Švédsko - Česko | ONLINE | 2.7.2017 15:30 | Mistrovství Evropy U19 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:11.
Je konec! Čeští mladíci do devatenácti let zvládli úvodní souboj se Švédskem poměrem 2:1! Po velmi sympatickém prvním poločase, kdy naše barvy poslal do vedení Daniel Turyna následoval ten druhý. V úvodu druhého dějství ještě navýšil skóre tentýž hráč, jenomže to bylo z naší strany všechno. Iniciativu utkání přebrali Švédové, kteří se necelých deset minut dostali na rozdíl jediné branky. V závěrečných minutách úřadoval fantastický Karel Jedlička, který naprosto senzačníma zákrokama podržel naše mladíky ve vedení.
90+5
Konec zápasu.
90+5
Švédové se dožadovali odpískání pokutového kopu. Nezdál se jim totiž zákrok jednoho z našich mladíků v pokutovém území.
90+4
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Ondřej Šašinka, přichází Martin Graiciar.
90+3
Neskutečné, neskutečné, neskutečné! V pokutovém území České reprezentace se utvořil zmatek, po kterém jeden ze Švédů píchl do míče, jenomže Jedlička možná ani neví jak vyrazil míč. Pří následném odkopu do bezpečí ještě trefil Sadílek tyč vlastní branky.
90+2
Fantastický Jedlička! Čeští mladíci propadli na pravé straně a ke střele se tak dostal Gyökeres. Dělovku švédského mladíka Jedlička reflexivně vyráží.
90+2
Na hřiště momentálně ulehl Matěj Chaluš, který byl faulován. Hlavní rozhodčí odpískal faul, Martin Jedlička nikam nepospíchá se svým výkopem.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90
Lidberg se ocitl v pokutovém území s míčem na kopačce. V ideální pozici na střelu ale nezamířil vůbec přesně. Češi mají velké štěstí!
89
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Ondřej Lingr.
87
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Samuel Adrian, přichází Anel Ahmedhodžić.
86
Tak to je neuvěřitelné! Teddy Bergqvist obdržel přihrávku před zcela odkrytou svatyni. Svojí hlavičku ale poslal trestuhodně vedle tyče. Obrovské štěstí pro naše barvy!
85
Libor Holík ukázal, že má stále ještě dost sil, neboť si to namířil skoro až k pokutovému území. Ještě před ním ale vystřelil do soupeřova zad – roh.
84
Útočný výpad nakonec znamenal zisk rohového kopu, který byl zahrán katastrofálně. Centr výrazně přeletěl všechny účastníky dnešního zápasu.
83
Alex Král využil špatného kontaktu s míčem Gyökerese a balón odkopl mimo dosah všech hráčů. Češi se ženou k Johanssonově brance.
82
Po delší době jsme se konečně dostali na dostřel švédské brance. Útočné manévry vyústily v Marečkovu střelu, která byla sražená hrudí jednoho z protihráčů.
81
Aby nás až příliš velká pasivita nakonec nemrzela. Před námi je ještě stále více než deset minut hry, což je ještě spoustu času na nejednu branku.
80
Naši reprezentanti jsou i nadále sevřeni ve svém pokutovém území. Teď si na malý moment mohou oddechnout, neboť se Adrianovi vůbec nepovedl centr.
79
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Jesper Karlsson, přichází Teddy Bergqvist.
77
Švédsko právě vstřelilo branku!
Jako bych to snad zakřikl! Čeští mladíci byli až moc pasivní, což potrestal VIKTOR GYÖKERES, který si zcela neatakován seběhl na přihrávku do malého vápna, kde už neměl se zakončením sebemenší problém.
76
Ondřej Sadílek vypomohl svým parťákům v obraně a odkopl balón před dotírajícím Adrianem. Češi se zatím v poklidu brání švédským nájezdům.
75
Na tyhle momenty nyní spoléháme! Češi se vydali do protiútoku, který na poslední chvíli vyřešil Andersson ve spolupráci s Johanssonem. Švédský zadák špičkou kopačky píchl do Šašinkova centru.
74
Colley se vydal na útočný výlet, nakonec si svoje putování hodně rychle rozmyslel, neboť před ním číhala hned řada českých hráčů.
72
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Daniel Turyna, přichází Ondřej Novotný.
72
Tentýž hráč posléze zahrával standardku zhruba třicet metrů od šestnáctky. Centrovaný balón mířil do velmi dobrého prostoru, ani jeden z hráčů do něj ale nestrčil hlavu.
71
Na pravé straně si Adrian povodil jednoho z protihráčů, ten další ho už ale čistě odzbrojil. V opačném případě mohlo být hodně zle pro naše hráče.
70
Čeští hráči se ale zbytečně a hlavně hodně rychle zbavují balónu, stejně jako tomu bylo před pár vteřinami.
69
Všichni hráči jsou zpět na svých obvyklých pozicích a Martin Jedlička následně uvede balón zpět do provozní teploty.
67
Hlavní sudí nařídil další přestávku na doplnění sil, a především tekutin. Švédi musejí po tomto odpočinku výrazně na naše hráče nastoupit, pakliže tedy chtějí s výsledkem něco udělat.
66
Ten se snesl na hlavu Anderssona, který ho ve vzduchu snad jen trochu lízl. Míč doputoval za brankovou čáru, Martin Jedlička určitě nebude s výkopem nikam spěchat.
65
Teď se naši hráči trochu ledabylým způsobem zbavili míče. Posléze se k míči na pravé straně dostal Jajić, který svůj centrovaný balón poslal přímo do zad Libora Holíka – roh.
