To je ode mně pro dnešek vše, přeji Vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou!
Přátelské utkání dvou fotbalových gigantů skončilo dnes ve švýcarském Bernu lépe pro Anglii, která zvítězila 2:1. Do vedení ovšem šli v 15. minutě Italové, když se hlavou trefil Danielle De Rossi, v 27. minutě ale rovněž hlavou po rohu kontroval Phil Jagielka. O vítězství poté 10 minut před koncem rozhodl krásnou střelou Jermaine Defoe.
90+3
Italové se ještě snaží vyrovnat.
90+2
Fabbrini v ofsajdu.
90
V dnešním utkání se bude nastavovat 3 minuty.
90
Minerovu přihrávku si málem srazil Ogbonna do vlastní sítě.
89
Přihrávka Johnsona už opustila hrací plochu.
88
Schelottův centr v poklidu sebral Ruddy.
86
Zřejmě poslední střídání dnešního utkání, Abateho nahradil Schelotto.
86
První žlutou kartu viděl Diego Fabbrini.
85
Abate neprostřelil anglickou obranu, Cahill poté rázně odkopl míč do bezpečí.
84
Další pokus Defoea skončil vedle.
83
Angličané se snaží kontrolovat hru.
82
Dohráno má pro dnešek Destro, místo něj na posledních pár mintu přišel Fabbrini.
81
Tentokrát si Defoe pomohl faulem.
80
Anglie právě vstřelila branku!
Neskutečný gól! Po rohovém kopu se Angličané rozběhli do rychlého protiútoku, JERMAINE DEFOE si přebral míč, připravil si ho na pravou nohu a krásnou střelou do šibenice nedal Sirigumu šanci!
79
Verratti tváří tvář Ruddymu neuspěl.
78
Šesté střídání v dresu Anglie, odchází Leighton Baines, přichází další nováček v dresu Albionu Ryan Bertrand.
77
Carrick, který převzal po Lampardovy kapitánskou pásku, byl znovu tvrdě sestřelen. Italové se s tvrdými zákroky opravdu nemazlí.
77
Další branka Anglie a znovu neuznaná, Defoe si pomohl při zpracování faulem.
76
Anglický záložník je ale v pořádku a bude pokračovat ve hře.
75
Miner schytal velmi nepříjemný zásah kopačkou do obličeje.
73
Standartní situace Anglie skončila na tyči italské branky!
72
Baines se probojoval s míčem až do pokutového území, kde však o balón přišel.
70
Abateho zajímavý centr odvrátil Lescott.
68
Další střídání v italských řadách, odchází právě Alberto Aquilani, na jeho místo nastupuje Andrea Poli. Střídá také Roy Hodgson, ze hry stáhl svého kapitána Franka Lamparda, do hry poslal nováčka v reprezentaci Albionu Jaka Livermora.
68
68
Aquilani zkusil štěstí, jeho střele ale scházela přesnost.
67
Cahill napálil míč do branky, předtím ale odpískán faul.
66
Takové dobývání italské branky skončilo nakonec centrem Milnera, se kterým měl Sirigu velké problémy, je z toho roh.
65
Walkerův centr nedoputoval až do pokutového území.
63
Cahill dostal loktem do obličeje, teče mu i krev, vyžádal si tak ošetření.
62
Dvojité střídání také na straně Anglie, Roy Hodgson stahuje Ashleyho Younga a Phila Jagielku, na jejich místa posílá hrát Jamese Milnera a Joleona Lescotta.
62
61
Youngova střela zpoza šestnáctky skončila vysoko nad.
61
Defoe nepropálil italskou hráz.
60
Walker vybojoval rohový kop, který zahraje jak jinak, než Frank Lampard.
59
Dvojité střídání Itálie, odešli El Shaarawy a Diamanti, místo nich hrají Gabbiadini a Verratti.
59
58
Destro znovu v ofsajdu.
57
Aquilani špatně přihrál Abatemu, ten mohl postupovat sám na Ruddyho.
56
Cleverley si neporozuměl s Bainesem, hrát mohou Italové.
55
Diamantiho další centrovaný míč zastavil Cahill přesně na kopačce Destra, který poté protáhl Ruddyho.
53
El Shaarawy se snažil najít Diamantiho, svou přihrávku poslal ale až moc před svého spoluhráče, ten alespoň vybojoval faul.
52
Destro v ofsajdu.
51
Defoe se nedostal daleko.
49
Destro se svalil v pokutovém území, trochu to zavánělo nedovoleným zákrokem Jagielky.
48
V úvodu druhého poločasu jsou aktivnější Italové, kteří kombinují na vlastní polovině.
47
Cleverley se výrazně hlásil o faul, rozhodčí ale nezapískal.
46
O poločase proběhly celkem 3 změny, Angličané protočili brankáře, místo Jacka Butlanda tak chytá John Ruddy. Andyho Carrolla na hrotu útoku nahrazuje Jermaine Defoe. V italském dresu odstoupil Federico Balzaretti, nahradil ho Federico Peluso.
46
46
46
Sudí v první půli nenastavil ani minutu, po 45 minutách je tak stav nerozhodný 1:1, když se v 15. minutě trefil italský kapitán Danielle De Rossi, v 27. minutě ale srovnal Phil Jagielka. O poločase zřejmě proběhnou v obou sestavách změny, uvidíme tedy, jak utkání skončí. Druhý poločas začne přibližně v 22:00
45
Centr Johnsona do pokutového území v klidu sebral Sirigu.
