Mistrovství Evropy ve fotbale -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Dánsko - 3. července 2021   18:00

Česko
Česko
49' Schick (Coufal)
1:2
(0:2)
Dánsko
Dánsko
5' Delaney  (Stryger Larsen) • 42' Dolberg  (Maehle)
Česko
Vaclík – Coufal, Kalas, O. Čelůstka (65. Brabec), Bořil – Holeš (46. Jankto), Souček (C) – Masopust (46. Krmenčík), Barák, Ševčík (80. Darida) – Schick (79. Vydra).
Kuipers (NED) – van Roekel (NED), Zeinstra (NED)
Baku Olympic Stadium (Baku)
Dánsko
Schmeichel – Christensen (81. J. Andersen), Kjaer (C), Vestergaard – Stryger Larsen (71. Wass), P.-E. Höjbjerg, Delaney (81. M. Jensen), Maehle – Braithwaite, Dolberg (59. Y. Poulsen), Damsgaard (60. Nörgaard).

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 7:4. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:10.
Česká reprezentace tak končí svou pouť ve čtvrtfinále, což rozhodně není špatný výsledek. Prvním cílem byl postup ze skupiny, což se povedlo ze třetího místa. Výsledek s Nizozemskem přinesl radost jak hráčů, tak fanouškům. Medaile z toho sice letos nebude, avšak tento tým ukázal, že může hrát i s těmi silnějšími týmy.
Je konec! Češi padají unavení na trávník, dneska nakonec k postupu tolik nechybělo... Český národní tým vstoupil skvěle do druhého poločasu. Měl obrovský tlak během prvních pěti minut a dokázal ho využít brankou, která rozdíl snížila na jedinou branku. Vladimír Coufal našel ve vápně Patrika Schicka, jehož umístěna střela šla přesně k tyči. Kdekdo čekal, že by Češi mohli ve svém tlaku pokračovat, jenže opak byl pravdou. Velké šance měli následně Dánové, ovšem jednou skvěle zasáhl Tomáš Souček, i za cenu krvavého zranění, a dvakrát vytáhl velmi dobré zákroky Tomáš Vaclík. Asi nejblíže byl srovnání Tomáš Souček, na něhož mířil centrem ze standardky Antonín Barák, avšak Kasper Schmeichel na poslední chvíli míč vyboxoval na roh.
90+6'
90+6'
Barák se do balónu opřel z voleje kousek za vápnem. Sice vyslal zajímavou ránu, jenže minul bránu. Nikdo jeho pokus nedokázal tečovat.
90+5'
Ne, nevypadá to dobře a Dánsko se pomalu raduje, hlavně tedy jeho fanoušci. Čechům se nedaří dostat balón skrze pevnou defenzivu soupeře.
90+4'
Daniel Wass se mohl opřít do balónu na hranici vápna, ovšem nakonec se rozhodl pro jemný centr. Ten Jakub Brabec odvrátil opravdu na poslední chvíli.
90+3'
Tomáš Souček skvěle vyhrál souboj ve vápně a posunul míč na Michaela Krmenčíka. Ten si tělem soupeře odstavil, jenže jeho následné zakončení šlo vysoko nad bránu. Kasper Schmeichel samozřejmě nebude s odkopem od vlastní brány vůbec spěchat.
90+3'
Vladimír Coufal měl hodně prostoru na pravé straně, jenže nedostal míč až do vápna. Matěj Vydra navíc trochu kulhá, avšak dneska bude muset dohrát.
90+2'
Čas českému národnímu týmu začíná utíkat velmi rychle... S míčem navíc kombinují Dánové na polovině hřiště a Čechům se nedaří ho získat do své moci.
90+1'
Nastavovat se bude šest minut!
90'
Martin Braithwaite si zkusil skok plavmo ve vápně, ale rozhodčí mu jeho simulaci nespolkl. Za tento pokus o penaltu možná mohl vidět i žlutou kartu.
89'
Naprosto zbytečná chyba při zpracování na české straně, a tak musí hráči v červeném spěchat dozadu hodně rychle. Únava už je ale hodně znát.
88'
Přesto se jim to nakonec povedlo. Tomáš Souček posílal míč do vápna, ale tam si poradila dánská obrana. Češi jsou znovu u míče a budou útočit.
88'
Fotbalisté v červených dresech mají nyní obrovské problémy se založením akce, jelikož Dánsko velmi dobře napadá. Češi se z toho nedokážou vymanit.
87'
Češi se celkem záhy dostali k balónu, ale po dlouhém nákopu je znovu u kopaček fotbalistů v bílém. Základní hrací doba se pomalu ale jistě blíží ke konci.
86'
A během chvilky zde máme druhou žlutou kartu na české straně. Tomáš Kalas nyní doslova zboural jednoho ze soupeřů na útočné polovině, jasná žlutá.
85'
Česko by se hlavně potřebovalo dostat k balónu a podržet ho na svých kopačkách. To se jim ale nedaří a pár minutek před koncem nadále o gól prohrává.
84'
Michael Krmenčík nyní hodně nesouhlasil s výrokem rozhodčího, který ukázal Matěji Vydrovi, že tohle faul nebude. Za své výroky navíc vidí žlutou kartu.
83'
Jan Bořil nyní schytal ránu loktem do temena, hodně nepříjemný zákrok. Bořil bude muset pokračovat i s obvázanou hlavou. Češi už nemohou střídat.
82'
A mohlo být rozhodnuto! Dánové se krásně prokombinovali až do vápna, kde byl úplně osamocený Joakim Maehle. Ten mířil dobře na přední tyč, ovšem Tomáš Vaclík drží naděje Česka nad vodou! Parádní zákrok nohou.
81'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Joachim Andersen.

Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Mathias Jensen.
80'
Do konce základní hrací nám chybí posledních deset minut, český tlak by měl pomalu ale jistě gradovat. Rozhodně nás navíc čeká slušnější nastavení.
80'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Petr Ševčík, přichází Vladimír Darida.
79'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Matěj Vydra.
78'
Češi zbytečně ztratili balón na útočné polovině a Dánsko šlo rázem dopředu. Yussuf Poulsen dostal přihrávku na hranici vápna a prudkou střelu mířil někam k tyči. Tomáš Vaclík se však natáhl a vyrazil jeho ránu na rohový kop.
77'
Zajímavá myšlenka na české straně, kdy si Michael Krmenčík nabíhal za obranu. Už jen kousek mu chyběl k míči, který na poslední chvíli odehrál soupeř.
76'
Tomáš Kalas se sice natahoval hodně statečně na polovině hřiště, ale na míč o kousek nedosáhl. Dánové proto získali autové vhazování na polovině hřiště.
75'
Jakub Jankto následně centroval z rohového kopu. Z toho žádné nebezpečí před bránu Dánska nepřišlo, a tak gólman dánského týmu bude moci odkopávat.
74'
Hodně ostrý centr přišel z pravé strany od Antonína Baráka! Ten mířil přesně na hlavu Tomáše Součka, jenže těsně před ním zasáhl Kasper Schmeichel.
74'
Petr Ševčík pelášil po pravé straně, když ho Simon Kjaer poslal k zemi. To vypadá na celkem zajímavou standardní situaci pro český národní tým...
73'
Ten byl rozehraný nakrátko, o další centr se následně pokusil Jakub Jankto. Ten mířil na zadní tyč, kde nebyl nikdo z českých reprezentantů, odkop od brány.
72'
Fotbalisté v červených dresech musí rozjet novou útočnou akci až z hloubi obranné poloviny. Poté přišla celkem rychlá akce, po které míč získal Jakub Jankto. Jeho nástřel ovšem zblokoval Simon Kjaer na roh.
71'
Na českých hráčích se začíná objevovat hodně nervozita, začali opravdu hodně kazit i jednoduché přihrávky. Navíc se jim hodně krátí čas na srovnání.
71'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Jens Stryger Larsen, přichází Daniel Wass.
69'
Po špatném zpracování na dánské straně se k balónu po dlouhé době dostali konečně Češi. Ti však balón ztratili a směrem dopředu mohl pelášit Yussuf Poulsen. Ten nakonec vypálil z hranice vápna, ovšem Vaclík byl na zemi včas.
68'
Dánsko inkasovaná branka ovšem nijak neschodila, spíše naopak. Česko už nemá vlastně žádný tlak a fotbalisté v bílém nyní hru naprosto kontrolují.
67'
Michael Krmenčík dvakrát během krátké chvíle byl chycen v ofsajdu. Velká škoda, že si to útočník nepohlídal. Nyní totiž Češi Dány vykombinovali.
66'
Až nyní se nám může pokračovat ve hře. V té zůstal i český kapitán – Tomáš Souček, který má obvázanou hlavu. Ta se bude nejspíše řešit až po zápase.
65'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Ondřej Čelůstka, přichází Jakub Brabec.
64'
A nejspíše nám dohrál také Ondřej Čelůstka! Ten si totiž sedl na trávník. Sice nebyl ošetřovaný, nakonec je ale spoluhráči veden na střídačku. Drží se za achilovku a znamená to pro něj konec v zápase, nejspíše a celém Euru. Tak to je nepříjemnost... Pokud bude achilovka ruplá, pak si Čelůstka nemusí zahrát také půl roku.
63'
