Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Kypr : Česko - 7. října 2020   18:00

Kypr
Kypr
32' Loizou
1:2
(1:2)
Česko
Česko
13' Holeš   • 43' Darida
Kypr
Tschudi – Josipović, Sbrissa
Česko

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Dnešní zápas je u konce. Druhý poločas nám toho příliš nenabídl, Češi sice kontrolovali utkání, ale nedokázali nijak oslnit. Další branku jsme již neviděli, a tak můžeme konstatovat, že Česko poráží Kypr na jeho stadionu 2:1.
90+4'
90+3'
Ofsajd Kypru. Více už toho zřejmě v dnešním zápase neuvidíme.
90+2'
Christofi se snažil proháčkovat mezi obránci ve vápně Česka, ale Petrášek společně s Matějů míč odvrátili do bezpečí.
90+1'
Češi hrají mírně pasivně a vypadá to, že už se pomalu vidí ve sprše. Trenér Šilhavý byl opět slyšet.
90'
Nastavovat se budou 3 minuty.
89'
Následný rohový kop Česka nebyl zahraný dobře, Kypr se hnal do rychlého brejku, ale obrana Česka zafungovala na výbornou.
89'
Hra je nyní přerušena, sudí uklidňuje strkanici mezi Katelarisem a Petráškem.
87'
Loizou si nabíhal jinam, než Artymas čekal. Míč končí v zámezí a Koubek bude odkopávat.
87'
Matějů sice našel na ose hřiště Dočkala, ten byl ale ihned atakován obráncem a o míč přišel.
86'
Kadeřábek znovu faulovaný na postranní čáře. Reprezentační stálici dnešní zápas musí nesmírně bolet.
85'
Roh nenabídl nic, co by stálo za zmínku. Skóre zůstává neměnné.
84'
Christofi se prokousal do vápna, následně i hledal přihrávkou spoluhráče, ale Hovorka se položil na zem a zblokoval míč do zámezí. Roh pro Kypr!
84'
Hložek číhal na centrovaný míč ve vápně, ale byl dobře krytý obranou soupeře. Následně si ještě ve vápně vybojoval míč Masopust, ale ani on nedokázal zakončit.
83'
Král při napadání srazil Špoljariće k zemi, Kypr bude rozehrávat na vlastní polovině.
82'
Král se nyní prezentoval povedenou individuální akcí, ale jeho finální přihrávka na Hložka nevyšla. Škoda.
81'
Hra byla nyní na chvíli pozastavena pro zranění Sielise. Ten je již za pomoci lékařů odváděn za postranní čáru.
79'
Petrášek si naskočil na nadýchaný centr, opřel se do něj hlavou, ale jen těsně minul branku!
78'
Česko si vypracovalo výhodu rohového kopu. Dokáže se prosadit?
76'
Kadeřábek byl nyní tvrdě zastaven na pravém křídle, ale sudí ukazuje, že se o faul nejednalo. Moc tomu nerozumím, neboť šlo o nesmírně tvrdý skluz po odehrání balónu.
73'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Zachariou, přichází Christofi.
73'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Kakoulis, přichází Pittas.
72'
Hložek dostal přihrávku z levé strany, zakončil, ale branku nedokázal z poměrně těžké pozice trefit.
72'
Provod si naskočil na centrovaný míč, ale jeho hlavička ze záklonu nemohla být úspěšná.
71'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Darida, přichází Dočkal.
70'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Ševčík, přichází Masopust.
69'
Provod vyzkoušel střelu ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus s přehledem Kyriakidis zastavil.
68'
Češi chystají další střídání. Hra je nyní poměrně rozkouskovaná.
66'
Češi to nyní sehráli výborně a hlavně rychle. Následný centr Kadeřábka ale jen těsně minul dobře postaveného Hložka.
64'
Darida hledal centrem nabíhajícího si Provoda, ale Katelaris míč odvrátil do zámezí.
64'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Karo, přichází Špoljracić.
62'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Holeš, přichází Král.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Vydra, přichází Hložek.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Novák, přichází Matějů.
