To je ode mne pro dnešek vše, pěkný zbytek večera.
I druhý duel mezi Českem a Německem skončil v Budvar aréně 3:2. V pátek se Češi radovali po prodloužení, dnes po nájezdech. Viděli jsme kvalitní hokejový duel, který byl pro oba celky kvalitní prověrkou před blížícím se světovým šampionátem.
Nejlepšími hráči utkání jsou Lukáš Kašpar a Dennis Endras.
65:00
Česko právě vstřelilo branku!
JAN KOVÁŘ krásným manévrem překonal Endrase a zajistil tím českému mužsvu vítězství.
Ani bekhendový blafák Kaufmanna branku nepřinesl.
Petr Holík také neproměnil, stav stále 0:0.
Hospelt se svojí bekhendovou kličkou narazil na Kovářův beton.
Kašpar Endrase rozhýbal, ale nepřekonal.
Reimer na Kováře nevyzrál.
Samostatné nájezdy začínají.
Nájezdy začne Německo.
Rolba již opustila scénu, branky jsou na místě. Můžeme začít.
Češi chystají pro nájezdy změnu: Do branky se místo Pöpperleho postaví českobudějovický Jakub Kovář.
Prodloužení nerozhodlo a na řadu přijdou samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:50
Oddechový čas pro domácí.
64:50
Vondrka kouzlil s pukem za brankou a výsledkem je vyloučení. Obránce Schüle už do dnešního duelu nezasáhne.
64:05
Novotný provětral betony brankáře německé reprezentace.
63:49
Ani Zámorského pokus v síti neskončil. Nepoštěstilo se ani Kumstátovi.
63:23
Střela Kudělky sražena do ochranné sítě.
62:42
Vampola se ocitl zcela sám před Endrasem, ale ani nadvakrát nerozhodl.
60:51
Při hře ve čtyřech střílel Kašpar, ale na Endrase opět nevyzrál.
60:01
Po šedesáti minutách je skóre nerozhodné, a tak budeme pokračovat v prodloužení. Ve třetí třetině Němci vyrovnali, ale lepším celkem nebyli. Češi měli řadu možností, ale žádnou nevyužili.
60:00
59:08
Adamský mohl rozhodnout, ale zblízka trefil pouze Endrase.
58:43
Kudělka pálil pár centimetrů za modrou čárou, a proto následuje ofsajd a buly ve střední třetině.
58:06
Kašpar se pokusil o rychlou dorážku, ale střílel z velkého úhlu.
57:20
Krepsovo obkroužení branky k rozdílovému gólu nevedlo.
56:11
Tlak Čechů trošku polevil, přesto jsou stále aktivnějším mužstvem.
55:00
Hadamczik posílá do boje elitní formaci, ale ani ta v útoku neuspěla.
54:09
Furchner se pokusil o křížnou střelu, ale nezacílil přesně.
53:15
Janu Kovářovi se nepovedlo protečovat puk do třetiny, u puku Němci.
52:48
Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
52:03
Krejčík nahodil kotouč na branku a nechybělo moc. Stadionem to jenom zahučelo.
51:20
Novotný po dlouhém obléhání vystřelil pouze do připraveného brankáře. Češi jsou v posledních okamžicích jasně lepším celkem a vedoucí gól visí ve vzduchu.
50:29
Vondrkův nájezd mezi tři obránce skončil úspěchem německých barev.
49:46
Tentokrát pálil Nakládal přímo, Endras byl na svém místě.
49:42
Nakládal posílal před branku nabídku na teč, kterou však žádný z jeho spoluhráčů neakceptoval.
49:04
Pöpperle vyslal nahrávkou do šance Novotného, který však místo zakončení ještě nahrával Kašparovi, což nebyla dobrá varianta.
48:56
Dnešní utkání sleduje 3588 diváků.
47:38
Neuvěřitelné šance domácího výběru. Nejprve přečíslení Pecha s Holíkem zakončil zlínský forvard do boční sítě. Následně Pech zcela sám před Endrasem trefil pouze něměeckého gólmana.
46:37
Jan Kovář svou typickou akcí zkoušel ohrozit brankáře, ale ten jeho střelu vyrážečkou vyrazil.
45:58
45:26
Kašpar objel branku, ale Endras s touto variantou počítal a odolal.
45:00
Teď se tam na chvíli díky Kumstátovi dostali, ale zadáci Němců záhy vyhodili.
44:30
Jenže zatím se jim nedaří dostat se do útočné třetiny.
43:58
Domácí mohou odpovědět, Reiner vyloučen na 2 minuty za hákování.
43:41
Německo právě vstřelilo branku!
Němci rychle využívají početní výhodu. CHRISTOPH SCHUBERT se nerozpakoval, napálil kotouč od modré a vyrovnal skóre. Asistence: Alexander Barta.
43:23
Hákování Petra Tenkráta způsobilo dvouminutovou přesilovku pro Němce.
43:14
Krepsovi střela vůbec nesedla a pro Endrase byla pouhým bonbónkem.
42:27
Třetí formace Čechů chvíli motala hlavy obráncům, nakonec však střelu Adamského dokázala zblokovat do ochranné sítě.
41:30
Adamský nezpracoval těžkou přihrávku a dostal se do ofsajdu.
40:50
Vyhozený kotouč na domácí střídačku hodně vyděsil všechny její členy. Vše nakonec všichni zvládli.
40:25
Prvnímu útoku Němců se domácí ubránili a sami mohou dopředu.
40:01
Třetí třetina začne zhruba v 18:03.
Češi ve druhé třetině otočili vývoj duelu a po čtyřiceti minutách vedou nad Německem 2:1. Branky ve druhé části obstarali Kreps a Tenkrát. Je třeba podotknout, že domácí byli v prostřední periodě lepším celkem a dvě branky byly výsledkem jejich tlaku.

