Budinský – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman (C) – Fillo, Jánoš, Hrubý (85. Mešaninov), Granečný (46. Holzer) – Kuzmanović, Šašinka O. (70. Jirásek)
Bohemians
Valeš – Hůlka, Šmíd, Pokorný – Dostál, Jindříšek (C) (60. Hašek), Vacek, Bartek – Reiter (77. Záviška), Puškáč (64. Yusuf Helal), Vaníček
Fryšták – Záviška, Koubek, Hašek, Yusuf Helal, Krch, Vondra

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na počtenou.
Je dobojováno a v Ostravě propuká velká radost z vítězství. To se začalo rodit hned od úvodních minut, od kterých byli domácí jasně lepším týmem. Ve 12. minutě navíc vstřelil jediný gól zápasu, o který se tečovanou ranou zasloužil Robert Hrubý. Ostravané i poté měli více ze hry, ale své šance nedokázali dotáhnou ke gólové pojistce. To jim však nemuselo vůbec vadit, jelikož Bohemka v dnešním duelu nepředvedla téměř nic směrem dopředu. Za zmínku stojí pouze hlavička Šmída či rána z dálky v podání Yusufa Helala. Po výhře 1:0 tak zcela zaslouženě postupuje do finále MOL Cupu Baník Ostrava, který si finále zahraje po 13 letech. Jeho soupeře určí večerní derby pražských „S“.
90+4'
90+4'
Haškovu ránu zastavila zeď a je tady konec.
90+3'
Poslední šance pro Klokany. Hlavní rozhodčí s mírnou prodlevou píská nedovolený zákrok domácích na zhruba 30 metrech. Do vápna míří i brankář Valeš.
90+3'
Kuzmanović si až příliš okatě říkal o faul, na což sudí Marek nereagoval. Bohemka tak bude mít zřejmě poslední možnost něco vymyslet.
90+2'
Dobrá práce domácích přináší ovoce v podobě autového vhazování v rohu útočné poloviny, kde se Baník pokusí udržet co nejdéle.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.
90'
Dnešní duel sleduje 10 712 diváků.
90'
Na trávníku nyní zůstal sedět Martin Fillo po faulu jednoho z hostů. Rozehrávat tak budou domácí, konkrétně Václav Procházka.
89'
Škoda pro Baník, že Fleišman nyní neadresoval prudší přihrávku na Kuzmanoviće, který by uháněl z poloviny sám na bránu. Takhle musel na míč čekat a hosté se stačili v pohodě vrátit.
87'
Pobyt hostů na útočné polovině měl opět jepičí život a vpřed mohl vyrazit Stronati. Ani Baníku se však v útoku příliš nevedlo a hrát budou opět hosté.
86'
Jiří Fleišman napřáhl k ráně z dvaceti metrů, ale hosté jí stačili vychýlit ze správného kursu. FIllo následně ještě míč dostihl, ale již další šanci pro Baník nevypracoval.
85'
Zničehonic mohla Bohemka udeřit! Nenápadnou, ale svižnou ranou zpoza vápna se prezentoval Yusuf Helal, jehož pokus prosvištěl kolem Budinského brány.
85'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Arťom Mešaninov.
84'
Zdánlivě dlouhý nákop Budinského dostihl Holzer, který přetlačil svého strážce. Valeš při výběhu z brány míč nezasáhl a domácí fanoušci reklamovali zásah rukou jednoho z hostů. Hra však zatím pokračuje dál.
82'
Záviška měl poté příležitost k centru, ale Pazdera jeho nabídku stačil přibrzdit a míč posléze doskákal do náruče Valeše. Zmar Bohemky směrem dopředu tak pokračuje i nadále.
81'
Domácí gólman musel poté opět na zem. Tentokrát zastavil centr Haška od brakové čáry na malém vápně.
80'
Obrovskou hrubku v rozehrávce vyrobil Procházka, který daroval míč svému soupeři. Ten se ovšem po zasekávačce a dobrém návratu domácích ke střele nedostal a po zásahu zřejmě Hrubého se míč ocitl v rukavicích Budinského.
79'
Kuzmanović ale svou nabídku příliš přetáhl a ani poslední hráč Ostravy na zadní tyči na centr nedosáhl. Vhazování pro Bohemku.
78'
Pazderova snaha na pravé straně vyústila v další zblokovaný centr, který končí rohem Baníku.
