Český tým si tedy v přátelském utkán poradil se Srbskem 4:1 a to zcela zaslouženě.

První poločas nebyl z české strany úplně vydařený, ael přesto do šaten odcházeli domácí s jednogólovým náskokem. Ve druhé půli se hra Česka výrazně zvedla a výsledkem je nakonec přesvědčivé vítězství 4:1.

Z mé strany je to pro dnešek již úplně vše, děkuji Vám za pozornost a z Ostravy se budu těšit opět příště.
90+3
90+3
Česko právě vstřelilo branku!
Tak ještě jedna radost pro české barvy, po krásné akci došlo na centr z levé strany a do rozhozené obrany vlétl ONDŘEJ ZAHUSTEL a hlavou vytváří definitivní tečku za tímto zápasem.
90+2
Srbsko nakonec po útočné akci nezískalo ani roh, rozehrávat tak bude od své branky Vaclík.
90+1
Nakonec se budou nastavovat tři minuty a to zřejmě hlavně kvůli množství střídání, která proběhla.
90
Plyne poslední minuta řádné hrací doby, je otázkou, zda má rozhodčí důvod ještě něco nastavovat.
89
Ve středu hřiště se odehrál tvrdý souboj, výsledkem je faul srbského týmu. Hrát tedy mohou opět Češi.
88
Útočný faul českého týmu na tom nic nemění, Ostrava si užívá konce zápasu a raduje se z vítězství v tomto přátelském utkání.
87
Český tým již kontroluje výsledek, fanoušci nyní potěšili trenéra Vrbu potleskem a vyvoláním jeho jména.
86
Na zbytek utkání naskočí do hry Kamil Vacek a Vladimíra Daridu.
85
Pavelka zatáhl za záchrannou brzdu u autové čáry a pochopitelně vidí žlutou kartu.
84
Na první pohled nenápadný centr Plašila letěl nepříjemně pod horní tyč a Stojkovič ještě musel odrážet útok dotírajícího českého hráče. Nakonec však míč za brankovou čáru nepustil a kromě toho byl také faulován.
83
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Matič, přichází Petrovič.
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Tomovič, přichází Petkovič.
83
82
Malinko štěstí, ale hlavně důraz a tvrdý tah za míčem – to vše vedlo ke třetí brance LADISLAVA KREJČÍHO, který v pokutovém území získal míč, obtočil se s ním a nakonec mezi nohama brankáře dostal balón do sítě.
80
Češi střídají, hřiště opouští Tomáš Necid a nahrazuje jej Milan Škoda.
80
A vyrovnání vyselo ve vzduchu, ale nakonec hosty zastavuje před zakončením odmávaný ofsajd.
78
Srbsko právě vstřelilo branku!
A v Ostravě máme o zábavu postaráno! Česká defenzíva si nerozebrala dobře hráče v pokutovém území a PETAR ŠKULETIČ si dobře naběhl na centr a snižuje.
78
Plašil kombinoval s Necidem, ale Necid se zamotal do kliček a dostal se s míčem do autu.
77
Pozice to byla dělaná jak pro leváka, tak i praváka. Nakonec dostal přednost první jmenovaný, ale Srbové trefili pouze dobře postavenou zeď.
76
Po faulu na hranici šestnáctky budou hosté rozehrávat velmi nebezpečný přímý kop.
75
Srbsko se snaží hrát s míčem, ale dnes si zatím na dobře hrající defenzívu domcích cestu nenašlo.
74
V Ostravě si dnes našlo cestu na stadion 14 975 diváků!
72
Ihned po střídání se Češi dostali k dobré akci, z levé strany letěl před branku přízemní centr, ale Stojkovič byl pozorný.
71
Odešel dnes velmi dobře hrající Skalák, kterého nahradil Zahustel. Ze hry jde také Šural a toho nahradil Krejčí
71
71
Ještě před tím však Češi kombinovali na útočné polovině, ale nepřesné zpracování zajímavou šanci pokazilo.
70
Jak se dalo očekávat, tak v přátelském utkání nás celá řada střídání, na české straně jsou již připraveni další dva noví hráči.
69
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Milivojevič, přichází Gudelj.
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Mitrovič, přichází Škutelič.
69
68
U autové čáry však došlo ke špatnému zpracování a vhazovat tak budou Srbové.
68
Tlak českého týmu vrcholí dalším rohovým kopem, nyní jsou Srbové pod tlakem.
67
Skalák dostal míč na střelu, ale ta byla tečována a výsledkem je tak zatím pouze rohový kop.
66
Ale Srbové pochopitelně neskládají zbraně, centr do šestnáctky však nalezl pouze dobře postavené obránce v červeném.
65
Český tým je po druhé brance při chuti a pokračuje v útočných výpadech směrem ke Stojkovičovi.
63
