Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Ukrajina : Estonsko - 14. listopadu 2019   18:00

Ukrajina
Ukrajina
90+2' Bezus
1:0
(0:0)
Estonsko
Estonsko
Ukrajina
Lunin – Bolbat, Matvijenko (46. Šabanov), Plastun, Sobol – Sydorčuk (46. Ivanisenia) – Jarmolenko (66. Šved), Kovalenko (46. Bujalskij), Šachov (75. Šepelev), Cygankov (46. Bezus) – Besjedin
Munuera J. (ESP)
Slavutyč Arena, Záporoží (UKR)
Estonsko
Igonen – Pikk, Kuusk, Baranov, Kams (46. Teniste) – Kait (70. Vassiljev), Kreida, Ainsalu (62. Antonov) – Liivak (62. Zenjov), Anier (70. Sorga), Puri (82. Kallaste)

Z tohoto zápasu je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme krásný zbytek večera. Na viděnou.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 8:2. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:14.
Přátelské utkání mezi Ukrajinou a Estonskem končí zaslouženým vítězstvím domácího souboru. Ten držel po většinu zápasu míč na svých kopačkách a soupeře prakticky k ničemu nepouštěl, přesto se dlouho zdálo, že jeho šance zůstanou nevyužity a zrodí se nepopulární bezgólová remíza. Vše změnil až v nastaveném čase střídající Bezus, který udeřil i s dopomocí hostujícího Zenjova z přímého kopu, kterým potrestal předešlý faul na svou osobu.
90+3'
90+3'
Estonsko ještě zahrozilo. Dělovku z nějakých třiadvaceti metrů obstaral Vassiljev, míč ale prosvištěl nad břevnem.
90+2'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Standardku kopl sám faulovaný ROMAN BEZUS. Ten trefil ve zdi hlavu vyskakujícího Zenjova, od něhož se balon odrazil obloučkem do protipohybu brankáře Igonena. Ukrajina svou převahu korunuje v samém závěru zřejmě vítězným gólem!
90+1'
Bezus byl faulován kousek před vápnem Kreidou. Ukrajina má v nastaveném čase k dispozici přímý kop z nebezpečné pozice.
90'
Jsou to tři minuty.
89'
Utkání pomalu spěje k bezgólové remíze. Uvidíme, kolik se rozhodne španělský arbitr Munuera nastavit.
87'
Řady karetních hříšníků rozšiřuje třicetiletý Sergej Zenjov.
86'
Po chybě Baranova upaloval vpřed Šepelev, dostal se ale až příliš do strany, navíc byl posléze odzbrojen čistým skluzem.
85'
Estoncům se v těchto chvílích daří držet balon daleko od své branky. Po dlouhých minutách bránění jistě vítaná změna.
83'
Eduard Sobol je prvním, a dost možná i posledním ukrajinským hráčem tohoto zápasu, který je napomenut kartou žluté barvy.
82'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Sander Puri, přichází Ken Kallaste.
80'
Tentokrát motal hlavy estonským zadákům Sobol, ani jeho snaha ale vedoucí branku nepřinesla. Na tu už zbývá Ukrajincům jen posledních deset minut plus nějaké to nastavení.
79'
Šved hledal nadýchaným centrem Besjedina, před kterým odvracel míč na poslední chvíli hlavou Baranov. Nechybělo mnoho a byl z toho vlastní gól, balon proletěl po letmém doteku Igonena vedle levé tyče!
77'
Baranov zatáhl před vlastním vápnem za záchrannou brzdu a tentokrát už vidí žluté napomenutí.
75'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Jevgenij Šachov, přichází Volodymyr Šepelev.
75'
Za odraženým míčem se na malém vápně dral Šachov, merunu nakonec ukrývá o něco dříve v rukavicích Igonen.
74'
Baranov fauloval podle názoru španělského rozhodčího Bezuse. Ukrajina bude kopat standardku z nějakých třiadvaceti metrů.
73'
Útočný výlet Estonska měl jepičí život, utnul jej sudí na pomezí, jenž zahlédl ofsajd.
72'
Přihrávka na Bezuse byla příliš prudká, Ukrajincům utíká míč do zámezí. Autové vhazování pro Estonsko.
70'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Henri Anier, přichází Erik Sorga.
70'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Mattias Kait, přichází Konstantin Vassiljev.
68'
Před dotírajícím Švedem zasáhl na poslední chvíli Pikk, jenž poslal hlavou míč do náruče estonského brankáře.
