Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Maďarsko : Uruguay - 15. listopadu 2019   19:00

Maďarsko
Maďarsko
24' Á. Szalai (Varga)
1:2
(1:2)
Uruguay
Uruguay
15' Cavani (Viña)   • 21' Rodríguez (L. Suárez)
Maďarsko
Dibusz – Bese, Lang, Baráth (72. A. Szalai), Korhut (75. Z. Nagy) – Kalmár (83. Holman), Vida – Varga, Szoboszlai (68. Á. Nagy), Dzsudzsák (54. Kovács) – Á. Szalai (60. Feczesin).
Skomina – Vukan, Klančník (všichni SLO)
Puskás Aréna, Budapešť
Uruguay
Muslera – González, Coates, Godín, Viña (68. Laxalt) – Valverde (68. Torreira), Bentancur (53. Vecino) – Rodríguez (82. Pereiro), Lozano – L. Suárez (46. Gómez), Cavani (74. Stuani).

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 4:3. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:11.
Uruguayci potvrzují formu a neprohrávají už páté utkání v řadě, Maďarsko porazili hlavně díky povedenému začátku, kdy dokázali vsítit dva rychlé góly. Maďaři se sice dostali k rychlému snížení, ale na vyrovnání už nedosáhli, i když je k němu hnalo domácí publikum. Dnes ale o nic nešlo, naopak Maďarsku půjde o všechno v následném zápasu s Walesem.
90+6'
90+4'
Domácí nakonec nedokázali úspěšně rozehrát, ale díky následnému napadání se málem dostali do šance, hosté ji však nakonec nedovolili.
90+2'
Maďarsko se pokouší o úspěšně rozehrávkou, ale proti napadajícím soupeřícím hráčům je to poměrně složité.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Kovács se skvěle dostal přes dva soupeřící hráče, díky čemuž se domácí mohli dostat k centru, který skončil na hlavě Vidy, který však nedokázal hlavičkovat na bránu.
89'
První střela skončila jen ve zdi, druhá už ale mířila mezi tři tyče, takže Dibusz musel vytahovat důležitý zákrok.
88'
Attila Szalai zblokoval centr rukou, což znamená dost nebezpečný přímý kop pro hosty téměr z hranice vápna.
87'
González opět končí na trávníku, i tentokrát to byl faul, takže Muslera s následnou rozehrávkou bude moci získat co nejvíce času.
86'
Zápas se rychle blíží ke konci, Jihoameričané mají míč na svých kopačkách a klidně kombinují na vlastní půlce.
85'
Uruguay chytře kupuje útočením nějaký ten čas, přitom se navíc pokouší o pojišťovací branku.
84'
Maďarsko stále nic nevzdává a před domácím publikem se aktivně pokouší o vyrovnání, ale přes soupeřící defenzivu už dlouho nemůže najít cestu ani do vápna.
83'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Zsolt Kalmár, přichází David Holman.
82'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Brian Rodríguez, přichází Gastón Pereiro.
81'
Kalmár končí po dalším souboji na trávníku, vyžádá si minimálně ošetření, ale možná přijde i střídání.
80'
Maďaři po delší době získávají míč pod pevnou kontrolu, protože Kalmár byl faulován. Moc času na vyrovnání ale nemají.
79'
Uruguay se stále pokouší o uklidňují branku, po autovém vhazování se však musí stahovat až k půlící čáře.
77'
González skončil po souboji s Kovácsem na trávníku, kvůli čemuž hlavní sudí přerušil hru, ale nakonec se obejde bez ošetření.
76'
Muslera si po dlouhé době kopne do míče, při odkopu samozřejmě posílá míč co nejdál od své klece.
75'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Mihály Korhut, přichází Zsolt Nagy.
74'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Cristhian Stuani.
74'
Hosté to nakonec zkoušeli pomocí nákopu, za kterým se tlačil Gómez, ale přes bránící hráče se k míči nedostal.
73'
Po krátkém přerušení kvůli ošetření pokračují ve hře Jihoameričané, kteří se stále drží na své polovině a klidně kombinují.
72'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Botond Baráth, přichází Attila Szalai.
71'
Hosté klidně drží míč na své polovině a samozřejmě nikam nespěchají. Maďaři docela překvapivě moc nenapadají.
70'
Máme před sebou poslední dvacetiminutovku utkání, Uruguay stále drží těsné vedení.
68'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Dominik Szobaszlai, přichází Ádám Nagy.
68'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Matías Viña, přichází Diego Laxalt.