Po faulu v pokutovém území si míč postavil na značku bílého bodu TOMÁŠ NECID a ten se tvrdou střelou nemýlil.
62
Pokutový kop pro český tým!
59
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Tošič, přichází Kostič.
Střídání v týmu Srbsko: ze hřiště odchází Tadič, přichází Katai.
59
56
V 56. minutě zápasu je tu první střídání, odchází Dočkal a nahrazuje jej Plašil
56
Žlutou kartu dostává Stojkovič (Srbsko).
55
MItrovič to vzal na sebe, ale z těžké pozice proti obránci branku netrefil.
54
Velká chyba v české obraně, ale nakonec vše zažehnal Vaclík a krom toho byl pískán také útočný faul Srbů. Na podobné chybičky si však český tým musí dávat pozor.
53
Ve druhé půli český tým vede útoky převážně po pravé straně, opět to byl Skalák, který centroval, ale Stojkovič byl ve vzduchu pozorný.
51
Další centr tenokrát vyslal Skalák, český tým následně reklamoval hraní rukou, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.
51
Kadeřábek se vydal na útočný výlet, dokázal pod tlakem odcentrovat, ale hosté odvrací na aut.
50
Na druhé straně rychlá přihrávka do šestnáctky sice našla adresáta, ale ten nedokázal míč zpracovat a odrazil se tak od něj jako od zdi.
50
Necid zkoušel napadat rozehrávku Srbska a vcelku se mu to za pomoci spoluhráčů daří.
48
Fanoušci se baví po svém, stadion obíhá mexická vlna!
48
Do druhého poločasu český tým nastoupil aktivněji než do toho prvního, ale zatím srbská obrana odolává.
46
Hned v úvodu druhého poločasu se na útočnou polovinu vydal Skalák, ale jeho poslední prostrčení na spoluhráče neprošlo.
46
Rozhodčí neměl potřebu v prvním poločase nastavovat a tak se jde do šaten za stavu 1:0 pro český tým. Jedinou branku utkání vstřelil v 17. minutě Tomáš Sivok, který se prosadil po rohovém kopu.
45
45
V již probíhající poslední minutě prvního poločasu je pískán ofsajd českému týmu.
44
Tadič hledal Tošiče, ale jejich rychlá přihrávka nebyla zpracována a tak se kulatý nesmysl dostal až k Vaclíkovi.
44
Český obranný blok se velmi dobře pohybuje s míčem a nedovoluje Srbům dostat se blíže k pokutovému území.
42
Sivok na přední tyči odvrátil míč na roh, ale rozhodčí viděl faul na českého kapitána a tak píská proti Srbsku.
41
Srbové nyní zahrozili hned dvakrát, ale v jednom případě míč neskončil až u Vaclíka. Napoprvé byla střela zablokována Sivokem a podruhé byla hlavička nedůrazná.
40
Rýsující se protiútok hostů zmařila nepřesná přihrávka, po které hosté pouze rozhazují rukama.
39
Necid posunul míč doprava na nabíhajícího spoluhráče, ale ten mu jej nedokázal doře vrátit a celá akce Čechů tak skončila bez ohrožení branky.
38
Srbové zazmatkovali v obraně a výsledkem byla akce Necida s Dočkalem, ale ta byla zakončena nepřesně.
37
Na Srbsku byl nyní vidět zmar v rozehrávce, jednoduše nebylo komu a tak přihrávka na obsazeného Mitroviče znamenala pouze odevzdání balónu.
36
Dočkal neměl dostatečnou rychlost, aby se s míčem dostal do pokutového území, kde by mohl střelou ohrozit Stojkoviče a tak zasekl a snažil se odcentrovat, jenže narazil na prvního bránícího hráče.
35
Přihrávka mezi obránce byla až příliš prudká a hosté ji tak neudrželi na hrací ploše. Odkopávat bude od své svatyně Tomáš Vaclík.
34
Sivok opět pozorný v pokutovém území, v defenzivní práci je zatím velmi úspěšný a k tomu všemu se mu podařilo vstřelit branku.
32
Sivok se mazaně položil do finální přihrávky v pokutovém území, Srbsko sice reklamuje hru rukou, ale český kapitán dle rozhodčích rukou nehrál. Hraje se tedy dál.
32
Skalák narušil rozehrávku Srbů, ale jeho snaha o rychlý protiútok se nevyvedla. Míč nakonec skončil v zámezí a dle rozhodčích budou hrát hosté.
31
Na jedné straně se Češi nedostali k zakončení, naopak na druhé straně se míč až k brankáři Vaclíkovi dostal.
30
Rozehráno po zemi na přední tyč, ale následné posunutí se Srbům nepodařilo.
29
Srbové se po nedorozumění dostávají k rohovému kopu.
28
Po standardní situaci se míč dostal až zpět k Vaclíkovi, ten pomohl rozehrát dlouhým výkopem na útočnou polovinu.
27
Ostrý zákrok Tošiče, ten se brání u rozhodčího, ale ten je nemilosrdný, zatím však bez karetního napomenutí.