67'
Estonci úpěnlivě brání vlastní šestnáctku, s míčem hrající Ukrajinci jen marně hledají cestu na dostřel Igonenovi.
66'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Andrij Jarmolenko, přichází Marian Šved.
64'
S prudkým centrem do šestnáctky si Estonci poradili. Sobol musel následně hru posunout zpět ke středovému kruhu.
62'
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Frank Liivak, přichází Sergej Zenjov.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Mihkel Ainsalu, přichází Ilja Antonov.
61'
Po hodině hry platí stále bezbrankové skóre. Ukrajinci jsou i po změně stran a prostřídání sestavy velmi aktivní, Igonena ovšem ne a ne prostřelit.
60'
Jarmolenkův slalom kolem bránících protihráčů nakonec střelou ve vápně neskončil. Odvážný průnik ukrajinského kapitána byl na poslední chvíli přeci jen zastaven.
58'
Střídající Teniste, jenž převzal kapitánskou pásku, centroval na zadní tyč. Tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
57'
A opět aktivní Jarmolenko. Tentokrát si sám navedl míč na levačku a střílel z hranice šestnáctky na zadní tyč, Igonen si ovšem jeho pokus stáhl do rukavic.
56'
Kapitán Jarmolenko přiťukl míč rozběhnutému Bolbatovi, jenž poslal z pravé hranice vápna před bránu prudký přízemní centr, estonská defenzíva ale míč odvrátila.
54'
Jarmolenko po něm nahrával Bezusovi, dělovku nově příchozího záložníka ale vyrazil Igonen.
53'
Konečně se hraje. Jarmolenko našel pasem za obranu rozběhnutého Sobola, ten ale chtěl místo střely přihrávat na penaltový puntík Besjedinovi, a tak je z celé akce jen roh.
51'
V předešlém vzdušném souboji s Ainsalem inkasoval úder do hlavy střídající Šabanov, který je viditelně otřesen a musí být ošetřen.
50'
Mattias Kait si v souboji se Šachovem pomohl držením dresu a je vůbec prvním hráčem tohoto zápasu, který vidí žlutou kartu.
48'
Ukrajinci zamíchali o přestávce sestavou, do hry poslali hned čtyři nové tváře. Uvidíme, jakým způsobem se to na trávníku projeví.
46'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Sergij Sydorčuk, přichází Dmytro Ivanisenia.
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Mykola Matvijenko, přichází Arťom Šabanov.
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Roman Bezus.
Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Gert Kams, přichází Taijo Teniste.
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Vitalij Bujalskij.
46'
První půle přátelského střetnutí mezi Ukrajinou a Estonskem je minulostí. Domácí v ní byli jasně lepším týmem a měli i několik dobrých šancí, žádná se však zatím neujala, a tak drží zuby nehty bránící se hosté pro ně přijatelnou bezbrankovou remízu. Uvidíme, zda na výsledku něco změní druhé dějství, které začne přibližně v 19:02.
45+1'
45+1'
Ukrajina má možnost zahrozit ze svého již šestého rohového kopu. Zároveň se zdá, že trápí kapitána Jarmolenka zdravotní problémy. Uvidíme, zda nastoupí do druhé půle.
45'
Rozhodčí Munuera nastaví úvodní dějství o jednu minutu.
44'
Úplně volný Liivak dostal přihrávku na levou stranu pokutového území, estonský útočník se ale své šance zalekl a při pokusu o střelu upadl.
42'
Eduard Sobol opět zahrozil! Tentokrát se prokličkoval ke střele z levé strany vápna, tu ale nasměroval do boční sítě!
41'
Do odraženého míče se ze střední vzdálenosti opřel Sobol a poslal ho levačkou jen těsně mimo levou horní šibenici Igonenovy svatyně!
39'
Jarmolenko se zbavil protihráčů na pravím kraji vápna a poslal přihrávku na zadní tyč, kterou jen těsně minul skluzem Besjedin!
38'
Centr od levého rohového praporku doletěl pouze na hlavu jednoho z hráčů v modrém. Estonci tak příliš dlouho před brankou Ukrajiny nepobyli.
37'
