MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Dobříš : Klatovy - 2. srpna 2019   18:00

Dobříš
Dobříš
47' Kopečný  • 64' Kopečný  • 65' Puchmajer  • 71' Junek  • 89' Junek
5:2
(0:2)
Klatovy
Klatovy
7' Diviš   • 43' Diviš
Dobříš
Weber – Talůžek (C), Petrlík, Machač, Kozohorský, Procházka, Pokorný, Liška (76. Fic), Puchmajer (46. Junek), Kopečný, Chýla (46. Maryška)
Horáček, Fic, Junek, Maryška, Matějka, Vančát
Michal Urban – Miroslav Průcha, Miroslav Novotný
V Lipkách, Dobříš
Klatovy
Rojík – Cibulka (87. Vacek), Bošek, Janda (C), Diviš, Dolanský, Kotrba, Kotáb, Sojka, Lukeš, Krejčiřík (62. Krásný)
Partyngl, Bušta, Krásný, Vacek, Hrachovec

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou.
Zápas je u konce! Dobříš po velkolepém obratu nakonec postupuje do 1. kola MOL Cupu! Klatovské hráče nečeká lehká cesta domů, v poločase totiž vedli o dvě branky!

První půlka je za námi. Klatovy po čtyřiceti pěti minutách hry zaslouženě vedou 2:0, kdy se dvakrát gólově prosadil rychlonohý František Diviš. První branka padla v 7. minutě, kdy se celá dobříšská obrana zapomněla a nechala Diviše v klidu přelobovat vysoko postaveného gólmana. Druhý gól v prvním poločase padl po chybce dobříšské pravé strany, když nechala jednoduchým pasem do běhu uniknout Diviše. Ten si přízemní střelou k tyči poradil s dobříšským brankářem a vstřelil tak svou druhou branku v utkání.