64
Švédové už musejí trochu riskovat. Vzadu se při útočných manévrech zdržuje jen malá hrstka hráčů ve žlutých barvách, toho bychom mohli využít.
63
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Carl Johansson, přichází Isac Lidberg.
61
Viktor Gyokeres obešel u brankové čáry Alexe Krále a následně střílel z poměrně velkého úhlu jen pár centimetrů vedle vzdálenější tyče. Teď si naši mladíci oddechli.
60
To bylo škody! Velmi aktivní Ondřej Šašinka se s trochou štěstí dostal k balónu na hranici šestnáctky, kde se náramně položil do balónu. Ta jen těsně prosvištěla nad břevnem švédské branky
59
I tak ale musí celek ze Skandinávského poloostrova výrazně zvýšit aktivitu. Statistický výkon určitě nepovede ke korekci, případně vyrovnání skóre.
58
Švédové se konečně na delší dobu dostali k obležení našeho pokutového území. Tam ale pracuje velmi dobrá obrana našeho celku.
57
Náš soupeř to tak má nyní ještě více složitější. Musí dohánět dvoubrankové manko, a navíc čas kvapí.
55
Česko právě vstřelilo branku!
Nicméně je tu druhá branka v síti Švédska! Nejprve se Johansson blýskl skvělým zákrokem po střele z bezprostřední blízkosti. Míč se odrazil přímo na kopačku DANIELA TURYNY, který přízemní dělovkou posílá naše barvy do dvoubrankového vedení.
55
Libor Holík tušil, že míč už nezastihne, a tak si ještě snažil vybudit respekt u Antona Kralje, kterého povalil na zem.
54
Až nyní se s míčem pomazlila naše brankářská jednička Martin Jedlička. Nebylo to však kvůli střeleckému pokusu, nýbrž kvůli výkopu od své brány.
53
Švédové jsou ve druhém dějství vcelku opařeni. Útočný přechod je hodně bezzubý, navíc naši zadáci si alespoň prozatím zaslouží pochvalu za svojí činnost.
52
Granečnému nevyšla prostrkávačka mezi nohama Adriana, i přesto se naši reprezentanti drží s míčem na útočné polovině.
51
Následně se Ondřej Šašinka dopustil útočného faulu v šestnáctce Švédska, brankář Johansson si míč bere do náruče a posléze ho vykopne, co možná nejdále.
50
Česká reprezentace si vybojovala standardku z boku pokutového území. Zahrávaný signál ale nevyšel vůbec dle představ, míč srazil jeden z protihráčů.
49
Daniel Mareček dostal ideální přihrávku na střelu. Projektil zhruba z pětadvaceti metrů nakonec vystoupal hodně vysoko nad branku. Nicméně sympatický pokus českého středopolaře.
48
Pokus o přenesení hry na Johanssona se nesetkal s úspěšnou realizací, Češi tak budou vhazovat na své obranné polovině hřiště.
47
Čeští mladíci zahájili druhý poločas rozehrávkou. Zápas máme zatím rozjetý více než slušně a doufejme, že budeme spokojeni i po skončení zápasu.
46
Začal druhý poločas.
Čeští mladíci vstoupili do tohoto turnaje zatím na výbornou. O jedinou branku úvodního dějství se postaral Daniel Turyna, který svojí hlavičkou nedal švédskému brankáři žádnou šanci. Hra obou celků je dosti vyrovnaná, jenomže teď je na řadě celek ze Skandinávského poloostrova, který musí dohánět jednobrankové manko.
45+2
První poločas skončil.
45+2
Švédové si nakonec vymodlili i rohový kop, kterému se ale naší mladíci ubránili. Sledujeme závěrečnou minutu prvního dějství.
45+1
S míčem momentálně hraje brankář Marko Johansson, který bude vykopávat od své svatyně.
45
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44
Po agilní snaze o zisk míče se Šašinka dopustil faulu. Isherwood si staví balón k rozehrávce standardní situaci. První poločas se pomalu a jistě chýlí ke konci.
43
Češi se tak po výrazně lepší druhé polovině prvního poločasu dostávají do vedení. Na tahu je tak náš dnešní soupeř ze Švédska, před sebou však má ještě více než poločas.
41
Česko právě vstřelilo branku!
Jenomže teď už se Češi radují! Centrovaný balón na vzdálenější tyč vrátil před branku Holík a tam se svojí hlavičkou číhal DANIEL TURYNA. Český forvard lehkou hlavičkou nedal Johanssonovi žádnou šanci.
41
O centr se před pár vteřinami pokusil Libor Holík. Slávistický obránce poslal balón přímo na hlavu Anderssona, který ho okamžitě odpálil ven ze šestnáctky.
40
Utkání sleduje opravdu jen hrstka fanoušků. Stadion je skoro celý prázdný, a tak ani jeden z celků nemá slušnou fanouškovskou kulisu.
38
Ondřej Chvela nepustil míč za svá záda, neboť ho srazil za brankovou čáru. Rohový kop z kopačky Saboviće nenašel nikoho ze spoluhráčů.
37
Jajićův pohodlný centr doplachtil pouze na hlavu Alexe Krále, který balón odvrátil daleko od naší branky. Švédové i přesto zůstávají u balónu, momentálně kombinují na levé straně.
36
Švédové si poradili i s další nepříjemnou situací. Rozruch v jejich šestnáctce po centrovaném balónu byl zažehnán.
35
Švédové málem věnovali dosti lacinou branku našim reprezentantům! Jeden z hráčů ve žlutých dresech nahrával brankáři Johanssonovi, jenomže vyslal příliš slabou přihrávku. Aktivní Šašinka se po míči natahoval, nakonec mu chybělo pár čísel.
