Mistrovství světa klubů -  ONLINE PŘENOS -  Kašima : Real - 19. prosince 2018   17:30

Kašima
Kašima
78' Doj
1:3
(0:1)
Real
Real
44' Bale   • 53' Bale   • 55' Bale
Kašima
Kwon – Niši (57. Anzaj), Jung, Šoji, Jamamoto – Endo (C) (81. Leandro), Nagaki (46. Učida), Silva, Abe – Doj, Serginho
Sampaio – Correa, Boschilia (všichni Brazílie)
Zayed Sports City Stadium (Abú Dhabí)
Real
Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Kroos, Llorente, Modrić – Lucas (74. Isco), Benzema, Bale (60. Asensio) (74. Casemiro)

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 4:5. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:11.
Je konec! Real Madrid zvládl roli favorita tohoto zápasu, svého soupeře porazil poměrem 3:1. Dlouhou dobu to vypadalo, že Kašima bude opravdu více než vyrovnaným soupeřem, avšak od první branky Realu Madrid, se začaly projevovat rozdíly ve hře obou celků. Úvod druhého dějství přinesl další dvě trefy španělského celku, přičemž se o hattrick postaral Gareth Bale. I posléze měl Real více ze hry, jenomže místo navýšení vedení přišla kontaktní branka, která byla zároveň tou poslední.
90+4'
90+3'
Na útočnou polovinu se vydal také Real Madrid, jenomže zpětnou přihrávku doslova ukradl Leandro, který se ale daleko nedostal.
90+2'
Kašima rozjela jednu z posledních akcí tohoto zápasu. Jamamoto si počkal na svého kolegu Abeho, který svojí kolmici poslal do hrudi Casemira.
90+1'
Jeden z fanoušků vnikl na hrací plochu, načež se běžel obejmout s Benzemou. Aby toho nebylo málo, tak se ještě vydal za Marcelem. Vzápětí ho zpacifikovali pořadatelé.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Koncovka utkání nám nabízí celkem svižnou podívanou, Real by ještě chtěl přidat další branku.
88'
Anzaj to zkusil individuálním průnikem do pokutového území, kde ho ale zastavil Varane. Na opačné straně Kroos nepřesně přihrával Benzemovi.
86'
Benzema mohl navýšit vedení svého týmu! Isco si šikovně počkal na náběh svého kolegy, který levačkou jen o vlásek minul vzdálenější konstrukci.
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes pět minut. Bílý balet se snaží neudělat žádnou vážnější chybu, což se zatím celkem daří.
84'
Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí Silva, který si nejprve obhodil Modriće, aby následně zamířil přímo do míst, ve kterých se nacházel Courtois.
83'
Do vzdušného prostoru se dokázal natlačit Ramos, který sice uspěl, avšak svojí střelu poslal daleko vedle branky. Kwon byl v tomto případě bez práce.
82'
Právě chorvatský vicemistr zkušeně pustil míč za brankovou čáru, jeho celek si tak vyzkouší další rohový kop. Vypadá to, že se rozehrávky ujme Kroos.
81'
Střídání v týmu Kašima Antlers: ze hřiště odchází Yasuši Endo, přichází Leandro.
80'
Ihned po rozehrávce jsme se dočkali dalšího nedovoleného zákroku. Real Madrid se rozhodl rozehrát nakrátko, v tuto chvíli má míč na kopačce Modrić.
78'
Kašima právě vstřelila branku!
Máme tu kosmetické snížení nepříznivého výsledku! Endo se zjevil na pravé straně, kde dokázal sklepnout ŠOMU DOJOVI, který z úhlu propálil Courtois, jenž na míč vůbec nedosáhl. Branku musel potvrdit ještě videorozhodčí, který žádný ofsajd správně neodhalil.
78'
Japonský celek měl k dispozici další rohový kop, který tentokráte odvracel Varane. Aby toho nebylo málo, tak Jung trefil před sebou stojícího Casemira.