68'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Lucas Torreira.
67'
Za následným odkopem uháněl Cavani, ale u míče byl první Dibusz, který raději hned vykopl, protože nechtěl nic riskovat.
66'
Maďaři to opět zkusili pomocí centru, ale ten byl pozorným obráncem ihned uklizen mimo nebezpečnou zónu.
65'
Zakončení bylo nakonec sražené, Lozano tak mohl rozehrát rohový kop, ale svým centrem žádného spoluhráče nenašel.
64'
Hosté začínají být opět aktivnější, výhru si chtějí pojistit třetím gólem, ale další střela končí jen nad bránou.
63'
Jihoameričané se po autu dostali k další vzdušné přihrávce, ale ta byla sražená jen do rukavic Dibusze, který okamžitě vykopává až na druhou polovinu hrací plochy.
62'
Oba týmy se nyní zkusili prosadit pomocí centrů za strany, ale ani jeden se přes bránící hráče nedostal.
61'
Uruguay se osvobozuje dalekým odkopem, který končí až u domácího brankáře, který nikam nespěchal a v klidu si chvíli přihrával se svými obránci.
60'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Ádám Szalai, přichází Róbert Feczesin.
59'
Maďaři rozehráli další přímý kop, tentokrát si ho vzal na starost Szoboszlai, ale jeho centr v pohodě vykryl uruguayský bek.
58'
Jeden z domácích hráčů si vyžádal ošetření, hra tak budu muset být nejméně na minutu přerušena.
57'
Uruguay se po úspěšné obraně vrhá do rychlého protiútoku, který však končí jen odkopem pro Dibusze, který pro něj získali jeho spoluhráči.
55'
Hosté byli po dlouhé době s míčem až v soupeřícím pokutovém území, ale maďarská obrana se dobře zformovala, nakonec nedovolila ani střelu.
54'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Balázs Dzsudzsák, přichází István Kovács.
53'
Centr bez problémů pokryl Muslera, hosté následně získali aut, takže mohou uklidnit hru.
53'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Matías Vecino.
52'
Domácí se nakonec dostali až k vápnu, kde fauloval González, což znamená nebezpečnou standardku!
51'
Maďaři se stále marně dostávají k soupeřící bráně, i když nyní alespoň delší chvíli drží míč.
50'
Szoboszlai si při souboji počínal moc tvrdě, kvůli čemuž hosté rozehráli z půlící čáry, ale dlouhý nákop skončil jen u Dibusze.
49'
Maďarsko už začíná aktivně napadat, protože se chce pokusit o vyrovnání, ale Uruguayci hrají s míčem velmi zodpovědně, takže ho na vlastní polovině nemohli ztratit.
48'
Domácí se s míčem dlouho nezahřáli, hosté ho rychle získali zpět pomocí nápadání, do útoku se následně také moc nehrnou.
47'
První útok Uruguaye nepřinesl ani střelu, k míči se tak dostávají Maďaři, který už opatrně míří dopředu.
46'
Střídání v týmu Uruguay: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Maximiliano Gómez.
46'
První poločas nám v konečném součtu přinesl tři góly. Uruguay byla zpočátku hodně aktivní, z čehož nakonec vytěžila dva góly. Maďarsko naopak skoro vůbec není u balónu, ale ke snížení se nakonec rychle dostali. Poté už se ale nic moc nedělo, takže do druhé půle se bude nastupovat za těsného vedení Jihoameričanů.
Druhý poločas začne přibližně ve 20:06.
45+1'
45'
Dlouhý nákop končí jen u Muslery, který míč v klidu zachytil a pomalu rozehrál.
44'
Maďarsko se nakonec osvobodilo nákopem, vzápětí dokonce vystihlo soupeřící přihrávku, takže ještě může zaútočit.
43'
První půle se pravděpodobně dohraje na domácí polovině, kde hosté opatrně hledají cestu ke gólovému zakončení, ale to se jim už delší dobu nedaří.
41'
Maďaři následně ještě chvíli útočili, ale po útočném faulu se definitivně musí stahovat do obrany, protože rozhodně nechtějí dostat gól do šatny.
40'
Po faulu Coatese následovala dost nebezpečná standardka, kterou rovnou zakončil Dzsudzsák, ale rána se mu vůbec nepovedla, protože skončila nad horní tyčí.
39'
Žlutou kartu dostává Sebastián Coates (Uruguay).
38'
Uruguay to po dlouhé době zkoušela pomocí nákopu, ale ten doletěl jen za brankovou čárou, takže domácí gólman bude odkopávat.
37'
Domácí už hodně štve, že soupeř stále drží míč, takže napadají hodně tvrdě, což se nevyplácí, protože faulovali.
