Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Česko - 11. listopadu 2020   20:45

Německo
Německo
13' Waldschmidt
1:0
(1:0)
Česko
Česko
Německo
Trapp – Tah, Koch, Rüdiger – Baku, Gündoğan (C) (46. Dahoud), Neuhaus, Max (68. Schulz) – Brandt, Waldschmidt, Hofmann (20. Amiri)
Amiri, Dahoud, Gosens, Henrichs, Leno, Schulz, Stark, Uduokhai
Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs
Red Bull Arena, Lipsko
Česko
Pavlenka – Matějů, Brabec, Jemelka, Novák (46. Souček) – Holeš – Černý (46. Jankto), Dočkal (C) (69. Darida), Barák (68. Král), Kopic (78. Ondrášek) – Krmenčík (46. Vydra)

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Česká reprezentace už v neděli v rámci Ligy národů bude v Plzni hostit Izrael. My Vám z tohoto utkání samozřejmě přineseme textový přenos.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 5:8. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 4:9.
Je konec! Německo nakonec zvládlo přátelský duel s Českem a vítězí 1:0. Češi sice vstoupili do utkání aktivně, ale zmohli se jen na Dočkalův pokus do boční sítě. Německo se do vedení dostalo ve 13. minutě, kdy Waldschmidt uklidil do sítě Maxův centr z levé strany. Po půlhodině hry vyrobil obrovskou chybu Jemelka, ale Brandt byl šancí natolik překvapen, že zakončil vysoko nad branku. V závěru první půle se Němci po rychlém brejku dostali do úniku, ale Pavlenka podtrhl svůj dobrý výkon.