77'
Benzema postupoval směrem kupředu, jenomže francouzský forvard nedokázal předat do kroku Iscovi. Kašima tak může založit rychlý protiútok.
76'
Na druhé straně si sbíhal za obranu celkem nenápadný Isco, který si ale nepohlídal ofsajdovou linii, což potvrdil také opakovaný záběr.
75'
K rozehrávce rohového kopu se postavil Abe, který kroutil míč směrem k hranici malého vápna, kde zasahoval pozorný obránce Varane.
74'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Casemiro.
73'
To není příliš dobré. Asensio je na hrací ploše pouze pár minutek, avšak bude muset opět střídat. Zřejmě se jedná o zranění stehenního svalu.
72'
Posléze se směrem dopředu vydal Učida, který vybojoval rohový kop z levé strany. Jako poslední se totiž dotkl míče vracející se Carvajal.
69'
Poslední minuty přináší o poznání vyrovnanější podívanou, o útočné choutky se stará také japonský celek. Soupeř má i přesto tříbrankové vedení.
68'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Isco.
67'
Celkem dobrý náběh předvedl Doj, kterému se nepodařilo odcentrovat kloudným způsobem. Nepovedenou nabídku dokázal zastavit Courtois. Na druhé straně pelášil sám na bránu Vázquez, který ale nedokázal přehodit Kwona.
66'
Carvajal se ujal autového vhazování z pravé strany, jeho nabídka směřovala na Varaneho, který ihned přenesl hru na levou stranu hrací plochy.
65'
Real Madrid táhl velice nebezpečný protiútok, jenomže Vázquez spíše zahnal Asensia, kterému se nepodařilo kloudně odcentrovat před branku.
64'
Po delší době si zahrál s míčem také brankář Courtois, který ihned vrátil zpět na kopačku Ramose. Kašima je ve druhém poločase naprosto neškodná.
63'
Kroos chtěl ihned po přihrávce od Llorenteho přeposlat míč na Asensia, což mu ale nevyšlo dle představ. Kašima se osvobodila dalekonosným odkopem.
62'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, o vítězi zápasu se zdá být rozhodnuto. Navíc i nadále má španělský gigant mnohem více ze hry.
61'
Byl to právě Carvajal, který to zkoušel nakopávaným míčem za obranu soupeře, kterou vůbec nepochopil Vázquez. Domácí brankář bude opět vykopávat.
60'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Marco Asensio.
59'
Carvajal se po manévru na levou nohu ocitl na zemi, o nedovolený zákrok ale nejednalo. Bílý balet bude i přesto vhazovat z pravé strany hrací plochy.
58'
Tohle zřejmě bude neřešitelný úkol. Kašima absolutně nezvládá úvod druhého poločasu, v krátkém časovém sledu inkasovala už třetí branku.
57'
Střídání v týmu Kašima Antlers: ze hřiště odchází Daigo Niši, přichází Koki Anzaj.
56'
Ihned po rozehrávce se k míči dostal brankář Kwon, který zkoušel vykopnout k autové čáře, kde se nejvýše do vzduchu dostal Carvajal.
55'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Japonský celek je na ručník, naopak welšský forvard ve službách Realu Madrid oslavuje hattrick! Modrić sice nedokázal kloudně trefit míč, což hrálo do karet vedle stojícímu Marcelovi, který vysunul volného GARETHA BALEA, jehož prudká rána nártem skončila za bezmocným Kwonem.
54'
Kašima to nyní bude mít hodně složité, prohrává totiž už o dvě branky. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času, skóre se klidně může obrátit.
53'
Španělský celek se dostává do dvoubrankového vedení! Špatnou přihrávkou dozadu se prezentoval jeden z domácích, tuto minelu dokázal využít napadající GARETH BALE, který obešel brankáře, aby posléze pravou nohou uklidil míč do prázdné brány.
53'
Kwon se tak dostal k odkopu od své svatyně, jako první se dostal k míči pouze Varane. Kašima se prezentovala dobrým napadáním, Niši ale fauloval Modriće.
