Mistrovství Evropy ve fotbale - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Belgie - 21. června 2021   21:00

Finsko
Finsko
0:2
(0:0)
Belgie
Belgie
74' Hrádecký (vl.) (Vermaelen) • 81' R. Lukaku  (De Bruyne)
Finsko
Hrádecký – Raitala, Toivio, Arajuuri, O'Shaughnessy, Uronen (70. Alho) – Lod (90+1. Forss), Sparv (C) (59. Schüller), Kamara – Pohjanpalo (70. Kauko), Pukki (90+1. Jensen).
Brych – Borsch, Lupp (GER)
Krestovskij stadion, Petrohrad
18545 diváků
Belgie
Courtois – Boyata, Denayer, Vermaelen – Trossard (75. Meunier), De Bruyne (90+1. Vanaken), Witsel, Chadli – Doku (76. Batshuayi), R. Lukaku (84. Ch. Benteke), E. Hazard (C).

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 1:7. Rohy: 0:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 6:10.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme se dočkali tří branek, z nichž regulérní byly pouze dvě. První branka Lukakua totiž nebyla pro velice těsný ofsajd uznána. V 74. minutě však po rohovém kopu přišla hlavička Thomase Vermaelena a nepovedený zákrok Lukáše Hrádeckého, který si míč srazil do vlastní branky. O sedm minut později už se Romelu Lukaku regulérní branky dočkal a dotáhl tak Patrika Schicka, Cristiana Ronalda a Georginia Wijnalduma na čele tabulky střelců. Belgie byla po většinu zápasu lepším týmem a po zásluze svého houževnatého soupeře udolala. Belgičané tedy s plným počtem bodů postupují ze skupiny B z prvního místa, zatímco Finsko končí na třetí pozici a musí čekat, zda se vejde mezi postupující čtyři týmy, což však se třemi body a záporným skóre příliš reálně nevypadá. Pro dnešek to je ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
90+4'
90+3'
Rozhodčí ještě nechává hru plynout kvůli většímu zdržení při střídání v nastaveném čase.
90+2'
Závěr zápasu je již hodně poklidný a Belgie skutečně kupředu nepospíchá.
90+1'
Ze hry odešli též Pukki s Lodem, které nahrazují Jensen s Forssem.
90+1'
Na závěrečné okamžiky jde na hřiště Vanaken místo Kevina De Bruyneho.
90'
Rozhodčí nastavuje ještě tři minuty.
89'
Eden Hazard vnikl do pokutového území, ale míč mu nezůstal u kopaček, takže se Finové ubránili.
88'
Chadli skončil na trávníku, ovšem sudí Brych ukazuje, že se o faul nejednalo a ať se fotbalista hrající na klubové úrovni za İstanbul Başakşehir zvedá.
87'
Závěr zápasu se dohrává v relativním klidu. Belgičané nemají kam spěchat a Finsko už zřejmě nemá sílu na nějaké zkomplikování výsledku.
86'
Chadli pohlídal míč před Pukkim, který se velice podivuje verdiktu sudího, jenž píská útočný faul.
85'
De Bruyne táhl další útok, na levé straně našel Hazarda, ovšem hráč Realu Madrid branku svou střelou hodně minul.
84'
Romelu Lukaku svůj cíl splnil, branku vsítil, takže může opustit hřiště, na které pouští Christiana Bentekeho.
83'
Belgičané si nyní přihrávají na vlastní polovině a již se nikam příliš neženou.
81'
Belgie právě vstřelila branku!
Kevin de Bruyne našel další přesnou přihrávkou v pokutovém území spoluhráče, kterým nebyl nikdo jiný než ROMELU LUKAKU, jenž se obtočil okolo Daniela O'Shaughnessyho a poslal balón nekompromisně do sítě.
80'
Alho nedokázal udržet míč, o který ho připravil Axel Witsel. Následný útok Belgie však velmi rychle skončil.
79'
Hráč celku Minnesota United Robin Lod zakončoval, nicméně prostor branky se mu zaměřit nepodařilo.