Vyloučení po 2. třetině: 3:3, Využití: 1:0.
40:00
39:31
Šikovný Reiner teď dělal velké problémy české obraně. Jeho bekhendový pokus Pöpperle vyrazil, puk po následné dorážce musel z brankoviště uklízet jeden z obránců.
39:01
Začala poslední minuta prostřední třetiny.
38:42
Tečovaný pokus od modré čáry znamená buly po levé ruce německého brankáře.
38:05
Holík nenápadnou střelou drží Endrase v plné pohotovosti.
36:58
36:31
Novotný zblokoval střelu vlastním tělem a s bolestivou grimasou odchází střídat.
35:43
Zatím se český národní tým výborně brání a několikrát dokázal vyhodit.
34:58
Současně vyloučen Jan Kovář za hákování a Německo si zahraje přesilovku.
34:58
Střela Pietty sražena do ochranné sítě, vhazuje se po pravici Pöpperleho.
34:05
Češi se rozvážnou kombinací při přesilové hře dostávají do vedení. Krásnou akce dvojice Kašpar - Nakládal zakončil střelou do odkryté branky PETR TENKRÁT a posílá domácí do vedení. Asistence: Jakub Nakládal a Lukáš Kašpar.
33:03
Naši západní sousedé se okamžitě osvobozují.
32:48
Za nedovolené bránění vyloučen Patrick Reiner a následuje další početní výhoda svěřenců kouče Hadamczika.
32:24
Janu Kovářovi chybělo na Zámorského pas několik centimetrů, a proto následuje icing a komerční přestávka.
31:45
Z otočky střílel Gogula, ale brankář českého národního mužstva byl připraven.
31:08
30:41
Střela Krepse si cestu do branky nenašla.
30:11
Ani na podruhé se české elitní formaci nezadařilo, a proto střídá.
29:34
První útok Čechů neuspěl.
29:08
První vyloučení ve druhé části má na svědomí německý forvard Eduard Lewandovski, jenž je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
28:20
Rychlý výpad Holíka končí na vyrážečce Dennise Endrase.
27:41
Pech pěknou střelou protáhl brankáře soupeře, který jeho pokus vykopl betonem.
26:24
Novotný střílel z kruhů bez přípravy, ale neuspěl. Podobně se vedlo i Kašparovi.
26:08
Tenkrát nahazoval na branku nepříjemný projektil, který se Novotnému nepodařilo tečovat, jinak by Endras měl asi velký problém.
25:31
Aktivní Kreps nabídl kotouč Nakládalovi, jeho střelu Endras vyrazil. Následná dorážka Kumstáta si cestu do branky nenašla.
24:20
Pöpperleho nyní zachránila tyč po nenápadné střele Schütze.
23:27
Fanoušci ožili a dožadují se další branky v síti Endrase.
22:24
Budvar aréna na nohou, Češi se dočkali vyrovnání! Po vyhraném buly pálil od modré čáry Petr Čáslava, jeho střelu zastavila tyč, ale dorážející KAMIL KREPS už měl úlohu jednoduchou. Asistence: Petr Čáslava.
22:01
Jan Kovář si pěkně obhodil beka, ale poté trefil pouze Endrase.
21:30
Oba týmy střídají, v útoku je Hadamczikův výběr.
20:44
Domácí se stále nemohou dostat do tempa, nyní posílají kotouč na icing.
20:21
Obrovská šance hned na začátek! Přečíslení tři na jednoho zakončoval Patrik Reimer, ale Pöpperle jeho pokus fantasticky zlikvidoval lapačkou.
20:01
Oba výběry jsou již na ledě, vhození úvodního buly druhé třetiny se nezadržitelně blíží.
Další třetina začne přibližně v 17:15.
Je za námi první část, ve které jsme viděli jedinou branku. Tu obstaral v jejím závěru po nenápadné akci Martin Buchwieser a určil skóre po 20 minutách na 0:1.