Jenže Tomáš Souček následně schytal ránu kolíky někam do obličeje a nyní musí být ošetřovaný. To byla hodně nepříjemná chvilka pro českého kapitána, který je nyní ošetřovaný a je mu obvazována hlava.
62'
Yussuf Poulsen ukázal velmi dobrou rychlost a Dánsko šlo do hodně otevřené obrany. Nakonec se k zakončení dostal právě Yussuf Poulsen, avšak pod nohy mu skvěle vletěl Tomáš Souček, jenž jeho pokus zblokoval na rohový kop!
61'
Martin Braithwaite se pokoušel o individuální akci po pravé straně. Dostal se sice do vápna, jenže tam zakopl o trávník, a tak od něj šel míč mimo hřiště.
60'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Mikkel Damsgaard, přichází Christian Nörgaard.
59'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Yussuf Poulsen.
58'
Naopak dopředu nyní mohlo jít Česko. Viděli jsme celkem slušnou akci, jenže nakonec jsme viděli nedorozumění mezi Součkem a Schickem. Schick se totiž zastavil v momentě, kdy mu kapitán míč posílal.
57'
Z rohového kopu žádné nebezpečí na českou bránu ale nepřišlo. Jeden z českých hráčů si počínal dobře a balón odhlavičkoval do bezpečného prostoru.
56'
Hráčům v bílých dresech se daří držet balón, čímž uklidňují hru. Následoval navíc dobrý lob za českou obranu, který na poslední chvíli odvrátil Vladimír Coufal.
55'
Martin Braithwaite měl před sebou celkem hodně prostoru, čehož chtěl využít. Navedl si balón až na střed hřiště, ale svou střelou nepropálil nikoho před sebou.
54'
Martin Braithwaite byl hráčem, který nyní postrčil Tomáše Kalase, což hlavní sudí dnešního dne odpískal. Dánovi se to sice nelíbí, ale nic s tím neudělá.
53'
Michael Krmenčík to nemyslel špatně, chtěl patičkou oslovit Patrika Schicka, jenže k tomu se míč nedostal. Možná měl Krmenčík nahrát do druhé vlny.
52'
Dánsko se snad poprvé dostalo na útočnou polovinu, kde vybojovalo rohový kop. Jens Stryger Larsen jej rozehrál na přední tyč, kde byl úspěšný Tomáš Souček.
51'
Patrik Schick nyní omylem natáhl svému soupeři, když se otáčel. To sudí odpískat musel. Dánsko tak může chvilku podržet balón a uklidnit hru.
49'
Česko právě vstřelilo branku!
A celkem rychlá reakce českého týmu na dvougólové manko, už po čtyřech minutách je to jenom o gól! Hodně důležitá branka pro český tým. Vladimír Coufal vyslal krásný centr na PATRIKA SCHICKA, jenž svou střelu z první umístil přesně k tyči! Kasper Schmeichel se natahoval, ovšem dosáhnou tam nemohl.
48'
A další střelecký pokus! Patrik Schick to zkusil nůžkami ve vápně, bohužel však trefil jednoho ze soupeřů. Jinak z toho mohla být hodně dobrá možnost.
47'
Z rohového kopu už větší šance nepřišla, Jakub Jankto ale by následně u balónu o něco rychleji než soupeř. Česko proto může pokračovat v ofenzivě.
47'
Antonín Barák nyní vyslal parádní ránu z halfvoleje, avšak Kasper Schmeichel vytasil velmi dobrý zákrok a míč vyrazil na rohový kop.
46'
A hned první minuta přinesla střela na bránu v podání českého národního týmu. Michael Krmenčík si vytvořil pozici na hranici vápna a vyprášil dánskému gólmanovi rukavice. Střela totiž hodně zaplavala.
46'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Tomáš Holeš, přichází Jakub Jankto.

