Dobrou noc.
Statistika zápasu: Držení míče: 66:34% Střely celkem: 26:6 Střely na bránu: 20:4 Fauly: 9:16 Ofsajdy: 6:1
Španělé splnili roli papírového favorita a po zásluze si připisují tři body do tabulky skupiny C. Za premiérovou výhrou na šampionátu nasměroval Španělsko ve 4. minutě Torres. Krátce po přestávce zvyšoval na 2:0 technickou střelou Silva. V 70. minutě přidal po samostatném brejku druhou přesnou trefu Torres a konečný výsledek pak stanovil v 83. minutě střídající Fábregas. Španělsko tak vyhrálo s přehlede 4:0 a vyhouplo se do čela své skupiny. Irové naopak po dnešním duelu ztratili možnost postoupit do čtvrtfinále a jejich souboj s Italy bude na tomto mistrovství jejich posledním vystoupením.
90+3
Začala poslední minuta nastavení.
90+2
Martínez se k zakončení nedostal. Míč se pohodlně dokutálel do rukavic brankáře Givena.
90+1
Nastavovat se budou tři minuty.
90
Za obranou se zjevil Silva, kterému je posléze pískán ofsajd.
90
Běží poslední minuta čisté hrací doby. Stadionem se nesou irské chorály.
88
Španělská kombinace v těchto chvílích k ohrožení branky nevede.
86
Závěr zápasu patří jednoznačně Španělům. Zatímco Irové už rezignovali, soupeř se snaží o vstřelení pátého gólu.
85
Další roh pro Španělsko.
84
St. Ledger obdržel žlutou kartu.
83
Španělsko právě vstřelilo branku!Po rohovém kopu Silvy se dostal k míči nikým nehlídaný CESC FÁBREGAS a krásnou trefou z úhlu posílá Irsko do kolen.
80
Změnu v sestavě dělají také Irové. Whelan předal pomyslnou štafetu Greenovi.
79
Na programu je další střídání. Odpočinout si jde Iniesta, jehož na hřišti zastoupí Cazorla.
78
Xavimu scházela přesnost v zakončení.
76
Střídání na straně Irska. Duffa nahrazuje McClean.
76
Žlutou kartu si vysloužil střídající Martínez.
75
Pořádně teď Casillase protáhl Robbie Keane, španělský brankář ale stačil míč vyrazit!
73
Autor dvou branek má pro dnešek odpracováno. Do hry se místo Torrese zapojí Fábregas.
72
Výhra Španělů v poměru 3:0 byla nejtipovanějším výsledkem. Uvidíme, zda tento výsledek vydrží až do konce zápasu.
70
Španělsko právě vstřelilo branku!Do samostatného úniku se dostal FERNANDO TORRES a přesnou trefou k tyči zvyšuje již na 3:0!
67
Útočným faulem se provinil Duff, akce Irů tak končí.
67
Irové budou kopat roh.
65
Zápas skončil pro Xabi Alonsa, kterého po zbytek zápasu nahradí Javier Martínez.
64
Nebezpečná akce Irů ztroskotala na nepovedené finální přihrávce.
62
Skrumáž ve vápně ukončil ránou vedle Busquets.
62
Silva vybojoval pro svůj tým roh.
61
Poprvé se ve druhém poločase potkal s míčem také španělský brankář Casillas.
59
Irsko chystá další střídání.
58
Torresův únik končí hvizd rozhodčího, který signalizuje ofsajd.
57
Tentokrát byla rána Xaviho zblokována obranou.
55
Střelu Xaviho zlikvidoval pohotovým skokem Given! Teď se irský brankář vyznamenal!
54
Xabi Alonso se zapsal do listiny karetních hříšníků.
52
Tempo hry se trochu uklidnilo.
49
Španělsko právě vstřelilo branku!DAVID SILVA si pohrál hned s trojicí Irů a poté slabší, ale dobře umístěnou střelou zvýšil španělský náskok na rozdíl dvou gólů.
48
Arbeloa zvolil místo přihrávky technickou střelou, s tou si Given poradil.
46
Do druhé půle vstupují Irové s jednou změnou v sestavě. Coxe nahradil Walters.
