MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litoměřicko : Č. Budějovice - 29. srpna 2018   17:00

Litoměřicko
Litoměřicko
0:2
(0:1)
Č. Budějovice
32' Grajciar   • 52' Havel
Litoměřicko
Ordelt – Valenta, Husenský, Štancl, Šlehofer – Šimkovský, Luong Nguyen (67. Šustr), Verner, Karvánek (46. Zadržálek) – Surmaj, Macháček (60. Lauricella)
Plachý – Zadžálek, Šustr, Lauricella.
Ginzel – Kříž, M. Novák
Litoměřice
412 diváků
Staněk – Řezáč, Havel, Fišl, Helešic – Čavoš, Gebert – Šplíchal, Grajciar (67. Havelka), Pouček (59. Mršič) – Táborský
Křížek – Wermke, Ledecký, Kladrubský, Javorek, Havelka, Mršič

Máme za sebou utkání 2. kola MOL Cupu mezi Litoměřicemi a Dynamam České Budějovice. Jihočeši potvrdili roli favorita a po zásluze vyhráli 2:0, když se střelecky prosadili Grajciar a Havel.
90+1'
90+1'
O ještě jeden střelecký pokus se postaral Štancl, míč ale také poslal jen vysoko nad.
90+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
89'
Dnešní utkání sleduje 412 diváků.
88'
Zápas spěje pomalu do finále, fanoušci na stadionu v Litoměřicích pomalu opouštějí svá místa.
87'
Další přímý kop prakticky z totožné pozice kopal Verner, svou ránu poslal ale neuvěřitelným způsobem i nad ochrannou síť za Staňkovou bránou – a že je ta síť vysoká alespoň pět metrů.
86'
Surmaj vystřelil tvrdě, jenže míč poslal pouze do choulostivých míst svého spoluhráče Šlehofera, který je rád, že zůstal stát na nohou.
85'
Po faulu Havelky na Vernera tady bude další standardka pro domácí. Je to pozice nějakých třiadvacet metrů od Staňkovy brány.
83'
Konec zápasu se rychle blíží a na drama to nevypadá. Hosté mají otěže zápasu pevně ve svých rukou.
81'
Po rychlém útoku Dynama centroval z levé strany do vápna Mršič. Míč mířil k nabíhajícímu Táborskému, který byl sám na malém vápně. Jenže na balon o malý kousek nedosáhl a zakončit nemohl.
80'
Miroslav Verner nic nevymýšlel a z dálky a z úhlu zkusil rovnou zakončit. Míči dal velkou razanci a poslal ho vysoko nad bránu.
80'
Po faulu Helešice na Surmaje tady bude standardka pro domácí.
77'
Po dlouhém výkopu Ordelta se přes posledního obránce protlačil Surmaj a následně se zdálo, že se dostane i přes vybíhajícího Staňka. Hostující obrana se ale nakonec dokázala zformovat a balon odehrála mimo zónu nebezpečí.
76'
K rohovému praporku se postavil Mršič a po jeho centru míč do rukavic lapil Ordelt.
73'
Domácí se hodně snaží, rádi by očividně vstřelili gól a vrátili se do zápasu. Avšak fotbalisté Dynama bez problémů kontrolují dvoubrankový náskok.
69'
Nyní také za protesty dostává žlutou kartu domácí Miroslav Verner.
67'
Střídání v týmu FK Litoměřicko: ze hřiště odchází Luong Nguyen, přichází Dominik Šustr.
67'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Peter Grajciar, přichází Filip Havelka.
66'
Velká šance domácích. Z pravé strany přihrál pod sebe do vápna Šimkovský a nabíhající Luong Nguyen zamířil nad Staňkovu bránu!
64'
Za faul a následné protesty dostal žlutou kartu Daniel Fišl.
64'
Řezáč povedeným centrem z pravé strany našel ve vápně připraveného Táborského, který pohotovým zakončením zamířil těsně mimo.
62'
Na druhé straně se pak k zakončení dostal Mršič, jehož dělovku také zneškodnil pohotovým zákrokem Ordelt.
61'
Hodně pěkně se nyní do balonu opřel Patrik Valenta a neméně hezky zasáhl gólman Staněk.
60'
Střídání v týmu FK Litoměřicko: ze hřiště odchází Michal Macháček, přichází Dominik Zdržálek.
59'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice: ze hřiště odchází Lukáš Pouček, přichází Matej Mršič.
56'
Táborský se snažil lehkou tečí vyslat do šance Grajciara, před ním ale zasáhl gólman Ordelt a z šance nic nebylo.
54'
Po faulu na Poučka budou u balonu nadále Jihočeši.
52'
Dynamo právě vstřelilo branku!
A je to již o dvě branky! Standardku u praporku rozehráli Šplíchal s Grajciarem a po centru do vápna se pohotovou ranou bez přípravy trefil LUKÁŠ HAVEL. Domácí gólman si sice na balon sáhl, zastavit ho ale nedokázal.
51'
Po pěkné akci Dynama centroval do vápna Šplíchal, před Táborským domácí obrana odvrátila míč na roh.
49'
Po standardce centroval z pravé strany do vápna Verner, jeho nepříjemný centr odhlavičkoval na rohu malého vápna Havel.
48'
Domácí jsou v úvodu druhé půle hodně aktivní a Dynamo se musí nyní bránit.
47'
