MOL Cup - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slatiňany : Hr. Králové - 14. srpna 2018   17:00

Slatiňany
Slatiňany
39' Vácha  • 75' Václavek
2:4
(1:0)
Hr. Králové
Hr. Králové
78' Martinec   • 90+3' Stejskal   • 97' Kropáček   • 119' Urma
Slatiňany
Vostradovský – Novotný, Hudec (72. Trňák), Hauf, Hanč – Koblasa (54. Drahý), Vladyka (K), Ráliš, Rešetár (82. Malý) – Václavek (100. Slavík), Vácha
Valda, Trňák, Slavík, Malý, Drahý, Lištván, Augustin
Pechanec – Dobrovolný, Poživil
Sportovní areál SK Spartak Slatiňany
800 diváků
Hr. Králové
Stejskal – Finěk, Plašil, Martinec, Trávníček (93. Kvída) – Durdević, Zorvan, Janoušek (66. Jukl), Hynek (46. Kropáček) – Vlkanova (K), Miker (46. Urma)
Ottmar, Urma, Kvída, Kropáček, Funda, Čech, Jukl

120'
Žlutou kartu dostává René Kropáček (FC Hradec Králové).
119'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
OTTO URMA dokončil hradeckou kombinaci až do prázdné branky a definitivně zpečetil hradecký postup do 2. kola – 2:4!
118'
Votroci drží míč daleko od vlastní branky a nenechávají své fanoušky ohledně postupu na pochybách. Ještě před půlhodinou to ale vypadalo naprosto jinak.
116'
Žlutou kartu dostává Vladislav Trňák (SK Spartak Slatiňany).
116'
Jan Stejskal byl u balonu dříve než Slavík, šance Spartaku znovu trochu pohasly.
115'
Spartak se ještě snaží, zřejmě nemá již ani psychické ani fyzické síly na obrat v utkání. Za sympatický výkon by si minimálně penaltový rozstřel zasloužil
113'
Filip Zorvan dostává za držení Vladyky žlutou kartu.
111'
Hosté se kombinací dostali až k rohovému praporku, od kterého budou následně posílat do šestnáctky další centrovaný balon.
110'
Domácí si žádali pokutový kop, Slavík byl povalen v šestnáctce. Sudí zakroutil hlavou a rezolutně nechal hru pokračovat.
109'
Hradecký René Kropáček mohl znovu hnát na branku Slatiňan, píská se ale jeho ofsajd.
107'
Dnešnímu utkání ve Slatiňanech přihlíží 800 diváků.
106'
Hotovo ještě není! Vladyka šikovně posunul balon do pokutového území, jeho pravačka se třepotá v síti. Bohužel pro Slatiňany pouze v té boční.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105'
První prodloužení skončilo.
104'
Durdevič si ve vápně zpracovával míč na prsa a následně ze vzduchu zakončoval, veškeré vzrušení je zbytečné. Nahoře je totiž praporek asistenta rozhodčího.
103'
Domácí tým se ještě snaží vrátit do zápasu, šanci dostane ze standardní situace.
102'
Po dlouhé době musel ven z branky i Jan Stejskal, který neměl s centrem za obranu sebemenší potíže.
100'
Střídání v týmu SK Spartak Slatiňany: ze hřiště odchází Jindřich Václavek, přichází Jakub Slavík.
99'
Hradec Králové i nadále agilnější a snaží se definitivně srazit divizního soka k zemi.
97'
Votroci otáčejí skóre utkání ve svůj prospěch a přibližují se k postupu! RENÉ KROPÁČEK postupoval téměř od poloviny hřiště sám na gólmana, Vostradovskému nasadil kličku a následně v poklidu zakončil do prázdné branky – 2:3!
95'
Durdevič si nepohlídal ofsajdové postavení.
93'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Michal Trávníček, přichází Jan Kvída.
92'
Prodloužení je v plném proudu. Hradečtí mají více elánu, což se dá vzhledem k průběhu pochopit.
91'
Začal první poločas prodloužení.