60'
Kypr se hnal do rychlého kontru, ale přenesení míče na druhou stranu bylo nepřesné a Loizou míč nedohonil.
59'
Novák hodil autové vhazování až do vápna, Petrášek se ale přes svého strážce prosadit nedokázal.
57'
Barák hledal na hranici vápna Daridu, ale přihrávka nebyla příliš přesná a míč skončil u Kyriadikise.
57'
Ševčík centroval z pravé strany, ale přízemní míč adresáta nenalezl. Následná akce Kypru měla jepičí život, Češi jsou opět u balónu.
55'
Vydra se dostal s míčem do vápna, obhodil si obránce, ale brankář vyběhl, vrhl se mu pod nohy a míč zachytil.
54'
Hra je nyní přerušena, neboť právě Novák zůstává ležet po kontaktu s jedním z obránců na zemi.
53'
Novák se prosmýkl kolem svého strážce, načež i nacentroval, ale míč pouze prolétl vápnem.
51'
Tohle je obrovská škoda! Vydra vyslal dělový projektil, který brankář vyrazil pouze před sebe. Nejdříve se k balónu dostal Darida, ale jeho dorážku zblokoval jeden z obránců!
50'
Po rohu se míč chvíli odrážel ve vápně, Darida dokonce uklidil míč do sítě hlavou, ale předcházel tomu útočný faul.
49'
Ševčík centroval do vápna Kypru, k zakončení byl nejblíže Novák, ale jeden z obránců před ním míč odklidil na roh.
48'
Po souboji Petráška s Artymatasem se míč odkutálel do zámezí. Sudí ale ukazuje, že se o faul nejednalo.
48'
Provod hledal ve vápně jednoho ze spoluhráčů, ale obrana Kypru dobře zakročila a míč odvrátila.
46'
Domácí se hned po zahájení poločasu vydali vpřed, ale ofsajdové pravidlo bylo porušeno a akce tím skončila.
46'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Costi, přichází Artymatas.
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Gogic, přichází Charalampos Kyriakou.
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Kastanos, přichází Katelaris.
46'
Češi jsou herně jasně lepším týmem, ale chybí tomu sem tam střelba. Jde opravdu vidět, že jde o přátelské utkání. Uvidíme, co vymyslí svěřenci trenéra Šilhavého ve druhém poločase, zůstaňte s námi!
První poločas je u konce. Česko se dostalo do vedení po jisté hlavičce Holeše. Následně chyboval Koubek a Kypr trestal, trefil se do prázdné branky Loizou. V závěru poločasu ale ve vápně Kypru byl faulovaný Vydra, Darida si vzal penaltu na starost a nezaváhal.
45+1'
45'
Nastavovat se bude 1 minuta.
45'
Centr od rohového praporku branku Česka neohrozil.
44'
Kakoulli se tlačil do vápna Česka, ale jeden z bránících hráčů mu míč odkopl do zámezí. Je tu roh.
43'
Česko právě vstřelilo branku!
VLADIMÍR DARIDA poslal míč po zemi doprava, brankář Kyriakidis skákal na druhou stranu. Suma sumárum, Česko vede 2:1!
43'
Vydra byl faulovaný na hranici velkého vápna a sudí jasně ukazuje, že se bude jednat o penaltu. Míč si už bere Darida.
43'
Česko bude zahrávat pokutový kop!
42'
Pěkný signál Česka. Provod našel na vápně Daridu, ten se prohnal kolem obránců a nacentroval z levé strany na zadní tyčku. Tam byl Kadeřábek a Vydra, ale první jmenovaný branku netrefil.
41'
Standardní situace pro Česko z pravé strany. Tohle by mohla být šance na gól.
39'
Zachariou si vzal rohový kop na starost a nekopl to vůbec špatně. Centrovaný míč prosvištěl vápnem a naštěstí pro Česko jej nikdo nedokázal poslat na branku Koubka.
38'
Vydra zastavil rozběhnutého soupeře nedovoleně, následně se Kypr stejně dostal k vápnu Česka a vybojoval roh.
