Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Egypt : Guinea - 16. června 2019   21:00

Egypt
Egypt
11' Mohsen  • 78' Ali  • 86' Gaber
3:1
(1:0)
Guinea
Guinea
64' Kaba
Egypt
El Shenawy – Gaber, El Mohamady, Elwensh, Mansour (46. Ashraf) – Hamed (46. Dunga), Elneny (87. Ghazal) – Said (C) (60. Warda), Soliman (62. Salah), Trezéguet – Mohsen (61. Ali)
Guinea
Keita – Sankoh (36. Dyrestam), Seka (82. Sidibe), Falette, Sylla – Traoré (C) (80. Cissé), Camara, Diawara, Kamano – Yattara, Kanté (56. Kaba)
Yattara, Koné – Koita,Kaba, Fofana, Cissé, Sidibé, Dyrestam, Jeanvier, F. Camara

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 6:8. Rohy: 7:3.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Egypta, který svého soupeře porazil poměrem 3:1. Do druhého poločasu lépe vstoupil soupeř, jenž se nakonec dostal k vyrovnávací brance, což dalo domácímu celku impuls k útočení. Egypt byl najednou o poznání nebezpečnějším celkem, díky čemuž se dostal zpět do vedení, což ještě posléze dokázal potvrdit další brankou a následné dvoubrankový náskok udržel do konečného hvizdu.
90+4'
90+3'
Jednu z posledních akcí předvedla také Guinea, která se sice dostala na druhou stranu, avšak tam dlouho nevydržela.
90+2'
Egypt si v samotném závěru utkání vybojoval ještě jeden rohový kop, avšak tato vzdušná nabídka nepřinesla nic zajímavého.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem dvou minut, dost možná se ještě bude nastavovat.
88'
Žlutou kartu dostává Amadou Diawara (Guinea).
87'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Mohamed Elneny, přichází Ali Ghazal.
87'
Ve středu hrací plochy se podařilo zasáhnout Ashrafovi, který se s míčem dostal na druhou stranu, kde nepřesně přihrával do strany.
86'
Egypt právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Domácí to nyní prokombinovali naprosto ukázkově, míč totiž směřoval z kopačky Salaha na nabězhnuvšího OMARA GABERA, který s přispěním teče překonal brankáře Keitu.
86'
Domácí se snažili uklidnit hru, proto se s míčem vydali zpět na vlastní polovinu. Mezitím je napadala hladová smečka protihráčů.
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut, Egypt stále vede o jedinou branku. Před malým momentem to moc nevyšlo Alimu.
84'
Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází Ernest Seka, přichází Ousmane Sidibé.
80'
Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází Ibrahima Traoré, přichází Ibrahima Cissé.
79'
Žlutou kartu dostává Ayman Ashraf (Egypt).
79'
Egypt si přichystal další rychlý protiútok, který byl tažen středem hrací plochy. Špatnou přihrávku vypustil ze své kopačky Trezéguet.
78'
Domácí si berou vedení zpět! Přihrávku za obranu obdržel Salah, který se dostal až do pokutového území, kde vymíchal brankáře, načež zkoušel zamířit do odkryté branky. Byla z toho pouze tyč, avšak míč se odrazil před prázdnou branku na AHMEDA ALIHO.
78'
Už se opět pokračuje ve hře, mezitím Guinea rozehrávala z vlastní poloviny. Rozehrávka nakrátko nakonec skončila u Wardy.
77'
Aby toho nebylo málo, tak hra byla opět přerušena. Na zeleném pažitu se válí jeden z hráčů hostujícího celku, chvilku se tak hrát nebude.
76'
Rychlý protiútok soupeře přinesl za výsledek hezké zakončení od Aliho, který nemířil mezi tři tyče. Keita nemusel vůbec zasahovat.
75'
Na opačné straně se jako poslední dotkl míče domácí Dunga, logicky tak přišlo na řadu autové vhazování, po kterém chyboval Dyrestam.
74'
To vedlo k zisku dalšího autového vhazování, tentokráte z levé strany. Egypt se snažil rozehrát narychlo, Sylla ale blokoval pokus o střelu.
73'
Egypt se celkem snadným způsobem dostal do bezpečnějšího prostoru, Ashraf poté úspěšným pasem dokázal oslovit Salaha.
72'
El Shenawy si rovněž vyzkoušel rozehrávku od své svatyně. Jako adresát si vybral Gabera, který v tísni přeci jenom našel Dungu.
71'
K sympatickému zakončení se dostal střídající Salah, který zaměstnal brankáře Keitu, jenž v tomto případě výrazně podržel svůj celek.
70'
Jenomže kousek od středového kruhu si jeden z domácích pomohl nedovoleným zákrokem, Yattara se do pokutového území nedostal.
69'
Sledovali jsme odkop od hostující branky, o který se pochopitelně postaral Keita. Nakonec to zkoušel dalekonosným nákopem.
64'
Guinea právě vstřelila branku!