O postupujícím rozhodne až 30 minut prodloužení, případně pokutové kopy.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Na poslední chvíli to hradečtí fotbalisté stihli! Do vápna zamířil také brankář JAN STEJSKAL, centr od rohového praporku ho neomylně našel a hostující gólman je tak hrdinou Votroků – 2:2!
90+2'
Další velkou šanci Votroků měl Michal Trávníček, Vostradovský jeho samostatný únik vyrazil na rohový kop!
90+1'
Hlavička Reného Kropáčka končí mimo branku Slatiňan. Domácí s rozehrávkou nikam nespěchají.
90'
Nad rámec řádné hrací doby se budou hrát ještě tři minuty.
89'
Hanč s Haufem ve vápně odrazili další útok Hradce Králové.
88'
Slatiňany udržely chvíli míč u rohového praporku, ihned ale musejí spěchat do obrany.
87'
Petr Vostradovský je hrdina! Brankář Spartaku nyní zlikvidoval stoprocentní příležitost Fahrudina Durdeviče!
87'
Domácí odkopávají od své branky jeden balon za druhým, Hradec je v jedenácti nastěhován okolo šestnáctky Spartaku.
85'
Hanč dostává za faul ve středu hřiště žlutou kartu.
84'
Domácí Spartak je nesmírně blízko historickému úspěchu. Míč do hry pošle Petr Vostradovský, času do závěrečného hvizdu již mnoho nezbývá.
82'
Střídání v týmu SK Spartak Slatiňany: ze hřiště odchází Lukáš Rešetár, přichází Jan Malý.
82'
Další hradeckou kombinaci maří ofsajd Kropáčka.
81'
Hradec Králové stupňuje svůj tlak, zahrávat bude další rohový kop. Bez úspěchu.
80'
Adam Vlkanova dostal na hranici pokutového území spoustu prostoru, ještě udělalo dvě kličky a následně ostrou ranou nastřelil pouze Haufa. Slatiňany zatím žijí.
79'
Střídající Trňák zkusil štěstí z velké dálky, jeho střela po zemi se ale mezi tři tyče nevešla.
78'
Tak ono ještě není hotovo! Druholigista odpověděl velmi razantně, centr ze standardní situace přistál na noze JAKUBA MARTINCE, který lehkou tečí vyšachoval Vostradovského a snížil na rozdíl jediného gólu – 2:1!
75'
Slatiňany právě vstřelily branku!
Tak to je zřejmě konec nadějí hradeckých fotbalistů na postup do 2. kola! Skvostnou individuální akci ukázal Lukáš Rešetár, který se probil skrz obránce až do šestnáctky a následně po zemi připravil míč na malé vápno pro JINDŘICHA VÁCLAVKA! Slatiňany vedou nad Hradcem Králové 2:0!
74'
Střídající Otto Urma výrazně oživil hru Hradce Králové a nyní si individuálně vypracoval další velkou příležitost! Přes Ondřeje Novotného totiž pronikl až do pokutového území, střela znovu mířila na vzdálenější tyč, ale i v tomto případě skončila mimo!
72'
Střídání v týmu SK Spartak Slatiňany: ze hřiště odchází David Hudec, přichází Vladislav Trňák.
71'
Trávníček šikovně posunul balon do šance Otto Urmovi, který se dostal do výrazné šance! Jeho zakončení na zadní tyč ale bylo nepřesné.
70'
Hradci Králové se směrem dopředu příliš nedaří, čas se krátí. Domácí naopak hrají s velkým klidem a pohodou.
69'
Centr Petra Vladyky od rohového praporku přinesl obrovský závar před brankou Jana Stejskala! Volný míč se snažili dostat do sítě hned tři hráči, domácí se následně dožadovali pokutového kopu, ale neuspěli. Hra pokračuje!
68'
Spartak se po dlouhé době usadí před brankou Hradce Králové, bude zahrávat rohový kop.
66'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jiří Janoušek, přichází Robert Jukl.
