicky rovnou na bránu, trefil pouze zeď.
47'
Žlutou kartu dostává Boukhanchouche (Alžírsko).
47'
Po prvním poločase ani jeden z trenérů nesáhl ke střídání, v dnešním dulelu mohou obě mužstva vystřídat až šestkrát.
46'
Ve druhém poločase měli výkop na starosti hosté, jenž se pokouší hned ohrozit branku domácích.
46'
Máme za sebou první poločas hry. Do šaten odcházejí spokojenější domácí fotbalisté, jenž vedou po brankách Guedese s Fernandesem 2:0. Zápas se hraje prakticky na jednu branku, Portugalci jsou o několik levelů výše a stejný obraz hry se dá očekávat i v poločase druhém. Po krátké přestávce jsme zpět, buďte u toho s námi.
45+1'
45+1'
Ten zahráli domácí nakrátko a hlavní rozhodčí trochu necitlivě ukončuje první poločas před následným centrem.
45'
Před koncem poločasu uvidíme ještě jeden roh domácího celku.
44'
Nyní to chtěl Guades udělat efektně patičkou, jeho úmysl mu ale vůbec nevyšel.
43'
Ronaldo dneska hraje skvěle týmově. Nyní vypomohl v obrané činosti a díky jeho hlavičce se alžířané do zakončení nedostali.
42'
Brahimi dostal míč na hranici pokutového území, kde se rozhodl vystřelit, po teči Bruna Alvese mají hosté k dipozici první rohový kop v zápase.
41'
Další souboj mezi Slimanim a Pepém, hostující útočník si pomohl nedovoleným způsobem.
40'
Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu, dočkáme se ještě nějaké branky do šatny na jedné ze stran?
39'
Žlutou kartu dostává Bensebaini (Alžírsko).
38'
A i nyní po vstřelení branky mohli přidat domácí další, Guedes ale netrefil zařízení.
37'
Óda na fotbal i v těžkých podmínkách. Cristiano Ronaldo si naběhl na levé straně a poté přesným centrem našel hlavu BRUNA FERNADESE, který si ideálně naběhl mezi dva bránící hráče.
35'
Carvalho chtěl najít v pokutovém území Ronalda, míč mu ale v těžkých podmínkách sklouzl z kopačky a míč skončil až v zámezí.
34'
Hra kočka s myší, i tak by se zatím dal přirovnat dnešní duel. Střely na bránu zatím 5:0.
33'
Cristiano Ronaldo zachycen dnes už ve třetím ofsajdu, což se mu vůbec nelíbí a nyní vzteky nakopl míč až do hlediště.
32'
Bruno Fernandes pod nátlakem přihrál jen na kopačky Mandimu.
31'
Centr z volného přímého kopu letěl na první tyč, tam byli připravení jen domácí hráči.
30'
Mahrez to nyní i s úroky vrátil Guerreirovi, který ho následně fauloval.
29'
První centr do pokutového území Portugalska, avšak přihrávka se Brahimimu vůbec nepovedla a míč skončil až u rohového praporku.
28'
Souboj dvou sedmiček, aneb jak Ronaldo nyní parádní kličkou vyškolil Mahreze.
27'
Balon na Mahreze nebyl vůbec přesný, míč sklízí domácí obrana.
26'
Ozývají se i domácí fanoušci v Lisabonu, kteří ženou své svěřence za dalšími brankami.
25'