77'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Jan Záviška.
76'
Poté se snažil vymodlit si nedovolený zákrok svým průnikem Martin Fillo, jenž po souboji se soupeřem upadl. Sudí však jasně ukazují, že se o faul nejednalo.
76'
Rozehrávka se ale Jiráskovi příliš nepovedla a hosté se na přední tyči hravě ubránili.
75'
Pazdera se nyní snažil odcentrovat přes Bartka, který jeho pokus srazil na rohový kop. Bohemka se tak musí mít na pozoru.
74'
Baník ale po chvíli opět získal míč do své moci a kombinuje s ním na útočné polovině.
73'
Svou střelou z odraženého míče se pokusil rozehnat mrak kouře Lukáš Pazdera, který minul bránu Valeše o několik metrů.
72'
To ovšem nebrání hráčům pokračovat ve hře. Dostál na levé straně fauloval jednoho z domácích a také jeho zákrok oceňuje sudí Marek žlutou kartou.
72'
Oblak kouře se nyní dostává již směrem do hřiště, čímž viditelnost na trávník o něco klesá.
71'
Domácí příznivci nyní ve svém sektoru zapálili dýmovnice a jejich tribuna je z velké části pokrytá hustým černým kouřem.
70'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Ondřej Šašinka, přichází Milan Jirásek.
69'
Dle názoru pomezního sudího byl již míč za čárou a hra je tak po centru domácích přerušena. Roman Valeš si již staví míč k odkopu.
68'
Hosté se ale po tomto centru nedostali k hlavičce a u rohového praporku vybojovali domácí autové vhazování.
67'
Adam Jánoš šel následně opravdu hodně ostře do skluzu proti svému soupeři a nemůže se vůbec divit žluté kartě, kterou mu udělil sudí Marek.
66'
Baník nyní dlouho hledal, kudy by posunul míč vpřed. Nakonec riskantní přihrávka doleva skončila ziskem hostujících hráčů.
64'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Abdulla Yusuf Helal.
63'
Bohemka zatím směrem dopředu nepředvedla téměř nic. To v podstatě demonstrovala další ztráta míče v podání Puškáče, po které ale Baník svůj brejk nedokázal zužitkovat.
62'
Jenže ani tato situace a posléze ani další centr Baníku druhý gól domácích nepřinesl. Klokani se však musí i nadále bránit náporu soupeře.
61'
Baník z následné standardky nic nevytěžil, ale nyní bude mít ještě jednu možnost po faulu pro změnu na pravé straně.
60'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Josef Jindříšek, přichází Filip Hašek.
60'
Skvělou práci nyní odvedl Ondřej Šašinka, jenž ustál tvrdý souboj s jedním z hostujících hráčů, aby ho v dalším souboji stáhl zezadu Antonín Vaníček, který po zásluze vidí žlutý kartónek.
58'
A tak se mohli snažit o ohrožení brány pro změnu Klokani. Jenže jejich rohový kop nedopadl dle představ Pražanů a míč do bezpečí uklízel Patrizio Stronati.
57'
Holzerův přetažený centr na zadní tyč sklepl pod sebe Fillo. Procházka následně vracel míč kopem přes hlavu, načež po odraženém balónu zkoušel své štěstí Hrubý hlavičkou z hranice velkého vápna, která však nemohla Valeše překvapit.
55'
Hrubého nyní hosté nechali projít podél lajny od půlící čáry až k hranici vápna, kde se ostravský středopolař snažil předat míč Kuzmanovićovi. Předávka se mu ovšem nepovedla a Valeš mohl zůstat v naprostém klidu.
54'
K nelibosti domácích příznivců nyní sudí Marek odpískal při souboji faul Fleišmanovi, a tak budou rozehrávat hráči hostujícího celku.
53'
Po Šašinkově nepovedené přihrávce na střed a míč přeci jen dostal k domácím hráčům. Konkrétně ke Kuzmanovićovi, který se neodhodlal ke střele zpoza vápna a raději přihrál do stran Pazderovi, jenž však následně pokazil svůj centr.
51'
I tomu se ale Ostrava hravě ubránila, avšak poté přišla první větší šance hostů. Na centr zprava si naskočil Michal Šmíd, jehož šikovná hlavička minula těsně levou tyč Budinského zařízení.
50'
Nebezpečný centr Klokanů směřoval na malé vápno, kde jej domácí prodloužili za sebe. Následuje roh Pražanů.