52'
Aby toho nebylo málo, tak přišel další nedovolený zákrok. Jamamoto fauloval u postranní čáry Vázqueze, za což si vysloužil žlutý kartónek.
51'
Bílý balet má v úvodu druhého poločasu navrch, naopak soupeř zvolil vyčkávací taktiku. Před malým momentem se ale Modrićovi nepodařilo vysunout Benzemu.
50'
Real Madrid si tak vyzkoušel rohový kop z pravé strany, o který se postaral Kroos. Jeho vzdušná nabídka doplachtila pouze na hlavu Serginha.
49'
Obrovská šance Realu! Bale dokázal procedit míč do vápna, kde se zjevil Benzema. Jeho přízemní ránu dokázal Jamamoto vykopnout z brankové čáry.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu skončil na zemi Vázquez, který se chvíli válel po zeleném pažitu. Nakonec to ale nevypadá na nic vážnějšího.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hráči Realu Madrid, kteří budou hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Kašima Antlers: ze hřiště odchází Ryota Nagaki, přichází Atsuto Učida.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou trefu, o kterou se postaral Gareth Bale. Vstup do utkání ale vyšel lépe japonskému celku, který si vytvořil velkou šanci po rohovém kopu. Postupem času se do hry začal zapojovat také Real Madrid, který ale většinu času narážel na pozornou obranu soupeře. Kašima se ještě dostala do jedné příležitosti, tu ale lapil brankář Courtois. Až v koncovce prvního poločasu jsme se dočkali úvodní branky, obstaral jí křídelník Bale.
45+2'
45+2'
Modrić zapojil do kombinace také obrannou čtveřici, která ihned poslala míč zpět na útočnou polovinu. Kašima se v posledních vteřinách pouze brání.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Bílý balet kombinoval na levé straně, posléze si GARETH BALE narazil s Marcelem, načež prvně jmenovaný z menšího úhlu prostřelil brankáře Kwona, který nedokázal střelu ke vzdálenější konstrukci zneškodnit.
43'
Jamamoto rozehrával volný kop z vlastní poloviny, přičemž na zemi zůstal ležet Abe. I tentokráte fauloval Carvajal, druhou žlutou ale neobdrží.
42'
Žlutou kartu dostává Dani Carvajal (Real Madrid CF).
42'
Dalekonosnou kolmicí to zkoušel Ramos, který ale nenašel nikoho v bílém kompletu. Kwon bude mít další práci, jednat se bude o odkop od branky.
41'
Loket protihráče nyní pocítil Benzema, který si tak došel pro další faul. Real Madrid rozehrál nakrátko, jenomže Kašima velmi dobře napadá rozehrávku.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
K oné rozehrávce se nakonec postavil Silva, který to pochopitelně zkoušel přímo na bránu. Jeho obstřel ale skončil několik čísel nad horní konstrukcí.
38'
Na zemi se ocitl domácí Silva, kterého zhruba dva metry před pokutovým územím fauloval Llorente. Kašima bude mít k dispozici standardní situaci.
37'
Hráči v červeném marně reklamovali ofsajd, jenomže sudí pustili hru. K míči se tak dostal Bale, jehož nepovedený centr přistál do náruče Kwona.
36'
Z velké vzdálenosti to zkoušel Modrić, který trefil pouze prvního protihráče. Kašima chtěla založit rychlý protiútok, finální přihrávka na Serginha ale nebyla dobrá.
35'
Najednou měl Bale kolem sebe dostatek prostoru, načež centr do pokutového území dopadl na hlavu Benzemy, který zakončoval hodně vedle branky.
34'
Po delší době si zahrál s míčem brankář Courtois, který po krátkém váhání rozehrál k postranní čáře, kde číhal úplně osamocený Carvajal.
30'
To už bylo o poznání lepší. Modrić hezkou patičkou uvolnil do střelecké pozice Kroose, kterému zakončení nesedlo dle představ, Kwon v poklidu zasáhl.
