Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Turecko : Irsko - 23. března 2018   18:30

Turecko
Turecko
52' Topal
1:0
(0:0)
Irsko
Irsko
Turecko
Babacan – Gönül, Aziz (82. Ayhan), Söyüncü, Kaldirim – Yazici (87. Potuk), Yokuşlu, Topal, Çalhanoğlu (80. Kahveci) – Akbaba (69. Mallı), Tosun (64. Ünal).
Slavko Vinčić – Tomaž Klančnik, Andraž Kovačić (všichni SLO)
Antalya Stadyumu, Antalya
Irsko
Doyle – Coleman (63. Doherty), Duffy, Long (62. Maguire), Rice – Hendrick (80. Judge), Browne (68. Meyler), Hourihane (69. Clark) – Maguire, Hogan (75. Horgan), McClean.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání je u konce a z těsné výhry se raduje domácí Turecko. To o svém vítězství rozhodlo v 52. minutě, kdy se po rohu prosadil Mehmet Topal a z voleje překonal gólmana Doylea. V následujících minutách se pak nehrál kdovíjak strhující fotbal, Turci kvalitně bránili a výpady Irů postrádaly rychlost a překvapivý moment. Skóre se už tak nepohnulo a duel skončil výsledkem 1:0.
90+4'
90+2'
Doyle musel bleskově ze své brány, aby byl u dlouhého nákopu domácích jako první. Vyšlo mu to a odkopl do autu.
90+1'
O hlavičku se uvnitř šestnáctky snažil Rice, byl ovšem době ubráněn.
90+1'
Irové si vybojovali rohový kop.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
89'
Turci už nikam nepospíchají, stačí jim držet míč u půlící čáry a kombinovat v obranné řadě.
88'
Gönül zvládl zaměstnat hned dva irské fotbalisty, ti museli dávat velký pozor na to, aby o míč u vlastního vápna nepřišli.
87'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Yazıcı, přichází Potuk.
86'
Domácí budou opět střídat, je zde již zmíněný pokles tempa závěru utkání.
85'
Z dálky pálil Horgan, Babacan jeho pokus pouze sledoval pohledem, míč totiž letěl o několik metrů vedle.
84'
Babacan má míč u své nohy, s rozehrávkou zrovna nepospíchá.
83'
Domácí v závěru tlačí, Irové se prakticky nedostávají k míči.
82'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Aziz, přichází Ayhan.
81'
Žlutou kartou za tento nedovolený zákrok byl potrestán hostující David Meyler.
80'
Faul hostů na útočné polovině, Turecko bude rozehrávat přímý kop.
80'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Hendrick, přichází Judge.
80'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Çalhanoğlu, přichází Kahveci.
78'
Irové se dostali do protiakce a zleva centroval Horgan. Jeho prudká přihrávka ale pouze prolétla prostorem a skončila mimo hrací plochu.
77'
Kaldirim vhazuje, volí přihrávku na obranu.
75'
Nebojácně se levou stranou prodíral McClean, obešel několik protivníků a podařilo se mu i odcentrovat. Na malém vápně ale domácí jeho dobrodružství ukončili podařeným zákrokem.
75'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Hogan, přichází Horgan.
74'
Domácí si teď velice zkušeně hlídají těsný náskok a nepouští soupeře na dostřel.
72'
Domácí Topal byl v souboji faulován Duffym, jelikož se celá situace odehrála kousek od vápna Turecka, rozehrávku si vezme na starost brankář Babacan.
70'
Na přihrávku za obranu si nabíhal Ünal, u míče byl ale o zlomek času dříve Doyle. Ten už se také chystá k rozehrávce.
69'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Hourihane, přichází Clark.
69'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Akbaba, přichází Mallı.
68'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Browne, přichází Meyler.
67'
Zpoza vápna vystřelil Çalhanoğlu a Doyle měl co dělat, aby jeho štiplavý pokus nadvakrát zkrotil
67'
Na lavičce Irska se chystají další hráči, dá se čekat, že změn bude s postupujícím časem přibývat a hra trochu ztratí na tempu.
65'
Irové si vybojovali rohový kop, míč si chystá Hourihane.
64'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Tosun, přichází Ünal.
63'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Coleman, přichází Doherty.
62'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Long, přichází Maguire.
61'
Rozehrávku si vzal na starost Hourihane, prudký pas ale dokázal odvrátit Söyüncü. Celá akce pak skončila faulem na Yokuşlua.
60'
Přímý kop pro Irsko, uvidíme centr z pravé strany.
58'
Akbabův centr byl hostující obranou zastaven, jenže odvrácení nebylo příliš důrazné. Turci jsou tak opět u míče.
57'
Nyní už už zase Turecko, akce domácích vede levým křídlem.
56'
O vyrovnání se pokusil McClean, na levé straně měl trochu prostoru pro střelu, tu ovšem opřel o bránícího hráče.
54'
Turecko opět v útoku, žene je probuzené publikum na stadionu.
52'
Turecko právě vstřelilo branku!
Roh se rozehrával i na druhé straně a tam už padl gól. Na centr od rohového praporku si skvěle naběhl MEHMET TOPAL a volejem levačkou zvládl překonat gólmana Doylea.
51'
Ten rozehrál Hendrick, jenže míč ani nedoputoval k brankáři. Obrana Turecka bez sebemenších problémů centr odvrátila.
