Kovářová – Šťastný, Kvítek
Černovice u Chomutova
Neratovice
Moravec, Gombáš, Martinec, Kalabis, Bucha, Kundrát, Barták

Bojovné utkání nakonec rozhodla obrovská hrubka hostujícího brankáře Dědka, který neudržel v rukavicích přímý kop Martina Bočka, což nakonec rozhodlo o postupu Chomutova do dalšího kola MOL Cupu.
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Současně se závěrečným hvizdem hlavní sudí si Švejda došel pro další dlouhý aut Neratovic z pravé strany.
90+2'
Domácí akci zastavil před vápnem útočný faul.
90+1'
Dlouhý neratovický aut z levé strany propadl až ke Švejdovi, jenž míč i přes faul chytil. Sudí zapískala, kope se od domácí branky.
90'
A mohlo být vyrovnáno. Vorasický naskakoval na cetr z pravé strany úplně sám, ale hlavou minul branku, takže po akci jen vztekle kopl země a držel se za obličej.
89'
Neratovice se dostaly s míčem do vápna, ale si nepočínaly přesně a domácí obrana odkopla míč do bezpečí.
88'
Bočkovi centr z levé strany nevyšel, Dědek si bez problémů pro míč došel.
87'
Na centr od rohového praporku si nejvýš vyskočil domácí brankář Švejda a bez problémů míč chytil.
87'
Dlouhý nákop Neratovic do vápna odvrátil Kubík na roh.
84'
Tak teď se hostující Dědek musí hodně červenat. Chaloupka míč přeběhl a přímý kop zahrál MARTIN BOČEK, který mířil přesně do míst, kde stál hostující brankář. Vše vypadalo, že Dědek míč bez potíží chytí, jenže ten se mu přes prsty převalil do branky. Tahle hrubka může rozhodnout utkání a poslat Chomutov do dalšího kola poháru.
83'
Šulcův šlapák na Bočka může hosty hodně mrzet. Přímý kop z nějakých 18 metrů je výborný příležitost pro Chomutov k otevření skóre.
82'
Hosté se z rohu dostali k zakončení, to však bylo nepřesné, takže Švejda bude odkopávat od branky.
81'
Neratovice se dostaly do náznaku přečíslení, v němž Duch posunul na hranici vápna doleva Pajkrtovi, jehož ránu zablokoval Kubík, takže hosté budou kopat roh.
79'
Janošík zkoušel vysunout Bočka, ale hostující obrana byla pozorná. Hned z protiakce přihrál Vorasický na paty spoluhráči u pravé lajny, takže bude vhazovat Chomutov.
78'
Krátké přerušení hry poté, co jeden z hostujících hráčů zůstal ležet ve středovém kruhu. Následný míč rozhodčí hosté sportovně přenechali domácím.
76'
Střídání v týmu FK Neratovice-Byškovice: ze hřiště odchází Rejman, přichází Barták.
76'
Chaloupka si ťukl na levé straně balon se spoluhráče a centroval do vápna, kde míč tečovali Pěnička i Boček, ale Dědek zasahovat nemusel.
75'
Pěnička na pravé straně obešel dva bránící hráče, ovšem centr mu nevyšel. Ve vápně nikdo z domácích totiž nebyl, a tak hostující obrana odvrátila míč do autu.
73'
Následný roh se Neratovicím povedl lépe než ten předchozí ve druhém poločase, ovšem zakončení hlavou bylo slabé a Švejda s ním neměl problémy.
73'
Střídající Moravec je při chuti. Teď povedenou ranou zpoza vápna donutil Švejdu k parádnímu zákroku, díky němuž svítí na ukazateli skóre stále dvě nuly.
72'
Janošík přišel před vápnem o balon, takže Klimeš musel ve středovém kruhu sáhnout k taktickému faulu.
70'
Domácí zkoušeli kolmou přihrávku za obranu, ale ta nebyla přesná a pro míč si došel Dědek.
69'
Další nepřesný střelecký pokus zpoza vápna si připisují hosté, za které to zkusil střídající Moravec.
69'
Mužík to u střídaček přehnal s důrazem a je mu odpískán faul. Neratovice budou rozehrávat.
67'
Střídání v týmu FK Neratovice-Byškovice: ze hřiště odchází Malák, přichází Moravec.
66'
Boček teď střelou z hranici vápna řádně protáhl Dědka, který se musel natahovat ke své pravé tyči. Na míč dosáhl, a tak diváci na první gól utkání stále čekají.
65'
Příhonského rána z hranice vápna byla zblokována, následný pokus střídajícího Pěničky bez problémů chytil Dědek.
64'
Střídání v týmu FC Chomutov: ze hřiště odchází T. Svoboda, přichází Pěnička.
64'
Kubíkovi nákop z hranice poloviny hřiště nevyšel, balon v poklidu chytil Dědek.