29'
Japonskému celku se podařilo vybojovat další autové vhazování, jako poslední se totiž dotkl míče Bale. Z levé strany bude vhazovat Jamamoto.
28'
Ve středu hrací plochy převzal míč Endo, jenomže jeho kolega Nagaki neprošel přes Marcela. Posléze si Bale přehazoval míč na silnější nohu, ve finální fázi ho ale vůbec netrefil.
27'
Na opačné straně se k střeleckému pokusu dostal Benzema, který to zkoušel z jedničky. Rána směřovala doprostřed, kde se nacházel Kwon.
26'
Další šance pro Kašimu! Sám na bránu totiž uháněl Doj, proti kterému bleskově vystartoval Courtois, který i tentokráte vychytal protihráče.
25'
Na přední tyči zasahoval Benzema, jehož odvrácení hrálo do karet Abemu, kterému střela vůbec nevyšla. Výsledkem je zakončení daleko vedle brány.
24'
Jamamoto se celkem snadným způsobem dostal až k hranici šestnáctky, kde jeho centr levou nohou musel Ramos odklízet na rohový kop.
23'
U středového kruhu si faulem pomohl Marcelo, který zezadu fauloval Enda. Kašima je nyní o poznání aktivnější, bude zahrávat volný kop z půlící čáry.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku tohoto zápasu stále čekáme. Real Madrid má územní převahu, avšak k ničemu nebezpečnému se zatím nedostal.
21'
Endo si všiml naběhnuvšího Serginha, který zkoušel štěstí ze značného úhlu. Rána pravačkou prosvištěla nad brankou, Courtois tak nemusel zasahovat.
20'
Na pravém křídle si Vázquez hned několikrát vyměnil balón s Benzemou, načež se k centru dostal Marcelo, jenomže Šoji nepustil druhého jmenovaného k míči.
19'
Kašima se správně dožadovala volného kopu, hlavní sudí skutečně použil píšťalku. Poté se do vzduchu dostával Niši, který tak vybojoval zdánlivě ztracený míč.
18'
Ramos byl donucen ke zpětné přihrávce až na Courtoise, který se rovněž dostal do nepříjemné pozice, ze které vykouzlil přihrávku na volného Varaneho.
17'
Obrana Antlers se trochu rozestoupila, jenomže Llorenteho kolmice na Lucase byla příliš dlouhá. Míč tak doskákal pouze k brankáři Kwonovi.
16'
Španělský celek se dokázal dostat z obležení protihráčů, následně se Kroos přeci jenom dostal k míči, který dokázal zastavit pozorný Šoji.
15'
Kwon si tak vyzkoušel odkop od své branky, který posílal na levou stranu. Jamamoto prodlužoval pouze ke Carvajalovi, který zahrál na jistotu do autu.
14'
Francouzský forvard to posléze zkoušel individuálním způsobem, jenomže nedokázal odcentrovat přes dvojici protihráčů. Real ale zůstává u míče.
13'
Úvodní zákrok pro brankáře Kwona. Benzema se za šestnáctkou dostal k míči, který ihned poslal na branku soupeře. Míč opět přistál v rukavicích.
12'
Carvajal nebyl v souboji s Abem důrazný, druhý jmenovaný ale nedokázal prostrčit přihrávku mezi přesilu protihráčů. Real Madrid se osvobodil odkopem.
11'
U pokutového území operoval záložník Abe, který se snažil kolmicí najít naběhnuvšího Enda, jenomže míč nakonec zaplul do rukavic brankáře Courtoise.
10'
Marcelo vyprodukoval nesmírně přesnou přihrávku na Balea, který se z levé strany dostával do šestnáctky, kde jeho špatný kontakt s míčem přečetl Jung.
9'
Posléze si hráči v červeném moc neporozuměli, což přineslo zisk míče pro soupeře. Real Madrid ihned začal kombinovat v blízkosti vlastní šestnáctky.
8'
Na druhé straně se Silva pokoušel přenést hru na Doje, nicméně před ním zasáhl Ramos. Odraženého míče se jako první zmocnil volný Nagaki.