51'
Maguire vybojoval pro hosty rohový kop.
50'
Kaldirimovo vhazování akci Turecka nerozjelo, naopak dopředu už jde opět Irsko.
49'
Irové kombinují po autovém vhazování na pravém křídle, k vápnu se ale nedostali. Míč skončil v zámezí.
47'
Turecko rozehrálo rohový kop, na centr si naběhl Söyüncü, jenže pálil vysoko nad. Doyel si mohl oddechnout a v klidu se nachystat na odkop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
Je za námi první půle, která přinesla hodně opatrný fotbal s minimem šancí. Za zmínku stojí hlavně únik hostujícího Hogana, který však přetáhl svou kličku a zakončoval pouze do boční sítě. Turci toho mnoho nepředvedli, naráželi totiž na dobrou obranu soupeře a museli to tak často zkoušet z dálky. A tyto pokusy buď končily nad břevně, či u gólmana Doyleho. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.
45'
44'
Po Duffyho nedovoleném zákroku domácí rychle rozehráli, vše ale skončilo u připraveného Doylea.
45'
Žlutou kartou byl potrestán hostující Alan Browne.
43'
Velká malá domů na Babacana, ten musel rychle odkopnout, neboť už na něj dotíral hostující útočník.
42'
Irové kombinují na vlastní polovině a lákají soupeře k vytažení se a otevření obrany.
40'
Už opravdu dlouho čekáme na kloudnější akci, z hlediště se už ozývá nespokojený pískot.
38'
Centr i na druhé straně, jenže ani zde to k ohrožení branky nevedlo. Doyle si došel pro míč a skryl jej v náručí.
37'
Lehce tečovaný centr z pravé strany doputoval k Babacanovi, ten si připsal snadný zákrok.
36'
Faul na druhé straně, Tosun zastavil unikajícího Colemana.
35'
Následný centr ale skončil na hranici vápna, Irové se naprosto bez problémů ubránili a vyrazili do útoku.
35'
Velice tvrdý zákrok McCleana na Akbabu, domácí budou rozehrávat přímý kop. Samotný faul se obešel bez karty.
33'
Tosunova střela zpoza pokutového území byla tečováná a mířila pak přesně do míst, kde stál připravený Doyle.
31'
Z rohu už nic nebylo, hosté vyváží míč do bezpečí.
30'
Velké nedorozumění mezi Duffym a gólmanem Doylem mohlo znamenat vlastní gól. Duffy chtěl odvrátit centr z pravé strany, ale míč pouze lízl hlavou a ten poté prolétl kolem zkoprnělého gólmana na rohový kop.
30'
Kombinace Turecka probíhají okolo pokutového území, dál to zatím ale nejde.
28'
Teď už musel Doyle zasahovat, přesnou ranou se prezentoval Tosun. Gólman Irska ovšem zvládl včas zareagovat a poměrně prudkou střelu vyrazil.
26'
Yokuşlu byl nyní faulován Hourihanem, zatažení za dres bylo opravdu velmi dobře viditelné.
26'
Z dálky vystřelil Yokuşlu, táhlým pokusem ale trefil pouze stínícího Duffyho.
24'
Hosté vhazují, Coleman ale nemá komu, výrazné tak gestikuluje směrem ke svým spoluhráčům, aby se mu nabídli.
24'
Turci začínají přidávat na tempu, ofenzívu táhnou především Çalhanoğlu a Kaldirim. Proti ovšem stojí dobře pracující obrana Irska.
22'
Çalhanoğlu se probíjel k pokutovému území, tak však narazil na irskou převahu a o míč byl velice rychle obrán.
20'
Začalo se konečně hrát trochu aktivněji z obou stran, divákům se ale stále předváděná hra příliš nezamlouvá.
18'
Udeřit tak mohlo na druhé straně. Za obranu si totiž naběhl Hogan, udělal kličku gólmanovi, jenže si píchl míč příliš do strany a z úhlu pak trefil pouze boční síť!
17'
O malou chvíli později střílel z dálky Topal, hráči Turecka však mají zatím neseřízená mířidla.
17'
Çalhanoğlu centroval z levé strany, jeho vysoká přihrávka skončila u obránců Irska. Ti odhlavičkovali do bezpečí.
15'
Irové se pokusili o rychlé a překvapivé rozehrání z pravého křídla, už ale prvotní přihrávka nebyla z nejpřesnějších.
14'
Nyní hosté rozehrávají přímý kop na útočné polovině.
12'
Hraje se teď v docela velkém poklidu, ani jeden z týmů se nikam nežene. Panuje ospalá atmosféra.
10'
Docela dost prostoru dostal Çalhanoğlu, odhodlal se proto k ráně z dálky. Ani on ale nebyl přesný, i jeho střela skončila vysoko nad.
9'
Na druhé straně pálil z dálky Kaldirim, jeho pokus ovšem prolétl vysoko nad Doyleovou bránou.
9'
Hogan opět neuspěl s posunutím míče na spoluhráče, ani další akce Irska tak neskončila střeleckým pokusem.
8'
Přímý kop pro Irsko, Duffy bude rozehrávat z hloubi pole.
7'
K ráně levačkou napřáhl Akbaba, Duffy mu ale skvěle skočil k nohám a pokus zvládl srazit.
6'
Hogan sklepával do druhé vlny, nabíhajícího spoluhráče ovšem zastavila turecká převaha. Domácí vyráží do protiútoku.
5'
Na míč si sáhl i hostující Doyle, ten teď čeká, až se mu spoluhráči posunou a on bude moci rozehrát dlouhým odkopem.
4'
Dlouhý nákop hostů zachytila turecká obrana a ve spolupráci s gólmanem Babacanem rozehrála pryč od vápna.
3'
Vysoká noha na domácího Topala, tohle sudímu neuniklo a okamžitě se pískal nedovolený zákrok.
2'
Irové mají míč na vlastní polovině, zatím se nikam neženou a v poklidu kombinují.
1'