78'
Teemu Pukki si zastavil míč v pokutovém území, ale přes Denayera nedokázal zakončit.
77'
Michy Batshuayi se krátce po příchodu na trávník prezentoval přestupkem proti pravidlům.
76'
Také Jeremy Doku si dnes již nezahraje a ve hře ho nahradí Michy Batshuayi.
75'
Leandro Trossard má pro dnešek splněno, když ho na hrací ploše nahradí Thomas Meunier.
74'
Po rohovém kopu přichází regulérní branka, kdy hlavičkoval Thomas Vermaelen, poslal míč do brankové konstrukce, načež si LUKÁŠ HRÁDECKÝ srazil míč do vlastní sítě.
74'
Rasmus Schüller nedokonale odvrátil míč, takže uvidíme další rohový kop Belige.
73'
Obrana Finska je i nadále velice pozorná a snaží se za každou cenu uhrát cennou remízu.
72'
Paulus Arajuuri odvrátil další centrovaný míč do pokutového území Finska. Belgičané i nadále kombinují na soupeřově polovině.
71'
Jukka Raitala se proti soupeři na útočné polovině dopustil nedovoleného zákroku.
70'
Joel Pohjanpalo a Jere Uronen mají pro dnešek odpracování a do hry jdou Joni Kauko s Nikolaiem Alhem.
68'
Jeremy Doku si dal míč opět do pohybu, ale následně neodcentroval přes soupeře.
67'
Po delší kontrole u videa můžeme pokračovat opět za bezbrankového stavu.
65'
Uronen si dal míč příliš daleko od nohy, takže se dopředu dostali Belgičané. Kevin de Bruyne perfektní přihrávkou našel na hranici ofsajdu Lukakua, který se tváří v tvář brankáři často nemýlí a urostlý útočník přesnou ranou rozvlnil síť. Branka ještě byla překontrolována u videa, ale pro těsný ofsajd neplatí.
64'
Oba celky se nyní střídají v útočných akcích a sledujeme poměrně zajímavou pasáž utkání.
63'
Další střelecký pokus Edena Hazarda po přihrávce Witsela končí na Hrádeckém, který míč vyrazil před sebe, načež O'Shaughnessy odkopl do bezpečí.
62'
Glen Kamara se dostal k míči na hranici vápna, odkud okamžitě zakončoval, soupeř tečoval, ale Courtois chytá.
61'
Joel Pohjanpalo se ocitl na trávníku po faulu Jasona Denayera, píská se faul na finského útočníka.
60'
Na levé straně se snažil uvolnit Chadli, ale přes soupeře nepřešel. Situaci ještě zachránil Witsel, který udržel míč pro Belgii.
59'
Kapitán Tim Sparv opouští hrací plochu, na které ho nahrazuje Rasmus Schüller z celku Djurgårdens IF.
58'
Další zakončení Belgie chytá Hrádecký. Nedostatečně prudkou a umístěnou ránu Edena Hazarda pokryl celkem pohodlně.
57'
Robin Lod v nerovném souboji u postranní čáry neudržel míč proti dvojici soupeřů, ovšem získal alespoň autové vhazování.
56'
Nacer Chadli vyslal nepříliš silnou střelu, která zamířila po zemi jen do míst, kam pro ni sáhl Lukáš Hrádecký.
55'
Do obranných pozic se však výborně vrátil Leandro Trossard a zamezil Finsku v útočení.
54'
Na obou stranách jsme mohli sledovat chyby ve středu hřiště, načež se míče ujímají Finové.
53'
Po rohovém kopu žádné ohrožení finské branky nepřišlo, nicméně Belgie mohla pokračovat. Eden Hazard však nepřesnou střelou Hrádeckého neohrozil.
53'
De Bruyne našel Chadliho, který vysokým centrem hledal Lukakua či Dokua, ovšem Uronen odvrátil na roh.
52'
Jeremy Doku nabral k dlouhému běhu, ovšem Daniel O'Shaughnessy ho nepustil do střelecké pozice.