I po změně stran měli Němci o něco více ze hry. Po hodině hry hrozil střídající Dahoud, jehož ránu bodlem tečoval obránce mimo branku. Další německou šanci zahodil Neuhaus, který fantastickou střelou orazítkoval spojnici břevna a tyče. V 83. minutě se Šilhavého výběr mohl dočkat vyrovnání, ale Vydrovu hlavičku po nádherném centru Jakuba Jankta skvěle zneškodnil Trapp.
90+2'
90+2'
Darida ještě táhl akci českého celku po pravé straně, jenže Němci jej o míč rychle připravili. Vše nasvědčuje tomu, že Němci dnešní duel dotáhnout do vítězného konce.
90+1'
Král hledal přihrávkou na polovinu Německa Matěje Vydru, kterého si vzal do parády Schulz. Vydra souboj neustál a hlavní rozhodčí do píšťalky nefoukl.
90'
Nastavují se dvě minuty!
90'
Ondrášek se hnal za vysokým nákopem, ale stopku mu vystavil skvěle hrající stoper Koch, který míč odehrál hlavou mimo nebezpečný prostor.
89'
Jakub Jankto měl prostor na levé stramě a pokusil se zopakovat centr do vápna. Do odraženého míče se ještě opřel Souček, jenže levačkou branku netrefil.
88'
Vladimír Darida se zpoza velkého vápna opřel do odraženého míče, ale jeho ránu levačkou zablokoval jeden z německých fotbalistů.
87'
Alex Král si došel pro míč do prostoru mezi stopery. Český tým v posledních minutách hraje častěji s míčem na kopačkách a snaží se o vyrovnání.
86'
Ondrášek přenechal míč Matěji Vydrovi, který zakončil levačkou z dobrých dvaceti metrů. Jeho rána se po trávníku svezla mimo tři tyče.
85'
Před Tahem se v blízkosti velkého vápna otevřely doslova vrata od stodoly. Německý obránce proto zkusil zakončit a Pavlenka jeho dělovku raději vyrazil.
84'
Darida přenesl míč na pravou stranu, kde byl Tomáš Holeš. Fotbalista Slavie si ale musel pomoci rozehrávkou na stopera.
83'
Největší šance české reprezentace v utkání! Jakub Jankto fantastickým centrem z kroku poslal míč do vápna, kde si našel prostor Matěj Vydra, ale Trapp proti jeho hlavičce vytáhl parádní zákrok!
82'
Tah si dal pozor na napadajícího Ondráška a zvolil malou domů na Kevina Trappa. Německý brankář poté nákopem oslovil Dahouda.
81'
Dahoud si naběhl na míč do blízkosti velkého vápna, po naznačení si míč ještě zasekl, jenže střela levačkou se mu vůbec nepovedla a skončila nad břevnem.
80'
Baku si na pravé straně netroufl na individuální postup a raději našel Amiriho. Německo se po delší době usadilo na delší časový úsek na polovině českého týmu.
79'
Alex Král parádně otočil hru na pravou stranu a sám se dostal k odcentrování. Ve vápně byl Vydra i Ondrášek, ale zasáhnout stačil Koch.
78'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Kopic, přichází Ondrášek.
77'
Německo mohlo přidat druhou branku! Neuhaus se zpoza vápna opřel do odraženého míče a jeho nádhernou ránu zastavila až spojnice!
76'
Na světě je první žlutá karta dnešního souboje. Na listinu hříšníků se zapsal Tomáš Souček.
75'
Tah si všiml napadajícího Vladimíra Daridy a raději si pomohl odkopem do bezpečí. Češi v posledních minutách bojují opravdu srdnatě.
74'
Schulz vhazoval na levé straně hrací plochy. Německo po jeho rozehrávce rozjelo kombinaci na vlastní polovině a hraje s míčem na kopačkách.
73'
Tomáš Holeš dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna a troufl si na zakončení pravačkou. Jeho dělovku nechal Trapp prosvištět nad břevnem.
72'
Pro Německo se rýsovala další zajímavá možnost, ale Waldschmidt dostal přihrávku na paty a musel se vracet. V opačném případě by pelášil sám na branku.
71'
Česko zahrávalo přímý kop v blízkosti velkého vápna. Jeho rozehrávky se ujal Vladimír Darida, na jehož pobídku si naskočil Souček, ale ten mířil mimo.
70'
Jakub Jankto si na levé straně chtěl obhodit Taha, jenže německý obránce měl k míči o pořádný kus blíže a nenechal hráče Sampdorie odcentrovat.
69'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Dočkal, přichází Darida.
68'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Barák, přichází Král.
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Max, přichází Schulz.
67'
Hraje se hodně dlouho bez přerušení. Za postranní čárou už dobrých pět minut čeká dvojice českých fotbalistů, která nastoupí na trávník.
66'
Tah se znovu ujal rozehrávky Německa na polovině české reprezentace. Hráči v červených dresech však dobře vykrývají prostor před velkým vápnem.
65'
Jakub Brabec sklepl nákop Německa jen k Dahoudovi, který hledal Brandta, jenže jeho pobídka byla příliš prudká.
64'
Tah se vysunul hodně vysoko na polovinu českého celku. Němci se drali na hranici velkého vápna, ale prudký nákop zastavil Antonín Barák.
63'
Aleš Matějů dnes hraje povedené utkání. Krajní obránce si dal pozor na rozběhnutého Bakua a bez problémů si před ním zpracoval míč.
62'
Jankto dostal přihrávku na levou stranu, potáhl si míč vpřed a odcentroval na hranici velkého vápna. Jeho pobídku německá obrana odvrátila.
61'
První obrovská šance druhého poločasu! Dahoud se v pokutovém území dostal k míči a troufl si na ránu bodlem. Jemelka jeho pokus tečoval mimo!
60'
Češi znovu vysunuli presink na polovině Německa a vybojovali vhazování. Německá rozehrávka v posledních minutách trošičku vázne.
59'