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Michael Krmenčík.
46'

Fauly: 2 – 6
No, je za námi první poločas, po kterém to s českým národním výběrem nevypadá vůbec dobře, jelikož prohrává o dvě branky. Češi však mohou cítit křivdu na první brance, kdy byl Dánům neprávem přiřknut rohový kop. Z něj navíc Dánové skórovali, když byl úplně osamocený na penaltě Thomas Delaney, jenž svou hlavičku poslal nekompromisně do brány. Následovaly šance na obou stranách, ovšem míč si cestu do brány dlouho nenašel. Nakonec se ale ještě jednou trefilo Dánsko, když Joakim Maehle krásným centrem našel před bránou Kaspera Dolberga, který poslal balón nekompromisně pod břevno. Nedá se nic dělat, Češi budou muset ve druhém poločase předvést fantastický výkon, pokud chtějí pomýšlet na postup.

Další poločas začne přibližně v 19:04.
45+4'
45+3'
Joakim Maehle se nám do hry vrátil, ovšem uvidíme, jestli bude pokračovat i v druhém poločase. Pro Dánsko by jeho ztráta byla celkem velkou ranou.
45+2'
Joakim Maehle pro dnešek nejspíše dohrál, bude rád, pokud jenom dneska! Dánský hráč došel za postranní lajnu podpírán a na jeho návrat do hry to nevypadá. Uvidí se definitivně nejspíše až po poločasové pauze.
45+1'
Joakim Maehle měl nyní hodně smůly. Při nezaviněném souboji totiž Vladimír Coufal dopadl nepříjemně na nohu dánského hráče, který je nyní ošetřován. S Dánem to nevypadá vůbec dobře...
45'
Nastavovat se budou dvě minuty!
44'
Češi by ideálně potřebovali skórovat ještě do konce poločasu, jenže to nevypadá moc reálně. Do konce hrací doby nám totiž zbývá poslední minutka.
42'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Ze začátku to byla sice taková pomalá a rozevlátá akce, jenže následovala jedna rychlá přihrávka a rychlá akce dánského celku. Joakim Maehle následně šajtlí nacentroval před bránu, kde byl KASPER DOLBERG. Ten stihl trefit balón ještě těsně nad zemí a poslal ho nekompromisně pod horní tyč. Dánsko je hodně blízko postupu.
41'
Lukáš Masopust si sice dobře pokryl balón tělem, jenže následně adresoval hodně mizernou přihrávku spoluhráčovi. Dopředu tak zase mohou jít Dánové.
40'
Naštěstí to však vypadá, že to oba hráči odnesou bez zranění, což je rozhodně dobrá zpráva pro oba trenéry. Nyní však oba musí mimo hřiště.
39'
Ovšem nyní to nevypadá vůbec dobře! Jens Stryger Larsen skákal osamoceně, přestože u sebe měl Jana Bořila. Tomu navíc následně dopadl na lýtku, navíc si sám nejspíše ublížil při dopadu na trávník. Na hřišti jsou nyní lékaři obou týmů.
38'
A to byla dobrá možnost pro Dány, kteří se hnali do úplně otevřené obrany. Mikkel Damsgaard to nakonec vzal na sebe, ale český gólman zasáhl.
37'
Dánsko se prezentovalo nepřesnou rozehrávkou, a tak jsou u balónu znovu fotbalisté v červených dresech. Ti jsou však hodně daleko od svatyně Dánska.
36'
Ten si na starosti vzal samozřejmě Antonín Barák. Ten poslal balón někam na hranici malého vápna u přední tyče, kde míč odhlavičkoval Jannik Vestergaard.
36'
Česko v posledních momentech je hodně aktivní a celkem drží míč na útočné polovině. Nyní z toho sice žádná střela nebyla, bude však zahráván roh.
35'