37'
Provod na útočné polovině v osobním souboji fauloval Loizoua, Kypr bude rozehrávat.
36'
Hra může pokračovat, Češi rozehrávají na útočné polovině.
35'
Následně byl tvrdě faulovaný Hovorka, zde dle mého názoru měla být udělena karta.
34'
To je velká škoda. Češi to nyní sehráli velmi dobře, na konci útočné akce byl Provod, jenž hlavičkoval pouze do břevna!
32'
Kypr právě vstřelil branku!
Kypr srovnává skóre po trestuhodné chybě Koubka! Český brankář ne příliš šťastně vyběhl z branky, čehož využil LOIZOS LOIZOU. Sedmnáctiletý křídelník Kypru předčil Nováka v osobním souboji a uklidil míč do prázdné branky.
32'
Češi to zkusili na krátkou vzdálenost, ale vůbec to nevyšlo. Kypr má míč a míří kupředu.
31'
Česko bude zahrávat další rohový kop.
29'
Hra byla nyní delší dobu přerušena pro zranění Ševčíka. Ten zůstal ležet po střetu s jedním z obránců. O faul se dle sudího nejednalo.
27'
Velká škoda! Ve vápně se k zakončení procpal Petrášek, ale netrefil míč hlavou ideálně. Následně se k odraženému balónu dostal Holeš, střílel z hranice malého vápna, ale na brankové čáře vykopl míč Costi!
26'
Darida ve vápně výborně přiťukl míč na Baráka, ten ihned po zemi centroval, ale Sielis míč zastavil a odkopl.
25'
Útočná akce Česka byla po dlouhé době ukončena pro ofsajd Daridy.
22'
Znovu škoda. Vydra měl ve vápně míč na pravačce, ale opět přihrával. Míč si zpracoval Darida, rovněž byl ve výtečné střelecké pozici, ale ani on to nezkusil. Následně jsme o míč přišli. Je hodně znát, že se jedná o přátelské utkání.
21'
Darida centroval z pravé strany, ale Kypr míč odvrátil mimo vápno. Nicméně tam jsme si jej přebrali znovu my.
20'
Agilní Loizou se vydal do vápna soupeře, pokusil se obstřelit Nováka, ale vůbec netrefil branku.
20'
Škoda. Novák dostal míč do vápna, pokoušel se najít Daridu, ale bránící hráč přihrávku zachytil a míč odkopl.
18'
Česko se postupným útokem tlačí kupředu. Kypr se nesnaží příliš napadat, spíše je zalezlý na vlastní polovině.
16'
Tohle je velká škoda. Koubek zachytil centrovaný míč a ihned se pokusil vysunout Vydru za obranu. Tam se také forvard Česka dostal, měl před sebou pouze brankáře Kyriakidise, ale pokoušel se ještě najít nabíhajícího si Daridu. Bohužel pro Česko šlo o naprosto šílenou finální přihrávku.
15'
Tak pozor, Kypr si po faulu Nováka vymodlil odpískání faulu, neboť šlo o lehce spornou situaci. Zajímavá standardka pro domácí.
13'
Česko se dostává do vedení! Od rohového praporku vyslal na zadní tyčku centr Provod a míč dopadl přímo na hlavu TOMÁŠE HOLEŠE, jenž je paradoxně jedním z těch menších hráčů na hřišti.
13'
Kypr při pokusu o přechod na útočnou polovinu ihned přišel o míč. Kadeřábek následně vybojoval rohový kop po zblokovaném centru.
12'
Delší dobu nyní drží hráči Kypru míč na svých kopačkách. Nicméně domácí hráči jsou pouze na vlastní polovině, a tak může být Koubek naprosto klidný.
10'
Útočný faul jednoho z českých hráčů, Kypr bude rozehrávat z vlastního vápna.
10'
Kadeřábek pronikl do vápna soupeře, poté se pokusil najít někoho ze spoluhráčů, ale jeden z obránců Kypru míč odvrátil na roh.
