MOL Cup - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jeseník : Opava - 19. července 2017   17:00

Jeseník
Jeseník
25' Navrátil  • 62' Mlynář
2:4
(1:1)
Opava
Opava
8' Smola   • 48' Smola   • 53' Smola   • 79' Kuzamnovič
Jeseník
Novák, Řezníček, Plhák, Bříza, Hanzlík, Jan Pastucha st., Jan Pastucha ml.
Dubravský – Antoníček, Pochylý
Jeseník
800 diváků
Opava
Fendrich, Žídek, Stříž, Zavadil, Hrabina, Puškáč.

SFC Opava po nerozhodném poločase, nakonec potvrdila roli favorita a po vítězství 4:2 v Jeseníku postupuje do dalšího kola MOL Cupu.
90+1'
79'
Opava právě vstřelila branku!
Po standardce Opavy se mezi úspěšné kanonýry zapisuje i NEMANJA KUZMANOVIČ a zřejmě svou brankou posílá Opavu do dalšího kola MOL Cupu – 2:4!
70'
Čtvrtou branku hostí mohl přidat rychlonohý Kayamba, který frnknul všem protihráčům u levé postranní čáry, ale tváři tvář proti Červenku se svým lobem neuspěl!
62'
Jeseník právě vstřelil branku!
Domácí záložník BRONISLAV MLYNÁŘ povedenou střelou z dobrých 25 metrů se krásně trefuje pod břevno hostující branky – 2:3!
53'
Dnešní oslavenec Tomáš Čelůstka nachází kanonýra TOMÁŠE SMOLU a ten završuje svůj dnešní hattrick 1:3!
48'
Kayamba našel přesně TOMÁŠE SMOLU a ten svou druhou brankou vrací vedení na stranu Opavy 1:2!
46'
Domácí celek zatím předvádí sympatický výkon, hostující celek bude mít o přestávce v kabině o čem přemýšlet. Druhý poločas začne cca v 18:03 hodin.
45'
44'
Další povedenou šanci domácích v podobě pěkné rány Navrátila likviduje skvělým zákrokem brankář Lasák!
32'
Joel Ngandu Kayamba obešel obránce, přesně našel spoluhráče Václava Mozola jehož přízemní ránu vytěsnil na rohový kop brankář Červenka!
25'
Rychlý brejk domácího FK Jeseník znamená vyrovnání na 1:1, když PETR NAVRÁTIL parádním lobem překonává brankáře Lasáka!
16'
Odražený míč po rohovém kopu domácích si našel Lukáš Woitek a pohotovou střelou orazítkoval břevno opavské branky!
8'
Už to vypadalo, že Václav Mozol bude střílet, ale nakonec přesným pasem našel TOMÁŠE SMOLU, který přesnou hlavičkou k pravé tyči otevírá skóre dnešního utkání – 0:1!
1'

FK Jeseník: Červenka – Keltner, Macura, Karakasidis (C), Žák, Furik, Kysela, Mlynář, Vavrač, Woilek, Navrátil. Trenér: Josef Zbýňovec.
Náhradníci: Novák, Řezníček, Plhák, Bříza, Hanzlík, Jan Pastucha st., Jan Pastucha ml.

SFC Opava: Lasák – M. Helebrand, Simerský, Radič, Čelůstka – Schaffartzik (C) – Kayamba, Mozol, Zapalač – Smola, Kuzmanovič. Trenér: Roman Skuhravý.
Náhradníci: Fendrich, Žídek, Stříž, Zavadil, Hrabina, Puškáč.

Rozhodčí: Dubravský – Antoníček, Pochylý.
Hlavním rozhodčím dnešního utkání je Radek Dubravský, na čarách mu budou asistovat Petr Antoníček a Stanislav Pochylý.
Opavským se v přípravě daří. Vyhráli šest zápasů v řadě. Poradili si například s prvoligovou Karvinou v poměru 3:1 a naposledy porazili třetiligové Petřkovice 2:0. Trenér SFC Roman Skuhravý předeslal, že hráči, kteří nehráli v posledním přípravném utkání od začátku, dostanou šanci právě v tomto pohárovém duelu.
Slezský FC Opava bude v utkání jednoznačným favoritem. Druholigový celek z Opavy loni v domácím poháru zářil. Dokráčel až do finále, když na své cestě vyřadil čtyři ligové týmy. V souboji o trofej ale podlehl Zlínu. Bude zajímavé sledovat, jak se bude Slezanům dařit v letošní sezoně MOL Cupu.
Domácí kouč Josef Zbýňovec by měl mít k dispozici Bronislava Mlynáře, který se vrací ze zahraniční dovolené. Chybět mu bude ovšem špílmachr Jan Minka, jenž v předkole s Rýmařovem vyfasoval červenou kartu, a nemůže tedy nastoupit.
FK Jeseník hraje divizi a konfrontaci se Slezským FC si vybojoval v neděli, když doma remizoval s třetiligovým Rýmařovem 2:2, ale na penalty zvítězil v poměru 4:2. Jesenický tým má za sebou po postupu z krajského přeboru úvodní ročník v divizi, kde obsadil šestou příčku.
Dnes je v Jeseníku na programu první kolo MOL Cupu, které proti svede domácí výběr a druholigovou Opavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00 a budeme z něj přinášet jen důležité informace.