Antonín Barák výborně napadal rozehrávku domácího celku. Záložník italské Verony sice získal míč, ale podle rozhodčího si pomohl nedovoleným zákrokem.
58'
Brandt zastavil rozehrávku českého celku, našel Dahouda, jenže centr z levé strany dokázala obrana českého celku zneškodnit.
57'
Trapp se znovu zapojil do rozehrávky Německa. Domácí celek nyní předvedl hodně sebevědomou kombinaci, která skončila ofsajdem.
56'
Aleš Matějů dostal přihrávku na levou stranu, přenesl hru na Holeše, který centrem hledal nabíhajícího Vydru, ale stopeři Německa mu nedali prostor.
55'
Rozehrávky rohového kopu se pro změnu ujal Bořek Dočkal, který našel hlavu Tomáše Součka, ale středopolař West Hamu hlavičkou trefil jen prostor, kde stál Trapp.
54'
Česko zahrávalo přímý kop na pravé straně hrací plochy. Exekuce se ujal Jankto, ale jeho pobídku bez problémů odhlavičkoval Tah.
53'
Tah nepovedenou přihrávkou dostal pod tlak Kocha, kterého napadal Matěj Vydra, nicméně český útočník to při napadání přehnal s agresivitou a dopustil se faulu.
52'
Tah se ujal rozehrávky na vlastní polovině. Německo bez problémů zvládlo aktivní vstup českého celku do druhého poločasu a snaží se útočit.
51'
Německo zahrávalo rohový kop. Nadýchaný centr přiletěl na malé vápno, ale obrana české reprezentace si dala dobrý pozor.
50'
Max hledal nákopem na levou stranu Juliana Brandta, který měl velké problémy se zpracováním a míč mu uskočil do zámezí. Vhazovat budou Češi.
49'
Bořek Dočkal dostal přihrávku od Jemelky, jenže po mírném potažení vpřed si musel pomoci zpětnou přihrávkou. Češi však hrají s míčem.
48'
Aleš Matějů v hlavičkovém souboji na polovině hřiště doslova vyšplhal na záda svého soupeře, což neuniklo zraku rozhodčího. Německo bude rozehrávat.
47'
Zadáci Německa uklidňují rozehrávku na vlastní polovině. Nikdo v červeném dresu českého celku nyní akci Německa neatakuje.
46'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Novák, přichází Souček.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Krmenčík, přichází Vydra.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Černý, přichází Jankto.
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Gündoğan, přichází Dahoud.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější domácí Němci. Češi sice vstoupili do utkání aktivně, ale zmohli se jen na Dočkalův pokus do boční sítě. Německo se do vedení dostalo ve 13. minutě, kdy Waldschmidt uklidil do sítě Maxův centr z levé strany. Po půlhodině hry vyrobil obrovskou chybu Jemelka, ale Brandt byl šancí natolik překvapen, že zakončil vysoko nad branku. V závěru první půle se Němci po rychlém brejku dostali do úniku, ale Pavlenka podtrhl svůj dobrý výkon. Do kabin se proto odchází za stavu 1:0.
45+2'
45+2'
Kopic znovu spěchal vpřed po levé straně, jenže poslal těžkou přihrávku Barákovi, který následně musel faulovat. Zatím se to obešlo bez karetního trestu.
45+1'
Antonín Barák v souboji u rohového praporku zbytečně dohrál jednoho z německých fotbalistů a daroval domácímu celku rozehrávku.
45'
45'
Na opačné straně se do pokutového území dostal Jan Kopic, kterého Tah vytlačil do ostrého úhlu. Kopic přesto střílel na zadní tyč, jenže netrefil branku.
44'
Další zakončení domácího celku! Neuhaus dostal přihrávku do velkého vápna, ale jeho střelu z ostrého úhlu schoval Pavlenka do rukavic.
43'
Fantastický Jiří Pavlenka! Amiri se po rychlé akci Německa hnal sám na českého brankáře, ale Pavlenka vyběhl a vytáhl skvostný zákrok! .
42'
Aleš Matějů si na pravé straně vyměnil přihrávku s Dočkalem. Krajní obránce poté odcentroval, ale hlavička Jana Kopice mířila jen do prostoru, kde stál Trapp.
41'
Filip Novák podpořil ofenzivu náběhem po levé straně, jenže prováhal vhodný moment k odcentrování a na Bakuovi vybojoval pouze vhazování.
40'
Barák znovu zabojoval na polovině Německa a čistým skluzem vybojoval míč pro svůj tým. Češi následně vyprodukovali přízemní centr, který z vápna odkopl Koch.
39'
Antonín Barák je ve středu hrací plochy hodně aktivní, nicméně defenziva Německa se rychle vrací do svého postavení. Češi pokračují u míče.
38'
Max dostal přihrávku na pravou stranu, ale raději si pomohl zpětnou přihrávku. Německo tak rozjíždí další akci až od brankáře Trappa.
37'
Barák přišel o míč na vlastní polovině. Německo ihned vyrazilo do pokutového území, ale Baku svým centrem našel jen obránce v červeném dresu.
36'
Německo se udrželo s míčem na kopačkách na polovině českého týmu. Tah ustál souboj na pravé straně, ale Neuhaus už na jeho dílo nenavázal.
35'
Německo zahrávalo rohový kop. Jeho exekuce se ujal Max, jehož centr na přední tyči odhlavičkoval Filip Novák.
34'
Trapp si dal pozor na napadajícího Krmenčíka a rozehrál na pravou stranu. Češi tentokrát vytáhli presink až k soupeři, ale Německo vybojovalo odkop od branky.
33'
Gündoğan diriguje rozehrávku Německa na polovině českého výběru. Záložník Manchesteru City našel prostor, kam si naběhl Baku, jenže ten v tomto případě neodcentroval.
32'
Češi málem darovali soupeři další branku! Jemelka chybou v rozehrávce nabídl obrovskou šanci Brandtovi, který však přestřelil!
32'