46
Statistika prvního poločasu: Držení míče: 62:38% Střely celkem: 14:4 Střely na bránu: 10:2 Fauly: 4:9 Ofsajdy: 3:1
První půle byla v jednoznačné režii španělského favorita, který díky rychlému zásahu Fernanda Torrese vede 1:0. Další branky již Španělé nepřidali, hru však mají po většinu času pod kontrolou.
45+2
Střelu Iniesty vytěsnil Given konečky prstů nad horní tyč!
45+1
Za svůj faul na Silvu si vysloužil Whelan žluté napomenutí.
45
Střela Xaviho šla vedle brány.
45
Španělé budou kopat rohový kop.
44
Arbeloův pokus vyrazil Given. Následnou střelu Španělsku zblokovala irská obrana.
42
Irští fanoušci si i přes nepříznivé skóre zápas maximálně užívají.
41
Whelan si v souboji s Iniestou vedl nedovoleně a je pískán faul.
40
Hned ve dvou šancích se zjevil Torres. V prvním případě byla celá situace zbržděna, v tom druhém se španělský útočník pokusil o nevydařený lob.
38
Španělský "ťukec" ukončil aktivním napadáním Robbie Keane. Irové ovšem kloudnou akci směrem dopředu vymyslet nedokáží.
36
O chvíli později se zrodil již regulérní faul, kterým se provinil Keane. Ten je navíc oceněn také první žlutou kartou v tomto duelu.
35
Úsměvná situace. Andrewse "fauloval" sám rozhodčí Proenca.
34
V těchto momentech se hraje poblíž středového kruhu.
32
Tentokrát se Fernando Torres provinil útočným faulem.
30
Svého spoluhráče o několik vteřin později napodobil také Torres, jehož snažení rovněž ukončuje zdvižený praporek pomezního sudího.
29
Ve velice těsném ofsajdu se zjevil Arbeloa.
27
Po krátkém ošetření se do hry zapojil McGeady.
26
Po dalším kopu z rohu hřiště se k zakončení hlavou dostal Piqué. Ten si však počínal nepřesně.
26
Dalekonosná střela Xaviho letěla opět nad horní tyč. I tentokrát však byl míč tečován jedním z Irů, konkrétně Keanem.
25
Po centru Alby hlavičkoval nad bránu Silva. Míč byl však tečován irským hráčem a Španělé tak budou kopat roh.
24
Nouzový odkop Dunna končí za postranní čárou. Následuje vhazování španělského týmu.
23
Střelu Iniesty vyráží Shay Given.
22
Keane byl načapán v ofsajdu. Míč se tak opět stěhuje na kopačky favoritů.
21
Signál Xaviho s Busquetsem však oběma jmenovaným nevyšel podle představ.
20
Iniesta byl faulován a Španělé budou kopat přímý kop.
19
Duff se snažil nalézt Keana, avšak španělští zadáci byli pozorní. Následuje tak opět klasický obrázek hry - Španělé obklopují irskou šestnáctku a čekají na skulinku v obraně soupeře.
17
Střelecký pokus vyslal směrem k irské brance Piqué. Pálil ovšem přesně do míst, kde stál připravený gólman Given.
16
Irský obránce musel uklidit před Iniestou míč na roh.
15
Xaviho vzdušná přihrávka dolétla až do zámezí.
14
Španělsko pohodlně kombinuje a diktuje tempo hry.
12
Whelan zahrál rukou, avšak ta je pískána Silvovi. Míč se tak dostává do moci Irů.
10
Dunne vyslal dlouhý pas na Keana, který přenechal míč McGeadymu. Ten si však balon příliš předkopl a utekl mu za brankovou čáru.
9
Ke hlavičce se dostal Dunne, počínal si však příliš nepřesně.
9
Irsko bude zahrávat kop z rohu hřiště.
8
Arbeloa sklepl míč ve vápně Torresovi a ten měl na kopačce druhý gól! Španělský útočník však v tomto případě mířil vedle pravé tyče.
7
Tentokrát vypálil David Silva. S jeho pokusem si ale Given poradil.
