Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů se na Vás zase někdy příště budu těšit na počtenou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 2:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 11:11.
Tohle se jen tak nevidí, sudí totiž nastavil čtyři minuty, utkání však ukončil o minutu dříve. Je tedy dobojováno, čeští mladíci nakonec prohrávají s Portugalskem 1:2, rozhodně ale mají právo na to cítit velkou křivdu. V úvodu první půle byli favorizovaní Portugalci lepší, žádnou šanci si ale vypracovat nedokázali. V devatenácté minutě naopak Costa parádním zákrokem o gól připravil Hlavatého, od té doby tempo hry diktovali svěřenci Jana Suchopárka. Do vedení však šel soupeř, když se v pětatřicáté minutě trefil dnes výtečně hrající Mésaque Djú, nedlouho nato ale vyrovnání zařídil Martin Graiciar.

Druhá půle už se nesla v poklidnějším duchu. Češi toho směrem do útoku už příliš nepředvedli, Portugalci naopak stále stupňovali svůj tlak. Patnáct minut před koncem asi přišlo nevyhnutelné, když svěřencům lodivoda Sousy vedení vrátil Rui Pedro. Češi se v devadesáté minutě dočkali vyrovnání, když brankáře Costu ranou z uctivé vzdálenosti zaskočil Matěj Chaluš. Sudí Palabıyık gól ale neuznal, jednalo se totiž o nepřímý kop, a Suchopárkova družina tak dnes končí bez bodu.
90+3
90+2
Za obranu českého týmu si na Dalotův pas naběhl Rui Pedro, jeho snaha o vrhnutí se do šestnáctky však už byla zbytečná, pomezní sudí totiž ihned zamával praporkem a odpískal ofsajd.
90+1
Nad rámec základní hrací doby se sudí rozhodl nastavit čtyři minuty. Povede se českému týmu srovnat?
90
Češi se dokázali prosadit, když Costa za svá záda nechal dolétnout pokus z pořádné vzdálenosti od Chaluše. Suchopárkovi svěřenci se pochopitelně začali radovat, turecký sudí však branku uznat nemohl, jednalo se totiž o nepřímý kop...
90
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Mésaque Djú, přichází Bruno Paz.
89
Tohle nevypadalo vůbec špatně! Granečného dlouhý aut v šestnáctce za sebe prodloužil Michal Sadílek, načež se v malém vápně k hlavičce pokoušel prodrat Šašinka, pomohl si ale jasným faulem proti Piresovi.
88
Holík poslal za obranu soupeře skákavý balon, načež se kousek za šestnáctkou odehrál vzdušný souboj mezi Contém a Turynou. Český útočník z něj vyšel jako poražený a dožadoval se odpískání faulu, sudí ale měl jiný názor.
87
Portugalský bek ale balon odvrátil pouze na rohový kop. Jeho exekuce se opět ujal Sadílek, na jehož centr si na hranici pokutového území seběhl Alex Král, českého stopera ale zradilo zpracování, čehož okamžitě využil Florentino Luís.
86
Denis Granečný zvedl hlavu, rozhlédl se kolem sebe a poté vyslal krásný balon pro rozběhnutého Turynu. Ten se k zakončení však nedostal, vylámal si totiž zuby na vracejícím se Dalotovi.
85
Chaluš se nevyvaroval další nepřesnosti v rozehrávce, a balon tak v podstatě pouze daroval Sousovým svěřencům. O chvíli později ale chybovali i Portugalci, ke střele se na to konto dostal Šašinka, jeho pokus ale skončil vedle branky.
84
Čas začíná Suchopárkovu družinu nepříjemně tlačit, do konce utkání už mnoho času nezbývá. Čechům se navíc nedaří zabydlet na obranné polovině svého soupeře, Portugalci závěrečné minuty tohoto mače zatím s přehledem kontrolují.
83
Matěj Chaluš se nyní nedomluvil s Holíkem, málem z jejich chyby v komunikaci vznikla gólová situace Portugalska, český kapitán ale včas zatáhl za záchrannou brzdu a balon rezolutním způsobem poslal mezi diváky.
82
Portugalci pokračují v nastoleném trendu a drží se s balonem na útočné polovině. Djú si jej nyní u postranní čáry v poklidu vyměňuje s Contém, čeští reprezentanti je zatím nemohou odzbrojit.
