Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Slovinsko - 23. března 2018   20:45

Rakousko
Rakousko
15' Alaba  • 36' Arnautović  • 51' Arnautović
Slovinsko
Belec – Jokič, Mevlja, Struna, Skubič – Verbič, Iličič, Kurtič – Berič.

Toto je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera.
Rakousko splnilo povinnost a v dnešním utkání jasně zvítězilo poměrem 3:0. Výhra to byla vskutku zasloužená, jelikož domácí se prezentovali skvělou hrou, jejíž třešničkou na dortu byly všechny tři branky, které se autorům náramně povedly.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:14.
90+4'
90+4'
Ještě jeden roh rozehráli domácí, ovšem ten ve čtvrtou branku proměněn nebyl.
90+2'
Lainer předvedl své defenzivní schopnosti v souboji o rohového praporku, ze kterého vyšel vítězně právě rakouský reprezentant.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se odehrají tři minuty.
90'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Alaba, přichází Wober.
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Baumgartlinger, přichází Hierlander.
89'
Obraz hry se ani v následujících minutách nemění.
87'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Verbic, přichází Sporar.
87'
Kainz se pokusil propálit Belece, ten jeho pokus v klidu polapil do své moci.
86'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Arnautovič, přichází Schaub.
85'
Na moje slova vskutku rychle zareagovali hostující hráči, kteří si řekli, že když se jim nepodaří vstřelit míč do brány soupeře, tak to zkusí do té vlastní. Avšak Slovinec ani na vlastního brankáře nevyzrál.
85'
Zápas se již spíše dohrává, už nelze hovořit o tak atraktivním fotbalu, jako to bylo v předešlých částech utkání.
83'
Ani nyní jim to nevyšlo, jelikož domácí si plní velmi pečlivě své obranné povinnosti.
82'
Hosté stále drží kulatý nesmysl na svých kopačkách, ke střelbě se ale dostávají jen sporadicky.
79'
Po centru hlavičkoval jeden z hráčů Slovinska, jeho pokus mířil vysoko nad bránu domácích.
78'
Slovinci by se velice rádi dočkali aspoň čestného gólu, k tomuto částečnému úspěchu však mají zatím poměrně daleko.
77'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Iličič, přichází Crnigoj.
76'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Kampl, přichází Rotman.
75'
Zajímavá příležitost přišla po centru z prava, když se autor dvou dnešních branek Arnautovič tlačil k volnému balónu, ten ale před ním lapil Belec
74'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Schopf, přichází Grillitsch.
73'
Teď k došlo k další ostré výměně názorů mezi hráči obou celků, tentokrát už ale ke karetnímu trestu nedojde.
71'
Poslední minuty už se neodehrávají v tak hektickém tempu. Více ze hry mají Slovinci, kterým ale dnes prostě koncovka nevychází.
70'
Ke střele z pravého rohu vápna se odhodlal jeden z hráčů v červených dresech, jeho pokus ale neměl gólové parametry.
69'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Burgstaller, přichází Gregoritsch.
67'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Lazaro, přichází Kainz.
66'
I v přátelském utkání emoce překypují, jasným důkazem teď bylo karetní napomenutí pro hráče na obou stranách, kteří si ho vysloužili za své neadekvátní chování.
66'
Žlutou kartu dostává Alaba (Rakousko).
Žlutou kartu dostává Iličič (Slovinsko).
63'
Velkou šanci ke snížení měl Iličič, jenž z dobré pozice ale nedokázal propálit skvěle chytajícího Lindnera.
62'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Skubic, přichází Milec.
61'
Dnes je opravdu radost sledovat hráče domácího celku, kteří převádí skvělou kombinační hru. Tentokrát to předvedl Alaba se svým spoluhráčem a jejich krásná výměna míčů na malém prostoru.
61'
Držení míče: 53% – 47%
60'
Nyní byl Rakušanům odpískán útočný faul, a tak je přerušen jejich samostatný únik směrem k bráně hostů.
58'
A tato taktika dělá hostům velké problémy, zatím ale jejich zahrávání s ohněm tragický konec nemělo.
57'
Slovinci kombinují na vlastní půli, avšak jsou napadáni aktivními hráči Rakouska.
55'
Rakušané jasně naplňují před zápasové predikce, které je stavěly do role favorita v tomto utkán. Možná by se dalo říct, že dokonce předčili všechny očekávání svým skvělým výkonem.