Turecko: Babacan – Gönül, Aziz, Söyüncü, Kaldirim – Yazici, Yokuşlu, Topal, Çalhanoğlu – Akbaba, Tosun.
Náhradníci: Kırıntılı, Kocuk – Mallı, Çelik, Kahveci, Ínan, Ünder, Bayram, Tekdemir, Potuk, Ünal, Demirok, Ayhan, Ömür, Gürler.

Irsko: Doyle – Coleman, Duffy, Long, Rice – Hendrick, Browne, Hourihane – Maguire, Hogan, McClean.
Náhradníci: O'Hara, McCarey – Williams, Stevens, Judge, Pearce, Long, Horgan, Doherty, Lenihan, O'Kane, Clark, Meyler, Christie.

Rozhodčí: Slavko Vinčić – Tomaž Klančnik, Andraž Kovačić (všichni SLO).
Oba týmy nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Antalya Stadyumu začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Irsko

Také Irové se do Ruska nepodívají. Dostali se sice až do baráže proti Dánsku, ale po nadějné venkovní remíze 0:0 doma schytali nepříjemný debakl v podobě výsledku 1:5. O jediný gól Irů se postaral Duffy. I oni se tak mohou soustředit na sestavení nového týmu a přípravu na evropskou kvalifikaci a Ligu národů.
Turecko

Domácí tým se na Mistrovství světa neprobojoval, má tak nyní možnost postavit nový tým a připravit se na kvalifikaci na evropský šampionát a také na nově vzniklou Ligu národů. Naposledy se turecká reprezentace představila v listopadu loňského roku, kdy v přátelských utkáních nejprve prohrála v Rumunsku 2:0 a poté i doma s Albánií 2:3. V tomto utkání se gólově prosadili Ünder a Akbaba.
Dobrý podvečer u přípravného mezistátního utkání, společně budeme sledovat duel mezi reprezentacemi Turecka a Irska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.