MOL Cup - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vrchovina : Jihlava - 14. srpna 2018   17:00

Vrchovina
Vrchovina
55' Dočekal
1:3
(0:3)
Jihlava
Jihlava
1' Klíma   • 14' Turyna   • 18' Nerad
Vrchovina
Juran – Bača, Vícha, Chalupa, Smetana, Michal, Ošmera (66. Košík), M.Skalník (46. Dočekal), K.Skalník, Duba (78. Duda), Zbytovský
Šmída – Dočekal, Dobrovolný, Duda, Košík
Julínek – Podaný, Pfeifer
Vrchovina Aréna, Nové Město na Moravě
560 diváků
Jihlava
Vízek – Hykel, Vedral, Štěpánek, Schumacher – Machuča – Novotný (74. Klobása), Nerad, Javůrek – Turyna (59. Zoubele), Klíma (46. Fulnek)
Kolář – Čáp, Klobása, Tlustý, Zoubele, Fulnek, Urblík

Dnešní utkání sledovalo 560 diváků. Nejvyšší sezonní návštěva!
Dámy a pánové, končí nám první kolo MOL Cupu . Jihlava rozhodla o svém výsledku v první půli, kdy za úvodních osmnáct minut skórovala hned třikrát. Ve druhé polovině dokázali domácí hráči snížit v 55. minutě, když se střelou k levé tyči prosadil Michal Dočekal. I přes snahu domácích nedošlo ke snížení výsledku. Přesto se vůbec domácí nemusejí za výkon stydět, předvedli na své poměry výborný výkon, ale rozdíl jedné soutěže byl patrný. Fanoušci ocenili výkon svého týmu potleskem a pomalu se přesunují do místní hospody na sledování předkola mezi Dynamem Kyjev a Slavií Praha. Ode mne je to dnes vše, bylo mi ctí dnešním utkáním provázet a někdy příště z Vrchoviny napočtenou!
90+3'
90+1'
Schumacher u postranní čáry uhájil držení míče pro Jihlavu, ale následně si pomohl útočným faulem.
90+1'
Vysočina vhazuje u své střídačky a vůbec nikam se nežene.
90'
Mohlo být ještě lépe na stadionu! Dočekal dokázal udržet míč na hřišti a poslat ho pod sebe na Dudu, ten ze záklonu posílá míč vysoko nad branku z penaltového puntíku!
90'
Nastavují se dvě minuty nad rámec času.
88'
Další emoce na stadionu a za chvíli tu bude létat pivo. Chalupa neudržel hostujícího obránce na zádech a musel si ho lehce přitáhnout, diváci opravdu každý výrok nenesou dobře.
87'
Javůrek kopl přímý kop parádně okolo zdi, Juran ale parádně vyrazil střelu mířící do levého vinglu!
86'
Balkánské peklo na stadionu. Javůrek udělal vše zkušeně, píchl si míč před sebe a pak šel velice ochotně na zem, to vše na hranici vápna. Jihlava dostane přímák k dispozici.
85'
Juran odkopl míč přímo na nohu Javůrka, který ho ihned domácímu gólmanovi vrátil. SFK se při založení útoku nevyvarovalo chyb a Vícha musel faulovat pronikajícího Fulneka. Žlutá karta.
83'
Smetana se pokoušel doběhnout nakopnutý míč, ale nedaří se to a na větší drama to nevypadá.
82'
Štěpánek volí bezpečnou přihrávku k gólmanovi Vízkovi, ten nakopává míč dopředu.
81'
Faulovaným byl Vedral, který po nutném ošetření odchází na postranní čáru. Domácí hráči sportovně vrací míč Jihlavským.
79'
SFK bojuje, chce znepříjemnit závěr utkání jasnému favoritovi. Teď je ale přerušena hra, na zemi leží hostující Vedral.
78'
Fulnek připravil domácí tým o druhý míč, tentokrát ho poslal střelou z 20 metrů na zahradu domku přes plot.
77'
Zajímavá slovní hřička. Odchází Tomáš Duba, přichází Petr Duda.
76'
Zoubele je v posledních minutách velmi aktivní, nedaří se mu ale pořádně vystřelit na branku. Zároveň tak načíná poslední čtvrthodinku druhé půle.
74'
Klobása si cestou na trávník vyslechl poznámky o své ceně, na místním stadionku stojí mimochodem 50 Kč. Jihlava rozehrávala faul, Zoubele se ve vápně nedokázal otočit a domácí odvrátili na roh.
74'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Novotný, přichází Klobása.