Zničehonic tady máme vyrovnávací branku! Jeden z domácích chyboval v nebezpečné vzdálenosti od své branky, zpětnou přihrávkou našel SORY KABU, jenž okamžitým zakončením propálil domácího brankáře.
64'
Střídající Warda se dokázal dostat k centru, kterým našel pouze hlavu protihráče. Posléze si nedovoleným zákrokem pomohl Dunga.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, i nadále platí, že jsme viděli pouze jednu branku. Druhý poločas je opět hodně vyrovnaný.
62'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Walid Soliman, přichází Mohamed Salah.
61'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Marwan Mohsen, přichází Ahmed Ali.
60'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Abdallah Said, přichází Amr Warda.
60'
Žlutou kartu dostává Ernest Seka (Guinea).
59'
Guinea se dostala na druhou stranu hrací plochy, avšak tam zbytečně přišla o hrací předmět. Vpřed to tak zkouší domácí Trezéguet.
58'
Sledujeme pasáž plnou nepřesností, ani jedno z mužstev se nemůže dostat k brance soupeře. Gaber nyní obstará autové vhazování.
57'
Hamed dokázal ukořistit hrací předmět, který okamžitě poslal na kopačku Solimana, jehož náznak střely nakonec nepřinesl nic vážnějšího.
56'
Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází Kanté, přichází Sory Kaba.
55'
Už se opět pokračuje ve hře. Vzápětí to pasem k pokutovému území zkoušel Seka, jenž našel pouze hlavu pozorného Elwenshe.
54'
Už se nehraje zhruba minutu, oba hráči by ale měli pokračovat ve hře. Na hrací plochu dorazily lékařské personály obou mužstev.
53'
Aby toho nebylo málo, tak se opět nehraje. Tentokráte se po osobním souboji skáceli k zemi dva protihráči, chvíli se tak hrát nebude.
52'
Nakonec se o provedení autového vhazování postaral hostující zadák Sylla, který si pro spolupráci vybral Kamana, jenž přišel o míč.
51'
Kupředu se tak hnala smečka hostujících hráčů, který přešla přes středový kruh, avšak poté se daleko s míčem nedostal Traoré.
50'
Egypt se celkem pohodlným způsobem dostal na druhou stranu hrací plochy, kde se Diawarovi podařilo vystihnout přihrávku.
49'
Krátce poté skončil na zemi jeden z domácích hráčů, který měl zdravotní problémy. Ani v tomto případě to nebylo nic vážnějšího.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si Guinea vybojovala standardní situaci. K rozehrávce se nakonec postavil Camara, jenž nikoho nenašel.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Ahmed Mansour, přichází Ayman Ashraf.
46'
Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Tarek Hamed, přichází Nabil Dunga.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jeden přesný zásah, o který se postaral domácí Mohsen. Mimo jiné sledujeme celkem vyrovnanou podívanou, avšak většinu času středujeme boj ve středu hrací plochy. Také hráči hostujícího celku nejsou v rámci aktivity zrovna pozadu, rovněž několikrát prověřili brankáře. Guinea i tak musí dotahovat jednobrankové manko.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
Včasným zákrokem to na vlastní polovině zvládl domácí El Mohamady, který tak zastavil Kantého. Následně se do ofsajdu dostal Trezéguet.
42'
Do rozhozené obrany se dostával Trezéguet, který místo zakončení ještě hledal kolegu Solimana, jenž pálil pouze doprostřed branky.
41'
Elneny se nyní zatáhl hluboko na vlastní polovinu, kde to Soliman zkoušel kolmicí mezi obránce, avšak včas zasahoval pozorný Seka.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Do vzduchu se dostával hostující Yattara, který hlavou zamířil vysoko nad branku. Egypt se pokusí rozehrát po zemi podél autové čáry.
38'
Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází Baissama Sankoh, přichází Mikael Dyrestam.
34'
V těchto momentech utkání nesledujeme zrovna pohlednou podívanou, El Shenawy bude opět odkopávat od své svatyně.
33'
Logicky tak následovalo autové vhazování, o které se postaral Sankoh. Krátká spolupráce nakonec skončila míčem za brankovou čárou.
32'
Ten směřoval k hranici malého vápna, kde se do vzduchu dostal také brankář El Shenawy, jenž vyboxoval míč za postranní lajnu.
31'
Sledovali jsme nebezpečné zakončení v podání Yattary, jenž ho otřel o nohu protihráče. Guinea bude moci rozehrávat rohový kop.
30'
Soliman to zkoušel po pravém křídle, kde ještě spolupracoval s Gaberem. Včas se vrátil Sylla, který dvojici protihráčů vytlačil do bezpečí.
29'
Žlutou kartu dostává Issiaga Sylla (Guinea).
29'
Ven z branky musel brankář El Shenawy, který s přehledem zkrotil balón do svých rukavic. Výsledkem bylo vyhození balónu na pravou stranu.
28'
Hlavní sudí si všiml nedovoleného zákroku v podání domácího hráče, hra tak byla přerušena. Guinea se pomalu a jistě dostává vpřed.