81
Po faulu na Šašinku zahrávali čeští mladíci přímý kop. Po centru do vápna odvrátila portugalská defenziva pouze na kousek za šestnáctkou čekajícího Sadílka, jeho technický pokus ale nemohl Costu zaskočit.
80
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Martin Graiciar, přichází Daniel Turyna.
80
Ten Portugalci rozehráli na krátko, s balonem poté doputovali až na polovinu hřiště, kde si jej nyní vyměňují bratři Queirósové. Portugalci už se opravdu nikam nepoženou.
79
Rafael Leao svým příchodem hru Portugalska výrazně oživil. Nyní se mladý křídelník pokoušel prosadit přes Libora Holíka, ten ale tentokráte stačil včas zasáhnout a balon odvrátil alespoň na rohový kop.
78
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Domingos Quina, přichází Florentino Luís.
77
Portugalci už s rozehrávkou přímého kopu z vlastní poloviny nijak nespěchají, jednobrankový náskok je pro ně, vzhledem k dosavadnímu průběhu utkání, velice komfortní záležitostí.
76
Teď pro změnu tečou nervy českému celku. Denis Granečný přilétl do souboje s Leaem jako smyslu zbavený a svého soka nekompromisně zboural. Sudí je tak nucen tasit další žlutou kartu.
74
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Tak pozor, Portugalci se zničehonic prosazují, a ztracené vedení si tak čtvrt hodiny před koncem berou zpět! Na dlouhý balon za obranu si naběhl Leao, jenž se v šestnáctce fantasticky zbavil Holíka a poté našel osamoceného RUIE PEDRA. Tomu už stačilo pouze trefit odkrytou branku, což portugalský útočník zvládl na jedničku a překonal přesouvajícího se Jedličku.
74
Filip Havelka nechal balon za sebou, načež se jej ujal Quina, kterého český záložník ve snaze zastavit rodící se akci soupeře stáhl k zemi. Jasná žlutá karta.
73
Dalot svým nepřesným přenesením hry zahnal Contého do nepříjemné pozice, levý bek Portugalska ale prokázal obrovský herní přehled, když periferně zvětřil atakujícího Chvěju, kterého obešel díky rychlému manévru ke středu hřiště.
72
Další faul v podání celku z Pyrenejského poloostrova. A opět se to narodilo po napadání soupeřovy rozehrávky, tentokráte to s důrazem v osobním souboji s Matějem Chalušem přepískl Rui Pedro.
71
Na Portugalcích už je znatelná nemalá frustrace z průběhu utkání. Názorným příkladem počínání Abdua Contého, jenž se vydal napadat rozehrávajícího Holíka a naprosto zbytečně jej dohrál. Vše se ale obešlo bez karty.
70
Libor Holík si vyběhl od postranní čáry ke středu hřiště a našteloval si míč na levou nohu. Poté vyslal směrem ke Costovi zajímavý projektil, balon si ale cestu mezi tři tyče nenašel.
69
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Joao Filipe, přichází Rafael Leao.
68
Sadílek poslal balon po dlouhém autovém vhazování až do pokutového území Portugalska, kde jej za sebe šikovně prodloužil Šašinka. Na jeho nabídku si ale nikdo ze spoluhráčů nenaběhl, snadná práce pro Diogo Costu.
67
Filip Havelka naznačil střelu, poté si ale vše rozmyslel a našel lépe postaveného Graiciara. Ten už vypálil, do jeho rány se ale obětavě položil Peres, od kterého se míč odrazil za postranní čáru. Následovat bude český aut.
66
Alex Král vystoupil z obranné linie a tvrdě si počíhal na Ruie Pedra. Jednalo se o jasný faul, sudí však tentokráte kartu neudělil, místo toho si českého stopera, který dnes hraje zatím velmi dobré utkání, pozval na kobereček.
65
Mésaque Djú dnes už poněkolikáté poslal na párek Denise Granečného, nakonec se ještě rozhodl pro přihrávku na Dalot. Na jeho cent si ve vápně naběhl Rui Pedro, hlavičkoval ale přesně do náruče Martina Jedličky.
64
Až nyní jsme svědky první žluté karty. Tu po jasném faulu na nic netušícího Graiciara dostává Diogo Queiros, turecký sudí celou situaci posoudil naprosto správně.