73'
Smetana nedokázal přesně nahrát a do brejku šel Zoubele, který z hranice malého vápna zakončoval, Juran svůj tým podržel!
73'
O střelu se pokusil Javůrek, sražený míč šel přes dva obránce přímo do ruk Jurana. SFK jde ihned dopředu.
72'
Další akce domácích. Dočekal doběhl dlouhý balon, vrátil pod sebe na Dubu, domácí útočník z první napálil, Vízek musel jít na zem.
70'
Vrchovina začíná tlačit! Dočekal dostal míč do běhu a šel sám na branku, dobíhající obránce dokázal v rámci pravidel rozhodit domácího hráče, i díky tomu nedokázal Dočekal na sto procent zakončit!
69'
Smetana protlačil míč přes Machuču, Duba si dle názoru sudího pomohl při zpracování faulem a hra otáčí směr.
68'
Michal vyhrál souboj před šestnáctkou a přihrál ihned Dočekalovi, kterému balon u postranní čáry uskočil a zamířil za hřiště.
67'
Centr našel Duba a hlavičkoval, Vízek doskočil míč a uklidňuje hru.
66'
Javůrek v souboji došlápl Zbytovského a pískán je jednak faul, ale také střídání pro Vrchovinu. Ošmeru nahradí Košík.
65'
Zoubele táhl rychlý útok dopředu, míč si stáhl na střed a střílel, opět je z toho roh. Ten vypadal velice nadějně, opět našel hlavu Vedrala, který míří nad.
64'
Zbytovský výborně zastavil Hykela čistým skluzem. Domácí jdou ihned na druhou stranu, dlouho to ale nevydrželo, hosté otáčejí hru a Fulnek šel zleva na branku, Bača ho zakřížil.
62'
Kamil Skalník následně ve vápně zahrál rukou, penalta se ale nepíská. Opakovaný rohový kop přinesl balon k hlavě Neradově, hostující plejer ho poslal okolo levé tyče.
61'
Javůrek zkoušel střelu z pravého křídla, dobíhající Kamil Skalník odkopl míč na roh.
60'
Javůrek se s tím vůbec nepáral a před možným nebezpečím odpálil míč na střechu tribuny.
60'
Kamil Skalník nezvládl prostrčit míč dopředu na Dubu, který už se uvolňoval od obránců. Přesto ale domácí zůstávají na míči, to vše po hodině hry.
59'
Novotný téměř od brankové čáry stihl poslat centr ještě do vápna, kde si ho našel Juran a rychle rozehrál.
59'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Turyna, přichází Zoubele.
57'
Sám střelec prvního domácího gólu zajel do gólmana Vízka a dostává žlutou kartu.
55'
Vrchovina právě vstřelila branku!
Bouře na tribunách, Vrchovina snižuje na 1:3! Slaví i samotní hráči, je vidět, že mají velkou radost. MICHAL DOČEKAL, který přišel jako střídající hráč do druhé půle, provedl míč středem hřiště a nevýraznou, ale přesnou střelou k levé tyči a do protipohybu Vízka snižuje!
54'
Vrchovina se stáhla na svoji polovinu a kombinuje právě tam. Po chvíli prošel dopředu centr na Dubu, který je dnes nevýrazný. Nové Město přesto dostává postupně Jihlavu pod tlak.
53'
Michal ve středovém kruhu zastavil tančícího Nerada, rozhodčí vše nechává bez karty. Hra se však lehce přiostřila.
51'
Další centr do domácího vápna, SFK ho odvrátilo a dokonce získalo chvíli míč, než sudí otočil vhazování pro Jihlavu. Zde vůbec arbitrovi nezávidím, bylo to opravdu těžké.
50'
Zbytovský doběhl míč a nakopl ho z půlicí čáry dopředu, kde se ale nikdo v zeleném nenacházel.
49'
Tvrdý souboj svedl Štěpánek s domácím Dočekalem, hostující obránce dostal na solar. Po chvíli rozdýchávání je Štěpánek zpět ve hře a zapojil se do hry.
48'
Další šance Vysočiny! Zleva přilétl do vápna centr na Turynu, který nastavil nohu do míče a mířil nad branku.
48'
Vícha výborně doběhl Fulneka v brejku a odkopl míč pryč.
47'
Vrchovina má ve druhé půli první roh. Ve vzdušném souboji byl na tom lépe domácí hráč, míč ale šel mimo. SFK pokračuje v obléhání Vízkovy branky.
46'
Bača tvrdě dostoupil Nerada, Vysočina bude mít téměř z autové čáry nepřímý kop. Ten mířil do vápna na hlavu Vedrala, míč šel nad.