44
Angličané si při vlastní rozehrávce velmi zahrávají.
43
Abate si skvěle vyměnil míč s Diamantim, následná střela prvně jmenovaného ale šla hodně mimo.
41
Lampard z přímého kopu mířil dobře, leč těsně přestřelil!
41
Další tvrdý zákrok na Younga a znovu to byl Astori, i tentokrát se to obejde bez žlutého napomenutí.
40
Diamantiho krásný míč za obranu odehrál Butland velmi nejistě nohou do zázemí.
40
Astori zajel nepříjemně zezadu do Younga, anglický útočník se teď čílí na rozhodčího.
39
Abateho skvělý průnik po pravé straně pokazil jeho následný centr.
37
Balzaretti už nestihl míč na hrací ploše, Butland bude odkopávat od branky.
35
Další Lampardova rána trefila Astoriho.
34
Walker se neprosadil přes Balzarettiho, Angličané ale zůstanou u míče.
32
Lampardova jedovka z dobrých 20 metrů málem urazila Sirigumu ruce, italský brankář ale dobře zasáhl.
31
Ogbonna s Asotrim si tak dlouho zahrávali, až přišli o míč.
29
Teď je to Anglie, která určuje tempo hry.
27
I Angličané dokážou udeřit z rohu! Do Lampardova centru se položil PHIL JAGIELKA a svým prvním reprezentačním gólem srovnává na 1:1!
26
Diamantiho roh tentokrát v klidu sebral Butland.
26
Tentokrát rohový kop na druhé straně.
24
Young vybojoval další roh.
23
Destro si dokázal zpracovat míč v pokutovém území, nesedla mu ale střela.
22
Young si zpracoval míč rukou.
21
Lampard dobře rozehrál na Johnsona, ten se dokázal uvolnit, jeho přízemní střelu ale lapil Sirigu.
20
Aquilaniho střelu dokázal zablokovat Jagielka.
18
Další šance Itálie! Nocerinův centr našel přesně hlavu Destra, který z těžké pozice dokázal nebezpečně vystřelit.
16
Italové se hned po vstřelené brance snaží uklidnit hru.
15
Itálie právě vstřelila branku!
Diamantiho další krásný míč do pokutového území, na který si nejvýše naskočil kapitán DANIELLE DE ROSSI, který tak posílá Italy do vedení!
14
Podobná standartní situace na druhé straně, Diamanti ale zkusil překvapit Butlanda na přední tyči, anglický brankář byl připraven, vyrazil na roh.
13
Lampardova standartku si v klidu pohlídal Sirigu.
12
Adam Johnson se odhodlal k dalekonosné střele, trefil ale pouze před ním stojícího hráče.
11
Na roh Lamparda si nejvýše naskočil Andy Carroll, v krkolomné pozici ale vysoko přestřelil.
10
Po nejistém Nocerinově zákroku je tu v krátkém sledu druhý rohový kop.
9
Další náběh Destra za obranu Anglie, přihrávka od De Rossiho byla ale příliš dlouhá, aby ji jeho spoluhráč dostihl.
9
Anglický roh zahraje stálice sestavy Albionu Frank Lampard.
8
Baines nedostal svůj centr do pokutového území, dobře zasáhl Ogbonna.
7
Diamanti hledal centrem ve vápně Destra, ten se k míči nedostal.
6
Lampard se snažil propíchnout míč Carrollovi do brejku, italská obrana včas zasáhla.
5
Abatemu se vůbec nevyvedl centr, míč zakopl do vysokých řad na stadionu v Bernu.
3
Italové si sami zavařili v rozehrávce, Sirigu raději odkopl míč do zázemí.
2
De Rossi přejel Cleverleyho, může být rád, že se jedná o přátelský zápas, jinak by okamžitě viděl minimálně žlutou kartu.
1
Také italský trenér Cesare Prandelli nechal doma odpočívat řadu svých opor, na sraz povolal dokonce 8 úplných nováčků! Ze základní jedenáctky, která hrála na Euru, je v dnešní nominace pouze středopolař Danielle De Rossi. Dále uvidíme několik mladíků jako třeba Stephana El Shaarawyho z AC Milán.
Oba týmy nebudou v dnešním přátelském utkání zcela kompletní. Anglický kouč Roy Hodgson bude zkoušet mnoho mladých hráčů, dokonce povolal dva brankáře, z nichž ani jeden nemá na svém kontě reprezentační start. Dnes se jeden z dvojice Butland-Ruddy ale zcela jistě dočká. Tým jako kapitán povede Frank Lampard, který kvůli zranění musel oželet svou účast na již několikrát zmíněném Euru. Dalším zkušeným hráčem je Michael Carrick.
...když říkám k pikantnímu, myslím tím, že oba celky se spolu střetli ve čtvrtfinále na zmíněném Euru. Tehdy dopadlo utkání lépe pro Italy, kteří zvítězili na penalty 4:2, když v základní hrací době i po prodloužení byl stav bezbrankový. Anglie tak znovu vypadla na jimi nemilované pokutové kopy, Italové se posléze dostali až do finále, kde podlehli suverénním Španělům jednoznačně 0:4.
Zdravím všechny fanoušky dobrého mezinárodního fotbalu. Měsíc a půl po finálovém utkání Mistrovství Evropy je dnešek prvním termínem pro reprezentační akce. Ve švýcarském Bernu dojde k velmi pikantnímu souboji...
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.