53'
A mohlo být pro Slovince ještě hůř! Po standardní situaci, jenž zahrával Alba, hlavičkoval nejspíš Ilsanker jen do tyče.
51'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Další nádherná branka v provedení domácích! MARKO ARNAUTOVIČ dostal na milimetr přesný pas od Baumgartlingera, po kterém mu stačilo jen jemně trknout do míře, a přehodit tak hostujícího brankáře.
50'
Ani následný rohový kop nepřinesl zakončení ze strany rakouských fotbalistů.
49'
Rakušané se nyní pokusili nákopem dopředu překvapit obranu soupeře, ta ale neměla před sebou ale vůbec těžký úkol.
48'
Domácí kapitán byl faulován Mevjlou, a tak se k míči poměrně jednoduše dostávají hráči v červených dresech.
47'
V začátku druhého poločasu drží míč na svých kopačkách Slovinci, kterým ale jejich soupeř nedovoluje dostat k zakončení.
46'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Kurtic, přichází Birsa.
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Beric, přichází Bezjak.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:51.
První půle u konce! V ní jsme byli svědky velmi kvalitního fotbalu, který nám nabídl nespočet šancí na obou stranách. Jenže lepším celkem byl v úvodních pětačtyřiceti minutách ten rakouský, kterému se podařilo vstřelil dvě branky, čímž proměnil v úspěch svou produktivitu.
45+1'
43'
A tyč zvoní i na druhé straně! Iličič se nejspíš nechal inspirovat svým soupeřem, a taktéž vyslal ze standardní situace velmi jedovatou střelu!
42'
No i tentokrát to byla pořádná pumelice! Nyní ovšem vypomohlo Slovincům břevno!
41'
Další rychlý brejk Rakušanů je ukončen faulem na Lazara, jenž je v prvním poločase velmi aktivní.
39'
Iličič si ovšem vedl o poznání hůře, když trefila pouze před ním stojící zeď.
38'
Šanci k snížení budou mít Slovinci, kteří budou rozehrávat přímý volný kop z podobné pozice, jako skóroval Alaba při první gólové situaci.
36'
A Rakušané odskakují na rozdíl dvou branek! Přízemní centr z pravé strany vápnem proletěl až k penaltovému puntíku, kde si míč převzal MARKO ARNAUTOVIČ, jenž poslal balón k levé tyči hostující brány.
34'
Arnautović posílal ve vápně pod sebe na Lazara, jehož projektil byl zblokován soupeřem. Po celé situaci se rakouští fotbalisté dožadovali rohového kopu, ten ale s velkou pravděpodobností nepřijde.
33'
Arnautović se dožadoval na hranici pokutového území přímého kopu, ani jeho vzlykot ale švýcarského rozhodčího nepřesvědčí.
32'
Alaba si naběhl do dobré příležitosti, centr Baumgartlingera ale za záda Belece nedostal.
31'
Tak hra nám začíná nabízet skvělou podívanou! Tento fotbal nahoru-dolů jistě ocení každý divák dnešního utkání.
29'
Ten zahrál Lazaro, jenž našel přesně nohu Hinteregger, který v zajímavé šanci těsně minul pravou tyč.
29'
Roh pro Rakousko.
28'
A další střela! Schopf to zkusil z hranice vápna, jeho střela ale neměla kýženou razanci.
27'
A šanci měli i Slovinci, na střelu z pravé strany ale Lindner dosáhl.
26'
A mohlo to být 2-0! Lazaro se ocitl tváří v tvář hostujícímu brankáři, ten ovšem předvedl perfektní zákrok.
25'
Tempo hry nám momentálně trochu upadá, vidíme spíše neúspěšné dobývání hostujících hráčů, kteří ale odvádí značně sisyfovskou práci.
24'
Dnešní utkání sleduje 18 100 diváků.
23'
A taky že nebyl, znovu tu byl rychlý protiútok v podání domácích hráčů, přízemní centr ale netrefil žádný z nabíhajících fotbalistů v červených dresech.
22'
Slovinci se nenechali odradit a zkouší to znovu, jenže ani teď to nevypadá na úspěšný tah.
21'
Ani nyní se jim to ovšem nedaří, a tak se do brejku dostal Burgstaller, ten se ale neprobil k zakončení.
20'
Slovinci rozjíždí nový útok z vlastní poloviny.
