Švédsko nakonec poráží Makedonii výsledkem 1:0, díky gólu Alexandera Kacaniklice z prvního poločasu. Domácí byli celý zápas aktivnější a Makedonce v podstatě nepustili do vyložené šance. Sami byli naopak velmi nebezpeční a zejména Ibrahimovic měl na svých kopačkách hned několik dalších gólů. Nakonec ovšem žádný nepřidal, a tak se domácí musí spokojit s jednobrankovým vítězstvím. To je ode mě pro dnešek vše a zase někdy u dalšího on-line přenosu na shledanou.
90+2
Toivonen nyní selhal ve vyložené šanci.
90+1
Rozhodčí Královec nastavuje dvě minuty.
90
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Olsson, přichází P.Bengtsson.
89
Hosté budou zahrávat rohový kop.
88
Do velké šance se nyní dostal Toivonen, poté co se vyhnul hostujícímu brankáři mohl pálit do odkryté branky, ale z úhlu mířil v pádu pouze nad.
86
Makedonci začali napadat domácí na jejich polovině a přeci jen je na nich znát, že by se rádi pokusili o vyrovnání.
86
Po rohu domácích pálil těsně nad Wendt.
84
Durmazův centr neznamenal pro obranu hostů žádné nebezpečí. Rozehrávat bude brankář Naumovski.
82
Ibrahimovic teď hledal centrem Toivonena, ten ale na míč hlavou nedosáhl.
80
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Lazevski, přichází Glishikj.
80
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Kacaniklic, přichází Zengin.
79
Kacaniklic se teď tlačil do šance, ale obrana hostů ho zdvojila a s nebezpečím si poradila.
78
Ibrahimovic v ofsajdu.
76
Hosty teď podruhé v krátké době podržel brankář Naumovski, tentokrát po střele Durmaze.
75
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Larsson, přichází Durmaz.
75
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Granqvist, přichází Bengtsson.
73
Švédové se po dlouhé době dostali do útočné akce a málem z toho byl gól! Z dobré pozice trefil Ibrahimovic pouze hostujícího brankáře a ten vyrazil míč na roh.
72
Po špatné komunikaci mezi domácí obranou a brankářem Isakssonem se málem do velké šance dostal Ivanovski.
71
V posledních minutách se Makedonci trochu osmělují a dostávají se častěji na polovinu domácích.
69
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Fazli. Nahradí ho Mirko Ivanovski, kterého čeští fanoušci mohou znát z jeho působení ve Slavii.
67
Z něj ovšem neplynulo pro domácí žádné nebezpečí.
67
Po faulu Nilssona budou Makedonci zahrávat přímý kop z místa nedaleko rohového praporku.
66
Pěknou střelou přibližně ze 40 metrů se teď prezentoval Ibraimi, ale brankář Isaksson nakonec nemusel zasahovat.
63
Ola Toivonen o sobě dal poprvé vědět! Jeho hlavička mířila mimo bránu.
61
Po faulu domácích budou z vlastní poloviny rozehrávat Makedonci.
60
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Elmander, přichází Toivonen.
58
Švédové si nyní nechali míč utéct do autu. Rozehrávat budou hosté.
55
Ibrahimovic dělá Makedoncům opravdu velké potíže! Nyní se ocitl v další dobré šanci.
54
Obránci Makedonie nyní přihráli míč přímo na nohy Ibrahimovice, ten potáhl balón na levou stranu a přihrávkou hledal volného spoluhráče ve vápně, obrana hostů ale svou chybu napravila a míč k adresátovi nepustila.
54
Ristovski nyní prověřil pozornost Isakssona střelou zpoza vápna.
52
V útoku jsou nyní Makedonci.
50
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Tasevski, přichází Mojsov.
50
Nyní se dlouho nehrálo z důvodu ošetřování hostujícího Tasevskiho.
47
První žlutou kartu utkání vidí domácí Albin Ekdal.
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Pachovski, přichází Naumovski.
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Fetai, přichází Trajkovski.
Střídání v týmu Makedonie: ze hřiště odchází Trichkovski, přichází Hasani.
46
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Lustig, přichází Nilsson.
Před druhým poločasem jsme svědky několika změň v sestavách obou týmů. Hosté střídají i brankáře.
V prvním poločase byli jednoznačně aktivnější domácí a zaslouženě se ujali vedení. Ze všech hráčů zatím nejvíc vyčnívají oba hlavní aktéři vstřeleného gólu – Zlatan Ibrahimovic a Alexander Kacaniklic. Brankář domácích si v první půli na míč prakticky nesáhl.
45
Další nebezpečný centr Ibrahimovice chytá brankář hostů.
44
S tím si ale obrana hostů poradila. Od své branky bude rozehrávat brankář Pachovski.
43
Švédy branka evidentně povzbudila. Nyní budou zahrávat rohový kop.
39
Kacaniklic málem přidal druhý gól! Ve velké šanci trefil břevno makedonské branky.
39
Švédsko právě vstřelilo branku!