51'
Jason Denayer dostal míč za vápnem, odhodlal se ke střele, která mu ale vůbec nesedla, takže uvidíme výkop Lukáše Hrádeckého.
50'
Axel Witsel se po kontaktu se Sparvem ocitl na trávníku, takže se píská faul finského kapitána.
49'
Centrovaný míč se Chadlimu příliš nepovedl, když přeletěl všechny spoluhráče a doletěl do rukavic Hrádeckého.
48'
Ovšem nakonec se kupředu hnali Belgičané, Doku zpomalil akci, načež Belgie vybojovala alespoň roh. Centr de Bruyneho ale tentokrát úspěch neslavil.
47'
Finové se v úvodu druhého poločasu snaží soupeře zaskočit a kombinují s míčem u kopaček.
46'
Eden Hazard se opět ocitl na zemi, avšak ani tentokrát Felix Brych faul na belgického kapitána nepíská, i když tentokrát nebyla situace natolik jasná, jako tomu bylo v prvním případě.
46'
Teemu Pukki hned v úvodní minutě druhé půle našel Pohjanpala ve vápně, ale jeho střelu zblokovala belgická obrana.
46'
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut, ve kterých jsme sledovali územní převahu favorizovaných Belgičanů. K vidění bylo i několik šancí, když se do zakončení dostali Witsel, Lukaku či Doku, avšak ani jeden z nich Hrádeckého nepřekonal. Finové se v zásadě do žádné velké šance nedostali, nicméně i remíza je pro ně velmi přívětivým výsledkem, který by dával slušné šance na postup ze skupiny. Za současné konstelace souběžně hraného utkání mezi Dánskem a Ruskem by dokonce Finové postupovali při remíze ze druhého místa. Ovšem máme před sebou druhý poločas obou utkání, takže se můžeme těšit, co nám týmy předvedou. Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
45+1'
45'
Nastavovat se bude jedna minuta nad rámec základní hrací doby první půle.
45'
Lukaku ve vápně našel Edena Hazarda, který se po souboji s O'Shaughnessym ocitl na zemi, ale o žádný nedovolený kontakt se nejednalo.
44'
Jeremy Doku se dotkl míče jako poslední, takže uvidíme pouze odkop od Hrádeckého branky.
43'
Kamara nešel do souboje na hranici pokutového území, takže Belgičané zůstávají v blízkosti soupeřovy šestnáctky.
43'
V pokutovém území se nejlépe zorientoval Robin Lod, jenž odhlavičkoval do bezpečí centr od rohového praporku.
42'
De Bruyne narýsoval perfektní přihrávku na Dokua, jenž zakončoval na zadní tyč, ale Lukáš Hrádecký výborně zakročil a Arajuuri odkopl vyražený míč na roh.
41'
Joel Pohjanpalo vyhrál hlavičkový souboj na útočné polovině se zkušeným Vermaelenem. Následně však Finsko o míč přišlo.
40'
Závěr první půle se přibližuje a stále nám svítí na ukazateli skóre bezbrankový stav. Lepším týmem jsou Belgičané, avšak nedovedou optickou převahu proměnit v branku.
39'
Doku utekl bránícímu soupeři, hledal přihrávkou Lukakua, jenže jeho střelu zblokoval obránce.
38'
Sparv ve skluzu odehrál míč a spoluhráč ještě zamezil míči v cestě na roh, takže k vidění bude pouze autové vhazování.
37'
Romelu Lukaku si tentokrát skvěle pohlídal ofsajdovou pozici, dostal na hlavu centr od de Bruyneho, leč zakončil pouze do míst, kde stál připravený Hrádecký.
37'
Přenesení hry na levou stranu na Dokua se celkem povedlo, ovšem hráč Rennes se zamotal do vlastních kliček.
36'
Pokračujeme ve hře. Obrázek hry je víceméně stejný, když sledujeme postupnou kombinaci Belgičanů.
35'
Nyní sledujeme pauzu na občerstvení v teplém počasí, které panuje i v Petrohradu.