Domácí brankář se nadále pořádně nedotkl míče a tak je rád za každou malou domů, kdy si může míč trochu osahat.
24'
Hostům zatím nevychází finální fáze. Brahimi už měl možnost k centru, nicméně zvolil nesmyslnou přihrávku do míst, kde nikdo ze spoluhráčů nestál.
22'
Velmi přehuštěný střed pole, kde to je pro hosty velmi těžké. Opět si domácí výborným presinkem vybojovali míč zpátky na své kopačky.
21'
Hezká kombinace, domácí chtěli dopravit míč až do prázdné brány. Ronaldo viděl hezky na levé straně Guedese, ten chtěl ještě míč vrátit do prázdné brány, bohužel pro domácí už tam byl připravený Medjani.
19'
Pepe se poručil k zemi po zákroku Slimaniho.
18'
Cristiano Ronaldo mohl přidat hned druhou branku, ale při dnešní třetí velké šanci trefuje pouze boční síť.
17'
Skvělá akce domácích na tři dotyky. Dlouhý balon za obranu sklepl Bernardo Silva přesně na nohu GONCALA GUEDESE, který z první překonává Salhia.
16'
Boukhanchouche si zaběhl za obranu, ale domácí brankář byl u míče první, což hostující útočník moc neunesl a při doběhu Rui Patrícia nakopl.
15'
V Lisabonu nám vytrvale prší, což příliš nepomáhá přesným kombinacím.
14'
Nyní roh zahrán nakrátko, následný centr si hosté pohlídali.
13'
Zblokovaná střela Bruna Fernandese, druhý rohový kop pro domácí.
12'
Pepe vrací malou domů až na Rui Patrícia, který se zatím nedotkl míče.
10'
Máme za sebou deset minut hry, zatím jasná dominance domácího Portugalska.
9'
K vidění jsme měli první branku zápasu, ta ovšem neplatí kvůli ofsajdu Ronalda. Cristiano Ronaldo překonal Salhio přízemní střelou na zadní tyč.
8'
Většina rozehrávek začíná u Mahreze, který to má ale proti velké přesile strašně těžké.
7'
Mounitno si počínal nedovoleně proti Brahimimu, ten okamžitě rozehrál.
6'
Střela Cristiana Ronalda zpoza pokutového území se mezi tři tyče nevešla.
5'
Největší hvězda Alžírska Riyad Mahrez se snažil uklidnit hru, nicméně i on o balon rychle přišel a nadále se musí bránit velkému tlaku.
4'
Pepe šikovně pustil míč na Ronalda, jemuž ukopl míč do zámezí Mandi.
3'
Portugalci zatím nepůjčili hostům balon, nadále obklopují šestnáctku soupeře.
2'
I teď se alžířané bez problémů ubránili.
2'
Po odrazu od bránícího hráče mají domácí další možnost z rohového kopu.
1'
Hned po pár vteřinách velká šance pro Cristiana Ronalda. Silva byl faulován a domácí hned mají k dispozici zajímavou standartku.
1'
Hlavní rozhodčí Craig Pawson nám dnes poprvé pískl do píšťalky, utkání může odstartovat – pojďme na to! Výkop měli na starosti domácí fotbalisté, jenž v prvním poločase budou útočit zprava doleva.
1'
Obě dnešní jedenáctky už nám nastupují na hrací plochu. Těsně před výkopem si ještě poslechneme hymny obou zemí.