49'
Sudí Marek nyní odpískal faul Filla u postranní lajny a veškeré dění se tak stěhuje před Viktora Budinského.
48'
Další kombinace Ostravy na levé straně skončila neúspěchem pro domácí. Po Jánošově zásahu budou hosté vhazovat.
47'
Fillo nyní dostal míč do strany, odkud se přízemním centrem snažil oslovit Šašinku. Před ním ovšem hosté dobře zasáhli a následně putoval míč od Hrubého, který se pokusil o střelu, do autu.
46'
O první střelecký pokus druhé půle se postaral Nemanja Kuzmanović. Tomu se ovšem rána z hranice pokutového území nepovedla a míč letěl opravdu hodně mimo bránu Valeše.
46'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Denis Granečný, přichází Daniel Holzer.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Je za námi úvodní poločas semifinále a spokojenější po něm mohou být rozhodně domácí. Ti ihned od prvních minut hráli velmi aktivně a byli za to odměněni ve 12. minutě. Do odraženého míče se opřel Robert Hrubý a jeho tečovaná rána skončila v síti. Baník i poté měl více ze hry a svého soupeře k ničemu nepouštěl. Sám naopak mohl přidat další góly, ale své šance nedotáhl do zdárného konce. I přesto však po 45 minutách vede 1:0.
45+2'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v první půli 1 minutu.
45'
Bohemka tak dlouho kombinovala na pravé straně, ale k centru se neodhodlala, byť k tomu měla možnosti. Nakonec vše končí nepřesným pasem Reitera, po němž míč opustil hrací plochu.
43'
Jenže dlouhý pas na svou osobu nemohl Šašinka v žádném případě stihnout na trávníku, a tak si Valeš již chystá balón k odkopu.
42'
Fleišman se po krátkém ošetření vrátil do hry a může se zapojit do dalšího ataku svého celku.
41'
Dostál nyní v souboji nechtíc zasáhl Fleišmana do obličeje a sudí píská faul hostů. Ke ležícímu kapitánovi Ostravy již spěchají lékaři Baníku.
40'
Valeš nyní musel vyběhnout daleko ze své brány, ale situaci zvládl skvěle. Míč nakonec odkopl do autu a Ostrava tedy bude vhazovat.
39'
Dostálův centr si však na přední tyči pohlídal Kuzmanović, který se poté ihned vydal podpořit při brejku osamoceného Jánoše. Ten posléze přihrával trochu naslepo právě Kuzmanovićovi, se kterým se však výborně vrátil Reiter.
38'
Rudolf Reiter už už centroval z pravé strany před bránu, ale na poslední chvíli mu skočil pod nohy Adam Jánoš, jenž míč srazil na rohový kop.
37'
Fillo poté prohrál vzdušný souboj u lajny po odkopu Budinského. Následuje autové vhazování pro Klokany.
35'
Nyní měli hosté velké štěstí! Zřejmě Ondřej Šašinka přihrával míč pod sebe téměř z brankové čáry a od chumlu hráčů na malém vápně se balón odrazil do levé tyče Valešovy brány.
34'
Klokani se znovu u šestnáctky Baníku neprosadili, načež vybojoval míč pro Baník Jánoš. Ten jej poté předal Hrubému, který vyslal do rychlého brejku Filla. Jenže než mohl krajní hráč Slezanů odcentrovat tak se pískal faul mimo hru nabíhajícího Šašinky.
32'
Fleišmanovi se nyní u lajny nepovedlo rozehrát a pod tlakem míč ztratil. Svého kolegu však zastoupil Adam Jánoš, který skluzem upálil balón soupeři od nohou do zámezí.
31'
Velké školení nyní převedl Jiří Fleišman, který si na vlastní polovině pohrál se dvěma soupeři, ale jeho následnou přihrávku na Šašinku si hosté pohlídali.
30'
I při dalším napadání si Baník počínal velmi důrazně. Hůlka byl však po svém odkopu dohrán Kuzmanovićem a píská se tak proti bráně Ostravy.
29'
Granečný s Fleišmanem nyní spustili agresivní napadání, což vedlo k zisku míče pro domácí. Dvojici spoluhráčů totiž podpořil i Stronati, jenž dostoupil svého soka u lajny, kterém pod tlakem balón utekl za autu.