Vladimír Coufal měl spoustu prostoru na pravé straně. Následně centroval do vápna, kde se Tomáš Souček pokoušel o nůžky, jenže se netrefil. Míč ale propadl k Tomáši Holešovi, jehož pokus gólman chytá.
34'
Češi se snaží směrem dopředu, ale střelu na bránu mají stále jenom jednu. Nyní se musí rychle vracet do obrany. Dánsko to ale vykombinovalo skvěle a Martin Braithwaite posunul míč mezi obránce. Zde se však ukázalo skvělé čtení hry Tomáše Vaclíka, který byl u míče o kousek dříve než soupeř.
32'
Antonín Barák zahrával další standardní situaci. Tentokrát jeho centr mířil na přední tyč, kde si bez větších problémů poradil dánský hráč. Akce Čechů ovšem pokračovala, a tak uvidíme další roh.
31'
Už je za námi třicet minut hry a je celkem překvapivé, že jsme ještě neviděli žádnou občerstvovací pauzu. V Baku jsou přece jen hodně vysoké teploty.
30'
Češi vybojovali standardní situaci. Viděli jsme dobrý centr na zadní tyči, kde si naskakoval Ondřej Čelůstka, který podskočil. Míč pro něj byl o něco vyšší.
29'
Dánsko vybojovalo balón na útočné polovině a rázem šlo do otevřené obrany. Thomas Delaney tentokrát táhl celou akci, ale dobrým zákrokem se ukázal Kalas.
28'
Rozhodně zatím nemůžeme říct, že bychom sledovali nějakou nudnou podívanou. Oba celky se snaží hodně útočit. Atak zatím vyšel jeden, a to na dánské straně.
27'
Jan Bořil znovu vyhrál hlavičkový souboj na polovině hřiště, ovšem ani nyní z toho není zisk míče pro český celek. Dánové tedy budou vhazovat na útočné půlce.
26'
Tentokrát se o centr z rohového kopu pokusil Petr Ševčík. Jeho balón byl celkem slušný, avšak Tomáš Souček z dobré pozice bránu vůbec netrefil.
25'
Češi získali volný kop na útočné polovině, ovšem s míčem se rozhodli jít zpátky na polovinu hřiště. Přesto po rychlých pasech vybojovali další rohový kop.
24'
Střely na bránu: 0 – 2!
23'
Patrik Schick to dnes nebude mít vůbec lehké. Dostal vysoký balón, na který v souboji prostě a jednoduše nemohl dosáhnout. Navíc nebyl ani nikým podopřen.
22'
Obrovská možnost na české straně, jenže branka z toho není! Kasper Schmeichel špatně vykopl a míč následně sebral Lukáš Masopust. Ten našel průnikovým pasem mezi obránce Tomáše Holeše, jenže jeho pokus z úhlu srazil dánský gólman na rohový kop!
21'
Antonín Barák vystihl nepřesnou přihrávku dánského soupeře a posunul balón na Tomáše Vaclíka. Ten rozehrál na levou stranu, kudy povede česká akce.
20'
Další rohový kop na české straně. Tomáš Souček se přes dva hráče dokázal dostat k zakončení, jenže od jeho ramene se míč odrazil mimo hrací plochu.
19'
Česko se po delší době dostalo až k vápnu. Vladimír Coufal následně našel Patrika Schicka. Ten chtěl kličkou obhodit soupeře, ovšem ten jeho úmysl přečetl.
18'
Martin Braithwaite posunul hru na levou stranu, odkud přišel hodně nepřesný centr do vápna. Ten byl navíc i zbytečný, jelikož následně byl Dánům odpískán faul.
17'
Nechybělo moc a mohlo to být o dvě branky! Dánsko předvedlo krásnou akci, když centr nakonec mířil do druhé vlny, kde byl úplně osamocený Thomas Delaney. Jeho střela z halfvoleje ovšem mířila těsně vedle!
16'
Hra se nám nyní trochu uklidnila a hraje se poslední minutku okolo poloviny hřiště. Něco s tím budou chtít udělat Dánové, kteří vybojovali aut na útočné polovině.