Portugalsko: Patrício – Guerreiro, Alves, Pepe, Soares – Fernandes B., Carvalho, Moutinho, Silva – Ronaldo (C), Guedes
Náhradníci: Beto, Lopes – Dias, Fernandes M., Fonte, Mario, Martins, Pereira, Quaresma, Rui, Silva Ad., Silva An.

Alžírsko: Salhi – Benmoussa, Medjani, Bensebaini, Mandi – Boukhanchouche, Bentaleb – Brahimi (C), Mahrez, Ferhat – Slimani
Náhradníci: Chaouchi, Moussaoui – Arous, Belkhiter, Benkhemassa, Bennacer, Bounedjah, El Melali, Chafai, Lakroum, Namani, El Soudani

Rozhodčí: Craig Pawson – Lee Betts, Ian Hussin.
Ze zápasu je pro Vás připraven tradiční online přenos, kterým Vás milerád provedu. Takže o nejdůležitější momenty zcela jistě nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Na dnešní zápas přicestovali rozhodčí z Anglie. Jako hlavní rozhodčí bude pískat Craig Pawson, na čarách mu budou pomáhat asistenti Lee Betts a Ian Hussin. Jako čtvrtý rozhodčí je připraven Stuart Attwell. Dnešní utkání bude i pod dozorem videorozhodčího, u něj budou připravení další dva rozhočí z Anglie, jako hlavní Neil Swarbrick a video asistent Michael McDonough.
Vzájemný zápas

Zatím jediný vzájený zápas se odehrál na olympijském turnaji v Riu de Janeiru v roce 2016. Toto utkání se ale nedá považovat za klasický vzájemný zápas, jelikož se ho směli zúčastnit pouze hráči do 23 let a tři starší hráči.

10.08.16 Alžírsko vs Portugalsko – 1 : 1 (30' Benkablia – 25' Paciência pen)
Estádio Mineirão, Belo Horizonte
Konečná nominace na Portugalska na mistrovství světa

Brankáři: Beto (Göztepe), Rui Patrício (Sporting Lisabon), Anthony Lopes (Lyon)

Obránci: Bruno Alves (Glasgow Rangers), Rúben Dias (Benfica Lisabon), José Fonte (Ta-lien I-fang), Raphaël Guerreiro (Dortmund), Pepe (Besiktas), Ricardo Pereira (Leicester), Mário Rui (Neapol), Cédric Soares (Southampton)

Záložníci: William Carvalho, Bruno Fernandes (oba Sporting Lisabon), Manuel Fernandes (Lokomotiv Moskva), João Mário (West Ham), João Moutinho (Monako), Adrien Silva (Leicester)

Útočníci: Gonçalo Guedes (Valencie), Gelson Martins (Sporting Lisabon), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), André Silva (AC Milán), Bernardo Silva (Manchester City), Ricardo Quaresma (Besiktas)
alz_i_rskoAlžírsko

Hosté z Alžírska se na mistrovství světa do Ruska nepodívají, hrají tak pouze přípravná utkání s vyhlídkou do budoucna. Alžírsko se v kvalifikační fázi o mistrovství dostali až do skupiny, ve které skončili na posledním místě za pouhé dvě remízy ze šesti zápasů. Ze skupiny postoupila do Ruska Nigérie. Alžířané už tři zápasy čekají na výhru, minulý týden prohráli doma s Kapverdy 2:3, předtím nestačili na na Saúdskou arábii (2:0) a Írán (2:1). Dnes to jistě bude slušná prověrka.

portugalskoPortugalsko

Dnešní duel je pro domácí celek generálka na mistrovství světa a nutně by ho potřebovali výsledkově zvládnout, aby získali před šampionátem potřebné sebevědomí. Evropští šampióni z roku 2014 nezažívají povedené výsledkové období, z posledních pěti zápasů si připsali pouhou jednu výhru proti Egyptu. Zvlášť domácí prohra s Nizozemskem 0:3 a domácí remíza s Tuniskem 2:2 byli velké varování. Dneska se dá očekávat, že domácí nastoupí v nejsilnější sestavě v čele s Cristianem Ronaldem, který dostal v posledních zápasech volno. Portugalci zahájí svoji bitku mistrovstvím přesně za devět dní v Soči, kde hrají derby se Španělskem.

Posledních pět zápasů Portugalska

02.06.18 Belgie vs Portugalsko – 0 : 0
28.05.18 Portugalsko vs Tunisko – 2 : 2
26.03.18 Portugalsko vs Nizozemsko – 0 : 3
23.03.18 Portugalsko vs Egypt – 2 : 1
14.11.17 Portugalsko vs USA – 1 : 1
Hezký večer u přípravného mezinárodního utkání před mistrovstvím světa v Rusku. Dnes budeme společně sledovat utkáním mezi Portugalskem a Alžírskem. Utkáním Vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.