27'
Následný centr na přední tyč se snažil patou prodloužit za sebe Fleišman, ale hrací předmět vůbec netrefil. Klokani posléze dostal míč za vápno, kde byl jeden z jejich hráčů nedovoleně atakován.
26'
Centr Martina Dostála ovšem odvrátil Pazdera a Baník podnikl téměř smrtící kontr. Granečný totiž od poloviny hřiště upaloval ze strany sám na Valeše, avšak hosté se stihli výborně vrátit a před zakončujícím mladíkem Baníku odkopnout balón ve skluzu na roh.
25'
Bohemka poté tlačila svého soupeře a vápno Baníku zasypala několika centry. Ani k jednomu však domácí své soupeře nepustili, avšak následně se stejně budou muset bránit standardce z levé strany.
24'
Také Pražané ukázali, že jim nepříjemný centr není cizí. Pas z pravé strany ovšem domácí stopeři dostali pryč od brány Viktora Budinského.
22'
Velmi pěkně to sehráli domácí při standardní situaci. Hosté navíc vůbec nezachytili náběh ostravských fotbalistů a po Stronatiho přiťuknutí se málem dostal ke střele Hrubý. Jenže přihrávka mladého stopera Baníku nebyla přesná a Bohemka se poté zvládla ubránit.
21'
Granečný nyní šikovně zatlačil tělem do Michala Šmída, který poté pod tlakem zahrál rukou. Sudí tuto situaci moc dobře viděl a uděluje hostujícímu obránci žlutou kartu.
20'
Vaníček si dobře zpracovával míč hrudníkem do běhu, ale míč na nakropeném trávníku sklouzl, načež opustil vymezený prostor pro hru.
19'
Puškáč dobře zabojoval a ve skluzu odehrál balón alespoň do autu. Hosté se tak mohou natlačit na svého soupeře v rohu hřiště.
18'
Nemanja Kuzmanović nyní dobře odcentroval z rohu vápna na zadní tyč, kde číhal Martin Fillo. Jeho slabou hlavičku ovšem bez problémů pokryl Roman Valeš.
17'
Patrizio Stronati se posléze ocitl na útočném výletě a pokusil se hlavou zakončit po centru zleva. Míč však jen lízl, a tak z toho další pro Valeše nebylo.
16'
Stejně tak si počínal i na druhé straně Václav Procházka, který si podržel soupeře na zádech a nechal míč doputovat za čáru. Následovat tak bude odkop v podání Viktora Budinského.
15'
Ondřej Šašinka se následně hnal za přihrávkou Fleišmana, ale k míči měli blíže zadáci Klokanů, kteří situaci zvládli na výbornou.
14'
Na trávníku poté došlo ke střetu dvou hráčů při vzdušném souboji a na hřiště museli lékaři obou celků. Vypadá to však, že se nebude jednat o nic vážného, jelikož oba fotbalisté již pokračují znovu ve hře.
12'
Baník právě vstřelil branku!
Ostravský stadion je na nohou a raduje se z prvního vstřeleného gólu! Po odvráceném rohu následoval série hlaviček na hranici pokutového území. Hosté následně odvrátili míč jen k ROBERTU HRUBÉMU, který se do míče opřel z voleje. Jeho pokus posléze tečoval jeden z hostujících hráčů do protipohybu bezmocného Valeše.
11'
Trojice domácích nyní kombinovala na levé straně, kde se však prosadit nedokázali. Ostrava však bude rozehrávat další rohový kop.
10'
Baník však pokračoval v útoku a byla z toho vůbec první rána na bránu. Po špatném zpracování hostujícího beka se míč dostal k Pazderovi, jenž jej pěkným volejem vyslal směrem na soupeřovo zařízení. Ke smůle Ostravy pouze doprostřed, kde byl připravený brankář Valeš.
9'
Zajímavý centr poté vysílal před bránu Lukáš Pazdera, ale jeho nabídka směřovala přímo do náruče hostujícího brankáře.
8'
Ondřej Šašinka poté marně stíhal odkop Budinského a hostující obránci míč pokryli, a tak jej posléze sebral do rukavic Roman Valeš.
7'
Po faulu na středovém kruhu rozehrával přímý kop Procházka, jenž našel ve vápně hlavu Fleišmana. Ten ještě přihrával na střed šestnáctky Ondřeji Šašinkovi, který ale ve slibné pozici promáchl.