15'
Šance také na druhé straně! Tomáš Souček vyhrál hlavičku ve vápně a krásně posunul balón na hranici vápna, kde byl úplně volný Petr Ševčík. Ten se rozhodl dát střele hlavně razanci a vysoko přestřelil, velká škoda.
14'
Držení míče: 31% – 69%!
13'
Z rohového kopu nebezpečí nevzešlo, nakonec z toho byla obrovská šance na druhé straně! Mikkel Damsgaard se z ničeho nic dostal až k bráně, kde si obhodil Vaclíka. Skvělou práci odvedl Vladimír Coufal, jenž se vrátil a jenž jeho pokus odpálil ještě před brankovou čárou.
12'
Petr Ševčík měl před sebou hodně prostoru, jelikož Češi šli do otevřené obrany. Jeho přihrávka však byla hodně čitelná, skvěle však následně zasáhl Vladimír Coufal. Češi to nakonec vykombinovali až ke střele, kterou měl na svědomí Schick. Jeho pokus byl sražený na roh.
11'
Vladimír Coufal odvedl skvělou práci na pravé straně, když odhadl kličku soupeře, čímž mu sebral balón. Jeho následná rozehrávka ale nikoho v červeném nenašla, a tak mohou dopředu směřovat zase Dánové.
10'
Thomas Delaney si připsal zisk balónu na polovině hřiště. Češi jsou po inkasované brance trochu opaření a nedaří se jím podržet balón u svých kopaček.
9'
Jannik Vestergaard se tentokrát dostal k hlavičce, uplatnil svou výšku na jedničku. Ani to mu však nestačilo a hlavičkoval přece jen hodně vedle tyče.
9'
A o chvilku později uvidíme dokonce třetí rohový kop Dánska! Tentokrát si totiž nejlépe vedl Tomáš Kalas, který balón odhlavičkoval mimo hrací plochu.
8'
Jan Bořil sice vyhrál hlavičkový souboj na polovině hřiště, k zisku míče to však nevedlo. Dánsko vhazovalo a rychle se dostalo až ke střele. Kasper Dolberg pálil z hranice vápna, ale Tomáš Kalas jeho pokus zblokoval na další rohový kop.
7'
Češi musí každopádně rychle zapomenout, že se roh vlastně ani neměl kopat. Nyní prostě a jednoduše prohrávají o jednu branku a musí útočit.
5'
A právě z daného rohového kopu nakonec vidíme první branku, která padá do české sítě! Jens Stryger Larsen poslal parádní centr na penaltu, kde byl úplně osamocený THOMAS DELANEY, který prudkou hlavičku umístil k tyčce. Celkem rychlá branka a Dánsko jde do vedení.
5'
Ondřej Čelůstka sice otřel míč o nohy soupeře, čárový sudí však přiřknul roh hráčům v bílých dresech. Čechům se to sice nelíbí, jenže s tím nic neudělají.
4'
Češi předvedli celkem rychlou akci. Patrik Schick našel z druhé vlny nabíhajícího Bořila. Ten se ke střele neodhodlal, respektive nebylo kudy. Následně míč posunul na hranici vápna, kde se do něj opřel Vladimír Coufal, který hradbu těl před sebou nepropálil.
3'
Kasper Schmeichel si může zahrát s balónem celkem brzy, když mu jeden ze spoluhráčů adresoval přihrávku. Dánsko musí rozjet akci od svého gólmana.
2'
Joakim Maehle ale bude v pořádku, nejspíše si trochu prohnul páteř v daném souboji. Nyní musel opustit hrací plochu, ovšem už se hlásí o návrat zpět.
2'
Dneska se dá čekat souboj dvou hodně podobných stylů. Joakim Maehle však nyní schytal nějaký úder v hlavičkovém souboji a musí být ošetřován.
1'
Čtvrtfinále mezi Českou republikou a Dánskem právě začalo! Česko nastupuje v červených dresech, zatímco jeho soupeři pro dnešek zvolili bílou barvu.
1'
Základní jedenáctka Česka