46'
Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Skalník M., přichází Dočekal.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Klíma, přichází Fulnek.
46'
Vrchovina provede jedno střídání, stejně tak, jako Jihlava.
Za námi je první poločas utkání prvního kola MOL Cupu mezi Vrchovinou a Jihlavou. Domácí srdnatě bojují, ale rozdíl o jednu soutěž je znát. FCV vstoupilo do zápasu soustředěně, první gól zaznamenal po necelé půlminutě Jiří Klíma. Ve 14. minutě se prosadil hlavou Daniel Turyna. O čtyři minuty později to bylo již 0:3, z pokutového kopu se trefil kapitán Petr Nerad. Zpět se vrátíme za nějakých 13 minut.
45'
45'
Jihlava dohrává poločas u své branky a nevypadá to na žádný další děj.
43'
Jdeme do posledních minut první půlky, nevypadá to na žádné nastavení. Půlku zřejmě ukončí rozehrávka útočného faulu hostí.
42'
Schumachera dotlačil ve vápně Chalupa až za brankovou čáru a SFK má zase možnost výkopu.
42'
Michal provedl parádní střelu k levé tyči, Vízek ale míč včas doskočil a vyrazil ho skvělým zákrokem!
40'
Slibně rozvíjející se útok Nového Města zastavuje Ošmera nepřesnou přihrávkou. To ale nevadí, na hraně šestnáctky byl Zbytovský faulován a Vrchovina může skórovat.
39'
Hostující Schumacher prošel až k rohovému praporku, odkud otestoval pozornost obrany centrem, domácí hráči však byli pozorní.
38'
Juran provede odkop od své brány, hostující obrana ho srazila do zámezí. Ihned poté domácí vhazovali, zase ale bez lepší územní výhody.
37'
Přichází roh SFK, Ošmera poslal velmi štiplavý míč, hostující obrana ho ale odvrátila pryč a opět drží Vysočina míč.
36'
Nerad schovává hlavu do dresu, dostal míč na 12 metrů od branky proti noze, z první posílá ale úplně mimo tři tyče a domácí kotel se baví.
35'
Mohlo to být 1:3! Centr od Michala na hlavu Smetany byl přesnější než švýcarské hodinky, Smetana ale trefuje těsně vedle levé tyče!
34'
Jednoduchý ťukes od středového kruhu zastavuje Novotný stažením Michala na zem, Vrchovina má kop zhruba ze stejné pozice, jako v úvodu utkání.
32'
Poslední instance jménem Smetana zastavila nadějný balon do hostujícího protiútoku. Hosté přesto vhazovali, v obou případech blbě a na domácí straně přišla polostřela od Víchy, Vízek se pouze ohlédl a kontroloval.
30'
A je po hracím míči. Juran musel jít proti míči, který se snášel před Klímu. Domácí gólman ho z první nabral a poslal až za plot, směrem ke zkušebně dechového a bicího orchestru místní ZUŠ.
29'
Jihlava bude zahrávat další roh poté, co Bača vyhrál vzdušný souboj nad Klímou. A za chvíli přichází další. Z obou nezapršelo, hosté ale stále na míči.
28'
Hostům se notnou chvíli nedaří dostat se na protější polovinu, Vrchovina dobře kombinuje ve střední vzdálenosti.
27'
Náznak brejku Nového Města. Duba táhl míč středem a chtěl přehrát na Ošmeru, proti ale byla hlava Vedrala.
26'
Nerad pálil z hranice vápna velice vysoko nad branku, následně se míč stočil do zámezí. Vypadá to ale, že byl tečován, neboť má Jihlava out.
25'
Michal se pokusil uvolnit Ošmeru, což se nepovedlo, Ošmera se následně odhodlal ke střele, která mířila asi šest metrů vedle branky. Přesto je za to oceněn diváky.
24'
Hra rukou Klímy zastavuje další útok Jihlavy, SFK se zatím nedostalo k pořádné střele na branku.
23'
Chalupa poslal dlouhý centr dopředu na Dubu, před domácím útočníkem ale balon odvrátil hlavou Vedral.
22'
Vedral si vyměňuje míč na své půlce s Klímou, čistě proto, aby mohl nakopnout míč dopředu. Domácí ubránili pokus o průnik Nerada a mají míč.
21'
Obrana domácích propadla ve vápně a do malého vápna se sám dostal Klíma, který byl face-to-face Juranovi, domácí gólman ale výborně tým podržel!