63
Portugalci začínají svého soupeře výrazně přehrávat. Nezastavitelný Djú poslal do vápna velice nebezpečný centr, který na zadní tyči promáchl Filipe. Kdyby se portugalský křídelník do míče trefil, bylo by zle...
62
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Michal Hlavatý, přichází Ondřej Šašinka.
61
João Filipe balon zakroutil do prostoru zadní tyče, kde se k hlavičce důrazně propracoval obránce Dalot, byl však lehce tísněn Chalušem a pod tlakem v dobré pozici zakončoval mimo tři tyče.
60
Po Granečného ztrátě na útočné polovině vyslal Djú na zteč Pedra. Ten si balon ukázkově zpracoval a následně jej předal lépe postavenému Quinovi, po jehož tečované ráně budeme svědky rohového kopu.
59
Po Havelkově dlouhém pasu si sprinterský souboj střihli Graiciar a Diogo Queirós. Úspěšnější byl český útočník, portugalský obránce ale celou situaci zachránil tvrdým, ovšem čistým skluzem.
58
Alex Král se dopustil první chybičky v utkání, hned z toho ale mohlo vzniknout pořádné nebezpečí. Čechy ale na poslední chvíli stačil zachránit ve skluzu hrající Granečný, jenž zablokoval přihrávku na před prázdnou brankou číhajícího Pedra.
57
Hlavatý balon prodloužil na za sebou stojícího Graiciara, jenž hru ještě roztáhl pro Chvěju. Ten si troufl na obránce Contého, se zlou se ale potázal, jeho klička úspěch totiž neslavila.
56
Mésaque Djú se tentokráte nerozhodl postupovat samostatně, místo toho poslal přesný pas pro Dalota, na jehož cent si na hranici malého vápna naběhl Rui Pedro. Hlavičkoval ale v záklonu a jeho zakončení podle také dopadlo.
55
O další přerušení hry se postaral souboj mezi Chalušem a Quinou, který zůstal ležet na trávníku. Opakovaný záběr ukázal, že portugalský záložník si ublížil spíše sám. Vše by se ale mělo obejít bez zásahu zdravotnického týmu.
54
Havelka výtečně zapracoval ve středu hřiště, navíc se posléze vydal do útoku. Kmenový hráč pražské Sparty vymyslel zajímavý bochánek pro Graiciara, jenž si balon ještě chtěl posunout okolo Dioga Queiróse, ukousl si ale příliš velké sousto.
53
Portugalci zatím všechny své akce v druhé půli směřují na pravou stranu. Djú nyní obdržel už několikátý pas v krátkém časovém sledu, tentokráte mu ale nevyšel první kontakt s balonem, který zasáhl rukou.
52
Djú byl dobře vystupujícím Granečným vytlačen až na obrannou polovinu hřiště. Vzápětí ale na levou stranu české obrany přilétl další balon, naštěstí si ale Rui Pedro v souboji s Alexem Králem počínal nedovoleně.
51
Znovu se k balonu dostal aktivní Mésaque Djú, po jehož pasu balon trestuhodně doputoval až na druhém kraji šestnáctky zapomenutému Filipemu. Ten ještě sklepával pro Quinu, jeho rána ale zamířila vysoko nad branku.
50
Po souboji s Piresem se k zemi skácel Emil Tischler, kterému se zpět na nohy opravdu dvakrát nechtělo. Vše se ale nakonec obešlo bez zásahu zdravotníku českého týmu.
49
Tohle může Suchopárkovi svěřence mrzet! Po zaváhání Joãa Queiróse se totiž do přečíslení dvou proti jednomu vydali Graiciar se Sadílkem, první jmenovaný svého kolegu ale prudkou nahrávkou vyhnal z ideální palebné pozice.
48
Na druhé straně se balon dostal do míst, kde číhal úplně zapomenutý Djú. S nadějnou situací ale dnes zatím jediný portugalský střelec nenaložil ideálně, jeho přihrávku dobře vystihl brankář Jedlička.
47
Druhý poločas svou rozehrávkou otevřeli čeští fotbalisté, kteří se ihned vydali kupředu. Hlavatý se pokoušel kombinovat s Holíkem, ten byl ale od balonu čistě odstaven Contém.