A pojďme si ještě něco říci k zahajovací sestavě českého národního týmu! Ta doznala oproti zápasu s Nizozemskem jednu změnu, když se na levý kraj obrany vrátil Jan Bořil, který nemohl nastoupit kvůli kartám. Na lavičce tak zůstal kapitán Vladimír Darida a kapitánskou pásku tak znovu oblékne Tomáš Souček.

Česko: Vaclík – Coufal, Kalas, O. Čelůstka, Bořil – Holeš, Souček (C) – Masopust, Barák, Ševčík – Schick.
Náhradníci: Koubek, Mandous – Kadeřábek, Brabec, Darida, Krmenčík, Jankto, Zima, Vydra, Král, Pekhart, Pešek.

Dánsko: Schmeichel – Christensen, Kjaer (C), Vestergaard – Stryger Larsen, P.-E. Höjbjerg, Delaney, Maehle – Braithwaite, Dolberg, Damsgaard.
Náhradníci: Lössl, Rönnow – J. Andersen, Skov, Skov Olsen, M. Jörgensen, Nörgaard, Wass, Wind, Y. Poulsen, Cornelius, M. Jensen.

Rozhodčí: Kuipers (NED) – van Roekel (NED), Zeinstra (NED).
Místo konání

Ani jeden z týmů nebude mít výhodu domácího prostředí, jelikož se bude hrát v ázerbajdžánském Baku, konkrétně na Olympijském stadionu. Tento stadion není českému týmu ani trochu po chuti, přece jen je to stadion v Asii a hraje se na něm čtvrtfinále mistrovství Evropy. Lokace to není úplně za rohem, let trval nějaké čtyři hodiny. Místo to není zaslíbené ani pro fanoušky, a tak se nedá očekávat, že by na stadion dorazila povolená kapacita 31 000 diváků. Do Baku totiž z Česka nelétá žádné přímé letecké spojení, navíc jsou třeba testy a po návratu čeká každého izolace. To si přece jen každý rozmyslí, jestli se do také destinace vydá. Co se týče dánské strany, z té by prý mělo dorazit něco okolo tisícovky fanoušků.
Delegace zápasu:

Jako hlavní rozhodčí byl na tento zápas delegován Björn Kuipers, jenž dosud odpískal 257 zápasů. Drtivou většinu z nich odpískal v nizozemské Eredivisie, ale má zkušenosti také z Ligy mistrů, Evropské ligy či světového šampionátu. Tento rozhodčí vůbec nešetří se žlutými kartami, jelikož průměrně jich v zápase rozdá 3,27. Červené karty tolik nevytahuje, o čemž svědčí fakt 0,15 červených karet na zápas. Asistovat mu budou nizozemští kolegové Sander van Roekel a Erwin Zeinstra. Jako čtvrtý rozhodčí bude připravený Rus Sergej Karsajov. Videorozhodčí bude pro změnu zase z Nizozemska – Pol van Boekel.
Vzájemné zápasy

Tyto dva týmy se spolu ve vzájemné historii utkali v jedenácti případech. Naprostým suverénem ohledně výsledků je však remíza. Tou skončil zápas rovnou v šesti případech. O něco lépe si nakonec ve vzájemných zápasech vedli čeští fotbalisté, kteří vyhráli třikrát, zatímco Dánové dvakrát. Česko skórovalo v zápasech s Dánskem deset branek, zatímco jejich soupeř osm. Podle těchto čísel to nevypadá na nějakou velkou přestřelku, avšak čtvrtfinálové klání nám jistě přinese zajímavou podívanou.
Cesta českého týmu na letošním Euru