64'
Kalabiška povalil na útočné polovině Janošíka, takže domácí budou rozehrávat na vlastní půlce.
62'
Neratovice roh odvrátily, ovšem jejich následná akce skončila nepřesným centrem z vlastní poloviny před vápno Chomutova.
61'
Příhonského tečovaná střela Dědka řádně vystrašila, ale nakonec skončila těsně mimo branku, takže domácí budou kopat roh.
60'
Švejda podstoupil tvrdý souboj, po němž se hůře zvedal z trávníku, ale vypadá to, že zvládne pokračovat bez ošetření.
58'
V ponechané výhodě odcentroval Příhonský od levé lajny, ale Mužík míč trochu přeběhl, takže ve vápně hlavičkoval jen za sebe, kde byl Tomáš Svoboda o trochu pomalejší než obránce, takže hostující brankář Dědek zasahovat nemusel.
57'
Žlutou kartu dostává Chaloupka (FC Chomutov).
54'
Janošík centroval z levé strany, ale ještě před vápnem odvrátil míč hlavou Kalabiška.
52'
Chlumecký na poslední chvíli odvrátil míč do autu před nabíhajícím domácím útočníkem.
51'
Centr z pravé strany odvrátil domácí Kubík jen na roh, který však Neratovičtí rozehráli hodně špatně. Míč ani nedoletěl do vápna a první bránící hráč ho poslal daleko do bezpečí.
50'
Chomutovští na polovině faulovali a Neratovice měly k dispozici přímý kop. Ten rozehrály signálem do strany, který ale ke střele nevedl. Domácí obrana byla pozorná.
49'
Domácí budou vhazovat z levé strany poté, co se před velkým vápnem Neratovic míč odrazil několikrát od hostujících hráčů, ovšem domácí se do zakončení nakonec nedostali.
47'
Tomáš Svoboda si na bližší tyči naběhl na centr z levé strany, ale i on pálil mimo.
46'
Znovu byl v akci domácí stoper Bozalija, který dvakrát dobře zasáhl, ale napotřetí už akci Neratovic nezastavil. Vorasický však hlavou mířil hodně mimo.
46'
Sledovali jsme bojovný první poločas, v němž si každý z týmů vypracoval jednu příležitost ke skórování. Klimeš ale trefil břevno a Vorasického vychytal domácí gólman Švejda.
45'
45'
Bozalija teď dvakrát za sebou hlavou zastavil slibně vypadající akci Neratovic. Přestože naskočil do utkání později, vůbec to na něm není znát.
45'
Chaloupka už je na hřišti.
44'
Po faulu na polovině musí být ošetřen Chaloupka, takže domácí budou hrát chvíli v deseti.
43'
Duch posílal na zteč Jarošenka, který si však nepohlídal ofsajdovou linii, takže je pískáno v neprospěch Neratovic, které měli v držení míč.
42'
Už už to vypadalo, že se Malák dostane na hranici velkého vápna do zakončení, ale střídající Bozalija předvedl výborný obranný zákrok, čímž počínání hostujícího útočníka zastavil.
41'
Pajkrt byl v obraně opět pozorný, jenže jeho spoluhráči následně nezvládli založení útočné akce, takže uvidíme další auto Chomutovských.
38'
Hostující kapitán Kalabiška viděl na levé straně startujícího Jarošenka, jenže provedení dobrého úmyslu pokulhávalo, takže míč skončil opět v zámezí.
37'
Pajkrt vystihl domácí rozehrávku a po levé straně uháněl kupředu. Za polovinou však nepřesně přihrával na Jarošenka, takže je z toho jen aut pro Chomutov.
36'
Pajkrtova rána zpoza velkého vápna mířila doprostřed branky, kde bez potíží zasáhl Švejda a chytil míč do náruče.
35'
Po krátké mezihře se dostali do akce domácí. Na pravé straně vykombinovali prostor pro Janošíka, jehož přízemní centr si však bez problémů našel Dědek a z pohledu Neratovic uklidnil situaci.
33'
Hosté ze závaru a šancí vytěžili jen roh, který domácí defenziva bez problémů odvrátila do bezpečí.
32'
Vypadá to, že břevno domácích přece jen spustilo stavidla šancí. Teď byly dvakrát blízko gólu Neratovice. Po centru z přímého kopu však Chlumecký netrefil míč ideálně a Švejda ho následně vyrazil, následně se domácí gólman vytáhl proti šanci Vorasického, jenž byl blízko brankáře, ale nepřekonal ho.
30'
Také na druhé straně byl v permanenci brankář. Švejda na rozdíl od kolegy na druhé straně zasahovat musel, ale s přímým kopem Rejmana neměl vážnější problémy, jelikož míč směřoval přesně do míst, kde stál chomutovský brankář.