Vyloučení: 2:1, bez využití.
20:00
19:47
Domácí výběr se snaží nakopnou vlastní fanoušci, ale blíží se konec třetiny.
18:46
Německo jde do vedení. MARTIN BUCHWIESER se nenápadně prodral do útočného pásma a bekhendovou střelou překonal Pöpperleho. Asistence: Philip Gogula.
18:34
Slabá střela Zámorského od modré nemohla nadělat Endrasovi problémy.
17:51
Nahození Lavalleeho do své lapačky stáhl český brankář.
17:12
Barta střílel z prostoru mezi kruhy, ale Pöpperle byl na místě.
16:48
Další nepovedená rozehrávka končí zakázaným uvolněním národního výběru.
16:25
Tenkrát střílel z rohu do připraveného Endrase.
15:58
Domácím zatím hodně vázne zakládání útoku a těžko se dostávají přes německou obranu.
14:52
14:26
Kohlova střela byla tečovaná až přes ochrannou síť za Pöpperlem.
13:52
Češi se osvobozují.
13:20
Reimer střílel z velkého úhlu, Pöpperle byl připraven.
12:52
Kašpar při střele zlomil hokejku a zbývající kus hodil pod nohy soupeři, za což si odsedí na trestné lavici dvě minuty.
12:29
Vondrka se řítil do zajímavé možnosti, ale nakonec se nepokusil ani vystřelit, ani nahrát najíždějícímu spoluhráči a o puk přišel.
11:56
Kusmtát střílel z otočky, ale jeho pokusu chyběla razance.
11:25
Jan Kovář bojoval v útočném pásmu, ale soupeři hrají hodně důrazně a se svou formací se neprosadil.
10:38
Obranu soupeře zlobili karlovarští Pech s Kumstátem, ale k přímé střele se nedostali.
09:31
Novotného průnik do útočného pásma se neujal, stejně jako střela Schuberta na druhé straně.
08:26
Od modré tvrdě vypálil Mojžíš, ale německý brankář byl na místě. Němci jsou v pěti.
07:41
Němci se zatím v klidu brání a několikrát vyhodili.
06:45
Novotný střílel po Kašparovo nabídce do Endrase.
06:15
Vylučovat se bude i na druhé straně. Na trestnou lavici zamířil Schüle a Češi si zahrají první přesilovku. Při signalizované výhodě nevyužil zajímavou možnost Vampola.
05:08
04:41
Schubert vystřelil od modré, Pöpperle puk vyrazil nad sebe a ten se odrazil do levé tyče domácí branky. První velká šance zápasu.
03:24
Střela Hospelta byla nepřesná, domácí vyhazují.
03:08
Bude se dnes poprvé vylučovat. Za podražení je na 2 minuty vyloučen Jakub Nakládal. První možnost pro Němce.
02:47
Úvod duelu je zatím hodně opatrný, hraje se hodně ve střední třetině.
01:58
Puk se ocitl mimo hřiště, vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.
01:22
První střelu na branku vyslal Pech, brankář Endras byl připraven.
00:54
První formace českého mužstva dlouho kombinovala v útočném pásmu, ke střele se však nedostala.
00:10
Hosté začali zakázaným uvolněním.
00:01
Oba celky jsou již na ledě. Ještě nás čekají státní hymny obou výběrů a můžeme začít. Budvar aréna není dnes zaplňena tak, jako byla včera.
Ledová plocha je již perfektně připravena, za pár minut nastoupí hráči na led a utkání začne.

Česko: Pöpperle (Jakub Kovář) - Zámorský, Čáslava, Nakládal, Krejčík, Mojžíš, Kudělka - Tenkrát, Novotný, Kašpar - Pech, Vampola, Birner - P. Holík, Jan Kovář, Adamský - Kusmtát, Kreps, Vondrka - Petružálek.

Německo: Endras (Kotschnew) - Lavallee, Schubert, Kohl, Schüle, Petermann, Müller, Akdag, Fischer - Reimer, Hospelt, Hager - Kaufmann, Barta, Lewandowski - Gogula, Schütz, Weiss - Flaake, Pietta, Buchwieser - Furchner.

Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Lhotský, Pouzar
Dnes se v Budvar aréně nepředstaví ani útočníci Nedvěd, Průcha, Veselý a I. Rachůnek, kteří dostali volno. Trenér Hadamczik chce vidět v akci další forvardy Birnera, Krepse, Vampolu, Adamského a Holíka. Pouze v roli třináctého útočníka se dnes představí Jakub Petružálek, který si z pátečního utkání odnesl nastřelený prst. Do obrany mají čeští trenéři šest beků, Němec léčí své zranění ramene.
Česká hokejová reprezentace dnes v Budvar aréně odehraje další duel Euro Hockey Challange. Soupeřem národního výběru bude stejně jako včera Německo. V pátečním utkání zvítězil výběr trenéra Hadamczika 3:2 v prodloužení, když dvě branky vstřelil kapitán Jiří Novotný. Hadamczik se rozhodl pro dnešní duel vyměnit brankáře, Jakuba Kováře nahradí v brance Tomáš Pöpperle. Kromě řady omluvenek musí trenéři řešit i zranění. K dispozici dnes zřejmě nebude obránce Ondřej Němec, nejistý je i start útočníka Petružálka. Utkání startuje v 16.30 v přímém přenosu stanice TV Nova. Hlavními rozhodčími jsou Antonín Jeřábek a Milan Minář, na čarách jim budou pomáhat Miroslav Lhotský a Roman Pouzar.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.