Hra se rychle přesunula před protější klec, kde Liivak získal pro estonské barvy rohový kop.
36'
Bolbat hledal centrem za obranu rozběhnutého spoluhráče, míč ale na poslední chvíli odhlavičkoval do bezpečí Baranov.
35'
Sydorčuk si navedl míč na střelu, z hranice velkého vápna ale úplně promáchl a balon vůbec netrefil! Kiks spoluhráče se následně pokoušel napravit kapitán Jarmolenko, ani jemu ale rána letící vysoko do oblak vůbec nesedla.
34'
Obrázek zápasu je stále stejný. S míčem hrají dopředu pouze Ukrajinci, Estonci brání bezbrankovou remízu. Vypadá, že je otázkou času, než domácí favorit otevře skóre.
32'
Střílený centr Sobola, někdejšího obránce Jablonce a pražské Slavie, vyboxoval pozorný Igonen.
31'
Rozběhnutý Liivak se podle španělského rozhodčího Munuery provinil faulem na Kovalenka, a tak se vrací balon na kopačky Ukrajiny.
29'
Nyní už musel Igonen opět zasahovat, Matvijenkův pokus z vně vápna byl ovšem tečován obráncem, a tak se dokutálel jen doprostřed branky.
28'
Ten rozehráli domácí z pravé strany, zatím ale mají v této herní situaci značné rezervy.
27'
Ukrajina vybojovala svůj čtvrtý rohový kop.
26'
Viktor Kovalenko zakroutil dalekonosný přímý kop několik decimetrů nad břevno. Letící Igonen dráhu letu kontroloval, přesto šlo o jeden z nejnebezpečnějších okamžiků tohoto utkání.
25'
Baranov poslal k zemi Besjedina. Ukrajina má k dispozici standardní situaci.
24'
Z levé strany odcentroval Sobol, estonská obrana míč odvrátila. Ukrajina ale zůstává v tlaku.
23'
Ani tentokrát z něj domácí nikterak nezahrozili. V době, kdy stadionem v Záporoží obíhá mexická vlna, hrají s míčem hosté.
22'
Besjedinův padáček vytáhl Igonen konečky prstů nad břevno. Ukrajina bude kopat další roh.
20'
Jarmolenko si zasekl míč na pravém vrcholku velkého vápna a vyslal na zadní tyč střílený centr, který však žádný ze spoluhráčů netečoval.
19'
Viktor Cygankov tentokrát adresátem nedovoleného zákroku, po kterém budou rozehrávat opět Ukrajinci.
18'
Ten rozehrál sám Cygankov, Sydorčuk ale o míč v souboji s protihráčem přišel, a tak se Estonci na chvíli osvobozují.
17'
Cygankov pláchl na levé straně hrací plochy, jeho pokus o přihrávku před branku byl ale sražen na rohový kop.
16'
Anier se snažil prokličkovat do vápna, proti trojnásobné přesile ale neuspěl. Ukrajina následně vyrazila do rychlého protiútoku, ten ale ztroskotal na velmi těsném ofsajdu Besjedina.
15'
Na chvíli hráli s míčem hosté – to když Pikk uvedl do hry autové vhazování. Ukrajinci ale dobrým napadáním balon rychle získali.
13'
V těchto chvílích sledujeme klidnější pasáž utkání. Míč mají na kopačkách borci v modrých dresech, Estoncům se ale jejich výpady daří spolehlivě odrážet.
11'
Je za námi úvodních deset minut hry. Ty byly plně v režii Ukrajiny, která operuje s míčem výhradně na útočné polovině. Zatím ovšem bez gólového efektu.
9'
Na levé straně se k centru uvolnil Cygankov, estonská obrana ale odvrátila míč mimo velké vápno. Ze druhé vlny se ještě do odraženého míče opřel Sydorčuk, jeho dělovka ale byla nepřesná.
7'
Ukrajinský favorit kombinuje s balonem okolo středového kruhu, kde se snaží rozjet další útočnou akci.
5'
Další akci Ukrajiny zastavuje zdvižený praporek pomezního sudího, jenž přistihl Jarmolenka v ofsajdovém postavení.
4'
Domácí rychle získali balon a poprvé zahrozili. Bolbat dostal přihrávku na pravou stranu vápna a našel centrem na středu pokutového území Besjedina, jehož hlavičku senzačně vyrazil Igonen!
3'
Estonci dokázali eliminovat útočnou snahu Ukrajiny a budou vhazovat.
2'
Ukrajinci nastoupili do zápasu ve světle modrých dresech, hosté z Estonska hrají v bílém.
1'
Kait se hnal vpřed po levém křídle, v závěru akce si ovšem příliš předkopl balon, a tak bude rozehrávat Lunin.
1'