26
Opět to bylo dobře zahráno, na přední tyči byl míč posunut do ohně, ale tam Srbové odvrací.
25
Rohový kop pro český tým a to je nebezpečí pro Srbsko, vždyť zatím jediný gól padl právě po rohu.
24
Srbové mají míč mnohem častěji ve své moci, což se od nich jako od hostujícího celku příliš nečekalo, ale český tým zatím dobře brání a hosty do vyložených šancí nepouští.
22
Oblouček Ljajiče nebyl špatně myšlen, ale jeho spoluhráči jeho myšlenku nepochopili a tak si Vaclík v pohodlí došel pro míč.
21
Na druhé straně šance českého týmu, ale tentokrát si Srbové vzdušný prostor pohlídali lépe.
20
V pokutovém území se skácel k zemi Mitrovič a žádal odpískání pokutového kopu, rozhodčího sice donutil fouknout do píšťalky, ale je to právě on, kdo dostává žlutou kartu za simulování.
19
Přes Sivoka se podařilo Srbům odcentrovat, ale v pokutovém území byla převaha hráčů v červeném.
18
Češi nezačali utkání ideálně, ale tato branka v podstatě z první vážnější šance jim může výrazněji pomoci do dalšího boje.
17
Český tým se nakonec z rohového kopu dokázal prosadit, míč letěl na přední tyč, kde si srbská defenzíva nerozebrala hráče správně a TOMÁŠ SIVOK dokázal na míč naskočit a jako kapitán otevřít skóre dnešního utkání.
16
Na následný přímý kop si naskakoval Necid, ale nakonec z toho bude pouze rohový kop pro domácí barvy.
15
U autové čáry byl tvrdě dohrán Skalák, ten je zjevně otřesen, ale dle všeho bude schoven pokračovat.
14
Češi vytáhli napadání a nadělili tím soupeři problémy, ale samozřejmě to sebou neslo nebezpečí i na druhé straně. Tam však stál osamocený Tošič v ofsajdu.
13
Série snažení o střelecké zakončení z pohledu Čechů, ale ani jednomu hráči se nepodařilo do míče pořádně opřít.
12
Srbové zatápí české obraně, po další akci na levém křídle letěl do šestnáctky dobrý míč, ale Kolarov jej nedokázal zpracovat a česká obrana následně odvrátila nebezpečí.
10
Nádherná akce Srbů, kteří vykombinovali českou obranu a dostali se k zakončení z hranice šestnáctky. Míč letěl dobře k pravé tyči, ale Vaclík předvedl fantastický zákrok a podržel svůj tým.
9
Pudil němel komu přihrát, nakonec zvolil oblouček, kterým přesně našel Pavelku a vysloužil si za to potlesk tribun.
8
Rýsovala se šance pro Česko, ale nakonec z toho nebyla střele, poněvadž se výtečně vrátil srbský obránce a odebral míč bez nutnosti faulu.
8
Trenér Vrba nyní dával instrukce Pudilovi, který si doběhl až téměř k českému kormidelníkovi, uvidíme co jejich debata přinese.
7
Ofsajdová past nyní klapla domácím na jedničku, na levé straně si sice nabíhal dobře srbský hráč, ale nebylo mu to nic platné.
6
Na přední tyči však česká obrana dobře pokryla prostor a Dočkal následně vybojoval u autové čáry míč pro domácí.
6
Centr do pokutového území nikoho z hostů nenašel, ale nakonec budou Srbové rozehrávat od rohového praporku.
5
Série rychlých přihrávek na pravé straně Srbů byla na oko pohledná, ale příliš daleko se hosté nedostali.
5
První útočnéjší výpad českého týmu, ale přihrávka byla příliš dlouhá a Stojkovič tak měl snadnou práci.
4
Pavelka dobře naběhl do souboje a narušil tím rozehrávku Srbů.
3
Tošič dobře posunul míč do pokutového území, ale Kadlec ve spolupráci s Vaclíkem situaci vyřešili.
2
Srbové hrají v úvodních minutách s míčem a český tým zatím jen brání aktivnějšímu posunu soupeře na útočnou polovinu.
2
Srbové kombinují s míčem na vlastní polovině, jejich postupný útok zatím českým hráčům míč nepůjčil.
1
Ostrava se na příjezd českého národního týmu evidentně těšila a výsledkem je hlasité povzbuzování v úvodních minutách utkání, kdy se zapojuje téměř celý stadion.
1
Zápas otevřeli výkopem hosté ze Srbska, kteří dnes nastoupí v bílých dresech, český tým zvolil červenou variantu.
1
Máme za sebou hymny a úvodní výkop již klepe na dveře.
Hráči obou celků právě přichází na hrací plochu.
Vítám Vás již přímo ze stadionu, kde do startu utkání zbývají poslední minuty. Trávník je připraven a ochozy se pomalinku plní, dnes nás čeká v Ostravě svátek fotbalu.