Baku našel přihrávkou na hranici velkého vápna střídajícího Amiriho, který pohotově zakončil pravačkou, ale jeho přízemní ránu Pavlenka lapil.
31'
Amiri si naběhl na přihrávku na pravou stranu, odkud vrátil míč na hranici velkého vápna, jenže nebezpečný prostor skvěle vyčistil Tomáš Holeš.
30'
Václav Jemelka se unáhlil při rozehrávce na pravou stranu. Jan Kopic sice zabojoval, ale už míč neudržel na hrací ploše.
29'
Waldschmidt si našel prostor v blízkosti velkého vápna, poslal přihrávku na střed, kam si naběhl Gündoğan, ale pohotovou střelou trefil jen Filipa Nováka.
28'
Václav Černý dostal moře prostoru na levé straně, odkud chtěl centrem najít sprintujícího Krmenčíka, jenže obránci Německa pobídku přečetli.
27'
Trapp si troufl na riskantní rozehrávku na pravou stranu. Češi však německou kombinaci skvěle napadali a vybojovali vhazování.
26'
Baku dostal přihrávku na pravou stranu, jenže ani on si nedal pozor na své postavení a byl lapen v ofsajdu. Češi přečkali další nápor domácí reprezentace.
25'
Další pokus Německa o rychlý protiútok zhatil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Své postavení si tentokrát nepohlídal autor branky Waldschmidt.
24'
Další pád Michaela Krmenčíka po souboji s domácím stoperem Kochem. Rozhodčí ani v tomto případě nefoukl do píšťalky.
23'
Antonín Barák zabojoval při napadání německé rozehrávky. Následně upadl Krmenčík, ale ani na jeho pád rozhodčí nereagoval.
22'
Trapp se musel rovněž zapojit do rozehrávky domácího mužstva. Němcům se však přechod do útoku vůbec nepovedl a Dočkal získal míč pro českou reprezentaci.
21'
Max dostal přihrávku na levou stranu, kde proti němu pohotově vystartoval Aleš Matějů. Češi následně reklamovali nedovolený zákrok na Kopice, ale lotyšský rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
20'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Hofmann, přichází Amiri.
20'
Češi se usadili na polovině Německa a hledají si cestičku do velkého vápna. Matějů operoval na pravé straně, ale nedostal prostor k odcentrování.
19'
Antonín Barák si došel pro přihrávku až mezi stopery. Rozehrávku na pravou stranu skvěle napadal Max, který donutil Aleše Matějů ke zpětné přihrávce.
18'
Problém také na německé straně! Jonas Hofmann zamířil za pomezní čáru, kde si jej vzali do péče lékaři německé reprezentace. Podle všeho jde o svalové zranění.
17'
Němcům po vstřelení úvodní branky dnešního souboje hodně vzrostlo sebevědomí. Domácí fotbalisté rozjeli kombinaci na vlastní polovině. Češi však skvěle napadali a získali roh.
16'
Pavlenka bude podle všeho nadále pokračovat ve hře. Autor branky už po zakončení nedokázal ukočírovat svůj pohyb a nechtěně zasáhl Pavlenku kolenem.
15'
Pozor! Jiří Pavlenka se při německé brance nějakým způsobem zranil a nyní potřebuje ošetření. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
13'
Německo právě vstřelilo branku!
Německo se po sympatickém vstupu české reprezentace do utkání ujímá vedení! První zakončení zpoza velkého vápna Pavlenka pouze vyrazil. K míči se dostal Max, který jej prudkým centrem vrátil do nebezpečného prostoru a GIAN-LUCA WALDSCHIDT už míč placírkou uklidil do sítě!
12'
Baku dostal prostor na pravé straně, odkud poslal přízemní centr do pokutového území, nicméně Jiří Pavlenka si pro míč bez problémů došel.
11'
Německo se vydalo do zajímavého protiútoku, který táhl Hofmann, jenže ten závěr situace vůbec nezvládl a Němci vůbec nezakončil. Na podobné mezery si Češi musí dát pozor.
10'
Jan Kopic s vypětím všech sil udržel míč na hrací ploše a dokázal rozehrát zpětnou přihrávkou. Němci zatím napadají hodně trpělivě.
9'
Jemelka se z předchozí rozehrávky poučil a tentokrát dal míč od nohy hodně rychle. Český celek si v úvodu utkání na míči věří a snaží se o kombinační hru.
8'
Aktivní Max znovu dostal přihrávku do běhu na levou stranu. Po následné akci centroval z levé strany Brandt, ale Pavlenka jeho centr stáhl do rukavic.
7'
Václav Jemelka se dostal pod tlak při rozehrávce na vlastní polovině. Odvážný stoper trefil jen prvního ze soupeřů. Rozehrávat se bude od české branky.
6'
První zajímavá akce českého týmu! Holeš přenesl hru na pravou stranu, odkud Aleš Matějů poslal nebezpečnou přihrávku do vápna a Dočkal mírnou tečí poslal balón do boční sítě!
5'
Zadáci české reprezentace nyní uklidňují rozehrávku na vlastní polovině. Václav Jemelka našel Antonína Baráka, který tentokrát roztáhl hru na levou stranu.
4'
Aleš Matějů vhazoval na pravé straně. Krajní obránce následně nakopl míč na polovinu Německa, ale Koch si s jeho nákopem s přehledem poradil.
3'
Poprvé v utkání se do útoku vydali také Češi. Za míčem se na hranici velkého vápna tlačil Krmenčík, ale Tah před ním odkopl míč do bezpečí.
2'
Max dostal prostor na levé straně hrací plochy, odkud pohotově odcentroval levačkou, ale jeho nepovedený centr zastavil Filip Novák.
1'
Češi obstarali výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Národní tým rozjel kombinaci ze zadních řad, ale rozehrávka Jakuba Brabce byla nepřesná.
1'
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už jsou na hrací ploše. Německo bude hrát v tradiční bílé barvě, zatímco Češi obléknou červené dresy.