Ukrajina: Lunin – Bolbat, Matvijenko, Plastun, Sobol – Sydorčuk – Jarmolenko, Kovalenko, Šachov, Cygankov – Besjedin
Náhradníci: Pankiv, Pjatov – Bezus, Bujalskij, Ivanisenia, Karavajev, Mykolenko, Šabanov, Šepelev, Šved, Jaremčuk

Estonsko: Igonen – Pikk, Kuusk, Baranov, Kams – Kait, Kreida, Ainsalu – Liivak, Anier, Puri
Náhradníci: Lepmets, Meerits – Antonov, Kallaste, Mets, Miller, Ojamaa, Sorga, Tamm, Teniste, Vassiljev, Zenjov

Rozhodčí: Munuera J. (ESP).
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu naposledy utkaly v roce 2012, také to bylo v přátelském utkání. Tehdy Ukrajina srazila Estonce poměrem 4:0 a na tento výsledek se budou snažit navázat i dnes. Estonsko má svému soupeři co vracet.
Estonsko

To Estonci jsou na tom podstatně hůře, v kvalifikační skupině C jsou na posledním pátém místě a na svém kontě mají pouhý jeden bod. A je tak nad slunce jasné, že se na evropský šampionát nepodívají. Kvalifikaci už budou dohrávat pouze se ctí a jako náplast by dnes chtěli zvítězit na půdě Ukrajiny, kde to ale nebudou mít vůbec jednoduché. Určitě nás ale čeká zajímavý zápas, tak si ho nenechte ujít.
Ukrajina

Fotbalisty Ukrajiny ještě čeká závěrečná fáze kvalifikace o Euro 2020 a její hráči už mohou být v pohodě. Jsou totiž v tabulce ve skupině B na prvním místě s devatenácti body a mají už jistý postup na evropský šampionát, který se bude konat v příštím roce. Závěr kvalifikace tak už mohou dohrát v klidu a soustředit se na přípravu na tolik očekávaný turnaj. Dnes proti Estonsku budou chtít navázat na své výkony a ve Slavutyč Areně se pokusí uspět.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. V rámci reprezentační pauzy se dnes odehraje přátelské utkání mezi týmy Ukrajiny a Estonska. U našeho textového online přenosu jste srdečně vítáni.