19'
Lazaro se nyní blýskl nádhernou patičkou, kterou také náramně ocenilo osazenstvo na zdejším svatostánku.
18'
Problémy v rozehrávce týmu v modrých dresech nakonec ničím závažnějším nekončí, ale i tak by to měla být pro slovinské hráče velmi hlasitá výstraha.
17'
Při další standardní situaci si znova k míči přistoupil David Alaba, tentokrát ale nešlo o příliš dobrou pozici na skórování.
15'
To byla nádhera! DAVID ALABA si vzal na starosti provedení přímého volného kopu, a tento krok se ukázal jako naprosto správný, jelikož rakouský hráč vyslal naprosto nechytatelnou střelu do pravého horního růžku!
15'
Baumgartlinger byl faulován těsně před šestnáctkou, a to znamená, že má rakouská reprezentace k dispozici velmi zajímavou šanci na skórování.
14'
Slovinci v posledních minutách byli aktivnějším týmem, teď se ovšem musí rychle formovat do obranného postavení proti rychlému protiútoku soupeře.
13'
Do zajímavé příležitosti se procpal Berič, jeho únik ale nebyl zakončen střelou na bránu.
12'
Odkop od brány Lindnera nebyl ale vůbec přesný, přes to ale se podařilo domácím udržet na míči.
11'
Jokič nebezpečně centroval z levé části hřiště, míč ale nenabral ideální trajektorii a pouze proletěl celým vápnem.
10'
Odpískán ofsajd rakouskému týmu, jehož hráči měli proti výroku rozhodčího menší výhrady.
9'
Slovinci se nyní po dlouhé době usazují na útočné polovině, jenže jejich postup postrádá zakončení.
8'
Rakousku se podařilo dobrou kombinací dostat před vápno soupeře, odtud ale nedokázal Alaba odcentrovat, a tak musí domácí znova bušit do obranného valu Slovinců.
7'
A za půlící čáru se Slovinci teď nepodívají, jelikož slovinský hráč byl u volného míče později než soupeř.
6'
Rakouští fotbalisté mají v úvodních minutách více ze hry, stále totiž kombinují na půli soupeře, avšak chybí tomu moment překvapení.
5'
Rakousko sice kombinuje před pokutovým územím soupeře, žádný z útočníků ale zatím neohrozil branku.
4'
Iličič leží na zemi ,ale zřejmě to nebude nic vážného.
4'
Hráči podstupují hlavičkové souboje uprostřed hrací plochy.
3'
Autového vhazování pro Slovinsko, míč do hry pošle Jokič.
2'
Guido Burgstaller spadl na hraně pokutového území, ale hlavní rozhodčí zůstal klidný a penaltový kop nenařídil.
2'
Rakousku je v úvodu utkání hodně aktivní, ke střeleckému ohrožení branky ale zatím nedošlo.
1'
Domácí obránci kombinují se svou rozehrávkou a snaží se rychle dostat dostat dopředu, poslední přihrávku ale pokazil Alaba.
1'

Rakousko: Lindner – Hinteregger, Prodl, Lainer – Lazaro, Schopf, Baumgartlinger, Alaba, Ilsanker – Burgstaller, Arnautovič.
Náhradníci: Bauer, Dragovič, Gregoritsch, Grillitsch, Hierlander, Kainz, Schaub, Schlager, Siebenhandl, Ulmer, Wober, Zulj.

Slovinsko: Belec – Jokič, Mevlja, Struna, Skubič – Verbič, Iličič, Kurtič – Berič.
Náhradníci: Balkovec, Bezjak, Birsa, Omigoj, Koprivec, Krajnc, Milec, Mitrovič, Rotman, Sporar, Stulac, Zajc..
Dnešní přátelské utkání nám nabídne souboj dvou celků, které ovšem v posledních letech charakterizuje naprosto odlišná forma. Rakousko například udolalo v minulém utkání Uruguay, což určitě mohla být pro tento tým vzpruha pro zpackané kvalifikaci z jejich strany.
Slovinsko se prezentovalo v kvalifikaci dosti zajímavými výkony, když nechybělo málo, a tým z pobřeží jaderského moře mohl slavit minimálně postup do baráže. Avšak to se nestalo, a tak má slovinská reprezentace stále pověst tým z kategorie těch slabších.
Vítám vás u přátelského mezistátního zápasu, ve kterém na sebe narazí reprezentace Rakouska a Slovinska. Zápas, a i tento přenos začínají ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.