29'
Po téměř půl hodině byli domácí hodně blízko vedení. Před Klimešem všichni ustupovali, tak se domácí záložník opřel do míče z nějakých 30 metrů. Jeho rána lehce zaplavala, ale ke smůle domácích ji zastavilo břevno.
28'
Mušovič si poradil před dotírajícím Jarošenkem a ve spolupráci s brankářem Švejdou odpravil míč do bezpečí.
27'
Janošík centroval do vápna, kde nejvýš vyskočil Boček, ale opět neměl přesně seřízená mířidla. Míč skončil hodně mimo branku.
26'
Mužík si vykoledoval u postranní čáry faul, domácí budou zahrávat přímý kop.
25'
Chaloupka si na polovině pokryl míč před dvěma dotírajícími protivníky a vykoledoval si faul. Chomutovští z přímého kopu však nic nevytěžili.
23'
Už to vypadalo, že by se Rejman mohl dostat do šance, ale Švejda vše dobře vyhodnotil a včasným vyběhnutím akci Neratovice utnul.
21'
Střídání v týmu FC Chomutov: ze hřiště odchází Kunart, přichází Bozalija.
20'
Kunart byl faulován ve středovém kruhu a potřebuje ošetření, takže máme na hřišti domácího maséra. A vypadá to na střídání. Kunarta odvádí spoluhráči mimo hřiště ke kabinám. Podle všeho koleno nepustí domácího obránce do další akce.
20'
Tu samou akci předvedli po krátké kombinaci také Chomutovští. Janošík centroval, ale Boček hlavou prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
18'
Vorasický centroval od pravé autové čáry kousek za polovinou. ve vápně si na míč naběhl Jarošenko, ovšem hlavou minul domácí branku, takže Švejda zasahovat nemusel. Nicméně jsme viděl první přesnější akci, která mohla vyústit v gól.
16'
Janošíl vystihl na polovině rozehrávku hostů, ale dal si míč daleko od nohy a navíc při kontaktu s protihráčem fauloval, takže rozehrávat budou hosté.
15'
Také další akce Chomutovských skončila za brankovou čárou mimo hostující branku, takže Neratovice budou rozehrávat od gólmana.
15'
Domácí se sice dostali na útočnou polovinu díky dlouhému nákopu, ale u míče dlouho nezůstali a poslali ho do zámezí.
14'
Další drobné zdržení při odkopu od domácí branky. Švejda si musel upravit rukavice.
13'
Nearotivce budou podruhé za sebou aut, jen co bude domácí Mužík v pořádku. Chomutovský útočník zůstal ležet na zemi, proto hlavní rozhodčí přerušila hru.
12'
Další nepovedená rozehrávka, tentokrát v podání hostů. Také oni se dostali až do autu.
10'
Rozehrávka se domácím nepovedla, hosté míč bez problémů odvrátili.
10'
Rejman přistrčil útočícího hráče, což hlavní sudí viděla, takže domácí mají k dispozici nepřímý volný kop.
9'
Klimeš se na polovině dobře pokryl míč, ale následná přihrávka na Mužíka byla příliš rychlá. Domácí útočník míč na hrací ploše nezachytil, takže se bude odkopávat do neratovické branky.
7'
Kubík se snažil vyvézt míč na útočnou polovinou, ale hosté ho zastavili. Do útoku se však nemohli vydat, neboť míč skončil v autu. Vhazovat budou domácí.
6'
Neratovice rozehrály rohový kop na bližší tyč, kde však úřadovala chomutovská obrana, která nekompromisním odkopem poslal míč do autu.
5'
Za dlouhým nákopem se hnal Jarošenko, jehož čistým způsobem odzbrojil domácí kapitán Kubík, který odehrál míč na roh.
4'
Neratovice dobře presují, což dělá Chomutovským problémy. Domácí se jen s obtížemi dostávají na útočnou polovinu hřiště. Hosté se zatím k výraznější akci nedostali.
2'
Tomáš Svoboda si narazil před vápnem s Kunartem, jenže jeho přihrávka z první byla příliš dlouhá a Svoboda míč na hřišti nedostihl.
1'
Domácí rozehráli dozadu, ale neměli klid na přesnější založení útoku, protože hosté hned napadali a donutili Chomutovské k chybě. Neratovice budou házet aut na polovině soupeře.
1'
Úvodní výkop budou mít domácí.
Soupeři se pozdravili, ještě los a jdeme na to.
Vše už se chystá na nástup obou mužstev. Za chvíli utkání začne.
Oba týmy se rozcvičily a čekají u střídaček na příchod rozhodčích, jimž bude v dnešním utkání šéfovat žena.