A nyní pozor! Hned v úvodu druhé půle se ke střele dostal David Surmaj, jehož tvrdou ránu s problémy vyrazil Staněk!
46'
Střídání v týmu FK Litoměřicko: ze hřiště odchází Vojtěch Karvánek, přichází Antonio Lauricella.
46'
Máme za sebou první část hry, po které vede budějovické Dynamo nad účastníkem ČFL z Litoměřic 1:0. Hosté byli výrazně lepší a jejich vedení bylo pouze vyústěním toho, co je na hřišti dělo. Také domácí ale několikrát zahrozili a ve druhém poločase tak možná uvidíme ještě zajímavou podívanou.
45'
45'
První poločas spěje do finále. Jihočeši bez větších problémů kontrolují jednobrankový náskok.
42'
K hodně nebezpečné střele z hranice velkého vápna se dostal nyní domácí Surmaj, svou tvrdou přízemní ránu poslal jen těsně vedle levé tyče Staňkovy brány!
41'
Další útočná akce Dynama skončila dalším ofsajdem, ve kterém byl opět Táborský.
40'
Zpoza vápna zkusil štěstí Verner, gólman Staněk ale naprosto bez problémů zasáhl.
38'
Grajciar uvolnil do velké šance Táborského, ten dokonce poslal míč do sítě, avšak gól kvůli ofsajdu neplatí.
37'
Dynamo je v prvním poločase jasně lepší a diktuje tempo hry.
34'
Další pokus hostujícího týmu. Odražený balon trefuje z větší vzdálenosti Řezáč však pouze do jednoho z protihráčů.
33'
Peter Grajciar mohl přidat svůj druhý gól a zvýšit vedení Dynama. Už překonal brankáře Litoměřicka, ale míč na brankové čáře zastavil Šlehofer, který jej na poslední chvíli vyhlavičkoval.
32'
Autorem branky je PETER GRAJCIAR. Slovenský záložník zakončuje kontr svého týmu přesnou střelou v pozici ve velkém vápně. Proměňuje přihrávku pod sebe od jednoho ze svých spoluhráčů.
31'
Na druhé straně se do dobré střelecké pozice dostal Surnaj, míč ale poslal mimo.
30'
Skoro až od rohového praporku odcentrovat z pravé strany Šplíchal, míč propadl na zadní tyč k Helešicovi, který tísněn obráncem poslal z úhlu balon do tyče!
27'
Hosté právě chybovali v rozehrávce a Litoměřicko mohlo jít do protiútoku. Úplně stejně jako v případě soupeře ale nevyřešili dobře založení útoku a o balon přišli.
25'
Před branku Dynama se po delší době podívali domácí. Verner přímým kopem hledal někoho ze svých spoluhráčů ve vápně. Před někým z nich ale první balon trefil hostující Šplíchal a následně jej definitivně ze vzduchu odvrátil brankář Staněk.
21'
Dynamo zahrávalo přímý kop z prostoru levého rohu velkého vápna. Míč si postavil Grajciar a zkusil štěstí přímým pokusem. Sice trefil branku LItoměřicka, ale s ní rovněž i pozorného brankáře Ordelta.
19'
Rozehrávku Litoměřicka nyní vystihl Řezáč, založil protiútok přihrávkou na Šplíchala do pravé strany. Následný centr však nebyl přesný.
18'
K ohrožení branky soupeře se nyní po delší době dostali také domácí. Rohový kop ale byl natolik přetažený, že se nikdo z hráčů ve žlutomodrých dresech k zakončení nedostal.
16'
Hosté měli další přiležitost ke vstřelení branky. Helešic poslal centr do vápna z levé strany a když na něj nikdo ze spoluhráčů nedosáhl, odražený balon za vápnem na branku napálil stoper Havel. Tři tyče Litoměřicka ale minul.
13'
Dynamo je více na míči. V dalším nájezdu poslal Čavoš z poloviny hřiště krásný pas za obranu Litoměřicka na nabíhajícího Poučka. Jeho útok ale zastavil praporek pomezního rozhodčího, který signalizoval ofsajd.
11'
Dynamo se dostalo k první vážnější situaci v utkání. Grajciar si krásně vyměnil balon s Čavošem a uvolnil Táborského, který se dostal ke střele v dobré pozici na vápně. Brankář Ordelt však byl pozorný a střelu Táborského vyrazil.
9'
Obrana domácích si poradila také s centrem Grajciara po rohu, který odvrátila do bezpečí.
8'
Po přihrávce Geberta další centr do vápna domácích posílal Šplíchal. Šlef'hofer jej ale odvrátil na roh.
6'
Do vápna Litoměřicka mířily nyní centry z obou stran v krátké době po sobě. Ani v jednom případě se však hráči Dynama nedostali k zakončení.
5'
Střílený centr do vápna posílal z levé strany Pouček, gólman Ordelt byl ale pozorný a míč schoval do rukavic.
5'
Karvánek ve výskoku trefil loktem do hlavy Helešice, rozehrávat bude Dynamo.
4'
Domácí kopali v krátkém sledu dva rohy, Dynamo se v pohodě ubránilo.
2'
Jihočeši začali aktivně, jejich další útočná akce ale skončila ofsajdem Táborského.
1'
Hned po výkopu se ke střele z hranice vápna dostal Grajciar, jeho ránu po zemi chytil v pohodě gólman Ordelt.
1'
Hráči jsou na trávníku, zápas může začít.