46
První poločas je u konce, oba celky do šaten odcházejí za nerozhodného stavu 1:1! Úvodní minuty zápasu patřili favorizovaným Portugalcům, kteří diktovali tempo hry, k žádné gólem zavánějící příležitosti se ale nedostali. Do vedení se mohli dostat čeští mladíci, v devatenácté minutě z nadějné pozice pálil Hlavatý, parádně ale zasáhl Costa. Na úvodní branku utkání se muselo čekat pětatřicet minut, když chybu české defenzivy potrestal Djú, o pět minut později se však o vyrovnání postaral Graiciar.
45
45
Češi už se věnují spíše defenzivě. Zdá se, že jejich hlavním úkolem je do konce prvního poločasu už neinkasovat, což se jim zatím daří. Portugalci naráží do jejich obranného bloku a nedaří se jim nic vymyslet.
44
Portugalci v posledních minutách první půle hrozí výhradně po levém křídle. Libor Holík má s Filipem poměrně dost práce, nyní ho dokázal zastavit jen za cenu zákroku za hranicí fotbalových pravidel a regulí.
43
Nyní už byl Filipe úspěšnější. Po kličce bránícímu Holíkovi se portugalský křídelník propracoval až k centru, jímž našel hlavu ve vápně bojujícího Pedra, tomu ale zakončení nevyšlo podle představ, Jedlička si tak připsal snadný zákrok.
42
Filipe se u rohového praporku statečně postavil dvojici českých zadáků, Holík s Králem ale využili početní převahy dokonale a portugalského šikulu do pokutového území nepustili. Následovat bude odkop od Jedličkovy svatyně.
41
V závěru prvního poločasu jsme se konečně dočkali nějakých branek. Uvidíme před odchodem obou týmů do šaten ještě nějakou gólovou situaci, nebo úvodní pětačtyřicetiminutovka skončí nerozhodně?
40
Česko právě vstřelilo branku!
Na stadionu v Tbilisi je po zásluze srovnáno, čeští mladíci se pět minut před koncem prvního poločasu přeci jen dokázali prosadit! Výbornou práci na pravém kraji hřiště odvedl Libor Holík, jenž vyhrál důležitý souboj s Contém. Jeho centr skrze většinu pokutového území doskákal až k MARTINU GRAICIAROVI, na jehož ránu z první nestačil brankář Costa zareagovat.
39
Martin Graiciar hlavou ze vzduchu sklepl balon pro z druhé vlny běžícího Michala Sadílka, jenž se nijak nerozmýšlel a poslal pozdrav brankáři Costovi. Jeho rána ale neměla gólové parametry, portugalský gólman předvedl spolehlivý zásah.
38
Miguel Luís vycítil za obranu si nabíhajícího Ruie Pedra, který se v souboji s Chalušem srdnatě bil, český kapitán si ale celou situaci s přehledem pohlídal a nechal kulatý nesmysl doskákat až za brankovou čáru.
37
Češi se opět usadili na obranné polovině svého soka. Hlavatý šikovnou kolmicí našel Havelku, jenž chtěl hru roztáhnout na vpravo stojícího Holíka, ten ale jeho záměr absolutně nepochopil.
36
Jak už jsem řekl, obrovská škoda pro svěřence Jana Suchopárka. Portugalci se totiž ze své první vážnější příležitosti dokázali prosadit, jinak toho až doposud moc nepředvedli. Dokáží čeští mladíci ještě před koncem první půle srovnat?
35
Tohle může český tým, který byl v posledních minutách jasně lepší, opravdu hodně mrzet – Portugalci se totiž ujímají vedení! Čeští mladíci zaspali při návratu do obrany, trestuhodně neobsazený Quina měl dostatek času na centr, po němž si balon ve vápně našel MÉSAQUE DJÚ a přesnou ranou k tyči překonal marně se natahujícího Jedličku.
33
Na Contého dlouhý aut si v pokutovém území naběhl Filipe. Ten svému spoluhráči balon vrátil, Conté na to konto poslal do šestnáctky zajímavý centr, o hlavičku se snažícího Ruie Pedra ale do zakončení nepustil Matěj Chaluš.
32
Alex Král se vydal na ofenzivní výlet, na jehož konci pěkným obloučkem oslovil Chvěju. Ten míč dokázal hlavou prodloužit za sebe, Graiciar se k němu ale díky dobré práci stopera Queiróse nedostal.
31
Exekuce této standardní situace se ujal Sadílek, který poslal načechraný cente ke vzdálenější tyči. Tam si ale navzájem překáželi Chaluš s Chvějou, zakončení prvního jmenovaného tak za moc nestálo.