FC Chomutov: Švejda – Chaloupka, Kunart, Kubík (C), Mušovič – Příhonský, Kilmeš, T. Svoboda, Janošík – Mužík, Boček
Náhradníci: Kibal, Pěnička, L. Svoboda, Bozalija,Zaťko, Hyneš

FK Neratovice-Byškovice: Dědek – Chlumecký, Pajkrt, Šulc, Vorasický – Kalabiška (C), Duch, Jarošenko, Rejman – Kozák, Malák
Náhradníci: Moravec, Gombáš, Martinec, Kalabis, Bucha, Kundrát, Barták

Rozhodčí: Kovářová – Šťastný, Kvítek.
MINULÝ ROČNÍK

Severočeské mužstvo v minulém ročníku MOL Cupu vypadlo hned v prvním kole, tehdy nestačilo na divizního soupeře z Rakovníka (1:2). Neratovice sice první kolo s Aritmou Praha zvládly (2:1), ale v tom druhém jim vystavily stopku dnes již třetiligové Velvary (1:4). Duel s druholigovým Sokolovem jim tak utekl.

Na vítěze předkola pak čeká lepší ze dvojice Motorlet Praha – FK Arsenal Česká Lípa.
FC CHOMUTOV

Chomutovské pumy mají za sebou tři přípravné duely proti celkům ze třetí ligy. Slavia Karlovy Vary si odnesla domácí porážku 1:2, Zápy a béčko Viktorie Plzeň proti celku Chomutova vyhráli. Modrobílí se mohou nadále opřít o výkony svých opor, které mají ligové zkušenosti. Jde například o Patrika Gedeona či Martina Bočka.

Příprava Chomutova
Slavia Karlovy Vary 1:2 Chomutov
Zápy 4:2 Chomutov
Viktoria Plzeň B 1:0 Chomutov
FK NERATOVICE-BYŠKOVICE

Neratovice-Byškovice v prvním přípravném duelu prohrály 0:2 s Újezdem nad Lesy, stejným výsledkem padly i s Velkými Hamry. Divizní soupeř se střetl také s dorosty ligových celků. S týmem Bohemians do devatenácti let Neratovice inkasovaly hned třikrát a sami skórovaly pouze jednou. V posledním přípravném duelu pak hráli 0:0 s dorostem Sparty Praha. Středočeské mužstvo na svůj první sezónní úspěch tedy nadále čeká.

Příprava Neratovic
Neratovice 0:2 Újezd nad Lesy
Neratovice 0:2 Velké Hamry
Neratovice 1:3 Bohemians U19
Neratovice 0:0 Sparta Praha U19
Krásný den všem fanouškům českého fotbalu. Předkolo MOL Cupu proti sobě v Černovicích postaví divizní celky Chomutova a Neratovic-Byškovic. Utkání o postup do prvního kola národního poháru začíná v 10:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.