Německo: Trapp – Tah, Koch, Rüdiger – Baku, Gündoğan (C), Neuhaus, Max – Brandt, Waldschmidt, Hofmann
Náhradníci: Amiri, Dahoud, Gosens, Henrichs, Leno, Schulz, Stark, Uduokhai

Česko: Pavlenka – Matějů, Brabec, Jemelka, Novák – Holeš – Černý, Dočkal (C), Barák, Kopic – Krmenčík
Náhradníci: Coufal, Darida, Hovorka, Jankto, Kalas, Koubek, Král, Mandous, Ondrášek, Souček, Vaclík, Vydra

Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs.
Během úterního testování byl odhalen pozitivní test i u Tomáše Pekharta.
Vzájemné zápasy

Samostatná reprezentace se s Německem utkala osmkrát. Z vítězství se Češi radovali jen dvakrát. Naposledy se jim to povedlo v roce 2007 během kvalifikace o postup na Euro 2008. Češi se s Německem utkali také v kvalifikaci na poslední světový šampionát. V Německu Češi padli 0:3 a doma po vyrovnaném utkání prohráli 1:2.
Německý trenér Joachim Löw na tiskové konferenci před utkáním prohlásil, že Česko je velmi zajímavý soupeř, který sice nehraje zrovna rychle, ale zdobí jej velké sebevědomí.
Německo

Německo je v souboji s českou reprezentací favoritem. Německý svaz už před utkáním informoval o tom, že hvězdy Bayernu Mnichov, Realu Madrid a Chelsea do přátelského souboje nezasáhnou a budou připraveni až na Ligu národů proti Ukrajině a Španělsku. Přesto má německý kouč k dispozici hvězdy jako Leno, Kehrer, nebo Gündogan. V Německu však nepanuje zrovna nejlepší atmosféra. V Lize národů zatím Němci zvítězili jen jednou ze čtyř zápasů. Vedení reprezentace nevyloučilo možný budoucí návrat Boatenga, Hummelse či Thomase Müllera.
Česko

České fotbalisty čeká v listopadové reprezentační přestávce závěr Ligy národů. Doma se Češi utkají se Slovensko a přivítají také Izrael. Ještě před těmito zápasy se Češi představí v Lipsku proti favorizovanému Německu. Jaroslav Šilhavý má k dispozici celkem 25 fotbalistů. Kvůli pozitivnímu testu na koronavirus musel reprezentační sraz opustit David Pavelka ze Sparty. Reprezentace musela před srazem oželet také kvarteto Ondřej Kolář, Filip Nguyen, Ondřej Čelůstka a Petr Ševčík. Do kádru se naopak dostali Tomáš Koubek, Aleš Mandous, Václav Černý a Václav Jemelka. Pro souboj s Německem má Šilhavý k dispozici hned čtyři brankáře. Jiří Pavlenka totiž po duelu s Německem sraz opustí.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z přátelského utkání mezi Německem a Českem. Výkop je stanoven na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.