20'
Bača vstoupil do přihrávky hostí u rohového praporku, přesto to výhodu domácím nepřineslo. Následně do vápna letěl centr, který se vrátil za vápno Ošmerovi a Jihlava jde do brejku.
19'
Chalupa u postranní čáry se pokusil obehrát Novotného, ten byl jasně proti a odstranil míč do autu.
18'
Jihlava právě vstřelila branku!
Juran skákal na druhou stranu, PETR NERAD mířil k pravé tyči. Vysočina vede o tři branky a na tribunách je horko.
17'
Penalta pro Jihlavu! A zase sporná. Bača „fauloval“ ve vápně Klímu a Nerad se postaví k exekuci.
16'
Vícha potáhl za dres Klímu, sudí Julínek přisuzuje míč hostům, i když se jednalo o oboustranně hraniční souboj. Pro diváky tak zase zvýšení srdečního tepu.
15'
Ošmera si narazil s Chalupou a pokusil se dostat hlouběji do vápna, Schumacher mu v tom ale zamezil.
14'
SFK ztrácí již dvě trefy. Na pravém křídle se opět uvolnil Klíma, vzniklo tak přečíslení, ve vápně stál připravený DANIEL TURYNA, který nebyl pokrytý a hlavou umístil balon do protipohybu Jurana.
12'
Pokud ofsajd, tak velice těsný. Nerad z hloubi pole vysunul parádním míčem Javůrka, velezkušený hráč byl dle názoru pomezního mimo hru.
11'
V souboji s Neradem byl došlápnut Chalupa, chvíli se čekalo, než se domácí hráč zvedne, nakonec se pokračovalo bez nutnosti přerušovat.
10'
Schumacher přehrál na Nerada, který je dnes kapitánem, hostující hráč přenesl hru k pravé části hřiště, kde si jeden z Jihlavských pomohl útočným faulem a Nové Město jde zpět na míč.
9'
Domácí v útoku. Ne nadlouho, Štěpánek odkopl míč Zbytovskému z nohy a přišel hned brejk 3 na 2, táhl ho Turyna, situaci ale řešil nejhůře, střelou zpoza obránce a Bača zblokoval do zámezí.
8'
Duba dobíhal odražený míč, Vízek byl u něj rychleji a odkopl někam ke střídačce domácích.
7'
Opět domácí záložní řada. Tentokrát se pokusila poslat míč znovu dopředu k Dubovi, ten se ale nacházel mimo let míče a Novotný na levém křídle nakopl míč do vápna, domácí obrana se ale zformovala.
7'
Zbytovský zabojoval na středu pole a potáhl míč až na Dubu, který ho vrátil do šestnáctky Michalovi, domácího špílmachra ale míč přeletěl a Vysočina je zpět na míči.
6'
SFK se pokouší o rychlý kontr, ale Schumacher byl proti a míč zase mění svého majitele.
5'
Další vhazování domácích, tentokrát o něco blíže brance. Hlavičkovat mohl Duba, ale Vízek včas vyběhl a sebral míč do svých ruk.
4'
Roh nepřinesl větší ohrožení pro jihlavskou branku, obrana se ale musí mít na pozoru po kombinaci domácích hráčů, do vápna centroval Ošmera, hostující obrana ale působí jistě a odvrací na out.
4'
Domácí Michal provedl centr do vápna, v něm byl nejvýše Vedral a i domácí dostanou možnost rohu.
3'
Vysočina volí cestu nákopů dopředu. Jeden takový si vzal v obraně Chalupa a Hykel ho fauloval, zhruba 30 metrů od brány hostí.
2'
Domácí z tlaku osvobodil Vícha odkopem do zámezí.
2'
Z následného rohu vystoupil Juran proti balonu a vyboxoval ho ven.
2'
Nikdo asi nečekal takovýto vývoj zápasu. Jihlava je zpět na míči a proniká do obrany domácích. Klíma dostal znovu míč, tentokrát ho před ním odkopl Vícha na rohový kop.
1'
A Vrchovina dostává hned gól v první minutě, proti vůli některých fanoušků. Na pravém křídle dostal prostor JIŘÍ KLÍMA, potáhl si míč do vápna a z ostrého úhlu střelil přesně do protějšího rohu.
1'
Za parádní atmosféry začíná zápas. Hosté se pokusili ihned o nákop dopředu na Novotného, ten ale nevyšel a Juran poprvé chytá míč.
1'
-3'
Oba celky nastupují na hrací plochu. Vrchovina nastoupí v zelenočerné kombinaci, Jihlava ve žlutomodré. Domácí budou hrát zleva doprava, Jihlava přesně obráceně. Výkop půjde pro hostující celek.