30
Portugalsko bezmoc z posledních minut názorně demonstroval výkop gólmana Costy, jenž balon poslal zcela mimo hrací plochu. Chvíli nato byl ve vzdušném souboji faulován Hlavatý, Češi tak budou zahrávat přímý kop.
29
Chaluš i s trochou štěstí vyvezl míč na útočnou polovinu, jeho následná přihrávka směřoval k Holíkovi. Ten si balon navedl až na kraj šestnáctky, odkud centroval na zadní tyč, o hlavičku se snažící Graiciar ale opět stál v ofsajdu.
28
Po dalším výborném defenzivním zákroku Alexe Krále vyslal Holík na zteč Ondřeje Chvěju, jenž si v souboji jeden na jednoho poradil s Contém. Poté chtěl celou akci ještě vyšperkovat pasem pro Hlavatého, balon mu ale poslal pouze na paty.
27
Naopak Češi díky své aktivitě pomalu přebírají zápasové otěže! Opět zahrozili po levé straně, když Granečný nalezl ve vápně čekajícího Graicira, ten jeho pas ale nezpracoval. O pár chvil později hlavičkoval Hlavatý, zakončoval ale z ofsajdu.
26
Portugalcům se teď nedaří téměř nic. Mésaque Djú sice v souboji rameno na rameno přetlačil Granečného, poté se ale lehce zapotácel a jeho centr, který zamířil jen do Jedličkovy náruče, podle toho také vypadal.
25
Havelka vyhrál souboj ve středu hrací plochy a vymyslel šikovnou kolmici pro Martin Graiciara, který se řítil sám vstříc Costovi. Jeho nájezd byl ale zastaven zdviženým praporkem pomezního sudího, jenž správně viděl ofsajd českého útočníka.
24
Portugalci v posledních minutách poněkud vypadli z tempa. Zpět se je nyní pokusil vrátit Pedro, jeho individuální průnik ale úspěch neslavil, o což se obranným skluzem zasloužil zatím perfektně fungující Alex Král.
23
Granečný si všiml na ose hřiště čekajícího Sadílka a právě jemu svou přihrávku adresoval. Český záložník se s balonem rychle otočil, nachystal si jej na levačku a vypálil, jeho ránu z uctivé vzdálenosti ale Costa eliminoval.
22
Portugalci se navíc mohli vrhnout do přečíslení pěti proti čtyřem. Táhl jej Mésaque Djú, nutno ale podotknout, že celou situaci vyřešil prachmizerně. Jeho centr totiž putoval do země nikoho, Jedlička mohl balon nechat doputovat až do zámezí.
21
Po jeho dlouhém pasu se k dalšímu z centrů dostal Sadílek, jenž pro český tým vybojoval už několikátý rohový kop. Michal Hlavatý místo nabídky do vápna oslovil na hranici šestnáctky čekajícího Havelku, toho ale zradilo zpracování.
20
Z následného kopu od rohového praporku v podání Suchopárkovy družiny nevzešlo nic, to samé se ale dá říci o rychlém kontru Portugalců. Hru tak uklidňuje Alex Král.
19
Obrovská šance českého celku! Michal Sadílek se s balonem prodral až k centru, který v šestnáctce k překvapení všech doputoval až k zapomenutému Hlavatému. Ten se rychle zorientoval a tvrdě vypálil, Costa ale předvedl parádní zákrok.
18
Conté zvedl hlavu a zvětřil o uvolnění se snažícího Filipeho, ten se ale k balonu díky Holíkově obrannému skluzu nedostal. Vpřed tak mohou postupovat Češi, u míče se drží Denis Granečný.
17
O chvíli později Portugalci dokázali vybojovat svůj premiérový roh v tomto mači, téměř nic z něj ale nevytěžili. Na druhé straně naopak Granečný našel za obranou zapomenutého Sadílka, ten si ale nepohlídal ofsajd.
16
Portugalci se po rychlém výhozu svého gólmana vrhli do okamžité protiakce, na jejímž konci se ale sám proti přesile ocitl Djú. Měl proti sobě hned trojici protivníků, z této situace opravdu nemohl vyjít vítězně.