36'
Maďaři po dlouhé době vybojovali míč a ihned spěchali dopředu, ale dlouhý nákop mířil jen do ofsajdu.
35'
Hra se rapidně zpomali, hosté totiž stále kombinují kolem půlící čáry a nemohou najít cestu dál.
34'
Žlutou kartu dostává Zsolt Kalmár (Maďarsko).
33'
Maďaři už toho mají poměrně dost, na napadání už tak nemají moc síly.
32'
Uruguay má stále míč pod kontrolou, do útoku moc nespěchá, spíše vyčkává na nějakou chybu v při domácím bránění.
30'
Máme za sebou velmi divácky atraktivních třicet minut. druhou třetinu utkání začínají s míčem na kopačkách aktivnější hosté.
29'
Stále se hraje hlavně na maďarské polovině, domácí však už začínají vědět, jak mají bránit soupeřící ofenzivy.
28'
Trestného kopu se ujal Luis Suárez, který rovnou zakončoval. Vystřelil hodně tvrdě, ale mířil jen do středu brány, takže Dibusz bez větších problémů zasáhl.
27'
Vida dost viditelně fauloval Cavaniho, což znamená dost nebezpečnou standardní situaci pro Uruguay.
26'
Hra se po delší době uklidňuje, Jihoameričané kombinují na vlastní polovině a nikam nespěchají.
24'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
Dnešní zápas nám slibuje skvělou podívanou, protože Maďaři jsou zpět v duelu! Varga se na pravé straně dostal k přihrávce, která skončila přesně na noze ÁDÁMA SZALAIE, který z první zakončil k pravé tyči, Muslera se jen ohlédl. Asistence: Roland Varga.
21'
Uruguay právě vstřelila branku!
Zatím to vypadá na jednoznačný zápas, Uruguay vede už o dva góly! BRIAN RODRÍGUEZ zmátl zaseknutím Beseho, následně tak mohl zakončit přesně k protější tyči. Asistence: Luis Suárez.
20'
Dibusz úspěšně kryje centr z levé strany, následně velmi rychle odkopává, ale jeho spoluhráči nedokázali rychlý protiútok využít.
19'
Viña vysílal do vápna další přihrávku, tentokrát se jednala o pas vzdušný, ale přes maďarského hráče neprošel.
18'
Domácí tentokrát zvládli bránění na na výbornou, což se ale nedá tvrdit o rozehrávce, se kterou mají velké problémy.
17'
Maďarsko se pokouší o rychlé vyrovnání, ale dlouhý nákop končí jen u Muslery, který se určitě rád zapojí do hry.
15'
Hosté potvrzují roli favorita a z úvodní aktivity těží první branku! Viña se skvěle dostal přes bránícího hráče, následně poslal míč do malého vápna, kam si skvěle naběhnul EDINSON CAVANI, který ve skluzu uklízel míč do odkryté brány. Asistence: Matías Viña.
13'
Uruguay nakonec rozehrála roh, ale ani ten nic nebezpečného nepřinesl, centr pokryli pozorní domácí obránci.
12'
Po dlouhé době musel být opět v pozoru Dibusze, ale střela Viñi ho jen mírně protáhla, protože letěla mimo bránu-
11'
Jeden z maďarských fotbalistů byl dobře rozběhnutý na levé straně, ale po jeho přihrávce doprostřed přišla jen zblokovaná střela.
10'
Hosté stále nikam nespěchají, nakonec však pokazili rozehrávku, takže po delší době budou moci zaútočit také domácí.
9'
Maďarsko si může po delší době oddechnout od bránění, soupeře totiž drží na jeho polovině, ale k zisku míče má daleko.
8'
Na pravé straně nyní něco zkoušel vymýšlet Cavani, pro svého spoluhráče nakonec získal aspoň aut.
7'
Maďaři se stále musí bránit, protože Luis Suárez se dostal k další střele, ale jeho volej skončila jen nad horní tyčí.
6'
Jihoameričané nedokázali využít ani následný roh, domácí gólman tak bude poprvé v zápase odkopávat od své klece.
5'
Tak přece jen se hosté dostali do šance, nemohl v ní být nikdy jiný než Luis Suárez, který dostal skvělou přihrávku od Rodrígueze, ale střelou k bližší tyči Dibusze neprostřelil.
4'
Uruguay se následně také pokouší o zakončení, ale přes pozornou domácí obranu se zatím ani nemůže dostat na útočnou polovinu.
3'
Ádám Szalai se dokonce dostal k hlavičce, ale pod tlakem dokázal zakončit jen mimo tři tyče, což znamená odkop pro Musleru.
2'
Hosté však vzápětí jen nepřesně nakopli, což rozhodně neplatí o Maďarsku, které z prvního útoku získalo rohový kop.
1'
Úvodní výkop obstarali hosté u Uruguaye, přesněji Luis Suárez, který poslal míč ke svým bránícím spoluhráčům.
1'