Češi se neúčastnili jednoduché skupiny, přesto v ní dokázali vybojovat čtyři body a umístit se na třetím místě. Druhé Chorvatsko mělo stejně bodů, ale skončilo druhé díky lepšímu skóre. Vezměme si to ale popořadě. Velmi důležité utkání sehrálo Česko hned na začátku, jelikož ho čekal zápas se Skotskem. Právě tento duel byl vzhledem k postupu hodně důležitý a čeští fotbalisté ho zvládli, když vyhráli 2:0. Následovalo utkání s vicemistry světa, tedy Chorvaty. Česko v tomto utkání vedlo, ovšem nakonec z toho byla remíza 1:1. Už před závěrečným vystoupením s Anglií měla česká reprezentace jistý postup, a tak na něm nic nezměnila ani těsná prohra 0:1.

Nejlepší výkon na letošním EURU zaznamenala česká reprezentace bez pochyby v osmifinálovém duelu, ve kterém se utkala s Nizozemskem, favoritem rozhodně nebyla. Trenér Šilhavý udělal v sestavě tři změny. mimo hru byl zraněný Darida a vykartovaný Bořil, k tomu se ještě do jedenáctky nevešel Jakub Jankto. Místo nich nastoupili Antonín Barák, Pavel Kadeřábek a Petr Švečík. Česko předvedlo v celém zápase hodně zodpovědný výkon, který byl podpořen skvělým výkonem gólmana Tomáše Vaclíka. Ten svým fantastickým zákrokem proti osamocenému soupeři vlastně úplně obrátil hru. Po minutě totiž přišla červená pro Nizozemce a Češi výhody jednoho muže využili. Nejprve se po rohovém kopu trefil Tomáš Holeš, načež stejný hráč vypíchl soupeřům balón a naservíroval ho pro Patrika Schicka. Ten vstřelil už čtvrtou branku na turnaji a může pomýšlet i na korunku střelců.
Cesta dánského týmu na letošním Euru

Dánsko se účastnilo skupiny B, ve které vybojovalo tři body. I to u však stačilo na druhou pozici na suverénní Belgií, která skupinu ovládla s devíti body. První zápas hráli Dánové s outsiderem skupiny s Finskem, jenže právě v něm přišla hororová chvilka celého mistrovství světa. Christian Eriksen totiž ke konci prvního poločasu z ničeho nic zkolaboval a rozjela se záchrana o jeho život. Do té musel být zapojený dokonce defibrilátor a záběry ze hřiště vypadaly strašidelně... Eriksen ovšem nakonec nejdůležitější boj vyhrál a srdce mu záchranáři dokázali znovu nahodit. V daném zápase se po nějakých dvou hodinách pokračovalo. Dánové však byli myšlenkami trochu jinde a překvapivě s Finskem padli 0:1. Následovala předpokládaná porážka s Belgií, i když to bylo jen o jednu branku. V posledním zápase ovšem Dánsko nasázelo čtyři branky Rusku a zajistilo si druhou pozici ve skupině.

V osmifinále se Dánsko utkalo s Walesem a byla to, celkem překvapivě, naprosto jednoznačná podívaná. Velšané sice ze začátku byli lepší, ovšem branky se nedočkali. Tak ve 27. minutě udeřil Kasper Dolberg, jenž poslal Dánsko do vedení. Právě Dánové od té chvíle byli lepší na hřišti a druhou brankou víceméně utkání rozhodli, to se totiž znovu trefil Kasper Dolberg. V utkání byly k vidění ještě dva góly, o které se postarali dánští hráči – Joakim Mæhle a Jens Stryger Larsen v samém závěru zápasu.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u čtvrtfinálového zápasu v rámci EURA 2020! V tomto duelu se spolu podíváme na střetnutí mezi Českem a Dánskem. Start je naplánován v 18:00.