15
Libor Holík vyslal do pokutového území dva centry, po tom druhém z nich Conté balon odvrátil na roh. Ten si vzal na starost Michal Sadílek, jeho centr ale směřoval pouze do rukavic nachystaného gólmana Costy.
14
Mésaque Djú to nevymyslel vůbec špatně, když si na pravém křídle krásně narazil s Dalotem, poté si balon poslal do běhu a přízemním centrem zkusil oslovit nabíhajícího si Pedra, ten byl ale zpacifikován Matějem Chalušem.
13
Portugalci jsou zatím častěji na balonu, to se ale před začátkem tohoto mače dalo čekat. Celku z Pyrenejského poloostrova se ale zatím nepodařilo vymyslet nějakou kloudnější akci. Jak si nyní povede Djú?
12
Abdu Conté se rozhodl poslat do šestnáctky dlouhé autové vhazování, na které si sbíhalo hned několik spoluhráčů portugalského zadáka. Ve vzduchu si ale nejlépe ze všech počínal Holík, Češi tak nebezpečí odvrátili.
11
Graiciar hodně vysoko napadá rozehrávku portugalského výběru. Nyní dostal do nezáviděníhodné situace Diogo Queiróse, později to ale přehnal s vlastní agresivitou a dopustil se nedovoleného zákroku.
10
Teď měli svěřenci trenéra Sousy pořádnou kliku. Piresův pas na Queiróse byla opravdu příliš prudká, špatného zpracování portugalského stopera využil Havelka, který hodlal na zteč vyslat Graiciara. Toho ale zradilo zpracování.
9
Chvějův zákrok na Luíse byl posouzen jako nedovolený, Portugalci tedy zahrávali rohový kop. Svou bleskovou rozehrávkou Čechy poněkud zaskočili, na dlouhý balon za obranu si naběhl Djú, o chvíli později o něj ovšem přišel a zpět jej získal jen za cenu faulu.
8
První povedená rána tohoto mače! Havelka se výborně vrátil a stačil Filipemu odebrat míč, poté ale v rozehrávce pochybil kapitán Chaluš, načež své štěstí z uctivé vzdálenosti vyzkoušel Djú. Zamířil ale přesně doprostřed branky, kde čekal připravený Martin Jedlička.
7
Suchopárkovi svěřenci ale nechtěli zůstat pozadu a ihned se vrhli do protiakce. Na jejím konci Sadílek hledal z druhé vlny si sbíhajícího Hlavatého, ten se ale ke střele díky dobrému obrannému zákroku v podání Quiny nedostal.
6
Čeští zadáci nyní nevěděli, kde jim hlava stojí. Na hranici šestnáctky jim totiž hlavy motal šikovný Rui Pedro, který si dovolil několik odvážných technických kousků. Nakonec se přeci jen odhodlal ke střele, ta byla ale zastavena blokujícím Králem.
5
Graiciar se vydal srdnatě napadat rozehrávku soupeře, načež Diogo Queirós poslal směrem k brankáři Costovi velmi těžko zpracovatelnou zpětnou nahrávku. Portugalský gólman ale zachoval chladnou hlavu a celou situaci s přehledem vyřešil.
4
Po Granečného zablokovaném centru jsme měli možnost sledovat první rohový kop tohoto zápasu. K jeho exekuci se postavil Hlavatý, na jehož centr si sbíhal Alex Král, ve vzduchu byl ale přetlačen Dalotem.
3
Zatím se u balon zdržují výhradně hráči Portugalska. Po přihrávce od Contého své rychlé nohy rozkmital Filipe, nakonec se ale v souboji s Holíkem utopil ve vlastních parádičkách. Pravý obránce českého výběru ale balon pouze odkopl do zámezí.
2
První dlouhý nákop na obrannou polovinu českého týmu Portugalcům úspěch nepřinesl. Chvíli nato se ale k balonu dostal kapitán Pires, jenž se propracoval až do střelecky zajímavé pozice, byl ale odstaven Chalušem.
1
Ali Palabıyık, turecký sudí, který má dnešní duel na starost, právě foukl do píšťalky, dnešní utkání tak může být zahájeno! O rozehrávku se postarali fotbalisté Portugalska, kteří nastupují v zelených dresech, naopak čeští reprezentanti budou hrát v červeném.
1
Hlavní sudí Ali Palabıyık právě přivádí aktéry dnešního duelu na travnatou plochu, za pár okamžiků tedy budeme moci začít.