-4'
Slyšeli jsme hvizd sudího před utkáním v útrobách stadionu, ten je zaplněn velice pěkně, nechybí zde ani domácí kotel, narozdíl od toho hostujícího, z Jihlavy nepřijel podpořit tým nikdo.
-6'
Dnešní utkání budou rozhodovat pánové Pavel Julínek, na čarách budou pánové Marek Podaný a Michal Pfeifer. Posledně jmenovaný přijel z Jihlavy. Od sezony 2002/2003, kdy začínal s pískáním, se vypracoval postupně do nejvyšších pater, nyní obsazuje utkání krajského a tamního okresního fotbalového svazu.
-15'
Místní stadionek v Novém Městě se zaplňuje velice dobře, dnes to bude zřejmě nejvyšší návštěva za posledních pár let. Panuje zde zatím příjemná atmosféra, za 15 minut začínáme!

SFK Vrchovina: Juran – Bača, Vícha, Chalupa, Smetana, Michal, Ošmera, K. Skalník, M. Skalník, Duba, Zbytovský
Náhradníci: Šmída, Dočekal, Dobrovolný, Duda, Košík

FC Vysočina Jihlava: Vízek – Štěpánek, Vedral, Novotný, Klíma, Nerad, Turyna, Schumacher, Hykel, Machuča, Javůrek,
Náhradníci: Čáp, Klobása, Tlustý, Zoubele, Fulnek, Urblík

Rozhodčí: Julínek – Podaný, Pfeifer.
Vzájemné zápasy obou celků
Z historického pohledu bude mít Vysočina Vrchovině co vracet. Před osmi lety se totiž Vrchovina dostala do divize a hned v 1. kole poháru vyřadila tehdy ligovou Jihlavu na penalty. Hned ve druhé minutě se prosadil hostující Dort, za domácí srovnal v 34. minutě Smetana. V penaltách byli lepší domácí, vyhráli 5:4 a šli dále. Z tehdejšího kádru si utkání pamatují hned čtyři hráči. Z novějších časů zmíníme předsezonní přátelské utkání, ve kterém Vrchovina zaskočila za juniorský výběr Saudské Arábie. Vysočina generálku na ligu zvládla, vyhrála 3:0 a od té doby neprohrála jediné utkání.
SFK Vrchovina
Novoměstský klub, dříve spojený s nedalekou Radešínskou Svratkou, hrající I.A třidu, zažívá nejlepší časy. Minulou sezonu v souboji dlouholetých rivalů udržel nedaleký Žďár nad Sázavou za sebou v honbě za MSFL a na konci sezony se mohla Vrchovina radovat s devítibodovým náskokem na druhé Rosice z postupu. V MSFL rozhodně nehrála doposud druhé housle, v prvním kole těsně podlehla Uničovu 1:2, ač vedla 1:0, o týden později opět doma ztratila vedení proti Rýmařovu, nakonec ale v 85. minutě dorovnala na 2:2. Klub se může spolehnout na parádní fanouškovskou základnu, minulý ročník patřil k nejlépe navštěvovaným týmům v divizi.
FC Vysočina Jihlava
Jihlava naopak zažívá špatné časy. Minulou sezonu po parádním jarním startu nezvládla poslední domácí utkání s Karvinou a opustila nejvyšší soutěž. Do FNL ale vlétla suverénním stylem, za 4 utkání doposud neprohrála a se skóre 9:2 vévodí celé tabulce. Hned v prvním utkání šokovala v Brně, když v souboji dvou exligistů domácí Zbrojovku přejela 3:1, čímž také možná započala doposud nedobrou cestu Brna v druhé nejvyšší soutěži. Těžký úvodní los Jihlava doma stvrdila výhrou 1:0 nad Pardubicemi. Zvládla i souboj ve Znojmě, který opanovala 3:0 a i čtvrté utkání dopadlo dobře pro Vysočinu, když porazila Táborsko těsně 2:1. Divácký zájem logicky opadl, na první domácí utkání proti Pardubicím přišlo 1680 diváků, proti Táborsku pak 1483 fanoušků.
Dobré odpoledne fotbalovým příznivcům! Zítra bude Nové Město na Moravě žít fotbalem. V rámci prvního kola MOL Cupu se domácí SFK Vrchovina utká s dosavadním suverénem FNL, FC Vysočina Jihlava. Na novoměstském stadionu začínáme v 17:00, dá se očekávat třaskavá atmosféra a návštěva!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.