27'
El Shenawy odkopával dalekonosně od své branky, přičemž u středového kruhu zkoušel najít Mohsena, jenž se ve vzduchu neprosadil.
26'
Na pořadu dne bylo autové vhazování pro Egypt. Mansour si dával celkem načas, nakonec místo Elnenyho našel nohu Sankoha.
25'
Hodně nebezpečnou nabídkou z levé strany to zkoušel hostující Kamano, který zkoušel najít Kantého, jehož kopačka ale minula hrací předmět.
24'
Posléze se rodil velice zajímavý protiútok, přičemž Soliman zkoušel vysunout velice aktivního Mohsena, což ale dokázal přečíst Falette.
23'
Guinea chvíli kombinovala na vlastní polovině, načež došlo k roztažení hry na volného Syllu, který se nedostal ani k centru zleva.
22'
V hlavičkovém souboji s hodně agresivně počínal domácí Trezéguet, jenž fauloval protihráče. Krátce poté se na zemi ocitl také Diawara.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, Egypt stále vede o jednu branku. Navíc i nadále sledujeme aktivní pojetí hry v podání domácích.
16'
Hra byla přerušena, na zemi totiž skončil hostující Kanté, který měl zdravotní problémy. Nehrálo se něco málo kolem jedné minuty.
15'
El Mohamady pouze přeposílal míč na vedle stojícího Elwenshe, jenž chyboval v rozehrávce. Soupeř se nedostal ani k pokutovému území.
14'
Hostující celek to nyní bude mít hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. I tak do konce zápasu zbývá ještě hodně času.
13'
Guinea se nyní usadila na polovině soupeře, kde to zkoušel vzít sám na sebe Elneny, který narazil hned na prvního z protihráčů.
12'
Mohsen se pouštěl do hlavičkového souboje proti Falettemu, avšak druhý jmenovaný byl úspěšnější. Egypt tak bude moci vhazovat zprava.
11'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Egypt se celkem snadným způsobem dostal na druhou stranu, kde si pro přihrávku seběhl MARWAN MOHSEN, který to okamžitě zkušel pravou nohou, což dokonale zaskočilo brankáře Keitu.
10'
Na opačné straně si náběh za obranu nedokázal dobře načasovat Traoré, který se zjevil v ofsajdu, což potvrdil také následný opakovaný záběr.
9'
Hamed v tísni zkoušel odkopnout míč na druhou stranu hrací plochy, což vedlo k šanci v podání Mohsena, jenž nevyzrál na Keitu.
8'
Dalekonosný pas měl směřovat na Kantého, který se přeci jenom dostal k míči. Následné zakončení Camary skončilo daleko vedle branky.
7'
Falette našel na levé straně vedle stojícího Syllu, který mu okamžitě vracel na kopačku. Posléze se do kombinace zapojil také brankář Keita.
6'
Následně si na pravou stranu seběhl Sankoh, který posílal do pokutového území nebezpečnou nabídku, jenž nepřinesla zakončení Kamana.
5'
Keita opět rozehrával od své branky, přičemž dalekonosně odkopával ke středovému kruhu, kde Kamano roztáhl hru na kolegu Syllu.
4'
Krátce po startu utkání přišla na řadu standardní situace. K míči se postavil Bekhit, jehož přímá rána směřovala na Keitu, jenž reflexivně zakročil.
3'
Hned v úvodu utkání jsme sledovali autové vhazování z levé strany, Mansour se pokoušel najít Mohsena, což se ale nepodařilo.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Egypt: El Shenawy – El Mohamady, Hamed, Mansour, Gaber – Elneny, Hamdi, Soliman, Mohsen – Hassan, Bekhit
Náhradníci: Al Shenawy – Hegazi, Ashraf, Dunga, Alaa, Gennesh, Koka, Ghazal, Ali, El Mohamady, Salah, Warda

Guinea: Keita – Sankoh, Sylla, Diawara, Seka – A. Camara, Falette, Traoré, Kanté – Yattara, Kamano
Náhradníci: Yattara – Koita, Koné, Kaba, Fofana, Cissé, Sidibé, Dyrestam, Jeanvier, F. Camara.
V tomto duelu bude mírným favoritem reprezentace Egypta, které lépe vyšly vzájemné zápasy. Ten poslední se ale konal před třemi lety, tehdy Egypt na domácím stadionu pouze remizoval poměrem 1:1. Egypt má v tomto měsíci za sebou jedno přípravné utkání, utkal se totiž s Tanzánií, přičemž tento duel nabídl jedinou branku, o kterou se postaral právě domácí celek tohoto zápasu. Také Guinea má za sebou první přátelské utkání, utkala se totiž s Beninem, přičemž tento duel neměl jasného favorita. Diváci se nakonec dočkali jediné branky, o kterou se postaral beninský Sessegnon. Egypt se tak v tomto duelu pokusí naplnit roli mírného favorita.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Dnes se v rámci přípravného zápasu zaměříme na souboj mezi Egyptem a Guineou.