9'
Jenže ani naše akce neměla dlouhého trvání, Vydra si sice dobře nabíhal za obranu, ale nepohlídal si ofsajdové postavení.
8'
Česká defenzíva nyní ukončila útočnou akci soupeře velmi rychle. Opět míříme kupředu.
7'
Velká škoda! Provod si naběhl za obranu soupeře, letěl tam také solidní centr, ale třiadvacetiletý slávista pochybil ve zpracování a nechal míč doputovat do zámezí. Odkop od branky.
7'
Kadeřábek dostal míč za obranu, obhodil si bránícího Ioannoua, ale míč mu poté utekl do zámezí. Kyriakidis bude odkopávat.
6'
Češi nyní kooperují s míčem na útočné polovině, ale zatím pouze v místech, odkud se zakončit nedá.
4'
Vydra nyní brilantně našel Holeše ve vápně Kypru, následně byl ale druhý jmenovaný čistě odstavený Kastanosem, a tak se celá akce obešla bez zakončení.
3'
Kypr nyní využil i brankáře k rozehrávce. Nutno však dodat, že Vydra nebyl vůbec daleko od toho, aby Kyriakidisův odkop zblokoval. A kdo ví, třeba by se míč odrazil do branky.
3'
Barák se nyní nepříjemně srazil s Antoniouem, Češi budou rozehrávat na vlastní polovině.
2'
A právě díky skvělému napadání jsme se dostali u vápna soupeře k míči, Provod centroval z pravé strany, ale obrana Kypru míč odvrátila do bezpečí.
2'
Češi napadají rozehrávku soupeře aktivním pressingem. Z tohoto bychom mohli těžit.
1'
Česká republika rozehrála zápas. Dnes naše reprezentace nastoupí v červených dresech, Kypr má bílé.
1'
Česká hymna zní na prázdném stadionu v Kypru. Zápas za malou chvíli začne.

Kypr: Kyriakidis – Antoniou, Karo, Shelis, T. Ioannou – Kastanos (C), Gogic, Costi – Zachariou, Kakoullis, Loizou
Náhradníci: Demetriou, Michael, Katelaris, Charis Kyriako, Charalampos Kyriako, Christofi, Sotiriou, Kousoulos, Špoljarić, Artymatas, M. Ioannou, Pittas

Česko: Koubek – Kadeřábek, Petrášek, Hovorka, Novák – Holeš, Barák – Ševčík, Darida (C), Provod – Vydra
Náhradníci: Vaclík, Nguyen, Čelůstka, Coufal, Dočkal, Masopust, Souček, Kúdela, Bořil, Hložek, Král, Matějů.
Naposledy se Kypr s Českem potkal v roce 2007 v kvalifikační skupině o EURO, kterou mimochodem náš tým vyhrál. A je třeba dodat, že v ní bylo i Německo. Ve zmiňovaném zápase naši borci vyhráli 2:0 po gólech Pudila a Kollera. Dnes je však komplet jiná sestava na obou stranách, nicméně favorit zůstává stejný. Česko.
Česko je na tom o poznání lépe. Nejprve porazilo v Lize národů skupiny B Slovensko 3:1, následně málem s béčkovou sestavou (A tým měl zákaz nastoupit kvůli hygienickým opatřením) porazilo Skotsko. Češi se dostali po gólu Peška do vedení, ale Skotsko dokázalo vývoj otočit a vyhrát 2:1. Je třeba dodat, že naši hráči bojovali srdnatě a měli skutečně spoustu příležitostí na srovnání skóre.
Kypr se trápí v Lize národů skupiny C. Nejprve prohrál na vlastním stadionu s Černou Horou 0:2, následně nestačil ani ve druhém domácím zápase na Ázerbájdžán a prohrál 0:1. Naposledy ovládl Kypr zápas téměř před rokem, když 10.10. v kvalifikaci o EURO vyhrál na stadionu Kazachstánu 2:1.
Dobrý večer! Vítám vás u online přenosu z mezinárodního přípravného utkání mezi Kyprem a Českem. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 18:00, vás provede Radim Sochor.