34'
Na zeleném pažitu skončil Paulus Arajuuri, který schytal tvrdou ránu Jeremyho Dokua.
33'
Leandro Trossard vypustil střelecký pokus zpoza vápna, ovšem i jeho muška byla vychýlená.
32'
Další střelecký pokus Axela Witsela zpoza vápna letí úplně mimo tři tyče, přitom pozice pro zakončení to nebyla vůbec špatná.
31'
Doku v pokutovém území zřejmě hledal ještě spoluhráče, ovšem záměr se mu absolutně nepodařilo realizovat.
30'
Severský tým však žádnou zajímavou akci nepředvedl a k míči se vrací Belgie.
29'
Finové jsou znovu u míče a snaží se zaskočit soupeře, leč ani belgická defenziva se nenechává překvapit.
28'
Centr měl letět na Pukkiho, ovšem ten zpacifikoval dobře postavený Dedryck Boyata.
27'
Kamara hledal na levé straně Uronena, jenže Trossard byl rychlý a byl u míče jako první, načež se po skluzu finského beka poroučel k zemi a píská se faul.
26'
Romelu Lukaku si opět nepohlídal ofsajdové postavení, takže se přerušuje hra a rozehrávat míč z klidu bude Hrádecký.
25'
Doku si píchl míč před soupeře, ale Jere Uronen šel do skluzu, ve kterém se mu podařilo odehrát do autu.
24'
Romelu Lukaku sklepával na Chadliho, ale ten už se k míči dostat nedokázal.
23'
Axel Witsel vyslal střelecký pokus ze střední vzdálenosti, leč rána záložníka Borussie Dortmund mířila pouze do míst, kde snadno zasáhl Hrádecký.
23'
Kevin de Bruyne proběhl do pokutového území, posílal před branku přihrávku, kterou s trochou štěstí odvrátila finská defenziva.
22'
U levé postranní čáry se pokusil vymodlit faul Eden Hazard, ale Felix Brych na jeho výkřik nereagoval.
21'
Opět v akci útočník Interu Milán, který se pokusil prostrčit míč na Hazarda, jenže v cestě stál Toivio, jenž pas zblokoval.
20'
Hazard poslal míč na Lukakua na hranici vápna, který došlápl na Sparva po pokusu o střelu, takže se přerušuje hra po faulu vytáhlého Belgičana.
19'
Belgičané kombinují na soupeřově polovině s míčem u kopaček, leč obrana Finska je pozorná.
18'
Jason Denayer velmi dobře vyvezl míč od vlastní branky, ale Belgie stejně vzápětí o míč přišla.
17'
Kamara byl v souboji s Trossardem jako první u míče, načež se ocitl na zemi, takže se píská faul belgického středopolaře.
16'
Romelu Lukaku se ocitl v první zajímavější střelecké pozici, když unikl obraně a napálil míč těsně vedle. Ovšem vzápětí se zdvihá praporek asistenta rozhodčího na znamení ofsajdu.
15'
Nacer Chadli přihrával patičkou za sebe, jenže tam se nikdo v rudém dresu nenacházel, takže Finové snadno sebrali míč.
14'
Centr Kevina de Bruyneho nebyl zrovna povedený, protože letěl pouze do míst, kde snadno zasáhl Hrádecký.
13'
Raitala nepředvedl zrovna povedenou přihrávku, kterou dokázal vystihnout Axel Witsel.
12'
Na hranici pokutového území se k míči dostal Teemu Pukki, jenže než se zorientoval, o míč zase přišel.
11'
Finové si přihrávají ve středu hrací plochy, odkud budou zakládat nový útok.
9'
Chyba v rozehrávce Finska znamenala míč pro Hazarda, který patičkou hledal Lukakua, leč obrana Seveřanů se zformovala a míč ukořistila.
8'
Courtois se dostal pod tlak napadajícího soupeře, před nímž dokázal včas odehrát. Následně došlo k faulu Pohjanpala na Trossarda.