Maďarsko: Dibusz – Bese, Lang, Baráth, Korhut – Kalmár, Vida – Varga, Szoboszlai, Dzsudzsák – Á. Szalai.
Náhradníci: Gulácsi, Kovácsik – Holman, Feczesin, Kovács, Z. Nagy, Lovrencsics, Pátkai, Á. Nagy, Sallai, A. Szalai, Gazdag.

Uruguay: Muslera – González, Coates, Godín, Viña – Valverde, Bentancur – Rodríguez, Lozano – L. Suárez, Cavani.
Náhradníci: Campaña – Méndez, Vecino, Pereiro, Laxalt, Torreira, Stuani, M. Suárez, Gómez, Silva.

Rozhodčí: Skomina – Vukan, Klančník (všichni SLO).
Uruguay
Uruquay hraje od turnaje Copa America, kde skončila ve čtvrtfinále s Peru, jen přípravné zápasy. Na podzim stihla odehrát čtyři, zapsala dvě výhry a dvě remízy. Uruguayci nejprve porazili Kostariku 2:1, poté zapsali remízu 1:1 s USA, následovala nejtěsnější možná výhry nad Peru, se stejným soupeřem o čtyři dny později remizovala. Uruguay tak dnes určitě bude chtít prodloužit šňůru bez porážky, jistě se tak můžeme těšit na atraktivní podívanou.

Poslední tři utkání
Peru vs. Uruguay – 1:1
Uruguay vs. Peru – 1:0
USA vs. Uruguay – 1:1
Maďarsko
Maďaři jsou velmi blízko postupu na Euro 2020, zároveň ho ale rozhodně nemají jistý, takže dnešní přípravný zápas rozhodně může jenom pomoci. Maďarsku patří ve skupině E druhá příčka se ziskem dvanácti bodů, třetí Slováci mají deset bodů, ale o zápas méně. Dnešní domácí se tak potřebují důkladně připravit na závěrečný zápas kvalifikace, kdy se postaví proti Walesu. Ale ani tato výhra by nemusela postup zajistit, záleží, jak dopadne zápas mezi Chorvatskem a Slovenskem.

Maďarsko vs. Ázerbájdžán – 1:0
Chorvatsko vs. Maďarsko – 3:0
Maďarsko vs. Slovensko – 1:2
Zdravím všechny fotbalové nadšence při sledování dnešního zajímavého zápasu. Bude se jednat o přípravný duel Maďarska s Uruguayem, tyto týmy na sebe narazí po 65 letech! Rozhodně tak sledujte dnešní přenos!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.