7'
Japonský celek se dožadoval odpískání nedovoleného zákroku, avšak hlavní sudí nechal pokračovat ve hře. Carvajal se po pravém křídle daleko nedostal.
6'
Silvovi tak dlouho trvala rozehrávka, až nakonec přišel nedovolený zákrok, o který se postaral napadající Bale. Kašima bude rozehrávat od vlastní branky.
5'
Až nyní se Real Madrid dostal ke své klasické hře. Bílý balet obsadil útočnou polovinu, kde si vyzkoušel několik krátkých přihrávek v oblasti středového kruhu.
4'
Kašima si tak vybojovala úvodní roh tohoto zápasu. Nejvýše do vzduchu se dostal Šoji, který z velice dobré pozice úplně minul branku soupeře.
3'
Následně se o první zakončení tohoto zápasu postaral právě Serginho, který to nemyslel špatně. Zakončení nakonec skončilo na rukavici Courtoise.
2'
Poprvé si s míčem zahrál belgický brankář Courtois, který zkoušel rozehrát po zemi. Carvajal měl velké starosti s napadajícím Serginhem, nakonec to ale zvládl.
1'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal japonský celek, který bude hrát zleva doprava.
1'

Kašima Antlers: Kwon – Niši, Jung, Šoji, Jamamoto – Endo (C), Nagaki, Silva, Abe – Doj, Serginho
Náhradníci: Kawamata, Sogahata – Anzaj, Inukaj, Kanamori, Mačida, Ogasawara, Leandro, Tanaka, Učida, Jamaguči

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Kroos, Llorente, Modrić – Lucas, Benzema, Bale
Náhradníci: Navas, Casilla – Isco, Asensio, Casemiro, Ceballos, Nacho, Odriozola, Vinícius, Valverde, Reguilon

Rozhodčí: Sampaio – Correa, Boschilia (všichni Brazílie).
Vzájemné zápasy

Tyto dva kluby se spolu už jednou utkaly, bylo to před dvěma lety taktéž na mistrovství světa klubů, a to rovnou ve finále. Real Madrid se nakonec radoval z vítězství 4:2, ale to až po prodloužení. Hattrick tehdy vstřelil Ronaldo a jeden gól dal Benzema. Za Kašimu se dvakrát prosadil Šibasaki.
Real Madrid CF

Real Madrid je slavným španělským týmem, který už třikrát v řadě vyhrál evropskou Ligu mistrů, naposledy když ve finále zdolal 3:1 Liverpool, a znovu si tím vysloužil vstupenku na mistrovství světa klubů. I na něj bude největším favoritem na vítězství, bude chtít navázat na svá dvě vítězství z předchozích dvou let. A to i přesto, že v této sezóně se mu zatím nedaří podle představ. V domácí La Lize mu patří až čtvrté místo se ztrátou pěti bodů na první pozici. V posledních zápasech už byla forma Realu lepší, z předešlých šesti utkání vyhrál pětkrát.
Kašima Antler

Kašima je japonským týmem, který v minulé sezoně vyhrál asijskou Ligu mistrů, čímž si vysloužil kvalifikaci na mistrovství světa klubů. Ve finále Kašima zvítězila po výsledku 0:0 až na penalty nad týmem Persepolis z Íránu. Momentálně se Kašima nachází v domácí J-League po 34 kolech na třetím místě se ztrátou třinácti bodů na první místo. Kašima už za sebou jeden zápas na letošním mistrovství světa klubů má, ve čtvrtfinále zdolala 3:2 mexickou Guadalajaru. Formu má Kašima obstojnou, z posledních deseti utkání jen jednou prohrála a šestkrát vyhrála.
Zdravím a vítám všechny příznivce světového klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání semifinále mistrovství světa klubů mezi týmy Kašima Antlers a Real Madrid CF. Zápas se odehraje na Sports City Stadium v Abú Zabí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.