V druhém poločase byl vidět velkolepá šou v podání Dobříše. Ta totiž během jednoho poločasu dokázala vstřelit rovnou pět branek! Gólový výpis načal dvěma zásahy při svém debutu v černo-bílém dresu Kopečný. Obrat dokončil Puchmajer a další dvě branky přidal střídající Junek. Velkou zásluhu na parádním výsledku měl i střídající Maryška.
90'
89'
Dobříš právě vstřelila branku!
Demolice Klatov dorovnána! PATRIK JUNEK dostal výborný pas za obranu a šajtlí našel mezírku mezi nohou a rukou západočeského gólmana. Rozhodčí se navíc rozhodl ihned po jeho brance ukončit dnešní utkání! Dobříš postupuje do 1. kola MOL Cupu!
88'
Klatovy mají výhodu autového vhazování, hráči v červeném se už ale stěží dostávají do útoku, vypadá to, jakoby jim došli všechny síly.
88'
Dlouhý pas na nabíhajícího dobříšského útočníka byl trochu přetažený a skončil až v rukavicích klatovského gólmana.
87'
Střídání v týmu SK Klatovy 1898: ze hřiště odchází Cibulka, přichází Vacek.
87'
Útočný faul při hlavičkovém souboji znamená, že Dobříš získá cenný čas navíc.
86'
Taktický faul na polovině hřiště, všichni domácí hráči už jsou na vlastní polovině.
85'
Centr po nakrátko rozehraném rohu Dobříše skončil v rukavicích Rojíka.
84'
Michal Lukeš se pokusil zatočit svůj centr do branky, míč nakonec ale celé vápno i s brankou přeletěl.
83'
Ondřej Puchmajer omylem kopl Michala Lukeše, rozhodčí sice proti dobříšskému záložníkovi nazlobeně běžel, nakonec mu ale udělil pouze pokárání.
82'
Štěpán Maryška si sice perfektně zpracoval míč, jeho pas na druhou stranu hřiště už tak dobrý nebyl a našel hráče v ofsajdu.
81'
Dobříš nenechává nic náhodě a svého soupeře nepouští za polovinu. Dobříšští fanoušci navíc spolupracují se svým týmem a balóny podávají velmi pomalu.
79'
Rychlý západočeský brejk ukončil povinným obranným zákrokem jeden z domácích stoperů. Dobříš nedává nic náhodě a svého soka tlačí.
78'
Jaroslav Rojík si vyskočil pro centr letící malým vápnem a zvýšil si tak pošramocené sebevědomí po třech chybách v dnešním utkání.
78'
Dobříš tlačí. Klatovská obrana teď sotva ustála další nadějnou dobříšskou šanci po rohu.
77'
Další velká šance pro Dobříš! Střelu zpoza vápna tečoval jeden z domácích hráčů. Jaroslav Rojík měl co dělat, aby prudký střelecký pokus vytáhl aspoň nad břevno.
76'
Střídání v týmu MFK Dobříš: ze hřiště odchází Liška, přichází Fic.
75'
Další obrovská šance Dobříše! Štěpán Maryška se přes dva obránce procpal ke střele z úhlu, kterou vysoko postavený klatovský gólman vykryl na roh.
74'
Radim Weber se toho nebál a míč letící na zadní tyč vyboxoval někam na polovinu hřiště. Dobříš od postupu do prvního kola dělí už jen nějakých patnáct minut.
73'
Jan Kotáb vybojoval pro Klatovy zajímavý volný kop.
71'
Jaroslav Rojík na tenhle zápas nebudeme vzpomínat v dobrém! Třetí jeho chyba, tentokrát vyběhnutí do tmy, znamenala, že balón propadl až k PATRIKOVI JUNKOVI, které už jenom stačilo míč doklepnout do poloprázdné branky!
70'
Dobříš teď čeká další nadějný dlouhý aut, který zřejmě poletí až do vápna.
69'
Důležitý obranný zákrok teď předvedl jeden z dobříšských hráčů, který tak zamezil možná gólové přihrávce na unikajícího útočníka Klatov.
68'
Nadějnou útočnou situaci, ve které se po dlouhém pasu přes celé hřiště ocitl Patrik Junek ukončuje pomezní rozhodčí zamáváním ofsajdu.
67'
Klatovy sice po střele Davida Dolanského a následné dorážky jednoho z hráčů vyrovnali, byl to ale ofsajd a gól tak nemůže platit!
65'