60'
Hosté se směrem dopředu začínají stále více projevovat, na obrat mají ještě třicet minut. Další šanci musel pokrýt Vostradovský, hlavička Kropáčka mu nepřidělala výraznější problémy.
58'
Střídající René Kropáček mohl smazat těsné manko hradeckého týmu, z malého vápna ale trestuhodně přestřelil břevno slatiňanské branky!
57'
Petr Vladyka zajímavým centrem z volného přímého kopu hledal Ráliše. Ten byl ve vápně sice sám, k balonu mu ale chyběl krok.
56'
Za zákrok na Václavka dostává Jakub Martinec žlutou kartu.
55'
Jindřich Václavek se hnal za dalším odkopnutým balonem a vykoledoval si nedovolený zákrok. Útočné působení Hradce Králové bude přerušeno standardkou Slatiňan.
53'
První výměnu nachystal také slatiňanský kouč Petr Myška. Dolů jdezraněný Jan Koblasa, místo něj na hrací plochu vběhl Daniel Drahý.
52'
Odražený míč přistál na pravačce Fahrudina Durdeviće, který z voleje poslal balon zhruba metr vedl pravé tyče.
51'
Hosté vybojovali rohový kop, jeho exekuce ale byla přetažená.
50'
Domácí budou ve druhé půli spoléhat na rychlé protiútoky, Koblasa si ale tentokrát nepohlídal ofsajdové postavení.
49'
Tak to byly v krátkém sledu obrovské šance na obou stranách! Hrdinou Votroků se mohl stát střídající Urma, který ale ze strany nastřelil pouze Vostradovského, na opačné straně postup na gólmana zmařil odpískaný faul Václavka.
47'
Hradečtí vystřídali dva hráče a začali i mnohem aktivněji, útočnou akci po lajně ale dokázal čistým způsobem odvrátit Novotný.
46'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jiří Miker, přichází Otto Urma.
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Tomáš Hynek, přichází René Kropáček.
46'
Pohárový duel ve Slatiňanech se zatím vyvíjí nesmírně zajímavě! Domácí přistoupili k utkání velmi zodpovědně a během první poloviny byli druholigovému soupeři vyrovnaným soupeřem. Navíc se zásluhou prudké hlavičky Tomáše Váchy dostali do vedení a jsou o krok blíže k postupu do 2. kola MOL Cupu.
45'
45'
To mohl být gól do šatny! V obrovské příležitosti se zjevil Jiří Miker, který nechal v závěru prvního poločas vyniknout Vostradovského!
44'
Hosté přece jen v závěru první půle přeřadili na vyšší rychlost, centr z levé strany si ale zadáci Spartaku pohlídali.
42'
Faul na Ondřeje Haufa ukončila hradecký útok. Domácí budou moci celou hru uklidnit.
40'
První žlutá karta dnešního utkání přistála na slatiňanské straně, potrestán je Ondřej Novotný.
39'
Obrovská radost ve Slatiňanech! Divizní nováček se pět minut před přestávkou dostává do vedení. Centr z rohového kopu z nohy Petra Vladyky přistál na noze TOMÁŠE VÁCHY, který ho nekompromisně trkl pod břevno! Hosté jsou za příliš opatrný přístup po zásluze potrestáni – 1:0!
37'
Dosavadní největší šance v utkání přišla právě z volného přímého kopu! Petr Vladyka zakroutil balon přes zeď přesně k tyči, kde se však zjevil Jan Stejskal a skvělým zákrokem vyrazil míč na roh!
36'
Divizní Slatiňany se proti profesionálům z Hradce Králové nebojí! Lukáš Rešetár s to s klidem zamířil mezi tři obránce soupeře a došel si pro nedovolený zákrok.
35'
Na druhé straně zkusil štěstí z hranice pokutového území Jiří Janoušek, jeho zakončení bylo ale silně nepřesné.
34'
Slatiňany výrazně koušou. Koblasa znovu dokázal z kroku odcentrovat do šestnáctky, na zadní tyči se ale v tu chvíli nikdo ze slatiňanských hráčů nenacházel.