Ještě jednou Vás všechny vítám u sledování online přenosu z druhého utkání české reprezentace do devatenácti let na evropském šampionátu! Svěřenci Jana Suchopárka dnes nastupují v lehce pozměněné sestavě, oproti duelu se Švédskem dostávají od úvodních minut důvěru Tischler, Hlavatý a Graciar, na lavičce naopak zůstává dvougólový Daniel Turyna. Portugalský lodivod do podoby zahajovací jedenáctky také drobně zasáhl, vykartovaného Fernandese nahradí Miguel Luís, místo Leaa bude hrát Djú.

Česko: Jedlička – Holík, Král, Chaluš (C), Granečný – Havelka, Tischler – Chvěja, Hlavatý, Sadílek – Graiciar.
Náhradníci: Plachý – Mareček, Turyna, Lingr, O. Šašinka, Novotný, Čech.

Portugalsko: D. Costa – Dalot, D. Queirós, J. Queirós, Conté – Pires (C), M. Luís, Quina – Djú, Pedro, Filipe.
Náhradníci: Figueira – Leite, Queta, Paz, F. Luís, Leao.

Rozhodčí: Ali Palabıyık (Turecko) – Daniel Da Costa (Portugalsko), Jurij Chomačenko (Bělorusko).
Portugalsko

Cesta Portugalců na tento šampionát byla o poznání trnitější, než v podání českého výběru. V základní skupině svěřenci Hélia Sousy svými výkony rozhodně nepřesvědčili, když nejprve překvapivě padli s Bulharskem, poté pouze remizovali s Běloruskem a zápas s Dány otočili jen díky dvěma vstřeleným brankám v závěrečné desetiminutovce. I to ale celku z Pyrenejského poloostrova na postup s odřenýma ušima stačilo.

Nadstavbová část přinesla herní i výsledkové zlepšení, Portugalsko ovládlo skupinu 4, přičemž jedinou ztrátu zaznamenalo proti Turecku. Také parta okolo kapitána Pirese zvládla vstup do turnaje vítězně, nutno ale podotknout, že s Gruzií se Portugalci pořádně trápili. Jediný gól utkání z penalty vstřelil Rui Pedro, ve třiasedmdesáté minutě byl však po druhé žluté kartě vyloučen Fernandes. Domácí tým se mohutně snažil o vyrovnání, vypracoval si řadu slibných šancí, pokaždé si ale vylámal zuby na výborně chytajícím Costovi.

Sestava z posledního utkání

D. Costa – Dalot, J. Queirós, D. Queirós, Conté – Pires (C) – G. Fernandes, Quina (72. M. Luís) – Leao (56. Djú), Pedro, Filipe (79. Paz).
Česko

Svěřenci trenéra Suchopárka se na evropský šampionát kvalifikovali bez vážnějších problémů. V základní skupině 9 skončili na druhém místě za Francií, se kterou prohráli 0:2, jednalo se však o jejich jedinou porážku při cestě na závěrečný turnaj. Kromě nevydařeného duelu s celkem ze země galského kohouta si čeští mladíci smlsli na Estonsku, které rozstříleli 5:0, houževnaté Slovince pak udolali 2:1. V nadstavbové části na naší reprezentaci čekalo Rakousko, Maďarsko a Skotsko.

Zde už parta okolo kapitána Šašinky nezaváhala ani jednou, a na mistrovství Evropy se tak kvalifikovala poprvé od roku 2011. Vstup do šampionátu Čechům vyšel. Proti Švédsku jim dvoubrankové vedení zařídil Daniel Turyna, o snížení se zhruba čtvrt hodiny před koncem postaral Gyökeres. Samotný závěr přinesl několik obrovských šancí severského týmu, dobré zákroky ale předvedl brankář Jedlička a nutno poznamenat, že při Suchopárkově družině stálo i štěstí.

Jedlička – Holík, Chaluš, Král, Granečný – Chvěja, Havelka, Mareček (89. Lingr), Sadílek – O. Šašinka (C) (90+4. Graiciar), Turyna (72. Novotný).
Příjemný středeční podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní mládežnické kopané! Základní skupina A v rámci evropského šampionátu do devatenácti let má dnes na programu další dva zápasy, my se v tomto online přenosu zaměříme na střetnutí, v němž výběr České republiky vyzve Portugalsko. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.