Tak to je zápas! Dobříš během dvou minut utkání otáčí! ONDŘEJ PUCHMAJER se na úrovni vápna napřáhl k přízemní střele k pravé tyči, která i díky ledabylému zákroku brankáře prošla až do branky! Dobříšský stadion bouří, najednou jsou to černo-bílí fotbalisté, kteří mají mnohem blíže k postupu.
64'
A je vyrovnáno! Výborného pasu na pravé křídlo využil VÍT KOPEČNÝ, který ihned z první dělovkou k tyči prostřelil klatovského gólmana. Lepší debut si dobříšský střelec nemohl přát!
63'
Tak to byla šance! Jindřich Sojka se dostal ke střele zpoza vápna, která se otřela o břevno! Celá akce mohla dopadnout jinak, kdyby se jeden z jeho spoluhráčů v přečíslení 3 na 1 rozhodl o něco méně sobecky a poslal balón na svého spoluhráče už o něco dřív.
62'
Střídání v týmu SK Klatovy 1898: ze hřiště odchází Krejčiřík, přichází Krásný.
62'
Centr z rohu se nakonec odrazil až ke klatovskému brankáři, velká domácí příležitost je zažehnána.
61'
Další nebezpečný dlouhý aut Dobříše! I tentokrát ale míč vápnem Klatov pouze proletěl, tentokrát na roh.
Věděli jste, že kluby z divizí, ČFL a MSFL nemusí do MOL Cupu nastoupit? Vše závisí na tom, zda podají či nepodají přihlášku. Národního poháru se též můžou zúčastnit vítězové krajských pohárů.
59'
K hlavičce se nakonec dostal hostující Martin Janda. Jeho hlavička však letěla nejenže mimo, ale i nad branku.
58'
Nadějný centr od Michala Lukeše skončil na hlavě domácího obránce, který míč ihned odhlavičkoval na roh.
57'
Šance na obou stranách. Nejdříve nedokázal domácí Maryčka zužitkovat nadějný vysoký pas před vápno, na druhé straně pak nedokázal Michal Lukeš projít přes posledního dobříšského obránce.
55'
Tvrdý souboj ve vzduchu odnesl Jan Kotáb, který se teď válí na zemi. Už ale vstává a vypadá to, že by v utkání měl pokračovat. navíc svému týmu vybojoval zajímavý volný přímý kop. Uvidíme třetí klatovský gól?
54'
Nebezpečný centr do vápna Klatovy z rohu nakonec způsobil pořádný závar, který skončil hlavičkou, která jen těsně minula levou tyč západočeské branky. Dobříš teď byla velmi blízko vyrovnání.
53'
Dlouhý balón na pravé křídlo doběhl Štěpán Maryška a vybojoval pro Dobříš roh.
53'
Z hostujícího centru nakonec nic nebezpečného nebylo, pro míč si v klidu vyskočil Radim Weber.
52'
Po faulu na polovině hřiště budou Klatovy centrovat do dobříšského vápna.
52'
Dvě dobříšské střely na západočeskou branku. Tu první vykryl jeden z obětavých obránců, ta druhá skončila v rukavicích hostujícího gólmana.
51'
Druhý dlouhý aut Dobříše. Ani tentokrát z toho nic nebylo.
50'
Dlouhý aut proletěl vápnem Klatov, k míči se sice nakonec dostal Machač, už ale nic pořádného s balónem nevymyslel.
49'
Zdeněk Cibulka zabránil nadějné dobříšské akci hlavičkou mířící do autu.
48'
Dobříšský centr z pravá strany končí v rukavicích klatovského gólmana Jaroslava Rojíka.
47'
Parádní akce vrací Dobříš do hry! Po parádní akci Štěpána Maryšky a jeho sklepnutí pod sebe se parádní trefou do levého víka klatovského branky představil ve svém prvním ostrém utkání VÍT KOPEČNÝ!
Štěpán Maryška má za sebou podařenou letní přípravu, v národním poháru se mu navíc dlouhodobě daří. Skóroval už ve dvou po sobě jdoucích ročnících.
46'
Druhý poločas zahájili domácí hráči společně i s ostrostřelcem Maryškou.
46'
Střídání v týmu MFK Dobříš: ze hřiště odchází Chýla, přichází Junek.
Střídání v týmu MFK Dobříš: ze hřiště odchází Petrlík, přichází Maryška.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
SOUHRN POLOČASU:

45'
43'
Klatovy právě vstřelily branku!
Rychlý brejk po levém křídle končí gólem! FRANTIŠEK DIVIŠ si parádně naběhl za pravého obránce a s přehledem přízemní střelou k levé tyči skóroval! Pravá strana Dobříše v dnešním zápase přímo hoří a nebylo by divu, kdyby trenér Filip Dort o poločase sáhl ke střídání.
42'
Po Krejčiříkově skákavé přihrávce Klatovy ztrácí míč na polovině hřiště. Dobříš se po vlažném vstupu do utkání dostává do hry, do žádné větší šance se ale zatím nedostala.
41'
Z obranných řad Klatov doletěl míč až k Radimovi Weberovi, který balón poslal ihned zpět na polovinu západočeského celku.
40'
Parádní dobříšský brejk teď ukončila příliš dlouhá přihrávka, která skončila na noze klatovského gólmana.
38'
Oba týmy se teď okopávají na polovině hřiště, takže moc fotbalu k vidění není.
36'
Závar před vápnem Dobříše končí odkopnutím míče do autu na polovině hřiště.
35'
Parádní dobříšská akce končí fiaskem. Nejenže krom jednoho centru na hlavu prvního obránce si domácí hráči nedokázali nic vytvořit, navíc si Jan Liška za obranný zákrok po zbytečné ztrátě míče vysloužil žlutou kartu.
33'
Obrovská chyba v domácí obraně, David Dolanský si podběhl pod vlastním obráncem ke střele, tu ale v těžké pozici nedokázal umístit nikam jinak, než do obránce před ním.
32'
V útoku to na sebe vzal klatovský Jan Kotáb, sice si dokázal parádně zaseknout balón, místo třely ale zvolil další přihrávku do hloučku hráčů, kterou vystihl jeden z domácích obránců.
31'
Domácí hráči si teď v útoku moc nerozuměli a zbytečně přišli o balón.
30'
Centr do vápna od Davida Dolanského skončil v rukavicích dobříšského gólmana.
28'
Nepřesnosti na obou stranách. V podání Klatov míč doputoval až za dobříšskou branku, v případě Dobříše míč skončil v náruči západočeského gólmana.
26'
Centr od rohového praporku nakonec žádné ohrožení pro Klatovy neznamenal, míč opět na polovině hřiště, tentokrát v držení Dobříše.
25'
Tak to nebyla vůbec špatná trefa! Tečovaná dělovka Davida Pokorného zpoza vápna jen těsně přeletěla břevno klatovské branky. Dobříš bude rozehrávat roh.
24'
Pro dlouhý dobříšský pas si bez problémů vyběhl Jaroslav Rojík, který se tak poprvé dostává nějak výrazněji do hry.
V předposledním zápasu mezi Klatovy a Dobříší se mezi hráči strhla menší mela. Dobříšští hráči nakonec obdrželi dvě červené karty, Jan Karas se tehdy navíc podle zápisu utkání pokusil udeřit jednoho z protihráčů do hlavy.
23'
Petr Kotrba zatáhl za záchranou brzdu a tvrdě na polovině zfauloval unikajícího dobříšského hráče. Mohla to být žlutá karta, pan Michal Urban se ale tentokrát rozhodl jen pro rázné pokárání.
22'
František Diviš se na levé straně zamotal do vlastních kliček a zazdil tak nadějnou klatovskou akci.
21'
Dlouhý centr do vápna z vlastní poloviny Klatov uklidil do rukavic dobříšský gólman Radim Weber.
20'
David Pokorný nevystihl kličku Krejčiříka do strany a nezbývalo mu nic, než mrštného klatovského záložníka podrazit.
18'
Přízemní centr Krejčiříka skončil na noze prvního dobříšského obránce. Brzy na to ale přichází další ztráta Dobříše a další šance pro Klatovy skórovat.
17'
K zakončení po centru Dobříše se dostal Radek Procházka, jeho hlavička takřka z hranice vápna ale klatovskou branku neohrozila. Nedoletěla totiž ani ke gólové lajně.
16'
Dolanský si v rychlostním souboji s Kopečným pomohl držením, za což od rozhodčího vidí žlutou kartu.
16'
Nepřesné přesunutí hry na pravé křídlo znamená, že Dobříš opět přichází o míč.
15'
K zakončení u bližší tyče se prorval Jakub Bošek, jeho hlavička letěla těsně nad břevno dobříšské branky.
14'
Roh pro Klatovy.
Současný trenér Dobříše Filip Dort se předloni v dresu středočechů v poháru dokonce gólově prosadil a pomohl tak černo-bílému celku k postupu z předkola. Zápas s Kladnem tehdy Dobříš vyhrála 4:2.
12'
Po parádní krátké kombinaci našel Sojka na křídle nabíhajícího Kotába. Ten svůj centr zprava zatočil natolik, že balón skončil několik metrů za brankou.
11'
Další zajímavá šance západočechů! Jan Kotáb se odhodlal ke střele zpoza vápna, ta se zatočila k levé tyči a donutila domácího gólmana Webera k pořádné robinzonádě. Dobříšský brankář sice vyrazil míč pouze před sebe, avšak k jednomu z klatovských útočníků, který se zrovna nacházel v ofsajdu.
10'
Dobříšská obrana pod tlakem volí odkop někam na klatovskou polovinu. Klatovy teď mají jasně navrch.
7'
Parádní vysoký pas za obranu Dobříše dostal FRANTIŠEK DIVIŠ, několik metrů za dobíhajícími obránci si v klidu přeloboval vysoko postaveného dobříšského gólmana a odběhl slavit svou první gólovou trefu v sezóně k rohovému praporku.
7'
Už to vypadalo, že František Diviš půjde sám na dobříšského gólmana, celou akci západočechů ale podruhé v dnešním utkání ukončil pomezní rozhodčí zamáváním ofsajdu.
6'
Ondřej Puchmajer to zkusil z dálky a pohořel. Jeho razantní pokus letěl vysoko nad klatovskou branku a skončil na betonovém okruhu za hřištěm.
5'
Vojtěch Machač teď vlastnímu gólmanovi nepřesným pasem pořádně zatopil. Weber měl co dělat, aby vysoký pas na úroveň zadní lajny dokázal odkopnout někam na polovinu hřiště.
4'
Rychlý brejk západočechů ukončil pomezní rozhodčí, který zamával praporkem na znamení ofsajdu.
3'
Dobříš má na úvod utkání lehce navrch, herní převahu však nedokáže přetavit v nějakou výraznější šanci.
2'
Zdeněk Cibulka výborně vystihl dlouhý pas na pravé křídlo od jednoho z domácích obránců a získal výhodu autového vhazování.
2'
Dobříš kombinuje na vlastní polovině, Vojtěch Machač pod tlakem posílá balón k vlastnímu gólmanovi.
1'
Zdeněk Krejčiřík měl co dělat, aby u lajny udržel míč po bídné přihrávce ve hře.
1'
Zápas předkola MOL Cupu zahájili hostující hráči úvodník výkopem z poloviny hřiště.
1'
Hráči už nastupují na hrací plochu, Domácí hráči nastoupí v tradičních černo-bílých dresech, hosté ze západních Čech přijeli v červeno-bílé kombinaci.
Pohled na sestavy:

MFK DOBŘÍŠ

Dobříš nastoupí do utkání s Klatovy ve velmi silné sestavě. V brance nechybí zkušený gólman Radim Weber, záložní řady naopak posílí nová letní posila Dobříše Vít Kopečný. Střeleč Štěpán Maryška sice zůstal na lavičce, teprve devatenáctiletý Ondřej Chýla by ho však mohl zejména díky své rychlosti nahradit. Kapitánskou pásku navlékne do dnešního utkání Robert Talůžek.

SK KLATOVY 1898:

I Klatovy nastoupí v jedné z nejsilnějších možných variací sestavy. V základní jedenáctce nechybí ani Petr Kotrba, který se v minulém vzájemném zápase prosadil. Velkou zajímavostí v sestavě Klatov může být to, že jeden z náhradníků – Jaroslav Bušta – je o rok starší než nový západočeský trenér Michal Hoffmann. Kapitánskou pásku navlékne přes červený dres Martin Janda.

MFK Dobříš: Weber – Talůžek (C), Petrlík, Machač, Kozohorský, Procházka, Pokorný, Liška, Puchmajer, Kopečný, Chýla
Náhradníci: Horáček, Fic, Junek, Maryška, Matějka, Vančát

SK Klatovy 1898: Rojík – Cibulka, Bošek, Janda (C), Diviš, Dolanský, Kotrba, Kotáb, Sojka, Lukeš, Krejčiřík
Náhradníci: Partyngl, Bušta, Krásný, Vacek, Hrachovec

Rozhodčí: Michal Urban – Miroslav Průcha, Miroslav Novotný.
SK KLATOVY 1898 – 3.kolo, 2006/2007 a 2015/2016

Klatovy po vydařeném fotbalovém podzimu zažili vystřízlivění v podobě utrápeného jara. To nakonec podvrtlo stoličku pod trenérem Michalem Čadkem, který se tak se západočeským celkem po sezóně a půl loučí.

Fotbalisté ze sportovní klubu mají z pohárových soutěží mnohem větší zkušenosti než hráči z Dobříše, Klatovy za sebou totiž už mají sedmnáct ročníků národních pohárů, během kterých svedly rovnou 33 fotbalových bitev. V roce 1998 zavítala do Klatov tehdy neporazitelná Sparta, o dva roky později Viktoria Plzeň či ligový celek z Příbrami. V posledních letech zavítala do západočeských končin například nyní druholigová Jihlava či Viktorka Žižkov.