33'
Poslední dvě akce Hradce Králové pokaždé zamířily až do pokutového území, finální fáze však druholigovému týmu nevyšla. Skóre tak i nadále zůstává bezbrankové.
31'
Parádní průnik domácího Koblasy následně zmařil nepřesným přenesením hry Petr Vladyka.
30'
Po půlhodině hry Vlkanova šikovným pasem vyslal do šestnáctky Filipa Zorvana. Hradecký záložník si hrál s balonem až příliš, ideální moment na zakončení prováhal a následná střela skončila v náruči Vostradovského.
29'
Trenér Slatiňan Petr Myška prohodil krajní záložníky Rešetára s Koblasou, uvidíme, zda to sympaticky hrajícímu diviznímu týmu směrem do ofenzívy pomůže.
28'
Lukáš Hanč ukazuje, že techniku v noze rozhodně má,. Nejprve si na levé straně zkušeně povodil napadajícího Mikera, nyní hledal lobem za obranu Václavka. Domácímu útočníkovi chyběl k balonu jen krůček.
27'
Tak to bylo ukázkové zpracování vysokého balonu v podání hradeckého Adama Vlkanovy, který si lob z otočky stáhl přímo do běhu. Pohledné akci chybělo jen kvalitnější zakončení, brankáře Vostradovského v postupu jeden na jednoho sice obstřelil, spolu s ním i celou branku Spartaku!
26'
Do vápna hradeckých fotbalistů přilétl další centr z nohy Lukáše Rešetára, Martinec ho přizvedl do vzduchu do míst, kde následně kraloval brankář Stejskal.
25'
Tentokrát se do souboje ve vápně dostali Durdević s Haufem, kvalitní skluz slatiňanského stopera přinesl další roh. Centr z něho ale skončil jen na přední tyči na nohách domácích fotbalistů.
23'
Jiří Miker znovu u míče, Ondřej Hauf dobrou prací srazil míč na roh.
22'
Václavek si při výskoku počínal nedovoleně, Hradec Králové se znovu s balonem přesouvá na útočnou polovinu.
21'
Brankář Vostradovský nyní nepředvedl zrovna kvalitní odhad, když se vydal proti míči, u kterého byl výrazně dříve hradecký Miker. Útočník Votroků chtěl brankáře Spartaku přehodil, zakončení se mu však vůbec nepovedlo. Z velké šance tak výrazné nebezpečí nevyplynulo.
20'
Výkop Jana Stejskala zamířil do zámezí, chvilku na balonu si užijí pro změnu Slatiňany.
19'
Centr Michala Trávníčka z volného přímého kopu hledal hlavu nabíhajícího Hynka. Úplně beznadějná situace to rozhodně nebyla, hradeckému hráči ale chyběl k míči tak půlmetr.
18'
Spartak se zatáhl do své obranné ulity, Hradec Králové musí útočit do plných. Nyní si ale po zákroku Rešetára vykoledoval zajímavou standardní situaci.
17'
Slatiňanský Lukáš Rešetár znovu nebyl na levé straně polapen hradeckými zadáky, nadýchaný centr sice hledal Váchu, našel ale pouze Stejskalovy rukavice.
16'
Do permanence se dostal také Petr Vostradovský, který byl před dotírajícím Mikerem u balonu o chvilku dříve.
15'
Na druhé straně se pěknou individuální akcí uvolnil Hanč, následně si ale v kombinaci neporozuměl s Rešetárem. Míč patří Stejskalovi.
14'
Hostující Miker dostal po špatném odkopu šanci na reparát v podobě centru na zabíhajícího hráče, ani pokus číslo dvě ale neměl potřebnou míru přesnosti.
13'
Hradečtí fotbalisté jsou více na balonu, jejich územní převaha ale s poctivě bránícími Slatiňany nedělá vůbec nic.
11'
Výkop Vostradovského doskákal až k brankář soupeře a Jana Stejskala pouze zlehka pozdravil.