6'
Stronatiho dlouhý nákop měl najít Filla u pravé postranní čáry. Pas ostravského stopera byl však příliš dlouhý a balón tak opustil hrací plochu.
5'
Jenže s centrem Kuzmanoviće si Pražané hravě poradili a dostali míč pryč ze svého vápna. Baník však bude moci pokračovat v obléhání.
4'
Denis Granečný to poté zkoušel sám z hranice pokutového území. Jeho ránu na vzdálenější tyč ovšem hosté zablokovali na rohový kop.
3'
První zajímavá příležitost se rýsovala pro Ostravu. Denis Granečný svým centrem našel ve vápně osamoceného Martina Filla, jemuž ovšem střela z dobré pozice vůbec nesedla a Valeš tak míč jen kontroloval v cestě do zámezí.
2'
Domácí nyní dali Vaníčkovi až příliš mnoho prostoru ve středu pole, ale Jánoš se dokázal včas vrátit a za pomocí svých kolegů čistě odzbrojit hostujícího hráče.
1'
Výkop měli Pražané, avšak jejich útočná snaha záhy skončila. Baník se ovšem na útočné polovině také neprosadil a navíc se bude muset bránit po faulu Roberta Hrubého.
1'
Hráči obou celků právě opustily útroby stadionu a přicházejí na hrací plochu. Domácí odehrají duel v bílých dresech, zatímco hosté se představí v zeleno-bílých trikotech.

FC Baník Ostrava: Budinský – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman (C) – Fillo, Jánoš, Hrubý, Granečný – Kuzmanović, Šašinka O.
Náhradníci: Laštůvka – Holzer, Jirásek, Bolf, Mešaninov, Wojatschke, Lehnert

Bohemians Praha 1905: Valeš – Hůlka, Šmíd, Pokorný – Dostál, Jindříšek (C), Vacek, Bartek – Reiter, Puškáč, Vaníček

Bohemians 1905

Bohemce sice momentálně patří až 12. místo v lize, ale díky výsledkům z posledních týdnů může ještě v posledním kole zabojovat o skupinu o Evropskou ligu, na kterou ztrácí pouhé dva body. Klokani navíc z posledních sedmi duelů prohráli jen 3:2 v Plzni a od této porážky zaznamenali pohárový úspěch proti Sigmě, remízu s Mladou Boleslaví a dvě výhry v Teplicích a doma proti Jablonci. Momentálně jsou tedy čtyři utkání bez prohry.

V prvním kole MOL Cupu Pražané dokázali postoupit bez problémů na úkor Dobrovic, načež se radovali z postupu také v následujícím utkání proti Českým Budějovicím. I poté byl los k Bohemce milosrdný. Do cesty jí totiž postavil přijatelného soupeře z Příbrami, kterého porazila poměrem 2:1. Následná již zmíněná výhra 1:0 proti Sigmě znamenala postup do dnešního semifinále.
FC Baník Ostrava

Ostravskému celku se v posledních týdnech dost možná začíná blýskat na lepší časy. Nepovedená série pěti jarních zápasů bez prohry, která vyvrcholila porážkou v Karviné, je zapomenutá a v Ostravě je tak již veselejší nálada. Tu odstartoval zlepšený výkon ve čtvrtfinále poháru proti Liberci, kde Baník vybojoval vítězství 2:1 v prodloužení. Na něj navázali Slezané hladkou výhrou nad Teplicemi a solidním představením v Plzni, kde ovšem nakonec v samotném závěru inkasovali a prohráli 1:2. Následně si ale chuť spravili v derby s Opavou, která si domů odvezla porážku 2:0. Baník si navíc díky tomuto úspěchu zajistil účast ve skupině o titul.

Cesta Baníku do dnešního semifinále se začala rodit v Uničově, přes který se Ostrava prokousala do dalšího kola, v němž následně vyřadila i druholigový Sokolov. Posléze Ostravany čekal soupeř těžšího kalibru, a sice Viktorka Plzeň. Ta však na svém hřišti nezvládla prodloužení a po výhře 3:2 narazil Baník na Slovan Liberec. I s ním si, jak již bylo zmíněno výše, poradil díky výhře 2:1 po prodloužení, čímž se prokousal mezi nejlepší čtyři týmy soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu ze semifinále MOL Cupu mezi Baníkem Ostrava a Bohemians 1905. Utkání začíná v 17:00.