4
Španělsko právě vstřelilo branku!Tak to je velice rychlý nástup španělského favorita! Irští obránci nejprve dokázali o míč připravit Silvu, kulatý nesmysl se však dostal k FERNANDU TORRESOVI, který si poradil s lehkovážně bránícím Wardem a střelou z pravé strany překonal Givena!
4
Španělsko zakládá útočnou akci.
2
Po krátkém přerušení hra opět pokračuje. Trávník zkrápějí kapky deště a hrací plocha je tak viditelně kluzká.
2
Casillas si připsal první úspěšný zákrok po nepříjemné střele Coxe.
1
Cox byl faulován, u míče jsou Irové.
1
Nákop na Keana poslal do bezpečí Piqué.
1
Španělé budou hrát v červených dresech, Irové v zelených.
Vzápětí následuje také ta španělská.
Obě jedenáctky jsou již na hrací ploše. Stadionem se v tuto chvíli nese melodie irské národní hymny.
Úvodní sestavy: Španělsko: Casillas - Arbeloa, Piqué, Ramos, Alba - Xavi, Busquets, Alonso - Silva, Torres, Iniesta Irsko: Given - O'Shea, St. Ledger, Dunne, Ward - Duff, Andrews, Whelan, McGeady - Cox, Keane Rozhodčí: Proenca - Miranda, Santos (všichni Portugalsko).
Arena Gdaňsk. Právě na tomto místě bude tento duel sehrán. Stánek pojme necelých čtyřicet tisícovek fanoušků a je domovským stadionem celku KS Lechia Gdaňsk.
Španělsko se s Irskem naposledy střetlo na světovém šampionátu v roce 2002. V rámci vyřazovací fáze se Irsku tehdy podařilo uhrát s favoritem remízu 1:1, po penaltách však postoupili Španělé. Dnes se pokutové kopy kopat nebudou a zisk bodu by měl pro Irsko cenu zlata.
Shrňme si, jak to vypadá v tabulce. První jsou Chorvaté, kteří mají tři body. Následuje dvojice Itálie a Španělsko, které si ve vzájemném měření sil rozdělili po bodu. Poslední je pak Irsko, které na chvostu s největší pravděpodobností zůstane i po dnešku.
Fotbalisté Irska si svou premiéru asi představovali trochu jinak. V souboji s Chorvaty ostrovany poznamenala rychle inkasovaná branka, kterou vstřelil Mandžukič již ve 3. minutě. V 19. minutě sice dokázal St. Ledger vyrovnal, to však bylo ze strany Irů vše. Chorvaté naopak přidali krátce před přestávkou další přesnou trefu, o kterou se postaral Jelavič. Ve druhé půli pak definitivně rozhodl svým druhým gólem Mandžukič. Chorvatsko se tak po výhře 3:1 posunulo do čela skupiny, Irové okupují její opačný pól a dnes je tak před touto reprezentací velice nelehký úkol.
V prvním zápase se Španělsko střetlo s Itálií. V tomto utkání šokoval kouč Vicente del Bosque fotbalovou veřejnost tím, že poslal na hřiště sestavu bez klasického útočníka, což by se v duelu proti Irsku nemuselo vyplatit. S Itálií došlo k dělbě bodů. V 61. minutě otevřel skóre střídající Di Natale. Zisk španělského bodu zachraňoval o tři minuty později Fabregas. Stav 1:1 tak platil také po devadesáti minutách. Také proto dnes velí povinnost Španělům vyhrát.
My se v našem textovém přenosu budeme věnovat druhému zmíněnému zápasu. Žádný z týmů na tomto mistrovství nebyl dosud tak velkým favoritem, jako budou dnes večer Španělé proti Irům. Španělsko je úřadujícím mistrem světa i Evropy a očekává se, že o mety nejvyšší se poperou tamější fotbalisté také letos. Irové jsou naopak pasování do role největších outsiderů. Potvrdí se papírové předpoklady také na hřišti?
Na programu sedmého hracího dne je opět Skupina C. Italové dnes změří síly s Chorvaty a Španělé se budou pokoušet získat první výhru v souboji s Irskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.