Domácí se konečně dočkali! Zlatan Ibrahimovic našel krásným centrem ALEXANDERA KACANIKLICE, a ten již neměl problém hlavou dopravit míč do poodkryté branky hostů.
37
Z něho se ale do velmi nebezpečného protiútoku dostali Makedonci, když se Ibraimi řítil s míčem na branku domácích, na poslední chvíli ale zasáhl skvělým obranným skluzem Olsson.
36
Švédsko bude zahrávat rohový kop.
33
Hostům byl ovšem odpískán útočný faul a do útoku se opět ženou domácí Švédové.
32
Svůj první roh v tomto zápase budou zahrávat Makedonci.
31
Máme za sebou půl hodiny hry a zatím největší šanci domácím nabídla sama obrana Makedonců, jinak si dosud Švédové v útoku moc nevědí rady.
30
Larssonovi se roh vůbec nepovedl, a tak budou rozehrávat od své branky hosté.
30
A uvidíme další roh domácích.
29
Nebezpečná střela Zlatana Ibrahimovice! Brankář Pachovski vyráží na roh.
25
Ibrahimovic se teď krásně odpoutal od obránce a zpoza šestnáctky vyslal nebezpečnou přízemní střelu, která ovšem branku minula asi o půl metru.
24
Nepřesnou střelou z velké dálky se teď prezentoval Ibraimi.
21
Velká chyba hostující obrany! Hostující obránci nahráli míč přímo na nohu Elmandera, který se dostal až do zakončení z nadějné pozice, ale brankář Pachovski jeho střelu vyrazil a poradil si i s dorážkou Ibrahimovice.
19
Míč ovšem míří pouze do připravené zdi. Švédové se poté hnali do rychlého protiútoku, ale pro Elmanderův centr před bránu si v pohodě došel brankář Pachovski.
18
Po faulu Ekdala bude Makedonie zahrávat přímý kop.
17
Švédové se snaží kombinovat, ale zatím si moc nevědí rady s obranou hostů.
16
Källström ovšem posílá míč pouze mezi diváky.
15
Po Gligorově faulu na Källströma budou domácí zahrávat přímý kop.
13
Průnik Ibrahimovice po levé straně zastavil čistým skluzem Ristovski.
10
Švédové jsou v úvodních minutách jednoznačně aktivnější. Brankář hostů musel sice již dvakrát zasahovat, do vyložené šance se ale domácí zatím nedostali.
9
Elmanderovu střelu z levé strany kryje brankář Pachovski.
7
S tím si ale obrana Makedonců poradila. U míče jsou opět domácí.
6
Švédové budou zahrávat další rohový kop.
4
Makedonci se po čtyrech minutách hry dostali poprvé s míčem na polovinu domácích, o míč ale záhy přišli.
3
Přímý kop z nebezpečné pozice zahrával Zlatan Ibrahimovic! Po jeho střele musel zasahovat brankář hostů. Švédové budou zahrávat rohový kop.
2
Domácí se poprvé dostali s míčem do před branku hostů, obrana Makedonie byla ovšem pozorná.
1
Hráči obou týmů jsou již na trávníku. Nyní stadionem znějí národní hymny.

Švédsko: Isaksson – Lustig, Olsson, Granqvist, Wendt – Larsson, Källström, Ekdal, Kacaniklic – Ibrahimovic, Elmander.

Makedonie: Pachovski – Lazevski, Noveski, Sikov, Ristovski – Gligorov, Fetai, Trickovski, Tasevski, Ibraimi – Fazli
Utkání bude mít i českou stopu. Hlavním rozhodčím dnešního zápasu bude totiž Pavel Královec a na čarách mu budou asistovat Martin Wilczek a Antonín Kordula.
Zápas se odehraje na Swedbank Stadion ve švédském Malmö. Kapacita stadionu je 21000 diváků.
Pro oba celky je dnešní zápas zejména prověrkou před dalšími boji v kvalifikaci na Mistrovství světa 2014 v Brazílii. V té si dosud obě mužstva vedou odlišně. Zatímco Makedonie získala v dosavadních šesti zápasech pouhé čtyři body a na současném pátém místě ve skupině A je bez reálné šance na postup, Švédové ještě mají o co bojovat. Ve své skupině C je reprezentace Švédska na třetím místě se stejným počtem bodů jako má čtvrté Irsko a druhé Rakousko. Švédové mají ovšem na oba zmíněné konkurenty zápas k dobru, jelikož odehráli pouze čtyři zápasy, za které si připsaly dvě výhry a dvě remízy a jsou tedy v kvalifikaci dosud neporaženi. Obdivuhodný byl zejména výkon švédských fotbalistů ve druhém poločase zápasu v Německu, ve kterém se jim podařilo vyrovnat ze stavu 4:0 pro domácí na konečných 4:4.

V nadcházejících zápasech kvalifikace na MS se reprezentace Švédska vydá nejdříve 7.6. k důležitému zápasu na půdu Rakouska a poté 11.6. přivítá na domácím hřišti v roli jasného favorita fotbalisty Faerských ostrovů.

Makedonci budou mít v kvalifikaci na MS nejprve volno a 11.6. se vydají na zápas s dalším severským soupeřem – fotbalisty Norska. Dnešní utkání se Švédskem jim tedy může napovědět, jaké budou jejich šance proti srovnatelnému soupeři z Norska.
Zdravím všechny fotbalové příznivce u dnešního on-line přenosu z přátelského utkání mezi domácím Švédskem a hostující Makedonií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.