7'
Jeremy Doku dostal dlouhý míč, který se mu v souboji s O'Shaughnessym nepodařilo zpracovat na hrací ploše.
6'
U míče byli opět Belgičané, kteří v úvodu utkání poměrně jasně dominují. Ve středu pole však o míč přišel de Bruyne, leč centr na Pukkiho zastavil Denayer.
5'
První delší kombinace Finska byla přerušena nepřesným sklepnutím Pukkiho na Uronena.
4'
Romelu Lukaku se jako tank vřítil na hranici vápna, kde byl nakonec obrán o míč přesilou soupeřů.
3'
Doku se neodhodlal k centru, následně si dvakrát vyměnil míč s Hazardem, jehož následná přihrávka byla zblokována.
2'
Belgičané pokračují v poklidné kombinaci s míčem u kopaček, ale přihrávají si zatím poměrně daleko od soupeřovy branky.
1'
Na pravé straně se přes soupeře pokusil přejít Leandro Trossard, ale nedokázal si s pevnou obranou poradit.
1'
Úvodní výkop po pokleknutí obou celků obstarali fotbalisté Belgie – konkrétně Romelu Lukaku.
1'
Jako první si poslechneme hymnu Belgie, po níž bude následovat finská hymna.
Belgičané nastupují v červených dresech, zatímco Finsko v bílých trikotech s tmavě modrým křížem.
Oba celky jsou již připraveny v tunelu a za malý okamžik vyrazí na hrací plochu petrohradského stadionu.

Finsko: Hrádecký – Raitala, Toivio, Arajuuri, O'Shaughnessy, Uronen – Lod, Sparv (C), Kamara – Pohjanpalo, Pukki.
Náhradníci: Jaakkola, Joronen – L. Väisänen, Jensen, Taylor, Schüller, Soiri, Alho, Kauko, Valakari, Forss, Ivanov.

Belgie: Courtois – Boyata, Denayer, Vermaelen – Trossard, De Bruyne, Witsel, Chadli – Doku, R. Lukaku, E. Hazard (C).
Náhradníci: Sels, Mignolet – Vertonghen, D. Mertens, Tielemans, Carrasco, Meunier, Dendoncker, Vanaken, Batshuayi, Ch. Benteke, Praet.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp (GER).
Belgie

Belgie do turnaje vstoupila dle očekávání dvěma výhrami. Bezpečně si poradila s Ruskem v Petrohradu a dokázala obrátit i nepříznivý vývoj duelu s Dánskem, které po poločase vedlo 1:0, ale odcházelo poraženo 1:2. Velice pozitivní zprávou pro celou Belgii je návrat po zranění v podání Kevina de Bruyneho, který v zásadě svým střídáním změnil běh zápasu s Dánskem. S dvěma výhrami na kontě je Belgie na nejlepší cestě postoupit do vyřazovací fáze z prvního místa, k čemuž postačí i remíza s Finskem. Ovšem asi nelze od Belgie čekat hru na neprohru s kádrem, který má trenér k dispozici.
Finsko

Finové si v úvodním zápase mistrovství překvapivě poradili s dalším severským státem. Ovšem utkání s Dánskem bylo velmi citelně ovlivněno kolapsem Christiana Eriksena. Ve druhém zápase Finové narazili na Rusko, se kterým sehráli poměrně vyrovnanou partii, když se dokonce v úvodu dostali do vedení, jenže branka byla kvůli ofsajdovému postavení odvolána. Nakonec tak slavilo Rusko, které před poločasovou přestávkou vstřelilo branku Alexejem Mirančukem. Finové tedy stále mohou pomýšlet na postup ze skupiny, ovšem potřebovali by v ideálním případě bodovat s Belgií, jelikož není jisté, zda jim budou tři body k postupu ze třetího místa stačit. Jistojistě však nesmí dopustit žádný větší debakl, protože při případném porovnání tříbodových týmů bude hrát podstatnou roli skóre.
V rámci posledních skupinových zápasů na sebe narazí Finsko a Belgie. Podle papírových předpokladů je jasným favoritem Belgie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.