34
Další akce našich mladíků povede přes oba stopery, kteří nevědí, co s míčem. Král byl před malou chvílí opět velmi dobře napadán, štěstí bylo, že hlavní sudí uviděl v souboji s teplickým obráncem faul.
33
Alex Král vyřešil nepříjemnou situaci, při které byl velmi neohroženě napadán na jedničku. Hra se tak nastěhovala k opačné šestnáctce, kde si ale jeden z Čechů pomohl nedovoleně.
31
Na druhé straně se předvedl i náš dnešní soupeř. Rychlá akce vedla až na kopačku Karlssona, který bohužel pro svoje barvy pálil pouze doprostřed branky.
30
Co chybělo! Ondřej Šašinka měl kousek za šestnáctkou vcelku dost místa, a především čas na střelu. Technický projektil skončil na břevně švédské branky!
29
Sympatický pokus Filipa Havelky! Český záložník měl spoustu času na střelu, která nakonec doplachtila necelý metr nad branku Marka Johanssona.
28
Švédové se dostávali do slibné příležitosti. Situaci ale nevyhodnotili vůbec dobře, neboť se zpětnou přihrávkou vyhnali daleko od pokutového území.
27
Holík neuspěl ve spolupráci s Marečkem. Jeden ze Švédů zkušeně otřel balón o našeho reprezentanta, což znamená, že se k míči opět stěhuje náš dnešní soupeř.
26
Šašinka byl v předchozím souboji s Anderssonem až příliš agresivní a je mu tak pískán faul. Švédové se okamžitě dostali s míčem za polovinu hřiště.
25
Havelka dostal ideálně nabito, střela sparťanského mladíka byla ztečována zhruba metr vedle pravé tyče. Johansson se za tečovanou střelou pouze ohlédl, následovat bude roh.
24
Po necelé minutce přerušení se opět pokračuje ve hře. V Gruzii je opravdu velké vedro a taková to občerstvení jsou jistě zapotřebí.
22
Granečný otřel balón o Johanssona, naší mladíci tak budou vhazovat u levé postranní čáry. Hlavní sudí z Ruska zároveň nařídil přestávku na doplnění tekutin.
21
Zmatek v pokutovém území Švédů byl nakonec ubráněn naším soupeřem. Češi se ale herně výrazně zvedli a slušně zatápějí obraně celku ve žlutých dresech.
20
Menší problémy má Denis Granečný, který si v uplynulém souboji zřejmě přivodil menší zdravotní potíže v těch nejvíc citlivých místech.
19
Na opačné straně jsme si dokázali poradit s nepříjemným přízemním centrem. Míč do bezpečí odkopl teplický Alex Král.
18
Ondřej Sadílek nevěděl co s míčem, a tak do něj udeřil nohou. Střela měla velmi dobrou výšku a i směr, míč se ale i přesto stočil kousek od vzdálenější tyče.
17
Češi dokonce vybojovali rohový kop, který zahrával Matěj Chaluš. Centrovaný balón se snesl přímo na kopačku jednoho z našich reprezentantů, ten kulatý nesmysl ale vůbec netrefil. Následně se ještě k odraženému míči dostal Havelka, jeho přízemní dělovka byla sražena.
16
Martin Jedlička zahájil svým výhozem další výpad našich mladíků, ten ale hodně rychle skončil, neboť byl na středové polovině povalen na zem Daniel Mareček.
15
Svižná akce našich reprezentantů vyústila ve střelu Ondřeje Šašinky. Český kapitán se pohotově opřel do balónu, ten ale plachtil hodně vedle branky.
13
Nyní sledujeme hluchou pasáž. K vidění není příliš pohledný fotbal, ani jeden z celků si nedokáže porozumět při přechodu do útočné fáze.
12
Pro bochánek za naší obranu si včas seběhl Martin Jedlička a balón následně krotí ve své brankářské náruči.
11
Češi si udělali výlet na soupeřovu polovinu, tam ale jejich akce rychle skončila, neboť jeden z protihráčů odvrátil dalekonosné autové vhazování.
10
Jesper Karlsson si hezky seběhl pro přihrávku do pokutového území. Forvard švédské reprezentace chtěl vypálit z první, myšlenka sice dobrá, provedení dost pokulhávalo.
9
Matěj Chaluš si u středového kruhu pomohl nedovoleně v souboji s Karlssonem. Hlavnímu rozhodčímu nezbývalo nic jiného, než odpískat faul českému stoperovi.
8
K hodně sympatickému pokusu o střelu se dostal Jajić. Švédský středopolař svůj pokus namířil jen těsně vedle bližší tyče. V opačném případě byl měl Martin Jedlička velké potíže.
7
Konečně se naši mladíci dostali k šestnáctce Švédska, kde ale pouze proletěl centrovaný balón pokutovým územím.
6
Naši reprezentanti mají velké potíže udržet balón na svých kopačkách. Faktem je, že nám to hráči soupeřova týmu znepříjemňují svým neúnavným napadáním rozehrávky.
5
Na pravé straně natáhl k centru Colley, přízemní balón trefil pouze před sebou stojícího protihráče, konkrétněji to byl Libor Holík.
4
Ostravský Ondřej Chvela už nezastihl balón ve vymezeném hracím území, ke kulatému nesmyslu se tak opět vrací hráči soupeřova týmu.
3
U míče je stále celek ze Skandinávského poloostrova. Nyní si hráči ve žlutém vybojovali autové vhazování poblíž rohovému praporku.
2
Úvodního výkopu se chopili fotbalisté Švédska, jejichž úvodní útočná akce skončila nepřesností z kopačky Isherwooda.
1
Utkání právě začalo.
Stadionem zní hymny obou celků, momentálně je na pořadu ta česká.
Úvodní sestavy:

Švédsko: M. Johansson – Colley, Andersson, Poppler Isherwood, Kralj – Adrian, Jajić (C), Sabović, C. Johansson – Karlsson, Gyökeres.
Náhradníci: V. Johansson – Lidberg, Bergqvist, Svensson, Ceesay, Weberg, Ahmedhodžić.

Česko: Jedlička – Holík, Chaluš, Král, Granečný – Chvěja, Havelka, Mareček, Sadílek – O. Šašinka (C), Turyna.
Náhradníci: Plachý – Graiciar, Lingr, Novotný, Hlavatý, Čech..
Česko

Češi byli ve své kvalifikační skupině naprosto dominantní a získali všech devět bodů. Velmi hezkou vizitkou je pouze jedna inkasovaná branka.

Český výběr se na tomto turnaji bude spoléhat na hvězdy typu Michala Sadílka, Ondřeje Šašinku či Daniela Turynu. Tito hráči by měli být největšími oporami v sestavě české reprezentace a podobný názor má jistě i český trenér Jan Suchopárek.

Naše reprezentace do devatenácti let postoupila na šampionát poprvé od roku 2011, kde ve finále prohrála se Španělskem 2:3.
Švédsko

Švédové postoupili na tento šampionát z prvního místa kvalifikace, když za sebou nechali Irsko, Belgii a Itálii. Irsko sice mělo stejný počet bodů, nicméně lepší skóre vyneslo právě celek ze Skandinávského poloostrova na tento turnaj.

Švédsko má zároveň velmi dobrou formu, neboť z posledních šesti klání prohrálo pouze jediné, a to proti Belgii. Tento celek bude zároveň postrádat největší hvězdu Alexandra Isaka, který byl v loňské sezóně vytěžován naprosto minimálně.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Startuje nám mistrovství Evropy hráčů do devatenácti let a my budeme společně sledovat duel mezi Švédskem a Českem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Články odjinud