V minulé sezóně se Klatovy probojovali do prvního kola. V předkole přestříleli rokycanský mančaft 4:2, v prvním ostrém zápase už ale nestačily na tehdy druholigové Táborsko.

Nejdále se západočeští fotbalisté prokousali do třetího kola a to rovnou dvakrát. V roce 2006 jim stopku vystavila Příbram, v roce 2015 naopak Mladá Boleslav, která později celý pohár ovládla.

POSLEDNÍ TŘI ZÁPASY V POHÁRU:

22.07.2017 Klatovy – Domažlice 1:4
04.08.2018 Rokycany – Klatovy 2:4
14.08.2018 Klatovy – Táborsko 1:2
MFK DOBŘÍŠ – 2. kolo, 2017/2018

Minulou sezónu to byla v Dobříši pěkně divoká jízda. Napínavý boj o udržení Divize nakonec černo-bílí fotbalisté zvládli a čtvrtou nejvyšší soutěž uhájili. Teď je čeká nová výzva v podobě přesunutí do Divize B, kde se očekává, že budou opět zápasit v dolní polovině tabulky.

Největší díru do světa tak Dobříš udělala v národním poháru. Památná může být pro středočechy zejména předminulá sezóna. Spanilou jízdu odstartovala vysoká výhra v předkole nad hostujícím Kladnem 5:2, v prvním kole sice Dobříš narazila na třetiligové Litoměřicko. Fotbalové štěstíčko se ale přiklonilo na stranu černo-bílého celku, který vyhrál tím nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Druhé kolo bylo pro středočechy takovým fotbalovým svátkem. Do Dobříše totiž zavítal ligový Slovan Liberec, tentokrát se už žádné fotbalové překvapení nekonalo a fotbalový trpaslík po bojovném výkonu prohrál 0:3.

V loňské sezóně Dobříš v prvním kole vypadla s celkem z Mostu po prohře 2:4.

Dobříš podobně jako Klatovy přes léto vyměnili trenéra, lodivodem dobříšských se stal bývalý hráč Dobříše Filip Dort a Jan Karas.

PREVIEW ZÁPASU

Předehrávka předkola MOL Cupu nabídne zajímavý duel mezi středočeskou Dobříší a západočeskými Klatovy. Oba celky se navzájem velmi dobře znají, v minulé sezóně totiž Dobříš společně s Klatovy hrála Divizi A. Po reorganizaci divizních soutěží ale byl černo-bílý celek z malebného české městečka přeřazen do divizní skupiny "B".

Dle expertů by do dalšího kola měl postoupit hostující celek. Ten se totiž v minulé sezóně umístil na slušném pátém místě, zatímco Dobříš bojovala o udržení. Do hry ale může promluvit forma, kterou si oba celky přinesou z jarní části loňské fotbalové sezóny. Zatímco Dobříš parádní koncovkou a čtyřzápasovou šňůrou výher udržela čtvrtou nejvyšší soutěž, Klatovy se celé jaro trápily a po slibném podzimu skončily na "pouhém" pátém místě.

Poslední vzájemné střetnutí obou celků došlo až do penalt, ve kterém byli šťastnější dobříšští hráči.

Páteční utkání bude řídit pan Michal Urban. Ten má za sebou kromě několika ligových zápasů, ve kterých působil jako asistent i velkou kaňku v podobě podezřelé chyby v utkání ČFL mezi Vyšehradem a Litoměřickem. Ta byla natolik okatá, že se dostala až do některých novin. Asistovat mu budou Miroslav Průcha a Miroslav Novotný.

POSLEDNÍ 3 VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ:

21.04.2018 Klatovy – Dobříš 1:0
22.09.2018 Dobříš – Klatovy 1:4
19.04.2019 Klatovy – Dobříš 1:2 po penaltách
Krásný podvečer! Vítáme vás u on-line přenosu z utkání MOL Cupu mezi MFK Dobříš a SK Klatovy 1898. Zápas začíná v 18:00 a bude vás jím provázet Libor Kokoška.