FK Litoměřicko: Ordelt – Karvánek Šimkovský, Verner, Surmaj, Macháček, Husenský, Šlehofer, Valenta, Štancl, Luong Nguyen.
Náhradníci: Plachý – Zadžálek, Šustr, Lauricella.

SK Dynamo Č. Budějovice: Staněk – Řezáč, Havel, Fišl, Helešic – Čavoš, Gebert – Šplíchal, Grajciar, Pouček – Táborský
Náhradníci: Křížek – Wermke, Ledecký, Kladrubský, Javorek, Havelka, Mršič

Rozhodčí: Ginzel – Kříž, M. Novák.
Českobudějovické Dynamo získalo cennou a důležitou výhru ve šlágru proti Ústí nad Labem, díky které se dostalo do čela FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Jihočechy čeká před reprezentační přestávkou ještě dvojice utkání. Dnes pohárové střetnutí na půdě Litoměřicka, v sobotu pak další těžký duel na hřišti Pardubic. Trenéři tak v poháru dají šanci hráčům, kteří se v poslední době do hry tolik nedostávali. Sestava by se nemusela příliš lišit od té, které před týdnem získala postup v 1. kole přes Jindřichův Hradec (4:1).
FK Litoměřicko je český fotbalový klub založený v roce 1919, který vychoval fotbalisty jako Antonín Rosa či Miroslav Slepička. Aktuálně Litoměřicko působí ve třetí nejvyšší soutěži, kde v minulé sezoně obsadilo 12. příčku. V ČFL klub působí dva roky, před tím hrál dlouhé roky divizi. V novém ročníku se zatím celek kouče Pavla Čvančary trápí. První čtyři zápasy prohrál při skóre 4:10. Postupně nestačil na Zápy, Vltavín, Ústí nad Orlicí a naposledy padl v Domažlicích. Severočeši si tak jednoznačně největší úspěch dosavadní sezony připsali v MOL Cupu, kde doma překvapivě porazili druholigový Varnsdorf 2:0.
Hned týden po dohrávce prvního kola MOL Cupu čeká Dynamo České Budějovice kolo druhé. Tentokrát se Jihočeši představí na půdě třetiligového Litoměřicka, které v prvním kole vyřadilo Varnsdorf. Černobílí půjdou do zápasu jako lídr F:NL a budou chtít postoupit. Utkání startuje ve středu v 17 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.