10'
Deset minut hry je za námi, domácí Spartak zatím drží se zvučným soupeřem krok.
9'
První velká šance byla k vidění i před domácí brankou, ke gólu chyběl jen kousek! Střílený centr Mikera brankář Vostradovský vyrazil pouze nad sebe, kde se Vlkanova snažil skluzem uklidit míč do sítě. Jeden ze slatiňanských stoperů na poslední chvíli zabránil pohromě a před Vlkanovou balon odklidil.
8'
Spartak si po osmi minutách vypracoval první velkou šanci! Lukáš Rešetár pronikl po levé straně do pokutového území a bleskurychle se dostal až ke střele! Jeho pokus po zemi skončil jen o centimetry vedle Stejskalovy tyče!
7'
Nakonec se k přímé střele odhodlal Ondřej Hauf, jehož ostrá pravačka o zeď skončila mimo branku. Domácí Slatiňany zůstanou u balonu ve formě rohového kopu.
6'
Václavek faulovaný kousek za šestnáctkou, na Vladykovo zakončení je to přece jen daleko. Domácí fanoušci rázem ožili.
5'
Domácí se dožadovali rohového kopu s pořadovým číslem dvě, sudí byl ale jiného názoru. Hradec následně zkusil rychlou protiakci, která ale po špatném centru skončila až u Vostradovského.
4'
První roh chystají po sraženém centru Rešetára také Slatiňany.
3'
Další centr přinesl hlavičkovanou ve vápně Spartaku, míč následně odklidil Vladyka.
2'
Centr od rohového praporku mířil hodně nebezpečně do pokutového území, našel ale pouze hlavu Ráliše, který poslal míč na další roh.
1'
Jiří Miker se hned v první minutě ujal balonu na pravé straně, přes Haufa se ale do šestnáctky nedostal. Následuje rohový kop druholigisty.
1'
Obě mužstva jsou přiváděna na hrací plochu. Osobně jsem na druholigový tým očekával větší návštěvu, ale třeba se počty příznivců ještě rozšíří. Pozitivní je, že tribuna je zaplněna do posledního místa, okolo hřiště je ale prázdno.

SK Spartak Slatiňany: Vostradovský – Novotný, Hauf, Hudec, Hanč, Koblasa, Ráliš, Vladyka (K), Rešetár – Václavek, Vácha
Náhradníci: Valda, Trňák, Slavík, Malý, Drahý, Lištván, Augustin

FC Hradec Králové: Stejskal – Miker, Zorvan, Vlkanova, Janoušek, Hynek, Durdević, Martinec, Finěk, Trávníček, Plašil (K)
Náhradníci: Ottmar, Urma, Kvída, Kropáček, Funda, Čech, Jukl

Rozhodčí: Pechanec – Dobrovolný, Poživil.
V týmu Spartaku můžeme vídat spoustu známých tváří. Tým, který je z velké části složen z aktivních futsalistů, se na trávníku neztratí. Ve Slatiňanech vídáme například chrudimské futsalové šampiony Lukáše Rešetára, Matěje Slováčka a Tomáše Koudelku, mužstvo stmelují i bývalé opory fotbalového MFK Petr Vladyka, Tomáš Vácha či Ondřej Hauf. Dohromady tvoří skvělý tým, který v prvním kole sehrál s Benátkami nad Jizerou skvělý zápas, po výsledku 0:0 zkazily dojem až pokutové kopy. A nyní je připraven znovu překvapit.
Slatiňany, které v loňské sezoně vyhrály Krajský přebor Pardubického kraje a postoupily do Divize C, nejprve v předkole pohárové soutěže na vlastním hřišti porazily po zodpovědném výkonu celek Trutnova 2:1 a zajistily si tím účast v hlavní soutěži. A zde je o co stát! Na hřiště Spartaku přijede exligový celek a nyní mužstvo hrající FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU – FC Hradec Králové. „Pro hráče i fanoušky je to svátek fotbalu,“ zval na utkání trenér Slatiňan Petr Myška.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.