Česko: Vaclík – Kadeřábek, Sivok, Kadlec, Pudil – Pavelka, Darida – Skalák, Dočkal, Šural – Necid
Náhradníci: Čech, Koubek – Kalas, Suchý, Procházka, Bartošák, Zahustel, Plašil, Vacek, Pospíšil, Krejčí, Škoda

Srbsko: Stojkovič – Tomovič, Ivanovič, Tošič, Kolarov Milivojevič, Matič – Ljajič, Tošič, Tadič – Mitrovič
Náhradníci: Kahriman, Dmitrovič – Petkovič, Mitrovič, Spajič, Mladenovič, Petrovič, Gudelj, Kostič, Katai, Škutelič

Rozhodčí: Vnuk – Weiss, Vorel.
Utkání vypukne ve 20:30 a my Vám jej přineseme přímo ze stadionu v Ostravě-Vítkovicích. Máme se určitě na co těšit.
Srbsko

Zatímco Češi se po vítězství ve své kvalifikační skupině dostali s přehledem na evropský šampionát, tak Srbové smutní, poněvadž jejich tým na EURU bude chybět.

Srbsku tak nezbývá než se soustředit na blížící se kvalifikaci o světový šampionát a první krůček v sestavování týmu může přinést již tento přátelský duel v Ostravě.
Česko

Duel se Srbskem je pro českou reprezentaci první zkouškou po úspěšné kvalifikaci na EURO. Pavel Vrba povolal na dvojutkání se Srbskem a Polskem osvěčené hráče, kteří absolvovali kvalifikaci, prostor však dostali také nováčci.

Z původně nominovaných do bojů nakonec nezasáhne trojice David Limberský, Theodor Gebre Selassie a útočník Matěj Vydra.

„Osobně se do Ostravy moc těším, protože jsem tady coby trenér Baníku v různých kategoriích zažil fantastické roky. Fanoušci v Ostravě dokázali pokaždé svůj tým podpořit a pevně věřím, že utkání se Srbskem bude důstojnou oslavou postupu na Euro. Jenom bych si přál, aby v Ostravě byla podobná atmosféra třeba jako v sezoně 2003/2004, kdy Baník šel za mistrovským titulem,“ uvedl trenér reprezentace Pavel Vrba pro oficiální web české fotbalové asociace.
Hezký páteční večer z Ostravy, kde se po dlouhých patnácti letech vrátí česká fotbalová reprezentace k mezistátnímu utkání, soupeřem v tomto přátelském klání bude Srbsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.